PZC MC DISPLAY Swingende ritmes hebben het sentiment verdrongen opent ojj 8 februari in Kapelle II fit&l MC DISPLAY zaak Euregio ;Verwerking afval Demonstranten tegen racisme Milieufederatie blij met steun provincie voor afvalpreventie streek 7 technologische verkenning bepleit samenwerking Eén jaar voor reeks delicten MAANDAG 8 FEBRUARI 1993 TA t u^-rn CASH&CARRY MC DISPLAY KAPELLE INTRA Klooslerweg 2 4421 PV Kapelle tel. (01102)4 44 93 fax (01102) 4 41 52 Afslag A 58/ Kapelle, direkl naast de groente fruitveiling i Zeeland. ws lezers schrijven Deze rubriek is uitslui tend bestemd voor reacties op in de PZC verschenen berichten, artikelen of commen taren. Niet voor open brieven, gedichten en dergelijke. Anonieme inzendingen of stukken zonder duidelijke opga ve van adres en woon plaats worden niet in behandeling genomen. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te be korten. Over geweiger de brieven kan niet worden gecorrespon deerd. last van geluidshinder, maar op het kanaal liggen is als een soort aardbeving. De heer Meeusen had zeker liever gezien dat de schippers wachten met op- of aanmerkingen tot alles gedempt is. Dan is het zeker te laat. M. C. P. van der Linde (mis Pietemellai Molenwater 15 Breskens Jacht op ganzen Een' reactie op het bericht in de PZC van 27 januari waarin Vo gelbescherming stelt dat de jacht op ganzen eerder schade aan de landbouw veroorzaakt dan dat ze die voorkomt. Tevens zegt Vogelbescherming dat de ganzen met rust gelaten moeten worden. Is Vogelbescherming nu echt van mening dat de ganzen alleen en uit zichzelf in rustgebieden verblijven? Staan er voor gan zen leesbare bordjes dit is jullie rustgebied, alleen verlaten bij vertrek naar het Noorden', en houden zij zich daaraan? Nee. als hun maag om voedsel vraagt gaan ze op zoek naar smakelijke, sappige graslanden en tarweper- celen. Het is toch algemeen bekend dat ze daar graag fourageren. De plantjes worden in korte tijd kaalgegeten. vertrapt en uitge trokken. Overblijvende plantjes die kans zien om te overleven worden met volgende bezoeken vereerd. De boer ondervindt schade, want de oogstderving is niet gering. Schadevergoeding kan. met inachtneming van de nodige regelgeving, bij het Jachtfonds aangevraagd wor den. Dit Jachtfonds wordt gefi nancierd door de jagers, dus ook de hoerenjagers. U begrijpt het. de boeren betalen dubbel, eerst aan het Jachtfonds. daarna met schade, want het fonds is niet toereikend. an onze verslaggever ERNEUZEN - Zeeland loopt p het gebied van hergebruik .an afval sterk achter bij de iarnalenmousse oor 6 personen Ïet gebruik van een blender, foodprocessor of keuken- achine is helaas noodzakelijk ij dit recept. Als u kruiden uit e diepvries voor de mousse ge- ruikt, kunt u die het beste zó it, het pakje toevoegen; dus niet I jrstlaten ontdooien. |rediënten: a. 250 g Noorse garnalen 4 theelepels citroensap volle eetlepels mayonaise 8 liter (1.25 dl) crème fraiche tl gehakte dille 1 -1 tl kleingeknipte bieslook eper erf zout. oreerde garnalen (in een blen- er in 2-3 portiesmet het ci- rest van Nederland. Oorzaak van dit manco is dat er relatief gezien nog nauwelijks aan ge scheiden inzameling wordt ge daan. De Belgische provincies troensap en de mayonaise. Voeg vervolgensterwijl n de blender of foodprocessor telkens voor 10-15 seconden intoetst, de crè me fraiclie en de kruiden toe. Voeg pas als allerlaatste peper en zout naar smaak toe. Zet de mousse in de koelkast en laat ze door en door koud wor den. Schep voor liet serveren op de bordjes met tivee in warm wa ter gedoopte lepels mooie ovale bollen van de mousse en schik hiertussen sprietjes bieslook. U kunt van dit gerecht voor 6 personen ook een luxe voorge recht maken door een bordje te maken met 1 ovale bol garnalen- mousse, 1 plakje gerookte zalm