'eter van Vossen op ziel getrapt Krajicek treft Becker in halve eindstrijd Buter ontslagen bij Eindhoven Ongunstige loting voor Jan Siemerink Beperkt prijzengeld Amerikaanse atleten ranje-schutter neemt geen genoegen met rol als bankzitter bij Anderlecht onald Koeman voor rie duels geschorst m Hulst art op 000 meter onze verslaggever rtGeesing RDWIJK AAN ZEE - Hij beteuterd voor zich uit. eed in het rood-wit-blauw liet Nederlands elftal, zit van Vossen op de hotel van het sjieke Huis ter „Zo snel als het goed prevelt de Zeeuw bin- monds, „zo snel kan het ook il gaan". ajlct naar de grond, recht in- z'n rug en zegt plompverio- dat hij weg wil bij Ander- 'als er op korte termijn oplossing komt. Ik voel er ivoor wekenlang'op de bank zitten. Daar heb ik te jte verliezen'. nel als hij is in het veld, zo Hoopt Peter van Vossen nu, de vooravond van Neder- Turkije, van stapel. Net idig terug van een blessure de linker achillespees pas trainer Jan Boskamp drie dagen geleden voor de wedstrijd tegen Geel. En ht hij gisteren op verzoek bondscoach Dick Advocaat (reizen naar het trainings- ip van Oranje. „Boskamp mij niet garanderen dat Van ien zaterdagavond tegen «ren speelt. Daarom wilde ik graag hebben voor het par tijtje tegen Jong Oranje. Dan heeft hij tenminste een wed strijd in de benen". Opstandig als Van Vossen is. heeft hij uit de opstelling van Boskamp maar meteen de con clusie getrokken dat de trainer van Anderlecht 'eeuwige reser ve' John Bosman prefereert bo ven hem. de viervoudige schut ter van Oranje. Hij heeft VVCS'er Peter Gerards inmid dels al in de arm genomen om voor hem uit te kijken naai- een andere club. De eerste zou zich al hebben gemeld, maar welke club dat is, wil de Zeeuw niet zeggen. Advocaat neemt het' allemaal met een korreltje zout. „Hij is te leurgesteld, dat kan ik me best voorstellen. Maar zo is nu een maal de voetballerij. Bosman is voor hem in het elftal gekomen en die heeft het goed gedaan. Maar Van Vossen hoeft zich ner gens zorgen over te maken, die jongen kan overal terecht. Hij is alleen wat ongeduldig". De bondscoach is er absoluut niet bang voor dat de perikelen in het Astridpark woensdag avond op Van Vossen een nega tieve invloed zullen hebben. „Ben je gek. Het is een heel nuchtere jongen, die dit soort za ken heel goed kan scheiden". Toch zit het Van Vossen niet lek ker dat Boskamp hem bijna zon derslag of stoot heeft laten afrei zen naar het trainingskamp in Noordwijk aan Zee. Dat bewijst volgens hem dat Bosman de voorkeur geniet en dat hij (voor lopig) is veroordeeld tot de rol van bankzitter. „Ik moet altijd spelen in uitwedstrijden en pro fiteren van de ruimte die dan ontstaat. Maar tegen Polen heb ik echter bewezen dat ik ook heel goed in de kleine ruimte kan spelen. Maar als ik nu ook al word gepasseerd voor een uit wedstrijd houdt alles op. Ik heb geen zin om een afwachtende houding aan te nemen en heb er daarom voor gekozen zo snel mogelijk actie te ondernemen". Hij betreurt het te lang te heb ben doorgespeeld met de bles sure. „Tegen Lokeren en Meche- len heb ik zelfs twee keer met een spuit gespeeld, dat had ik ach teraf beter niet kunnen doen. Ik heb nu een aparte schoen waar uit de achterband is wegge haald. Medisch ben ik nu hele maal fit, maar dat kan ik alleen bewijzen in een hele wedstrijd. En niet in het laatste kwartier. Dat is te weinig. De eerste helft van de competitie heb ik goed gespeeld en me voldoende bewe zen. Maar dat telt blijkbaar niet meer. Dat vind ik heel teleurstel lend". ICELONA (ANP) - De tucht- missie van de Spaanse Ibalbond heeft Ronald Koe gisteren een extra schor van drie wedstrijden opge- De libero van Barcelona d gestraft voor het beledi- van arbiter Pajares Paz na rode kaart in het turbulente petitieduel met Atletico •id (1-1). 