De natuur doet niet aan rampen PZC Plan voor buitendijks hotelcomplex Yerseke Veel belangstelling voor tentoonstelling over ramp Discriminatie blijkt veelgehoorde klacht Boek over ramp 'overbodig' Verzendbedrijf van hulpmiddelen bij incontinentie Afscheid adviseur voor jeugdwerk provincie Erwin Kroïl op Neeltje Jans bij opening expositie watersnood: lezers schrijven ZATERDAG 30 JANUARI 1993 1 5 van onze verslaggever NEELTJE JANS - Meteoroloog: Erwin Kroll heeft vrijdag bij de opening van de expositie Ramp '53 in de Delta Expo op Neeltje Jans gepoogd een hardnekkig misverstand uit de wereld te helpen: wat veertig jaar gele den gebeurde, was geen natuur ramp. Niet zozeer omdat de overstroming had kunnen wor den voorkomen, maar eenvou dig omdat de natuur er geen na deel van had. „Die doet gewoon wat nodig is." Geen stormen, zou juist een ramp zijn, gaf hij aan. Verschrik kelijke temperatuurverschillen op aarde worden rechtgetrok ken dankzij de wind, die zo hard optreedt als nodig is. Gebeurt dit niet, dan zouden de Neder landers wegvriezen en bewoners van zuidelijker streken worden gebraden. Soms is 'gewone' wind onvoldoende. „Dan ont staan wervelingen die extra war me en koude lucht verplaatsen, de zogenaamde depressies." En die gaan soms gepaard met stormsnelheid om de warmte rap over de aarde te Verdelen. Met, zijn betoog sloot hij aan op het thema van de expositie, te vens het verschijnsel waar de ramp om draaide: de mens. Die, ondanks alle risico's, laaggele gen kustgebieden verkiest bo ven het binenland, omdat zij er vruchtbare grond vindt. Het ri sico van overstromingen cal culeren zij in. Water voert dan weer vruchtbare grond aan, die de overlevers een nieuwe kans biedt. Nog steeds mag Zeeland over stromen. Deltaveilig betekent immers slechts een risico van maar één overstroming in de vierduizend jaar. „Dat kan in 2065 zijn, in 3044, maar ook vol gend jaar." De consequenties van absolute veiligheid zouden nooit worden geaccepteerd. Zet overal een dikke muur van veer tig meter hoog omheen, dan is geen zee te hoog. Maar toch, dacht hij, zou de bevolking in dat geval de provincie massaal de rug toekeren. De natuur blijft gewoon doen wat ze moet doen: de aarde leef baar houden. „En wij, op de grens van land en water, zullen proberen ons land te bescher men tegen de woeste wijze waar op de natuur haar taken soms verricht." En tegelijkertijd po- van onze verslaggeefster VLISSINGEN - Veel buitenlan ders doen een beroep op het An ti-discriminatiebureau Zee land (ADBZ). Vanaf de opening op 21 november 1991 zijn 105 klachten over rassendiscrimi natie binnen gekomen. Toch is dit maar een klein gedeelte, denkt coördinator F. Pisanu van het ADBZ. „Veel buitenlan ders vinden het moeilijk toe te geven dat ze worden gediscri mineerd." Het aantal klachten had volgens Pisanu drie keer zo hoog kunnen zijn. „Vaak worden scheldwoor den normaal gevonden. 'Het hoort er nou eenmaal bij' horen we hier maar al te vaak", aldus Pisanu. De meeste klachten kwamen van buitenlanders die zich ge discrimineerd voelden door de overheid. Discriminatie bij het toewijzen van een woning en op de arbeidsmarkt komen ook veelvuldig voor. Het ADBZ heeft bij de behandeling van vier zwaardere klachten aangifte ge daan bij de politie. Hierbij ging het om iemand die vanwege zijn huidskleur in elkaar was gesla gen en om een buitenlandse jon gen die werd geweigerd in een discotheek. Leuzen Op het hoofdkantoor in Vlissin- gen kwamen in totaal 87 klach ten binnen. Het steunpunt in Goes behandelde zes klachten. In Terneuzen zijn op het steun punt twaalf klachten binnenge komen. Pisanu vindt het niet uitzonderlijk dat de meeste klachten van Walcheren komen. „Daar wonen gewoon de meeste buitenlanders", aldus Pisanu. Overigens komen niet alle klachten van buitenlanders. Ook veel Nederlanders bellen naar het ADBZ omdat zij zich er geren aan discriminerende