Delta Sport vervalt in oude fout Herstel handballers van Olympus Zaalvoetbalploeg pakt punt van leider Ruime overwinning schakers Souburg Overtuigende zege voor schaakteams Bijrol tafeltennisser van MZ en 't Zand Rietbroek maakt zijn schorsing belachelijk sport V&L veegt de vloer aan met Zierikzeese handballers: 13-27 Dubbele winst voor BC Vlissingen MAANDAG 8 FEBRUARI 1993 van onze verslaggever ZIERIKZEE - Het was achteraf moeilijk te begrijpen dat V&L- trainer Pim Rietbroek zich vooraf zo druk had gemaakt. Toch had de Limburger zijn handbalpïbeg de hele week ge- van onze schaakmedewerker VLISSINGEN - Souburg I heeft in de vijfde ronde van de ZSB competitie van Middel burg gewonnen en blijft daar door aan de leiding. Vlissingen I haalde fors uit tegen DZD en blijft op een puntje ach terstand volgen. Middelburg is na de nederlaag uitgeschakeld voor het kampioenschap. In de volgende ronde staat de kam pioensmatch Vlissingen-Sou- burg op het schaakprogramma. Middelburg-Souburg I 2.5-5.5. Souburg startte vanuit een voor delige positie omdat Collin Boel houwer in een vooruit gespeelde partij Arthur Schurering had verslagen. Rogier van Gemert versloeg in een zeer goede partij Simon Sanders. Ook Henk Mas- sink en Edgar van Boven won nen voor Souburg. Gedetailleerd: Westerweele-Steijn remise; Sanders-R. van Gemert 0-1; Van Wijnen-Massink 0-1; Schelhaas- Hendrikse remise; Scheuring-C. Boelhouwer 0-1; Van Eekhout-Noor- lander remise; Jonkheer-Vermue 1-0; Kolff-E. van Boven 0-1. DZD-Vlissingen I 0.5-7.5. Vlis singen heeft intussen 6.5 bord- punt meer dan Souburg, maar vanwege het verschil in match- punten speelt dat geen enkele rol meer. Voor DZD daarente gen, spelen de bordpunten in de strijd tegen degradatie een be langrijke rol. Cor heijboer. spe ciaal voor de gelegenheid op bord zeven, zorgde voor de enige bijschrijving op de Kruiningse scorelij st. Gedetailleerd: Tolhoek-Tiggelman 0-1; Van der Borgt-De Smit 0-1; Van Stel-Wise 0-1; Bliek-Punt. 0-1; Koe man-Van Rooijen 0-1; Den Hollan der-Van Driel 0-1, Heijboer-Burger- hoff remise; Dek-Dieperink 0-1 Gedetailleerd: Tolhoek-Tiggel man 0-1; Van der Borgt-De Smit 0-1; Van Stel-Wise 0-1; Bliek- Punt 0-1; Koeman-Van Rooijen 0-1Den hollander-Van Driel 0-1; Heijboer-Burgerhoff remise; Dek-Dieperink 0-1. Gedetailleerd: Tolhoek-Tiggelman 0-1; Van der Borgt-De Smit 0-1; Van Stel-Wise 0-1; Bliek-Punt 0-1; Koe man-Van Rooijen 0-1; Den Hollan der-Van Driel 0-1; Heïjboer-Burger- hoff remise; Dek-Dieperink 0-1 SVWZV-Souburg II 6.5-1.5. De match begon met een tegenval ler voor SOuburg. Topspeler Pim Uytdewilligen zou op don derdag vooruit spelen, maar moest dat wegens mist afzeggen. Teamleider Marcel Boelhouwer toog met een extra invaller naar Oostburg. SVWZ trok in de match aan het langste eind en had volgens teamleider Gerard de Winter wat geluk, waardoor de overwinning zo ruim uitviel. Gedetailleerd: De Bruyne-Koolho- ven 1-0; Van der Sloot-F. van Boven 1-0; De Winter-Mulder 1-0; H Rïe- mens-T. van Gemert 1-0; Ooster hout-Boogaard 1-0; T, Riemens-M. Boelhouwer remise, V. Leenhouts- Toetenel 0-1: Marteijn-Nuyten 1-0. Landau-Vlissingen II 4.5-3.5. Na ruim twee uur spelen leek het er op dat Vlissingen op een ruime overwinning afstevende. Dion Lammers en Martijn Naayer hadden met prima overwinnin gen voor 2-0 gezorgd, maar tegen de tijdnoodfase werd het rooskleuriger voor Landau. Jo- han de Meester en Rudi de Hul ster scoorden tegen en bij een 3.5-3.5 stand kon Theo de Putter de match in Axels voordeel be slechten. Gedetailleerd: Hayward-Clarisse re mise; De Putter-Provoost 1-0; A. Arendse-Lammers 0-1; de Meester- Vermeulen 1-0; Lankreijer-Naayer 0- 1; De Hulster-Kouwijzer 1-0: Arend- se-Wolters remise: Kuyper-Arroyo Susin remise. Stand: 1 SOuburg 110-24.5; 2 Vlissin gen 19-31; 3 Middelburg 7-21.5; 4 Lan dau 4-18: 5 SVWZ 3-19; 6 Vlissingen II 3-16.5; 7 Souburg II 2-15. 