Komst drogerij Kortgene onzeker Gemeente wil aansluiting buurtbus op Nieuwerkerk PZC streek „Ik zit altijd tussen de bumpers" Gemeentebestuur beducht voor stankoverlast Snelheidscontrole Verscherpte regels voor actie tankslag ECHT SLAPEN DOE JE PAS OP EEN NIEUWE /MATRAS DE KRIJGER EASY SLEEP VRIJDAG 26 FEBRUARI 1993 b i van onze verslaggever KORTGENE - De komst van een drogerij naar Kortgene is uiterst twijfelachtig. Het dage lijks gemeentebestuur is op dit moment weinig enthousiast over het bedrijf dat onder meer varkensdarmen en schellen van kippen-eieren verwerkt tot diervoeders. Gevreesd wordt voor stankoverlast. De onder neming kan wat de gemeente betreft morgen beginnen als voor die problemen een oplos sing komt. De aanvraag voor een vestiging aan de Prinsendijk bij Kortgene kwam vorig jaar binnen. De dro gerij, een onderneming van de exploitant van droogbloemen- handel Dintelprins, aasde op een plekje naast het bestaande droogbloemenbedrijf. Daarvoor is een wijziging van het bestem mingsplan noodzakelijk. Aan vankelijk wilde de gemeente raad alles eraan doen om de aan vrager ter wille te zijn. Kortgene wil immers graag bedrijven bin nenhalen. De stemming sloeg om toen duidelijk werd om wat voor soort drogerij het precies gaat. Inwoners van Kortgene trokken aan de bel omdat zij stank- en lawaai-overlast vre zen. Stinken „Het bedrijf wil slijm drogen van varkensdarmen en schellen van kippe-eieren", vertelt ambte naar ruimtelijke ordening J. L. van de Velde van de gemeente Kortgene. „Het zijn eiwitrijke bronnen. Er zijn hoogwaardige diervoeders van te maken. Che micaliën komen niet te pas in het produktie-proces. het is op zich een schoon bedrijf. Maar stinken kan het wel." Volgens Van de Velde hoeft het droogproces theoretisch gezien geen stankprobleem op te leve ren. In de praktijk zou het echter nog niet goed beheersbaar zijn. weekenddiensten 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 II 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 'S-GRAVENPOLDER - Bij een snelheidscontrole op de Goese- straatweg in 's-Gravenpolder kregen negentien automobilis ten donderdagmorgen een pro- ces-verbaal wegens overschrij ding van de maximumsnelheid van tachtig kilometer. De hoog ste gemeten snelheid was 114 ki lometer. van onze verslaggeefster ZIERIKZEE - Ruim vierhon derd olietanks zijn het afgelo pen jaar op Schouwen-Duive- land in het kader van de Actie Tankslag opgeruimd. Met in gang van 1 maart worden de re gels verscherpt: het Besluit On dergrondse Opslag in Tanks (BOOT) treedt op die datum lan delijk in werking. De Schouwen-Duivelandse mi lieucoördinator A. Diepeveen noemt het aantal inmiddels on schadelijk gemaakte olietanks 'behoorlijk'. Hij spreekt van een geslaagde actie. Toch verwacht hij nog heel wat vaten in de bo: dem. „Maar dit is moeilijk in te schatten. Mensen moeten name lijk zelf aangeven dat zij olie tanks in hun grond hebben." Keuze Die nieuwe gevallen krijgen te maken met nieuwe regels. Met BOOT wil de overheid bewerk stelligen dat de grond, waarin de tanks zijn begraven, zo min mo gelijk vervuilt. Daarom heeft een eigenaar van een olietank straks nog maar twee keuzemo gelijkheden: de tank verwijde ren of jaarlijks laten keuren op onder meer lekkage. De Actie Tankslag had nog een derde (goedkopere) optie, name lijk het laten vullen van de on dergrondse tank met zand. Bo vendien konden eigenaren van tanks een gemeentelijke subsi die krijgen. BOOT geeft deze mogelijkheden niet. De ondergrondse tanks zijn een gevaar voor het milieu, stelt Diepeveen. In de opslagvaten zit vaak nog een resterende hoe veelheid olie die na doorroesting van de tank in de bodem en het grondwater terecht komt. „Deze verontreiniging is te voorko men', vindt hij. „Daarom moe ten eigenaars van de vaten op de één of andere manier worden ge stimuleerd aangifte te doen, waarna kan worden ingegre pen." Een bijkomend argument is, dat wordt uitgegaan van de stelling 'de vervuiler betaalt'. De eige naar van de tank wordt verant woordelijk gehouden voor de vervuiling van de grond. De kos ten van de bodemsanering, die kunnen oplopen tot in de 'tien duizenden guldens', komen dus voor zijn rekening. Diepeveen: „Hoe langer je wacht, des te gro ter is de kans dat zo'n vat gaat lekken. Met alle gevolgen van dien." WOONKOMFORT ZTJ Wielingenstraat 2 - 4454 BL Borssele Tel. 01105-1579 Een echt nieuw matras is een watermatras. 