Kans op bouw in Nieuwland Actie veiliger kruispunt Liever klucht dan drama Valkenisse wil geen 'tussenpaus' als burgemeester Positieve reacties op toeristisch-recreatief beleidsplan Valkenisse Wijkcomité bepleit nieuwe ruiterpaden in Paauwenburg Liedjesprogramma pijnlijke misgreep I Vrouwen werpen zelf barrières op voor I werk in de politiek Voorlopig akkoord over plan voor 70 woningen bij en in dorp van onze verslaggever NIEUW EN ST. JOOSLAND - De provincie en de gemeente Mid delburg zijn het in principe eens over de bouw van ongeveer ze ventig woningen in het dorp Nieuw en St. Joosland. De sport velden aan de Oude Rijksweg zouden »geheel of gedeeltelijk verplaatst moeten worden. An dere nieuwbouwlocaties moe ten gevonden worden in het dorp zelf. Het gemeentebestuur denkt aan de Hoge Stelle, Ach ter de Kerk, Kerkstraat en Kerkplein. Het kan overigens nog anderhalf a twee jaar duren voor de eerste bouwactiviteiten zichtbaar zijn. Onder de huidige wetgeving is woningbouw in Nieuw en St. Joosland onmogelijk. De ge meente heeft alles in het werk gesteld, aldus mr H. E. Schild. hoofd juridische zaken Middel burg. om toch huizen te bouwen in het dorp. ..Wil je het aantal in woners op peil houden, dan zul je nieuwe woningen moeten toe voegen aan de woningvoorraad. Anders vergrijst het dorp. Doe je niets, dan bloedt het schooltje dood. Stilstand is achteruit gang." an onze verslaggever KOUDEKERKE - De reacties die tot nu toe op het toeristisch- recreatief beleidsplan van de gemeente Valkenisse zijn bin nengekomen, zijn over het alge meen positief. De Kamer van Koophandel in Middelburg, de VVV van Zoutelande en de On dernemersvereniging Koude- kerke zijn tamelijk positief over de analyses en plannen uit het rapport. De belangenbehar tiger van de recreatie-onderne mers Recron liet eerder weten teleurgesteld te zijn over hel plan. De Ondernemersvereniging Koudekerke is het gunstigst in haai' oordeel over het rapport. De vereniging is het eens met de constatering dat het aanbod van horeca en detailhandel in Kou dekerke beter moet worden. De organisatie vraagt zich af of de ondernemers echter bereid en in staat zijn veel geld en aandacht te steken in de promotie van het toeristische aanbod en in ruime re openingstijden. De onderne mersvereniging stelt daarom voor. per jaar een beperkt aantal plannen te selecteren en die uit te voeren. Ook de Kamer van Koophandel ziet grote financiële problemen bij een al te enthousiaste aan pak van de actiepunten en stelt daarom een selectie per jaar voor. De kamer vindt verder dat er meer aandacht zou moeten komen voor seizoensverlenging. De gemeente Valkenisse kan buiten het hoogseizoen nog niet voldoende toeristen trekken. Ze zou dat wel moeten, zeker als het bungalowpark Kustlicht II in Zoutelande gebouwd wordt. Autovrij De Kamer van Koophandel vraagt zich af of de gemeente zich behoort te bemoeien met het omzetten van vaste in toeris tische staanplaatsen; dat is een zaak van de ondernemer. Ook is de kamer van mening dat een autovrije Langstraat in Zoute lande zeer onverstandig is, be halve op zaterdagavonden en zondagen en op toeristische piekdagen als Hemelvaart en P'nksteren. Als op gewone ope ningstijden de straat afgesloten is, verliest zij veel aantrekkings kracht als winkelstraat. De WV van Zoutelande meent dat de winkels in Valkenisse niet op zondag open moeten, omdat een belangrijk gedeelte van de plaatselijke bevolking dat aller minst op prijs zou stellen. Bo vendien