8 DZD 2- 14.5. Promotieklasse, uitslagen: Middel burg Il-Terneuzen n 4.5-3.5; Goes I- Landau n 8-0; Goes II-De Sluise To ren 4.5-3.5; Koudekerke vrij, Goes I-Landau II: Van Ruler-Oege- ma 1-0; Bril-Sschoot 1-0; Tholenaar- De Ruiter 1-0; Meulblok-Janssens 1- 0; Voogd-Roelandt 1-0; De Vrieze- Kalisvaart 1-0; Kloosterman-Van Ze- geren 1-0; Bouw-Noorlander 1-0. waarschuwd voor de kracht van ZHV/Delta Sport, dat al we ken goed op dreef was. Zijn spe lers moeten zich zaterdagavond hebben afgevraagd of Riet broek wellicht niet een andere ploeg bedoelde. V&L veegde in sporthal Onderdak namelijk de vloer aan met een mak Delta Sport, dat naar een zware 13-27- nederlaag werd gespeeld. „Ik geloof dat dat spelletje van V&L ons niet zo ligt", stelde Rob de Vos na afloop vast. De trainer van Delta Sport schopte daar mee een open deur in. De eerste ontmoeting tussen beide ploe gen in Geleen, liep namelijk ook al op een fiasco uit voor de Zeeu wen. V&L won toen met 29-15. De Vos: „Eigenlijk op dezelfde wijze als vanavond. Door heel agressief te verdedigen. Daar wisten we geen raad mee. Je zag gewoon dat onze spelers er moe deloos van werden." Pim Rietbroek beaamde dat. „Je moet Delta Sport weg hou den van de cirkel. Dat hebben we ontzettend goed gedaan. Er werd heel geconcentreerd ge speeld", complimenteerde hij zijn ploeg. „Delta Sport heeft de laatste weken goede uitslagen gemaakt. Gewonnen van Hellas en net aan verloren van Olympia en Tachos. Deze ploeg mag je niet onderschatten." Het was echter ook opvallend dat Delta Sport zaterdagavond werd afgetroefd op agressiviteit en inzet, normaal gesproken de sterkste (en enige) wapens van de ploeg. Het optreden van de Schouwse ploeg riep weer herin nering op aan de desastreuze start van de competitie, een pe riode die men dacht te hebben afgesloten. „Het was helemaal niks", foeterde aanvoerder Fra- ngois Verrijzer. „Het leek wel of we allemaal liepen te slapen. Op deze manier kun je beter meteen aan de play-offs beginnen." Verrijzer had de opdracht gekre gen om persoonlijke dekking toe te passen op international Wil Jacobs, de spil van de Limburg se ploeg. Veel effect sorteerde dat echter niet. Jacobs stelde zich gewoon passief op aan de middenlijn en zag zijn ploegge noten optimaal gebruik maken van de extra ruimte op de cirkel. V&L liep in de beginfase ook al snel uit naar een 3-10-voor- sprong. „We kunnen zo langza merhand wel omgaan met die persoonlijke dekking voor Wil Jacobs. We hebben er tenslotte bijna elke wedstrijd mee te ma ken", pochte Rietbroek. Vlug en Lenig herbergde dan ook nog al wat handballers met individuele klasse. Behalve Ja cobs kan Rietbroek beschikken over Gino Smits, Raymond Cre- mers en Rutger Sanders, spelers die stuk voor stuk met het groot ste gemak een verdediging af troeven. „We zijn slecht begon- Opnieuw dieptepunt heren van EMM van onze handbalmedewerker MIDDELBURG - De formatie van John Roelofs heeft zich weer eens van zijn beste zijde laten zien. In een zeer accepta