leu zen op muren en voetbalvelden. Medewerkers van het Anti-dis criminatiebureau onderzoeken de klachten. Zij kijken naar de ernst van een klacht. Vier klach ten bleken in de afgelopen veer tien maanden niet terecht. Pi sanu: „Soms discrimineren mensen vanwege hun westerse manier van denken. Ze hebben dan niet eens in de gaten dat ze iemand beledigen. Een mede werker gaat in zo'n geval naar degene toe die van discriminatie beticht wordt. Die is meestal best bereid zijn excuses te ma ken." Genodigden bekijken gefascineerd de expositie over de ramp in het Topshuis. foto Pieter Honhoff gen daar een maximaal voordeel uit te slepen. De expositie toont de mensen in de dagen van de ramp. Hun angst, leed. heroïek, warmte en solidariteit wordt weergegeven met foto's, film- en geluidsban den Foto-onderschriften ont breken goeddeels. Dat hindert niet erg, want de beelden spre ken voor zich. Tussen de platen door hangen telexberichten van net voor, tijdens en na de over stroming. De expositie blijft het hele jaar staan. De komende tijd worden in de hal van het gebouw materialen geplaatst die bij de hulpverlening werden gebruikt. Verwacht wordt onder meer een helikopter, de enige die Neder land destijds rijk was. Inbrekers schrikken van eigen lawaai VLISSINGEN - Bij een poging tot inbraak in het kinderdag verblijf aan de Wickenburg in Vlissingen hebben inbrekers zo veel kabaal gemaakt dat buurt bewoners er wakker van wer den. De gealarmeerde omwo nenden zagen vrijdagochtend om 3.15 drie personen wegren nen. Waarschijnlijk zijn de da ders zelf ook geschrokken van het harde geluid. Ze namen de benen zonder zich te bekommeren over hun auto. Achteraf bleek dat deze donder dagavond was gestolen van een parkeerplaats aan de President Rooseveltlaan. van onze verslaggever YERSEKE - Naast dorpshuis De Zaete verrijst op termijn een hotel- en appartementencom plex. Initiatiefnemers zijn Faasse Projektresearch uit Goes en exploitant W. van Enge lenburg van De Zaete. Het zoge heten 'apartotel', dat vier bouwlagen telt en daarmee twaalf meter hoog wordt, biedt uitzicht op de Oosterschelde. In het pand komen deels hotelka mers en deels koopappartemen ten, die om en nabij twee ton kosten. De investering in het complex bedraagt vijf miljoen gulden. Volgens drs M. J. Faasse, make laar/taxateur bij Faasse Make laars, bestaat in Reimerswaal behoefte aan verblijfsaccommo- datie, vooral vanuit het zakenle ven. „Niet alleen de schaal- en schelpdiersector, maar ook Meijer en het Centrum voor Oe- cologische en Mariene Biologie hebben nogal eens gasten uit binnen- en buitenland. Momen teel zijn er geen overnachtings mogelijkheden in Yerseke." Daarnaast vormen toeristen een doelgroep voor de hotelvleugel. Het complex heeft ruimte voor achttien appartementen en achttien hotelkamers. Drs Faas se wijst erop dat de precieze ver houding nog niet vaststaat. In elk geval vormt de verkoop van appartementen de financiële ruggegraat van het plan. De eerste gegadigden hebben zich inmiddels aangemeld. Er is onder andere belangstelling van Yersekse ondernemers die vlak over de grens in België wonen en dagelijks tussen woonplaats en werkplek pendelen. Overigens* mogen de appartementen niet permanent worden bewoond. Tussen het 'apartotel' en dorps huis De Zaete bestaat straks een duidelijke koppeling. De exploi tant van het dorpshuis regelt de verhuur van hotelkamers. Drs Faasse verwacht dat het com plex een gunstig effect heeft op de bezetting van De Zaete. De gemeente eist dat de hotelbezoe kers geen parkeerruimte van het dorpshuis opslokken. De ont wikkelaars zoeken hier nog een oplossing voor. Naar verwachting wordt dit voorjaar de planogische proce dure voor de bouw in gang gezet. De welstandscommissie is op enkele details na positief over het plan. Het ontwerp is ge maakt door Heidemij Advies. Dingemanse uit Goes treedt op als projectontwikkelaar. Omdat het