Kosten brandweer gaan omhoog Drankrijders aangehouden Geschenk voor Truckroll Voetbalveld verdronken streek Gemeentelijke bijdragen moeten omhoog voor investeringen Koninklijk zilver voor muzikant W. L. Simoe VEILING RECREATIEWONING RETRANCHEMENT MAANDAG 8 MAART 1993 Burgemeester drs R. C. E. Barbe van Terneuzen (1) speldt muzj 'ved W. L. Simoen de versierselen op die bij de koninklijke onderst de ding; horen. foto Oscar van; van onze verslaggever SLUISKIL - De zeventigjarige muzikant W. L. Simoen uit Ter- neuzen is zaterdag onderschei den met de zilveren eremedaille in de Orde van Oranje-Nassau. Het koninklijk eerbetoon is Si moen toegekend in verband met zijn grote inzet voor Muziekver eniging Sluiskil. De versierse len werden hem tijdens een re ceptie in multifunctioneel cen trum 't Meulengat in Sluiskil opgespeld door burgemeester drs R. C. E. Barbé van Terneu zen. De geboren Westdorpenaar sloot zich in 1958 aan bij de Sluiskilse muziekvereniging. In 1962 werd hij penningmeester. De statuten maken het hem ech- Meisje beroofd van beurs van onze verslaggever ter onmogelijk deze functit langer uit te oefenen. Volgens de voordracht bijdi ninklijke onderscheiding het vooral in Simoen te pr. dat hij de harmonie, blaast en drumband door magere den heeft heen gesleept. Of dieptepunt in de jaren zeve bestond de groep muzika slechts uit vijf leden. „Mede; het doorzettingsvermogen de heer Simoen is het nu bloeiende muziekverem b met 68 leden", aldus het was ringsrapport. Simoen werkte tussen 195! Zfel 1987 op de afdeling boekhou; (eerst als medewerker, late >e'v chef) van Hydro Agri in Site Daarnaast was hij dertig Het hoofdingeland bij het voort ^di ge waterschap Axeler Amb; ners jw jsli TERNEUZEN - Een vijftienja rig meisje uit Terneuzen is vrij dagmiddag in haar woonplaats beroofd van haar portemonnee. Het slachtoffer kwam met de schrik vrij. Van de dader ont breekt ieder spoor. Het meisje liep even na vier uur door de voetgangerstunnel tus sen de Prinsessestraat en het parkeerterrein van zwembad Scheldorado. Daar werd ze van achter beetgepakt door een jon geman, waarop de dader uit de binnenzak van het slachtoffer een portemonnee met 155 gul den inhoud weggritste. De jon gen koos vervolgens het haze- pad op een zwarte damestt fiets (zonder helm). De verdachte is mogelijk 17; jaar oud. Op het moment yü ®en overval droeg hij een groenj met op één van de mouwen Kings-merkvignet. Op de ra van de jas stond verder eenri je met daarin een kruis. De1 der had een zwarte muti (eveneens van het merk KL; droeg een zwarte sjaal, eeni we spijkerbroek en wit-grs sportschoenen. De politie vraagt iedereen over mogelijke aanwijzinget schikt die kunnen leiden to jjT aanhouding van de verd^ contact op te nemen met he reau in Terneuzen (telefc 01150-94151). itj Irijt ilanl „Ik zou ivel wat willen zeggen. Maar mijn gedachten zijn zo klein". Wat wasje sterk en arbeidzaam, steeds heb je voor ieder klaargestaan. Flink was je, je hele leven, moedig ben je tot het einde gebleven. Flink zuil je, dat ook wij zullen zijn, maar het afscheid nemen doel zo'n pijn. Diepbedroefd, maar dankbaar wat zij voor ons betekend heeft, delen wij u mede dat wij plotse ling afscheid hebben moeten nemen van mijn lie ve vrouw, onze zorgzame moeder, schoonmoeder en oma, mevrouw ROSALIA JULIA VAN WAES echtgenote van de Heer Theophilus Edemondus de Poorter Geboren op 24 februari 1909 te Hoofdplaat en overleden op 5 maart 1993 te Hoofdplaat. Hoofdplaat: Th. E. de Poorter Slijkplaat: P. Gernaert t Oostburg: M. de Buck-de Poorter H. de Buck Kinderen en kleinkinderen Clinge: A. Weemaes-de Poorter G. Weemaes Kinderen en kleinkinderen Biervliet: L. de Krijger-de Poorter A. de Krijger- Kinderen en kleinkinderen Hoofdplaat: R. Scherbeijn-de Poorter A. Scherbeijn Kinderen en kleinkinderen