Van der Poel heeft weinig wensen D'Ancona staat hardere aanpak voor PZC sport ZATERDAG 30 JANUARI 1993 35 Van Breukelen mist drie duels Karpov heeft aan remise voldoende Geen veranderingen aan top zaalvoetbal Philippine haalt uit tegen concurrent Carrière wielrenner is ook zonder wereldtitel geslaagd van onze verslaggever Fred Segaar KAPELLEN - Na vijf zilveren medailles en een bronzen plak doet Adrie van der Poel morgen (zondag) opnieuw een poging wereldkampioen veldrijden te worden. Op het vlakke traject in het Italiaanse Corva is hij weer één van de belangrijkste kanshebbers. De Brabander, die mogelijk aan het eind van dit seizoen stopt als wegrenner, hoopt uiteraard op de regen boogtrui. Maar mocht hij die opnieuw mislopen, dan zal hij daar niet om treuren. „Ik ben content met mijn carrière". Het is een welvarende streek, de strook tussen de Nederlands/ Belgische grens en Antwerpen. Al dik vier jaar woont de Bra bantse boerenzoon in de bossen van Kapellen, vlak bij zijn colle ga's Erik Breukink (Kalmthout) en John Talen in Heide. Van der Poel (33) maakt samen met Breukink nog wel eens een trainingstochtje. Maar Talen ziet hij nooit. Zoals hij de men sen in de omgeving van zijn fraaie huis zelden ontmoet. Het is een klacht van de plaatselijke plattelanders: 'Den Ollanders' Jong Zeeland naar Lommei van onze voetbalmedewerker MIDDELBURG - Dinsdag avond speelt Jong Zeeland weer een wedstrijd in de internatio nale competitie. De selectie van coach Wies van Avermaete reist naar het Belgi sche Lommei (aanvang 19.30 uur). Voor die wedstrijd zijn de volgende spelers uitgenodigd: Menno van Gremberghe (Axel). Eric Wieland (AZVV), Edwin Held en Marcel Kole van Goes, Robin Moreauw, Pieter van de Neut en Peter Willemse van Kloetinge. Pascal van de Berg en Steven Seedo van Middel burg. Wilfred Schipper (Oostka- pellei. Danny Gabrielse en Ruud de Vroe van RCS. Alexan der Rijckaert (Sluiskil). Jimmv Kikkert (Vlissingen) en Erwin Nelissen van Zierikzee. Verzorger is weer Ton Shields. Daarna speelt Jong Zeeland weer een thuiswedstrijd. Op maandag 15 februari op het hoofdveld van Vlissingen tegen FC Den Bosch. DEN HAAG (GPD) - Op het mo ment dat PVDA-kamerlid John Lilipaly de uitnodigingen voor zijn ronde-tafelgesprek van gis teren over racisme in de sport op de post deed, had hij niet kunnen bevroeden dat ruim een maand later het onderwerp het gesprek van de dag zou zijn. De KNVB liet een langverwacht rapport het licht zien, de ene burgemeester stuurde een trein met jongeren die de Hitler groet brachten terug naar het station van herkomst en de an dere burgervader wilde het aanvangstijdstip van de inter land Nederland-Turkije ver vroegen. En dus was de belangstelling groot gisteren in de Groen van Pinksterer-zaal van de Tweede Kamer. Tot grote tevredenheid van zowel Lilipaly („Dit is nog nooit vertoond") als van minis ter Hedy d'Ancona, die met zichtbare tegenzin de zaal half weg de discussie moest verlaten omdat de ministerraad-vergade- ring niet zonder de bewinds vrouwe kon. Eén man had zich vooraf geex- cuseerd. John de Wolf moest 's avonds in Sittard met Feye- noord voetballen tegen Fortuna. Maar verder waren ze er alle- WIJK AAN ZEE (ANP) - Anatoli