Jim Courier mikt op vierde titel Voetbalclub Clinge in nieuw vaarwater PZC Mooibroek en Greeve in kwartfinales Jan Jan Brouwer mist NK-sprint Feyenoord na nipte zege aan de leiding KNVB gepikeerd over houding Peper Veldrijder Kools stapt uit WK-ploeg Amerikaanse tennisser in finale van de Australian Open tegen Stefan Edberg SpOrt ZATERDAG 30 JANUARI 1993 33 van onze verslaggever Eric de Bie MELBOURNE - Jim Courier (22) probeert morgen in Mel bourne zijn vierde Grand-Slam- titel te veroveren. Zijn victorie- reeks begon twee jaar geleden op Roland Garros, waar hij defi nitief afrekende met een Andre Agassi-complex. Op 10 februari 1992 werd hij na Jimmy Con nors en John McEnroe de derde Amerikaan die in het twintig jarige bestaan van de ATP-eom- puter de eerste plaats op de we reldranglijst veroverde. Sinds die tijd roept de nieuwe koning van het centre-court tegenstrij dige gevoelens op. Courier wordt met regelmaat omschre ven als een houthakker en front soldaat, maar ook als een echte sportman. „Een van mijn lijfspreuken is dat je jezelf nooit ontrouw mag zijn. Ik speel om te kijken hoe goed ik kan zijn. Tennis is voor mij een soort loopgraven-oorlog. In wed strijden ben ik constant bezig mezelf in te graven en op beslis sende momenten uit te breken. Ik weet dat sommige mensen hun neus ophalen voor de wijze waarop ik tennis. De een is nu eenmaal een vechter, de ander een artiest. Beide categorieëen moeten vertegenwoordigd zijn. Ik ben misschien niet zo begaafd Bosman scoort winnende treffer MECHELEN (ANP) - Door een overwinning van 2-1 op Meche- len heeft Anderlecht zijn voor sprong in de hoogste afdeling van het Belgische voetbal opge voerd tot vijf punten. De win nende treffer werd kort voor tijd gemaakt door Johnny Bos man. Standard Luik bezet de tweede plaats op de ranglijst. Het was de tweede zege van An derlecht met oefenmeester Jo- han Boskamp op de bank. René Eykelkamp opende „Achter De Kazerne" voor de thuisclub de score. De gelijkmaker kwam op naam van Bruno Versavel. Eerder op de dag kwamen An derlecht en de tweede klasser KV Kortrijk tot overeenstem ming over een vergoeding voor de komst van Boskamp naar Brussel. Er werd gesproken van een minnelijke financiële schik king. als anderen, maar ik werk hard om dat gebrek aan talent te compenseren", heeft Courier. die op Flinders Park in de eind strijd wederom Stefan Edberg ontmoet, zichzelf eens doorge licht. Zijn arbeid-adelt-tennis wordt niet door iedereen gewaardeerd, maar een zekere onderwaarde ring hoort net zo zeer bij de car rière van James Spencer Courier jr. als zijn honkbalpet. Een car rière overigens die waarschijn lijk nooit van de grond was geko men als de directrice van de Dreamworld Tennis Club' in Sanford niet toevallig familie van huidige wereldkampioen was geweest. Deze achtertante vuurde het neefje uit Dade City. dat eigenlijk honkbal veel leu ker vond, hartstochtelijk aan het spel met racket en bal tot het zijne te maken. Talentenkweker Courier besloot het advies op te volgen en kwam via de tennis- school van de legendarische Harry Hopman bij talentenkwe ker Nick Bollettieri terecht. On der leiding van de Italiaanse im- migrantenzoon won hij in twee achtereenvolgende jaren de Orange Bowl, de officieuze we reldtitel voor junioren. Alleen Bjórn Borg