Hoofdplaat: J. de Poorter t Zaamslag: Th. de Poorter t H. de Poorter-Visser en kinderen Heikant: Ch. van Vliet-de Poorter L. van Vliet en kind Familie De Poorter Familie Van Waes 4513 AS Hoofdplaat, 5 maart 1993 Eurostraat 24 De plechtige Uitvaartdienst, waarbij u beleefd wordt uitgenodigd, zal plaatsvinden op woens dag 10 maart a.s. om 10.30 uur in de Parochiekerk van de H. Eligius te Hoofdplaat, waarna de begra fenis op het R.K. Kerkhof aldaar. Gelegenheid tot afscheid nemen in de rouwka mer van het Mortuarium van het Antonius Zie kenhuis te Oostburg, alwaar onze dierbare over ledene is opgebaard. Bezoek aldaar dinsdag 9 maart van 19.00 tot 19.30 uur. Samenkomst voor de familie woensdagmorgen aan de kerk. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis op het Kerkhof. Wilt u, indien u, geen kennisgeving heeft ontvan gen, deze advertentie als zodanig beschouwen. Waarom nou ivaarom nou ik hou zoveel van jou ik zal je missen lieve oma Fabiënne LIEVE OMA Sterven doe je niet ineens maar af en toe een beetje en alle beetjes die je stierf 't is vreemd, maar die vergeet je Het is je dikivijls zelfs ontgaan. je zegt ik ben wat moe maar op een keer ben je aan je laatste beetje toe. Rust zacht oma. Gustaf Cobie Rosemarie Johan Rosita Sjaak Erik Linda Anita Tonny Johnny Mariska Mario Conny Frank Miriam Theo Brigitte Natascha Alphons Dannie Stephan Dianne Harrie Sonja Fabiënne Marijn Jos Tinie Rosalien Piet Chariot Mare en achterkleinkinderen V HUL Ie za Meti boeg itel Ioe{ ijfi 4*d Me De Heer is mijn herder Psalm 23 Diepbedroefd, maar met een dankbare herinne ring aan zijn grote zorg en liefde voor ons en dat een verder lijden hem bespaard is gebleven, de len wij u mede, dat plotseling van ons is heenge gaan mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa PIETER DIELEMAN echtgenoot van Maria de Kraker op de leeftijd van 77 jaar. Terneuzen: M. Dieleman-de Kraker Stellendam: Betsie en Rinus Hollebek- Dieleman Marieke Axel: Leo en Anneke Dieleman-Calle Davy Angelo Dennis Terneuzen: Sari en Patrick de Letter- Dieleman 4532 BX Terneuzen, 6 maart 1993 Jacob Catsstraat. 17 De begrafenis zal plaatsvinden op donderdag 11 maart om 15.15 uur op de Zuiderbegraafplaats te Terneuzen. Vooraf zal een dienst worden gehouden in de Op- standingskerk, Bellamystraat, die aanvangt om 14.30 uur. Zij die de dienst en de begrafenis wensen bij te wonen worden verzocht tijdig aanwezig te zijn. Gelegenheid tot condoleren in de Opstandings- kerk na de begrafenis. Zij die geen rouwkaart ontvangen hebben kun nen deze advertentie als zodanig beschouwen. Heden overleed nog onverwacht onze geliefde zwager en oom PIETER DIELEMAN echtgenoot van Maria de Kraker Terneuzen: P. de Kraker E. N. de Kraker-de Pooter C. de Kraker Neven en nichten Terneuzen. 6 maart 1993. van onze verslaggever TERNEUZEN - De politie van Terneuzen heeft dit weekeinde drie automobilisten geverbali seerd wegens overmatig alco holgebruik. De 35-jarige B. L. uit Vogelwaarde liep vrijdag avond om acht uur tegen de lamp toen hij de Dijkstraat in Terneuzen vanuit de verboden richting wilde inrijden. Een blaastest wees uit dat de man twee promille alcohol in zijn bloed had. Omdat L. al meerdere malen in beschonken toestand achter het stuur van zijn auto was gesnapt, werd de wagen op last van de of ficier van justitie in beslag geno men. Hij kreeg voor een tijdsbe stek van elf uur een rijverbod op gelegd en zal zijn vergrijp bin nenkort voor de rechtbank moe ten verantwoorden. Later die avond (even na tien uur) ramde P. K. (39) uit Terneu zen een lantarenpaal op de ro tonde bij Driewegen. Een ademanalyse resulteerde in een alcoholpercentage van 1.9 pro mille. De auto raakte bij de bot sing zwaar beschadigd. Tegen K. werd proces verbaal opge maakt. Op rijksweg 61 ter hoogte van Biervliet