Karpov heeft vandaag aan een remise voldoende om de Hoogo vens Matches op zijn naam te schrijven. De oud-wereldkam pioen kwam gisteren tot een puntendeling met de Spanjaard Illescas. Na drie partijen in de finale is de stand 2-1 in het voor deel van de Russische groot meester. Met nog twee ronden te schaken voeren de Rus Salov en de Est Oil de ranglijst aan van het open toernooi. De beste Nederlander, nationaal kampioen Piket, is door een nederlaag gezakt naai' de gedeelde vierde plaats. Belangrijkste slachtoffer tijdens de tiende ronde in Wijk aan Zee was Hodgson, die met wit ten on der ging tegen Salov. Een gedek te vrijpion van zwart op h3 bleek de Engelsman fataal. Salov is de voornaamste kandi daatvoor de eindzege. Hij won al eens het kampioenschap van de Sovjetunie, een eer die hij overi gens met een andere grootmees ter moest delen. Ook eindigde hij in Wijk aan Zee ooit op de ge deelde eerste- plaats. Dat ge- integreren niet. Ze pikken slechts hun land in. Net als zijn streekgenoot Breu kink is Adrie van der Poel sinds zes maanden vader. Van David. Achter die naam moet niets wor den gezocht. Echtgenote Corin- ne en hij vonden het mooi klin ken. Het ventje staat al. maar valt ook vaak Reden waarom de randen van de salontafel zijn af geplakt met schuimrubber. Dat steekt af tegen de sjieke marme ren vloer. Maar de veiligheid van David gaat voor alles De trotse moeder mag graag met hem pronken in haar ouderlijk huis. dat van de Poulidors in Limoges. „Corinne gaat vaker dan ik naar Frankrijk. Voor haar is het hier moelijker wennen dan voor mij. De afstand is voor haar groter, hè. Ik kom uit Hoogerheide, dat is hier bij wijze van spreken om de hoek. We overwegen nu een tweede huisje in de buurt van Li- maal. Van Jorien van den Herik (voorzitter van Feyenoord) tot Richard A. Stein (voorzitter van de Stichting Bestrijding Antise mitisme) en van scheidsrechter John Blankenstein tot de direc teur van het Centrum Informa tie en Documentatie Israël, Drs. R.M. Naftaniel. D'Ancona zette de toon. de rest volgde al snel. De minister van WVC prees de KNVB weliswaar voor het (eindelijk) uitbrengen van een anti-racisme-rapport, maar zette vervolgens vraagte kens achter de haalbaarheid van de aangegeven maatregelen. „Ik heb grote zorgen over de uitvoer baarheid van de plannen", aldus D'Ancona. „Over hoe de voet balbond de financiering en de mankracht wil regelen, lees ik helemaal niets. Ik heb al ergens gelezen dat het rapport een pa pieren tijger is. Zover wil ik niet gaan, maar ik wil wel duidelijk heid." Samenleving Jan Masman. binnen het demis sionaire KNVB-bestuur belast met veiligheidszaken, werd on aangenaam verrast door de har de woorden van de minister. „De maatregelen die we hebben aan gekondigd op het gebied van de beurde met landgenoot Gelfand, die vrijdag een van zijn mindere dagen had. De andere kandidaat voor de triomf is Oil. die Piket een illusie armer maakte. Op een half punt van de koplopers volgt de Duitser Lobron. De leiders treffen elkaar in de voorlaatste ronde. Salov heeft wit. Wijk aan Zee. Hoogovens Matches, derde partij: Karpov (Rusi-Illescas (Spat 1j-' j iStand' 2-11 Hoogovens Open, tiende ronde: Hodgson lEngi-Salov iRus) 0-1. Piket (Ned)-Oll (Est) 0-1 Adams (Eng) Lo bron (Dun 0-1, Gelfand (Rus)-Azmai- parasvili (Arm) 0-1. Akopian (Armi- Sjirov (Let) 'a-'j, Nikolic (Bosi-L. Hansen (Den) Nunn (Eng)- Toekmakov (Oek> 0-1, Van der Wiel (Ned)-C. Hansen (Den) 'a-16, Goere- vitsj (Bel)-VanWely (Ned) 1-0. Kortsj- noi (Zwi)-Nijboer (Ned) 1-0, Sokolov (Rusi-Har-Zvi (Isr) 1-0, Smirin (Isr)- Huzman (Oek) 1-0, Reinderman (Nedi-Wolff (VSti ta-tï. Christiansen (VSt)-Schvvartzman iRoe) 1/2-' Lpoetian (Arin)-Winants (Bel) 1-0, Ci- fuentes (Ned)-LekO (Hon) i-j-Vi:. Van der Sterren (Ned)-De Boer iNedi 1-0. Schmittdiel (Dun-Van der Werf(Ned) 1 j-1Rotstein (Oek)-Grooten (Nedi 0-1 Stand aan kop: 1 Oil. Salov 7 1 - punten. 3 Lobron 7.4 Azmaiparasvi- li. Hodgson. Piket. Toekmakov 6 1 moges te kopen. In die omgeving kan je goed fietsen. Er zijn flink wat heuvels". De goede fietsroutes zijn niet doorslaggevend bij de keuze, maar spelen wel een belangrijke rol. Van der Poel traint nog steeds hard. Op zijn dagelijkse tochtjes Breda vice versa komt hij de laatste jaren steeds meer collega's tegen. Oók na wedstrij den. „Vroeger was ik na een ker- miskoers een van de weinigen die terug naar huis op de fiets ging. Nu zie je een man of vijftig naar huis rijden. Ik heb altijd een voorsprong gehad omdat ik meer kilometers maakte dan de rest. Nu traint iedereen hard." „Voor de Ronde van Vlaanderen van vorig jaar had ik me echt gek getraind. Dagelijks 200 kilome ter. In de finale keek ik eens om me en bleek er nog een man of twintig in mijn groep te zitten. Uiteindelijk werd ik zeventiende racisme-bestrijding moeten nog nader uitgewerkt worden. Daar hebben we de hulp bij nodig van alle geledingen uit de samenle ving. We staan pas aan het be gin. Maar als ik dan de minister zo hoor praten, denk ik dat haar uitspraken de samenwerking al leen maar bemoeilijken. De KNVB kan het niet alleen." Masman had weinig zin om gis teren in het beklaagdenbankje te zitten. „We moeten niet verge ten dat racisme vooral een maat schappelijk verschijnsel is. waar UEFA legt Ajax hoge boete op ZURICH (ANP) - De Europese voetbalunie heeft Ajax een boete van 27.000 Zwitserse frank, ongeveer 35.000 gulden opgelegd. De Amsterdammers werden bestraft wegens vuur werk en onregelmatigheden tij dens de ontmoetingen met 1. FC Kaiserslautern in het UEFA-be- kertoernooï. Voor het thuisduel kreeg Ajax een boete van 15.000 frank, om dat er op de tribunes vuurwerk werd afgestoken. In de return kwam er voor vuurwerk en onre gelmatigheden nog 12.000 bij. Kaiserslautern werd beboet met 5000 frank. AC Milan moet een bedrag van 25.000 frank aan de UEFA overmaken wegens de wanordelijkheden in de thuis wedstrijd voor de Champions League tegen IFK Góteborg. Frank Verlaat (Auxerre) en Adrie van Tiggelen (PSV) zullen in de eerstkomende wedstrijd tegen respectievelijk Ajax en Goteborg kunnen meedoen- Beiden waren wegens een rode kaart voor een duel geschorst, maar zaten die wedstrijd reeds uit. De UEFA besloot Verlaat en Van Tiggelen geen zwaardere straf op te leggen. Het overkwam hem vaker, de voorbije twee seizoenen. De sponsors stonden daardoor niet in de rij voor de gewezen win naar van 'Vlaanderen'. Luik- Bastenaken-Luik en de Gol- drace. Logisch, vindt