hotel- en apparte mentencomplex buitendijks wordt gebouwd, is de instem ming nodig van de Stuurgroep Oosterschelde. Indertijd ging dit orgaan akkoord met een plan voor een hotel op het haven hoofd tussen de jachthaven en de Beatrixhaven, maar dat is nooit van de grond gekomen. Het ontwerp was toen ook van Heidemij Advies. Drs Faasse heeft, dan ook goede hoop dat het bouwplan geen bezwaar op levert. Het water en de herinnering van onze verslaggever Rinus Antonisse VLISSINGEN - In provin ciale staten heerste enkele ja ren geleden grote aarzeling over het geven van een subsi die, 60.000 gulden, aan het project van de Amsterdamse historica prof dr Selma Ley- desdorff over de watersnood van 1953. Ze wilde mensen (laten) interviewen over hun herinneringen aan de ramp en dat weergeven in een boek. Wat voegt dat toe aan de bestaande informatie, was kern van de twijfel. Bij nader inzien streken de statenleden met de hand over het hart en kwam het geld er alsnog, sa men met 1 ton van het minis terie van Verkeer en Water staat en 130.000 gulden van de Universiteit van Amster dam. Nu het boek 'Het water en de herinnering' is uitgekomen, krijgen de twijfelaars in de staten achteraf gelijk. Zeker na, het in november '92 ver schenen boek 'De ramp, een reconstructie' van Kees Sla ger - ook voor een belangrijk deel gebaseerd op mondelin ge herinneringen - is Leydes- dorffs goed bedoelde poging de ramp van 1953 een eigen plaats in de Nederlandse ge schiedenis te geven, overbo dig. Er zal aangevoerd worden dat Slagers boek een journa listiek produkt is, niet-weten- schappelijk verantwoord. 'Het water en de herinnering' wordt wél historisch verant woord geacht te zijn. Diepgang Dat mag zo zijn, 'De ramp' van Slager is een zeer lees baar, compleet boek, met heel veel informatie en boeiende interviews. Het boek van Ley- desdorff leest niet vlot (maar misschien hoeft dat bij een wetenschappelijke publikatie niet), slechts een klein aantal intervieuws heeft voldoende diepgang om te boeien en de informatie is fragmentarisch, ook al is een vrij omvangrijke chronologie opgenomen (sa mengesteld door Nicolaesz Vlaming). De journalist wint het overtuigend van de histo rica. Prof Leydesdorff stelt dat de nadruk in haar boek vooral ligt op de emotie - het ver driet, de ontreddering, de angst, de onzekerheid van ge wone mensen. Aan aandacht hiervoor heeft het volgens haar tot nu toe ontbroken. Opvallend is dat Vlaming dit in de verantwoording van zijn chronologie juist weer spreekt. „In de herinnerings- en gedenkpublicaties gaat het vooral om het verhaal, de emotie, het curieuze voorval. Op feiten als de exacte tijd en wat er precies gebeurde, ge ven ze vaak geen antwoord." Het boek van Leydesdorff ten voeten uit. Geen namen De ruim 200 interviews zijn voor een belangrijk deel ge houden door studenten. Jon ge mensen, die van de waters nood nauwelijks weet kunnen hebben en zeker niet allemaal zijn opgegroeid nabij de zee en dus de speciale band met de dynamiek van het getij missen. Bij gesprekken over de ramp is dat, hoe groot het invoelend vermogen ook is, een handicap. Erg hinderlijk is bovendien dat de geinter- viewden in het boek anoniem of met initialen worden aan geduid. Het roept een crimi nele sfeer op. Door met volle dige namen te werken, zou precies te achterhalen zijn wie wat gezegd heeft, meldt Ley desdorff. Wat is daar in 's he melsnaam op tegen? Mis schien niet wetenschappelijk genoeg? Leydesdorff mag dan speciale herinneringen aan Zeeland bewaren - het boek is opge dragen aan haar vader, 'Zeeuw buiten Zeeland' - op een aantal onderdelen schie ten analyse en interpretatie tekort. Bijvoorbeeld waar ze het beeld van Zeeland als sta tische, geïsoleerde maat schappij 'een steeds herhaald cliché' noemt en beweert dat er wel degelijk vernieuwing en vooruitgang waren. Indus trialisatie, grootscheepse landinrichting (behalve op het in