'Nederlander was door zijn glutting eerder al voor één strijd geschorst. Die straf Koeman afgelopen woens- j ivond uit in het bekerduel uitgerekend Atletico Ma- waarvan Barcelona met 6-0 De international, die met f nje woensdag in Utrecht treedt tegen Turkije, mist zijn nieuwe schorsing de ende competitiewedstrij- Burgos - Barcelona (21/2), m m wmm i i i m HAAG (ANP) - Elly van it loopt de 3.000 meter tij- het WK indoor atletiek in into. De Rotterdamse haal- le limiet niet, maar is op id van prestaties op de 1.500 000 meter toch aangewezen de KNAU voor het toer- dat 12 maart begint, nisch coördinator Bert iw verwacht dat de uitein- ce ploeg uit acht tot tien at- zal bestaan. Tot nog toe iden vijf sporters aan de eis: (verspringen), Van Helden m), Jongmans (800 m), i-Cooman (60 m) en De 1 (kogel), van wie de laatste ida zal mijden. luist, die door tal van onge- ken anderhalfjaar geen gro- irnooien liep, kwam on- tot 4.13,19 op de 1.500 me- Budapest, ruim een tel bo de limiet. Ze vroeg daarop aangewezen te worden, haar was het probleem dat ins in Europa een 3.000 op iu was te vinden en Paauw e gisteren wel toegeven dat Istrijd tijdens het NK ver- an ideaal is, mede door de ere bezetting. lond ging op haar verzoek in en goede 2.000 meter van de lier vorig weekeinde in Sin- igen. „Ik kan nu tenminste iet NK keihard blijven trai- aldus Van Hulst. „Het WK [Éuttgart is mijn hoofddoel, ik moet weer wedstrijdrit- ippakken." belangrijkste limiet-wed- in de aanloop naar het WK e nationale titelstrijd vol- d weekeinde in Den Haag. Ik uw noemde Van der Kolk 10 meter). Haan (800) en de springers Mellaard en De Vos Ai serieuze bespreekgevallen. ie: lant is dat slechts twee ver- ngers per land mogen deel- len. Als Mellaard en De Vos efj)en Haag beiden de limiet ha- is het theoretisch mogelijk Maas thuis moet blijven, 0( it in dat geval geldt de volg- Ai i van het NK. behalen van de limiet is voor lespreekgevallen niet per se dzakelijk. Paauw: ..Voor een ne Dor-kampioenschap is de lefctstaf minder streng. Voor sir ilificatie is de tijd meestal kort. bovendien is het deel- lersveld niet zo sterk als bij he outdoor-toernooi. Het WK 'er oor is een goede gelegenheid d mten of atleten die op de weg - óiig zijn te laten starten." i Hulst behoort tot de laatste djegorie. Paauw zei de sprint- Jacqueline Poelman en de Lange, de middenaf- isrjndlopers Marco Koers, Vin- ui tHoek en TonBaltus (800 m). te-trens Looije (polshoog), hoog- oc Inger Sven Ootjers en Laura ocfcman (800) ook' nog enige is toe te dichten. Barcelona - Sporting Gijon (28/2) en Barcelona - Oviedo (3/3). Op de lijst van rode kaarten is Barcelona met tien uitsluitin gen dit seizoen voorlopig koplo per in de Spaanse competitie, gedeeld met Celta Vigo. De Bul gaar Stoitsjkov is met drie rode kaarten de grootste boosdoener. Na 22 speelronden zijn in Spanje