bele partij toonden de handbal siers van EMM aan thuis te ho ren in de tweede divisie. Hellas, dat toch enkele fraaie overwin ningen op naam heeft staan, had gisteren niet veel in te brengen. Zeker niet in de eerste helft toen EMM met vloeiende combina ties op weg leek naar één van de grootste seizoenzeges. De tactiek van Roelofs om de linkeropbouw van Hellas te schaduwen, slaagde ruim schoots. Zonder enig verweer wandelde EMM naar een zeer gunstige uitgangspositie van 9- 5. Die marge bleek achteraf no dig, want diep in de tweede helft verzwakte EMM. De produktie stokte enige tijd (drie strafwor- pen werden gemist), maar het zelfvertrouwen keerde op tijd te rug om de verdiende zege veilig te stellen. EMM - Hellas 2 17-13. Scores; de Kok 4. Baan 3, Jonge- pier 3, Minnaert 3. Hendrikse 3, Davidse 1. EMM 2 - Were Di 18-17: De thuisploeg leverde een knap resultaat door de punten thuis te houden tegen het hoog ge plaatste Were Di. De Braban ders kunnen de strijd om de titel definitief van zich afzetten. Na de nederlaag van afgelopen week op naaste concurrent Til burg is de marge opgelopen tot zes punten. EMM dat met enkele blessures kampte, trommelde opnieuw Diana Niemandsver driet op. Van dé ex-international ging voldoende dreiging uit om haar medespeelsters in een rian te scoringsmogelijkheid te bren gen. Vooral de combinatie met cirkelspeelster Petula Tax (7 treffers) liep uiterst gesmeerd. Scores: Tax 7, Niemandsver driet 4, Uitterhoeve 2, Ramsteijn 2. Vermeulen 1, Gutteling 1. Dekker 1 Olympus - ODI11-12: De Vlissingers maken het zich onnodig moeilijk. De redelijke notering werd ingeleverd voor een plaatsje in de staart van de middenmoot. Trainster Rita van den Velde: „De nederlaag is te wijten aan zwak aanvallend spel. We stralen te weinig zelf vertrouwen uit. We komen op moeilijke momenten vechtlust tekort". Ook nu weer werden drie strafworpen gemist.' ODI, dat vorige week verrassend van EMM 2 een puntje pakte, nam verdiend de zege mee naar huis. Scores: Gaakeer 4, den Beer 2, Roose 2. Jansen, Buteijn en van Rijswijk allen 1. Dongen - Hontenisse 13-10: Met een troosteloze laatste plek zijn de overlevingskansen voor Hontenisse erg klein geworden. De ploeg herstelde zich redelijk na het zwakke thuisoptreden te gen EBHV (9-13). Toch was een sterk slotoffensief niet voldoen de voor de overwinning. Trainer Jaap Quinten: „De prestatie te gen Dongen geeft de burger toc.h nog hoop". Scores: de Koek 5, Ron de Waal van Olympus scoort een van zijn treffers. foto Lex de Meester Schouten 2, Diana van Kerck- hove 2, van Belle 1. EMM - Rockport Hellas 2 10-17: De Middelburgers lijken zich verzoend te hebben met de de gradatie naar de derde divisie. Gisteren bereikte het spelpeil een absoluut dieptepunt. Diana Niemandsverdriet: „Hier heb ik geen verklaring voor. Met deze instelling verdien je het niet om in deze klas mee te draaien". De spelers van EMM hadden in de matig gevulde Nassaulaan een slechte wedstrijdmentaliteit. Niemand was bereid om te knok ken voor een goed resultaat. „In de rust ben ik te keer gegaan, maar op de een of andere manier dring ik gewoon niet tot ze door." EMM 2 Were Di 24-18: Met de reserves van EMM gaat het beduidend beter. De Middel burgers zijn de laatste weken aan de winnende hand. In drie duels werden vijf punten binnen gesleept. „We hebben er lang op moeten wachten, maar het ver trouwen is weer terug. Iedereen is bereid voor elkaar te