de oorlog gemundeerde Walcheren), mechanisatie in de landbouw, recreatieve ont wikkelingen: er is vóór de ramp geen sprake van. Wel degelijk een 'stagnerende sa menleving', met een sterk overheersend kerkelijk ka rakter. Politiek Net als Slager geeft prof Ley desdorff aan dat de zwakte van de dijken vóór de ramp was gesignaleerd (onder meer bij rijkswaterstaat). „Ook al ging men ervan uit dat er een zogenaamd aanvaardbaar ri sico was. toch was het bekend dat de dijken in Zeeland en sommige stukken van Zuid- Holland in die mate verzwakt waren, dat nog pal voor de ramp de eerste outline voor het latere Deltaplan op hoog niveau werd besproken." Het treft Leydesdorff dat nergens in de gedenkliteratuur een be schuldigende vinger wordt uitgestoken. De historica verzuimt niet zichzelf een pluim te geven. „Dergelijk grootschalig on derzoek is in de Nederlandse oral history nog niet eerder gebeurd. Er bestaat wel werk waarin mensen op grote schaal gevraagd is naai' een ervaring uit het verleden, maar inpassing van een ge beurtenis in een levensver haal is op deze schaal nog uniek." Ze merkt op dat de verwerking en uitleg van de 'ontzagwekkende veelheid aan gegevens over de geschie denis van subjectiviteit en de herinnering daaraan' een pro bleem bij uitstek was. Dat zal best: het probleem is in het boek ook niet écht opgelost. Emotie In de weergave van een aantal interviews is Leydesdorf erin geslaagd de emotie over te brengen. Bijvoorbeeld in de passage over de dieren. Te recht stelt ze: „Er is één as pect van de ontsnapping aan het water dat tot nu toe niet aan de orde is geweest: het gaat niet alleen om mensen, maar ook om dieren." Die la cune wordt aangrijpend inge vuld. Ook in de beschrijving van het 'overleven op zolder' worden de herinneringen scherp overgebracht. Maar daarmee zijn de tekortkomin gen en de overbodigheid van het boek niet weggepoetst. De historica geeft in haar boek geen conclusie, geen antwoord op de vraag wat herinnering precies is. Ook de invloed van de herinnering 'op de beleving van de huidige tijd' blijft ongewis. Dat is in tegenspraak met de oorspron kelijke bedoelingen van het project. Het wetenschappe lijk karakter van het boek wordt er bepaald niet door versterkt en het is een reden temeer voor de stelling: naar deze collectieve herinnering aan de ramp hoeft niemand reikhalzend om te zien. 'Het water en de herinnering' door Selma Leydesdorff. De Zeeuwse watersnoodramp 1953-1993. Met een fotoreportage van Ed van Wijk. Uitgave Meulenlioff Amster dam, 304 pagina's; 35,50 gulden. Medewerkers leggen de laatste hand aan de expositie over de watersnoodramp in De Stove, foto Willem Mieras van onze verslaggever STAVENISSE - Onder grote belangstelling is vrijdagavond in Stavenisse een herdenkingsten toonstelling geopend over de watersnoodramp van 1953. Enkele honderden bezoekers kwamen een kijkje nemen in dorpshuis De Stove. Foto's, kranteknipsels en boeken verhalen over de gevol gen van de stormvloed van veertig jaar terug. De expositie toont ook een serie foto's die de beroem de Amsterdamse fotografe Eva Besnyö destijds maakte in Stavenisse. Het is de eerste dat het ma teriaal in de gemeente Tholen wordt geëxpo seerd. „De ramp laat ons de machteloosheid van de mens zien, evenals zijn grootheid en dapperheid in spon tane of georganiseerde hulpverlening, in zijn on baatzuchtigheid, maar ook in zijn hebzucht", al dus burgemeester H. A. van der Munnik van de ge meente Tholen in een openingstoespraak. Stave nisse behoort tot de kernen die het zwaarst werden getroffen door de ramp. Ten zuiden en ten westen van het dorp braken de zeedijken over een lengte van in totaal zo'n 1800 meter. Het water sleurde hele rijen huizen mee. 156 inwoners van Stavenisse vonden de dood. De tentoonstelling duurt tot en met vier februari. Advertentie hier verkrijgbaar BOEKHANDEL BIKKER YYalstraat 94 Vlissingen 01184-12483 