Buurtnetwerk is schot in de roos DE RODE PILAREN PZC NISSAN Duimelot steelt turnshow A46EN Gs wijzen bezwaren tegen streekplan af 3 breng uw lichaam 2>, in/öaians College Mariekerke wil prijs Aagtekerks bouwgrond verlagen Voor duizenden guldens schade bij brand in Vlissingen streek MAANDAG 8 FEBRUARI 1993 16 FEBRUARI AUTOBEDRIJF GOEDHART Nieuw middel jeugdhulpverlening goedkoop en effectief 21.00 WR VOOR VERKOOP EN SERVICE Nissan-Servicebedrijf Klever'skerkseweg 9, Middelburg Tel. 01180-36248 van onze verslaggever MIDDELBURG - Gedeputeerde staten stappen niet af van hun voornemen om het Streekplan Zeeland te wijzigen. Aanpas sing van dat plan is nodig om de uitbreiding van liet vliegveld Midden-Zeeland en van het re creatiegebied Oranjeplaat bij Arnemuiden goed te kunnen uitvoeren. Tegen de wijziging waren zestien bezwaren inge diend, onder meer door de Zeeuwse Milieufederatie en het ministerie van landbouw. Een aantal bezwaarmakers voorziet problemen als het vlieg- veldbestuur een verharde baan aanlegt, waardoor het aantal vluchten kan toenemen. Gs ant woordden daarop dat de studie naar de haalbaarheid van de ver harde baan valt onder de verant woordelijkheid van het vlieg veld. Overigens staat het streek plan de aanleg toe. Opmerkin gen dat de geluidsoverlast toe neemt in de nachtelijke uren, bijvoorbeeld door beloodsing van schepen met helicopters, leggen gs terzijde. Vluchten na zonsondergang zijn nu al niet toegestaan op grond van de luchtvaartwet. Dat door uitbreiding van het vliegveld het risico van ongeval len toeneemt, is volgens het da gelijks provinciebestuur alleen mogelijk op punten waar het vliegen zich concentreert, dus boven het vliegveld en niet bo ven gebieden waai- sporadisch wordt gevlogen. Bovendien zijn de aanvliegroutes zoveel moge lijk buiten bebouwingsconcen traties gekozen. Op een aantal punten zijn gs be reid tot marginale aanvullingen. Zo zullen in het gewijzigde streekplan regels worden opge nomen zodat ook op termijn zo merwoningen die binnen het ge bied vallen waar gevlogen wordt, niet gebruikt kunnen worden voor permanente bewo ning. Gs zijn het wel eens met een aan tal bezwaarmakers dat een gro tere afstand tussen het vliegveld en Oranjeplaat 'wenselijk' zou zijn. Het dagelijks bestuur blijft niettemin bij zijn standpunt dat afwijken van het streekplan een incident is, maar dat het besluit 'weloverwogen' is genomen. De provinciale commissie voor verkeer en waterstaat bespreekt de bezwaren op 12 februari in haar vergadering die om 9.30 uur begint in het provinciehuis. laat de bloempraktiker uw chronische gezond heidsklachten verlichten of mogelijk beeïndigen. De Bloempraktiker is een natuurgenezer die zich richt op de oorsprong van de kwaal. Hij ontdekt deze via Siscopie, spiertesten en via gelaats-, huid-, hand- en nageldiagnose. Gekoppeld aan zijn kennis van homeopathie en plantengeneeskunde geeft hij advies op basis van de Bloembalans. Samen met het advies van uw huisarts kan dat duidelijkheid verschaffen omtrent de aard van de kwaal. De Bloembalans is gebaseerd op het ontgiften, ontkrampen en reinigen van uw lichaam, aangepast aan uw chronische gezondheidsklacht- Aangezien deze geleidelijk komen, heeft ook het herstel z'n tijd nodig. Gemiddeld duurt dat 3 maanden, uiteraard afhankelijk van de ernst van de klacht. Voor meer informatie kunt u de Bloem informatielijn bellen of langs gaan bij dro- o|Ü|8 gisterij/kruiderij De Rode Pilaren. Daar kunt u tevens een afspraak maken voor een consult met de Bloempraktiker, De kosten per consult zijn 24,- voor kin- v00. 