en een uit vers witbrood gesto ken rondje besmeerd met boter en belegd met zalmeitjes of imi- tatiekaviaar. recept fi-l 11111 1 1 1 M LI 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 II Jarwy van der Lee Advertentie trum en de GOM's houden het echter voor 'weinig waarschijn lijk' dat deze doelstelling wordt gehaald. De belangrijkste kink in de kabel is het uitblijven van een geschikte zuiveringsinstal latie voor de reductie van het. nu triëntengehalte (voedingsmid delen) in het water. De milieuproblematiek en de grensoverschrijdende technolo gische innovatie worden don derdag besproken op een mani festatie in Cadzand. De informa tiemarkt in hotel de Wielingen begint om 14.00 uur met de aan bieding van het rapport aan ge deputeerde L. Nederhoed-Zijl- stra. Directeur ir A. J. Maljaars houdt vervolgens een inleiding over de verschillende mogelijk heden voor bedrijven om zich (nader) op de milieumarkt te storten. MIDDELBURG Rythm Blues-IndeMid delburgse Bar American treedt zondag 14 februari Purple House op. Het Rotterdamse vijftal legt zich toe oprythm blues. Pur ple House staat vanaf 15.30 uur op het podium. Vele honderden mensen namen zaterdag in Oost-Souburg deel aan een demonstratie tegen racisme en vreemdelingenhaat. foto Lex de Meester van onze verslaggever OOST-SOUBURG - Tussen de vier- en vijfhon derd mensen hebben zaterdagmiddag in Oost- Souburg deelgenomen aan de demonstratie tegen racisme en vreemdelingenhaat. Aan de tocht door het centrum namen diverse instellingen deel, zo als de Molukse vereniging Mae Uku, het Anti Dis criminatiebureau, het Comité Zuid-Afrika en het 5-Mei Comité. De demonstratie is de eerste activiteit van het Co mité tegen Racisme. Voorzitter J. van Esch toonde zich na afloop van de tocht tevreden over het aan tal deelnemers. Hij maakte bekend dat het comité nog meer activiteiten zal organiseren om mensen te laten stilstaan bij racisme en vreemdelingen haat. Zo zal in het Vlissingse gemeentehuis een boek worden neergelegd, waarin mensen hun handteke ning kunnen zetten. Zij geven daarmee te kennen racisme en vreemdelingenhaat te verfoeien. Oost en West-Vlaanderen kam pen weer met overbezette ver brandingsinstallaties, de regu liere stortplaatsen zijn nage noeg vol en de verontreiniging van het oppervlaktewater laat zich lastig bestrijden. Het wordt daarom hoog tijd dat de drie gebiedsdelen in Eure- gioverband een serieus begin maken met de gezamenlijke aanpak van de afvalproblema- tiek. Dat concluderen het Inno vatiecentrum Zeeland en de Ge westelijke Ontwikkelingsmaat schappijen (GOM's) voor Oost en West-Vlaanderen in hun tech nologische milieuverkenning van de grensstreek. Vervuiling trekt zich niets aan van landsgrenzen en dus is het zaak om de afvalstroom en -ver- werking meer dan nu het geval is in Euregioverband te sturen. Pas dan kan er sprake zijn van een 'meer logische en rendabele afvalwerking in de regio Schel- demond', aldus de organisaties in hun nota. Meer technologie De drie grensprovincies hebben volgens de onderzoekers behoef te aan meer milieutechnologie en betere afvalpreventie. Vooral in de Belgische gebiedsdelen valt er binnen deze sector het no dige te verbeteren, zo kan uit het rapport worden opgemaakt. De kwaliteit van het Vlaamse op pervlaktewater is voor een groot deel zwaar verontreinigd. Met. name de trage infrastructurele uitbreiding van de rioolwater zuivering, beperkte controle op 'sluiklozingen'. onvoldoende zuivering van het industrieel af valwater en overbemesting zijn daar debet aan. De bedoeling was dat er voor 1 juli 1995 verbetering moest ko men in deze situatie. Volgens een ministerieel besluit zouden alle Vlaamse waterlopen voor die datum tenminste moeten voldoen een betere basiskwali teit. Het Zeeuwse Innovatiecen- okale Omroep III l'ppers