Peter van Vossen blijft dreigen Johan Museeuw rapste in 's-Heerenberg Bontempi neemt leiding over van Breukink Nederlanders in Rotterdam onderuit Henk Nienhuis weg bij FC Groningen -Zeeuw slikt geen woord in van kritiek op Anderlecht Griep velt ploeg Raas Vinnie Jones behoudt boete vijftig mille Carlsen verrast Siemerink /an onze verslaggever Taco van den Velde BRUSSEL - Peter van Vossen >eeft in een gesprek met de lei- |ing van Anderlecht gisteren jeen woord van zijn kritiek in geslikt. Als de Nederlandse in ternational ook de komende we ien niet wordt opgesteld bij fijn club Anderlecht, is voor (ïem de maat vol. „Als ik niet peel, heb ik hier niets te zoe ten. Dan wil ik zo snel mogelijk laar een andere club", zei Van /ossen gisteren. Cen gesprek met trainer Johan Joskamp bracht Van Vossen liet op andere gedachten. Gis- erochtend voor aanvang van de raining in het Brusselse Astrid- iark, had de aanvaller een on- lerhoud met Boskamp. Van Tossen moest zich verantwoor- len voor zijn uitlatingen. „Bos- tamp had gelezen dat ik geen 'ertrouwen meer in hem zou lebben. Ik heb hem duidelijk ge naakt dat dat niet klopt", zegt iran Vossen, die echter blijft Ireigen met een vertrek. „Ik wil liet riskeren dat ik in de verge- ;elheid raak. Als ik bij Ander- echt niet in de basis sta, kan ik nijn plaats in het Nederlands Blind jaar langer bij Ajax AMSTERDAM - Danny Blind speelt nog zeker twee en een half jaar voor Ajax. De Amsterdamse club, die de ene na de andere speler ziet vertrekken, verleng de het contract met de aanvoer der tot 30 juni 1995. Het oude contract, dat tot medio 1994 liep. werd gisteren opengebroken. Marcel Peeper naar Sparta ROTTERDAM (ANP) - Marcel Peeper speelt de rest van het seizoen voor Sparta. De eenma lig international wordt aan de j Rotterdammers verhuurd door FC Twente. Peeper leek woens dag voor NAC te kiezen, maar de onderhandelingen konden niet worden afgerond. I Peeper raakte bij zijn interland debuut in 1990, in Kiev tegen de Sovjetunie, ernstig geblesseerd. De revalidatie na zijn gecompli ceerde beenbreuk vergde jaren. Bij FC Twente slaagde de 27-ja- rige middenvelder er niet in zijn basisplaats te heroveren. elftal ook vergeten. Dan moet ik dus zo snel mogelijk naar een an dere club." Het was gistermiddag de bedoe ling dat Van Vossen op het matje zou worden geroepen door An derlecht, omdat hij zijn onvrede luidkeels via de media kenbaar had gemaakt. Daar kwam wei nig van terecht. Van Vossen: „Jan Boskamp heeft er nauwe lijks woorden aan vuil gemaakt. Hij wist hoe ik erover dacht, want ik heb hem vorige week al mijn standpunt medegedeeld. Die publicaties waren dus geen verrassing. Boskamp vond ook dat het niet goed was geweest, wanneer ik fluitend naar de trai ning was gekomen. Ik weet ook dat Boskamp mij geen basis plaats kan beloven, maar dat verandert helemaal niets aan mijn situatie." Van het onderhoud met mana ger Michel Verschueren, die zich in de Belgische pers nogal nega tiefhad uitgelaten over de loslip pigheid van Van Vossen, kwam gisteren weinig terecht. Ver schueren verwachtte dat Van Vossen zelf wel even op bezoek zou komen, maar de blonde spe ler had daar weinig behoefte aan. „Als ik niets hoor van Ver