hijzelf ook. Raas was wel geïnteresseerd, maar viel af omdat Maassen toch nog bleef. De Amerikanen van Subaru konden niet aan zijn salaris wensen voldoen. Priem tenslotte bood hem een zuinig contractje. „Voordat geld had ik komend seizoen net zo goed kunnen gaan werken." Bij de Italianen van Mercatone Uno. een warenhuisketen, moet hij financieel 'een stapje' terug doen. „Maar dat is wat anders dan een hele sprong, hè". Hij mag zelf zijn wedstrijden kiezen. De Ronde van Sicilië, de voor jaarsklassiekers, de Ronde van Italië plus links en rechts nog vooral de politiek zich verant woordelijk voor moet voelen. De clubs en de KNVB worden er mee geconfronteerd. Ik consta teer met enige tevredenheid dat het binnen de stadionpoorten duidelijk afneemt. Los hiervan: hoe ernstig een zaak als racisme ook is. ik vind dat het allemaal nogal wordt overdreven." Lilipaly is die mening niet toege daan. Sterker, het kamerlid vindt dat de KNVB nog veel te voorzichtig is. „Ik wil zelfs zover gaan dat de bond de licentie van een club intrekt als fans zich meermalen schuldig maken aan het uiten van racistische taal. Het moet de KNVB eens duide- wat koersjes. Dan is het gedaan. Een luxe programma. „Dat heb ik ook min of meer als voorwaar de gesteld Ik moet een paar wedstrijden hebben waarop ik me kan richten. Mocht het dit jaar goed uitpakken, dan ga ik nog even door. Valt het allemaal tegen, dan stop ik. Geen punt. Dan ga ik me toeleggen op het crossen en de All Terrain Bike" En na het fietsen? Voor de job van ploegleider voelt Van der Poel niets. Bondscoach van de veldrijders soms? „Dat lijkt me wel leuk". Het werk van Ray mond Poulidor. zijn schoonva der, vindt hij ook wel wat. De man die acht keer op het erepo dium van de Tour stond, doet de public relations voor een dag blad. France Soir. Van der Poel. net als 'Opa Poupou' eeuwige tweede, lijkt dat ook wel wat. Als hij maar niet te veel van huis hoeft. lijk worden dat ons geduld op is. Het stadion mag geen vrijplaats worden van racistisch gedrag." Ook Jorien van den Herik, voor zitter van Feyenoord, kan zich vinden in een hardere aanpak. „Met preventie alleen los je het probleem niet op. We praten hier over een mentaliteitsverande ring en daar kan zo een halve ge neratie overheen gaan. Als we het probleem niet versneld aan pakken. staat de bedrijfstak ter discussie." Echte oplossingen, die het racis me voorgoed uit de stadions zou den doen verdwijnen, had nie mand voorhanden. „De proble- „Ik ben graag thuis. Beetje tv kijken, beetje met de kleine spe len. een ijsje halen. „Nee, ik ben geen type dat een boek leest. Ook geen wielerverhalen. Daar heb ik geen geduld voor. Ik be steed mijn tijd liever anders Hij maakt eén uitzondering. Voor Martin Gray Van zijn boe ken. waarin alles misgaat wat maar mis kan gaan in het leven van een man. heeft Van der Poel genoten. „Vooral omdat alles waar gebeurd is. Dan krijgt het veel meer waarde voor mij." Voor de rest bestaat zijn leven nog steeds uit fietsen. Eén keer per jaar, meestal de donderdag na Parijs-Brussel, laat hij zich een beetje gaan. Met Breukink. zijn broer Jacques. Knetemann en een aantal andere streekge noten. 