Oostburg weert tweede woning VEILING College Hulst hoopt op uitblijven van woonwagen-perikelen Aardenburg en Sluis gaan samen verder Achtjarige slaat eerste paal Wouter's Mode (Axel) streek 12 Gemeenteraad akkoord met herinvoering gebruiksverordening Speeltuigen grasveldje St Jansteen Politie pakt drankrijder Koster Dey Axel BELANGRIJKE KUNST-ANTIEK- EN LIQUIDATIE VRIJDAG 19 FEBRUARI 1993 van onze verslaggever OOSTBURG - De meerderheid van de Oostburgse gemeente raad is donderdag onder protest van de VVD-fractie akkoord ge gaan met de herinvoering van de gebruiksverordening gebou wen. Het reglement is opgesteld om de groei van de tweede wo ningen aan banden te leggen. De liberalen toondén zich alles behalve gelukkig met het colle gevoorstel. Volgens de VVD (on der wie financieel wethouder J. Thomaes) is de verordening niet meer dan een 'gatenkaas die ju ridisch van geen kanten klopt'. Het raadslid D. Doeze Jager (in het dagelijks leven gerechts deurwaarder) had er een week werk en een wettechnisch plei dooi van bijna een half uur voor over om zijn collega-raadsleden alsnog aan het verstand te bren gen dat ze op het punt stonden met een 'papieren monstrum' in zee te gaan. Tevergeefs. Zijn zoektocht door en verwijzingen naar het nieuw burgerlijk wet boek leidde enkel tot diepe zuch ten, fronsende voorhoofden en grote ergernis bij coalitiegenoot CDA en de oppositiepartijen PvdA en D&T. De drie fracties erkenden met burgemeester en wethouders dat de verordening niet water dicht is. maar daartegen welde gelijk goed genoeg is om de ver dere groei van het aantal tweede woningen in de gemeente af te remmen. Een noodzakelijke maatregel teneinde de leefbaar heid in de kernen te waarborgen, aldus PvdA. D&T en CDA. Het feit dat de juridisch adviseur van zowel de gemeente Oostburg als van de Vereniging van Neder landse Gemeenten het concept hebben goedgekeurd, is volgens de drie partijen voldoende om de verordening in te stellen. Controle lerend ambtenaar zeker hon derdduizend gulden per jaar ge moeid zal zijn. ..Dat b en w niet eerst met een financieel kosten plaatje en de bijbehorende ver antwoording zijn gekomen, is bestuurlijk volkomen fout", be klemtoonde hij. Rosendaal vroeg schorsing van de vergadering aan om bij de overige fracties alsnog steun te vergaren voor het WD-stand- punt. Wat tijdens de vergade ring niet lukte, slaagde ook in de adempauze niet. Vervolgens zin speelden de liberalen even met de gedachte een motie van wan trouwen in te dienen tegen de CDA-wethouders A. de Feijter en L. Cuelenaere-Faes. Omdat een dergelijke maatregel koren op de molen van de oppositie zou zijn geweest, zag de VVD daar na heropening van de ver gadering echter van af. De verordening werd uiteinde lijk met dertien stemmen voor en vier tegen (de VVD, inclusief wethouder Thomaes) aangeno men. De VVD kon donderdag geen en kel begrip opbrengen voor het feit dat het college in het voor stel niet heeft aangegeven hoe veel geld de gemeente kwijt zal zijn met de controle op de nale ving van de nieuwe regels en waar dit bedrag vandaan moet komen. Fractievoorzitter A. Ro sendaal verwacht dat met de werkzaamheden van een contro- van onze verslaggever HULST - Het is niet helemaal uit te sluiten dat er over enige maanden weer een politie macht nodig zal zijn om een woonwagen van het centrum De Tragel bij Sint Jansteen te verwijderen. .Maar b en w van Hulst hebben goede hoop dat het niet zo ver komt, verklaarde wethouder G. van de Voorde donderdag tijdens de vergade ring van de commissie openba re werken. CDA'er