schueren, ga ik niet langs. Ik laat alles afhandelen door de WCS (Vereniging Van Contract Spe lers). Een boete Welnee, ik heb Anderlecht toch niet in diskre diet gebracht? Anderlecht blijft een perfecte club." Recht De nukkige opstelling van Peter van Vossen staat in schril con trast met de berusting, die col lega John Bosman eerder dit sei zoen toonde. Bosman kon in het begin van het seizoen niet reke nen op een basisplaats en schik te zich zonder morren in dat lot. Van Vossen weigert echter de zelfde houding aan te nemen als zijn collega, die inmiddels zijn plaats heeft ingenomen in de aanval van de Brusselse top club. „Iedereen is verschillend. Ik kan geen maanden op de bank zitten", vindt Van Vossen, die vindt dat hij wel degelijk recht van spreken heeft. „Ik heb me het afgelopen half jaar toch waar gemaakt. Verschueren en Vandenstock hebben zelf gezegd dat ik de ploeg op sleeptouw heb genomen. Ik had daarom ver wacht dat ik meer krediet zou hebben opgebouwd." Van Vossen geeft echter toe dat hij een fout heeft gemaakt door te blijven spelen met een bles sure. Van Vossen raakte in ja nuari geblesseerd aan zijn achil lespees, maar speelde enkele we ken door met een verdovende spuit. „Achteraf gezien had ik dat niet moeten doen. want het ging ten koste van mijn spel. Boskamp heeft me nog wel ge waarschuwd op tijd te stoppen, maar zoiets doe ik niet snel. Zo lang mijn voet er niet af af. wil ik voetballen." De van Zierikzee afkomstige voetballer, die woensdagavond in de interland tegen Turkije na een helft werd gewisseld, geeft ook aan dat een andere factor voor nogal wat onvrede zorgde. Na de bliksemstart van Peter van Vossen was Anderlecht be reid het driejarig contract open te breken en om te zetten in een langdurige lucratieve overeen komst. „Op 23 december hebben we darover gepraat en hebben Peter Gerards en ik onze eisen neergelegd. Verschueren moest de eisen doornemen met het be stuur en zou in de eerste week van januari wat laten weten. Hij heeft nooit meer wat van zich la ten horen. Via de pers heb ik al leen daarna maar kunnen lezen dat we te buitensporige eisen zouden hebben gesteld. Waarom zegt. hij dat dan niet? Nu is de Peter van Vossen (rechts), hier met Jan Boskamp tijdens de training op het Astridpark. „Ik weet ook dat Boskamp mij geen basisplaats kan beloven, maar dat verandert helemaal niets aan mijn situatie." foto GRD zaak weer twee maanden in de ijskast gestopt. Dat soort zaken spelen voor mij allemaal mee." Van Vossen weet niet precies wat de toekomst zal brengen. Het is namelijk nog uiterst onze ker of Anderlecht wel zal instem men met het vertrek van een speler die net een driejarig con tract heeft getekend „Dat. laat ik allemaal over aan mijn zaak waarnemers van de WCS. Zij adviseren mij", aldus Van Vos sen die zegt. niets te weten over belangstelling van andere clubs. „Dat weet ik niet. Ik wacht nu af wat er gaat gebeuren." s-HEERENBERG (GPD) - De WordPerfect-ploeg wordt ge teisterd door een griepgolf. De helft van liet rennersgilde bi vakkeert momenteel in de zie kenboeg. Ook ploegleider Jan Raas is uit de roulatie. In de Grote Prijs Wieier Revue moest zelfs een zieke coureur (de Duitser Dieter Runkei) het ver trek