'trainen' ze die dag niet meer dan veertig kilometer. Dan gaan ze de kroeg in en is het drin ken geblazen. „Lekker lullen tot een uur of vier. Na het laatste rondje gaat iedereen op de fiets weer naar huis". Einde seizoen, zeg maar Hij heeft pas één keer eerder echt een flinke slok op gehad. Het was in een discotheek op Martinique. Het was zijn eerste ontmoeting met Corinne. Het contact verliep soepel, want de drank had van Van der Poel een ander mens gemaakt. Hij kende even geen remmingen en sprak vloeiend Frans. Nu. in de aanloop naar het WK veldrijden, is de asceet in Van der Poel weer opgestaan. Hij was al vijf keer tweede en één keer derde bij de mondiale titelstrijd. Er is hem veel aan gelegen zon dag in Corva (Italië) eindelijk goud te halen. Startschot Hij laat niets aan het toeval over. Als het startschot klinkt, kent hij het parcours in het boe- rengat boven Venetie als zijn broekzak. Behalve met de fiets zal hij het traject ook enkele ke ren te voet afleggen. „Om alles in me op te nemen Als je fietst, heb je slechts een beperkt zicht" Voor hèm. de man van de tweede plaatsen, is het geen enkel pro bleem zich elke keer weer op te laden. Omdat die gouden plak medaille nog ontbreekt. Van der Poel: „Het zou natuurlijk prach tig zijn als ik ik die regenboog trui nog een keer pak. Maar het is geen halszaak. Ook zonder we reldtitel is mijn carrière ge slaagd." men in de volksbuurten weer spiegelen zich op de tribunes", analyseerde Co Adriaanse. di recteur opleidingen bij Ajax. „Dat ongenoegen wordt geuit tijdens een wedstrijd. Om te kwetsen gebruiken ze dan racis tische taal. Ze weten niet wat ze zeggen, maar ze weten wél dat ze de tegenstander ermee kunnen vernederen. Een directe oplos sing zou ik niet weten. Het heeft allemaal met opvoeding en be schaving te maken. Het is wel belangrijk dat spelers en trai ners zich openlijk, en meer dan nu het geval is, distantiëren van dit gedrag. Dan zijn we al een stuk verder." van een medewerker TERNEUZEN/HULST - De vier zaalvoetbalteams aan de top van de hoofdklas regio Zeeuwsch-Vlaanderen gaven geen krimp. De meeste indruk maakte de monsterzege (16-3) van de reserves van Hel Bonte Hert tegen Grensvrienden. De opzienbarende winst was achteraf niet zo verrassend, om dat de twee vaste basisspelers van het eerste team Harm Rietjens (topscorer met acht doelpunten) en Angelo Verbrae- ken (hij scoorde vier keer) de grootste inbreng hadden in de produktie van Het Bonte Hert 2. De overige treffers kwamen op naam van Onno Ribbens (2). Misja de Vlieger en Jean-Claude Everaert. Bij de rust was de stand 4-2 in het voordeel van de Hulstena ren, maar daarna werd het tem po voor tegenstander De Grens vrienden te machtig. Luc Rom- bout, Patrick de Block en Rudi van Dale scoorden voor de ploeg uit Koewacht. In Terneuzen was het treffen tus sen Broodje Ben/de Ridder en Churchill Lions op voorhand be slist. Churchill Lions verscheen, door een communicatiestoornis binnen het team, slechts met vier spelers binnen de lijnen. Hoewel de leiders een povere in druk maakten en tegen de ge handicapte tegenstander niet gemotiveerd waren, stond de overwinning G0-4) bijvoorbaat vast. Bert Wilting. Jos van Dries- sche en Michel Hulsman scoor den elk twee keer. Jos van de