Krüzen, patron van Waregem Dennis Voshart twijfelt over toekomst HVSV maakt Denderbelle in Liverpool-voorzitter Moores legt bom onder positie Souness Nederlaag koplopers voert de spanning oj Titel voor dammer uit Oost-Souburg sport Nederlandse voetballer bloeit op in Belgische competitie Van den Berge in bloemetjes gezet Eindstanden competitie badminton WOENSDAG 10 FEBRUARI 1993 WAREGEM (ANP) - Geen van de over Europa uitgewaaide Ne derlandse voetballers scoorde dit seizoen zo vaak als Hendrie Krüzen. De Almeloër is in Bel gië, bij Waregem, tweede op de nationale, lijst van topschut ters. Met het aantal van Berg kamp, zestien, is de achterstand op de onnavolgbare Kroaat We ber zes treffers. Al bij het ontwaren van een Ne derlands kenteken reageert een parkeerwachter van het Regen boogstadion in Waregem. „Ah, Krüzen, dat is de patron van Wa regem. Zo zijn er maai' weinig in België." Dirk Degrijse, het hulpje van hoofdtrainer Paul Theunis, heeft bijgehouden dat de 28-ja- rige Krüzen naast zijn zestien doelpunten al dertien keer de beslissende voorzet gaf. Onder zijn treffers waren vijf straf schoppen. „Bijna altijd moest ik ze nemen op moeilijke momen ten, Eentje heb ik door ploegge noot Urban laten shotten", ge bruikt hij een vleugje Vlaams. „Hij had nog nooit gescoord." Wat MW is voor Nederland, is Waregem voor België. De sensa tie van het seizoen. Een provin cieclubje op de derde plaats, drie punten meer dan de nummer vier. Waregem maakte de mees te doelpunten, 59 in 22 duels, en haalde zeven punten bij de grote vier van het Belgische voetbal: 2- 5 bij Anderlecht, 1-3 bij Stan dard, 1-2 bij Club Brugge, 0-0 bij KV Mechelen. De aanhangers dromen van een herhaling van het seizoen 1985-86, toen de club AC Milan uitschakelde en reikte tot de halve finales van de UEFA- beker. Iedereen, perschef, bestuurslid, supporter of trainer, de Belgen doen er niet moeilijk over dat de opmars van de KSV is te danken aan de komst van drie buiten landers voor dit seizoen: Urban uit Hongarije, Vidmar uit Au stralië, Krüzen uit Almelo. Waarbij de laatste twee voor veel doelpunten zorgen. Zestien ieder. Patatten Waregem pocht op zijn finan ciële positie. Het textiel-dorp in West-Vlaanderen met slechts 35.000 inwoners ligt in een van de welvarendste streken van België. Stadse uitspraken, als zouden er vooral boeren wonen, raken de voetbalfans niet meer. „De domste boeren hebben de grootste patatten", zeggen ze wel. Tussen die 'boeren' voelt Krü zen zich wel. Zijn loopbaan is eindelijk weer succesvol. Hij be hoorde, zonder maar een minuut te spelen overigens, tot de Euro pese kampioenen van 1988. Na het EK vertrok hij naar PSV en zou hij Arnold Mühren opvolgen in Oranje. Bij zes interlands bleef zijn internationale loop baan steken. Hij herinnert zich nog dat hij woensdags met Nederland tegen Wales speelde en het weekeinde daarop bij PSV op de bank zat tijdens het bekerduel tegen Rhe- den. „Ik vond het niet eerlijk. Lerby had de naam. Hij speelde wanneer hij wilde. Als het slecht ging, liet hij zich vervangen. El ke maandag was ik bij Hiddink om te reclameren, Ik moest zelf kritiek hebben, zei die dan. Dat vond ik nergens op slaan." PSV was de foute keuze in zijn loopbaan. Na Den Bosch had hij beter kunnen ingaan op