nemen omdat men als ploeg verplicht is met minimaal zes man aan te treden. Runkei deed het pro forma, want reeds na 100 meter kneep hij al weer wijselijk in de remmen. In de Siciliaanse Wielerweek zijn nog slechts twee man van Raas actief. Eric. Vanderaerden en Louis de Koning. Tot de (zieke) afvallers daar behoren onder an deren Frans Maassen, neo-prof Erik Dekker en de baas (Raas) zelf. Zoals het er nu uitziet heeft WordPerfect net genoeg renners beschikbaar voor de Omloop Het Volk, die zaterdag op de rol staat. GRONINGEN (ANP) - Henk Nienhuis is met directe ingang ver trokken als directeur van FC Groningen. Nienhuis oefende vo rige week na de verloren bekerwedstrijd tegen FC Den Bosch hevige kritiek uit op trainer Pim Verbeek. Hij werd daarop ver oordeeld door spelers en de Raad van Commissarissen. Nienhuis, zelf in het bezit van een A-diploma, was sinds april 1990 als algemeen manager in dienst. Op 1 juli 1991 werd hij directeur. Wim Everards, voorzitter van de Raad van Commissarissen, noemde de handelwijze van Nienhuis beneden alle peil. Hij had zijn kritiek op de instelling van de spelers en de door Verbeek gehanteerde speelwijze binnenskamers moeten houden. In ge sprekken liet hij weten dat Nienhuis, trainer Verbeek en tech nisch manager Martin Koeman tot een vergelijk dienden te ko men. Voor het wegsturen van Verbeek, die nog een contract voor volgend seizoen heeft, was geen geld. In een korte verklaring zeiden de drie vorige week dat de ge sprekken verhelderend waren geweest. Dat bleek niet meer dan een gewapende vrede. Gisteren zei Everards dat een onwerkbare situatie is ontstaan. Hij hoopt dat de gespannen situatie nu is opgelost. Het vertrek van Nienhuis zal nog een vervolg krijgen voor de kantonrechter. In ploeg van Cees Priem loopt het nog niet naar wens van onze verslaggever Dick Heuvelman 's-HEERENBERG - Het profpe- i loton maakt zich nooit bijster druk om de Grote Prijs Wieier Revue. De koers door het licht golvende Montferland heeft het (nog) niet verder gebracht dan de derde categorie en geldt vooral als een goede gelegen heid om de benen nog even te testen voor de Omloop Het Volk (morgen), die wèl tot ieders ver beelding spreekt. Zeker, de win naars in het tegen de Duitse grens geplakte 's-Heerenberg steken hun blijdschap niet on der stoelen of banken, maar de verliezers raken daarentegen geenszins van hun stuk. Johan Capiot was gisteren een uitzondering die de regel beves tigde. De Belgische sprinter uit de ploeg van Cees Priem (TVM) ontstak in grote woede nadat zijn landgenoot Johan Museeuw met superieur gemak de negen de editie van de Gelderse GP voor zijn rekening had genomen. Capiots boosheid richtte zich niet op Museeuw, maar op een andere landgenoot: Wilfried Ne- LONDEN (Reuter) - Vinnie Jo nes. beschouwd als de gemeen ste voetballer van Engeland, heeft de beroepszaak tegen een hem opgelegde boete van 20.000 pond (53.000 gulden) verloren. De speler van Wimbledon, die een videoband met de smerigste overtredingen van commentaar heeft voorzien, werd ook ver oordeeld tot het betalen van 665 gulden proceskosten. Na de uitgifte van de band ont stond in voetballend Engeland commotie, vanwege de slechte invloed die de