al 102 rode kaarten uitgedeeld. De Spaanse tuchtcommissie legde de Carlos Bilardo, coach van Sevilla, een boete van 15.000 gulden op. De Argentijn had zich tijdens de wedstrijd tegen De- portivo Coruna misdragen. Bi lardo riep tegen zijn verzorger, dat hij op een tegenstander moest gaan staan die gebles seerd op het veld lag. De laak bare opmerking werd door tele visie-microfoons haarfijn geregi streerd. Peter van Vossen op de trappen van het Huis Ter Duin te Noordwijk: ik voel er niets voor wekenlang op de bank te zitten. foto Paul Vreeker/ANP Al even merkwaardig vindt hij de handelwijze van het bestuur, die zijn contract tussentijds wil den aanpassen, maar die beslis sing met een paar maanden heeft opgeschort. Achterdochtig als hij ineens is. brengt Van Vos sen het een in verband met het ander. „Kort na Kerst heb ik een gesprek gehad met manager Verschuren. Ik heb toen ge vraagd om een contract van ze seneenhalf jaar. Begin januari zou ik horen hoe het bestuur daar over dacht, maar pas twee weken geleden kreeg ik te horen dat ze het twee, drie maanden uit wilden stellen". Peter van Vossen denkt er het zijne van. „Zolang er niks gere geld is, ga ik maar op de bank zit ten, want Anderlecht is natuur lijk wel mijn werkgever. Maar dat doe ik geen maanden". Voor hetzelfde geld speelt Peter van Vossen vanmiddag echter niet in het Olympisch stadion, maar met Anderlecht tegen Be- veren. Als vervanger van Bos man, wiens vrouw op het punt van bevallen staat. Daar houdt Advocaat voorlopig geen reke ning mee. De bondscoach heeft andere zorgen aan zijn hoofd, maar doet daar tamelijk luchtig over. Oranje mist woensdag avond in Utrecht in elk geval het. duo Rijkaard-Van Basten en hoort zaterdagavond van de me dische staf van Ajax of Jonk vol doende hersteld is van een achil lespees-blessure. Aan de inzet baarheid van Kieft twijfelt Ad vocaat daarentegen niet meer. Op het eind van de dag krijgt Advocaat vanuit Munchen de zekerheid of Jan Wouters (me niscus-operatie) woensdag avond van de partij is. De bonds coach had in de voorbije week dagelijks contact met de mid denvelder. die vanmiddag met Bayem München in het veld komt tegen Bayer Uerdingen. „Wouters is prof genoeg om zelf aan te kunnen geven of hij vol doende vorm heeft om te kun nen spelen. Die verantwoorde lijkheid heb ik hem ook gege ven". Een gemis aan vorm is er de oor zaak van dat Gerald Vanenburg buiten de boot viel en werd ver vangen door debutant Mare Overmars. De grotere ervaring van John de Wolf gaf voor Advo caat de doorslag in de keuze tus sen de Feyenoorder en Johan de Koek van FC Utrecht. Nederlands beste tennisser tegen Duitse nummer één in Stuttgart STUTTGART (DPA) - Het ABN /AMRO-wereldtennistoernooi van volgende week in Rotter dam krijgt niet de primeur van een treffen tussen Richard Kra jicek en Boris Becker. De num mers één van Nederland en Duitsland staan zaterdag al te genover elkaar in de halve fina les van Stuttgart. Krajicek kwam zover door met 6- 4 7-6 (7-3) te winnen van Andre Medvejdev. Becker handhaafde zich in eigen huis door een zege met 7-6 (7-2) 7-5 op Wayne Fer- reira. De jonge Zuidafrikaan was zo onverstandig in de twaalfde game van de felbevochten twee de set een bal weg te slaan na een misser. Een strafpunt was het gevolg, waardoor Becker zo maar op ineens op matchpoint