had dat eerder ge presteerd. Toch besteedde zijn mentor meer aandacht aan een ander ta lent. André Aggassi. Na de al veel besproken wedstrijd tussen de twee Amerikanen tijdens de open Franse kampioenschap pen van 1989 besloot Courier Bollettieri de rug toe te keren. Hij vond onderdak bij José Hi- gueras, een oud-profspeler uit Spanje die voor de Amerikaanse bond werkt. Daarna begon de rossige gitaarliefhebber te oog sten. ..Courier kon uiteraard tennis sen". keek Higueras terug op zijn eerste ontmoetingen met Courier. „Maar hem was nooit gevraagd om na te denken. Ei genlijk speelde hij maar in één versnelling: de eerste". De ten nisser zelf: „José heeft me ge leerd het spel op een andere wij ze te benaderen. Hij heeft me tot rust gebracht. Soms maakte ik me zo kwaad dat het alleen maar ten nadele van mijzelf was. Van nature ben ik nog steeds iemand die hard slaat. Maar nu denk ik ook na. Nu speel ik tennis". Dat is niet iedereen met hem eens. De bekende journalist Wil liam A. Henry HI liet eens het volgende in het blad 'Time' af drukken: ..Het is bijna onmoge lijk om je Courier. met zijn kno kige kop. brede mond en grote ogen. niet zittend op een tractor voor te stellen. Hij is atletisch, maar niet gracieus. Een 'meat- and-potatoes'-speler die vooruit is gekomen dank zij heel hard werken". En Uwe Prieser in het Duitse 'Sports': „Hij is een bun deling van op een presenteer blaadje aangeboden krachten, op geen enkele wijze verfraaid door een gezond kleurtje of elegantie". Daarentegen wordt Courier vooral door collega-spelers ge prezen vanwege zijn mentale weerbaarheid. De Australische tennisser Mark Woodforde: „Al staat hij met 5-0 achter in de be slissende set, hij geeft nooit op. Niemand in het circuit beschikt over meer vasthoudendheid of een sterkere wil om te winnen". Die gedrevenheid heeft Courier tot het begin van de Australian Open wel bijna vijf miljoen Ame rikaanse dollar aan prijzengeld opgeleverd. Morgen kan hij, als hij in Melbourne zijn eerste toer nooizege sinds Roland Garros '92 behaalt, daar bijna 275.000 dollar (529.000 gulden) aan toe voegen. Maar als hij met iets minder tevreden moet zijn. zal hij daar niet van wakker liggen. Couriers tegenstander in de fi nale, Stefan Edberg. -hervond zichzelf tegen Sampras. Edberg herinnert zich de eindstrijd vo rig jaar in Melbourne toen hij in vier sets (3-6, 6-3, 4-6. 2-6) moest buigen voor de 'hardhitter' uit Dade City. „Nu ben ik de under dog. Jim is nu de nummer één van de wereld en verdedigt hier zijn titel. Hij heeft laten zien in vorm te zijn. maar dat betekent niet dat hij onverslaanbaar is". Melbourne. Australian Open. Man nen enkelspel, halve finales: Courier (VSt/1) - Stich (Dui/14> 7-6 6-4 6-2, Ed berg (Zwe/2) - Sampras (VSt/3) 7-6 6-3 7-6. Mannen dubbelspel, halve finales: Fitzgerald/Jarryd (Aus/Zwe/4)- Kratzmann/Masur (Aus/8) 7-6 6-4 6-1. Visser/Warder (ZAf/Aus) - De Jager/ Ondruska (ZAf) 6-3 3-6 6-3 6-4. Vrouwen dubbelspel, halve finales: Shriver/Smylie (VSt/Aus/10) - Hethe- rington/Rinaldi (Can/VSt/6) 6-4 1-6 6- 3, Gigi Fernandez/Zvereva (VSt/WRu /l) - Fendick/'Strnadova (VSt/Slow'8) 6-2 7-5. Gemengd dubbelspel, halve finales: Garrison/Leach (VSt/3) - Zvereva/Jo- nes (WRuA/St/2) 6-2 7-6, Sanchez/ Woodbridge (Spa/Aus/1) - Hethering- ton/Michibata (Can) 