Volleyballers Hulst niet bij de les Stormvogels laat zich door Luctor verrassen Gemakzuchtig Swift komt goed weg Volleyballers Scheldesport te snel tevreden Kasse profiteert van halve misstap Hage Colijnsplaatse Boy vaster in het zadel sport VVS 92 in rommelig duel langs reserves Capelle MAANDAG 8 FEBRUARI 1993 van onze volleybalmedewerker VLISSINGEN - De volleyballers van Morres/Hulst lieten zater dag de kans om koploper Ever Ready achter zich te laten onbe nut. De Brabantse lijstaanvoer der in de derde divisie F verloor voor de derde keer in vier we ken, maar de formatie van Jan Schut kreeg' eveneens een bit tere pil te slikken. Hands Up bleek met 3-1 te sterk. Jan Schut wond er na afloop geen doekjes om. „De tegen stand was wel aardig, maai' er is slecht gespeeld", vond hij. „We stonden niet scherp. Er werden veel fouten (verdediging en blok) gemaakt en die mannen gingen steeds beter spelen. Bovendien gaven wij het op momenten waarop we door hadden moeten stomen uit handen." Morres/ Hulst verspeelde in de vierde set een 1-7-voorsprong (8-7) en had in de slotfase van die set, nadat een 13-10 achterstand was weg gewerkt, plotseling weer uit zicht op een vijfde set. De Zeeu wen slaagden er echter niet om een 13-14 voorsprong te verzilve ren: 16-14. Ook Verburg/Dynamo'70 leed een teleurstellende nederlaag. In Middelburg trok Voko aan het langste eind: '2-3. Zonder Wim Kosten en met de gebles seerde Rob Verhage op halve kracht spelend misten de Mid delburgers slagkracht. Boven dien was de pass heel slecht, waardoor de hoofdstedelingen nauwelijks aan verrassende aan vallen toekwamen. „Het was rennen, vliegen, hollen en weinig netspel", omschreef spelverde ler Albert van Leiden zijn in breng. Van Leiden bracht in de vierde set zijn ploeg overigens nog dicht bij een 3-1 zege. Hij trok met zijn opslag een 9-14 achterstand gelijk, maar Voko trok desondanks de winst naar zich toe. Dat gebeurde ook in de vijfde set. Het tweede team van WS'92 leed in deze klasse ondanks be hoorlijk spel van spelverdeler Marcel Caljouw in een bloede loze wedstrijd een 0-3 (8-15, 11- 15. 10-15) nederlaag tegen Van Tartwijk/VCH. VVS '92 Het standaardteam van de Vlis- singse club bleef in een romme lig duel de baas over het tweede team van eredivisionist Alcom/ Capelle: 3-1. Gestart met alle ge routineerde spelers in de basis had VVS'92 de eerste twee sets geen kind aan de slecht spelende tegenstander, die alle hoeken van het veld zag: 15-2,15-5. Ook in de derde set, toen drie jeugd spelers him opwachting maak ten, draaide VVS'92 aanvanke lijk goed. Capelle zette een 9-3 achterstand echter om in winst (14-16), waarna de Zeeuwen in het vierde bedrijf moeizaam tot de derde setzege kwamen: 15-12. In de derde divisie F bleef Mor res/Hulst door een 1-3-overwin- ning bij Voorne in het spoor van leider Odulphus 2. De Zeeuws- Vlaamse damesploeg moest in het begin wennen aan de zaal en maakte het de tegenstander met de opslag wel erg gemakkelijk. Nadat Voorne daardoor de eer ste set naar zich had kunnen toe trekken (15-9). legde de formatie van Eric Burm vanaf de tweede set meer risico in de opslag. Voorne werd daardoor het initia tief ontnomen en