stond. De andere halve finale gaat tus sen Wally Masur en de winnaar van Stich/Pioline. Masur behoef de er niets voor te doen. Zijn te genstander Petr Korda liet we gens griep verstek gaan. Becker en Krajicek, die de ko mende week in Rotterdam als nummer één en vier zijn ge- plaats, hebben in een officieel toernooi nog nooit tegenover el kaar gestaan, zoals trouwens ook Pete Sampras op verhalen van anderen moet afgaan, als de serveerkracht van de 21-jarige Hagenaar ter sprake komt. Kra- jiceks doel is zo snel mogelijk te rug te keren in de top-tien, waar hij door de matige prestaties be gin dit jaar uitviel. Becker mikt op de top-positie. Om die plaats zo snel mogelijk te heroveren, laat hij verstek gaan bij de Daviscupwedstrijd tegen Rusland eind volgende maand. In Duitsland is dat slecht geval len. „Gebrek aan vaderlandslief de", noemde Michael Stich het. De in de steek gelaten ploegge noot riep boos, dat hij niet meer met Becker in één team wilde sa menspelen en eiste een schrifte lijke garantie dat de afvallige dit jaar niet meer zou worden gese lecteerd. Uiteraard haalde Becker ver haal. De DTB ontkende enige verklaring te hebben afgegeven en Stich kroop in zijn schulp „Absolute onzin", was alles wat men uit diens mond vernam. Vastberaden Krajicek hanteerde tegen Med vejdev in de kritieke fase van de tweede set het racket bijzonder vastberaden. Nadat bij 3-3 in de tiebreak was gewisseld, maakte hij de volgende vier punten. De ze derde achtereenvolgende overwinning - na Bruguera en Hlasek - schroefde zijn verdien ste van deze week op tot ruim twee ton. De 18-jarige Medvejdev klaagde bij de persconferentie, dat hij zich indirect het slachtoffer van Tsjernobyl voelt. De ontplofte kern-reactor ligt slechts tachtig kilometer van zijn geboorte plaats Kiev verwijderd. „Ik heb al enkele van mijn beste vrien den verloren", aldus Medvejdev. „De radio-activiteit heeft er de lucht en het voedsel vergiftigd." Als hij er voor één of twee dagen naartoe gaat. voelt hij zich mis selijk. „Het kost me een week om weer op krachten te komen. Mijn vaderland ben ik kwijt. Ik heb geen plek meer om te leven. Dat is dan ook de reden, waarom mijn moeder met mij de toer nooien afreist." Krajicek. die aanvankelijk was gevraagd de loting voor Rotter dam te verrichten, is de enige Nederlander die dit weekeinde internationaal in het enkelspel actief is. Manon Bollegraf ver loor in de tweede ronde van Oklahoma met 2-6 4-6 van de Au stralische Provis en Haarhuis ging in Philadelphia - eveneens in de tweede ronde - onderuit te gen Rostagno: 6-3 3-6 2-6. Stuttgart. Mannen, 4 miljoen gul den, tweede ronde: Masur (Aus) - Kühnen (Duil 6-7 6-4 7-6. Kwartfina les: Krajicek (Ned/5) - Medvedev (Oek) 6-4 7-6. Masur (Aus) - Korda (Tsj/2) w.o. wegens ziekte Korda, Becker (Dui/1) - Ferreira (ZAf/7) 7-6 7- 5. Stich (Duil - Pioline (Frai 6-4 6-3. Dubbelspel, kwartfinales: Becker/ Kühnen (Dui) - Hlasek/Nargiso (Zwi/ Ita) 6-3 6-3. Parijs. Vrouwen, 675.000 gulden, kwartfinales: Martinez (Spa/3) - Kschwendt (Dui) 6-3 5-7 6-3, Novotna (Tsj/4) - Tauziat (Fra/5) 7-6 4-6 6-2. Se les (Joe/l) - Pierce (Fra/6) 6-2 6-2. Philadelphia. Mannen. 1,3 miljoen gulden, tweede ronde: Rostagno (VStl - Haarhuis (Ned) 3-6 6-3 6-2. Chang (VSt/3) - Tsjesnokov (Rus) 6-2 6-1, Lendl (VSt/4) - Grabb (VStl 6-4 7- 6, Woodforde (Aus) - Filippini (Uru) 6- 2 6-4; derde ronde: Rostagno - Mans- dorf (Isr) 6-4 6-3 Oklahoma. Vrouwen. 