komen in opstand 'C 30-1-1993) tegen het dem ivan een stuk van de oostelij- tenaalarm in Terneuzen. fot is na jaren van dempen buiten van wateren in Ter- het laatste stukje waar i ais schipper nog rustig kan en en leven als men tijdelijk enreuzen verblijft. middenstand leeft net zo van de schipper als van de fewoners, maar er zijn nog vre bedrijven die meest van wippers leven en die willen wippers graag als klant be den. ï0rdt er wel gesproken over [datieve ligplaatsen, maar 13 Wellicht op het kanaal 'de zeevaart en andere snel nde schepen met hoge boeg- Wlangsvaren?! spreekt wel eens van wonen 5 of dicht bij een snelweg en f I Elk jaar komen er duizenden ganzen bij, zij overwinteren hier niet alleen, zij blijven graag het hele jaar omdat er zo goed voor hen gezorgd wordt. Is het dan tóch waar dat boeren in ons land vogelvrij verklaard zijn en dat vogels belangrijker zijn? Zou u het goed vinden dat de plantjes in uw tuin vernield wor den. telkens weer en dat jaar na jaar? C.M. Dees-Franje Valckenissepolder 1 Waarde Motorrijtuigentax In de krant van 2 februari 1993 las ik op de pagina van de Auto RAI (pag. 11) de bedragen van verschillende autotypes voor wat betreft de motorrijtuigenbe lasting per jaar. Onder punt 3 Opel Vectra 1.6i las ik het bedrag van 612 gulden. Ik wil u langs deze weg opmerk zaam maken dat dit bedrag niet juist meer is. Tot 15 februari 1993 is dat 724 gulden en na 15 fe bruari wordt dat 739 gulden. Dus ik denk dat al deze bedra gen genoemd bij de andere auto merken ook onjuist zijn. Hierop aansluitend wil ik op merken dat vorig jaar- voor de Opel Vectra 591 gulden betaald moest worden. Dus 133 gulden meer! Over prijsopdrijving ge sproken! Dat komt bovenop het benzinekwartje van vorig jaar. En zoals ik begreep zijn we er nog lang niet. Is dat geen extra pagina waard om daarover eens te discussiëren? Een verhoging- van 22,5 procent op de motorrij tuigenbelasting naast de 25 cent op de benzine-literprijs. J. Hoogstrate Binnenhof 39 Kloetinge Water en vuur In de krant van zaterdag 30 ja nuari is een brief opgenomen van mevrouw Geschiere die ge griefd was over een passage in het door mij geschreven boek Door water en vuur. Het is niet mijn bedoeling geweest iemand te kwesten of te grieven. De be wuste uitspraak was niet van H. Cijsouw. maar uit de Bijbel, die hij uitsprak nadat hij voor die jongens, in zijn gebed, om hun bekering gevraagd had. Het schrijven: 'De Heere is een waar maker van Zijn Woord' betekent toch niet dat ik zelf voor rechter wil spelen of een soort vergenoe ging vind in een ander zijn onge luk? Nee. God is Rechter die be slist, volgens psalm 75. Wie het hoofdstuk over Cijsouw goed leest zal begrijpen dat hij niet boven die jongens stond. Ik heb hem horen zeggen dat hij ook een zondaar was en bleef. We moeten bepaalde uitspraken uit de Bijbel ook in hun verband zien. J. Westerbeke t Zanddorp 2 Middelburg heer Van der Maas meent in t commentaar (PZC 29 ja- 1 ari) een kritische lezing te irnen geven over de lokale om- >p. Uit de onjuiste beweringen zijn betoog blijkt dat hij icht te generaliseren en alle lo- le omroepen op één hoop pit zonder onderscheid te ma- n. 1 >k de opmerkingen van de er De Pagter op 27 januari er 'een stelletje amateurs' ge- n hier blijk van. Dat er een ■Idgroei aan lokale omroepen 1 at ontstaan is onjuist aange- m er wettelijke regels zijn die mocratisch zijn overeen geko- )n. Een wildgroei ontstaat ïchts wanneer er geen regels n. In het betoog wordt gesug- reerd dat de burger via belas- meebetaalt- aan lo- i e omroep zonder dat hij/zij ar ooit om geeft gevraagd. De stelling is ook niet juist omdat lokale omroepen niet uit pu- eke maar uit privé-gelden gefinancierd. Dat de om- epen de vrijheid nemen om gmercieel te gaan is alweer iuist aangezien er hiervoor ttelijke