Steendijk favoriet Zeeuwse titel Agassi niet in Davis Cupteam Zeeuwse atleten naar NK-indoor Hoek wacht zwaa duel tegen DOVO sport Jurylid Bram Priester heeft diep respect voor veteraan Hoek beslist zaterdag over de nieuwe trainer Powell: miljoen dollar voor de negen meter Hans Wolthuis verlaat Delta Spon Animo ziet winstkanse tegen Haagse Futura VRIJDAG 19 FEBRUARI 1993 van onze medewerker Lucien Roelandt BRUINISSE - De Zeeuwse dres suurruiters strijden zaterdag om de provinciale titel van de Koninklijke Nederlandse Fede ratie van Landelijke Rijvereni- gingen en Ponyclubs (KNF). Op deze wedstrijd in het Hippisch Centrum de Grevelingen in Bruinisse, georganiseerd door de Schouwse Ruiters, hebben de meeste ruiters en amazones hun seizoen afgestemd. Hoewel ook voor de nummer twee een ticket voor de nationale kam pioenschappen in Ermelo valt te verdienen, telt zaterdag voor de deelnemers slechts het Zeeuwse kampioenschap. Nieuw is de strijd om de dres- suurcup voor de kampioenen zo wel bij de paarden als pony's in de klasse Midden en Zwaar. Ook het schema voor het kampioen schap is nieuw. Was het in het verleden zo dat er één proef werd verreden, nu rijden de combina ties eerst een proef, waarna de vier beste uit deze voorselectie strijden om de hoogste eer. De proeven zullen door vier juryle den worden beoordeeld. „We krijgen op deze wijze een wat-ruimere beoordeling over de prestaties en het lijkt ons dat dit het kampioenschap ten goede komt", zegt wedstrijdsecretaris penningmeester Cor van de Wer- ve. In de klasse Zwaar, waar behal ve het kampioenschap nu ook de Pauwe-wisselbokaal op het spel staat, is de grote vraag of men Kees Steendijk van zijn zoveel ste titel kan afhouden. Is de oude maestro op zijn zeventigste jaar nog steeds in staat de dres- suurtitel in de hoogste klasse voor zich op te eisen, of is de jeugd in staat om hem te ver dringen. Bram Priester, gerenommeerd jury-lid, is daar nog niet zo zeker van. „Kees Steendijk maakt bij na nooit fouten. Hij rijdt de ge vraagde figuren correct, bij het halt houden staat zijn paard ook stil. changementen zijn perfect Kandidaten uit Zeeland vallen af van onze verslaggever HOEK - Hoek zal pas zater dag na de thuiswedstrijd te gen DOVO beslissen over de opvolging van de vorige week opgestapte trainer Ri- nus Zegers. Voorzitter Eddy Dobbeleir kan alleen mee delen dat er vier kandidaten zijn: twee Belgen en twee trainers van buiten Zee land. Met die vier is inmid dels gesproken. Van de beschikbare Zeeuw se trainers heeft Cas Hu- bregtse zelf gesolliciteerd. Hubregtse behoort echter niet tot de kandidaten die Hoek wil. Ook met andere Zeeuwse gegadigden heeft Hoek geen verdere contac ten. Eddy Dobbeleir: „Er zijn trainers bij die nu nog bij een club werken. Dat is de reden dat we absoluut geen namen naar buiten brengen." Eén van de kandidaten is Er- win Vandendaele, die een halfjaar geleden bij Kortrijk werd opgevolgd door Jan Boskamp. Dobbeleir: „Hij is één van de vier, maar nog ze ker niet de belangrijkste kandidaat." Vandendaele ontkent ook: „We hebben deze week een gesprek gehad, maar ik wil het van mijn kant nog bekij ken en Hoek beslist ook pas zaterdag. Er is zeker geen sprake van een akkoord." Vandendaele is beheerder van een tenniscentrum in Gavere. Hoek heeft ook even gedacht aan een constructie waarbij Adriaan Nieuwenhuyse als trainer zou fungeren en Jaap Goossen (nu tweede trainer) als coach op