0P de voeding deren en 50,- voor volwassenen. Bel voor meer informatie de Bloem Infolijn: 05970-24240. LANGE DELFT 121, MIDDELBURG, TEL. 01180-39905 Een jeugdig lid van de turnvereniging in haar element op de even wichtsbalk. foto Lex de Meester van onze verslaggever VLISSINGEN - Ruim zeshonderd belangstel lenden zorgden zaterdagavond voor een volle sporthal Baskensburg in Vlissingen, waar de Vlissingse Turnvereniging VTV haar twee jaarlijkse uitvoering gaf. Alle afdelingen pre senteerden zich in een avondvullende show, compleet met bijbehorende lichteffecten. De toeschouwers hoefden zich van begin tot eind geen seconde te vervelen. VTV bracht een gevarieerd programma. De shów was zo opge zet dat turnen werd afgewisseld met jazz, rit miek, akrobatisch gymmen en dansen. Vooral de jongere leden lieten zien dat niet vroeg ge noeg met lichaamsbeweging begonnen kan worden. „U ziet", aldus lady-speaker Ria van Broekhoven tot het publiek, „dat je bij VTV zelfs met je duim in je mond kunt gymmen." Vooral het optreden van de damesturnsters, waarbij met lichteffecten een feeëriek schouw spel in de sporthal ontstond, oogstte veel ap plaus. van onze verslaggeefster GOES - „Voor een dubbeltje op de eerste rang, dat kan best. Buurtnetwerken in de jeugd hulpverlening hebben hun doel matigheid ruimschoots bewe zen en ze kosten bijna niets." Hubertina Elias van de Stich ting Spel en Opvoeding, bege leidt de opzet van twee buurt netwerken in Zeeland. In Ter- neuzen is een netwerk al enkele maanden bezig en in de Goese Polder begint het deze maand. De netwerken hebben als be langrijkste doel eventuele pro bleemsituaties in een vroeg sta dium op te sporen. Beter voor komen dan genezen, luidt het motto. Het principe van de buurtnet werken is ontstaan in Limburg. Daar ging, in wijken waar de pro blemen met de jeugd de pan uit rezen, iedereen die iets met kin deren te maken had. rond de ta fel zitten. Er hoefde geen nieuwe rechtspersoon in het leven te worden geroepen en de tijd die de hulpverleners in het overleg staken bleef beperkt. Het rende ment echter, was enorm. „Het ministerie van WVC heeft het netwerkensysteem tot natio naal beleid gemaakt. De stich ting Spel en Opvoeding voert het uit en het Nederlands Insti tuut voor Zorg en Welzijn (NIZW) geeft inhoudelijke on dersteuning." Hubertine Elias wist dat Temeuzen en Goes al jaren zochten naar een manier om een preventiebeleid in de wij ken op te zetten. Coördinatie „Het enige wat we van de ge meenten vragen is een coördina tor voor ongeveer een dagdeel in de week. Degenen die in het overleg betrokken zijn kost het twee uurtjes in de maand. Dat is weinig in verhouding tot de re sultaten. Het gebeurt vaak ge noeg dat een peuterspeelzaal leidster. een wijkverpleegkundi ge of een leraar signalen opvan gen bij kinderen. Dikwijls zijn die niet verontrustend genoeg om ermee naar een hulpverlener të stappen. Contact opnemen met ouders lukt niet altijd, dus zo'n signaal gaat verloren. Een buurtnetwerk fungeert als een kanaal voor dat soort zaken." Jan van Wirdum wordt de coör dinator in de Goese Polder. Hij vertelt wat er met de signalen van ouders, kinderen en buurt bewoners kan gebeuren. „Het beperken zich voolopig nog tot, de leeftijdsgroep van 0 tot 12 jaar. Het NIZW onderzoekt op dit moment hoe netwerken voor jongeren aan de steel moeten worden gestoken. „Een buurtge richte aanpak ligt voor die groe pen minder voor de hand omdat jongeren nu eenmaal buiten hun eigen buurt, dorp of zelfs stad naar school gaan. Maar het idee van een netwerk blijft overeind. Dat is efficient en goedkoop." Na verloop van het half jaar tot een jaar zullen beide netwerken in Zeeland tegen het licht wor den gehouden. Hubertine Elias verwacht voor die tijd al aanvra gen uit andere delen van Zee land. „Voorwaarde blijft dat de netwerken van onderop worden opgezet en dat de behoefte dui delijk uit de gemeenschap naar voren komt. Aan een nieuw in stituut dat alles even gaat rege len, hebben we niets." van onze verslaggever VLISSINGEN - Een forse bin nenbrand heeft zondagmiddag om drie uur voor vele duizen den guldens schade aangericht aan een flat aan de Hogeweg in Vlissingen. De brandweer rukte met één blusvoertuig en de ge