regels gelden die wei- vrijheid bieden. Dat de lo- le omroepen slechts aan mini ate eisen hoeven te voldoen is i stelling die gezien de regels de Mediawet niet klopt. De (grammaraad is een verplicht laan dat toeziet op de inhoud n de programma's. Het spre- n over een zogeheten pro- anmaraad suggereert een [trouwen tegen dit orgaan. Zekatel in de problemen Ikt is niet de schuld van de roepen maar van een nalatig aid en slechte inschattingen ide kabelmaatschappij. Heen dat hier wordt getracht opinie te manipuleren ten 'ste van de krant. W. Beilo Rosenburglaan 280 Vlissingen hippers opstand W. van Oosten 60 jaar muzikant van onze verslaggever ZUIDZANDE - De echte roman tiek is er af voor de 77-jarige hoornspeler W. van Oosten uit Zuidzande. Sentimentele melo dieën hebben onder druk van de moderne tijd grotendeels plaats moeten maken voor swingende ritmes, is zijn ervaring. „Het ge beurt bijna nooit meer dat je tranen in je ogen krijgt van een muziekstuk. Veel orkesten ko- Fikse buit bij inbraak in huis in Vlissingen VLISSINGEN - Onbekenden hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag in een woning aan de Gasthuisstraat in Vlissingen een fikse hoeveelheid spullen gestolen. Uit het huis verdwe nen dertig cd's, foto-appara- tuur, een discman. 130 gulden kleingeld en sieraden. De inbrekers kwamen de woning binnen via een galerij, waarna zij op het balkon klommen. In het huis werden de kasten in de slaapkamers en de woonkamer doorzocht en op de grond ge gooid. Hoeveel de waarde is van de gestolen goederen wist de po litie nog niet. men tegenwoordig niet verder dan wat gebonk. Dat is toch ver schrikkelijk jammer", zegt Van Oosten. „Er is in zestig jaar tijd zoveel veranderd. Vroeger lag de na druk vooral op de melodie. Nu is het ritme veel belangrijker ge worden. Allemaal de invloed van die Amerikanen. Maar je moet het wel spelen. Doe je het niet, dan tel je als muziekvereniging nauwelijks mee." De Zuidzandenaar werd zater dagavond door zijn collega's van de Koninklijke Muziekvereni ging Veronica in de schijnwer pers gezet, omdat hij al zes de cennia een toontje meeblaast in de muziekwereld. Uit handen van bestuurslid M. de Paauw van de Zeeuwse afdeling van de Koninklijke Nederlandse Fede ratie van Muziekverenigingen kreeg hij voor zijn verdiensten een ere-speld en een bijbehoren de oorkonde. Bugel Van Oosten sloot zich in 1932 als zeventienjarige aan bij het korps in zijn geboortedorp Wemeldin- ge. ..Je moest toch iets. Er was destijds wel een gymnastiekver eniging, maar dat is niks voor mij. Dus ben ik bij de muziek ge gaan." Op de bugel leerde de ju bilaris zijn eerste noten. Nog geen tien jaar later zag hij zich genoodzaakt de militaire sig naalhoorn op te bergen in de kast. „Toen ik een eind in de twintig was, moest ik m'n tan den laten restaureren en wat kie zen laten trekken. En aangezien een bugel een klein mondstuk heeft, gaf dat problemen. Daar om ben ik (met kunstgebit) over geschakeld op de trombone en later de jachthoorn. In 1965 werd Van Oosten lid van de Zuidzandse muziekvereni ging Veronica. Kort daarop trad hij toe tot de nationale rijkspoli- tiekapel. Sinds een aantal jaren maakt hij ook deel uit van het Zeeuwse seniorenorkest. „Als oude man kan ik natuurlijk niet meer spelen zoals vroeger, toen ik nog een jonge knaap was met krachtige longen. Maar wat ik niet meer kan spelen, laat ik ge woon aan anderen over. Op zo'n manier kun je het nog lang ge noeg volhouden." Dieven stelen 250 uit huis MIDDELBURG - Bij een in braak in een woning aan de Veersesingel in Middelburg is zaterdagmiddag 250 gulden ge stolen. De inbrekers kwamen het huis binnen door een ruit aan de achterzijde te forceren. Uit de woning verdwenen verder autopapieren en een giropas. Bestuurslid M. de Paauw (links) van de Zeeuwse