zaterdag. Nieuuenhuyse: „Die moge lijkheid is van de baan. Dat is kennelijk niet waar het be stuur naar zoekt." BETAALD VOETBAL Eredivisie, zondag: Sparta-FC Twente, FC Groningen-Vitesse. Eerste divisie, Vrijdag: FC Zwolle-RBC. Zaterdag: Haarlem-Heerenveen. He racles-Excelsior. Emmen-TOP. ZATERDAGVOETBAL ZONDAGVOETBAL Geen wedstrijden in het district Zuid I (Carnaval). Afdeling Zeeland, eerste klas: Jong Ambon-Ouwerkerk, tweede klas: Sluis-Schoondijke Aanvang wed strijden 14.30 uur. DAMESVOETBAL Hoofdklasse: Velocitas-HBSS. Rijsoord-DSVP, eerste klas: HOV-Zwart Wit 2, Sliedrecht-Oostkapelle, Rijsoord 2-Delta Sport, tweede klas: Rockanje-Ter- neuzense Boys, Woudrichem-Rozenburg, Yerseke-Serooskerke (12.45), SHO- RWH, Papendrecht-Wit rood wit. Damesbeker: Bevelanders-Vlissingen (11.15). JUNIORENVOETBAL Tweede divisie: PSV A2-Helmond Sport, WV-RKC, derde divisie: Feye- noord-Middelburg, ADO-Terneuzen, DHC-ADO Den Haag. Bovendien worden voor de Zeeuwse jeugdbekers (A/B/C) enkele wedstrijden gespeeld, VRIENDSCHAPPELIJK VOETBAL Vandaag (vrijdag): Aardenburg - Hoofdplaat en IJzendijke - Terneuzen (aan vang 19.30 uur). Morgen (zaterdag): Sluiskil - Axel; Yerseke - SKNWK 14.30 uur; Oostburg - Terneuzense Boys (14.30 uur) en Bevelanders - HW'24 (aanvang 13.30 uur) Zondag Walcheren - Zeeland Sport 12.00 uur. BASKETBAL Heren overgangsklasse: Virtus - Vlissingen (zaterdag 19.00 uur Werkendam). Jongensjunioren hoofdklasse: Virtus - Vlissingen (zaterdag 13.45 uur Werken dam). Meisjesjunioren hoofdklasse: Vlissingen - PSV Almonte (zaterdag 17.00 uur Van Duyvenvoorde O.-Souburg). Jongenskadetten hoofdklasse: Mara thon - Flyers II (zaterdag 18.15 uur Baskensburg Vlissingen). Dames le klasse: Marathon II - Smokkelhoek II (vrijdag 20.30 uur Baskensburg Vlissingen); Voorwaarts - Souburg II (vrijdag 20.00 uur Sportuus Axeli; De Polder - Mevo '80 (vrijdag 19.30 uur Sportzaal Vrouwenpolder). Beker Zeeland dames: Mara thon - Volharding II (zaterdag 20.00 uur Baskensburg Vlissingen); Dynamo '70 - Volharding I (zaterdag 20.30 uur SSG Middelburg). DAMMEN In Ons Dorpsleven in 's-Gravenpolder staat morgen (zaterdag) de slotronde van het Zeeuwse kampioenschap dammen op het programma. In de hoofdklas luidt het programma als volgt: D. Kasse - E Hamers: T. Hage - J v. d. Beek: J. Sinke - J Veerhoek; J. Louwerse - C. Hamers: G. Krijger - A. Kousemaker. Alle partijen beginnen om 13.30 uur. In Zwolle speelt Zeeuws kampioen Johnny de Leeuw zijn laatste partij in de halve finale van het Nederlands kampioenschap. Zijn tegenstander is de Ne derlandse jeugdkampioen Kees Thijssen uit Waalwijk Daniëlla de Vos uit Tholen speelt in de slotronde legen Denise Smit uit Emmen. In de clubcompe titie van de provinciale dambond staan voor komende week de volgende wed strijden op het programma: eerste klas. vr. 19-02: PWG 's-Gravenpolder IV - BDV II; tweede klas, ma. 22-02: Aagtekerke n - Oostkapelle. HOCKEY Zondag worden in de hockeycompetitie de volgende inhaalwedsrijden ge speeld Mannen 2e klasse A. Krimpen-Oude Maas 3e klase D: Goes-Spijkenis- se. Zevenbergen-Rapide (12.00 uur). 