de inte resse van Ajax. „Vooral voor mijn vrouw bleef ik in Brabant. LIVERPOOL (Reuter) - Liver pool-voorzitter David Moores heeft een tijdbom onder de stoel van manager Graeme Souness neergelegd. Moores noemde dinsdag de positie van Liver pool 'totaal onaanvaardbaar'. De roemrijke club staat in de Premier League op de dertiende plaats met achttien punten. In de FA-Cup werd de ploeg in het eigen Anfield Road uitgescha keld door tweede divisieclub Bolton Wanderers. Uitzicht op Europees bekervoetbal is ver der weg dan ooit. Sinds 1964 ontbrak de club nooit in een van de drie Europa Cup toernooien, met uitzondering van de jaren schorsing na het drama in het Heizel-stadion in Brussel. „Voor het moment hebben wij Oefenvoetbal VLISSINGEN - Zater dagderdeklasser Oost- kapelle speelt vanavond (woensdag) een oefen wedstrijd tegen Lewc- dorpse Boys. De voet balwedstrijd wordt ge speeld in Oostkapelle en begint om 19.30 uur. gekozen de rust binnen de club te bewaren en de manager en het elftal te steunen. We doen alles om de huidige moeilijkheden te overwinnen." Maar Moores voegde er ondubbelzinnig aan toe. dat hij de resultaten op we kelijkse basis bekijkt. „Wij leven van week tot week. Wij zijn ook supporters, maai- supporters met een grote verantwoordelijk heid. Op dit moment is er geen tijd voor paniek." Moores zei dat er grote sommen geld waren geinvesteerd in de re- Adrie Dieleman trainer Animo OOST-SOUBURG - Adrie Diele man uit Koudekerke wordt vol gend seizoen trainer van de korfbalvereniging Animo uit Oost-Souburg. Hij volgt Jan Quist uit Yerseke op. Eind vorige week werden de on derhandelingen tussen beide partijen geopend, gisteren werd overeenstemming bereikt over een éénjarig contract. Adrie Die leman, tot het eind van het veld- seizoen bij Luctor in Temeuzen, was eerder als oefenmeester werkzaam bij Tjoba en Stormvo- novatie van de grasmat en de ac- comodatie van Anfield Road. Bovendien machtigde het be stuur Souness 36 miljoen gulden te spenderen aan de aankoop van nieuwe spelers. „Dat zijn astronomische bedragen. Als het noodzakelijk is in de toe komst nogmaals zulke bedragen uit te geven ter versterking van Liverpool, zullen wij niet aarze len. Maar wel alleen aan topspe- lers, niet aan subtoppers." Ter verdediging van het beleid van Souness voerde hij aan dat de manager er in anderhalf jaar in was geslaagd de gemiddelde leeftijd van het eerste elftal dras tisch omlaag te halen. „Bij een club als Liverpool is de druk van buitenaf altijd enorm groot. Mensen die kort van memorie zijn, zullen zeggen dat Liverpool de zwaarste crisis in het bestaan doormaakt." „Laat ik die mensen eraan herin neren dat wij tussen 1966 en '72 niets wonnen. In die periode bouwde Bill Shankley aan het elftal dat ons de grootste succes sen in de historie bracht. Ook Shankley stond in die tijd bloot aan kritiek, ook aan de poten van zijn stoel werd toen flink ge zaagd." De terugblik, zo het Moores doorschemeren, geeft Souness evenwel geen vrijbrief voor de toekomst. Hendrie Krüzen staat met zestien treffers tweede op de Belgische nationale lijst van topschutters, foto ANP Ze zag het niet zo zitten, als Tuk ker tussen de Amsterdammers." Krüzen keerde na de winterstop terug naar Den Bosch, alvorens zijn Belgische