zette de politie zondag ochtend om half negen een zes tigjarige vrouw. M. J. uit Terneu zen, langs de kant van de weg. De vrouw bleek onder invloed van alcohol. Nadat ze een blaa- sproef had gesaboteerd, werd haar gedurende acht uur een rij verbod en een boete opgelegd, aldus een politiewoordvoerder. De Heer is mijn herder Met verdriet hebben wij afscheid genomen van onze lieve moeder en oma ANNEGIEN DE ROOZE-SCHEFFER Gestorven op 6 maart 1993 in de leeftijd van 69 jaar. Willem en Ineke van der Heiden-de Feijter Nadia en Ivana van een medewerkster NIEUWVLIET - De gemeenten zullen in de toekomst meer moe ten betalen aan de brandweer. Dat voorspelde plaatsvervan gend regionaal commandant J. Boeije zaterdagavond tijdens de brandweeravond voor de vijf korpsen van de gemeente Oost burg. In 1997 komt er een com pleet nieuw netwerk met nieu we technieken, waarbij de hui dige verbindingsmiddelen niet meer te gebruiken zullen zijn. In Oostburg, zo liet burgemeester J. Kruize weten, wordt al reke ning gehouden met die uitga ven. Centraal commandant C. Kolijn noemde het jaar 1992 vrij rustig, maar ook was 1992, zo memo reerde hij, het jaar dat Schoon- dijke Nederlands kampioen werd en het jaar van het verbin dingsvoertuig Breskens. Het korps van Breskens was niet he lemaal gelukkig met het nieuwe voertuig, een omgebouwde wa gen van gemeentewerken. „Het bericht dat het korps dreigde de piepers in te leveren wanneer ze met dat voertuig zouden moeten werken, klopt niet", aldus Ko lijn, die ook de suggestie dat er onenigheid zou zijn tussen hem en de Breskense commandant J. Carels (zoals in deze krant werd gemeld) ontkende. Kolijn merkte verder op dat de begroting van 1993 weinig ruim te laat. „We hebben dat in 1992 al gemerkt met de opleidingen. We hadden graag meer gedaan. Want we moeten voor doorstro ming zorgen." Tijdens de brandweeravond overhandigde Kruize de volgen de certificaten, diploma's en on derscheidingen. Onderscheidingen: M. Kramer Schoondijke (12,5 jaar in dienst), J. Keijmel (20 jaar) en A. van Haneg- hem (25 jaar) Breskens. J van Espen (25 jaar) Oostburg. A. Spierenburg (25 jaar) Cadzand. Diploma brandwacht: P. Dobbelae- re, Schoondijke en M. Jansen, Oost burg. Certificaat brandwacht: R. Christiaansen, Breskens en M. Jan sen Cadzand; certificaat le klas: J. Bartelse en van Dierendonck, Oostburg, P Dobbelaere: J. Jansens en P. Pleijte Cadzand: diploma hoofdbrandwacht: I de Neef. Cad zand; certificaat hoofdbrandwacht: A. Francke en P Pleijte Cadzand; di ploma onderbrandmeester: N. Mos- kie, Schoondijke, H. Schouten. Oost burg, E. Revoort. Breskens; certifi caat onderbrandmeester: W. van de Plasse. IJzendijke; certificaat brand meester: N. Moskie; certificaat: A. Rijckaert, Breskens. I. Oubrie. Oost burg. J. Riemens (Schoondijke) werd bevorderd tot brandmeester Tevens waren er vier brandweerlie den die de dienst verlieten: H. van Liere, Cadzand en H. Dumonsau, IJ zendijke om privéredenen. In de vut gingen W. de Schoolmeester, IJzen dijke (25 jaar brandweerman) en J. Risseeuw. Cadzand (23 jaar brand weerman). Risseeuw overhandigde burgemeester Kruize symolisch een telefoon omdat de kazerne in Cad zand al jaren tevergeefs op een tele foon wacht. Kruize zegde de telefoon zaterdagavond toe. van onze verslaggever TERNEUZEN - De eerste finan ciële bodem voor de zevende editie van de 'Truckroll Zee land' is gelegd. Directeur G. Brus van het bedrijf BOC Gas sen in Terneuzen overhandigde zaterdag een cheque ter waarde van drieduizend gulden aan burgemeester ing J. M. H. M. van Rest van Sas van Gent, be schermvrouwe van de organise rende stichting. Het geld werd op 11 september vorig jaar door R. Zuidam bij eengeschraapt onder spelers en sponsors van een recreatief vol leybaltoernooi in Sas van Gent. De bijdrage wordt gebruikt om de