leed drie ne derlagen op rij; 10-15, 6-15 en 5- 15. In de laatste set gebeurde dat nadat de thuisploeg een 5-0 voorsprong had genomen. Mytilus werd door Hypotheker/ VCS met een strakke topspin- service onder druk gezet en leed een kansloze 3-0 (15-10, 15-9, 15- 9) nèderlaag. „Er kwam eigenlijk geen bal fatsoenlijk bij de spel- verdeelster", vond Willem Lou- werse. De Goese ploeg legde ook op andere fronten het loodje en werd herhaaldelijk verrast door prikballen achter het blok. Lou- werse: „Het zat er gewoon niet in." Savok gaf een goede start tegen hekkesluiter De Zebra's geen vervolg en liep tegen een 3-1 ne derlaag aan. Trainer Gerard Gil- lesen had zijn ploeg gewaar schuwd bij de les te blijven, maai' zag daar weinig van terug. „Het ging in die eerste set veel te gemakkelijk. Dan denken ze dat ze het cadeau gaan krijgen en dat is rampzalig." De setstan den: 9-15,15-9, 15-6,15-5. Standen volleybal Tweede div. M./WK 14-22 C heren Leto/SR 2 14-20 Jola/Olym. 14-34 Spivo 14-17 Ekspalvo 14-31 WC 3 14-16 WS'92 14-29 Voorne 14-14 DAC 14-29 Savok 14- 6 T/Voorb. 15-27 De Zebra's 14- 5 Leto/SR 14-26 Derde div. Donki Sjot 14-22 F heren Rijnm 2 14-21 E. Ready 14-34 Al/Capelle 2 14-12 Mor/Hulst 14-33 Leython 14-10 Leto/SR 2 .14-28 Eerl/Krimp. 14-10 Ekspalvo 2 13-26 Zovoc 14- 4 Tar./VCH 14-25 Derde div. Hands Up 13-23 F dames WS'92 2 14-17 Odulp. 2 14-37 S/Pellikaan 14-17 Mor/Hulst 14-35 M./WK 14-16 AKS 14-33 Quos Ego 14-13 Hyp/VCS 14-25 Voko 14- 9 Mytilus 14-22 Ver/Dyna. 14- 8 Een speler van Scheldesport (rechts) tracht de bal over het blok van De Sterre te slaan. foto Oscar van Beest van onze volleybalmedewerker VLISSINGEN - De volleyballers van De Polder draaien al jaren mee in de promotieklas en zijn elk seizoen wel goed voor een stunt. Zaterdag werd het op de tweede plaats geklasseerde Voorwaarts slachtoffer van de da dendrang van de routiniers, die de basis voor de 3-1-ze- ge in de eerste twee sets legden. Met spelverdeler René Burgers in een hoofdrol had Voorwaarts toen geen ant woord op de fris van de lever spelende ploeg uit Vrou wenpolder. Zonder Wilfried Roelandt was Voorwaarts vooral in de eerste set geen partij voor de thuisploeg, die een vroeg opgebouwde voordelige marge tot aan het eind van de set behield: 15-9. Daarna waren beide teams veel meer aan elkaar gewaagd. De buit werd in de tweede (15-13) en derde set (9-15) verdeeld, waarna in een zinderende slot fase van de vierde set De Polder de winst veilig stelde. Na 10-3 en 13-14 werd het uiteindelijk 16-14. Scheldesport tekende vooraf voor een puntje tegen De Sterre, maar achteraf ervoer de Terneuzense ploeg dat als een teleurstelling. De Sterre ontsnapte aan het eind van de derde set. Nadat Scheldesport twee sets overtui gend had gewonnen (15-5 en 15-3), werd het van 13-8 uit eindelijk 14-16, waarna De Sterre nog twee keer met de hakken over de sloot kwam: 13-15 en 12-15. Mytilus was de lachende derde. De Goese koploper wees WS'92 3 met 3-1 terug en bouwde zijn voorsprong op Voorwaarts en De Sterre uit. Met de weer naar zijn oude niveau groeiende Piet Ritico als trefzekere aanvaller sloot IJVC door een 3-0 (15-7,15-6,15-10) zege op Morres/ Hulst 2 aan