episode begon. Twee seizoenen KV Kortrijk, een jaar Club Luik, waar hij zelfs bankzitter werd. Ondanks een cursus Frans wilde het met de communicatie in Wallonië niet vlotten. Onruststoker Waregem gokte door hem aan te trékken. Hij had weinig gespeeld en in België de naam van onrust stoker. Bij Kortrijk zou hij trai ner Braem onderuit hebben ge haald. Voor Belgische begrippen heeft hij een grote mond. Hij leerde voor zichzelf opkomen bij La Première, een in Twente beruchte club uit Almelo. Een vereniging van soms licht ont vlambare volksjongens, gere geld goed voor een rel in het oos terse voetbal. „Bij LAP kon je niet met je laten sollen. Als je je gedroeg als een schaap, hoorde je niet bij de groep." Uit zijn Almelose tijd dateert een tatouage op zijn rechterarm, een vogel met een bloem. Krü zen was vader op zijn twintigste. „Ik wilde er vlug bij zijn. Mannen met kinderen dwongen respect af." Bij Heracles debuteerde hij als vijftien-jarige jongen in het eerste. Theo Laseroms gaf hem vertrouwen. Een vak naast het voetbal leerde hij nooit. Slechts even was hij stratenmaker bij een sponsor van Heracles. Zeker is, dat hij ooit naar Almelo terug keert. Daar is het gezellig, wo nen familie en vrienden. Trainer Theunis laat hem zijn gang gaan. „Ze weten hoe ik voetbal. Als ze dat niet accepte ren, moeten ze me niet kopen." Krüzen heeft officieel nog een jaar te gaan in Waregem, waarna hij zich „voetbalbelg" mag noe men. Hij hoopt op een grotere club. Op de Belgische teletekst las hij dat Parma interesse zou hebben, in een Italiaanse sportkrant was hij al twee keer opgesteld in een Europese selectie. Daarmee moet hij het voorlopig doen, uit Zeist heeft hij al jaren niets ver nomen. Hij weet dat voor de po sitie van schaduwspits inmid dels het fenomeen Bergkamp is opgestaan. Voor een plaats op links zijn onder anderen Numan en Witschge in de markt. „Ik denk wel dat ik tenminste het zelfde kan als die twee. In ieder geval scoor ik vaker." Zeeuwse korfballer heeft geen basisplaats bij DKOD van onze verslaggever Richard Thannhauser HEELSUM - Dennis Voshart had zich dit seizoen willen be wijzen in de hoofdklasse van het zaalkorfbal. De speler, die vorig jaar Swift verruilde voor DKOD, raakte echter snel zijn basisplaats kwijt. Hij mocht wel regelmatig invallen, maar dat schonk hem nauwelijks vol doening. Afgelopen zaterdag, toen DKOD een tumultueuze week afsloot met een verrassen de zege op koploper Oost—Arn hem (11-10), speelde hij met het reserveteam van DKOD in en te gen Drachten. Eerder in de week had DKOD af scheid genomen van trainer/ coach Piet Arends. De Apeldoor- ner was in conflict gehaald mét een deel van de spelersgroep, de 'voorzitter en het publiek. Don derdag werd Arends, die een week eerder te horen kreeg dat zijn contract niet verlengd zou worden, op een zijspoor gezet. Het vertrek van Arends kwam voor Voshart niet als een verras sing. „Arends wisselde te vaak zijn basis, waardoor er veel on rust ontstond. Vooral de dames konden daar niet tegen. Arends kon geen keuze maken. Hij was te onzeker. Als coach mag je na tuurlijk best eens een speler ver vangen, maar je moet in aan de gang blijven." Weinig begrip Piet Arends op zijn beurt verwijt het team een amateuristische instelling. „Op mijn