Maasschalkerweert één keer, terwijl Bennie van Leeuwen zijn rentree vierde met drie doelpun ten. Theo Schram (2), Ab Dieleman en Michel van Craenenbroeck namen de produktie van Chur chill Lions voor hun rekening. De Kombuis won met 9-4 van Terneuzen, terwijl Van der Gucht het onderaanstaande IZV met 7-4 klopte. Vervaet be haalde twee belangrijke winst punten (4-3) tegen Cambrmus en Bleyenberg/Vajo versloeg met dezelfde cijfers (4-3) Sporting'88 /De Ruyter. Koster Dey tegen Racing White van een medewerker TERNEUZEN - De zaalvoetbal lers van Philippine deelden in de eerste klas regio Zeeuwsch- Vlaanderen de genadeklap uil aan een van de concurrenten Kees Mechielsen. In de sporthal 't Zwaantje van Terneuzen liep Kees Mechielsen tegen een af straffing op: 12-3. Binnen tien minuten nam de ploeg uit Phi lippine een riante 5-0-voor- sprong. Die klap kwam de thuis club niet meer te boven. Men kwam niet verder dan doelpun ten van John de Ritter. Simon van Hoeve en Dennis Hamelink. Bij Philippine/Ploegaert was Marnix Schieman met zeven doelpunten de absolute topsco rer, gevolgd door Tonnie Goos- sens (4) en Harry Vermeire. Door het verlies van Mechielsen komen nu nog drie teams in aan merking voor de titel: favoriet nummer één Sporthuis De Cocq, Philippine/Ploegaert en Maas Afbouw. Laatstgenoemde be haalde een regelmatige 5-2-over- winning tegen De Groote Slock. Dow distantieerde zich dankzij een krappe 5-4-winst tegen De Pooter/Triangel van de laatste plaatsen. AZWZ klopte met 6-3 ZATERDAG 09.00- 00.30 EURO: Diverse sporten. 13.15-18.15 BBC 1: Grandstand: Football focus (FA Cup-voetbal), paarderaces te Cheltenham, boksen (Johnny Armour-Ricky Romero van uit Londen), ijshockey (Engeland- Schotland vanuit Sheffield), rugby- league (Warrmgton-Castleford van uit Wilderspooli en Final score (voet baluitslagen) 13.20-14.55 RTL Australian Open '93 tenniskampioenschappen te Melbourne, samenvatting. 14.25-15.30 BRT 2: Sport.extra: recht streeks verslag van het WK-veldrij- den voor amateurs in Bordenone i Italië i 15.00-17.31 Ned 3: Studio sport: met wielrennen iWK veldrijden in Italië), schaatsen iNK sprint in Utrecht) en de Open Australische tenniskam pioenschappen (finale vrouwen en kelspel). 17.25-17.55 Did 1: Sportschau. 19.15-19.50 Did 1: Sportschau. 19.25-19.55 BBC 2: Kings of the cast le: schaken, verslag van de kandida- tenmatch lussen Nigel Short en Jan Timman vanuit El Escorial (Spanjei, live. 19.30-20.00 BRT 1: Sport 19.55-20.10 BBC 2: Sport. 22.00-23.20 Did 2: Das aktuelle Sport- Studio zaalvoetbal (Masters vanuit München), tennis (Austalian Open) en kunstrijden op de schaats vanuit 15 00-17 00 Did 3: Sport 3 extra. 22.10-22.30 BBC 1: Sport 22.15-22.45 Ned 3: Studio sport 22.30-23.00 BRT 1: Sport op zaterdag 23.10-00.15 BBC 1: Match of the dav voetbalmagazine 04.00-06.00 RTL -: Australian Open '93: tenniskampioenschappen *p Melbourne, finale mannen in.o.g) moest worden uitgesteld. I)e Kombuis-Terneuzen 9-4 (4-2) In de tweede helft werd de thuis club sterker, mede door het ont breken van wissels bij Terneu zen. Menno den Dekker, Pascal de Ridder. Peter Vermast en Johnny de Lijzer scoorden de Terneuzense doelpunten. Voor De Kombuis schoten Dave de