6-3 6-3 Jim Courier EPA zijn zege op Michael Stich: De een is nu eenmaal een vechter, de ander een artiest. Bestuursploeg van zeven man neemt leiding over van onze verslaggever CLINGE - Met de komst van ze ven nieuwe bestuursleden is de crisis bij de voetbalclub Clinge voorlopig bezworen. De aftre dende voorzitter Robert Wil- laert, die vorig jaar met zijn be stuur al en-bloc was opgestapt, maar nog een maand de lopende zaken afhandelde, introduceer de gisteren de nieuwe bestuurs ploeg. Dat gebeurde tijdens de bijzondere algemene ledenver gadering in het clublokaal. Jean de Houck wordt voorzitter, de ex-voetballer Guillaume Dru- mont en André Buys gaan het secretariaat beheren. Patrick de Wilde en Luc Leeghwater wor den de penningmeesters en Hu- go Willaert en Arnold van de Walle zijn benoemd tot vice- voorzitters. Het bestuur zal de vereniging voorlopig leiden tot eind juni. Robert Willaert, in de afgelopen tien jaar het boegbeeld van de club. leidde de vergadering gis teravond voor het laatst. Hij trad definitief terug, maar blijft wel min of meer behouden voor Clinge. „Jk heb met jeugd-secre- taris Johan Ras afgesproken, dat ik op financieel gebied iets voor de jeugdafdeling ga doen. Sponsors zoeken, bingo-avond- en organiseren, dat soort activi teiten." De bestuurswisseling was bin nen een klein uur beklonken. Na de vorige bijzondere ledenverga dering (op 28 december) vormde zich 'in de nabespreking' al een commissie die bereid was de za ken over te nemen. Willaert heeft in zekere zin wel vertrou wen in die ploeg. „Vooral Jean Houck lijkt me een zeer capabele man. Van Hugo Willaert en Arnold van der Walle weet ik dat ze in juni zullen te rugtreden. Zij willen het bestuur alleen op gang helpen, omdat deze ploeg weinig ervaring heeft." Volgende week vindt de defini tieve overdracht plaats. Robert Willaert: „Wij zullen nog een week klaar staan om te helpen. Ook zondag bij de thuiswed strijd van het eerste elftal." In de afgelopen weken heeft Wil laert overigens nog regelmatig contact gehad met het bondsbu- reau. De afdelingsvoorzitter. Kees Blomaard. wierp zich bij de vorige algemene ledenvergade ring al op als bemiddelaar, toen het voortbestaan van de club in het gedrang kwam. Willaert: „Na overleg met het bondsbureau is besloten om het nieuwe bestuur officieel te in stalleren. Ze zouden aanvanke lijk als interim-bestuur werken. Maar dat is een ongelukkige constructie, omdat ze dan in on derhandelingen niet sterk ge noeg staan." Verwarring De zeven nieuwe bestuursleden deelden de vergadering mee al leen als groep te willen starten. Dat zorgde nog even voor ver warring. „Jean de Houck: „Wij doen het tot eind juni met zijn zevenen, of we doen het niet." Tijdens de vergadering bleek echter ook Jan Delforge zich kandidaat te stellen voor een be stuursfunctie. Vanuit de vergadering werd nog wel druk uitgeoefend om die kandidatuur in stemming te brengen. „Dan trekken wij ons terug", zei De Houck echter. Uit eindelijk trok Delforge zijn kan didatuur in. Het nieuwe bestuur werd met algemene stemmen gekozen. Jean de Houck zei in zijn slot woord: „Ik hoop dat heel de ver eniging ons de steun geeft die wij nodig hebben. Wij willen een fi nancieel beleid voeren, dat er op gericht is om de club op korte termijn weer gezond te maken. En