afdeling van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Muziekverenigingen feliciteerde de heer W. van Oosten uit Zuidzande met zijn jubileum, foto Oscar van Beest van onze verslaggeefster GOES De Zeeuwse Milieufe deratie (ZMF) heeft met instem ming gereageerd op het zojuist verschenen ontwerp Provin ciaal Afval Plan 3 (PAP-3). Het provinciebestuur lijkt daarin, aldus de ZMF. een ander en be ter uitgangspunt te kiezen voor het afvalbeleid. Niet afvalver werking, maar afvalpreventie komt voortaan op de eerste plaats. De afgelopen jaren lag de na druk bij het Zeeuwse afvalbeleid op het verwerken van het aange boden afval door storten, voor namelijk in de Koegorspolder en bij Nieuwdorp. De ZMF stelt dat de provincie daar weinig mee is opgeschoten. 'De hoeveelheid afval is de laatste 25 jaar verdub- van een medewerkster MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft de lfl-jarige Zierikzeeènaar F. van P. tot een jaar gevangenisstraf veroor deeld voor diverse misdrijven, die hij deels samen met zijn stadgenoot J. G. (20) pleegde. Het tweetal gooide op 5 decem ber vorig jaar twee molotov cocktails naar een drukbezoch te dancing aan de Markt in Oostburg. In een winkel naast de dancing ontstond brand, die door omstanders werd geblust. Beiden namen op 4 oktober deel aan een vechtpartij in hun woon plaats. waarbijzij iemand met een ijzeren staaf mishandelden. In juni maakten zij een man met geweld een bromfiets afhandig, waarna zij het voertuig in het water gooiden. Van P. werd ver oordeeld voor een inbraak bij een juwelier in Zie'rikzee in au gustus 1991, waar hij voor een maat op uitkijk had gestaan. Fe bruari vorig jaar beschoot hij de ze door de brievenbus van zijn woning met een luchtdrukpi stool. Ook maakte hij zich schul dig aan nog een brommerdief stal. G. kreeg drie maanden voor waardelijk en 240 uur dienstver lening opgelgd vanwege zijn nog schone strafblad. Er was negen maanden gevangenisstraf tegen hem geëist. De eis tegen Van P. was vijftien maanden. Evenementen GROEDE - Slijkstraat, 10-17 uur: Historische museumwin kels o.a. snoepwinkel en schil derswerkplaats; VLISSINGEN - Bellamypark. 14-17.30 uur: Reptielenzoo; BERGEN OP ZOOM - Roxy. 20 uur: The bodyguard: 20.15 uur: The last of the Mohicans: Cine- mactueel. 20 uur: Husbands and wifes: 20 uur: A few good men; 20 uur: Unforgiven; GOES Grand. 20 uur: Sister Act; HULST De Koning van Enge land. 20 uur: The bodyguard; 20 uur: Vals licht; 20 uur: Death be comes her; 20 uur: Unforgiven: VLISSINGEN - Alhambra, '20 uur: The bodyguard; 20 uur: Death becomes her; 20 uur: Vlas licht; 20 uur: The last of the Mo hicans; Ten toons tellingen BRESKENS - Ver. Spaarbank, 9-17 uur: Aquarellen van Ebrina de Hullu (t/m 28/2); BRUINISSE Gemeentehuis: Tentoonstelling over ramp '53 (t/m 12/2); DOMBURG - VVV-kantoor, 9- 12 en 13-16.30 uur: Schilderijen van Steven van Harn (t/m 6/3); GOEREE Bezoekerscentrum De Grevelingen, 12-17 uur: Fo to's Riet Doorduyn en Jan Elen (febr.); GOES Oosterscheldezieken- huis: Aquarellen van Nico,van Welzenes (t/m 1/3); REC. 9.30-22 uur: 'Tijdelijk een ander huis' (t/m 21/21; HEINKENSZAND - Gemeen tehuis. 9-12 en 13-16.30 uur: Werken Kees van Burg (t/m 12/ 2): KAPELLE Gemeentehuis. 8.30-12 en 13-16 uur: Pentekenin gen van Adri Boxhoorn-Urba- nus (t/m 26/2); KLOOSTERZANDE - Biblio theek. 13.30-17 en 18-20 uur: De watersnoodramp van 1953 (t/m 19/2); KRUININGEN - Gemeente huis, 8.30-17 uur: Geborduurde wandkleden T. v.d. Heijden en schilderijen M. Houtekamer (t/m mrt.i; MIDDELBURG ABN/AMRO, 9-17 uur: Werken Beatrix Mein- dersma (t/m 18/3); Rabobank. 9-17-uur: Frans Bliek (aquarellen en olieverven) t/m 25/2; Deltan Galerie. 