275.000 gul den. tweede ronde: Provis (Ausi - Bollegraf (Nedi 6-2 6-4. Garrison (VSt 13) - Cacic (VSti 6-4 6-0. Gavaldon (Mex) - Bowes (VSt) 6-2 7-5. Fendick (VSt/7) - Reinach (ZAf) 6-4 4-6 7-6. Boris Becker is de tegenstander van Richard Krajicek in de halve finale. foto Thomas Kienzle/AP EINDHOVEN (ANP) - De eerste divisieclub Eindhoven heeft gisteren trainer Piet Buter met onmiddellijke ingang ontsla gen. De coach had nog een con tract tot en mt volgend seizoen. Aanleiding tot het ontslag is volgens manager Van Loon een uit de hand gelopen conflict tus sen het bestuur en Buter. Het bestuur van de Brabantse ploeg zette tegen de zin van de trainer een aantal spelers buiten de selectie. Het meningsverschil escaleerde. Daarop werd vrijdag- besloten Buter met onmiddellij ke ingang op non-actief te stel len. Het is nog niet bekend wie de training voorlopig waar neemt. Buter (42) volgde vorig seizoen Chris Dekker op. De oud-bonds- coach botste met voorzitter Piet ROTTERDAM (ANP) - Jan Siemerink heeft het niet getroffen met de loting voor de twintigste editie van het ABN AMRO World Tennis-toernooi. die maandag in sportpaleis Ahoy' te Rotterdam begint. De Rijnsburger moet in de openingsronde aan treden tegen de als eerste geplaatste Duit ser Boris Becker, winnaar van het vorig jaar. De partij zal vermoedelijk pas woens dag worden gespeeld om Becker na het toernooi in Stuttgart enkele dagen rust te gunnen. Dank zij toegekende wild cards aan Fernon Wibier en Michiel Schapers staan er zes Ne derlanders direct in het hoofdschema. Kraji cek (vierde geplaatst), Siemerink. Haarhuis en Eltingh waren al eerder zeker van een plaats. De derde wild card voor het met 600.000 dollar (1.1 miljoen gulden) gedoteer de ATP-evenement is vergeven aan Anders Jarryd. De Zweedse veteraan baarde vorige maand tijdens de Australian Open opzien door in de eerste ronde Becker te verslaan. De organisatie had Krajicek uitgenodigd de loting te verrichten, maar de Hagenaar moest verstek laten gaan omdat hij zich plaatste voor de halve finales van Stuttgart. De namen werden nu uit de schaal gehaald door de 11-jarige Harry van Amerongen, het zoontje van de manager van het sportpaleis. Hij trok voor Krajicek de Kroaat Goran Prpic als eerste opponent. Michiel Schapers, die in zijn nadagen nog met een wild card werd beloond, kreeg in de Rus Alexander Volkov. verliezend finalist van het vorig jaar, een 'kwaaie'. Jacco Eltingh en Paul Haarhuis komen tegenover qualifiers te staan, Femon Wibier werd aan de Belg Bart Wuyts gekoppeld. Toernooidirecteur Wim Buitendijk meldde dat alle 25 spelers van de lijst, die tijdens de persconferentie van 4 februari openbaar werd gemaakt, daadwerkelijk zullen komen. „Dat is uniek. Normaal valt altijd wel een stel af', zei hij. Goran Ivanisevic heeft Rot terdam uitgekozen om zijn rentree te maken na een voetblessure, die hem dwong zich een RALEIGH RTR) - Voor de Ame rikaanse atleten valt er bij de wereldkampioenschappen atle tiek (indoor en buiten) voor het eerst prijzengeld te verdienen. Het hoogste orgaan van de Ame rikaanse bond heeft besloten de medaillewinnaars een klein be drag toe te kennen. Voor de strijd om de wereldtitels in Stuttgart is een