beelden zouden hebben op de jeugd. Jones gaf toe medeschuldig te zijn aan de totstandkoming van de band, maar protesteerde tegen de hoogte van de straf. De boete was bijna drie keer zo hoog als de hoogste geldstraf tot dan voor een voetballer. Bovendien werd hij voor zes maanden geschorst, waarvan de helft voorwaarde lijk. Ook die ban is gehandhaafd en is donderdag ingegaan. Jones legde zich neer bij het oor deel van de commissie. „Ik ben niet verrast dat de FA niet van gedachte is veranderd. Ik heb mijn les geleerd en zal vrijdag (vandaag) betalen." Zijn raads man Taylor merkte nog op dat de boete tien keer zo hoog is als de verdiensten voor Jones uit- de verkoop van de band. lissen. De spinttroef van Posts nieuwe Histor-equipe zou Ca piot in de massasprint een zoda nige 'kwak' hebben verkocht, dat op slag alle kansen voor de snelle man van Priem waren ver keken. Omdat er na de finish al tijd verzorgers paraat staan, kwam het niet tot een ordinaire knokpartij. Het bleef bij een dreigement. Van de zijde van Ca piot. Alvorens hij tierend op weg ging naar de douches, beet hij Nelissentoe: „Volgende keer rijd ik je de hekken in." Frustraties Of er nu wel of geen 'kwakken' zijn uitgedeeld, het is een (wie- leriwet van Meden en Perzen dat geen enkele massasprint keurig netjes verloopt. Waarom zou je je dan druk maken in een wed strijd als de GP Wieier Revue. Het ligt daarom voor de hand dat Capiots uitbarsting een ge volg is van enige frustratie over de gang van zaken binnen zijn ei gen ploeg. Want het mag dan al lemaal nog kattegespin zijn in dit prille stadium van het sei zoen, duidelijk is wel dat het bij TVM niet lekker loopt. Waar nagenoeg alle 'grote' ploe gen - 21 in getal - al een of meer keren hebben gescoord, staan de jongens van Priem nog steeds op de hatelijke nul. TVM is tot nu toe slechts op negatieve manier in het nieuws geweest. Eerst met neo-prof Bart Voskamp, die na een mislukte solo in de Ronde van de Middellandse Zee aan de klink van de ploegleidersauto ging hangen. De jury bestrafte die daad onmiddellijk met dis kwalificatie, waarna Voskamp ook nog eens twee weken schor sing aan zijn broek kreeg. Vorige week werd een andere discipel van Priem uit koers gehaald, de Australiër Scott Sunderland. Hij moet hebben gedacht dat men het onder invloed van de mafia allemaal niet zo nauw neemt op Sicilië en daarom sneed hij maar een stuk van het parcours af. Ook hier werd door TVM buiten de waard gerekend, Sunderland kon eveneens zijn biezen pakken. Verre van goed zit het ook met de Rus Konychev. onlangs bij de presentatie in het Limburgs kas teel nog gepresenteerd als de aanstaande wereldkampioen. Voorlopig is hij een probleemge val, omdat hij niet alleen bij TVM op de loonlijst blijkt te staan, maar ook bij het Italiaan se Jolly. Een dezer dagen zal de UCI hier een soordeel over uit spreken. Tot dat moment staat Konychev echter buitenspel, een situatie die men bij TVM in hoge mate irriteert. Kopman Theunisse kwam tijdens de ope- ningsrit van de Siciliaanse Wie lerweek ook nog eens zo zwaar ten val, dat hij voor minstens een week in de lappenmand heeft moeten plaatsnemen. Gisteren wilde het ook ook niet vlotten. Landskampioen Tris tan