knokken. Dat is toch de verdienste van de ploeg", meent coach Jaap Ge- sink. Scores: de Best 6. Maluko 5, Visser 5, Geldof 4, de Groot 4. Olympus - Rapid 24-13: Met een klinkende zege heeft Olympus eindelijk een streep ge zet onder het bedroevende resul taat van de laatste weken. Met zeer geconcentreerd spel ver sloegen de Vlissingers Rapid, één van de zwakkere broeders in de derde divisie. „We zijn als team naai- buiten getreden. Dit is een revanche op onszelf', al dus trainer Cees de Ridder. Sco res: Engels 6, Lijbers 5, Gutte ling 3, De Waal 3, Sallet 3, Flipse en Verbiest beiden 2. van een medewerker MIDDELBURG - Het zaalvoetbalteam van Maartense Tapijt heeft in de landelijke tweede divisie van het zaalvoetbal koploper FCK Van de Ven een punt (4-4) af handig gemaakt. Ook El Toro is op tijd aan een opmars begonnen. Na de ruime 7-2-ovcrwinning in de uitwed strijd tegen Sporthuis Verdonk kan de Goese ploeg de degradatiestrijd optimistischer tegemoet zien. Dat kan niet gezegd worden van Windhoek, dat geha vend aantrad in de uitwedstrijd tegen Luculius. De 12-2- nederlaag was wel geflatteerd voor de Vlissingse ploeg. Ook Het Bonte Hert kreeg thuis een koud bad te verwer ken van Blue Air/MCM Vide: 3 10. Maartense Tapijt - FCK Van de Ven 4-4: Coach Guus Duden van Maartense Tapijt moest experimenteren met een meespelende doelman, omdat doelman Ron de Bakker en Mark Pasveer niet van de partij waren. Daar om viel Marcel Lourens als keeper in. Dat ging Maarten se aanvankelijk uitstekend af tegen de koploper. Ron Brusket scoorde in de elfde minuut 1-0 en twee minuten later tilde John Tahapary de stand naar 2-0. Brusket ver grootte de voorsprong tot 3-0, maar vlak voor rust strafte Van de Ven een verdedigingsfout af: 3-1. In de tweede helft werd de marge door Marco Goovers vergroot tot 4-1, maar daarna profiteerden de Braban ders (4-4) van enkele Middelburgse fouten. Ondanks en kele riante mogelijkheden in de slotfase, was Maartense achteraf tevreden met het gelijke spel. Sporthuis Verdonk - El Toro 2-7: De Goese ploeg speel de verreweg haar beste wedstrijd van het seizoen. Na het stoppen van Chris Bal en Arsenio van Aerde heeft El To ro de draad opgepakt. De Brabanders werden in eigen huis volledig weggespeeld door een gretig en sterk Goes team. Alleen bij een 1-2-stand had El Toro het even moei lijk, maar doelman Eddie Geys hield zijn doel schoon. Bij de rust was de stand 1-3, maar in de tweede helft zette El Toro de kroon op het werk: 2-7. De Goese doelpunten werden gescoord door Paul Bom (4) en Alex Lourens (3). Het Bonte Hert-Blue Air/MCM Vide 3-10: Al vroeg in de wedstrijd keek de ploeg uit Hulst tegen een 0-3-achter- stand aan. maar deze werd bijna te niet gedaan. De doel- nen, maar uit de laatste zes wed strijden hebben we tien punten veroverd. En niet tegen de min ste ploegen", gaf Rietbroek de goede vorm van zijn pupillen aan. Delta Sport was vanzelfspre kend niet opgewassen tegen die tegenstander. Na de rampzalige opening werd de persoonlijke dekking op Jacobs opgeheven, zodat de international zich weer persoonlijk met het scoren kon bezighouden. Na een 5-15-rust- stand bleef V&L uiteindelijk ste ken op een 13-27-overwinning. Het was nog aan het goede kee perswerk van Dick Govaarts te danken dat het daar bij bleef. Van een echte wedstrijd was za terdagavond geen sprake. ZHV/Delta Sport - V&L 13-27 (5-15). Scheidsrechters Van de Greft en Van de Helm. Toeschouwers: 