prijzenpot, van 70.000 dollar (125.000 gul den) beschikbaar gesteld, voor het WK indoor in Toronto is de kas gespekt met 31.000 dollar. Joe Douglas, hoofd van de be faamde atletiekvereniging San ta Monica Track Club, sprak de Telstar twee punten minder ZEIST (GPD) - Eerste divisie club Telstar krijgt twee winst punten in mindering omdat het 23 januari niet in staat was een volwaardig elftal op de been te brengen voor de uitwedstrijd tegen RBC. Daarnaast legde de tuchtcommissie van de KNVB de club uit Velsen een geldboete op van 10.000 gulden, waarvan de helft voorwaardelijk. Tel star krijgt ook een proeftijd van een jaar. Voor het duel RBC-Telstar is in middels een nieuwe datum ge vonden. De wedstrijd wordt woensdagavond 10 maart in Roosendaal gespeeld. hoop uit dat het bedrag in de toekomst wordt verhoogd. „De Amerikaanse atletiekbond. met een budget van ruim achttien miljoen gulden, heeft veel ver antwoordelijkheden. Ik hoop dat er in de toekomst meer geld vrijkomt voor succesvolle atle ten". zei Douglas. Een gouden medaille bij het WK indoor van volgende maand le vert ongeveer 9.000 gulden op. een zilveren plak 2.700 gulden, een bronzen nog 900 piek. Ollan Cassel, algemeen direc teur van de bond. noemde de prijzenpot een start. „Het is min der dan de atleten hadden ge hoopt, maai' het begin is er", stelde de Amerikaan vast. Ove rigens krijgen Italiaanse atleten voor een gouden plak in Stutt gart een bonus van ongeveer 90.000 gulden. Amerikaanse atleten liggen al geruime t-ijd met officials over hoop over het uitkeren van prij zengeld. Ze spraken zelfs van een mogelijke boycot van het WK in Stuttgart als de Interna tionale Federatie (IAAF) niet over de brug wilde komen. Voor zitter Nebiolo van de IAAF toon de zich verheugd over de beslis singen van de Amerikaanse bond, die hij in overeenstem ming acht met het door de we reldbond aangeboden compro mis. De IAAF besloot voor elke atleet die wordt uitgezonden naar het WK duizend dollar over te maken naar de nationale bon den. Geld dat ze voor prijzengeld mochten aanwenden. sport op tv I i li 11 Zaterdag 09.00-01.00 EURO: diverse sporten 12.30-18.00 Did 1: Sport extra WK- Rodelen (samenvatting mannen vanuit Calgary), tennis (ATP-toer- nooi in Stuttgart, halve finale man nen-enkel). WK-Noordse skiën isa- menvatting 30 km langlaufen voor mannen vanuit Faluni. 13.15-1815 BBC 1: Grandstand: Foot ball focus (voetbalmagazine), paar- dekoersen vanuit Chepstow. Rugby Union (Schotland-Wales en Ierland- Frankrijk) en Final score (voetbaluit slagen). 17.50-18.40 BBC 2: World indoor bowls championship 1993. 19.15-19.58 Did 1: Sportschau: met Bundesliga-voetbal. 19.30-20.00 BRT 1: Sport, 20.00-20.15 BBC 2: Sport. 22.10-22.30 BBC 1: Sport. 22.15-22.45 Ned 3: Studio Sport. 22.15-23.35 Did 2: Das aktuelle Sport- Studio: met o.a. Bundesliga-voetbal, Noordse WK Skiën en ATP Tennis toernooi van Stuttgart. 22.30-23.00 BRT 1: Sport op Zater dag. Zondag 09.00-00.30 EURO: diverse sporten. 11.30-13.00 Ned 2: TV sport: maga zine met Jack van Gelder en Else- inieke Havenga. 12.50-15.00 Did 1: Sport extra WK- Noords skiën (Skispringen 120 m schans vanuit Falun), samenvatting 5 km langlaufen voor vrouwen cnWK- Rodelen (samenvatting vrouwen vanuit Calgary). 13.15-23.00 BRT 2: Sport Extra: Grand Slam boxing, snooker (Euro pean Open vanuit Antwerpen, live) en judo (Belgische kampioenschap pen). 