is de WV tegen een classificatiesysteem van hore- ca-gelegenheden. Verplichte in voering van een systeem waar aan de toerist de kwaliteit van de gelegenheid kan aflezen zou de WV wel eens een flink aantal leden kunnen kosten, vreest het bestuur. De Ondernemersver eniging Koudekerke is daaren tegen voorstander van zo'n 'ster- ren'-systeem. De VW van Koudekerke, de Provinciale VW, de Vekabo en de Zoutelandse middenstands vereniging Zomid hebben nog niet gereageerd op het plan van de gemeente. Sinds de tolhuisjes zijn verdwenen is de verkeerssituatie op de kruising bij de voormalige tol van de Zeelandbrug er niet beter op geworden. foto Willem Mteras Verkeerssituatie bij Zeelandbrug nog te gevaarlijk van onze verslaggever COLIJNSPLAAT - Levensge vaarlijk is de nieuwe verkeers situatie op de kruising bij de voormalige tol van de Zeeland brug. Schoolkinderen uit Co- lijnsplaat riskeren hun leven als ze oversteken. Nu de tolhuis jes zijn verdwenen, scheuren automobilisten met veel te hoge snelheden over het asfalt. Dat beweert de ondernemersvereni ging Colijnsplaat die een hand tekeningenactie voert voor een veiliger kruispunt. De club vreest dat het dorp slechter be reikbaar wordt. Inmiddels heb ben zevenhonderd mensen gete kend. Na het afschaffen van de tol ging het kruispunt Zeelandbrug- Noordlangeweg op de schop. De herinrichting maakt de situatie er niet beter op, beweren de ac tievoerders. Veel kinderen uit Colijnsplaat die elders naar school gaan. moeten de weg Goes - Zierikzee oversteken als ze bij de kruising uit de bus stap pen. „Dat is echt levensgevaar lijk", zegt voorzitter P. J. Kalle- waard van de ondernemersver eniging. „Het autoverkeer is niet alleen toegenomen, maar er wordt ook veel harder gereden. Sinds de tol weg is, hoeven auto mobilisten immers niet meer te stoppen." Verkeerslichten De verontruste ondernemers zeggen dat de onveilige situatie het dorp slechter bereikbaar maakt. Daarbij komt dat het op de kruising haast onmogelijk is in of uit te voegen omdat daar voor de stroken ontbreken. Vooral in het zomerseizoen als het druk is op de weg zal dat pro blemen opleveren, vrezen de ac tievoerders. Ze pleiten voor het plaatsen van verkeerslichten, of aanleg van een rotonde ter ver betering van de verkeersveilig heid. Een andere optie is een tunneltje voor fietsers en voet gangers. De provincie probeert de snel heid uit het verkeer te halen door de weg Goes - Zierikzee bij de kruising te versmallen. Die maatregel maakt ook inhalen onmogelijk. Om te zorgen dat er meer wordt gedaan, moet de ge meente Kortgene druk uitoefe nen op instanties, vindt de on dernemersvereniging. Kortgene heeft overigens al eens gepleit voor enkele stoplichten. De handtekeningen worden aange boden aan het dagelijks ge meentebestuur van Kortgene. Dat gebeurt waarschijnlijk tij dens de raadsvergadering don derdag 11 maart. Om woningbouw op de zogehe ten 'inbreidingslocaties' moge lijk te maken moet Rijkswater staat een geluidswal bouwen tussen het dorp en Rijksweg A58. In afwachting daarvan zou Middelburg al willen beginnen met nieuwbouw. Bijkomend probleem is het Sloegebied. De industrie daar produceert zoveel lawaai dat. volgens de wet ge luidhinder. in het hele dorp geen woningen gebouwd kunnen wor den. De provincie kan echter ontheffing verlenen. Een ge luidsbarrière bouwen tussen het Sloegebied en het dorp heeft geen effect; het geluid waait er overheen. Of de provincie bereid is snel ontheffing te verlenen, is