375. Scores Delta Sport: Bert de Vos 4, Erwin Schaalje 3. Peter Lefèvre 2, Ricky Evertse 2 en Ron Onwijn. punten van Jurgen Verbraeken, Harm Rietjens en Mar tin Voet zorgden voor de aansluitingstreffer: 3-4. Vlak voor rust ging de thuisclub echter in de fout: 3-5. In de tweede helft beperkten de Brabanders zich tot verdedi gen en sloegen vervolgens via snelle tegenaanvallen nog vijf keer toe: 3-10. Luculius-De Windhoek 12-2: De Vlissingers begonnen gehandicapt aan het duel. Bovendien kregen enkele spe lers, Pascal Caumartin en doelman Mohammed el Bek- kaoui, na rust enkele tijdstraffen opgelegd. Dat beteken de dat de thuisclub zijn voorsprong gemakkelijk uit bouwde naar een ruime winst. De uitblinker bij De Wind hoek Peter van Wanrooy scoorde een doelpunt en ver ving ook El Bekkaoui in het doel. De overige treffer kwam op naam van Leonard van de Ven. Bij de rust was de stand 3-1. Het programma voor deze week: maandag (vandaag) El Toro-GMT Luculius, om 20.20 uur in het Goese sportcen trum; woensdag De Windhoek-Lions om 20.20 uur in Baskenburg, Vlissingen; vrijdag Alwako-Het Bonte Hert en Geenen Sport-Maartense van onze basketbalmedewerker VLISSINGEN - Het was een goed weekeinde voor de Zeeuw se basketbalploegen in de lan delijke competities. In de da- mes-hoofdklas won BC Vlissin gen zeer verrassend bij koplo per Dunatos. De heren van BC Vlissingen behaalden een zege op het lager geplaatste Octopus. De dames van Marathon won nen uiterst verrassend van Vir tus. De Vlissingse heren startten voortvarend. Na vijf minuten had BC Vlissingen een 14-2-voor- sprong genomen, maar daarna zochten de Vlissingers hun heil in te veel individuele acties. Oc topus sloop dichterbij. In de der tiende minuut was de stand 18- 14 en bij rust 34-28. In de tweede helft deed BC Vlis singen er een schepje bovenop. De heren van Octopus werden de tweede helft over het hele veld verdedigd. Deze felle verde diging leverde veel balwinst voor de Vlissingse heren op: 57- 36. Daarna lukte alles bij BC Vlissingen. Met name Eelco Franke (15 punten) en Bas Swart (15 punten) lieten zich van hun goede kant zien. Dunatos-BC Vlissingen 37-38: BC Vlissingen reisde gisteren af naar Meersen om tegen de kop loper in de hoofdklas te spelen. Eerder dit seizoen had BC Vlis singen zijn meerdere in Dunatos moeten erkennen. Gisteren werd de marge nooit groter dan vijf punten. Beide ploegen ston den elkaar weinig kansen toe. De fast-break, het sterkste wa pen van de Vlissingse dames, werd goed afgeremd door Duna tos. Bij rust stond dan ook een erg lage 17-18 stand op het bord. In de tweede helft pakte Duna tos na vijf minuten hun grootste voorsprong: 24-19, maar Vlissin gen kwam terug (zevende mi nuut 27-27). Daarna kwamen beide ploegen, die aanvallend weinig initiatie ven namen, om de beurt aan de leiding. Uiteindelijk hielden de Zeeuwse dames in een zeer span nende slotfase het hoofd koel. Maralhon-Virtus 2 61-52: Bin nen tien minuten had Marathon Virtus op een 26-5-achterstand gezet. Daarna schakelde Virtus over op een man-to-man verde diging, waarmee Marathon moeite had. Bij rust kwam Vir tus terug tot 38-26. In de ope ningsfase van de tweede helft zette Virtus de inhaalrace voort: 47-45. maar de Vlissingse ploeg beschikte over de langste adem. van onze schaakmedewerkers VLISSINGEN De Zeeuwse schaakteams in de landelijke klassen hebben een uiterst suc cesvol weekeinde achter de rug. HWPII won op zeer overtuigen