's-Heer Hendrikskinderenstraat 4 Goes (bij de kade), 01100-16036 Iedere zondag geopend van 11.00 tot 17.00 uur. verburg 'B interieurverzorging Kaaistraat 7-11, Kortgene Telefoon 01108-1225 7 MEUBELGIGANT Halsterseweg 265 Bergen op Zoom 01640-42205 a6S£>z VISTO Vlissingen Oude Markt 41 Tel. 01184-16491 Amsterdam 020-6037883 Zaandam 075-171191 Lange Vorststraat 31-33 - 4461 JM Goes S 01100-15564 Gesloten op maandagmorger De plannen van wethouder Van Tooren van onze verslaggever GOES - Een plank vol plan nen, maar wanneer ze worden uitgevoerd - de wethouder heeft niet het geringste idee. In '94 misschien. En wie weet wordt dat nog véél later. „Al les is kijken in de verte." Aan plannen heeft Ria van Tooren-Loerakker, wethou der van maatschappelijke zorg, sport, recreatie en socia le zaken te Goes, geen gebrek. Een nieuw dorpshuis voor Kloetinge; privatisering van het gemeentelijke sportpark het Schenge; een verbetering van het recreatiegebied De Hollandsche Hoeve; uitbrei ding van het Kloetingse Wes- selopark. Het ene fraaie voornemen na het andere werd gelanceerd. Tot uitvoering kwamen ze echter niet. Oorzaak? De wet houder haalt een tikkeltje mis moedig de schouders op: geld gebrek, zó simpel ligt het. Al jarenlang wordt vanuit Kloetinge geroepen om een nieuw dorpshuis. Het huidige Amicitia is dringend aan ver vanging toe. Er werden plan netjes gemaakt, maar die ver dwenen even snel weer van ta fel. Van Tooren-Loerakker be schouwt Amicitia als 'een groot zorgenkind'. Maar de bouw van een geheel nieuw dorpshuis vergt een investe ring van ongeveer één miljoen gulden. En waar haalt zij - in deze tijd van krapte - een der gelijk bedrag vandaan? Geen geld De plannen om het Wesselo- park in Kloetinge uit te brei den en te renoveren; een soort gelijk verhaal. De voetbalver eniging Kloetinge bedelt al ja ren om een vierde speelveld en een verbetering van de be staande velden. Kosten: meer dan 800.000 gulden. In mei vo rig jaar kwam de wethouder met een notitie waarin een aantal mogelijkheden werd aangegeven om aan de wensen van de plaatselijke voetbal vereniging tegemoet te ko men. Sindsdien is daar weinig meer van vernomen; geen geld. Rond diezelfde tijd werden plannen gepresenteerd om het recreatiegebied De Holland sche Hoeve aantrekkelijker te maken. Maar dat plan is - het wordt eentonig - weer in de la geschoven. Privatisering van de kleedac commodaties op het Goese sportpark Het Schenge; van uit de gemeenteraad wordt daar al geruime tijd op aange drongen. Maar ook daarvan is tot dusver weinig terecht ge komen. Voordat de accommo daties aan de verenigingen worden overgedragen, moet er eerst voor een paar ton worden vertimmerd. En - ze vervalt in herhalingen - wie helpt haar aan dat geld? Eerst mooie plannen presente ren en dan vervolgens roepen dat de kas leeg is. Desondanks vindt de wethouder niet, dat het college valse verwachtin gen heeft gewekt. „Toen we met die plannen kwamen, konden we niet voorzien dat we zó moesten bezuinigen. We dachten écht, dat we na een jaar zuinig zijn weer konden scoren. We hoopten het alle maal te kunnen realiseren. Maar dat is anders uitgepakt. En ook voor de komende jaren ben ik niet erg optimistisch." Toch gaat het, zegt Van Toor en, te ver om uitsluitend treu rige verhalen op te hangen. Op haar werkgebied is de afgelo penjaren wel degelijk een aan tal plannen verwezenlijkt: het nieuwe zwembad, de aanleg van een atletiekbaan, een nieuw dorpshuis voor Wol- phaartsdijk, de totstandko ming van een wijkaccommo- datie in Goes-west. Verwezenlijkt Binnenkort moet Van Toor en-Loerakker binnen het col lege van burgemeester en wet houders de mouwen opstro pen om te proberen in elk ge val een aantal van haar wen sen een plaats op de prioritei