Extraatje voor laagste inkomens 200,- t ■LAAGST! ENZINE-PRUSJJ RUUNS SIGMA VERKOPER M/V KUK HOEVEEL HET SCHEELT Locatie bedrijventerrein Kamperland aangewezen SGP wil aannemers Flipland werken in gemeente gunnen Kunstwerk in ere hersteld Wemeldinge vraagt Kapelse politici om betere voorzieningen 6EESoS^' streek Raad Goes stemt in met verruiming minima-beleid AF 75-300mm F4-5.6 DL FOTO VERSCHOORE VRIJDAG 19 FEBRUARI 1993 3 weekend- - diensten - I I 111 van onze verslaggever GOES - Goesenaren met een mi- nimum-inkoinen kunnen voor een extra financieel steuntje in aanmerking komen. De Goese gemeenteraad besloot donder dagavond het gemeentelijk mi nima-beleid te verruimen. Het voorstel van het college van burgemeester en wethouders om mensen met de laagste inko mens voor een aantal activitei ten een tegemoetkoming te ver strekken, kreeg de steun van de gehele gemeenteraad. Alleen de fractie van de SGP/GPV/RPF vindt de regeling op enkele on derdelen iets te vergaand. Verrassend was dat allemaal niet. Al eerder hadden de raads fracties tijdens commissieverga deringen duidelijk gemaakt, dat zij in hoofdlijnen positief tegen over het pakket maatregelen staan. De discussies beperkten zich donderdagavond dan ook hoofdzakelijk tot steunbetuigin gen aan het adres van het colle ge. Van links tot rechts klonk vrijwel uitsluitend waardering voor het college-voorstel. Bioscoop In mei van het vorig jaar besloot de raad bij wijze van proef cliën ten van de gemeentelijke sociale dienst een korting te geven op een zwembadkaartje. Ook kon den ze in aanmerking komen voor een tegemoetkoming in de lidmaatschapskosten van bij voorbeeld een sportvereniging. De regeling wordt nu uitgebreid met reducties op de kosten voor de plaatselijke bioscoop, de bi bliotheek, de Zeeuwse Volks Universiteit. Het Regionaal Educatief Centrum, de Zeeuwse Muziekschool. Uit in Zeeland, sportscholen, balletschool en hobbyclubs. Bovendien kunnen niet alleen bijstandsgerechtig den een beroep op de regeling doen, maar ook andere groepen met een laag inkomen. Het Groen Links-raadslid S. Verhey constateerde gister avond tevreden, dat Goes daar mee een volwaardig minima-be leid voert. Ook PvdA-woord- voerster M. van Heugten-van den Burg klonk voldaan. Zij stel de vast, dat binnen de raad des tijds nogal sceptisch werd gerea geerd op pleidooien vanuit haar fi-actie om in Goes ernst te ma ken met een minima-beleid. Zij toonde zich gelukkig, dat die scepsis geheel is verdwenen. CDA, D66 en VVD betuigden eveneens hun sympathie met het voorstel. Ongelijkheid De WD was een jaar geleden nog tegen. De WD-fractie maakte toen onder meer be zwaar op grond van het feit, dat tijdens de proefperiode uitslui tend bijstandsgerechtigden van de regeling gebruik konden ma ken; dat is niet eerlijk tegenover van onze verslaggever SINT PHILIPSLAND - Grote openbare werken automatisch aan een Fliplands aannemings bedrijf gunnen: wethouder J. de Jager (CDA) van Sint Philips- land vindt dat geen gezonde zaak. „We willen best rekening houden met het eigen bedrijfs leven, maar liet mag niet ten koste gaan van het algemeen be lang." Meerdere aannemers een offerte vragen, kan soms flink in prijs, dus gemeenschapsgeld, schelen. De raadsfractie van de SGP is echter tegen het polsen van aannemers buiten Sint Phi- lipsland. De noodkreet van een financieel geplaagd Fliplands bedrijf gemeentelijke werken te mogen uitvoeren, blies de dis cussie deze week nieuw leven in. Het Fliplandse aannemingsbe drijf C. Reijngoudt en Zonen zegt kapot te gaan als gemeente lijke opdrachten uitblijven. De onderneming, die vaker voor Sint Philipsland werkt, maakt aanspraak op enkele grotere klussen. Burgemeester T. A. Vo gel stelde het bedrijf de opdrach ten vorig jaar al in het vooruit- zacht, beweert Reijngoudt. Het wachten was enkel nog op goed keuring door de wethouders. De burgemeester ontkent keiharde toezeggingen te hebben gedaan. De gemeente wil voor de werken, waaronder het bouwrijp maken van grond, meerdere aannemers