de wijze de match tegen naaste achtervolger Vianen en blijft dus aan de leiding in de tweede klasse C. HWP I won met klein verschil van HSG II en klimt op naar de derde plaats. Temeuzen verras te met een uitzege tegen voor malig koploper Sliedrecht. Zie- rikzee en HWP III speelden bei de gelijk. Eerste klas B HWP I-HSG II 5.5-4.5. Een nipte zege voor het eerste team van het Witte Paard. De basis werd gelegd aan de bovenste borden, waar twee op twee werd ge haald. HWP stoomt door de naar de kop van de ranglijst. Gedetailleerd: Cardon-H. Vedder 1- 0; Deleijn-Dieks 1-0) Van der Stricht- Bos/Swiecik remise; De Bruijcker- Huijzer 1-0; Nieuwelink-weeninlt 0-1; Groffen-R. Vedder 1-0; J. de Wolf- Ludden 0-1; De Waal-Schuit 0-1; C. de Wolf-Van Engen 0-1; Snijders-Huts 1-0. Uitslagen: ORTEC/CSV-HMC 6.5- 1.5; Baldwin/BSG-Phil Leiden 7-3; De Pion-LSG 5-5; HWP-HSG II 5.5- 4.5; Krimpen ayd IJssel-Weenink 2.5- 7.5. Stand: 1 Baldwin/BSG 12-46.5; 2 OR- TEC/CSV 10-37; 3 HWP 8-33,5; 4 De Pion 8-30; 5 HMC 7-30; 6 Phil. Leiden 5-28.5; 7 LSG 4-26; 8 Weenink 3-25; 9 HSG 2-25.5; 10 Krimpen a/d IJssel 1- 18. Tweede klas HWP Il-Vianen 6-2: Het sprookje duurt voort. Was HWP het sei zoen begonnen met de opdracht degradatie te ontlopen, nu is het de te kloppen ploeg in.de race naar het kampioenschap. En dat is niet onverdiend gezien de overtuigende prestaties van het team. De match tegen Vianen, Zaalhandbalstanden 2e Div. dames: DWS 13-26; Snelwiek 13-17; Groene Ster 13-16; HVS 13-15; Hellas II 13-14; Quintus II 13-13; EMM 13-12; Odis 13-8; Satumus '72 13-5; Wings 13-4. 3e Div. dames: HV Tilburg 13-26; Were Di 13-20; Heerle 13-16; Dongen 13-16; EMM 13-13; Olympus 13-10; Avanti 13-9; ODI 13- 7, EBHV 13-6; Hontenisse 13-5. 2e Div. Heren: EDH 13-19; DES, '72 13- 18; DWS 13-18; Satumus 13-17; Snel wiek 13-15; Hellas H 13-13; Wings 13- 12; White Demans 13-8; Velo 13-8, emm 13-2. 3e Div. heren: Mountain Stars 13-21; Internos 13-19; Avanti 13-1; Heerle 13-15; Were Di 13-14; Olympys 13-12; Tilburg 13-12; EMM II 13-9; Dongen 13-8; Rapid 13-5. Stand eredivisie heren: VGZ Sittar- dia 16-24; Aalsmeer 16-21; Haka E en O 16-21; Helioform Tachos 16-19; Sehoonderbeek Esca 16-18; Eagle Hermes 16-18; Hirschmann V en L 16-18; Blauw Wit 16-17; AHV Swift 16-16; Olympia 16-9: Rockport Hellas 16-9; ZJV Delta Sport 16-2. dat tot nu toe slechts één vei punt had, werd gezien alsn; van de waarheid. Maar HWp aan alle fronten het sterkst won met de alleszeggende! 6-2. Gedetailleerd: Riemens-I, Sto: Meas-Van Lanen 1-0; Lacross ten 1-0; Jansen-Castricum u Jonghe-O. Stork remisse, Va; Lommers remisse, Van de Vi Van Dijk 1-0; Van de Zalm-Ston Uitslagen: Venlo-De Ooievas 2.5; Schaesberg-Baronie 2.5-5.S mac/Rotterdam III-Pion 3-5; II-Vianen 6-2; Charlois/Eurtj Eindhoven 4-23; 8 Venlo 4-21; mac/Rotterdam III1-185; 10S( berg 1-17.5. Derde klas E Sliedrecht-Terneuzen 3 Een zeer goede prestatie v Temeuzense schakers, drecht was lijstaanvoerdi had een kampioenschap i achterhoofd. Maar in eengij match trok Temeuzen ag: langste eind. Bij een 3 stand werd teamleider j Kamminga matchwinner. Gedetailleerd: Van der Doni man 1-0; Slagboom-Dees 1-0;V; kom-Kamminga 0-1; Hoii Dubbeldam 1-0; Terlouw-Lajs j misse: Jansen-M. Dubbelde j Boer-Roose 0-1; Klop-Dekkeri - SO'81-Zierikzee 4-4. Eentt digend resultaat voor Zier SO' 81 blijft twee matchp: achter en Zierikzee blijft; achtste plaats staan. Gèdetailleerd: Huzen-Visss |j Vredenborg-Boersma 