Hoffmann deed het nog het best (vijfde). Misschien dat Ca piot zaterdag met een zegepro longatie in 'Het Volk' zijn Hoo- geveense baas Ad Bos weer wat 'feestelijk' zweet van het voor hoofd kan laten vegen. Zo niet, dan wordt de druk weer wat gro ter. Want Bos en Priem willen na al die jaren in de schaduw van Post, Raas en Gisbers eindelijk ook wel de eerste viool spelen. Vooralsnog lijken die fraaie am bities te hoog gegrepen. Met Museeuw kreeg de organisa tie overigens een zeer gewaar deerde naam op haar erelijst. „De beste tot nu toe," stelde Wieier Revue-hoofdredacteur Evert de Rooij vergenoegd vast. Waarmee hij geen woord teveel zei, want de Belgische kampioen staat als nummer 7 genoteerd op de FICP-lijst (wereldranglijst). Grote Prijs Wieier Revue: 1. Mu seeuw (Bel) 189 km in 4.59.17 (37,890 km/u), 2. Nelissen (Bel). 3. Mario de Clercq (Bel). 4. Koerts (Ned), 5. Hoff man (Ned), 6. Moreels (Bel), 7. Van Roosbroeck (Bel), 8. Veenstra (Ned), 9. Cornelisse (Ned), 10. Capiot (Bel). 11. Redant (Bel), 12. Raab (Duii, 13 Farazijn (Bel), 14. Goessens (Bel). 15. Daelman (Bel). 17. Siemons, 35. De Vin. Johan Museeuw blijft op de streep het complete peloton ruim voor. ROTTERDAM (GPD) - Na het schandelijke verlies van Ri chard Krajicek was het vooral aan Paul Haarhuis en Jan Sie merink om in Rotterdam de erfenis van Tom Okker op te ha len. De "Flying Dutchman', die in 1974 de eerste editie van het ABN/Amro-tennistoernooi won. zal echter ook dit jaar geen opvolger krijgen. De deelname van acht Nederlanders wakker de bij het begin van het evene ment in Ahoy' het 'Oranje-ge voel' fors aan, maar niemand slaagde er in verder te komen dan de tweede ronde. Haarhuis mocht gisteravond de nationale driekleur strijken. Neerlands laatste hoop. die vo rig jaar in zijn nieuwe woon plaats nog de halve finales haal de. kwam er tegen de Zweedse veteraan Anders Jarryd (32) niet aan te pas: 3-6. 4-6. Siemerink was tegen de Deen Kenneth Carlsen dichter bij de zege. maar kwam net iets te kort: 6-4, 6-7 (3- 7). 4-6. In de ochtenduren al had Omar Camporese de droom van Ralph Kok uiteen doen spatten (2-6. 2-6) en was Tom Nijssen kansloos tegen de in topvorm verkerende Karei Novacek <2-6. 0-6). Voor het eerst sinds 1990 kwalificeerde zodoende geen en kele Nederlandse tennisser zich in de Maasstad bij de laatste acht. Haarhuis haalde zijn schouders er over op. ,,'t Kan gebeuren", was zijn wel zeer simpele reactie. „Ja, wat moet ik ervan zeggen? We hebben dit jaar een beetje pech. Net als de toernooi-direc- teur. Of ik als laatste Nederlan der een extra druk voelde? Nee, daar dacht ik pas na afloop aan". Achterstand Tegen Jarryd - één van de beste dubbelspelers ter wereld maar vanwege blessures op de single- ranking ver teruggevallen 156) - liep Haarhuis constant achter de feiten. De geboren Eindhove- naar, die het jaar uitstekend be gon met halve-fmaleplaatsen in Kualu Lumpur en Jakarta, had er een verklaring voor: „Tijdens de afgelopen twee maanden ben ik in totaal vier keer door mijn enkels gegaan. Daardoor kon ik niet optimaal trainen. Aan duur- loopjes hoefde ik bijvoorbeeld niet denken. Het gevolg is dat ik nu fysiek gezien een achterstand heb. Dat merkte ik vandaag op de