korfbalaan- pak viel weinig aan te merken", zei Arends. „Dat het mis ging, is te wijten aan gebrek aan top sportmentaliteit in de selectie. Er was weinig begrip voor wat ik wilde. De problemen begonnen pas echt, toen ik dorpsidool Ap- .pie van de Vechte ernaast zette. Iedereen riep, dat hij in het team hoorde, maar ik vond van niet." „Ik stel hoge eisen aan mezelf en van mijn spelers verwacht ik de zelfde instelling. Ik heb me daar in vergist. Bij DKOD teren te Dennis Voshart in actie voor DKOI). foto Ruben Oreel veel mensen op het verleden, maar voor mij telt dat niet." De manier, waarop hij aan de kant is gezet, doet hem pijn. „Donderdagochtend liet voor zitter Johan de Jong weten, dat ik niet meer hoefde te komen.- De club zou de pers laten weten, dat we in goede harmonie uit elkaar waren gegaan. Ik heb volgens af spraak mijn mond gehouden te gen de pers, terwijl ik door de voorzitter werd afgebrand. Het is een dorpsklucht geworden, maar wel één die me diep heeft gekwetst." Na drie competitiewedstrijden zette Arends Dennis Voshart uit het eerste team. Arends verweet de Zeeuwse speler „onvolwassen gedrag." Arends: „Dennis is een aardige jongen, doet geen vlieg kwaad, maar hij is te speels, pu beraal. Zijn functioneren werkt storend in de groep, maar dat be seft hij niet. Dennis moet eerst eens bij zichzelf te rade gaan. Hij legt alle verantwoordelijkheden bij anderen en stelt alles in zijn leven zo lang mogelijk uit." Te laks Dennis Voshart reageert gelaten op de kritiek. „Wat hij zegt, komt hard aan, maar in som mige dingen heeft hij wel gelijk. Ik ben inderdaad wel eens te laks in bepaalde dingen. Mis schien ben ik wel te gemakke lijk." Wat Arends niet wist is, dat DKOD bepaalde beloftes aan Voshart niet nakwam. „Er zou een huis voor me geregeld wor den in Heelsum en er zou werk worden gezocht voor mijn vrien din Heieen. Dat is allemaal niet gebeurd. Ik baal daar van. Vol gende week heb ik een gesprek met Tjeerd de Jong (een ploeg genoot), met wie ik vorig jaar de ze afspraken heb gemaakt. We zullen dan ook over volgend jaar praten." De kans dat Dennis Voshart bij DKOD blijft, is niet groot. „Ik heb bij DKOD laten weten, dat ik niet meer van plan ben om naai- Heelsum te verhuizen. Mijn vriendin gaat werken op de cam ping van m'n vader en ook ik ga daar in de zomermaanden aan de slag. Waar ik volgend jaar korfbal, weet ik nog niet. Mis schien bij DKOD, maar het is ook goed mogelijk dat ik dichter bij huis ga spelen." Voshart hoopt onderdak te vin den bij een hoofdklasser, die op een redelijke afstand van zijn woonplaats Goes speelt. Ook Swift, zijn oude club, lijkt een re delijk alternatief, Voshart: „Ik wil daar nu nog niet op vooruit lopen. Zal de komende periode alles op een rijtje zetten. Zeker is, dat ik het seizoen afmaak bij DKOD. Het is mijn eer te na om tussentijds te vertrekken." Een trotse Frans van den Berge laat zijn taart zien. foto Willem Mieras KRABBENDIJKE IJsclub De Poel heeft gisteravond zijn kampioen Frans van den Berge in de bloemetjes gezet. De Krabbendijkenaar werd zaterdag op de Oostenrijkse Plansee Nederlands kampioen bij de veteranen op buitenlands natuurijs. In 'De Koophandel' te Krabbendijke kreeg de 41-jarige Zeeuwse schaatser bloemen en een taart aangeboden door de leden van De Poel. Eerste klasse A: 1 Avanti 4 12-20 (68- 28), 2 Astroiden 1 12-19 (65-31), 3 Backhand 2 12-19 (64-32), 4 Marathon 2 11-12 (46-50). 