15.00-18.15 Did 2: Sport extra: tennis, ATP Toernooi van Stuttgart, finale 16.25-17.35 BBC 2: World indoor bowls championship 1993. 17.35-18.10 BBC 2: Ski Sunday: ma gazine met vandaag hoe de 10 gou den medailles op de WK skiën te Mo- rioka, Japan gewonnen zijn. 18.10-18.35 Ned 3: Studio Italia: met Italiaans competitievoetbal. 18.10-19.10 BBC 2: Rugby special: magazine met vandaag o.a. Schot land-Wales en Ierland-Frankrijk. 18.45-19.10 RTL Sport. 18.45-20.00 Ned 3: Studio sport. 19.30-19.45 BRT 1: Sport 19.45-20.30 BRT 1: Sportweekend. 19.50-19.58 Did 1: Sportschau-Tele- gramm. 21.55-22.55 RTL 4: Sport: voetbal, aandacht voor de Belgische. Duitse. Spaanse en Engelse voetbalcompeti tie. 22.15-22.20 Did 2: Sport am Sonntag, van Lier en manager Rini van Loon, die onlangs De Leeuw en Teuben naar het tweede elftal verwezen en oud-topschutter Cornelissen aan Sparta verhuur den. Volgens de bestuurder en de zakelijk leider, samen jaren lang een onafscheidelijk koppel bij Helmond Sport, paste het duo niet meer in de toekomstvi sie van de Eindhovense club. Eindhoven, op dit moment der tiende met achttien punten uit 23 duels, wil binnen afzienbare tijd doorstoten naar de top van de eerste divisie. Daartoe werd een beleidsplan opgesteld, dat volgens Buter evenwel pas vol gend seizoen van kracht zou worden. Van Loon en Van Lier wensten nu al een begin te ma ken. Bratislava. Open Slowaakse kam pioenschappen. Landentoernooi Vrouwen, finale: Zweden - Duitsland 3-2 Mannen, finale: Tsjechië - Nederland 3-2; Korbl - Keen 13-21 15-21, Kram- schek - Heister 21-12 21-14, Korbl/ Panfcsy - Keen/Heister 18-21 21-23. Kramschek - Keen 19-21 21-12 21-11, Korbl - Heister 21-10 21-9. Individueel toernooi, eerste ronde Mannen: Kramschek - Keen 17-21 15-21 21-17 21-14 21-16. De Bruin (Ned)-Mackovig(Slo) 21-9 15-21 21-15 21-19, Heister - Sidler (Zwi) 21-12 21-9 21-13. Vrouwen: Noor (Ned) - Fazekhas (Hon) 17-21 21-17 21-14 21-14, Muller (Ned) - Zermeghova (Slo) walk over. Zaalvoetbal Eredivisie: Hoomsche Veerhuis - Hooghuis Sport 4-4, Depa - Kras Boys 6-3, SC Van Rinsum - All Inn Stars 2-5, VFA Voldafar - Docshop 4- 3, Bunga Melati - Royal Nijmegen 6-4, Schoenenreus - ZW Haantjes 6-2. Schaatsen maand geleden terug te trekken voor de Au stralian Open. Buitendijk: „Hij kreeg don derdagavond het groene licht van de medici. Ivanisevic komt zaterdag aan vanuit Monte Carlo, waar hij de laatste tijd op gravel heeft getraind. Hij heeft wel gevraagd pas woens dag zijn eerste partij te mogen spelen. Daar hebben we geen enkele moeite mee. We zijn veel te blij dat hij komt." Buitendijk zei dat er ruim 70.000 kaarten in de voorverkoop van de hand zijn gegaan. Vo rig jaar kwam in totaal het record aantal van 92.000 mensen door de poorten van Ahoy'. De resultaat van de loting van het twintigste ABN AMRO Wereldtennistoernooi. Eerste ronde: Bec ker (Dull) - Siemerink (Ned). Carlsen (Den) - Berg- ström (Zwe), Eltingh (Ned) - qualifier, Medvedev (Oeki - Novacek (Tsj/7), Lendl iVSt/3) - Kühnen (Dui), Camporese (Ita) - qualifier. Delaitre (Fra) - qualifier. Svensson (Zwei - Holm (Zwe/6). Volkov Rus/5) - Schapers (Ned), Wibier (Ned) - Wuyts (Bel), Pozzi (Itai - Olhovksy (Rusi. Prpic (Kro) - Krajicek (Ned/4). Ferreira (ZAÜ8) - Jarryd (Zwe), qualifier - Haarhuis (Ned), Mansdorf (Isr) - Steven (NZe), Roig (Spa) - Ivanisevic (Kro/2). Baselga. WIv junioren: Mannen: 500 m: 1. Noake (Jap) 38,60, 2. Shirahata (Jap) 38,62, 3. Postma (Ned) 38,71, 4. Pastoors (Dui) 38.78, 5. Hanninen (Fin) 38,83, 6. Overland (Can) 38,87, 7. Hersman (Ned) 39,05, 22. Bos (Ned) 39.95. 