nog niet duidelijk. ..We zetten er in ieder geval veel druk achter", aldus Schild. De afspraken tussen de gemeen te en de provincie zijn nog niet definitief. Verder overleg moet nog volgen. Middelburg bekijkt verder of alle sportvelden ver plaatst moeten worden en wie opdraait voor de kosten. „Hét- zijn heel dure bouwlocaties", vertelt Schild. „Je hebt het niet over een paar tientjes." De wo ningen zouden gebouwd moeten worden tot het jaar 2010. Het laaste grote nieuwbouwproject, de Zeeburgstraat, dateert uit de jaren zeventig. Voorzitter K. de Visser van de wijkvereniging Nieuw- em Sint Joosland reageerde donderdag voorzichtig op de nieuwbouw- plannen. „Men roept al jaren dat er nieuwe woningen komen, maar ik moet 't eerst zien. In het dorp zijn niet zoveel mogelijkhe den. Van inbreiding zie ik niks komen." Zij pleit ervoor een be wonersavond te beleggen of een enquête te houden om de be hoefte aan huur- of koopwonin gen te peilen. Woningbouw is volgens haar hard nodig. „Men sen zijn uit pure armoe naar el ders vertrokken." SEROOSKERKE Kinderkledingbeurs - Peuterspeelzaal 'De Vrolijke Keet' aan de Koepelstraat in Se- rooskerke houdt vrijdag 12 maart van 15.15 tot 16.30 uur een kinderkledingbeurs. Voor deze beurs zijn zomerkinderkleding, speelgoed, lectuur, kinderwa gens, kinderstoelen, boxen en buggy's welkom. De opbrengst is gedeeltelijk bestemd voor de peuterspeelzaal. van onze verslaggever VLISSINGEN - In de Vlissingse wijk Paauwenburg moeten nieuwe ruiterpaden komen. Wijkcomité Paauwenburg heeft daarop aangedrongen bij het Vlissingse college van b en w, omdat het bestaande ruiterpad te slecht is en paardrijders naar voetgangers- en fietspaden uit wijken. Dat levert overlast op. Door de wijk Paauwenburg rij den relatief veel ruiters, omdat zich aan de rand van de wijk een manege bevindt. De paardrij ders moeten door Paauwenburg als zij naar het Nollebos of naar het strand willen. Wijkcomité Paauwenburg heeft drie alterna tieve ruiterpaden voor dit ver keer uitgestippeld. Eén ervan VLISSINGEN, VESTZAK THEATER 'Daniel en zijn moeder', een liedjes programma van Dorine van der Klei en Daniel Leeuwenberg Aan de pia no Rodolphe Seme. door Willem Nijssen Wat Dorine van der Klei en Daniel Leeuwenberg met 'Daniel en zijn moeder' samen op de planken brengen, heeft een meer dan teleurstellend ni veau. Wat zo'n leuk concept leek, wordt onder hun handen en stem een minder dan door snee programma zonder echte samenhang, en zonder enig cha risma. De griep heerst in alle hoeken van de voorstelling. Onder de liedjes vinden we er geen één dat langer dan het slotakkoord blijft hangen. Daar kan de naam van Brecht ('Der Sohn') of Bernstein ("Officer Krupke') weinig aan veranderen. Met een potpourri van moeder-en-zoon liedjes wor den we zelfs gedwongen af te da len naai' 'Junge. komm bald wie der' of'Ketelbinkie'. Daar waren de twee Speenhoff-liederen nog juweeltjes bij. en die hebben toch ook niet de ware 1993-pit. De muziek achter de liedjes was traditioneel, gedienstig en of schoon bekwaam, dus flauwtjes. De stemmen van moeder Dorine en zoon Daniel hebben weinig verrassends te bieden, noch in klankkleur noch in uitvoering. Het kader waarin zij hun dubieu ze selectie wilden plaatsen was quasi-maatschappijbetrokken. Dat moesten een meegebrachte krant (ook nog van het verkeer de merk) en wat geweeklaag over oorlog. 