7.30-17.30 uur: Werken anneke Schipper (aqua rellen en gouaches) t/m 26/2: beid en stelt de Zeeuwse samen leving voor grote problemen.' De stortplaatsen zijn bijna vol. Af valverbranding brengt zelf ook weer luchtverontreiniging met zich mee en er gaan energie en grondstoffen bij verloren. Afvalpreventie is volgens de ZMF dan ook de oplossing. Het beleid dat voorgesteld wordt in het ontwerp PAP-3 - 8 procent van het afval voorkomen en 25 procent hergebruiken - gaat de organisatie echter nog niet ver genoeg. De ZMF stelt dat bij dit beleid het afvalaanbod tot het jaar 2000 alleen nog maar toe neemt. Bij bedrijven zouden vol gens de milieufederatie de afval stromen het sterkst kunnen in krimpen, zelfs met 30 procent en meer. Voorwaarde voor een succesvol afvalpreventiebeleid is echter wel. zo stellen de milieu-verdedi gers, voorlichting en educatie over afvalpreventie. De provin ciale overheid zou activiteiten op dit gebied moeten coördine ren. 'In het ontwerp-PAP 3 wordt hieraan te weinig aan dacht geschonken', stelt de mi lieufederatie vast. Boete en ontzegging voor ongeluk van een medewerkster MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft de 55-jarige Terneuzenaar J. K. conform de eis veroordeeld tot 2000 gulden boete en zes maanden rijontzeg ging voor het veroorzaken van een ongeval waarbij een zwaar gewonde viel. Toen hij met zijn auto de Rijksweg 252 bij het slui- zencomplex in zijn woonplaats opreed gaf hij een andere auto bestuurder geen voorrang. Bij de botsing werd de andere auto mobilist uit de wagen geslin gerd. Deze had zijn gordel niet gebruikt. Satelietschotels gestolen VLISSINGEN - Uit het leeg staande appartementencom plex aan de Van Woelderenlaan in Vlissingen zijn de afgelopen maanden tenminste vier satel lietschotels of delen daarvan ge stolen. Eén van de eigenaren deed zaterdag aangifte bij de po litie namens een aantal andere bewoners. Concertzaal: Tuiten Tonen werken Trees VerwiÜigen (t/m febr.): Roskam. 8-17 uur: Werken Nelly van Nieuwenhuijzen it/m 31/3); Bibliotheek. 17.30-21 uur. Werken Jan de Boer (t/m 20/2), Werken Jacintha de Willigen <t m 26/2); Stadsschouwburg. 11-16 uur: Schilderijen Henk van den Bosch (t/m 20/2); Koffiehuis. 10-17.30 uur: Schil derijen van Hannie Pot (t/m 18/ 3): V&D. 13-18: Werken van Ria Ruedesueli (t/m 23/2); OOSTBURG - Den Hoekzak. 10-17 uur: Hoedententoonstel- ling vanaf 1920 (t/m 26/2). OOST-SOUBURG - Omroep Zeeland. 14-16 uur: Strips van Cor de Jonge (t/m 18/2); RENES- SE Hotel De Zeeuwse Stro men: Werken Erik Zilverberg (tot nart. '93); TERNEUZEN - Stadhuis. 9-12 en 13-16 uur: Werken Antoon Beaten (t/m 26/2); VLISSINGEN -Bellamy 19, 10- 17 uur: Werken Sophia v.d. Heu vel (t/m 9/3); Stedelijk Museum, 10-17 uur: Grafisch werk van Eugène Lüc- ker (t/m 18/4); DAS-aula, 8-15 en 18-22 uur: Werken Marianne Impens (t/m 31/3); IJZENDIJKE - Streekmu seum, 10-12 en 13-17 uur: Kle ding van rond de eeuwwisseling (t/m 31/3) en kralenbreiwerk van Nellie Ruissen-Westveer (t/m 14/3). ZIERIKZEE - Bibliotheek. 14- 17 en 18.30-20 uur: Foto's waters noodramp op Schouwen-Duive- land (t/m 18/2): De Vierschaar van het Stadhuis, 9-17 uur: 'Zierikzee rampstad 1953' (t/m 12/2) Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel. 06-11 Centraal Meldpunt Milieuklachten: tel. 01184-12323. SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel. 01180-15551. dag en nacht bereikbaar. Clir. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood. tel. 01180-36251. van 10.00-24.00 uur - weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land, tel. 01184-14645. dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrou wen'. tel. 01100-32233. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland. tel 06-0432 igratis), dag. van 14-20 uur Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling. tel. 01180-28800. Aids Infolijn: tel. 01180-38384,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 7