baan. Mijn reflexen waren minder dan normaal", vertelde de nummer 43 van de wereld, die door zijn nederlaag de nodige punten verloor en dus op de we reldranglijst verder zal zakken. Jan Siemerink verloor gisteren van zijn spiegelbeeld. De negen tienjarige Kenneth Carlsen zou makkelijk kunnen doorgaan als de drie jaar jongere broer van de Rijnsburgse Monegask. Ook blond, spelend met een haar band en linkshandig. Het was voor Siemerink een vreemde er varing, die hij ook zo snel moge lijk wenste te vergeten. „Ik heb mijn best gedaan en meer kon ik niet doen", sprak de verliezer. „Ik had de pech dat ik hem precies op de dag ontmoet te, waarop hij tot iets speciaals in staat was. Aan het eind van de wedstrijd sloeg hij een paar on gelooflijke ballen", aldus Sieme rink, die evenals Haarhuis te gensprak dat hij na het wegval len van topfavorieten als Boris Becker, Ivan Lendl en Richard Krajicek de schijnwerpers op zich voelde gericht. Rotterdam. ABN Amro World Ten nistoernooi. mannen. 1,1 miljoen gulden. Tweede ronde: Novacek (Tsj 11) - Nijssen (Ned) 6-2 6-0. Camporese (Itai - Kok (Ned) 6-2 6-2. Carlsen (Den) - Siemerink (Ned) 4-6 7-6 6-4, Jarryd (Zwe> - Haarhuis (Ned) 6-3 6-4. Prpic ALCUDIA DE CRESPINS (ANP) - Erik Breukink is de lei derstrui in de Ronde van Valen cia weer kwijt, maar hij be houdt kans op de eindzege. De geroutineerde Italiaan Guido Bontempi won de derde etappe, van Javea naar Alcudia de Cres- pins, en nam de eerste positie over van de Nederlander in Spaanse dienst. Breukink verloor twintig secon den op Bontempi, maai' bleef tweede in het klassement, op twee tellen. Belangrijker was dat hij zijn voorsprong van vier seconden op de Spanjaard Indu- rain behield. Met de Tour-win naar blijft Breukink favoriet voor de eindzege, met de tijdrit van zaterdag als vermoedelijke scherprechter. Breukink had zijn beperkt ge bleven verlies mede te danken aan landgenoot Eddy Bouw- mans uit de ploeg van Post, die hem de nodige steun verleende tijdens de beklimming van de Campello, een berg van eerste categorie. Op 25 kilometer voor het einde, tijdens de klim, had het viertal Nevens. Camargo, Delia Santa en, als gevaarlijkste concurrent voor de leiderstrui, Julian Gorospe een voorsprong genomen. Wielerweek Het kwartet pakte maximaal dertig seconden, terwijl slechts Jalabert en Breukink echt hun best deden terug te komen. Tot dat Bouwmans. die herstellende is van een knieblessure, en de Fransman Roland Leclerq de nodige steun verleenden. De vier werden kort voor het einde inge lopen. Guido Bontempi spoedde zich daarna geheel in de stijl van zijn bijnaam De Buffel naar de streep. De jonge Italiaanse renner Mi- chele Bartoli heeft met de Sici liaanse Wielerweek de belang rijkste zege van zijn loopbaan behaald. Bartoli, ook al de beste in de eerste etappe, sloot de Ita liaanse openingswedstrijd van het seizoen in stijl af door ook de laatste rit naar Capo d'Orlando te winnen. Ronde van Valencia. Derde etappe Javea - Alcudia de Crcspins: 1. Guido Bontempi (Ita) 176 km in 4.27.19, 2. Delia Santa (Ita) 0.06, 3. Edo (Spa). 