polsen. Desnoods van buiten Sint Philipsland. Reijngoudt Speeltuigen op grasveldje in St Jansteen SINT JANSTEEN - Op het gras veld tussen de Pastoor Schets- straat en de Jos Everaardstraat in Sint Jansteen wordt het ko mend voorjaar een aantal hou ten speehverktuigen geplaatst. Bij de opening van een nieuw bankgebouw, eind vorig jaar, heeft de betrokken bank een be drag van 5000 gulden geschon ken aan de Steense gemeen schap voor de aanschaf van speehverktuigen. De dorpsraad Sint Jansteen heeft inmiddels in samenwer king met de gemeente Hulst het park bij de Jos Everaardstraat als lokatie uitgekozen. Volgens beide instanties is de mogelijk heid tot vandalisme hier veel kleiner dan op andere lokaties in het dorp. Het park ligt tussen twee woonstraten in en er is dus sprake van een goede sociale controle. Omdat in de zomer maanden de dorpsjeugd het grasveld ook gebruikt voor voet balpartijen zullen de toestellen zoveel mogelijk aan de randen van het veldje worden geplaatst. De bank heeft de speehverktui gen bij Dethon Groen in Hulst besteld. Donderdag 25 februari biedt de dorpsraad aan burgemeester en wethouders van Hulst de uitslag van een enquête aan. Dit ge beurt voor de raadsvergadering die om 19.00 uur in het voormali ge Liduinaziekenhuis begint. Hierin kon de bevolking zich uit spreken over ideeën om de leef baarheid in het dorp te verbete ren. Politie pakt drankrijder TERNEUZEN - De 31-jarige H. R. van de V. uit Hengstdijk werd donderdagmorgen op Rijksweg 61 betrapt op het rijden onder in vloed van alcohol. Tevens bleek zij niet in het bezit van een rijbe wijs. Na de ademanalyse en het opmaken van procesverbaal mocht Van der V.. met achterla ting van haar personenauto, het politiebureau in Terneuzen weer verlaten. MIDDELBURG Verkoping In de grote zaal van bejaardentehuis Eben Hae- zer in Middelburg wordt woens dag 24 februari van 19.00 tot 20.30 uur een verkoping gehou den. Er worden onder andere di verse handwerken, houten mo dellen. kleding en koffie met ge bak verkocht. De opbrengst is ten behoeve van de zending. mag ook een prijs opgeven. Het bedrijf heeft een vaste kern van vijf medewerkers, gemiddeld werken er tussen de zeven en vijftien mensen. De financiële problemen zijn volgens de on derneming ontstaan doordat de gemeente de laatste jaren min der opdrachten geeft. Wethouder De Jager zegt dat Sint Philipsland best oog heeft voor het eigen bedrijfsleven. De gemeente gunt regelmatig klei nere werken onderhands aan ei gen aannemers. „Het is mis schien een tijdje iets minder ge weest, maar de laatste jaren gaat het weer beter." Ook Reijn goudt heeft vorig jaar behoorlijk uit de ruif gegeten, weet De Ja ger. „Ze draaiden met onze werken een omzet van een dikke twee ton. Voor een kleine ge meente als Sint Philipsland is dat niet niks." De wethouder vindt het onjuist grote, dure projecten automa tisch aan één plaatselijke aan nemer te gunnen. „Het. belang van onze bedrijven loopt niet al tijd parallel met dat van de ge meente. We moeten op een ver antwoorde manier met. geld om springen." De SGP denkt dat Flipland er niet per definitie bij gebaat is een stuk of vijf aanne mers te laten inschrijven op een project. Dat daardoor altijd de laagst mogelijke prijs uit de bus rolt, zou op een misverstand be rusten. Voor zover mogelijk moet de gemeente openbare werken gunnen aan eigen bedrij ven, aldus de SGP. van onze verslaggever GOES - De Goese Beestenmarkt is weer compleet. Sinds donderdag staan de drie naakte kin derfiguren, de dolfijn en de korenschelf na ruim twee jaar weer op de plek waar zij horen: de pomp. De beeldengroep werd eind 1990 verwijderd om te worden gerestaureerd. De kunstwer ken waren zwaar beschadigd. Er ontbraken armpjes van de putti (naakte kinderfiguren), de dolfijn was vrijwel staartloos en er was een stuk van de korenschelf afgebroken. Ook de pomp zeifis gerestaureerd. De restauratiekosten bedroegen ongeveer 12.500 gulden. foto Willem Mie- de andere lage inkomensgroe pen. Nu die ongelijkheid is