bij de achtervolgers. VVR had zijn handen vol aan Morres/Hulst 3, dat met 3-2 moest buigen. Met Kathelijn Verschueren en Daphne Buijsse als beste speelsters handhaafde Morres/Hulst 2 bij de dames door een 1-3 (6-15, 15-12, 1-15, 6-15) zege bij Verburg/ Dynamo'70 2 de riante voorsprong van tien punten. My tilus 2 en Voorwaarts deden weinig voor elkaar onder. De stug verdedigende Goese ploeg zegevierde in een vijfset ter van het matig passende Axels team: 15-11, 13-15,10- 15,15-12 en 15-11. Een degelijk spelend Zuidzande verzekerde zich ten kos te van SC Morres van een belangrijke overwinning (3-1: 15-12,15-1,2-15,15-4), waardoor een plaats op de ranglijst werd opgeschoven. Zuidzande had een prima opslag, een goede pass en in Helène Geldof een speelster die de ploeg op sleeptouw nam. BOK gaf tegen Scheldesport gehoor aan de oproep van Marja Dieleman („Wat hij ook doet, reageer niet op scheidsrechter Carlo de Baerde- maeker. We spelen anders tegen zeven man.") en vocht zich in vier sets langs de Ternèuzense ploeg: 1-3. Vier Zeeuwse korfbalploegen kunnen degradatie bijna niet meer ontlopen van onze korfbalmedewerker VLISSINGEN - Een groot aan tal Zeeuwse zaalkorfbalploe gen is bezig aan een rampsei zoen. Een andere conclusie kan moei lijk worden getrokken nu Animo (in de overgangsklas), Tjoba (in 2G), Zuidwesters (in 3M) en Luc tor (in 30) al bijna zijn gedegra deerd. Ook Stormvogels (in 30) nog allerminst zeker is van lijfs behoud. Alleen Swift, TOP, Blauw Wit en - in mindere mate - Ondo doen het goed. Tweede klas TOP-Vriendenschaar 13-13: In de strijd om de tweede promotie plaats heeft TOP zaterdag een belangrijk punt verspeeld. De start was wel goed, maai' daarna liet de verdediging teveel steken vallen en konden de bezoekers bijtrekken en zelfs met voor sprong (8-9) gaan rusten. Dat het bij de thuisploeg ook aanvallend niet helemaal naar wens ging blijkt uit het feit dat de ploeg in het tweede part slechts vijf keer de korf van de tegenstander wist te vinden. „We hadden net niet genoeg in huis om de wedstrijd naar ons toe te halen. We misten vooral overtuiging", keek trai ner Eric Maljers terug op het na 13-11 toch nogwegggeven gelij ke spel. TOP-score: Leon Kloet 7, Ramon van de Gruiter 4, Jantine Meulmeester 2. Tjoba-ADO 14-16: Het gebrek aan schotvaardigheid heeft Tjoba ten slotte de das omgedaan. In een ge- lijkopgaande eerste helft liet de ploeg al wat liggen en ook in 'het tweede part was de afwerking niet ge weldig. Na 9-5 achter sloot Tjoba in een uiterste krachtsinspanning nog wel aan bij 9-9, maar daarmee had de ploeg zijn kruit verschoten. Op cru ciale momenten werden zelfs straf- worpen gemist, waardoor het bijna zeker is van degradatie naar de derde klas. Derde klas Good Luck-Zuidwesters 16-10: In de opening hielden beide ploegen elkaar goed in even wicht, maar toen Zuidwesters zijn opdrachten ging verwaarlo zen kon de thuisploeg een gat van drie goals slaan: 9-6. „We Bowe snel klaar NEW YORK (Reutel') - Bokser Riddick Bowe heeft zijn wereld titel in het zwaargewicht voor de eerste keer met succes verde digd. De 25-jarige Amerikaan was zaterdagavond in New York snel klaar met zijn landgenoot Michael