P.Blommaert wilde van de wethouder weten of het colle ge de 'ontruimingsactie' dins dag een succes vond. Van woon wagencentrum De Tragel werd toen een caravan verwijderd van een illegale standplaats. De ca ravan mocht later, na overleg van de bewoonster en haar fami lie met b en w, terugkeren. Tot een nieuw centrum aan de Woes tijnestraat in Clinge wordt op geleverd. wordt de 'illegale cara van' gedoogd op de openbare weg van De Tragel. Van de Voorde betoogde - nog maals - dat het college welis waar met 'pijn in het hart be stuursdwang heeft toegepast', maar wel tot de actie moest be sluiten omdat de 'rechtsgelijk heid' in het geding was. „We wor den door gs en de Raad van Sta te gesteund in de weigering voor extra standplaatsen. En ook an dere burgers in de gemeente moeten aan de regels voldoen." Dat de bewoonster echt niet naar De Rape terug wilde, kon het college van te voren niet voorzien. Alleen 'om menselijke redenen' is de houdster van de illegale standplaats daarna toe gestaan om tijdelijk op De Tra gel terug te keren, verklaarde de wethouder. Blommaert wilde ook nog weten waarom dinsdag niet tegelijker tijd een hekwerk is weggehaald. De gemeenteraad constateerde eerder dat ook de smeedijzeren omheining illegaal was neerge zet. Het dagelijks bestuur is in overleg met degene die het hek werk heeft aangelegd en Van de Voorde zei te verwachten dat de partijen er wel uit komen. „In elk geval moet de gemeente de ver zekering hebben dat de openba re nutsleidingen bereikbaar zijn." Riolering Van de Voorde meldde de com missieleden dat de gemeente ook nog een tegenvaller van 85.000 gulden te wachten staat. Een meter of twintig riolerings buizen in de Zandstraat ligt zo verzakt en is zo versleten dat het zo snel mogelijk opgeknapt moet worden. B en w willen de noodzakelijke werkzaamheden zo snel mogelijk laten uitvoeren, hoewel de gemeenteraad niet eerder dan in maart een officieel weekenddiensten I I I I I I i i i i i i i i i i i i i i li i 20 EN 21 FEBRUARI 1993 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Terneuzen, zat. 08.00-zon. 08.00 uur: N. Waalewijn, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 14000. zon. 08.00-ma. 08.00 uur: H. Hammer, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 14000. Spreekuur 11.30 en 17 uur. Oostburg, Aardenburg en Zuid- zande. vrij. 19.00-ma. 08.00 uur: W. C. Jongsma, Oudekerkstraat 2. Aardenburg. tel. 01177-1466. Cadzand, Retranchement en Sluis: G. V. M. de Meijer. Lange Wolstraat 12. Sluis, tel. 01178- 1366. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J. K. Slingerland, Biervliet, tel. 01152-1345. Breskens en Groede: R. Bona- rius, Walenstraat 1, Groede, tel. 01171-1825. Axel en Zaamslag, vrij. 17.00 - ma. 08.00 uur: J. Hoefman, Oranjestraat 4, tel. 01155-1555. Spreekuren zat. van 10-10.30 en 16-16.30 uur. Sas van Gent e.o., vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: M. Dierick, Graaf Jansdijk A 185, Westdorpe, tel 1366. Spreekuur zat. 10.00 uur op Bol werk Oranje 2. Hulst vrij. 18 - zon. 24 uur: C. L. Th. v. d. Mee, Wilhelminalaan 13, tel. 01140-14215. Spreekuur 11 en 17 uur. Hoek, Sluiskil, Philippine: H. G. van Haelst, Spoorstraat 44, Sluiskil, tel. 01157-1955. Spreekuur 12. Kloosterzande en Hontenisse vrij. 18.00-ma. 08.00 uur. F. Hel- mers. Cloosterstraat 72, tel. 01148-1277, spreekuur zat. 11.30 uur in de praktijk Cloosterstraat 72. Clinge, St. Jansteen en Koe wacht vrij. 18.00 - ma. 08.00 uur: M. Kerckhaert. Kon. Juliana- straat 23. Clinge. tel. 01140- 12361. Tandartsen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: R. Apers, Sassenstraat 16, Aarden burg. tel. 01177-1380. Spreekuur 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: E. M. M. Neve en E. Picavet, Hemel- straat 12, St. Jansteen. tel. 01140-12084. Spreekuren zat. 10-10.30 en 18- 18.30 en zon. 12-12.30 uur. Apotheken: Terneuzen, zat. 08.30-17.30 en zon. 11.30-12.30 en 17-18 uur: A. J. Klaassen, Winkelcentrum Zuidpolder, tel. 12090. Axel, zat. 10-11 en 16-17: Apo theek Axel. Oranjestraat 6, tel. 01155-2888. voorstel onder ogen kan krijgen. De kosten kunnen wel uit de pot rioolrecht worden bekostigd, zei Van de Voorde. Het was de bedoeling dat zijn collega Weemaes enkele uren la ter ook de leden van de commis sie financiën zou inlichten, maar Weemaes vergat de mededeling door te geven. Na de vergadering kregen enkele financiële-com- missieleden alsnog te horen wat de bedoeling was. maar een paar anderen waren al naar huis. Na de twee commissievergaderin gen heeft de meerderheid van de raadsfracties in elk geval kennis kunnen nemen van de noodza kelijke riolerings vervanging. Tijdens de commissie openbare werken sneed A. van Duyse (Groot Hulst) nog even de straatwerkzaamheden van ver schillende diensten aan. De Hul- sterloostraat in Nieuw-Namen is door de gemeente pas een jaar of anderhalf geleden geheel gere construeerd en nu is Deltan al weer druk bezig om ergens lei dingen te vervangen. „Kan dat nou niet wat beter worden ge coördineerd", vroeg Van Duyse zich af. Hoofd gemeentewerken G. Totté verzuchtte dat alle diensten die openbare nutslei dingen exploiteren altijd tijdig worden geïnformeerd: „Maar blijkbaar is het toch niet te rege len om de werkzaamheden beter op elkaar af te stemmen." van onze verslaggever AXEL - Een aantal bevoorrech te Axelse ouderen kijkt al uit naar het eind van het jaar. Dan kunnen zij hun intrek nemen in 21 nieuwe bejaardenwoningen die worden gebouwd op een ge deelte van de voormalige tuin van de rooms-katholieke pasto rie. De woningen komen aan de Van Halewijn- en Nassaustraat te liggen: midden in het cen trum van het marktstadje, op loopafstand van bijna alle voor zieningen. De eerste palen voor de funde ring van de 21 woningen en een praktijk voor fysiotherapie gin gen vorige week al de grond in. Maar de Regionale Zeeuwsch- Vlaamse Woningbouwvereni ging (RZVW) vond enig ceremo nieel vertoon wel op zijn plaats, vooral ook omdat in Axel veel wordt gesproken over afbraak en nieuwbouw van meer dan 280 betonwoningen de komende ja ren. De bouw van de bejaarden woningen sluit bijna 'naadloos' aan op de eerste sloopplannen, meldde voorzitter P. J. Everaert van de corporatie. De Axelse woningbouwvereni ging beschouwt de huizen voor ouderen als een speciaal project. Door de prachtige locatie mid den in het centrum, maar ook door de goede samenwerking met aanvankelijke bezwaarma kers. Natuurbeschermingsver- eniging De Steltkluut kon zich niet verenigen met de eerste plannen. In de voormalige pas- torietuin vertegenwoordigen ou de bomen, een vijver en een ge deelte van de vroegere stadswal Hulst,zat. 11-12 en 15.30-17.30 en zon. 11-11.30 en 16.30-17.30 uur: Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7. tel. 01140-14255. Oostburg en Zuidzande, zat. 10- 12.30 en 13-16.30 en zon. 11.30- 12.30 en 17.30 en 18.30 uur: Apo theek Oostburg, Burchstraat 16. tel 01170-52170. Dierenartsen: Terneuzen, Axel, Zaamslag, Hulst en Hengstdijk: R. T. Ver sol en J. C. Versol-ten Hoopen, Hengstdijk, tel. 01148-2365. Spreekuur zat. 13-14 uur. Ple vierstraat 18. Hengstdijk. Spreekuur Axel, Bastionstraat 3, zat. 11-12 uur. IJzendijke: M.J.M. v.d. Vijver, tel. 01176-1388. Spreekuur zat. 13 en zon. 12 uur in de dierenkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, Van Diemenstraat 83, tel. 01150-19628. Spreekuur zat. van 12.30-14.00 uur. Terneuzen: Peter de Vos, Van Steenbergenlaan 7, tel. 01150- 96425. Spreekuur zat. van 12.00- 13.00 uur. Breskens, Aardenburgen Sluis: E. van Bruinessen-Kapsenberg, tel. 01177-2398. Spreekuur 13.00-13.30 uur, Brou werijstraat 8 te Oostburg. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Si- rius 1, Oostburg, tel. 01170- 52103. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, tel. 01158-3800, spreekuur 11.00-12.00 uur. St. Jansteen e.o.: A.E. de Bruyn, Tempelier 34, tel. 01140-12701. Spreekuur 11.00 - 12.00 uur. Wij k verpleging: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: Telefoonnummer 01170-53139. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: Tel efoonnummer 01140-12191. Kruisvereniging kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen: Dag en nacht bereikbaar, tel. 01150- 19049. TERNEUZEN - De 31-jarige H. R. van de V. uit Hengstdijk werd donderdagmorgen op Rijksweg 61 betrapt op het rijden onder in vloed van alcohol. Tevens bleek zij niet in het bezit van een rijbe wijs. Na de ademanalyse en het opmaken van procesverbaal mocht Van der V., met achterla ting van haar personenauto, het politiebureau in Terneuzen weer verlaten. van onze verslaggevers AARDENBURG/SLUIS - De ge meenteraden van Aardenburg en Sluis zijn donderdag zoals verwacht akkoord gegaan met een samenvoeging van beide ge meenten in 1995. In Aardenburg stemde enkel de D66-fractie te gen het intentievoorstel van de burgemeesters en wethouders uit beide plaatsen. De raadsle den van Sluis hadden op hun beurt weliswaar een uitvoerige discussie nodig om op één lijn te komen, maar ook de bestuur ders van de Belfortstad zien een fusie met Aardenburg als de beste oplossing voor de toe komst. Het beslissende debat in de Aar- denburgse raadszaal verliep al lerminst verassend. De coalitie genoten CDA en Gemeentebe langen schaarden zich onvoor waardelijk achter hun college. Zij waren het dan ook die b en w enkele maanden geleden de op dracht hadden gegeven een eventuele krachtenbundeling met buurman Sluis te onderzoe ken. Bij de oppositie bleken PvdA-fractievoorzitter A. Keij- mel-Cambier en E. Rammelaere (eigen lijst) zich uiteindelijk ach ter het initiatief te hebben ge schaard. Daarmee bleef de de mocraat W. Westphaal als een ling roepende in de woestijn over. De WD-fractie was niet aanwezig tijdens het beraad. W anhoopssprong Westphaal had het al eens eer der gezegd en herhaalde zijn standpunt donderdagmiddag nog eens: het samengaan van Aardenburg en Sluis is op zich een verbetering, maar zal in de praktijk niets meer blijken te zijn dan een 'halfzachte oplos sing' en een 'wanhoopssprong'. De nieuwe gemeente zal volgens hem te klein blijven om de toe nemende taakverzwaring (de centralisatie van rijksoverheids taken naar de gemeenten) en be stuurlijke problemen het hoofd te kunnen bieden. „Niet het ver stand. maar de emotie is in deze hele materie de drijfveer ge weest". haalde Westphaal aan meer heil te zien in de stichting van één gemeente West- Zeeuwsch-Vlaanderen met Oostbure. De inwoners van het huidige Sluis zullen de samenvoeging met Aardenburg in ieder geval in hun portemonnee voelen, maakte de democraat een verge lijk van de begrotingssituatie in beide kampen. Aardenburg bun gelt financieel al enige tijd op de rand van de afgrond. Het huis houdboekje