deelnemende verstandelijk en lichamelijk gehandicapten, hun begeleiders en de 250 vrachtwagenchauffeurs na de toertocht door Zeeuwsch-Vlaan- deren een feestelijke maaltijd aan te kunnen bieden. Voor de nog nodige zevenduizend gul den heeft de organiserende stichting inmiddels een brief aan sponsors verstuurd. Truckroll Zeeland is een jaar lijks terugkerende evenement, dat 250 gehandicapten uit de re gio in staat stelt een dagje op stap te gaan met een vrachtwa gen. De zevende editie van het speciale konvooi vertrekt zater dag 11 september vanaf de land- bouwpraktijkschool in Schoon dijke. Volgens stichtingsvoorzit ter P. de Maat is het vrijwel zeker dat de televisiezender RTL4 die dag naar Zeeuwsch-Vlaanderen komt om van het festijn opna men te maken voor het program ma 'Gezondheid'. Drie '25-jarige' brandweerlieden die werden gehuldigd: v.l.n.r. A. van Haneghem, W. de Schoolmeester en A. Spierenburg. foto Oscar van Beest Directeur G. Brus van het bedrijf BOC Gassen overhandigt de cheque aan de beschermvrouwe van Truckroll Zeeland burgemeester ing J.M. H.M. van Rest van Sas van Gent. foto Oscar van Beest Optreden van nieuwe rockband DRAAIBRUG - Zeeuwsch- Vlaanderen heeft er weer een nieuwe rockgroep bij: Scotch on te rocks. De vijfmansforma tie geeft zaterdag 13 maart zijn eerste (binnen) optreden in De Hekseketel in Draaibrug. Het gratis concert begint om 20.00 uur. Scotch on te rocks is de verza melnaam van vijf gitaristen die op de akoestische toer gaan. De band wordt gevormd door Ray James, Graig Henock, Jan van Daalen (ex-Cathouse), Edy Mod- de (Twilight-Zone) en Rudy de Crock. Het quintet put zijn inspiratie voornamelijk uit de jaren zestig en zeventig. De vijf hangen het meest naar ballads van muziek helden als Steve Harley, Bob Se- ger, Brendan Croker en Bruce Springsteen. Commissies Axel praten over straten van onze verslaggever AXEL - Burgemeester en wet houders van Axel willen 106.000 gulden uittrekken voor ver schillende bestratingswerk zaamheden. Het voorstel komt donderdag 11 maart aan de orde in de vergadering van de com missies financiën en openbare werken. Het plan voorziet in bestrating van de wijk Noordpolder/Fehax in Axel (64.000 gulden). Oude Molen in Koewacht (31.000 gul den) en Zuiddorpe-Oost (11.000 gulden). Gaan de commissies akkoord, dan kan op korte ter mijn worden begonnen met het werk. De commissie financiën buigt zich donderdag eveneens over het collegevoorstel 59.000 gul den uit te trekken voor het inhu ren van een tijdelijke arbeids kracht die langdurig allochtone werklozen moet gaan begelei den. Het krediet wordt uitge keerd in de vorm van subsidie aan de Stichting Basiseducatie Zeeuwsch-Vlaanderen. De stich ting zal het één jaar durende project onder haar hoede ne men. Het voorstel komt eerder ook aan de orde in de commissie sociale zaken (dinsdag, aanvang 19.30 uur). De vergadering van de commis sie financiën begint om 19.45 uur. Het beraad van de commis sie openbare werken vangt aan om 19.00 uur. Het overleg vindt plaats in het gemeentehuis van Axel. Notaris mr. B. P. Reus te Groede zal in collegiale sa menwerking met notaris Klaassen te Zierikzee op don derdag 8 april 1993 des n.m. 15.00 u. in Hotel 'Du Com merce', Mariastraat 22 te Cadzand-Dorp krachtens arti kel 3:268 BW in het openbaar bij opbod en afslag verko pen: de recreatiewoning Joost de Moorstraat 12 te Re- tranchement, met ondergrond en tuin, kadas traal bekend gemeente Sluis, sectie K nummer 502, groot 1,91 are. De veiling geschiedt in één zitting, bij opbod en afmij ning. Betaling kosten voor 17 april, koopsom voor 9 mei 1993. Ieder kan tot 2 weken voor de veiling een onderhands bod uitbrengen. Van toepasssing zijn de Algemene Vei- lingvoorwaarden voor Executieveilingen 1993. Nadere inlichtingen bij genoemde notaris, Provinciale- weg 