Dokes. De arbiter stop te na amper twee minuten in de eerste ronde het ongelijke ge vecht. Bowe verdiende ruim ne gen miljoen gulden aan het duel. Zijn 34-jarige uitdager hield aan het korte partijtje 1,4 miljoen gulden over. verzuimden om kort op de te genstander te kruipen, dat straf ten ze af met een uitstekend schot", had trainer Sjaak de Ja ger gezien. In het tweede part gaf Good Luck Zuidwesters geen schijn van kans. De degradatie is nog slechts een kwestie van tijd. Marian van Gilst was (weer) topscorer. Ondo-Des 12-11: Een uitsteken de eerste helft heeft Ondo de vol le buit bezorgd. In dat eerste part speelde de thuisploeg een open spelletje, schiep zich veel kansen en haalde uit het hoge scoringspercentage 5-1 en 6-2. Tot 9-5 kon Ondo die marge vasthouden, daarna werd de ploeg aanvallend in bedwang ge houden en leidde het tegenoffen sief van de gasten bij 9-8 een spannende finale in. Ondo trok daarin net aan het langste eind. Trainer Aarnout Crucq noemde topscorer Ronald Coppoolse (6) en Wim van Sparrentak als uit blinkers in zijn ploeg. ACKC-Blauw Wit 12-14: Met snel uitgevoerde aanvallen en een uitstekende afwerking van de doelkansen openden de be zoekers sterk: 1-5. Daarna ver slapte de concentratie. ACKC maakte daar dankbaar gebruik van (5-5) en poetste ook in het derde kwartier een 5-8 achter stand weg. In de slotfase liet Blauw Wit tocli zien heel wat meer in huis te hebben. Met een sterke eindsprint werd de zege veilig gesteld. Leon Verschuure en Karin Deurloo (de beste vrouw van het veld) waren met drie doelpunten de topscorers. Stormvogels-Luctor 9-13: De bezoekers legden de basis voor de verrassende zege in de eerste helft. In die fase bakte de thuis ploeg er aanvallend niets van en schoot Luctor met scherp: 2-8. In een furieuze poging om de scha de nog te herstellen kwamen de Vogels daarna snel terug naar 9- 6, de aansluiting bleef uit. „Luc tor was de betere ploeg", vond trainer Teun Huibregtsen van Stormvogels. De traditie die wil dat Zeeuwse ploegen elkaar af slachten, bleef in deze wedstrijd overeind. Het resultaat is wel dat Stormvogels straks met Luctor mogelijk naar de afdeling verdwijnt. En daar had Hui bregtsen nogal moeite mee. Mar tin Fierloos (4) voor Stormvogels en Ad Verschuure (5) waren de topscorers van beide ploegen. Standen korfbal Ov.klas I) Derde klas M Swift 11-20 Oiympia S 10-20 Die Haghe 11-19 Maassluis 11-15 SDO 11-11 DES 10-11 Futura 10-10 Ondo 11-10 Het Zuiden 11-10 Valto 11-9 Vlaarding. 11- 8 Good L. 11- 9 PSV 11-6 Dijkvogels 11-7 Animo 10- 2 Zuidwest. 11-5 Tweede klas G Derde klas O Koag ADO Sagitta TOP Merwede Vr.schaar Tjoba GKV 11-18 Vent.Sport 11-18 11-15 Bolnes 11-15 Or.Nassau 10-12 Blauw Wit 11-11 Spirit 11-9 Stormv. 