verder zullen we de hele orga nisatie van de vereniging onder de loep worden." „Clinge". zo besloot hij. „moet weer een club worden waar de sfeer hoog in het vaandel staat. Ik doe een dringend beroep op de leden om daaraan mee te werken." van onze verslaggever Albert Geesink DEN HAAG - De KNVB is Bink in zijn wiek geschoten door de beslissing van Bram Peper om de interland Nederland-Turkije uit Rotterdam te weren. Als zo danig is het besluit van Rotter dams burgemeester uitgelegd om het aanvangstijdstip te ver vroegen naar twee uur 's mid dags. Een ultieme lijmpoging resulteerde gisteren slechts in een verharding van de stand punten. De KNVB zocht daarop spoorslags contact met Amster dam. Daar wordt nu de inter land gespeeld, 's Avonds om acht uur. De burgemeester van Rotter dam had op zijn vingers kunnen natellen dat de KNVB niet zou zwichten voor het ultimatum. Immers, in dat geval is het eind zoek. De ietwat zonderlinge maatregel van Peper zou de KNVB en alle betrokken partij en in grote verlegenheid hebben gebracht. Niet in het minst om dat het Nederlands elftal, op weg naar Amerika, als laatste ge diend is met een schaars bezet stadion. De voetbalbestuurders zijn vooral ontstemd omdat Peper de beslissing wekenlang voor zich heeft uitgeschoven en pas nu. vier weken voor de interland, het besluit aan de KNVB ken baar heeft gemaakt. Weliswaar heeft de Rotterdamse korpschef van politie al in november laten doorschemeren dat er wel eens problemen zouden kunnen drei gen. maar officieel wist de KNVB van niets. Tot Peper dins dag aan de bel trok en hij de voetbalbond min of meer voor een voldongen feit plaatste. Wat de KNVB vooral grieft is het opgefokte sfeertje rond de inter land tegen Turkije. Kennelijk geschrokken van het racistische geweld in enkele Duitse sporta- rena's zijn overheid en semi- overheid doodsbenauwd dat dit zal overslaan naar ons land. Het is terecht dat daarop wordt geanticipeerd, maar het blijft een volstekt raadsel waarom de ze interland als doelwit is geko zen. Het zou dan toch meer voor de hand hebben gelegen als Pe per al vorig seizoen wat harder zou zijn opgetreden tegen de aanhang van z'n eigen Feye noord. Racistische leuzen tij dens en rond de wedstrijd tegen Ajax verstoorden toen immers in niet geringe mate de openbare orde. Het verleden heeft bewezen dat de sfeer rond de wedstrijden van Oranje rustig en ontspannen is en zich zelden of nooit inciden ten voordoen. De aanhang van het Nederlands elftal komt voor namelijk uit de provincie en ver tegenwoordigt een geheel ander publiek dan bij wedstrijden van bijvoorbeeld Feyenoord, FC Den Haag of Ajax. De Oranje supporters verdienen het daar om niet op een hoop te worden geveegd met de 'club-vandalen'. De KNVB denkt daar terecht eender over. Bij districts-indoortenniskampioenschappen van onze tennismedewerker KAPELLE/GOES - Jurjen Mooibroek en Virgil Greeve hebben zich gisteren als eerste tennissers geplaatst voor de kwartfinales van de districts- indoortenniskampioenschap- pen. Mooibroek, de Vlissingse 'comingman* wees Jos Ver- schuure terug en Greeve won simpel van Pieter Potter. Schelde-speler Mooibroek ver loor de openingsset van Ver- schuure. Daarna sloeg de balans licht door in het voordeel van Mooi broek. zodat een barrage nood zakelijk was. Ook