Booy (3). Sjef Pouwels (2), Maar ten Zwegers (3) en Ed van Bellen raak. B!eyenbergh/Vajo-Sporting'88/ De Ruyter 4-3 - In de slotfase van de gelijkopgaande wedstrijd pakte Bleyenbergh alsnog de winst. Jos Hoefnagels en Adrie Meijer verdeelden de produktie bij Bleyenbergh. waardoor de winst ondanks de drie treffers van Alex Meijer i Sportingi naar de ploeg uit Hulst ging. Cambrinus-Vervaet 3-4 - Een de gradatiestrijd die net in het voordeel van Vervaet werd be slist. Kees Saman (2) en Henk Borgt namen de Axelse doel punten voor hun rekening. Dat bleek echter niet voldoende, want Vervaet deed via Harry Klnt (2). Jochem Vervaet en Pe ter de Kort een geslaagde greep naar de winst. lZV-Van der Gucht 4-7 - De strijd leek bij de 0-3-ruststand beslist, maar in de tweede helft kwam IZV gevaarlijk opzetten. Bij een 4-3-stand in het voordeel van Van der Gucht was er nog van alles mogelijk, maar daarna nam de ploeg uit Clinge defini tief afstand van zijn opponent. Van der Gucht had in Jan de Vis ser. Piet de Visser (2). Nélis de Visser, Marcel Verdunnen (2i en Ronnie Goossens zijn doelpun tenmakers. Mark van Troost (2), Johnny de Kort en Adrie da Silva waren verantwoordelijk voor de pro duktie van IZV. I)c stand in de hoofdklus regio. 1 Broodje Ben/De Ridder 16-27 (97-43), 2 De Kombuis 17-27 (115-71). 3 Het Bonte Hert 2 16-26 111-58). 4 Van der Gucht 17-26 (119-73). 5 Koster Dey/ Transehemle 16-17 (76-91), 6 Racing White 15-16 (97-791. 7 Bleyenbergh, Vajo 17-15 (66-761, 8 De Grensvrien den 15-14 (61-82>. 9 Sporting '88,De Ruyter 16-12(62-82). 10 Terneuzen 17- 12(76-100). 11 Vervaet 17-12(64-94). 12 Churchill Lions 16-9 (89-104). 13 Cam- brinus 16-9 (60-80). 14 IZV 17-6 (76- 135). Corn Boys/Ranschaert en Ter neuzen Bonded Stores behaalde een verdienstelijk punt (4-4) te gen middenmoter Het Bonte Hert 3 Dow-Dc Pooter/Triangel 5-4 (2-11 - Hans van de Boom (2). Peter Rompa, Jack Agatovski en Andrë Buckens voor Dow Johnny Dieleman (2). Ton nie Hendrik.se. Robbie Versluys voor De PootenTri angel. Maas Afbouw-De Groote Slock 5-2 (3- li - Mark Comelissen (3). Hans Ze- gers. Peter Maas voor Maas Afbouw Luc de Maaijer (2) voor De Groote Slock AZWZ-Corn Boys/Ranschaert 6-3 13- 2) - Rudie de Kort <2i. Paul de Kort. Danny Declerq(2>. Frank Buijze voor AZWZ Rudie Fruytier. Tom Hende- neckx (2) voor Corn Boys/Ran schaert. Het Bonte Hert 3-Terneuzen Bonded Stores 4-4 - Jean-Pierre van de Walle (2). Dave Zwartepoorte. Hans Urgert voor Het Bonte Hert. Freek Boele. Ronald de Waal. Luc de Maaijer, Pe ter Koole voor Tern. Bond Stores De stand in de eerste klas regio: I Sporthuis De Cocq 14-26 (117-32), 2 Maas Afbouw 15-25 (88-43), 3 Philip pine 15-25 (87-44). 4 Kees Mechielsen 15-20 (67-52). 5 AZWZ 15-15 (65-71), 6 Het Bonte Hert 3 15-15 (73-84), 7 Dow 15-12 (53-79). 8 HKC 14-11 (56-60). 9 De Groote Slock 15-9 (45-72), 10 Tem. Bond Stores 15-8 (47-72). 11 Corn Boys/Ranschaert 15-7 (54-115). 12 De Pooter/Triangel 15-5(69-97) Zondag 09.00- 00.30 EURO: Diverse sporten 11.30-13.00 Ned 2: TROS/Veronica sport magazine met Jack van Gel der en Elsemieke Havenga. 12.00-13.30 RTI. Australian Open '93: tenniskampioenschappen te Melbourne, samenvatting. 12.30-13.15 BRT I: Sportmiddag. 