BOEKHANDEL AN DER HOEVEN Spuistraat 94 Vlissingen 01184-16830. Medisend-directeur A. Droge (links) overhandigt een brochure van zijn bedrijf aan G. K. Knegtmans, de vertegenwoordiger van de Stichting Incontinentie Nederland. foto Peter Nicolai van onze verslaggever SINT-JANSTEEN - De nieuwe divisie Medisend van Necker- mann in Sint-Jansteen gaat vanaf februari als eerste bedrijf in Nederland hulpmiddelen voor incontinente personen aan huis leveren. Medisend zet in eerste instantie vijf full-time en acht part-time medewerkers in, maar directeur A. Droge ver wacht dat het personeelsbe stand op termijn kan worden uitgebreid tot enkele tientallen mensen. Medisend gaat zelfstandig ope- ren met een eigen directie en or ganisatie. Het bedrijf kan echter wel gebruikmaken van de infra structuur van Neckermann. De werkzaamheden vinden op twee locaties plaats. De opslag en ver zending van de incontinentie- middelen gebeurt vanuit een magazijn in Vogelwaarde. Van uit Sint-Jansteen zet het bedrijf telefonistes in met een verpleeg kundige achtergrond die zich gaan bezighouden met voorlich ting en de ontvangst van de be stellingen. Voorlichting Dróge: „De telefonistes zullen de inlegverbanden. tampons, opvangzakjes en andere inconti- nentie-middelen zelf uitprobe ren, zodat ze gedegen adviezen kunnen geven. Bovendien kun nen onze cliënten voor schrifte lijke vragen en raadgevingen te recht bij de aan het bedrijf ver bonden uroloog dr J. Boerema." Medisend heeft verder een spe ciale voorlichtingsbrochure en gemaakt over de vele vormen en oorzaken van incontinentie. De ze brochure kan gratis worden aangevraagd bij het bedrijf en is ook verkrijgbaar bij huisartsen, ziekenhuizen en andere instel lingen. Daarnaast zijn er vanaf begin maart vier verschillende videobanden ter beschikbaar voor huiartsen en instellingen. In deze films worden de medi sche en sociale aspecten van in continentie toegelicht door me dische specialisten en patiën ten. „Inmiddels hebben we met twee ziektekostenverzekeraars. te weten VGZ en CZ. een contract afgesloten voor de levering van incontinentiemiddelen", ver klaart Droge. „Mensen die bij deze verzekeringen zijn aange sloten kunnen met een recept van hun huisarts of specialist de opvangmiddelen zelf bij Medi send bestellen. De afrekening vindt vervolgens plaats tussen de ziektekostenverzekeraar en Medisend. Bovendien zijn we momenteel nog in onderhande ling met een aantal andere ziek- tenkostenverzekeraars, want natuurlijk willen we met dit be drijf zoveel mogelijk mensen be reiken." Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reac ties op in de PZC verschenen berichten, artike len of commentaren. Niet voor open bz'ieven. gedichten en dergelijke. Anonieme inzendingen of stukken zonder duidelijke opgave van adres en woonplaats worden niet in behandeling geno men. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over geweigerde brieven kan niet worden gecorrespondeerd. I I M I I I I I I I M I I I I I I I I I ITTT VLISSINGEN - Provinciaal jeugdwerkadviseur F. A. Bergwerf! van de Provinciale Hervormde Jeugdraad neemt zondag afscheid. Hij trad in '76 in dienst van het Provinciaal Kerkcentrum van de Hervormde Kerk in Zeeland. Sinds vier jaar is hij parttime werk zaam in Schore en Hansweert als pastoraal werker. Bergwerff werkte van '71 tot '76 bij de Streekjeugdcentrale voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Hij was betrokken bij het vakantiewerk, de oprichting van een clubhuis in Groede en de begeleiding van Surina- mers die gehuisvest werden op een camping in Breskens. Na zijn benoeming tot provinciaal jeugdwerkadviseur nam Berg werff het initiatief tot het opzetten van een netwerk van jeugdwerk specialisten. Hij was nauw betrokken bij diverse samenlevings vraagstukken. zoals de kernenergie, ontmoetingsconferenties met jongeren uit de DDR. adoptieprojecten van een Palestijnse