11- 4 ACKC 10- 2 Luctor 11-16 11-15 11-14 ii-o 11- 3 Spelmoment uit de wedstrijd Stormvogels-Luctor Middelburgers al in gedachten bij duel tegen Die Haghe van onze verslaggever Richard Thannhauser ROTTERDAM - De spelers en speelsters van Swift kij ken nu al reikhalzend uit naar de laatste wedstrijd van het seizoen tegen Die Haghe. Nu de korfbalploeg op de drempel van de hoofdklasse staat, groeit het optimisme met de week. Gevaarlijk, want in de euforie is er inmid dels ook gemakzucht in het Middelburgse team geslo pen, hetgeen zaterdag voor de tweede keer op rij aan het licht kwam. Swift speelde één van de zwakste wed strijden dit seizoen, maar trof het dat Het Zuiden nog slechter was: 13-16. Trainer Floor Schreuders, die in de afgelopen weken Fu tura - volgende week in Den Haag het volgende obstakel- diverse keren aan het werk heeft gezien, zal in de komen de dagen zijn spelers keihard met de neus op de feiten moeten drukken. Het gevaar is groot clat Futura, dat de laatste weken van slag is, wordt onderschat. De Haagse ploeg is echter nog lang niet vergeten, dat Swift in de harde heenwedstrijd ietwat fortuinlijk aan het langste eind trok. „Futura staat er volgende week, reken daar maar op", zei Floor Schreuders zaterdag. Swift maakte er in Rotterdam vooral in de eerste helft een potje van. De zwakke thuisploeg, die alleen in Alex Groeneveld (zeven treffers) een speler van formaat had, nam in de 18e minuut zelfs een voorsprong van vier pun ten (7-3). „Op dat moment had ik het lieft gehad, dat de eerste helft was afgelopen", toonde Schreuders zijn on vrede over het vertoonde spel. De schade werd onverwacht snel hersteld, want op slag van rust bezorgde Ralph Gillissen zijn ploeg voor de tweede keer in de wedstrijd een voorsprong. Hij benutte een strafworp. Eerder in de wedstrijd had hij zo'n buiten kansje laten liggen, hetgeen misschien wel wat zegt over het gebrek aan concentratie bij de speler, die overigens wel goed was voor bijna de hélft van de Middelburgse produktie (zeven treffers). Dat Swift met 8-9 de rust in ging was overigens ook te danken aan Alex Groeneveld, die in de laatste seconde een strafworp miste. De tweede helft was nog rommeliger dan de eerste. Het duel verloor steeds meer niveau en won alleen aan hard heid, dat in de hand werd gewerkt door de slechte arbiter Marjon Bosscha. De spelleidster bestrafte overtredin gen niet consequent, waagde het zelfs om soms pas na enkele seconden te fluiten voor een overtreding en vond het goed, dat Peter Tamminga Swift-speler Leonard Debbaut een dreun verkocht. Ze zag die overtreding, floot, wilde de Rotterdammer op de bon slingeren, maar zag daar vanaf toen een groot aantal spelers van de thuisclub zich in de discussie mengde. Het gevolg was, dat ook het publiek zich steeds nadruk kelijker ging keren tegen de arbiter. „Ik vind het best, dat vrouwen wedstrijden leiden in de overgangsklasse. van onze dammedewerker 'S-GRAVENPOLDER - Daaf Kasse heeft zijn voorsprong in het Zeeuws damkampioen schap vergroot tot twee punten. Zaterdag won de 31-jarige Mid delburger in 's-Gravenpolder van Jaap Veerhoek, terwijl zijn concurrent Toby Hage tegen Chiel Hamers op remise bleef steken. Met drie punten achter stand op de koploper is Jan van de Beek voorlopig derde in de hoofdklas. Daaf Kasse probeerde vanaf de opening zijn tegenstanders het leven zuur te maken door een omsingelingstactiek toe te pas sen. Jaap Veerhoek'raakte hier van niet onder de indruk en werkte aan een sterke centrum stand. Waarschijnlijk heeft Kas se in het middenspel te lang op winst gespeeld, want Veerhoek trok het initiatief naar