'Rauslander' en fou te FC Utrecht-supporters ons doen geloven. Maar dan moet er ergens toch ook 'guts' in de show te vinden zijn. Zelfs als we liefderijk over de missers heenstappen (regels tekst vergeten, het knopje van de microfoon gemist), dan blijft de fut achter de coulissen. Geen uitstraling, geen contact, geen boodschap, geen presentatie. 'Daniël en zijn moeder' is ge woon een overbodig program ma, een pijnlijke misgreep, een onvergeeflijke onder- en over schatting. loopt vanaf de Sloebrug naar het Nollebos en het strand, één van af het kruispunt Sloeweg-Van Woelderenlaan naar manege 'Scheldestad' aan de Gerbran- dystraat en één vanaf die mane ge door de wijk naar het strand. De voorstellen die het wijkcomi té heeft gedaan zijn ingrijpend, schrijft de bewonersorganisatie zelf. Ze ziet echter geen andere mogelijkheden om aan de over last een einde te maken. De over last bestaat uit hinder die fiet sers en voetgangers ondervin den van paardrijders. Die bege ven zich op wandel- en fietspa den, omdat de voorgeschreven route vaak onbegaanbaar is. Ook de uitwerpselen van de paarden zouden een probleem vormen. Overdreven R. P. Geervliet, voorzitter van ruitersportvereniging 'De Schel destad', vindt de bestaande rou te niet slecht. Het ruiterpad is naar zijn mening wel te smal en na veel regenval gedeeltelijk zelfs onbruikbaar. Een stuk van het pad ligt- bijvoorbeeld tussen een sloot en bomen. Als een paard even een stapje opzij doet, kan hij zo in het water belanden. „Het ruiterpad zou daar aan de andere kant van de weg moeten komen." Geervliet vindt de com motie ietwat overdreven. „Veel overlast hebben bewoners niet van de ruiters", stelt hij, „maar ruitersport wordt nog vaak als elitair gezien. Het roept eerder weerstand op dan een partijtje voetbal. En wat de uitwerpselen betreft: onze leden weten dat ze die op moeten ruimen." Wijkcomité Paauwenburg vraagt het college van b en w voor het begin van het 'buiten- rij-seizoen' zijn voorstellen uit te voeren. Geervliet heeft daar geen behoefte aan, al zou verbe tering van slechte delen van de bestaande route hem zeer wel kom zijn. Toneelgroep Domburg brengt plattelandskomedie van onze verslaggever DOMBURG - Het verhaal Is eenvoudig en vooral om te la chen. Zo typeert P. Franken de plattelandskomedie 'Amor richt zijn pijlen zelf die donder dagavond voor de laatste keer werd geoefend tijdens een gene rale repetitie in theater De Pa rel in Domburg. Het toneelstuk in drie bedrijven, geschreven door D. Eggengoor, speelt zich afin de huiskamer van een boer derij. „Het zou heel goed in deze tijd kunnen spelen", verklaart Franken. „De auteur komt uit het oosten van het land, maar wij hebben de tekst zelf' in het Zeeuwse dialect overgezet." De gebeurtenissen die zich ge durende anderhalf uur op het to neel afspelen, zijn eigenlijk in één zin samen te vatten, aldus Franken. „Een moeder bemoeit zich met de liefdesperikelen van haar zoon en dochter. Daarmee gooit ze de knuppel natuurlijk in het hoederhok, want daar willen de jongelui niets mee te maken hebben. Dat zorgt voor heel wat verwikkelingen." Het is inmiddels traditie dat de Domburgse toneelspelers een klucht op de planken brengen. „We hebben in het verleden wei eens een serieus stuk gepro beerd", zegt Franken. „Maar dan merkte het publiek na af loop toch op dat een komedie wat beter bij ons past. Met tek- van onze verslaggever KOUDEKERKE - De nieuwe burgemeester van de gemeente Valkenisse mag geen 'tussen paus' worden, vinden de frac ties in de gemeenteraad. Valke nisse heeft een goede manager nodig, zeker