4. Kelly (Ier) 0.20, 5. Jala- iKroi - Olhovsky (Rus) 6-2 6-3, Ivani sevic (Kro'2) - Mansdorf (Isr) 6-4 5-7 7- 6. Dubbelspel, kwartfinales: Muller, Norval tZAfi - Nvborg/Rahnasto (Zwe /Fini 6-1 5-7 7-6. Programma vrijdag: Ochtendsessie ivanaf 10.30 uun: DavidsiPimek (NedJBeh - AdamsiOlhovsky lAusf Rusk Volkov (Rus/ - Prpic (Krol, Camporese iltai - Nargiso (Ita). Avondsessie vanaf 1S.30 uun: Jar ryd (Zwei - Ivanisevic (Krol, Carlsen (Dem - Novacek (Tsj). Eltingh/Haar- hvis (Ned) - Camporese/Nargiso (Ita). Rottier bij laatste acht Indian Wells INDIAN WELLS - Stephanie heeft gisteren de kwartfinales bereikt van het met 630.000 gul den gedoteerde toernooi van In dian Wells. De tennisster uit Sint-Janstcen had tegen de Amerikaanse Steven slechts twee sets nodig: 6-0, 6-4. Brenda Schultz, in de tweede ronde te sterk voor Van Rens- burg. werd in de kwartfinale uit geschakeld door de Amerikaan se Davenport: 6-2. 7-5. Indian Wells (VSt), vrouwen, 630.000 gulden: Tweede ronde: Schultz (Ned /6) - Van Rensburg (ZAf) 6-4 6-3. Rot tier (Ned) - Steven (VSt) 6-0 6-4. Aus tin (VSti - Katarina Maleeva (Bul) 6-2 2-6 6-3. Magdalena Maleeva (Bul) - Simpson (Cam 6-3 7-6. Wood (GBri - Rinaldi (VSt) 5-7 7-5 6-2, Po (VSt) - Grossman (VSt) 6-2 2-6 7-6. Provis lAus/11) - Mali lAus) 6-1 6-0 Kwartfi nales: Sukova (Tsj) - Wood 7-5 6-4. Davenport VSt) - Schultz 6-2 7-5. Scottsdale (VSt). mannen. 540.000 gulden: Tweede ronde: Rostagno (VSt) - Enqvist(Zwe) 6-1 6-4. Ondrus- ka (ZAf) - Wheaton (VSt) 7-5 6-3. Tsjesnokov (Rus/8) - Yzaga (Per) 6-4 6- 2. Gilbert (VSt/5) - O'Brien (VSt) 1-6 7- 5 6-3, Woodforde (Aus) - Mattar (Bra) 6-3 6-3. I.inz (Oosl, Vrouwen, 260.000 gulden: Tweede ronde: Manuela Maleeva (Zwi/2) - Singer (Duil 6-3 6-3, Wiesner (Oos/3) - Thoren (Fin) 1-6 6-2 6-4, Boogert (Ned) - Durie (Eng) 7-5 6-4. Baudone (Ita) - Sabas (Fra) 7-6 7-6. Mesjki (Geo/4) - Langrova (Tsj) 7-5 3-6 7-5. Derde ronde: Wiesner - Golarsa (Ita) 6-3 6-3. Mexico Stad, mannen, 540.000 gul den: Tweede ronde: Muster (Oos) - Miniussi (Arg) 6-3 7-6, Berasategui (Spa) - Patrick McEnroe (VSt) 6-3 6-1, Skoff (Oos) - Black (Zim) 6-0 6-2. Fer nandez (Mex) - Moreno (Mex) 6-3 6-1. Azemcis (Por), vrouwen, 18.000 gul den: Eerste ronde: Nicmantsver- driet (Ned) - Leopold (Oos) 6-1 6-1. Koutstaal (Ned) - Matthijs (Bell 4-6 6- 2 6-3, Bitter (Ned) - Tinoco (Por) 6-0 6- 1Tweede ronde: Niemantsverdriet Markova (Tsj) 4-6 6-4 6-4, Koutstaal - Toyre (Fra) 6-3 6-0, Bitter (Ned) - All] (VSt) 2-6. 6-2 6-1 Kwartfinales: Nie mantsverdriet - Richterova (Tsj) 6-3 6-0. Koutstaal - Lusnic (Slw) 6-3 7-5, Bitter - Reskovic (Kro) 6-0 6-2. 09.00-16.00 EURO: Diverse takken van sport 12.55-15.00 Did 2: Sport Extra. WK Noordse combinatie 16.00-19.00 EURO: ATP Tennis in Rotterdam. 17.00-17.15 Did 2: Sport Heute. 17.05-17.10 Did 1: Sportschau-Tele- gramm 18.45-19.15 RTL Sport. 19.00-01.00 EURO: Diverse takken van sport. 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 21.30-22.05 BRT 2: Sport. 22.15-22.30 Ned 3: Studio Sport Jour naal. 22.30-22.55 BRT 1: Sport. 22.45-23.15 Did 2: Die Sport-Repor tage: Bundesligavoetbal. WK Noord se combinatie en ijshockey. 23.25-23.50 Did 1: Sportschau: Bun desligavoetbal (VIL Bochum-Borus- sia Monchengladbachi. Biljarten bert (Fra). 6. Rooks (Ned), 13. Breu kink (Nedi, 16. Indurain (Spa). 