zich toe. In tijdnood zag de man uit Nisse echter een slagwending over het hoofd, die hem snel tot opgeven dwong. In een veel vroeger stadium wa ren Toby Hage en Chiel Hamers al remise overeengekomen. Chiel Hamers probeerde zijn jonge tegenstander te verassen met een huis vlij tvariant. Bijna had hij er succes mee: analyses toonden na afloop aan dat hij het de Thoolse titelkandidaat veel lastiger had kunnen maken dan in het partijverloop. Jan van de Beek heeft na zater dag nog maar één puntje achter stand op Toby Hage. Vrijdag avond speelde de veteraan uit 's- Gravenpolder in een inhaalpar- tij al remise tegen Gerard krijger en zaterdag won hij zonder al te veel problemen van kees de Jon ge, die zijn partij iets te riskant opzette. Erwin Hamers komt sterk opzetten in het klasse ment. Zaterdag won hij in een in teressant aanvalspartij van Ge rard Krijger, waardoor hij nu met zijn broer Chiel de vierde plaats deelt. Arjo Kousemaker kon net niet winnen van J an Sin- ke: de Goesenaar verdedigde zich sterk en wikkelde in het eindspel remise af. Danny de Jager lijkt hard op weg naar de titel in de promo tieklas. De PWG-speler won za terdag via een simpele damcom- binatie van Lein Wattel, nadat hij eerder al in een inhaalpartij remise had gespeeld tegen Arjan Janse. De Jager heeft nu - met één partij meer gespeeld - drie punten voorsprong op Adrie van der Schraaf. In de eerste klas blijft leider Ferry Berkholst uit Bergen op Zoom het voortreffe lijk doen. Via een overwinning op Jack Vaucouleur breidde hij zijn voorsprong op Peter van Rijsbergen uit tot twee, punten. Van Rijsbergen kwam tegen Jouke van 't Padje niet verder dan remise. De voornaamste titelkandida ten in de tweede klas wonnen za terdag hun partij. Koploper Ab Smit van damvereniging Oost- kapelle was te sterk voor Kees van Overloop en consolideerde zodoende zijn voorsprong ven één punt op Chiel Poulisse, die Jan Brasser versloeg. Bij de jeugd werden zaterdag in twee leeftijdscategorieën de na men van de kampioenen be kend. In het tornooi voor de as piranten ging de Zeeuwse titel naar Rombout Kousemaker van damclub De Eendracht uit Tho- len. Kousemaker won zaterdag zijn laatste twee partijen en bleef daarmee in het eindklasse ment zijn clubgenoot Christian Binkhorst en Raoul de Rooij van PWG 's-Gravenpolder de baas. Bij de pupillen was na afloop van de finaleronde de kampioen nog niet bekend. Een beslissings match tussen Matthijs Bink horst en Bertha de Waal (beide lid van De Eendracht Tholen) moest de beslissing brengen, Uiteindelijk toonde Matthijs Binkhorst zich de sterkste. Nel- leke Boonman van PWG eindig de in de jongste leeftijdscatego rie op de derde plaats. De uilslagen en standen: Hoofdklas: negende ronde: G. n ger - E. Hamers 0-2; C de Jonge van de Beek 0-2; D. Kasse - J, y, hoek 2-0; T. Hage - C. Hamers I.) Sinke - A. Kousemaker l-lj. j, werse -P. Karregat '2-0 (regiemem Piet Karregat heeft zich teruggel leem: inhaalpartij: J. van de Beek Krijger 1-1 De stand: 1. Kassf punten; 2. Hage 13; 3. van de Beek 4. C. Hamers en E. Hamers 11g.k semaker 10; 7. Veerhoek 8; 8. Sin) 9 Krijger en Louwerse 6; 11 K; gat 5; 12. de Jonge 4. Promotieklas: negende