13.40-13.55 BRT 2: Sport extra, vol leybal (samenvatting van de halve fi nalewedstrijd, vrouwen). 13.55-16.00 BRT 2: Wielrennen recht streeks verslag van het WK-veldrij den voor profs in Bordenone (Itallei 15.00-18.00 Ned 3: Studio Sport: met wielrennen (WK veldrijden in Itahei. schaatsen <NK sprint in Utrecht) en de Open Australische Tenniskam pioenschappen 1 finale mannen en kelspel) 5.50-18.10 Did 2: Sport extra: met o.a voetbal (DFB-Masters vanuil Mün chen 17.00-17.30 Super: Sports special 17.00-17.30 RTI, 4: Snowmagazine 17.35-18.10 BBC 2: Ski Sunday: ma gazine met vandaag o.a. WK skiën vanuit Japan 18.10-18.35 Ned 3: Studio Italia; met Italiaans competitievoetbal. 18.10-18.40 Did 1: Sportschau. 18.10-19.10 BBC 2: Rugby special: magazine met vandaag o.a. een voor uitblik op de komend weekend te houden tweede ronde van het Vijflan- den-toernool. 18.45-19.10 RTL Sport 18.45-20.00 Ned 3: Studio sport 19.30-19.45 BRT 1: Sport 19.45-20.30 BRT 1: Sportweekend. 19.50-19.58 Did 1: Sporlschau-Tele- gramm. 21.55-22.55 RTL 4: Sport 22.10-22.15 Did 2: Sport am Sonntag .22.30-22.50 BRT 1: Vandaagensport Gert-Jan Kooreman van 'Feyenoord Fans tegen Racisme' in gesprek met (van links naar rechts) F. Blankenmeyer, PR-manager Feyenoord. Fevenoord-voorzitter Jorien van den Herik. J. Bontenbal van de KNVB en scheidsrechter John Blankenstein. foto Ed Oudenaarden/ANP EINDHOVEN (GPD) Hans van Breukelen mist zeker drie wedstrijden voor PSV. Gisteren blesseerde de doelman zich op de training bij een luchtduel, resultaat: een scheurtje in het kapsel van de rechterwijsvinger, twee andere vingers uit de kom. De medische staf oordeelde dat de 36-jarige Van Breukelen min stens twee weken uit de roulatie zal zijn, maar mogelijk voor de topper tegen Ajax. zondag 14 februari, hersteld is. Tot die tijd wordt Van Breukelen vervangen door tweede doelman Wim de Ron. De 23-jarige keeper uit Dinteloord begint morgen tegen RKC aan zijn derde competitiewedstrijd voor PSV. Precies een jaar gele den verving hij Van Breukelen twee keer Toen had Van Breuke len de pech meteen na de ontmoeting Ajax geblesseerd te raken De Ron verheugt zich op zeker drie wedstrijden (RKC. Sparta, Cambuuri in het doel van de kampioen. „Voor mij is het de kans me te bewijzen. Hier wachtje op, op dit soort momenten". Het is de kans voor De Ron aan te tonen dat PSV iets te voorbarig is geweest met de beslissing Patrick Lodewijks na volgend sei zoen een basisplaats toe te zeggen. De Ron: „Voor mezelf had ik al uitgemaakt dat ik na dit seizoen uitgeleend wil worden, maar ik heb inmiddels van PSV te horen gekregen dat ze me willen houden. Westerhof wil me nog een jaar op de bank hebben. Maar dan ben ik dus een ruilobject, want na volgend seizoen komt Lo dewijks. Toen ik Westerhof vroeg of hij mij dus minder vond dan Lodewijks. zei hij 'ik weet niet of hij beter is. hij heeft in elk geval meer ervaring'. Anderzijds weet niemand of Westerhof na vol gend seizoen nog trainer is van PSV. Dat zullen de resultaten van dit seizoen bepalen, denk je niet?" Adrie en Corinne van der Poel met hun zoon David. Veel belangstelling voor discussie over racisme foto Thorn van Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 47