gezien de belangen die gemoeid zijn met de herin deling. Andere eisen waaraan de sollicitanten in ieder geval moeten voldoen om in aanmer king te komen voor de functie zijn: goede contacten, het ver mogen te lobbyen, openheid en gezag bij de raad én de bevol king. Commissaris van de koningin drs W. T. van Gelder hoorde donderdag het wensenlijstje van de raad aan. De profielschets voor de nieuwe burgemeester bevat geen opzienbarende eisen. Ook de individuele wensen van de fracties zijn niet spectaculair. Elke fractie wil het liefst iemand van zijn eigen politieke kleur, met uitzondering van de SGP'er A. Dommisse. Hij zie het meest in een Neder lands-hervormde man van het CDA. „Dat is iemand die be hoort bij de grootste fractie in de raad. Bovendien vormt het CDA samen met de SGP een rechtse meerderheid in de raad", ver klaarde hij zijn keuze. L. Jobse- Schreijenberg (WD) heeft liever geen CDA'er als burgemeester, omdat die partij al sinds de her indeling de burgemeesters van Valkenisse levert. Van Gelder wilde van de fracties weten of zij voorstander zijn van inspraak van de bevolking bij het opstellen van de profiel schets voor de burgemeester. De tijd is volgens A. van Vlaanderen (CDA) echter te kort voor zo'n in spraakronde. P. Holtring (PvdA) ziet weinig heil in ee raadpleging van de bevolking. Betrokkenheid Hoewel niet in de eerste versie van de profielschets opgeno men. bleken de fracties het tij dens de raadsvergadering eens over enkele aanvullende eisen voor de sollicitanten. Grote be trokkenheid bij de belangen van Valkenisse in de herindelings discussie en de toedeling van en kele zware portefeuilles aan de burgemeester werden toege voegd. Vandaag, vrijdag, start de solli citatieprocedure. Van Gelder hoopt binnen een maand een voordracht aan de vertrouwens commissie te kunnen doen van maximaal acht kandidaten. Het streven is vóór de zomer de be noeming rond te hebben. De vertrouwenscommissie is nog niet bekend gemaakt. In de vergadering van 18 maait moet de raad zich uitspreken over de voordracht van de leden. Zeer waarschijnlijk zal de commissie gaan bestaan uit de fractievoor zitters Van Vlaanderen, Jobse- Schreijenberg, Holtring en Dommisse en gemeentesecreta ris D. J. Holtkamp. Misschien wordt daaraan een van de wet houders toegevoegd. van onze verslaggever VLISSINGEN - Vrouwen wer pen zelf vaak allerlei barrières op, waardoor ze niet maat schappelijk actief kunnen wor den. Tweede Kamerlid Jeltje van Nieuwenhuizen (PvdA) be trok donderdagavond die stel ling op een bijeenkomst in Vlis- singen om vrouwen warm te maken voor de Vlissingse poli tiek. „Iedereen kent dat toch", verhaalde zij. „Ik kon het beste de afwas doen." Van Nieuwenhoven raadde de vijftig a zestig vrouwen in de zaal aan mannen ook verant woordelijk te maken voor de zorg voor het huishouden en de kinderen. Vrouwen scheppen dan zelf de ruimte voor een be taalde baan en maatschappelij ke activiteiten, zoals politiek. „Gelijkwaardigheid tussen mannen en vrouwen, ook als het om de zorg voor het huishouden gaat", merkte het Tweede Ka merlid op. „Dat is lang onder schat door de vrouwenbewe ging. Betaald werk stond voor op. maar vergeten was dat vrou wen een dubbele taak zouden krijgen. Dat werk plus de zorg thuis." De PvdA-politica sloot daarop aan met een warm pleidooi voor een voorkeursbeleid voor vrou wen bij sollicitaties voor een be taalde baan en ook in de poli tiek. „Om vrouwen gelijk te kun nen behandelen, moeten vrou wen