tenlijst voor '94 te bezorgen. Ze kondigt het op strijdlustige toon aan: „Ik zal me vooral voor Kloetinge hard maken." Hoe leuk is het nog om wet houder van welzijnszaken te zijn in een gemeente die van de ene bezuiniginsoperatie in de andere rolt? „Dat is", zegt Van Tooren-Loerakker, „niet zo ge zellig. Het is op dit moment een nare portefeuille. Je zit al tijd tussen de bumpers in." 27 EN 28 FEBRUARI 1993 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Goes/Kloetinge: vrij. 18.00-zat. 19.00 uur: M. J. Kooiman, van Hogendorplaan 6, Goes, tel. 01100-14450. Goes/Kloetinge: zat. 19.00-zon. 23.00 uur: M. J. Oortman, Lewe- straat 62, Kloetinge, tel. 01100- 31805. Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00- 17.30 uur. Wolphaartsdijk,'s-H. Arends- kerke, Heinkenszand,Nieuw- dorp, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: G. A. C. Aarnoutse, Havenweg 16,Nieuwdorp, tel. 01196-12327. Heinkenszand e. o. vrij. 17.30- ma. 08.30 uur: C. T. Miermans, Kloetingseweg 3, 's-H. Abtsker- ke, tel. 01103-2089. Hansweert, Schore en Yerseke, vrij. 18.00-zon. 22.00 uur: L. Breukers, Hansweert, tel. 01130-81344. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Kruiningen, Krabbendijke, Waarde en Rilland-Bath, vrij. 19.00-zon. 22.00 uur: J. W. Kuyl, Rilland-Bath, tel. 01135-1343. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Driewegen, Borssele, Hoede- kenskerke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's-Heerenhoek: J. Geldof en J. de Graaf, Korteweg 23, Driewegen, tel. 01195-275. Kapelle en Wemeldinge, vrij. 19.00-zon 23.00 uur J. A. de Jong. Kapelle, tel. 01102-41290. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Noordbeveland: Kortgene, Co- lijnsplaat. Kamperland en Wis- sekerke: H. L. N. van der Veen, Wissekerke, tel. 01107-2565. Spreekuur 11.00-11.30 uur. Tandartsen: Zuid- en Noord-Beveland: A. P. v.d. Dorpel. Paardenmarkt 14, Yerseke, tel. 01131-2565. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Apotheken: Geopend zat. 8.30-17.30 en zon. 10.00-11.30 en 16.00-18.00 uur. Apotheek de Spinne, De Spi 11-62, tel. 01100-28228. Dierenartsen: Goes, 's Gravenpolder, Kapt Kruiningen en Krabbendijl B. J. Boer, Schuitweg 1, 's C venpolder, tel. 01103-3050. Spreekuren zat. 08.00-09.00 (in Goes, Kapelle en 's Gra^ polder). Goes, Heinkenszand en Not Beveland: M. P. C. Karelse, H. Kinderendijk 118, Goes, 01100-20656. Biezelinge: R. H. G. Ai Hoofdstraat 2, tel. 01102-4178 Spreekuur zat. 10.00-11.00 uul Yerseke e.o. Mevr. L. Huislj Cornelisse en S. Verhoeven, 1 lenlaan 24, Yerseke, tel. Olj 2756. Wijkverpleging: Voor geheel Noord- en Zuid-! veland via tel. 01100-51177. Verloskundigen: Goes: Vrij. 18.00-ma. 08.00 ii Mw. J. Stevens, van Hogende laan 24, tel. 01198-1186. 27 EN 28 FEBRUARI 1993 CENTRAAL ALARMNUMMi 06-11 Huisartsen: Stavenisse, St. Maartensdi St. Annaland en Scherpeniss D. Panis, St. Maartensdijk, 01666-2400. St. Philipsland en Nieuw Vos meer, vrij 18.00-zon. 23.00 ui A. van Doesburg, St. Phili land. tel. 01677-2500. Poortvliet, Oud-Vossem< Tholen en Scherpenisse: R. de Smalen, Molenvlietsestr; 11. Tholen. tel. 01660-2016. Dierenartsen: Tholen: W. Brons, tel. 016 2596. Weekendspreekuur Kalfsdamseweg 2 te Poortvl Zat. van 8.30-9.00 uur en in T. len van 11.00-12.00 uur op Bo1 mark 10. Wijkverpleging: Tholen en St. Philipsland: 1 01100-51177. Door gebruik te maken van de gratis service Co-adverterén! Hiermee schakelt u in één klap een groot aantal vertegenwoor digers extra in. Die uw detail listen adviseren over optimaal inhaken op uw nationale recla- mecampagne. Co-adverteren met het Cebuco zorgt ervoor dat meer detaillis ten op de juiste wijze gebruik maken van uw ondersteunings mogelijkheden. Daarmee vergroot u het effect van uw campagne. U houdt controle op dê daarmee gemoeid gaande budgetten èn op de uiterlijke verschijnings vorm van de advertentie. Meer weten? Bei Cebuco 020-6242316 en vraag de brochure over Co-adverteren adverteren CQj verhoog de werking van uw reclamegulden Wethouder Van Tooren-Loerakker:.