school in Jeruzalem en een landbouwstage voor Egyptische jongeren. Berg werff was daarnaast een aantal jaren docent aan de cursus Theologi sche vorming. Preek voor eigen parochie Even een reactie op Preek voor eigen parochie uit Westkapelle in de PZC van 27-l-'93, waarin de heer Westerbeke uitleg geeft over zijn boekje Water en Vuur. Westerbeke verhaalt hier van ene Hendrik Cijsouw die her haaldelijk nagescholden werd door kwajongens uit het dorp. maai* daarvoor werden ze ge straft, zo blijkt uit het verhaal. Ik citeer: Reeds de dag daarop was er één dodelijk verongelukt, hij werd verpletterd onder een ijzeren plaat. Diep gekwetst en gegriefd zijn wij als familie van het slachtoffer over deze walgelijke uitspraak. Westerbeke kon zich in deze straf geheel vinden. Ik vraag me af waar Westerbeke de moed vandaan haalt zelf voor recher te spelen. Zijn godsdien stige opvatting in ogenschouw genomen, weet hij toch ook dat er maar Eén Rechter is die oor deelt over leven en dood. Zijn wij niet allen kwaaddenkend? Al of niet uitgesproken? Dan zou onze straf toch zijn dat wij ter plekke neervallen? Laat de heer Westerbeke zijn geest wat meer ruimte geven en niet zo dwangmatig denken. Wat de heer Hendrik Cijsouw be treft, waarom deed hij zulke pro fetische uitspraken? Hij heeft toch genoeg meegemaakt in zijn eigen familie. Zou hij dat alle maal als straf hebben gezien. Ar me, arme man. M. P. Geschiere-van Sighem Loodhol19 Grijpskerke Rilland in of uit de bocht De heer J. M. Fagnio uit Goes heeft uiteraard wat makkelijker praten dan omwonenden van het circuit (PZC 27-1). Maar het gaat dan ook niet om race-au to's, maar om (onder meer) kar- ting, four-wheel-drives en nog zo wat aan stikstof-oxyden-kool- monoxide-uitstoters (voor de lol?). En om ongeveer dezelfde cijfers (wetenschappelijk onder bouwd?) te gebruiken als de heer Fagnio: zouden een dikke vijf honderd Goesenaren (onder wie de heer F.) zich vrijwillig een uurtje (en géén jaar!) achter de uitlaat van bovengenoemde voertuigen willen opstellen? (re torische vraag). De auto kan best een dagje zonder u/mij en ons milieu kan, meen ik. best nog jaren zonder Rilland-cir cuit! P. H. Raadsen Broekestraat 10 Rilland Kees Wesdorp Een krant geboren uit ongenoe gen, staat erin, waarom geen in gezonden stuk geschreven. Dat scheelt een boom en een doos af val. U denkt toch ook aan het mi lieu, mijnheer Wesdorp? (PZC 21 januari). Als Pechiney er niet was geweest hadden we de kerncentrale niet nodig gehad, wat had hij dan voor energievoorziening willen hebben, nog een kolencentrale? Alternatieve energie is prima maar niet zolang die nog kinder ziekten vertoont. De kerncentrale is een parade paard. zegt hij, en terecht want die bierdrinkende en sigaretten rokende kleingebruiker kon een aantal jaren geleden profiteren van een fikse teruggave. Ook gaf de PZEM een aanzienlijk bedrag aan de Koninklijke Schelde- groep BV om de werkgelegen heid te behouden. Öok kan hij zich niet met de maatschappij vereenzelvigen. Dokter, buren en zelfstandigen zijn de maat schappij waartegen Wesdorp zich keert. Besefte hij maar dat een groot gedeelte van de Neder landse bevolking van een uitke ring leeft, wat door diezelfde bierdrinkende en sigaret-roken de man wordt opgebracht. De stukjes die hij schrijft zijn niet snel te doorgronden. Als je ook zo verward bent dat je zelf niet eens weet of je arbeidsonge schikt verklaard bent hou ik daar inderdaad een speciaal ge voel aan over. Een Haagse krant is zeker een idee, regeringsambtenaren be grijpen misschien wat hij schrijft. Uiteindelijk moet je daar zijn om de maatschappij te veranderen. Maar heer Wesdorp, verander de wereld, begin bij uzelf. U was ten onrechte bezorgd over de plaats van uw stukje, het heeft een prima plaatsje gekre gen onder het riool. Mevr. Kastelein Geersdijkseiveg 5 Geersdijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 43