eerst gelijke kansen heb ben. En die hebben zij nog steeds niet. Tegenstanders van zo'n voorkeursbeleid zeggen altijd dat wij zo de vrouwen willen dwingen betaald werk te gaan doen. Vrouwen worden nergens toe gedwongen, maar de over heid moet vrouwen wel in staat stellen economisch zelfstandig te zijn." Voetbal Goede kinderopvang is een ba sisvoorwaarde. oordeelde Van Nieuwenhoven. Zo kwam zij uit bij de gemeentepolitiek, want die draagt de verantwoordelijk heid voor het kinderopvang-be- leid. Dat meer vrouwen in de Vlissingse gemeenteraad daarin een rol kunnen spelen, gaf een bezoekster na de pauze aan. Zij vond het 'vreemd' dat de raad wel één miljoen gulden bescjgs' baar had gesteld voor bet<®b( voetbal in Vlissingen, maarg jel extra gemeentelijk geld wili trekken voor een snelle uitt mi: ding van kinderopvang. e(e De bijeenkomst Meer vrou n in de Vlissingse politiek, eer „mi tiatief van de emancipatiec 5 1 missie Vlissingen, vond pi; Bu vanwege de raadsverkiezin rd. over een jaar. De activiteit ki n in andere plaatsen in Zeel or een vervolg. „Dat is ook hard ten dig", stelde Van Nieuwenhcr rdt „want Zeeland scoort het a Estl laagst als het om vrouwen ic ichi meenteraden en provinciale jge ten gaat." Stichting De Schorpioen maakt video vap zeemansleven van onze verslaggeefster MIDDELBURG - De Stich: Ramschip De Schorpioen de Loskade in Middelb maakt zaterdag 6 maart een [SS deofilm over het leven van g zeeman. De opnamen won dn gemaakt aan boord van schipl. De video begint in de rige eeuw. Geheel in de stijl j. v zo'n honderd jaar terug deit «rd streert het Zeekadetko erd Scheldemond het matrozejvei ven in die tijd en bereidt Schelde Loodsen Koor scheepsmaaltijd. Ook zal deifcijti ste vrouwelijke command) iant die in de jaren zestig door marine werd aangesteld, h verhalen en ervaringen uit tijd vertellen. Wil van Son-Florisse van Schorpioen loopt al een aai jaren met het idee rond een deoband te maken over het 1 ven op het ramschip. „De bed CU ling is een stukje geschiedend verlevendigen voor de bezoek van de Schorpioen. We kum natuurlijk ook foto's met one"!.1 schriften ophangen, maar vr spreken bewegende beeld meer tot de verbeelding." :ri pdi De opname van de video beg om 9.30 uur en duurt tot onf veer 17.00 uur. hte ite' "jaafc sten waar voortdurend goed naar moet worden geluisterd, hoef je in Domburg niet aan te komen. De toeschouwers heb ben hier meer lol aan een broek die wordt afgetrokken dan aan een serieus drama." Met het nieuwe stuk kan het publiek zijn hart ophalen, want dat zit vol met komische situaties, verze kert hij. „We hebben zelfbij het repeteren ook enorm moeten la chen." 'Amor richt zijn pijlen zelf, door To neelgroep Domburg. Zaterdag 6 maart in De Parel in Domburg r met in de pauze een Rad van Avontuur). Zaterdag 13 maart in De Stove in Stavenisse. Aanvang van beide avonden: 20.00 uur. 6 EN 7 MAART 1993 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Vlissingen, zat. 0.00-24.00 uur: W. N. Osterman, De Kempenaer- straat 2, tel. 79791. zon. 0.00-24.00 uur: G. de Greef, Willem Klooslaan 1, tel. 68021. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Middelburg, vrij. 17.00-zat. 23.00 uur: F. J. Heere, J. H. Huyssenstraat 15, Middelburg, tel. 39933. zat. 23.00-zon. 23.00 uur: A. P. Bruynzeel, Herengracht 68, tel. 39933. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Patiënten Middelburg-Zuid: zie dienst Souburg, Nieuwland en Arnemuiden. Souburg, Nieuwland en Arne muiden, zat. 0.00-24.00 uur: N. Kapteyn, Lekstraat 6, Oost-Sou burg, tel. 01184-61630. zon. 0. 