7 Groede, tel. 01171-1212. van onze verslaggever SCHOONDIJKE - Het hoofd- veld van voetbalvereniging Schoondijke bood zondag een verlaten aanblik. Alleen een paar badende regenwurmen en wat dorstige vogels kregen de kans met elkaar de competitie aan te gaan. Oorzaak van het vredige schouwspel was een breuk in een watertransportlei ding, naast het voetbalveld. In minder dan anderhalfuur tijd veranderde de grasmat zater- Drankrijder twee keer aangehouden OOSTBURG - Bij een alcohol controle werd J. J. R. uit Schoondijke zaterdagavond omstreeks half tien in de Brede- straat te Oostburg aangehou den door de politie. R. bleek zijn auto te besturen on der invloed van alcohol. Hij kreeg een rijverbod van zeven uur tenvijl zijn rijbewijs werd in genomen. Op het politiebureau belde de Schoondijkenaar ie mand om hem af te halen. Toen de auto arriveerde ging R. niet op de passagiersplaats zit ten om zich naar huis te laten rij den. In plaats daarvan ruilde hij van plaats met de bestuurder en reed weg. De dienstdoende agenten zagen vanuit het bu reau wat er gebeurde en hielden R. opnieuw aan. Volgens de poli tiewoordvoerder liet R. zich ver volgens naar huis brengen. dagochtend in een drassig wei land. Zondag was het waterpeil weliswaar gezakt, maar verkeer de het veld nog in een dermate slechte conditie dat de wedstrijd tussen de W's Schoondijke en Kwadendamme moest worden afgelast. Medewerkers van Delta Nutsbe drijven beginnen vandaag niet de reparatie van de gesprongen leiding, die een deel van Bres kens van water voorziet. Vol gens districtschef D. Boonman is de breuk in de ruim vijftien jaar oude PVC-buis spontaan ontstaan. Het defect is nauwe lijks van invloed geweest voor de watertoevoer naar Breskens, al dus Boonman. „Afgezien van een tijdelijke lage druk, heeft niemand er iets van gemerkt. Binnen anderhalf uur hadden we de leiding afgesloten en kon de toevoer worden overgenomen door een andere transportbuis." Schade De brandweer van Schoondijke wilde zaterdag de helpende hand bieden door het veld leeg te pompen. Daarvan werd ech ter afgezien, omdat het zware materieel waarschijnlijk meer kwaad dan goed zou doen aan de conditie van de grasmat, aldus verenigings voorzitter J. Ra- mondt. Of het hoofdveld volgende week weer speelklaar is, durfde Ra- mondt niet te zeggen. „Dat ligt eraan of ze bij de reparatiewerk zaamheden buiten de lijnen kunnen blijven. Zoals het ernaar uitziet, verwacht ik dat wel. Maar lukt dat niet, dan zitten we met een probleem. Als er een hap uit het veld moet worden ge nomen valt er een tijd niet op te voetballen." Commissie Sluis over aanpassing bestemmingsplan SLUIS - In Sluis spreken de le den van de commissie volks huisvesting, ruimtelijke orde ning en milieu (vrom) zich dins dag tijdens de maandelijkse vergadering uit over aanpas sing van het bestemmingsplan buitengebied. Het college ziet wel wat in het hoevetoerisme; aan de ene kant om wat meer recreatie te krijgen en aan de andere kant om de agrariërs nog wat' inkomsten te verschaffen. Voordat een nieuw bestemmingsplan wordt vastge steld. wordt overleg gevoerd met de gemeente Aardenburg. Daar naast moeten de agrariërs zelf en de landbouworganisaties nog gehoord worden. Tijdens de ver gadering komen verder onder meer het meerjarenprogramma restauratie monumenten en de planningslijsten nieuwbouw en woningverbetering aan de orde. De vergadering van vrom begint om 20 uur. Een uur later begint in het stadhuis de commissie vergadering financiën, waarin onder meer de uitvoeringssche ma's van de sportnota en de ou- derennota behandeld worden. Pogingen van de Schoondijkse brandweer om het veld weer droog te krijgen, werden uit vrees voor schade aan de grasmat weer gestaakt. foto Oscar van Beest

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 24