3000 m: 1 Hersman 4.03,73, 2. Smith (VSt) 4.04,60. 3. Postma 4.05,75, 4. Kharlamov (Rus) 4.07,35, 5. Bos 4.07,93, 6. Yamaguchi (Jap) 4.08.06, 7 Taubenrauch (Dui) 4.08,41, 8. Shira hata (Jap) 4.09.69. 33. Noake 4.17.98 na val. Klassement: 1. Postma 79.66,8, 2. Hersman 79.67.1, 3. Smith 80.02.6, 4 Shirahata 80.23.5, 5 Yamaguchi 80.57.3. 6. Hanninen 80.94.6. 7 Tsi- benko (Kazi 81 11,5,8. Bos 81.27,1.16. Noake (Jap) 81.89.6. Vrouwen: l Schenk iDuii 41.33. 2. Yang (Chi) 41.45. 3. Kagaba iJap) 41.83.4. Shimizu (Jap) 42.48, 5. Taba- ta (Japi 42,51, 6. Zee (Ned) 42,83, 7. Witty (VSti 43,04. 8. De Loor (Nedl 43,23,9. Trabeznikova (Rus) 43,26.14. De Jong (Ned) 43.70. Mannen: Noordse combinatie. 15 km skiloop: 1 Trond Einar Elden (Noo) 44.16.2,2. Savin (WRui 44.52.9.3. Bart Jörgen Elden <Nooi 44.54.7. 5 Levan- di (Est) 45.15,7. 5. Maka (Tsj) 45.26,5, 6. Apeland (Noo) 45.36.1. Eindstand combinatie (schanssprin gen en 15 km skiloop): 1 Ogiwara (Jap). 2. Apeland op 1.34,3. Trond El- nar Elden 2.32. 4. Vik (Noo) 2.38, 5. Kono (Jap) 2.41, 6. Abe (Jap) 3.14, 7 Stadelmann (Oosi 3.18, 8. Bart Jör gen Elden 3.50, 9. Maka 4.11.10. Pohl (Dui) 4.21. Vrouwen: 15 km skiloop, vrije stijl: 1. Valbe (Rus) 44.49.1. 2. Kirvesniemi (Fin) 45.39.0. 3. Rolig (Fin) 45.41.9. 4. Lazoetina (Rus) 46 06,3, 5. Di Centa (Ita)46.10,4,6. Belmondo (Ita) 46.13.3. 7. Maatta (Fin) 46.41,8, 8. Danilova (Rus) 46.46,1, 9. Moen (Noo) 46.51.5, 10. Dybendahl (Noo) 46.52.1, 59. Van Schijndel (Ned) 54.43.9, 62. Ten Bosch (Ned) 55.39.7 Hockey Wenen. Zaalhockey Europa Cup landskampioenen. Mannen Groep B: Rot-Weiss Köln (Dui) - Oranje Zwart (Ned) 8-1 (4-1), St. Albans (GBr) - Oranje Zwart 9-9 (3-3), Stand: 1. Rot Weiss Köln 2-4. 2. St. Albans 2-3,3. Oranje Zwart 2-1,4. Lil le HC 2-0. Vrouwen Berlijn, Groep A: Den Bosch - Lorenzoni 7-1 (3-0). Stand: 1. Berliner HC 1-2, 2. Den Bosch 1-2, 3. Lorenzoni 1-0,4. Randalstown 1-0. Voetbal België: Charleroi - Club Brugge 1-1 Duitsland: SG Wattenscheid'09 - Schalke'04 0-0. FC Köln - FC Kaisers- lautem 0-3. Werder Bremen FC Nürnberg 3-0. Competitiewedstrijd: Eerste divi sie: Zwolle - RBC 1 -0 (0-0). 56. Buimcr 1-0. Scheidsrechter: Theelen. Toe schouwers: 1980. Gele kaart: Stam (Zwolle) en Uitman (RBCi Paardesport Neumünster. CHI. springe» op tijd: 1 Fruhmann (Oosi Lamour 0 punten/51.17. '2. Beerbaum (Dui) At letico 0/52,48, 3. Simon (Oos) Mag num 0/52,78, 4. Lansink (Ned) Henzo 0/53.49. 5 Tebbel (Dui) Dexter 0/ 55,47.6 Huek (Dui) Lotus 0/57,69. Stand aan kop: NAC 23 12 VW 23 14 Graafschap 23 12 NEC 22 11 Heerenveen 22 10 ADO Den H. 23 10 RBC 22 12 FC Zwolle 23 10 De Graafschap cn VVV periodekam pioen Stand aan kop derde periode: 5 30 44-25 7 30 50-37 6 29 44-37 5 28 40-24 5 27 53-35 5 27 41-29 6 27 43-32 8 26 44-34 7 26 36-24 Skiën Falun. WK Noordse disciplines. NAC NEC FC Zwolle Heerenveen Graafschap TOP VW 1 1 11 22- 9 2 0 10 10- 2 2 1 10 12- G 1 1 9 22-12 1 2 9 17-16 2 18 9-4 0 3 8 22-14

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 35