4e klasse C: Pollux-Made. De wedstrijden beginnen om 14.30 uur. en de overgangen verlopen vloeiend. Op al die onderdelen scoort hij nooit een onvoldoen de; dat maakt hem zo bijzonder. Qua rijkunst valt er best wat op aan te merken. Het zou allemaal met wat meer schwung, zeg maar wat frisser kunnen worden gebracht. Maar daar verspeel je niet zoveel punten mee als bij voorbeeld met een slechte vol te." „Dat heeft niets met leeftijd te maken", gaat Priester verder. „Of het nu een leuke jonge ama zone of een man op leeftijd be treft, daar heb je als jury-lid niets mee te maken. Je zit daar om de proef te beoordelen en daar toont Steendijk zich nog steeds een meester in. We moe ten ons wel afvragen of we in Zeeland goed bezig zijn. Het ta lent is zonder meer aanwezig, maar ze missen de perfectie van een Kees Steendijk." Is het misschien een gebrek aan topinstructeurs? Zo vraagt het jury-lid uit Kortgene zich af. „Ik herinner mij de geweldige op komst van dressuurruiters in Zuid-Holland. Opmerkelijk was daarbij dat die explosie werd veroorzaakt door een kringetje, dat zich schaarde rond Tom en Mieke de Kok. Twee miters die op het hoogste niveau hun spo ren hebben verdiend. Je ziet dat ook hier bij ons. Een combinatie van de vereniging Zuid-Beve land haal je er zo uit. Daar zie je meteen de hand van Kees Steen dijk in. Vandaar ook mijn vraag of we niet eens een topinstruc- teur naar Zeeland moeten halen. Iemand die dat jeugdig talent net dat beetje extra mee kan ge ven om de top te bereiken." Liesbeth van de Velde, een van de jeugdige talenten uit de kweekvijver van Zuid-Beveland, is het met Priester eens. „Ik rijd nu al enkele jaren in de klasse Zwaar. Ik moet bekennen dat het frustrerend is om meestal achter Kees Steendijk te moe ten eindigen. Hij rijdt zo precies, dat je zelf geen foutje mag ma ken. Af en toe lukt dat wel eens, maai' ik mis nog regelmaat. Daarom zocht ik het ook in een wat andere instructie. Maar dan ben je in Zeeland al snel aange wezen op privé lessen. Vandaar ook dat ik les neem bij Lilian de Bruin. Zij rijdt zelf Inter Median en van haar heb ik al heel wat op gestoken. Zij besteedt niet al leen aandacht aan de figuren, maar ook aan de rijkunst." Hoewel de 16-jarige amazone uit Yerseke over een favorietenrol niets wil horen, erkent ze wel er op gebrand te zijn om haai- oude leermeester voor te blijven. „Ik heb er geweldig hard voor ge traind. Of dat voldoende is om kampioen te worden valt nog maar te bezien. Want niet alleen Kees Steendijk, maar ook Mar jan Maljaars, Elles Kole en Christiane de Feyter zijn tegen standers die je niet mag onder schatten. Ik verwacht dan ook een spannende strijd." Liesbeth van de Velde, een van de talenten uit de kweekvijver van Zuid-Beveland. foto Lex de Meester PAARDESPORT De Landelijke Rijvereniging en Ponyclub De Schouwse Ruiters houdt zater dag in het Hippisch Centrum de Grevelingen in Bruinisse de Zeeuwse Indoor Dressuurkampioenschappen van de KNF voor paarden en pony's. Dagindeling: 09.00 uur: Ml enZl voor paarden en pony's; 11.30 uur: le selectie- proef voor het kampioenschap M-paarden; 13.10 uur: le selectieproef Z-pony's; 14.22 uur: finale M-paarden en Z-pony's: 16.00 uur: bekendmaking kampioe nen M paarden en Z pony's; 15.30 uur: le selectieproef M-pony's; 16.55 uur: le selectieproef Z-paarden; 18.25 uur: finale M-pony's en Z-paarden; 20.00 uur: bekendmaking kampioen M pony's en Z paarden. De ruitervereniging Renesse houdt zaterdag en zondag in manege Grol aan de Stoofweg 10 in Renesse een dressuurwedstrijd voor paarden. Het betreft de derde wedstrijd voor het Open Zeeuws NBVR Dressuur Winterkampioen schap. Programma zaterdag 10.00 uur: klasse B: 12.30 uur: klasse L. zondag 10.00 uur: klasse Z: 12.30 uur: klasse M. Paarden. 