leende ladderwagen van Mid delburg uit. Het vuur bleef be perkt tot één kamer. De overige kamers, die worden verhuurd aan studenten, liepen roet- en rookschade op. De brandweer was gealarmeerd door een an dere flatbewoner. Op het mo ment van de brand waren geen bewoners aanwezig. De oorzaak van de brand is onbekend. Een dag eerder moest de brand weer uitrukken voor een brand aan de Chopinlaan. De schade bleef daar beperkt, omdat de wo ningen leeg staan. Slechts een klein aantal maisonnettes is nog bewoond. Het gebouw staat op de nominatie voor sloop. De SCHOONDIJKE Bonte avond - De Schoon- dijkse muziekvereniging Oefe ning Kweekt Kunst houdt zater dag 13 februari de jaarlijkse Bonte avond in zaal Wijffels. De avond begint om 19.30 uur met een concert van drumband en harmonie. Vervolgens treedt de Zeeuws-Vlaamse groep Harry Baker the stars op. Tijdens de Bonte avond wordt een grote verloting gehouden. brandweer, die aanwezig was met één blusvoertuig en de lad derwagen, vermoedt dat de brand is aangestoken. De lad derwagen van Vlissingen raakte tijdens de bluswerkzaamheden defect. Waarschijnlijk door een commu nicatiefout rukte zaterdag de Terneuzense brandweer met groot materiaal uit naar de Cho pinlaan in Temeuzen. Volgens regionaal brandweercomman dant W.P. van Leersum heeft die storing geen vertragende gevol gen gehad voor de bluswerk zaamheden in Vlissingen. Diefstal voor deel verijdeld OOST-SOUBURG - Bij een in braak in het clubgebouw van sportvereniging De Zuidwes ters aan het Koopmansvoetpad in Oost-Souburg is in de nacht van vrijdag op zaterdag een fri- teuse gestolen. De inbrekers kwamen het gebouw binnen door met een scherp voorwerp een ruit te forceren. Volgens een woordvoerder van de Vlissingse politie is de alarm installatie afgegaan, waardoor de dieven in hun werk werden gestoord. Toen leden van de sportvereniging bij het clubge bouw aankwamen, stonden een flinke hoeveelheid drank, een magnetron en een koffiezetap paraat klaar om te worden mee genomen. van onze verslaggever MELISKERKE - B en w van Mariekerke willen de bouw grond op het voormalig terrein van Van Gemeren/Troost te Aagtekerke goedkoper verko pen. De grond kost momenteel 110 gulden per vierkante meter. Het college wil daar een tientje vanaf doen. Alle bouwgrond is inmiddels wel in optie gegeven: één kavel aan een ingezetene die een vrijstaan de woning wil bouwen en drie kavels aan bouwbedrijf Mara- nus en Lievense te Domburg. Ondanks pogingen van het be drijf is het nog niet gelukt serieu ze gegadigden te vinden. B en w stellen de gemeenteraad voor om de grond goedkoper aan te bieden, omdat daarvan een 'sti mulerende werking' uitgaat. Het college vraagt de gemeente raad verder akkoord te gaan met het nieuwbouwprogramma 1994-1997. Het college denkt in de periode 108 woningen te laten bouwen. De ongesubsidieerde woningbouw neemt daarvan het grootste deel in beslag. Het col lege wil in die vier jaar slechts Jaarlijks concert Ons Genoegen VLISSINGEN - De Koninklijke Harmonie Ons Genoegen uit Vlissingen houdt zaterdag 13 fe bruari haar jaarlijkse uitvoe ring. Vanaf 20 uur treden in het Scheldekwartier aan de Van Dishoeckstraat alle afdelingen voor het voetlicht. Te horen zijn de harmonie (on der leiding van J. C. de Boo van Uyen); het leerlingensemble (on der leiding van D. Broers), blok- fluitgroepen (onder leiding van L. Brokking, A. Nooyens en J. Visser), de jeugddeltaband (lei ding: R. Clarisse en G. Broers) en tenslotte het looporkest onder leiding van P. Schot. I. Timmerman presenteert het evenement. De zaal is open van af 19 uur. Na afloop kan men nog bijpraten en luisteren naar mu ziek van The Fiëstaband. Politie houdt vandalen aan van onze verslaggever MIDDELBURG - De Middel burgse politie heeft zaterdag nacht een 16-jarige jongen uit Middelburg aangehouden. Vol gens een woordvoerder van de politie had de knaap zes spie gels vernield