weg gevallen, zei WD-woordvoerder A. H. Wassink, zijn ook de be zwaren van de WD verdwenen. Alle fracties lieten zich eveneens in waarderende bewoordingen uit over de strekking van een pe titie van het plaatselijke Comité tegen Vreemdelingenhaat. Het Groen Links-raadslid A. van Oosten (hij maakt deel uit van dat comité) greep de gelegen heid aan om te pleiten voor het beschikbaar stellen van meer woonruimte voor asielzoekers. Daarvoor kreeg hij geen steun. De meerderheid van de raad is met het college van mening, dat Goes via het Asielzoekerscen trum 'een meer dan relatieve bij drage' levert aan de opvang van vluchtelingen, Boete voor hardrijders OOSTKAPELLE - Bij een snel heidscontrole op de Domburg- seweg in Oostkapelle hebben tien automobilisten woensdag een proces verbaal gekregen voor te hard rijden. De hoogste snelheid die werd gemeten was 111 kilometer per uur. Op de Domburgseweg is 80 kilometer per uur toegestaan. De controle werd gehouden tussen 7.40 en 9.15 uur. Er werden in totaal 213 auto's gecontroleerd. In Amemuiden werden tussen 11.30 en 12.30 uur bij een snel heidscontrole 10 automobilisten door de rijkspolitie beboet. De controle werd gehouden op de Spoorstraat waar de maximum snelheid 50 kilometer per uur is. De hoogste snelheid was 72 kilo meter per uur. CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Goes/Kloetinge: vrij. 18.00-zat. 19.00 uur: D. P. W. Keizer, Fr. de Hollanderlaan 29, Goes, tel. 01100-16405. Goes/Kloetinge: zat. 19.00-zon. 23.00 uur: B. J. M. Schruer, Valc- keslotlaan 30, Goes, tel. 01100- 14373. Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00- 17.30 uur. Wolphaarlsdijk,'s-H. Arends- kerke, Heinkenszand,Nieuw- dorp, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J. J. Harten, Clara's Pad 12, Hein- kenszand, tel. 01106-1234. Heinkenszand e. o. vrij. 17.30- ma. 08.30 uur: J. A. Fortrie, Cla ra's Pad 31, Heinkenszand, tel. 01106-3074. Hans weert, Schore en Yerseke, vrij. 18.00-zon. 22.00 uur: J. Kok, Zeeburg 1, Yerseke, tel. 01131- 3520. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Kruiningen, Krabbendijke, Waarde en Rilland-Bath, vrij. 19.00-zon. 22.00 uur: C. I. Ris- seeuw, B. Vogelaarstraat 2a, Kruiningen, tel. 01130-81566. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Driewegen, Borssele, Hoede- kenskerke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's-Heerenhoek: J. Peene, Monsterweg 8, Borssele, tel. 01105-1203. Kapelle en Wemeldinge, vrij. 19.00-zon 23.00 uur J. K. L. Eek- hardt, Wemeldinge, tel. 01192- 1438. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Tandartsen: Zuid- en Noord-Beveland: R. W. de Bruin, van Hallstraat 2, Goes. tel. 06-52771398. Spreekuur 10.00-11.00 uur. -j—p Apotheken: Geopend zat. 8.30-17.3 10.00-11.30 en 16.00-18.0i De Zeeuwsche Apotheev Markt 10. tel. 01100-15255 Dierenartsen: Goes, 's Gravenpolder, K Kruiningen en Krabbés W. L. Verboom, Alexand; 46, Kapelle, tel. 01102-42* Spreekuren zat. 08.00-05 (in Goes, Kapelle en 's polder). Goes, Heinkenszand en Beveland: M.P.C. Kar^ Heer Hendrikskinderenii Goes, 01100-20656. Biezelinge: R. H. G. Hoofdstraat 2, tel. 01102-; Spreekuur zat. 10.00-1 l.o; Yerseke e.o. Mevr. L. H Cornelisse en S. Verhoevt lenlaan 24, Yerseke, tel 2756. Wijkverpleging: Voor geheel Noord- en l veland via tel. 01100-5111; Verloskundigen: Goes: Vrij. 18.00-ma. 08.1 Mw. M. v. Veen, van Hoge laan 24, tel. 01100-21670. Huisartsen: Stavenisse, St. Maarte: St. Annaland en Scherpt A. v.d. Berge, St. Annala: 01665-2400. St. Philipsland en Nieuw meer, vrij 18.00-zon. 23.18 C. H. M. de Groot, Nieuw meer. tel. 01676-2545. Poortvliet, Oud-Voss Tholen en Scherpenisse' A. de Looze, Raadhuissti Oud Vossemeer, tel. 01661 Dierenartsen: Tholen: W. Brons, tel. 2596. Weekendspreekuc Kalfsdamseweg 2 te Poe: Zat. van 8.30-9.00 uur en: 5 len van 11.00-12.00 uur op mark 10. Wijkverpleging: Tholen en St. Philipslan: 01100-51177. De gemeente Wissenkerke wil de hoek Ruiterplaatweg-Molenweg bestemmen voor de vestiging van