12.00 uur: klasse ZZ/Z; 13.00 uur:-klasse M; 15.15 uur: klasse L; 18.00 klasse B. zijn in de Koolstraat te Hulst. Om 14.00 uur is de start van het clubkampioen schap van RKHAV. Om 15.00 uur begint de scholierenloop over een afstand van 600 of 1200 meter. De start van de prestatieloop is om 15.15 uur. Deelne mers kunnen kiezen uit 1, 2, 3 of 4 ronden van 2500 meter. SQUASH Dit weekeinde wordt er in het racketcentrum van Vlissingen het Open Fra- po's-Pearl squashtoernooi gehouden. Naast de Zeeuwse top zal een sterke de legatie uit Schotland en Duitsland van de partij zijn. VOLLEYBAL Derde divisie F dames: Ekspalvo 2- Verburg/Dynamo" I ZAALHANDBAL Sportuus Axel: 13.15 uur HS Hontenisse I - HVSV I. Eerste klasse A: Vitesse Delft-Excelsior Maassluis. Hoek-DOVO, Seroosker- ke-ARC. Tweede klasse A: Geen wedstrijden. Derde klasse A: 's-Heer Arends- kerke-Veere, Kapelle-WHS, Oostkapelle-AZW. Vierde klasse A: Geen wed strijden. Afdeling Zeeland, eerste klas: VCK-Mevo. GPC-Meeuwen (restant), tweede klas: Nieuwdorp-Kats, Cadzand-Spui. Districtsbeker: Kloetinge-Breskens. Voor de Zeeuwse zaterdagbeker wordt de derde ronde afgewerkt. Aanvang wedstrijden 14.30 uur. RUGBY ZAALKORFBAL Zondag vindt op sportpark Oude Vaart in Temeuzen de Zeeuwse rugbyderby in de 3e klasse D tussen Blue Diamonds en de Goese Rugbyclub Tovaal plaats. De kick-off is om 14.30 uur. SCHAKEN Op zaterdag 20 februari wordt de vijfde ronde van het persoonlijk kampioen schap senioren gespeeld. De Vlissinger Rudi de Smit zal met de witte stukken om de koppositie strijden met zijn clubgenoot René Tiggelman. De partijen vangen aan om 13.00 uur in De Halle te Axel.] Ov.kl.D: Animo-Futura (15.50). 2G: GKV-TOP (14.50). 3M: DES-Olympia. Res.lG: Animo 2-Kinderdijk 2 (14.45). Afdeling. PA Togo-Luctor 2 (17.30): TOP 2-Animo 3 (15.00). 2A: Ondo 4-Togo 4 (15.10). 3A: Tjoba 7-B1 Wit 3 (18.30); Swift 6-TOP 4 (16.00). 4A: Olympia 2-Luctor 4 (13.00). 5A: Seolto 5-Atlas 4 17.00). 5B: Togo 6-Olvmpia3 (19.30); All Ready 4-Seolto 4 (15.45). A-jeugd. HB: HKC-Animo (14.00). 1B: Tjoba-BKC (14.50). 2C: Togo 2-Luctor (12.00). 3A: Stormvogels 2-Swift 3 (13.10). 3B: Ondo 2-Swift 4 14.10). In clubgebouw De Zebra van de KV Animo in Oost-Souburg houdt de evene mentencommissie van die vereniging vandaag (vrijdag) een spelregelquiz. Vanaf 19.30 uur zullen de jeugddrietallen van Atlas, Blauw Wit, KVK, Olym pia, Ondo. Swift, Togo, Tjoba. Zuidwesters en de organiserende vereniging Animo strijd leveren om de spelregelbokaal 1993. TRIMLOPEN ZAALVOETBAL In Hoek wordt morgen (zaterdag) de jaarlijkse Hoekse Rakkersloop gehouden. Vanaf 14.00 uur is de inschrijving geopend in het gebouw van de Hoekse Rak kers bij de molen in Hoek. Men heeft daarbij de keuze tussen de afstanden 2,4. 8 en 16 kilometer. De start is om 15.00 uur. De organisatie is in handen van de Hoekse Rakkers, in samenwerking met SV Aloy uit Graauw. De Hoekse Rak kersloop telt mee voor het Internationaal Runners Criterium. Zondag houdt AV De Wielingen de laatste Natuurloop uit haar serie van vier. De jeugd kan om 10.15 uur vanaf het strandpaviljoen De Zeemeeuw te Cad- zand-Bad (via wegwijzers te bereiken vanaf hotel-restaurant De Wielingen en informatiecentrum Het Zwin) starten voor een loop over 1500 meter. Om 10,30 uur klinkt het startschot voor de wedstrijd over 5 en 10 kilometer. Inschrijven is mogelijk vanaf 09.30 uur in paviljoen De Zeemeeuw, waar na afloop de bekers aan de winnaars van het Natuurloop-eindklassement worden uitgereikt. Morgen, zaterdag wordt de Krokusloop van RKHAV gehouden, Start en finish ZWEMLOOP Voor de zwemloop in Kapelle hebben zich al ongeveer 100 deelnemers aange meld. Bijna de hele Zeeuwse top van triathleten is vertegenwoordigd. Er wordt gezwommen in zwembad Het Groenewoud. Starttijden: 11.30 uur 1000 meter zwemmen/10 km lopen. 