daarin was het verschil tussen beide spelers ui terst gering. Mooibroek beschik te tenslotte over het scherpste eindschot. Virgil Greeve had aan twee sets genoeg om zich de meerdere van Pieter Potter te mogen noemen. In totaal stond Greeve slechts vier games af aan zijn Thoolse opponent. Overstapje Bij de dames maakte schema aanvoerster Cora Cijvat het overstapje naar de laatste vier door een zege in straight sets op Marije Heeringa Heeringa bood weliswaar goed partij, maar kwam op beslissende momenten net iets te kort. Corine en haar zusje Janita Da- vidse voegden zich in de D E.-Cl categorie bij halve-finaliste Elsa Grootenhuis. In het C2-deeltoernooi bij de he ren dienden zich vier halve-fina- listen aan, onder wie drie ge plaatste spelers: Aart Jan de Looff. Johnny Otte en Jelle Wis se. Aardenburger Joris Dhont was de outsider in het kwartet. Hij toonde aan veel meer in huis te hebben dan tegenstander Glenn Mc. Gillavry. Drie verrassingen waren er in de Dl-afdeling bij de heren. De op vallend sterk acterende Angelo van Drongelen van Animo, maakte korte metten met Piet Steenbergen, terwijl Hans van Gellecum. opponent Rob Alme- kinders in een marathonduel een illusie armer maakte. War ner Wieten speelde Yan Guingo uit het toernooi Uitslagen: II.E.-B: D. de Jong-D. van 'L Westeinde 6-5.6-2. J Mooibroek-J Verschuure 5-6,6-4,6-5: V. Greeve-P Potter 6-2,6-2. D.E.-B: C Cijvat-M Heeringa 6-4,6-3. D.E.-C'l: C Davidse-F. Jonkers 6-3.6- SITTARD (ANP) - In gezapig tempo en door een Limburgs ei gen doelpunt heeft Feyenoord zijn kampioens-aspiraties in stand gehouden. Feyenoord won in Sittard met 1-0 van For- tuna. werd gehoond door de ei gen fans, maar is zeker tot PSV - RKC van vanavond koploper in de eredivisie. De voorsprong op de kampioen bedraagt twee punten, met drie duels meer af gewerkt. Fortuna had. voor de afgang van vorig weekeinde bij streekge noot MVV (5-0). in de competitie een serietje van drie zeges op nj behaald, waardoor enige af stand was genomen van de laat ste plaats Tegen MVV ging het weer fout en raakte trainer Dek ker bovendien spelverdeler Driessen kwijt. De Limburger was woedend op zijn trainer na een wissel vorige week. tien minuten in de tweede helft, in het stadion waar Dries sen tien jaar slimme passjes had gegeven. Het publiek had hem weggehoond Dat pikte de man niet. Hij had ploeggenoten en leiding opgewacht in de kleed kamer en het woord genomen. De uit het hart gegrepen mono loog en zijn woede-uitval naar Dekker kostten hem een week schorsing. Fortuna's architect was daar mee weg. net als de geblesseerde topschutter Hofman. Als com pensatie wilde Dekker wel eens wat positieve agressie zien. Zijn spelers interpreteerden de op dracht door domme en overbo dige overtredingen te maken. In de beginfase was hun schaat- werk steviger dan dat van Feye noord. Binnen het kwartier kon centrale verdediger Samuel ver trekken. Eerst gooide hij tegen stander Van Loen naar de grond, nota bene op de helft van Feye noord. Twee minuten later liep 3: J Davidse-L. Verhage 6-5.6-3 H.E.-C2: J. Dhont-G Mc. Gillavry 6- 0.6-3. J Wisse-K Latuheru 6-1.6-1; J Otte-J de Kam 5-6 6-4.6-2; A. J de Looff-B van Geer 6-5.6-3. H.E.-D1 P Ouwehand-T. Verkooyen 5-6 6-3.6-2. R van de Moere-A Jobse 6-4. 