van Sluis blaakt daarentegen van gezondheid. Sluis zal daarom in de nieuwe si tuatie worden opgezadeld met de tekorten uit de Kikkerstad. „Dat gaat de inwoners van Sluis op het moment van de samen- voèging een lastenverzwaring van zo'n honderd gulden kos ten", aldus Westphaal. De coalitiegenoten konden in zoverre meegaan met de voor stelling van de oppositie dat de toenadering tussen de twee ge meenten geen liefde op het eer ste gezicht is geweest. „Wat dat betreft moet ik D66 gelijk geven, als die partij zegt dat het een ver bintenis is op huwelijkse voor waarden. Maar dat moet dan maar. Dit biedt toch net dat beetje extra wat we nodig heb ben", stelde fractievoorzitter F. van Dongen van Gemeentebe langen. Met uitzondering van D66 bleven alle partijen in het Aardenburgse er op hameren dat het huwelijk wordt aange gaan op basis van gelijkwaardig heid en een goed onderling ver trouwen. Uitbrander Wethouder R. van de Wijnckel kon het donderdag niet nalaten even uit te halen naar de hou ding van de collegabestuurders uit Hulst en Terneuzen met be trekking tot de vrijage van de West-Zeeuws-Vlaamse grens plaatsen. „Het moet mij van het hart dat Terneuzen en Hulst ons kwalijk nemen dat wij hebben voldaan aan een opdracht, ter wijl zij daar niet in zijn ge slaagd", verwees de wethouder naar de 'uitbrander' die hem en zijn Sluisse collega's eerder die middag ten deel was gevallen in het periodiek Zeeuws-Vlaams overleg van de burgemeesters en wethouders. De raadsleden in Sluis lieten al len weten dat ze liever helemaal zelfstandig waren gebleven. De D66-fractie vroeg zich zelfs af of dat standpunt niet te vroeg was losgelaten. „Is dat wel goed on derzocht." sprak H. Masclee. Zijn fractie vond het verder 'doodzonde' dat de bevolking geen kans heeft gekregen om zich uit te spreken. Masclee stel de dat de mogelijkheid om de in tentie te verlaten ook open moet blijven. Volgens J. Boogaard (pvda) is de drammerigheid van enkele personen in de provincie de oorzaak van het moeten sa mengaan. De noodzaak is vol gens hem niet aangetoond. Als de fusie doorgaat zijn er volgend jaar geen gemeenteraadsverkie zingen in de beide gemeenten. Die worden dan opgeschort tot de fusie een feit is. Weststraat 13, Axel, 01155-1930 SINT JANSTEEN - Op liet gras- veld tussen de Pastoor Schets- straat en de Jos Everaardstraat in Sint Jansteen wordt het ko mend voorjaar een aantal hou ten speelwerktuigen geplaatst. Bij de opening van een nieuw bankgebouw, eind vorig jaar, heeft de betrokken bank een be drag van 5000 gulden geschon ken aan de Steense gemeen schap voor de aanschaf van speelwerktuigen. De dorpsraad Sint Jansteen heeft inmiddels in samenwer king met de gemeente Hulst het park bij de Jos Everaardstraat als lokatie uitgekozen. Volgens beide instanties is de mogelijk heid tot vandalisme hier veel kleiner dan op andere lokaties in het dorp. Het park ligt tussen twee woonstraten in en er is* sprake van een goede s controle. Omdat in de maanden de dorpsjeugd grasveld ook gebruikt voor? balpartijen zullen de toesie zoveel mogelijk aan de ras van het veldje worden gepi^ De bank heeft de speelwi gen bij Dethon Groen in besteld. Donderdag 25 februari b dorpsraad aan burgemee.