11.55 1000 meter zwemmen/10 km lopen. 12.20 500 me ter zwemmen/5 kilometer lopen. 12.35 250 meter zwemmen/2.5 km lopen. PHILADELPHIA (AFP) - Coach Tom Gorman kent grote proble men met de bezetting van het Amerikaanse Davis Cupteam, dat van 26 tot en met 28 maart in de eerste ronde van de wereld- groep in Melbourne tegen Au stralië speelt. Jim Courier en André Agassi hebben inmiddels te kennen gegeven niet beschik baar te zijn. Zij vinden de reis te ver, de baansoort (gras) onge schikt en de tijd te krap na het toernooi van Key Biscayne. De Verenigde Staten veroverde in december de trofee door in de finale Zwitserland te verslaan. Naast Courier en Agassi (die op weg naar de titel zijn zeven en kelspelen won) maakten Pete Sampras en John McEnroe deel uit van de winnende ploeg. McEnroe heeft al eerder laten weten niet meer in aanmerking te willen komen voor een plaats, Sampras heeft nog geen beslis sing genomen, al heeft hij laten doorschemeren, dat hij niet zit te popelen om naar Melbourne te gaan. „Als ik dat doe zal het me niet bepaald helpen in mijn streven nummer één van de we reld te worden", aldus de hui dige nummer twee. Michael Chang en Malivai Washington staan bij Gorman niet op de voorkeurslijst. Gorman kwam vervolgens op de gedachte Ivan Lendl te invite ren. Maar de vorig jaar zomer tot Amerikaan genaturaliseerde Tsjechoslowaak bedankte be leefd. „Ik ben verrast door het verzoek van Gorman", zei Lendl in Philadelphia, „Maar ik heb nee gezegd omdat mijn vorm momenteel te wensen overlaat." Lendl, die op 7 maart 33 jaar wordt, voegde er aan toe mis HAMBURG (DPA) - De Amerikaanse verspringer Mike Powell krijgt van zijn sponsor een bedrag van een miljoen dollar (1,8 mil joen gulden) als hij over de negen meter komt. „Dat lukt me dit jaar wel", aldus de 29-jarige nummer twee van de Olympische Spelen, die in 1991 in Tokyo wereldkampioen werd met een sprong van 8.95 meter. Dat was vijf centimeter verder dan het legendarische wereldrecord van Bob Beamon uit 1968. Powell, die vorig jaar voortdurend last had van een spierblessure in het dijbeen, voelt zich momenteel fit. „Mijn lichaam is helemaal in orde", verklaarde hij in een interview met het Duitse blad 'Leich- tathlet'. „Alles loopt als een machine. Ieder jaar ben ik tot nu toe beter geworden. Dat zal in 1993 ook zo zijn." Voor de toekomst heeft Powell twee grote doelen gesteld. „Het we reldrecord verbeteren en goud halen op de Olympische Spelen van Atlanta. Ook droom ik er van op de Spelen van 2000 uit te komen." schien wel in een volgende fase van het toernooi voor de Ver enigde Staten te willen uitko men. Volgens Lendl is de golf afzeg gingen wel logisch. „Niemand wil in Australië op gras spelen nadat er in Amerika steeds op hard court is gespeeld en voor dat het gravelseizoen in Europa losbarst. Dat zijn drie verschil lende baansoorten in drie tijdzo nes." Volgens een bericht in de New York Times heeft Gorman ten einde raad een beroep gedaan op Brad Gilbert en David Wheaton, de nummers 24 en 48 van de we reldranglijst. Jim