„alles is kijken in de verte... foto Willem Mieras Onduidelijk is in hoeverre de on derneming nog belangstelling heeft voor een vestiging in Kort gene. Directeur J. A. C. Van de Velde van Dintelprins was don derdag onbereikbaar. De aan vraag die bij Kortgene ligt, is on volledig. „Nadere informatie over het droogproces, noodzake lijk voor een hinderwetvergun ning, hebben we nooit ontvan gen", aldus Van de Velde van de gemeente Kortgene. Tekeningen van spreekwoorden kwartet reizen de wereld over „Zoals het er op dit moment voorstaat, is het heel twijfelach tig of Kortgene de drogerij toe laat. De technologie gaat echter met de dag vooruit. Het bedrijf kan wat ons betreft morgen be ginnen zodra voor de mogelijke overlast een oplossing wordt ge vonden." van onze verslaggever AXEL - De originele tekenin gen van het door kinderboeken handelaar R. Bellemans uit Axel bedachte spreekwoorden- kwartet worden tussen april en september tentoongesteld in verschillende landen over de hele wereld. Bellemans zal zeil met de exposities meereizen om lezingen en rondleidingen te ge ven. Een halte voor de buurtbus in Nieuwerkerk stelt ouderen uit Sirjansland en Ouwerkerk in de gelegenheid gebruikt te maken van het service woningencomplex. foto PieterHonhoff De tekeningen zijn begin april te zien op de Internationale Kin derboekenbeurs in Bologna. Daarna verhuizen de prenten naar Bangkok, Singapore en een aantal andere Aziatische ste den. In september of november wordt het spreekwoordenkwar tet geëxposeerd in Sao Paulo in Brazilië. Eind maart verschijnt er een tweede deel van het spreekwoor denkwartet. Daaraan wordt meegewerkt door Nederlandse en Vlaamse kinderboekenillu stratoren als Jan Jutte, Joke van Leeuwen, Gerda Dendooven, André Sollie en Mance Post. Op 23 maart wordt het nieuwe spel officieel gepresenteerd in de pro vinciale bibliotheek De Biekorf in Brugge. van onze verslaggeefster NIEUWERKERK - De gemeen te Duiveland zou graag zien dat de buurtbus ook een halte krijgt in Nieuwerkerk, bij het service- woningencomplex. Daardoor worden de gemeenschappelijke voorzieningen bereikbaar voor ouderen uit Sirjansland en Ou werkerk. PvdA-raadslid A. J. Bom stelde donderdagavond tijdens de ge meenteraadsvergadering in Nieuwerkerk, dat van de voor zieningen in het complex zoveel mogelijk mensen gebruik moe ten kunnen maken. Het zou dan ook goed zijn dat de buurtbus die nu van Sirjansland via Ou werkerk naar Zierikzee rijdt, een stop maakt in Nieuwerkerk, zo dat ook ouderen uit Sirjansland en Ouwerkerk kunnen profite ren van het complex. Burgemeester A. Bergshoeff zeg de het door de PvdA gevraagde onderzoek naar de mogelijkhe den toe. Het college gaat praten met het buurtbuscomité en met streekvervoermaatschappij Zuid West Nederland. De burge meester waarschuwde voor al te groot optimisme over de resulta ten. Een extra stop kost geld, zei hij, en de ritten gaan er langer door duren. Minder eensluidend was de raad over de mogelijkheden voor re creatie bij Ouwerkerk. PvdA, CDA en WD waren zeer ingeno men met de recreatieschets, die naast een ecologisch vakantie- huizenpark vrijwel geen uitbrei ding van de recreatie toelaat. De reformatorische fractie was verdeeld. Woordvoerder J. van den Berge bracht in herinnering dat zijn fractie in het verleden een schets overbodig had geacht, omdat ze toch tegen meer recreatie was in het 'vrij kwetsbare' gebied. Nu het ontwerp er lag, kon Van den Berge zich er wel in vinden. „Het bevestigt onze visie op uit breiding. Afgezien van het eko- park is dit precies wat we wil den." De fractie stemde dan ook tegen het 180 milieuvriendelijke huizen grote park, maar voor de notitie. SGP-er K. Hendrikse was de eni ge die de lijn van het verleden volgde. Hij was tegen de schets, en tegen de uitbreiding van de recreatie. Hendrikse motiveerde dat door te zeggen dat hij conse quent wilde zijn. Maar had hij er van de burgemeester de tijd voor gekregen, dan had hij zeker uit- gewijd over de zondagsrust, die met zoveel recreanten erbij in Ouwerkerk ook nog verder in ge vaar komt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 34