32. Bouwmans (Ned) allen z.t.. 42. Van Aert (Ned) 2.46. Algemeen klassement: 1. Bontempi 1420.05, 2. Breukink 0.02. 3. Delia Santa 0.06. 4. Indurain (Spa). 5. Edo, 8. Rooks, 32. Bouwmans (Ned) 4.44, 53. Van Aert 13.30. Siciliaanse Wielerweek. Zesde etap pe Sant' Agata di Militello - Capo d'Orlando: 1. Bartoli (Ita) 187,5 km in 4.33.47, 2. Lelli (Ita). 3. Baldato (Ita), 4. Pantani (Ita), 5. Bolts (Dui). Eind klassement: 1. Bartoli 18.59.38, 2. Lom (Tsj) 0.17.3. Fomaciari (Ita) 0.55, 4. Richard 2.17. 5. Lelli (Ita) 2.40. Erfurt. Grand Prix-wedstrijd drie banden. voorronde: Groep A: Moker (Dui) - Connesson (Fra) 1-2 (setstanden 4-15 15-14 12-15; moyenne 0,689-1.000), Habraken Ned- Neff Dui0-2110-15 11 -15/0,840- 1.154). Groep B: Lennart Blomdahl (Zwe) - Kostistansky (Oos) 2-0 (15-12 15-7/0.882-0.5761. Thögersen (Den) - Möller<Den)2-l (15-8 6-15 15-13/1,059- 1,091Groep C: Vobracht (Dui) - Laursen iDem 0-2 (9-15 6-15/0,375- 0,732), VeltHtus (Ned) - Kurt Ceule- mans (Bel) 2-1 (13-15 15-13 15-13/0,915- 0.891Groep D: Rudolph (Dui) - Van Dijk (Ned) 2-1 (15-1 8-15 15-1/1.188- 0.548). Havermans (Ned) - Schirm- brand Dui 12-1 (10-15 15-11 15-4/1.429- 1.111). Groep E: Buyle (Hon) - Korte (Den) 1-2 (15-14 10-15 7-15/0.696- 0,957). Efler (Zwi) - Grossjung (Dui) 2- 0 (15-9 15-2/1.111-0.423). Groep F: Koen Ceulemans Bel- Kovac (Tsj2- 0 (15-8 15-12/1.000-0.690). Nehlin (Den) - Carlsen (Den) 1-2 (2-15 15-8 10-15/ 0,964-1,357). Groep G: Thiele (Dui) - Aguirre (Dui) 0-2 (12-15 7-15/0,731 - 1,111), Löbe (Dui) - Burgman (Ned) 0- 2 (13-15 5-15/0,600-0.968). Groep H Bettzieche (Duii - Sjörup (Den) 0-2 (9- 15 13-15/1,158-1,500), Van Uum (Ned) - Reusche (Dui) 2-0 (15-2 15-1/1,250- 0,130). Timman (Ned). Kramnik (Rus), Anand (Ind), Gelfand (WRui, Karpov en Kamski 1, 10. Ivantsjoek lOek). Bareev (Rus), Salov. Ljubojevic en Joesoepov 1/2. Skiën Schaken Lin (Spa). Internationaal toer- Afgebroken partijen eerste ronde: Kasparov (Aze) - Ljubojevic (Joe) 1-0, Karpov (Rus) - Salov (Rus) 1-0, Kamski (VSt) - Joesoepov (Rus) 1-0. Stand: 1. Sjirov (Let) en Beljavski (Oek) 2 punten. 3. Kasparov 1 1/2, 4. Falun, WK Noordse nummers: Esta fette 4x5 km vrouwen 1. Rusland (Valbe. Lazoetinma, Gavriljoek en Jegorova) 54.15.7, 2. Italië (Vanzetta. Di centa. Paruzzi en Belmondo) 54.35.1, 3 Noorwegen (Dybendahl, Nybraten, Moen en Nilsen) 55 09,0. 4. Finland 55,30,0. Combinatie mannen: 1. Japan (Ta- kanori Abe, Masashi Abe. Ogiwarai 1.19,25, 2. Noorwegen op 3.46, 3. Duitsland 8.30,4. Zwitserland 11 13. Voetbal Mar del Plata (Arg). Argentinië - De nemarken 1-1 (1-1). Argentinië wint na verlenging en strafschoppen (5-4). 12. Craviotto 0-1 (e.d). 29 Canigga 1-1. Scheidsrechter Puhl (Hon). Toe schouwers: 34.683. Frankrijk: Competitie AS Monaco - Olympique Marseille 1-0. Stand aan kop: Monaco 27-37. Marseille 27-37, Paris-SG 26-35, Nantes 26-34, Bor deaux 26-33. Wielrennen Queretaro. Ruta Mexico, tiende etappe Morelia - Queretaro: 1 Zanatta (Ita) 200 km in 4.27.24, 2. Werner (Dui) 0.02,3. Rodriguez (Cub), 4. Francisco Gonzalez (Cub), 5. McCook (VSt). Algemeen klasse ment. 1. Fignon (Fra) 30.07,52, 2. Vil lalobos (Mexi 1.05, 3. Carter (VSt) 1.06,4 Speaks (VSt) 1.59,5. Feliciano

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 43