6-2: M Pluijmers-A. Groenleer 6- I,6-3: K Marijs-J. Roovers 6-4.4-6.2-0. w.o A van Drongelen-P Steenber gen 6-2,6-0; A. Broekhuizen-F Wille- kes 6-1.6-3. K Kats-J van de Hart 6- 3.6-3 M Jacobs-W. Zwanenburg 6- 3.6-5. H van Gellecum-R Almekin- ders 6-3,3-6.6-2. W. Wieten-Y. Guingo 6-1.5-6.6-0, H Koops-W de Witte 6-1. 3-6.6-4. P Stroo-N de Mol 6-3.6-2: A van Trigt-E. Nieuwland 6-4,6-4: A van Drongelen-A Broekhuizen 6- 0.6-2. D.E.-D1: M Kats-J. Delfsma 6-1.6-5. H.E.-D2: H van Sabben-W van Dam me 6-16-1, B van Sabben-R. Joossen hij tegen de stelten van de- nieuwe aankoop van Feyenoord toen die dreigde door te breken. Zonder protest zocht de Cana dees de uitgang De Jong trok zich terug uit de voorhoede en hield zich verder met Van Loen bezig. Fortuna was na een kwartier ei genlijk al geslagen, want op het moment van Samuels aftocht was het al 0-1. Witschge stuurde Scholten weg bij een vrije trap op rechts. Paul Janssen van For tuna kopte de bal prachtig in de kruising, achter de totaal verras te doelman Hesp De wedstrijd werd daarop allengs saaier For tuna was machteloos. Feye noord tikte de bal soms aardig rond. maar bood het publiek veel te weinig. Fortuna Sittard - Fe\enoord 0-1 (0-1). 10 Paul Janssen 0-1 (eigen doel» Scheidsrechter Blankcnslein Toe schouwers: 7 000. Rode kaart 14. Sa muel (Fortuna) twee keer geel Gele kaart: Scholten. Blinker en Witschge (Feyenoord) Jan Englebert stopt bij SPS POORTVLIET - Voetbaltrainer Jan Englebert stopt aan het eind van dit seizoen bij vier deklasser SPS. Hij heeft twee jaar gewerkt bij die club. Voor SPS was Englebert onder meer actief bij clubs als Tholense Boys. RKTVV. Bruse Boys en WHS. „Mijn vertrek bij SPS komt. om dat daar elk jaar weer de beste spelers vertrekken Dat is lang zamerhand een beetje frustre rend". legt Englebert uit. De Brabantse trainer, woonachtig in Steenbergen, heeft nog geen nieuwe club. UTRECHT (ANP) - Kernploeg sprinter Jan Jan Brouwer neemt niet deel aan het NK sprint, dat dit weekeinde in Utrecht wordt gehouden. De 21-jarige schaatser uit Grouw mag het seizoen als verloren be schouwen. Het NK op de Vechtse Banen geldt als selectie voor de WK. die over vier weken in Ikaho (Jap) wordt gehouden De nationale kampioenen (mannen en vrou wen) plaatsen zich rechtstreeks voor dat toernooi Nederland mag bij de mannen twee en bij de vrouwen vier deelnemers af vaardigen. Utrecht. Loting NK sprint, vrouwen. 500 m. Eerste rit Pasveer-Meljer. 2 Loorbach-Aaftink, 3. Koudenburg- Bollaarl, 4 Pot-Lirmenbank, 5 Van Zuilen-Stam. 1000m: 1 Van Zuilen-Meijer. 3 Bol- laart-Aal'tink, 3 Stam-Loorbach. 4 Linnenbank-Pot, 5 Koudenburg- Pasveer mannen, 500 m: 1 Biziuk-Van de Poel, 2 Kroonenberg-Leeuwangh, 3. Van der Vlies-Van Velde. 4 Kramer- Overdevesl. 5 Smulders-Otlens. 6. Pastor-Schreuder. 7 Orie-Bliek, 8 Borst-Groeneveld. 9. Loef- Janssen.10 Duba 1000 m: 1 Van de Poel Groeneveld 2 Kroonenberg-Loef. 3. Biziuk-Pastor, 4 Leeuwangh-Kramer, 5. Orie-Bliek. 6 Van der Vlles-Janssen. 7 Schreu- der-Smulders, 8. Borsl-Overdevest, 9 Van Velde-Ottens. 