00-24. 00 uur: R. G. G. Groot, Dr. v. d. Moerstraat 15, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostka- pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk.' R. van Tol, Markt 12, Veere. tel. 01181-1271. Domburg, Aagtekerke, Westka- pelle, Meliskerke, Zoutelande, Koudekerke en Biggekerke, vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: P. K. Noorlander, Middelburgse straat 94, Koudekerke. tel. 01185-1231. Biggekerke en Meliskerke (art sen Bouwense en Stutterheim): vrij. 18.00-ma 08.00: B. Bouwen se, Valkenisseweg 14. Biggeker ke, tel. 01185-2190. Tandartsen: Walcheren: P. de Boer. Rouaan- sekaai 23. Middelburg, tel. 01180-13320. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen: Vlissingen, vrij. 09.00-ma. 09.00 uur: S. v.d. Kaaden. tel. 01185- 3254. Middelburg, zat. 09.00-ma. 09.00 uur: J. Drijdijk, Gandhistraat 5. tel. 26045. Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: tel. 01180-33803. Kleine huisdieren: Mw. C. Brink, Meanderlaan 326, Mid delburg. tel. 01180-11011. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00- 18.00 uur. Dierenartsen praktijk 'Oostka- pelle': Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle, tel. 01188- 1443. Dierenarts A. Meijns: Oostka- pelseweg 12, Grijpskerke, tel. 01189-3060. Dierenartsenpraktijk Melisker ke: R. Roskam. Kelderweg 1, tel. 01189-2838. Dierenkliniek Walcheren: K„v te Noordstraat 61, Middelbi 047 tel. 01180-37077. Spreekuun 1 10.00-11.00 uur, Apotheken: Middelburg: Stromenwijk Zand, Maasstraat 56, tel. 355(f Vlissingen: Apotheek gaaienburg, winkelcentrum $3' pegaaienburg 24-26, tel. Wijkverpleging: Voor geheel Walcheren Alarmcentrale tel-. 01184-1187^- 24 211 Exposities in het kader van de Boekenweek THOLEN - De bibliotheken Sint-Annaland, Sint-Maart*!1 dijk en Tholen houden tijdens landelijke Boekenweek een toonstelling met als thema leven geschreven'. Aan bod' men boeken die een menserfc-35 ven beschrijven, bijvoorbe oo-i- een biografie, een dagboek een autobiografie. De Boek -mv week loopt dit jaar van woe dag 10 tot en met zaterdag maart. Openingstijden van tentoonstelling zijn gelijk die van de bibliotheken. Twee gewonden bij aanrijding van onze verslaggeefster KRUININGEN - Op de kruis «h] Oude Rijksweg-Zanddijk 1801 Kruiningen vond donderd jli: morgen om 8.35 uur een aar; ding plaats tussen een bromt ser en een auto. Een 16-jai ?ter bromfietser uit 's-Gravenpo'iJ4® sta de voorrangsweg over. 1 tegemoetkomende 34-jarige tomobilist uit Vlissingen kon bromfietser niet meer onb J43: ken. Beide slachtoffers zijn 01 71. gebracht naai' het Oosterse! de ziekenhuis en konden nar'18 handeling weer naar huis. HULST Seniorenorkest - 1 ai i Zeeuwse Seniorenorkest Z( 5.00( land geeft woensdag 17 ma 72 7 vanaf 14.30 uur een concert dienstencentrum De Lieve de Broodmarkt in Hulst. Het niorenorkest speelt een zeer J varieerd repertoire. Voor dep) ze worden onder meer La hambra van Llano en SpiritJsstc Moments van Dizzy Stratfc 1-2 ten gehore gebracht. Na de ps ze komt onder meer Clarinets the Force van H. Evers aan b terwijl de senioren ook niet rugdeinzen voor een swingen!. iü versie van Bryan Adams' I Do For You. Lcl 345 I. II odlo ami 5461 397 11 Mr 20C »50( 4SI pal 2-23( 140 iBn '-221 ;grf( Scène uit de plattelandskomedie 'Amor richt zijn pijlen zelf, door Toneelgroep Domburg. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 12