0-1; Velden-aangeenburg 1-0; Mï leman 0-1; Engelbert-Krijge Cortlever-Kartstens 1-0; Nis Van der Veeken 0-1; Dries-V; I rop 0-1. Uitslagen: Spijkenisse-Gro; 5-3; Dordrecht-DSC II 5-3, drecht-Terneuzen 3.5-4.5; SOi rikzee 4-4; Stukkenjagers-DDi" Stand: 1 Stukkenjagers 9-28.5 drecht 8-25; 3 Dordrecht V. f DSG II 7-25, 5 Spijkenisse't i Terneuzen 6-24.7; 7 DD III f jj Zierikzee 5-21.5; 9 SO'81 3 Groothoofd 2-17. Derde klas F r HWP Il-'t Pionneke 4-4. ïj van die seizoenen dat we niets meezit. HWP III zo'n seizoen. In de bela; match tegen mede-degn kandidaat 't pionneke ls er lange tijd op dat HWPi ste winst van het seizoe binnenhalen. Maar toen) j Kindt de partij wegblui restte slechts een gelïjksp Gedetailleerd: Dubbeldam - kers~0-l; Van de Wijnkele-V' chelen 0-1; Galle-Bunnik r 1 Van Nevele-Coenen 1-0; Den! 1 Loose 1-0; De Ridder-Beijl Kindt-Van de Berselaar 0-1 j Jansen 1-0. Uitslagen: HSC-HMC II 6.3 Wolstad-Brunssum 4-4; 3.5-4.5; HWP III-'t Pionneï Combinatie-Eindhoven IIH- Stand: 1 de Wolstad 11-31; 2 30.5; 3 GESS 9-30; 4 DJC 9-26; f II 7-24.5; 6 Combinatie 4 hoven Hl 4-20.5; 8 't Pionnels Brunssum 3-22.5; 10 HWP III van onze tafelten nis medewerker VLISSINGEN - Voor de Zeeuw se tafeltennistop verloopt de competitie weinig succesvol. Roskam/MZ verloor in de le di visie heren ook het tweede duel. In Venray was tegenstander Red Stars met 12-6 te sterk voor de Middelburgers. Bij de dames was voor 't Zand evenmin suc ces weggelegd. Het Overijsselse Hoonhorst versloeg de Middel burgse damesploeg met 7-3. Ondanks de nederlaag lijkt MZ toch een stijgende lijn gevonden te hebben. De Middelburgers kwamen beter voor de dag dan vorige week tegen TCS, maar hadden de pech dat tegenstan der Red Stars over twee sterke spelers beschikte. Het Limburgse duo Bogaard en Comelissen zorgde gezamenlijk voor acht punten, waarbij Bo gaard zijn partijen onbedreigd won. Cornelissen kwam alleen tegen Peter Roeland in gevaar. Roeland koesterde de gehele derde game een voorsprong, maar kon de Limburger na 22-24 toch niet zijn eerste competitie nederlaag toébrengen. Nadat beide ploegen tevens één dub- belpartij hadden gewonnen, was een gelijkspel voor MZ het hoogst haalbare. Maar daarin slaagde MZ niet. In de beslissende game greep Lefel de zege door Bomhof met 21-14 achter te laten. Mark Hacken- berg stelde teleur bij de Middel burgse formatie. Weliswaar speelde Hackenberg een niet on verdienstelijke partij tegen Le fel, die in drie games verloren ging, de partij tegen Hesen had Hackenberg niet mogen verlie zen. De verdedigend spelende Hesen verraste de Middelburger met 21-19 in de derde game, waardoor de nederlaag met 12-6 groter uitviel dan nodig was. Na twee wedstrijden staat MZ op een teleurstellende voorlaat ste plaats, zodat winst volgende week tegen hekkesluiter Spaar- ne dringend is. Bogaard/Hesen-Roel and/H acken- berg 16-21 18-21, 0-1; Cornelissen/Le- fel-Bomhof/Kasse 21-12 21-12, 1-1; CornelissenKasse 21-17 21-13, 2-1; Bogaard-Hackenberg "21-9 21-14, 3-1; Lefel-Roeland 23-21 15-21 12-21, 3-2; Hesen-Bomhof 15-21 17-21, 3-3; Cor- nelissen-Hackenberg 21-11 21-6, 4-3; Bogaard-Kasse 21-14 21-15,5-3: Lefel- Bomhof 13-21 21-18 21-14. 