10. Duba CASARSA (GPD) - Veldrijder Huub Kools heeft zich terugge trokken uit de nationale prof- ploeg, die morgen deelneemt aan het wereldkampioenschap in Corva. De 31-jarige coureur uit Baarle Nassau wachtte niet op het moment waarop bonds coach Hennie Stamsnijder hem zou afserveren, hij nam gister middag zelf de beslissing. En hij stelde, en passant, de positie van de oud-wereldkampioen als bondscoach ter discussie. Hevig geëmotioneerd, zijn tra nen verbijtend. verklaarde Kools zijn beslissing om de plek van Edward Kuijper (ziekyge- blesseerd thuis gebleven) aan Frank van Bakel te gunnen „Het had voor mij geen enkele zin meer om te starten. Stam snijder heeft mij vleugellam ge maakt. Ik was eerste reserve, maar er is op een vreselijke ma nier met me gesold. Ik voel me hierdoor niet in staat zondag te starten" Kools kreeg afgelopen dinsdag van Stamsmjder de toe zegging dat hij een van de vier Nederlandse renners zou zijn op het WK. Later draaide de Tuk ker die beslissing terug. Hij wil de bij nader inzien eerst afwach ten hoe het parcours erbij lag en pas dan de keuze maken tussen Kools en Van Bakel. „Daardoor zakte mijn motivatie tot het nul punt". liet Kools weten Pascal Kolkhuis Tanke. chef d'ëquipe van de Hollandse af vaardiging. kon zich de teleur stelling van Kools goed voorstel len. Maar de kritiek op Stamsmj der vond hij ongepast. „Hennie heeft een fout gemaakt. Dat heeft hij eerlijk toegegeven. Ik dacht dat Huub dat ook geac cepteerd had. Nou moet-ie niet weer beginnen. Ik dacht dat we alles nu juist weer aardig op de rails hadden. Stamsnijder heeft alle vertrouwen, in elk geval tot na het WK. Daarna gaan we om de tafel zitten om alles nog eens op een rijtje te zetten" Van Bakel vormt in Corva (Ita lië) met neo-prof Wim de Vos de helpers van de kopmannen Adri van (jer Poel en Henk Baars. Afgelasting ZEIST (ANP) - De geplande wed strijd FC Zwolle - RBC is giste ren afgelast Het voetbalduel is nu vastgesteld voor zaterdag (vandaag), aanvang 19.30 uur. Atletiek Simmerath iDun Internationaal hoogspring-gala. mannen 1 Kemp iBahi 2.32 meter. 2 Sergienko (Oek> 2.32. 3 Parlyka (Pol) 2,30. 4 Sonn (Duii2.30. 5 Matei (Roe) 2.30. Zweibrcken (Dub. Internationaal polstokhoog-gala. mannen 1 Viden (Zwei 5,60 meter. 2 Boekrejev lEsti 5.50. 3. Lobinger (Dui) 5,35. Vrouwen 1 Sun Caiyun iChii 4.06 (beste seizoensprestatie). 2 Shao Jin- wen (Chi) 3,85. 3. Cors (Dui) 3.85 Frankrijk. 29sle speeldag: Met/ Straatsburg 3-0. Moskou. NK Gemenbest Onafhanke lijke Staten, halve finales Sparlak Moskou (Rus) Dinamo Tbilissi (Geo) 2-1. Dinamo Minsk (WRui - Ekranas Panavegis (Lil) 0-0 Dinamo w n.s. Finale Spartak Moskou - Dinamo Minsk Squash Bobslee Amsterdam. NK, kwartfinales Mannen Van der Pluijm (4i Van de Velde 9-3 9-2 9-8. Scheffer (2) - Scheer der 9-0 9-4 94. Buit (li- Moschner 9-5 9-1 9-6. Vertogen (4) - Smit (5) 9-6 9-5 9- 3. Vrouwen Hoogendoom (4) - Atkin son 9-5 9-0 9-1, Van Hoorn (1» - Den Bleker 9-1 9-1 9-0. Houtsma i3i - Hars- ka 9-1 9-0 9-0, Sommers (2i - Butterlin 9-0 9-4 9-2 Igls (Oos). Europa Cup tweemans bob. Eindstand l Wildhaber/Sacchi (Zwi) 1 48.98. 2 Rosselli/Hines (VSti 1 49.13. 3 Poltera/Battaglla (Zwii 1 49.20. 4 Gotschl/Seitz (Zwi) 1.49.44. 5 Volling/Rbhrs (Dun 149,51,6. Pus- kar/Kopian (Tsj) 1 49.84. 16 Geurts/ Drost 1 50.48. 39 Van SorWan Blan- kenstein 1 53.24. 41 Van der Nieb Heere 1.56.13 Het nieuwe bestuur van Clinge: vlnr Luc Leeghwater. Guillaume Drumont. Andre Buys. Patrick de Wilde. Jean de Houck, Hugo Willaert en Arnold van de Walle. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 33