Grabb en Ri- chey Reneberg zouden in aan merking komen voor het dub belspel. De personele problemen bij de tegenstander laten Neal Fraser, al jaren de aanvoerder van het Australische Davis Cup-team, koud. Fraser is in Philadelphia om naar zijn eigen kandidaten Mark Woodforde, Todd Wood- bridge, Richard Fromberg en Wally Masur te kijken. van onze verslaggeefster ZIERIKZEE - Vandaag (vrijdag) neemt Hans Wolt huis afscheid als turntrai- ner van de Zierikzeese ver eniging Delta Sport. De 29- jarige trainer beëindigt zijn kortstondige verblijf bij Delta Sport omdat hij met ingang van 1 maart in Bols- ward werk heeft gevonden in de jeugdhulpverlening. „We hebben een noodplan opgesteld, zodat onze turn sters zich kunnen blijven voorbereiden op de Neder landse kampioenschap pen", zegt Jossie van den Beemt die als technisch ad viseur zal optreden. Hans Wolthuis werd in sep tember vorig jaar bij Delta Sport aangesteld als opvol ger van Dick van Bochove. Vanaf dat moment heeft Del ta Sport zich ingezet een baan voor hem te vinden die hij kon combineren met zijn werkzaamheden bij de ver eniging. „Dat was moeilijj dan voorzien. Delta betaalde Hans wel voor o uur, maar dat kan de o; niet blijven doen. Hans zijn blik gaan verruimen heeft vrij snel in het noonjfo van het land, waar hij \- daan komt, werk gevon® Voorlopig richt hij zich die baan en zal hij zich vei dig als turntrainer ten:r trekken." Enkele assistenten Hans Wolthuis zullen turntrainingen voorlo; [l overnemen. Jossie vanó Beemt onderhoudt de o:101 tacten met het bestuur 1111 zal optreden als coördins van de assistenten. „Er I r( een goed trainingsplan. D zullen we blijven volgen., straks de rust weergekee is, zullen we proberen e nieuwe trainer te vind Leiding vinden is niet n» n lijk, maar wel een trair voor dit hoge niveau" Jossie van den Beemt. van onze korfbalmedewerker OOST-SOUBURG - Na de ruime overwinning van de korfbal ploeg van Animo vorige week op Vlaardingen, ziet de Wal- cherse overgangsklasser ook voor de wedstrijd tegen het Haagse Futura (zaterdag om 15.50 uur in de Vlissingse sport hal De Baskensburg) winstkan sen. „We mogen trouwens geen punt meer verspelen en gaan van nu af telkens voor onze laatste kans", wijst trainer Jan Quist op de dreigende degradatie voor zijn ploeg. Quist verwacht dat de 19-10-zege op Vlaardingen zijn selectie wel zóveel goed heeft ge daan, dat ook tegen Futura wordt uitgegaan van een positief resultaat. Dat deze Haagse tegenstander vorige week koploper Swift nog de voet dwars zette, dos niet zoveel: „We zijn de weken nu ook verde; steeds beter bij de les. Eni doen we de hele compe; voldoende. Het moet ku praat de Animo-trainer s 1 en zijn ploeg vertrouw Quist zal zijn achttal fans: ten starten en verwact voordeel uit te halen: een gaatje kunnen make p gen we misschien vleus ij zijn we niet meer af te si! Het eerste kwartier kan heel belangrijk worden." Jan Quist zal de ploeg tra ook de opdracht geven op de tegenstander te b di en „ze geen kans gevent een schot te komen. Dai het lukken", besluit hij. komt in dezelfde opstellh es tegen Vlaardingen (met A si in de zaal. DEN HAAG - De Houtrusthal- len zijn komend weekeinde het decor voor de Nederlandse atle- tiekkampioenschappen indoor voor A- en B-junioren. Enkele Zeeuwse kanshebbers zijn Ramses Bekkenk van Delta Sport op de 3000 m jongens B, Pascal Meerman van Atletica op de 800 m en 1500 m jongens A en Karin Bastian