6-3; Hesen- Roeland 16-21 6-21, 6-4; Cornelissen- Bomhof 21-15 21-15, 7-4; 8 Roeland 21-17 21-17, 8-4; Lel kenberg 16-21 21-11 21-16.94 ji Kasse 17-21 15-21, 9-5; Con Roeland 21-19 19-21 24-22,. gaard-Bomhof 21-19 21-15,11 Kasse 9-21 22-20 16-21, IK Hackenberg 18-21 21-17 2141 In Overijssel had heti team van 't Zand weinijo brengen tegen Hoonlis thuisclub, vorig seizoer gradeerd uit de erediwsjif met 7-3 een maatje te gro de Zeeuwse bezoekster 'c verwonderlijk, omdat d( horst-speelsters Tand ia Broekhart ook in deen ii tot goede prestaties tofö Alleen Renate Louws; uitstekende. Zij won dri Sandra Zuidweg school tegen de gerenommeerd; standster en kwam f winst. Een tegenvaller Zand was het spel van J lamony, van wie toch ra wacht werd dan drie ve: tijen. Alleen in de gewofi ste game tegen Kif kwam Salamony tot een sultaat. 't Zand zal zich dit seizö ten beperken tot de strij tweede plaats. Het ka schap is weggelegd voo horst, dat in deze saraei voor iedereen te sterks Kiekenbos-Salamony 13-21 12,1-0; Tanck-Zuidweg21-11 j 0; Broekhart-Louws 15-212! 2-1; Kiekenbos/Tantf Louws 23-21 21-14, 3-1; T mony 21-15 21-15, 4-1; Kf Louws 19-21 21-11 11-21, (T" hart-Zuidweg 21-12 21-6,51 Louws 21-16 16-21 16-21, >1 hart-Salamony 21-13 21-llf] Zuidweg 21-18 21-16,7-3 t In de strijd om de Nedin] titel worden de ZandF door pech achtervolgd) week werd de eerste of' wegens blessureleed uiifo zaterdag bleek dat niet|gi mogelijk. Omdat Ilse Bift niet in staat was achtei|el te verschijnen, moest tegen Rijnsoever oj-fo aantreden. Daarbij hatf|j Kaan wegens ziekte trainingsachterstand, op drie nederlagen m staan. Dat 't Zand voortvloeiende neder» tot 6-4 beperkte, danktefe. aan Mariska GoormiA in Katwijk driemaal woj Kaan bovendien het dul3 binnenhaalde. 1. van onze verslaggever ZIERIKZEE V&L-trainer Pim Rietbroek toonde zater dagavond aan hoe makkelijk het is om een straf van het handbalverbond (NIIV) te om zeilen. De Limburgse oefe- meester is door bet NHV voor drie maanden disciplinair ge schorst en mag gedurende die periode niet als coach van zijn ploeg fungeren. In de praktijk blijkt de schorsing echter to taal geen waarde te hebben. Rietbroek volgde zaterdag avond het duel tegen Delta Sport op ongeveer drie meter afstand van de bank van V&L en kon moeiteloos de gang van zaken bepalen bij de Lim burgers. „Ach. het valt best wel mee die schorsing. Ik heb er nu drie we ken opzitten, maar op deze manier kan ik er wel mee le ven. Ik mag niet op de bank plaatsnemen, dus ga ik er een paar meter achter zitten", zei Rietbroek, die er met een vette knipoog aan toevoegde; „En ik bemoei me dan natuurlijk niet met de coaching." Rietbroek liep zijn schorsing op door na het duel tegen het Arnhemse Esca scheidsrech ter Brussel uit te maken voor een „grote sukkel." Rietbroek; „Brussel zei toen dat hij deze opmerking zou rapporteren bij de scheidsrechterscommis- sie, waarop ik hem toebeet dat hij inderdaad maar snel zijn schoonpapa moést opbellen. Het is namelijk een publiek ge heim dat Brussel gepusht wordt door zijn schoonvader, die voorzitter van de scheids- rechterscommissie is. Die op merking is blijkbaar in het ver keerde keelgat geschoten." Hoewel Rietbroek zich dus niet druk hoeft te maken over zijn straf, blijft hij de straf maat van drie maanden bela chelijk vinden. „Dat is nogal zwaai-. Je zou haast denken dat ik de scheidsrechter een schop heb gegeven. In Geleen sloeg pas geleden een ijshoc keyer een andere speler een gebroken kaak. Die werd ook - voor drie maanden ge- Op enkele meters van de bank van V&L volgt Pim Rietbroek de schorst." wedstrijd tegen Delta Sport. fotoPieterHonhoff

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 14