eenbescheiden aantal bedrijven. foto Willem Mieras van onze verslaggebioter KAMPERLAND - Kamperland krijgt een nieuw bedrijventer rein. De gemeente Wissenkerke wil de hoek Ruiterplaatweg- Molenweg bestemmen voor de vestiging van een bescheiden aantal bedrijven. Het stukje grond van 2,8 hectare is op dit moment in gebruik als land bouwgrond. Er komt een ont- sluitingsweg op de Ruiterplaat- weg en het hoekje wordt om zoomd met een acht meter bre de groenstrook. Het terrein sluit aan bij enkele bedrijven (koelhuizen en een loonbedrijf) die al langs de Molenweg geves tigd zijn. De gemeente had de laatste be schikbare bedrijfsgrond al enke lejaren geleden uitgegeven toen het aluminium-overslagbedrijf Intree zich aan de haven vestig de. Vier locaties werden vervol gens onder de loep genomen als mogelijk nieuw bedrijventer rein. Het hoekje Ruiterplaat weg-Molenweg kwam als beste uit de bus wat betreft bereik baarheid. beperking van schade aan milieu en landbouw en aan sluiting aan bestaande bedrij ven. De ondernemers staan nog niet te popelen voor een kavel op het nieuwe terrein, hoewel de ge meente regelmatig telefoontjes krijgt van belangstellenden. Het duurt overigens nog wel even voor de eerste ondernemer er kan neerstrijken. Het concept- bestemmingsplan ligt voorlopig tot en met 18 maart ter inzage op het gemeentehuis. Op 11 maart is er, eveneens op het gemeente huis, een informatie-avond an- hoorzitting. Die bijeen komst begint om 19.30 uur. De reacties worden door b en w ver werkt in het eindvoorstel. van onze verslaggeefster WEMELDINGE - Wemeldinge moet niet uitgekleed worden zo als Schore: nauwelijks voorzie ningen, geen winkels en zelfs het voortbestaan van de school op de tocht. Enkele inwoners van Wemeldinge vertolkten hun zorg daarover donderdag avond zeer indringend op een bijeenkomst met Kapelse poli tici in het dorpshuis. Het ge meentebestuur kreeg het ver wijt dat alle geld en voorzienin gen naar het dorp Kapelle gaan en dat de kleine dorpen (Schore en Wemeldinge) daardoor dood bloeden. Het mislukken van een nieuw- bouwplannetje in Wemeldinge vormde een steen des aanstoots. Burgemeester J. van Bommel en de fractievoorzitters die hem flankeerden, konden niet anders dan hun spijt betuigen. Woning bouw heeft iedere partij hoog in het vaandel, zoveel werd wel dui delijk. Maar waarom er dan nü geen bouwgrond in het dorp is, kon de verhitte Wemeldingers niet duidelijk gemaakt worden „Er zit veel te weinig kracht ach ter het ontwikkelen van voorzie ningen hier", zei één van de aan wezigen. Dezelfde spreker ver weet de politici dat zij altijd an dere instanties als de schuldigen aanwijzen. Een ander somde op waar het Wemeldinge aan ontbreekt. Geen bejaardenhuis voor de ou deren van het dorp. „Mensen die hun hele leven aan en op de zee hebben doorgebracht zitten nu in Kapelle tussen de fruittelers." Geen loket om een paspoort of rijbewijs af te halen en een kind aan te geven, geen bouwkavels. geen visserijmuseum. Wél zes ton voor het zwembad in Kapel le, wèl een ffuitteeltmuseum in Kapelle, wèl honderden nieuwe woningen in Kapelle. Een oneer lijke vergelijking, misschien. Maar de mensen achter de tafel hadden er geen afdoende ant woord op. INRUIL Voor CANON NIKON A.F. Normaal 499,- Bij inlevering van oude lens: Goes, Grote Markt 7, 01100-16159 SANI Dflm KEUKENS SANITAIR BADKAMERMEUBEÜ Ons bedrijf heeft zich gespecialiseerd in keukens, sanitair,tegels badkamermeubelen. Door de toenemende groei in ons bedrijf zijn wij op zoek naar enthousiaste (part-time) Onze gedachten gaan uit naar een jonge representatieve, actie medewerker die ons op de vrijdagavond en zaterdag assisteert bij verkoop van keukens en badkamers. Enige ervaring in de branche is gewenst, doch niet vereist. Indien uw belangstelling is gewekt, stuur dan uw sollicitatiebrief pasfoto en personalia naar ELSTAR KEUKENS KLOOSTERWEG 6 4421 PV KAPELLE T.A.V. DHR. A. NIJSSE VOORDE WINKELCENTRUM "DE BUSSEL" GOES-ZUID

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 30