5 Avanti 6 12-7 (39-57). 6 Stenge 1 12-7 (36-60), 7 Smash 2 12-1 (18-78). IB: 1 Terneuzen 3 12-19 (66-30), 2 Astroiden 2 12-19 (64-32), 3 Marathon 1 12-15 (48-48), 4 Avanti 5 12-13 (52-44), 5 Groot Sas 1 12-8 (38-58). 6 Smash 1 12-7 (38-58). 7 Pluumpje 1 12-4 (30-68). 2A: 1 Backhand 4 14-19 (72-40), 2 Net werk 1 14-17 (64-48), 3 Rillandia 2 14- 17 (58-54), 4 Kats 1 14-16 (60-52), 5 Zie- rikzee 4 14-13 (59-53). 6 Sinar 1 14-12 (54-58). 7 Dok 2 14-11 (47-65), 8 Pluumpje 3 14-7 (34-78). 2B: 1 Avanti 7 14-26 (86-26), 2 Back hand 3 13-20 (64-40), 3 Dok 1 14-17 (62- 50). 4 Sjuttel 2 14-15 (57-55), 5 Schep net 114-14 (54-58), 6 Smash 4 14-13(55- 57), 7 Terneuzen 5 13-3 (40-64). 8 Pluumpje 2 14-2 (22-90). 2C: 1 Terneuzen 414-23 (74-38), 2 Koli brie '2 14-21 (71-41), 3 Groot Sas 2 14-18 (66-46), 4 Astroiden 3 14-14 (59-53). 5 Den Ossaert 1 14-11 (51-61). 6 Mara thon 4 14-10 (43-69), 7 Zierikzee 3 14-8 (41-71), 8 Stenge 3 14-7 (43-69). 2D: 1 Stenge 2 12-22 (69-27). 2 Rillan dia 1 12-19 (63-32), 3 Verommemep- pers 1 12-16 (53-43), 4 Smash 3 12-13 (55-41). 5 Zierikzee 2 12-9 (40-55), 6 Astroiden 412-5 (32-64), 7 Marathon 5 12-0(23-73). 3A: 1 Kolibrie 14-28 (95-17), 2 Astroi den 10 14-20 (74-38). 3 Zierikzee 8 14- 18 (64-48), 4 Astroiden 5 14-14 (56-56), 5 Marathon 6 14-13 (46-66), 6 Back hand 5 14-10 (51-61), 7 Avanti 9 14-5 (32-80), 8 Pluunipje 4 14-4 (30-82). 3B: 1 Astroiden 9 14-25 (74-38), 2 Ter neuzen 7 14-21 (68-44), 3 Stenge 4 14- 19 (61-51), 4 Avanti 8 14-16 (65-47), 5 Backhand 6 14-9 (49-63), 6 Astroiden 6 14-9 (48-64), 7 Zierikzee 6 14-9 (44-68), 8 Sjuttel 3 14-4 (39-73). van onze tennismedewerker GOES - Een nederlaag van het duo Hilke van de Pols/Hanna Bruynzeel, koploopsters in pou le C van het Tennis en Squash Promotions Jeugdcircuit, heeft de spanning daar aardig doen toenemen. Marloes Deering/ Maartje Wehrmeijer, outsiders tot dusver, maakten namelijk geen enkele fout en naderden het leidende tweetal daardoor tot op één punt. Ook in groep D speelde het ver rassingselement een belangrijke rol. Hier gingen Sander Roos el Tom Felius onderuit, waardoor zelfs een wisseling van de wacht plaats vond. Jacco de Looff en Lennart 't Mannetje zijn nu de aanvoerders van de rangschik king. In afdeling E ten slotte gaven de favorieten Kees van Overloop en Richard de Witte geen enkele krimp. Het verschil met het ach tervolgende duo, Dennis Ver- schuure/Thijs van Overloop, liep mede daardoor zelfs op tot zeven punten Uitslagen, Poule C: Hilke van de Pols-Hanneke Snijder 6-3; Hanna Bruynzeel-Jeantien van de Dries 2-4; H. van de Pols/H. Bruyn- zeel-H. Snijder/J. van de Dries 4-5. Marije van Belzen-Cynthia Wester weel 9-3; Nicole Bimmel-Rozemarijh Westerweel 9-1; M. van B( Bimmel-C. WesterweeDR, i weel 10-2. Claire Barnard!) Deering 5-10; Maartje te Beek tje Wehrmeijer 2-10; C. Barnai( Beek-M. Deering/M. Wehrmei)» Joke Jansen-Melanie Gan4-5;( Jansen-Sabrine de Marco 7-i'; sen/C. Jansen-M. Gan/S. de v! 7. Poule D: Sander Roose-Boir Dekker 6-2; Tom Felius-Maait deonsen 1-13: S. Roose/T, pji Dekker/M. Gideonsen 4-g, Clausing-Bas Laumen 10-4- van Belzen-Donald Laumen I! Clausing/E, van Belzen-B. tj D. Laumen 9-3, Joel le Duc-Ja Looff 9-3; Tycho van Houte^ 't Mannetje 2-9; J. le Duc/T.vj; te-J. de LoofïïL. 