ronde; Bronke - M. Anthonise 1-1; A. j j se-D. A.BoogertO-2; L. Wattel-0 Jager 0-2; J. L. Grim - D. de F ,_v J. Baayens - A. van de Schraaf ij: haalpartij: D. de Jager - A J. Jans 1. De stand: 1. D. de Jag'er 9-14;2.1 de Schraaf 8-11; 3. Boogert9-li;; Rooij 8-10; 5. M. de Jager 8-9; 6.B; ke en Grim 8-8; 8. Janse 8-; Baayens 8-5; 10. Anthonise 84 Wattel 8-3. Eerste klas: elfde ronde: A. J. Z L. van Schagen 2-0; R, Mohan-( Korstanje 0-2; W. van Oppen Kegge 1-1; P. Blok - G. Franken! Vacouleur -F, Berkhorst 0-2; p, Rijsbergen - J. van 't Padje 1-1; R Eenennaam - W. P. van Loon stand: 1. Berkholst 18 punten.2 Rijsbergen 16. 3. van Eenenm Korstanje, Mohan en Zegers Blok 12:8. van Oppen 11; 9 Kegr Vaucouleur 9; 11. Franken ei Schagen 7. 13. van 't Padje 5; 1 Loon 4. Tweede klas: elfde ronde: R. Ni; L. Stouten 2-0; A. de Pagter-M rijs 1-1; D. de Buck - P. van Keu', 'I 2; R. Jongejan - G. Baars 2-0; A.j J. Poppe2-0; J.Brasser-M. Pouli; ir 2; C van Overloop - A. W. SmitO; stand: 1. Smit 17 punten; 2. Po2 16; 3. Jongejan 15; 4. van Keulen; Brasse en Rijk 12; 7. Marijs Overloop en de Pagter 11; 10. S 8; 11. Baars, Poppe en Stouteni de Buck 6. Junioren: M. de Jager - M. Anthi 1-1. De stand: 1. A. van de Beisi 2. M Anthonise, J. van de Horsü de Jager 2-2; 5. D. de Rooij 3-2. Aspiranten:Zesde ronde: R. K'. maker - E. Bosselaar 2-0; Chlrn Chong-R. de Rooij 1-1C. Binkb B. van de Berge 2-0; J. de Vos-J. gever 2-0; zevende ronde;1 ge - Kousemaker 0-2; Bosselaai Vos 0-2; Viergever - Ching HeiCl 2-0; de Rooij - Binkhorst K stand: 1. Kousemaker (Th 11,2,1 r! horst (Th) 10; 3. de Rooij (PWGi de Vos (Th) 8; 5. van de BergeiC j 6; 6. Viergever (Soub) 5; 7 Boa s (Aagt) 4; 8. Ching Hei ChongiD Pupillen:Eindstand finale: 1. in slissingswedstrijden) Matthijs! horst (Th) 16 punten; 2, Berlb Waal (Th) 16; 3. Nelleke B001 Ic (PWG) 12; 4. Ludo Nijsse (PWGl Emiel Nijsse (PWG) en Marlij] Hacken (Goes) 9: 7. André Weele (PWG) 7; 8. Eelco Wat (Goes) 5. 9. Leanne Geene (Th)' Jan-Willem Bosselaar (Aagt' Groep 2: 1. Anthony de Jongi 17; 2. Remon van Loon (th> 13:! Lee (Th) en Aimée de Rooij iPWI 5. Marlijn Mulders (Th) 10; 6.Mi de Bel (PWG.) en Meivin DijkeiS 8; 8. Rob Vermeule'(Soub) 7; 9. tien van Gorsel (Th) 3; 10 S Keersemaekers (Th) 0. Krajicek in Milaan tegen Hlasek DEN HAAG (ANP) - Rit Krajicek komt vanavond tie in het toernooi van Mi de eerste opwarmer voor terdam. Daarna doet hij mee in Stuttgart. li Krajicek speelt in Milaan de Zwitser Hlasek, halve in Marseille. Het is voor Kr<; het eerste optreden na hel stralian Open. Jan Siemerink speelt in IS woensdag zijn eerste partij lot koppelde hem aan de F n, man Forget, de nummert van de wereldranglijst. Kr; u? en Siemerink dubbelen ni Milaan. Het tweetal kreej de organisatie geen wild omdat het paar te laag opdi king staat. foto Lex de Meester maar dan moeten ze het wel kunnen", mopperde Ralph Gillissen later. „Als je onzeker bent, verlies je de controle ov'er de wedstrijd", voegde Leonard Debbaut eraan toe. Pas in de slotfase van het duel stelde Swift, dat vlak na de hervatting opnieuw tegen een achterstand van twee punten aan keek, de overwinning veilig. Vakleiders Leo Langebeelce (hij toonde