van auto's, die ge parkeerd stonden aan de Arne- laan, de Mastgatstraat en de Nieuwe Vlissingseweg. Tegen de jongen is proces-verbaal op gemaakt. Rond twee uur 's nachts werden vier jongemannen uit Veere en Vlissingen, variërend in leeftijd van 16 tot 22 jaar, aangehouden die in de Lange Delft planten en plantebakken vernielden. De vier kregen een bekeuring. Twee uur later arresteerde de politie een 22-jarige en een 24-ja- rige Middelburger die op de het Groenewoud met winkelwagen tjes sjouwden. Zij liepen met de wagentjes richting Bolwerk. Het motief was baldadigheid. Het duo kreeg een proces-verbaal. buurtnetwerk herbergt verschil lende deskundigheden omdat ieder er vanuit zijn eigen vak bij betrokken is. Als de leidster van de knutselclub merkt dat een aanvankelijk vrolijk kind zich plotseling terugtrekt en mat rea geert, kan ze daarover praten met anderen die het kind ken nen. Misschien weet de school meester precies te vertellen waarom het zo'n vaart niet loopt. Het kan ook zijn dat ande ren dezelfde signalen hebben ontvangen. Binnen het netwerk wordt in zo'n geval de weg uitge stippeld die het beste tot helder heid kan leiden. Soms kunnen problemen met wat extra aan dacht van verschillende kanten worden opgelost. In andere ge vallen moeten ouders en kinde ren worden verwezen. Maai' dat gebeurt dan in ieder geval in een vroeg stadiiun. Niet pas als de problemen zo hoog zijn opgelo pen dat ze nauwelijks meer zijn op te lossen." Het netwerk hoeft zich niet te beperken tot individuele en ge zinsvraagstukken maar kan zich ook in de collectieve sfeer bege ven. Hubertine Elias: „Als een groep kinderen zich in een buurt overduidelijk loopt te vervelen, is het zaak te zoeken naar een ac tiviteit die bij de belanstelling van zo'n clubje aansluit. Je komt er pas achter waarvoor ze te por ren zijn, als je ze kent." De buurtnetwerken in Zeeland acht woningwetwoningen bouwen. De gemeenteraad verg; over de voorstellen op dir. 16 februari vanaf 19.30 uurr gemeentehuis. Commissie ove verkeersheuvel bij kruising Rosenburglaan van onze verslaggever VLISSINGEN - B en w van singen willen twee verk heuvels aanleggen op de senburghweg. Het co hoopt dat zo de kruising ir, Rosenburglaan veiliger Voetgangers kunnen dan> keiijker de Bossenburgl oversteken. Met de aanlegi bedrag gemoeid van twi duizend gulden. Aanvankelijk was het de bi ling dat op de kruising Sl« Bossenburghweg en het) punt Bossenburghweg® burglaan/Bossenburg ver) lichten zouden komen. Dat is om financiële redenen vt pig afgestapt. De 'insta! zouden tegelijkertijd gep: worden met de realiserim de provinciale weg Koud keAflissingen. Omdat hel j tot 1998 zal duren voor die; is, stelt het college de gem; j raad voor nu alvast maatra I te nemen. De commissie financiën bi i delt het voorstel woensdag bruari in haar vergadeiin: om 19.30 uur begint. Aanhouding voor diefstal en heling auto VLISSINGEN - De Vliss politie heeft zaterdag de2 ge K. K. uit Middelburgs houden. De politie verder man van diefstal en helin een auto. Daarnaast zoub auto hebben verduisterdi onder valse naam had gr bij een Vlissings autobedr heeft bekend. De man werd in Vlissingen geleende auto aangehoudf bleek geen rijbewijs te he i Uit verhoor kwam verder staan dat de man een aante j len benzine tankte in M burg, Einhoven en Frie I zonder te betalen. Forse schade bij inbraak VLISSINGEN - Bij een in in een horecabedrijf aand dehoflaan in Vlissingen is nacht van zaterdag op i fikse schade aangericht. R brekers kwamen het in dat momenteel wordl c bouwd, binnen via de gali de eerste verdieping. D j braken zij een aantal ruil Volgens een politiewoo: e der kwamen de inbrekera r bedrijf via een verlaagdp' j waarbij zij acht gipsplau 2 nielden. In het pand zelfs a zij de ruiten kapot van p speelautomaten en richt j aanzienlijke schade aan au meubilair. i

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 6