't Mannetje34 Beekhuizen-Patrick Walpoi Jaap Pieters-Kees Balles j. Beekhuizen/J. Pieters-P, y/i- Baltes 2-9. Poule E: Robert de Kok/Wout; stijnen 7-4; Ferry Ton-MarcfJ 8; R. de Kok/F. 'Ton-W. Verstij Felius 9-5. Eli Verhage-Kes Overloop 6-7; Rogier van S[ Richard de Witte 3-10; E. Vei van Splunder-K. van Overlom Witte 6-8. Frank Clausing Verschuure 7-2; Michel de i Thijs van Overloop 4-9, F ei M. de Rooy-D. Verschuure/] Overloop 7-4 Kees Slagboor van Leuven 4-4; James Lonk bastiaan Abbinck 5-6; K. s J. Louisse-S, van Leuven/S i> 9-2. van onze dammedewerker 's-GRAVENPOLDER - Aris de Heer uit Oost-Souburg behaal de het damkampioenschap in de tweede klas van de competi tie van de Zeeuwse dambond. In de achtste en voorlaatste ronde speelde het tweede team van de Oostsouburgers met 4-4-gelijk tegen naaste concurrent Oost kapelle. Door dat resultaat werd het viertal onbereikbaar voor de rest van de concurren tie. De uitslagen: Oostkapel Ie-Souburg 2 4-4. L. Wattel-J. v 't Padje 1-1, A. W. Smit-B. Rampersad 0-2, J. Ver- straate-L. van Daele 2-0, W. P. van Loon-A. Jobse 1-1; Aagtekerke 2- Jan Lammers nog in onzekerheid ZANDVOORT (GPD) - De tijd begint te dringen voor Jan Lam mers. Ruim vier weken voor de start van het Grand Prix-sei- zoen 14 maart in Zuid-Afrika weet de Zandvoortse coureur nog steeds niet of hij zijn For- mule-l-carrière kan voortzet ten. Lammers heeft een prin cipe-overeenkomst met March, maar rond dit team hangt mo menteel een waas van onduide lijkheid. De van origine Engelse racestal kwam ruim een jaar geleden in andere handen. Henny Vollen- berg, transportondernemer uit St.Anthonis, werd destijds één van de directeuren. Inmiddels is March doorverkocht aan een Zwitsers bedrijf. „Maar", stelt Lammers, „Die mensen treden weer op als tussenpersoon voor vermoedelijk Arabieren. Dat maakt het lastiger. Hoe het pre cies zit, weet ik niet. De overna me schijnt rond te zijn, maai' dat kun je pas echt zeggen, als het geld betaald is. Ik hoop op korte termijn meer te horen. We zullen de tijd moeten uitzweten. Ik heb in ieder geval een reservering op één van de March-stoelen", al dus Lammers, die momenteel druk doende is om geldschieters te vinden. Hij zal enkele miljoe nen aan sponsorgeld moeten 'meebrengen' om te mogen rij den. Enkele maanden geleden maak te Lammers bij March zijn ren tree in de Formule 1. Hij viel uit in de GP van Japan en werd veertiende in Australië. PWG 's-Gravenpolder 5 2-6, j mes-M. Boogert 2-0, J. Blaas! se 0-2, A. den Hollander-LE. 0-2, L. de Visser-J. van der He Stand na achtste ronde: lSliïi 8-13 42-22 (kampioen), 2 0 8-10 35-29, 3 PWG 's-Gravenj 8-7 32-32,4 Aagtekerke 2 8-2 il Hoofdklas In de hoofdklas com;» wordt nog één inhaalwë gespeeld. Zierkzee ontvinf gen lokaal het eerste t( De Eendracht uit Tholen len wist deze belangrijkeï te winnen 6-10. De gedetailleerde uitslag; 1 zee-Tholen 6-10. S D0uw-T.H1 J. M. Honig-L. Meerman 0-2, Jj Veer-H. Gunter 1-1, M. J Walii Vaerends 1-1, M. v. d. Wielen! de Vos 1-1, C. L. Boot-J.Av. 0-2, J. de Wild-S. Schot 2-O.C Wielen-A, Boogerd 1-1. Kandhai op proef bij Castellon LEEUWARDEN (ANP) chael Kandhai, aanvallfi Cambuur, traint deze m proef bij de Spaanse twes visie-club Castellon. Dc malige Ajacied heeft Friese vereniging geen plaats. De 20-jarige speler eerdere trainingsstage Castellon afbreken droeve familie-omsta»; den. Kandhai werd beginc zoen door Cambuur ove men van Ajax. Vorige week al raakte Car een andere spits kwijt, M Mols werd verkocht a Twente. Judith Polgar hpndhaaft voorsprong BUDAPEST (AFP) - De partij in de tweekamp toss dith Polar en Boris Spas dinsdag onbeslist geëindif jeugdige Hongaarse, met wit, bood remise aai zetten. Met nog vier partijen te; heeft Polgar een voorspa 2,5. 3C: 6 12-20 (68-28), 2 Astroiden 8 12-17 (66-30), 3 Zierikzee 5 12-15 (55-41), 4 Kats 2 11-11 (46-42), 5 Groot Sas 3 12-8 (41-55), 6 Wissenkerke 1 11-8 (28-60), 7 Den Ossaert 3 10-1 (16-64). 3D: 1 Den Ossaert 2 12-21 (66-30), 2 Kolibrie 4 12-15 (56-40), 3 Marathon 7 12-12 (51-45), 4 Terneuzen 6 12-12 (47- 49), 5 Stenge 5 12-12 (44-52), 6 Astroi den? 12-8(41-55),7Zierikzee712-4(31- 65). 4A: 1 Verommemeppers 2 12-20 (68-' 28), 2 Smash 5 12-19 (65-31), 3 Rillan dia 412-17 (58-38), 4 Wissenkerke 2 12- 15 (60-36). 5 Zierikzee 9 12-7 (40-56), 6 Kolibrie 612-6 (41-55), 7 Sinar 212-0 (4- 92). 4B: 1 Den Ossaert 4 1'2-19 (61-35), 2 Kolibrie 5 12-17 (59-37), 3 Netwerk 3 12-16 (60-36), 4 Verommemeppers 312- 14 (54-42), 5 Rillandia 3 12-10 (45-516 Schepnet 2 12-5 (30-66), 7 Astroiden 11 12-3 (27-6), van een medewerker TERNEUZEN - I11 de Vlaamse handbalcompetitie zorgde HVSV voor een klinkende pres tatie. In eigen huis overrompel den de Terneuzenaren tegen stander Denderbelle met 34-ÏO. De handballers van Hontenisse hadden minder succes. In Waas munster werd een een gevoelig 24-12-verlies geleden tegen de plaatselijke handbalclub. Na de nederlaag van twee weken geleden staat HVSV weer stevig met de voeten op de grond. De Terneuzenaren demonstreerden dat tegen Denderbelle door on danks een zwakke tegenstander een zeer geconcentreerde partij te spelen. Vanaf het begin over donderde de thuisploeg de be zoekers met snel spel en een wa- tervlugge break-out. De rust stand van 16-3 was dan ook ver diend. In de tweede helft ging' HVSV goed door. Conditioneel stonden de Terneuzenaren ook sterk, waardoor de doelpunten- machine tot ver in de wedstrijd bleef doordraaien. Stefan Fer- mont en Paul Walrave waren met respectievelijke 9 en 6 doel punten de productiefste spelers ltd en hadden het grootste in de uiteindelijke 34-10ze? HVSV. Hontenisse Zonder Marcel de Nijs en: Bel stond Hontenisse val zware klus in WaasmunsK accomodatie was niet; voordeel van de Zeeuws gen. Het speelterrein va»' munster bleek te bestaanl oude fabriekshal met eeni onderhouden betonnen Ook een van de doelen d£ de triestheid; het ras?- waardoor de wedstrijd eed 1 tier stil gelegd moest P Het waren geen alledaag standigheden voor Hons maar toch werd een eerste helft afgewerkt. J* ging met slechts een 11-8» stand in. In de tweede helft zakteifö echter verder weg- De lijd dwenen, mede door de gen van het speelveld de lengte als in de breedte' het 3 meter tekort op daardafmetingen), uit l'f; van Hontenisse en Wa ster profiteerde. Het werd! delijk 24-12 voor de Beige- HV Hulst was vrij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 34