van Sporting Walcheren op de 1500 m en meis jes A. Jildau van Dieren van Atletica loopt de 400 m meisjes A en de sterke Emiel Roodenburg van Atletica is present bij het kogel stoten en polsstokhoog voor jon gens A. De B-jongens van Dy namo Ab Flipse loopt een 1500 m jongens B en Arnold Vonk waagt zijn kans op de 60 en de 400 m. AV'56 is sterk vertegenwoordigd met Anjolie Wisse bij de B-meis jes 800 m en Edwin de Leeuw op de 1500 en de 3000 m jongens A. Erwin Simpelaar neemt deel aan de 60 m en kogel jongens B en bij de B-meisjes vertrekt Cindy de Leeuw op de 60 m, 200 m en 400 m en Belia Verbeem nee 1500 m voor haar rekening Van RKHAV uit Hulst ve nen de volgende atleten start: Jongens B Erwin M 60 meter en 200 meter. Jo A: Stefan de Block 60 me hinkstapspringen. Meisje, becca de Bakker 400 Bianca Segers kogelstoten j Vrijdag 18.45-19.15 RTL Sport. 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 21.30-22.00 BRT 2: Sport. 22.15-22.30 Ned 3: Sportjounu 22.30-22.55 BRT 1: Sport. 22.50-23.20 Did 2: Die Spofii tage: met Bundesligavoetbi Noordse combinatie en tennis toernooi in Stuttgart). Maandag houdt de jeugdcommissie van de V.V. Kloetinge in de hallen van Sportpunt Zeeland het inmiddels traditionele Brammetje Dump-zaalvoetbal toernooi. Dit toernooi, wat gespeeld wordt door A-, B- en C-junioren. begint om 11.00 uur terwijl om 17.00 uur de prijzen zullen worden uitgereikt. De toegang tot het toernooi is uiteraard gratis. Naast Kloetinge I en Kloetinge II nemen verder deel aan dit toernooi Dauwen- daele. 's-Heer Arendskerke, Middelburg en RCS. van onze verslaggeefster VLISSINGEN - De voetbalcom petitie ligt dit weekeinde door carnaval stil. Wel staan er twee inhaalduels en een wedstrijd om de districtsbeker op het pro gramma. Hoek In de eerste klasse speelt Hoek zaterdag in eigen huis tegen DO VO. Drie weken geleden verlo ren de Zeeuwen de uitwedstrijd tegen de nummer vijf van de ranglijst met 4-2. Elftalleider Willy Nieuwelink: „Ook dit wordt een zware wedstrijd. DO VO is een sterk aanvallende ploeg, maar met een kwetsbare verdediging. Een punt is in prin cipe al winst." Hoek speelt zonder Ruud Ver beek. Hij heeft opnieuw last van z'n enkel. Serooskerke De ploeg van technisch coordi nator Jan Meulmeester haalt de thuiswedstrijd tegen nummer tien, ARC. in. „Dit duel is onze hoop op aansluiting", aldus Meulmeester. Drie spelers van de hekkesluiter in de eerste klas se kampen met lichte blessure. Het is onzeker of Harry Koster, Bert Riemens en Reinco Ge- schiere spelen. Meulmeester hoopt dat zaterdag in elk! één van deze drie weer fit is Kloetinge Kloetinge neemt het in dei ronde van de districts! thuis op tegen zondat ^eklasser Breskens. schakelde de ploeg van tr Kees Zwamborn Hontenis Kapelle uit. Zwamborn: ,J niet zeggen dat Breskens makkie is, want dan zul j( dat we verliezen." De meester kan niet besch over de geblesseerde Hai Bruine, Arjo den Dekto Sjoerd Bangma. Breskens Breskens-trainer Cor vand de ziet met angst en bevi confrontatie tegen Kloetin gemoet. Van de Velde kan schorsingen geen beroep op Tonny van Voorden, Putten en Benny van Lee „Er liggen ook nog vier met griep in bed. Ik hoop dï op tijd beter zijn." Breskens heeft in het beker nooi achtereenvolgens Slu Ria en Hoek uitgeschakeld. 2-1-zege op Hoek was geW Maar toen waren we wel n lig. Ik geef ons 10 procent om de volgende ronde te ken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 32