zich andermaal een bekwaam benutter van strafworpen) en Ralph Gillissen legden de eindstand vast: 13-16. Reden om met de borst vooruit te lopen hadden de Mid delburgers zeker niet. Daarvoor herbergde de ploeg te veel zwakke plekken. Invalster Mirjam Kloet (voor Ma rian Marinissen) had bij vlagen moeite met het hoge tempo, Regien Riemens had weinig in te brengen bij Irene van Reijn, Leonard Debbaut zat niet in de wed strijd en Rob Sanderse had in de eerste helft geen grip op Alex Groeneveld. Floor Schreuders was alleen tevreden over het resultaat. „We maken het onszelf moeilijk", zei de coach. „Toch bleek andermaal, dat we het volhouden en de wedstrijd toch in ons voordeel beslissen." Dat was één van de wei nige positieve conclusies, die hij kon trekken. Het Zuiden-Swift 13-16 (8-9). Scores Swift (tussen haakjes aantal benutte strafworpen): Ralph Gillissen 7(3). Leo Langebeeke 3 (2), Rob Sanderse 3, Astrid Koole. Mirjam Kloet en Karin Janse. Scheidsrechter: M. Bossche. Aantal toeschouwers: 75. van onze voetbalmedewerker VLISSINGEN - Opnieuw heeft Colijnsplaatse Boys de leiders positie in de vierde klas van het landelijk zaterdagvoetbal ver stevigd. In Nieuwland werd met 0-2 gewonnen, terwijl Ril- landia in Kerkwerve met 3-2 werd geklopt door WIK. Wemel- dinge kwam weer in de midden moot door een 2-0 zege op SKNWK. Nieuwland-Colijnsplaatse Boys 0-2: Geen problemen voor de koplopers. Colijnsplaatse Boys was de hele wedstrijd betel en won erdiend. Voor de rust scoorde Peter Bakker 0-1 en hal verwege de tweede helft besliste Wim de Fouw de wedstrijd: 0-2. WIK-Rillandia 3-2: Een agres siever Rillandia liep voor rust uit tot 0-2 door Paul de Vogel en Richard Lambertus. WIK zette •na rust de zaken recht. Joost Rotte en Leon Hendrikse zorg den voor de verdiende 2-2. In de slotminuut werd het zelfs nog 3-2 door Eric van de Zande. Wemeldinge-SKNWK 2-0: Een geconcentreerd spelend Wemel- dinge heeft de jarige doelman Ko van Stel (41) een mooi ca deau gegeven. Na 25 minuten kopte Johnny Timmerman een hoekschop in: 1-0. Vanaf de af trap had SKNWK pech, want Peter van de Cïngel kwam alleen voor Van Stel, maar schoot over. Wemeldinge werd steeds sl na rust en tien minuten vo: besliste Ronnie Dagevfl strijd na een solo: 2-0. Kruiningen-SPS 0-0: OW het gemis van doelpuntk een aantrekkelijk duel. D?: werkende ploegen hieldet aar in evenwicht. Kruinin? beste kansen voor en SPS a snelle counters na de Daaarom een terechte Smerdiek-SSV 2-5: 0» een 1-0-voorsprong via Gabriels werd Smerdiekfi rust weggespeeld. Paul maakte gelijk (1-1) en twe fers van Wim Paardekoo? een van Arno van de brachten de ruststand cf g Remie Potappel bracht n| de achterstand terug N maar de Goese winst kV?' >ra meer in gevaar. Ronald scoorde nog 2-5. Dauwendaele-Zaamslag Zonder vijf basisspelers! !e Dauwendaele niet eens 0 ren met de 1-1 tegen Zasr Voor de'rust hadden del- burgers zelfs het bestew spel. Toch kwam Zaait? minuten na rust op 0-1 ter Jansen. Een drukken? wendaele scoorde tien nti later de gelijkmaker. Et' trap op vijf meter werf Marcel Astroh opzij ge!f Edwin Leonhart kreeg d?|™ zijn naam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 12