^ wethouders van Hulst deüi^ van een enquête aan. Dit beurt voor de raadsvergadg die om 19.00 uur in het voorre ge Liduinaziekenhuis be* Hierin kon de bevolking zieh! spreken over ideeën om del; baarheid in het dorp te verb; ren. De officiële eerste paal voor een complex van 21 bejaardenwoningen in Axel ging donderdag de grond in. foto Oscar van Beest 'aanzienlijke cultuur-histori sche waarden', vonden de na tuurliefhebbers. Na overleg bleek de cultuur-historie uitste kend in te passen in de bouw plannen, memoreerde Everaert. Een speciaal bouwproject ver eist aparte rituelen. Daarom werd dit keer de eer eens niet aan de voorzitter van de woning bouwvereniging of burgemees ter W. J. de Graaf gegund. Een vertegenwoordiger van de vroe gere grondeigenaar en een verte genwoordiger van de toekomsti ge gebruikers mochten daarom donderdag in eendrachtige sa menwerking de 'officiële paal' de grond inheien. Een taak die aan pastoor W. R. Vervaet en de achtjarige Sarah Kok, de jong ste dochter van de fysiothera peut, wel was toevertrouwd. nieuwe kollektie nieuwe merken nieuwe vestiging nieuwe naam zelfde gezicht!! OPENBARE RAADSVERGADERING De burgemeester van Terneuzen brengt tg algemene kennis, dat op donderdag 25 februari 195] j te 19.30 uur in het stadhuis van Terneuzen es openbare vergadering van de raad der gemeei® za! worden gehouden. 'v'':2Sni BOUWAANVRAGEN De burgemeester van Terneuzen maaktal kend. dat een aanvraag om een bouwvergunning ingediend door de heer F.G.A Slijkerman, Klaproos- laan 87 te Terneuzen voor het verbouwen van eg woning op het perceel Klaprooslaan 87 te Temeuza i Het voornemen bestaat om met toepassing va? i artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orden-: 1 de bouwvergunning te verlenen. Alvorens daartoe over te gaan wordt een iederi de gelegenheid gesteld met ingang van 22 febnir 1993 gedurende veertien dagen bij de afdeling Bo.- wen en Wonen van de Sector Stadsontwikkelings -beheer. Burgemeester Geillstraat 2 te Temeuzg j van het bouwplan kennis te nemen en everitigt bezwaren daartegen gedurende deze periode sc'ni i telijk dij het college van burgemeester en wefex- ders van Terneuzen kenbaar te maken. TOEPASSING WET GELUIDHINDER Met inachtneming van het bepaalde in artiks 74. vierde lid, van de Wet Geluidhinder brenger burgemeester en wethouders van Terneuzen ts openbare kennis, dat de gemeenteraad dezer ge meente in zijn vergadering van 28 januari 1993 hes verklaard, te verwachten dat de verkeersintensfl van alle wegen, welke gelegen zijn in de gemeen:; j Terneuzen, met uitzondering van de wegen, v méld in de bij dit besluit behorende bijlage, binne S een periode van 1-0 jaar, minder zal bedragen da 2450 motorvoertuigen per etmaal. Het besluit ligt vanaf heden voor een ieder te inzage in het gebouw van de sector Stadsontwikkeling en -Beheer (sectie Milieu), Burg. Geillstraat 2 ie Terneuzen en v/el tot 12 maart 1993 elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16,30 uur. Terneuzen, 19 februari 1993. Burgemeester en wethou ders van Terneuzen, secretaris, burgemeester. Th.J. de Brauwer. drs. R.C.E. Barb-i Postbus 35. 4530 AA Terneuzen Op maandag 22 februari 1993 en volgende da gen, telkens aanvangende n.m. 19.15 uur, zal wegens huurbeëindiging in het shopcenter Spuistraat 6 te Vlissingen, tel.: 01184 - 12585 ten overstaan van notaris Mr. H.J. Sauer in op dracht van de eigenaar e.a. publiek a kontant worden verkocht, onder andere: Kijkdagen: vrij entree Vrijdag 19 februari van 15.00 tot 21.00 uur Zaterdag 20 februari van 11.00 tot 17.00 uur Maandag 22 februari van 10.30 tot 15.00 uur Katalogus tijdens de kijkdagen a 2.— verkrijg baar Nieuwstraat 29 4531 CV Terneuzen tel. 01150-21626 Opening 24 februari. Receptie van 17.30-19.30 uur Veilingdireklie E Spies-Ede tel. 08380-10440 Zet zelf'n kleintje in de PZC. Daar doe je goeie zaken mee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 38