VS werken aan actie tegen Servië FNV zoekt herverzekering voor nieuwe wao-gevallen PZC Brief PvdA naar weggelopen leden Rellen in Jeruzalem om grafkelder m e Pijnlijke discussie herdenking ramp '53 binnen- en buitenland bombardementen op vliegvelden en artillerienesten Half miljoen mensen in Oeral slachtoffer lek plutoniumfabriek Prins opent conferentie jongeren DONDERDAG 28 JANUARI 1993 /ASHINGTON (RTR) - De Ver- 1 nigde Staten onderzoeken mo- icnteel de mogelijkheden om osnisch-Servisöhe vliegvel- en en Servische artillerienes- 1 en in Bosnie-Hercegovina te ombarderen. Minister Warren hristopher van buitenlandse aken heeft ambtenaren van 2 jjn ministerie opdracht gege- en scenario's in die richting it te werken, zo werd woens- j lag uit bronnen binnen het de- artement vernomen. let ministerie zou ook de gevol- in afwegen van een mogelijke erlichting van het VN-wapen- mbargo dat vooral de door loslims geleide regering van losnie treft. ..Ze hebben over van alles documenten opge vraagd en onderzoeken elk mo gelijke optie. Er bestaat over eenstemming dat het beleid moet worden gewijzigd", aldus een zegsman. „De gedachte lijkt te zijn dat we een actievere rol moeten spelen omdat anders Servië zal winnen Christopher verklaarde op 13 ja nuari tegenover de Senaat dat president Clinton meer zal werken aan internationale actie, inclusief zo nodig het gebruik van geweld, om Servië een halt toe te roepen. „Ik kan u verzeke ren dat deze regering nadrukke lijk zal streven naar gemeen schappelijke actie met onze Eu ropese bondgenoten en de inter- )EN HAAG (ANP) - De PvdA- 5 oorzitters Rottenberg en Vree- nan hebben een nieuwsbrief ge- ituurd aan de 10.000 mensen die mn lidmaatschap hebben opge legd sinds de partij het besluit Defensie koopt borstweringen 'voor militairen ;in Joegoslavië I DEN HAAG (ANP) - De Konink- 1 lijke Landmacht heeft een aan tal verplaatsbare borstwerin gen besteld die in het voorma- lige Joegoslavië de gebouwen en andere onderkomens waarin Nederlandse VN-militairen ver blijven tegen kogels moeten be- schermen. De borstweringen moeten ter plaatse met zand worden gevuld waardoor zij ko gelwerend worden, aldus de mi- 1 nisters Kooijmans van buiten landse zaken en Ter Beek van defensie in een brief aan de Tweede Kamer. De Kamer spreekt vandaag met de twee bewindslieden over de situatie in het. voormalige Joe goslavië. Het in Groot-Brittan- nië bestelde materieel wordt vermoedelijk nog deze maand geleverd en vervolgens ingevlo gen. aldus de ministers. MOSKOU (RTR/AFP/UPI) - In de Oeral zijn 450.000 mensen in de afgelopen 40 jaar getroffen door radioactieve straling uit de gigantische, nog steeds func tionerende plutoniumfabriek Majak. Daarbij raakte 20.000 vierkante kilometer besmet. De Russische regering heeft be sloten dat het hele gebied, in de omgeving van.de steden Tsjelja- binsk. Jekaterinburg (Sverd lovsk), Tjoemen en Koeljab. moet worden ontsmet. Ze gaf woensdag het groene licht voor een omvangrijk schoonmaak- programma. „De Russische overheid heeft besloten haar verantwoordelijkheid te ne men", zei Vasili Voznjak. Hij is leider van het staatscomité voor de gevolgen van kernrampen: Lubbers botst weer met PvdA slot v i pagina 1 i schoten toen deze suggereerde dat hij CD A-fractieleider Brink man bewust niet had verteld hoe hij met een wao-akkoord tussen CDA en WD zou omgaan. „U heeft Brinkman een kunstje ge flikt". concludeerde Linschoten. Lubbers: „Ik heb in iedere fase te goeder trouw gehandeld. Ik had deze ontwikkeling niet ver wacht. En ik denk ook de heer Brinkman niet. Zaterdagavond (toen het machtswoord wel werd gebruikt, red.) was een erg moei- lijk moment. In de eerste plaats voor mij zelf. Het was een grote teleurstelling dat er toch forcing nodig was. Dat is geen kunstje flikken maar je bestuurlijke en wetgevende verantwoordelijk heid nemen". De premier gaf toe dat het com- promisvoorstel voor hem finan cieel de ondergrens was. „Maar het was geen eindbod in de zin van: vorm en inhoud liggen vast". Kok onderschreef Lub bers' versie al sprak hij over 'ta- xatieverschillen'. De eerste minister liet doorsche- 'meren niets te hebben gezien in verder praten met de PvdA-frac- tie omdat wijzigingen in het compromisvoorstel 'verslechte ringen' zouden zijn. De PvdA vond immers de voorgestelde periode waarover de wao-uitke- ring nog gekoppeld was aan het laatstverdiende loon, te kort. Nadat PvdA-kamerlid Leijnse in het debat aangaf dat de PvdA bereid was geweest in ruil daar voor op andere punten in het wao-dossier in te leveren, viel Lubbers uit: „met alle respect, maar dat is onzin" Kamervoor zitter Deetman kapte hierop de tweespraak af. nationale organisaties om een einde te maken aan de slachting in Bosnië", zo zei de bewinds man. Rol voor NAVO Vanuit bronnen binnen de NA VO werd woensdag vernomen dat de Verenigde Naties het aan bod van het Westerse bondge nootschap aanvaardt om mili taire bijstand te verlenen als de Veiligheidsraad besluit het vliegverbod boven Bosnië met geweld af te dwingen, VN-secre- taris generaal Boutros Gliali stuurde eerder deze week een brief met die boodschap naar het NAVO-hoofdkwartier in Brussel. Hij waarschuwde er echter voor dat bij een militair ingrijpen maatregelen nodig zijn om de in Bosnië aanwezige VN- soldaten te beschermen De NAVO wil bij een ingrijpen gevechtsvliegtuigen inzetten die op bases in Italië zijn gesta tioneerd. Het Franse dagblad Li beration meldde gisteren dat Parijs overweegt op korte ter mijn acht Jaguar-bommenwer pers en vier Mirage-2000-jagers naar de vliegbasis in Rimini over te brengen. Eerder besloot Parijs al het vliegdekschip Clemenceau. vier fregatten en een schip met ge- vechtshelikopters naar de Adriatische Zee te sturen. De vloot beschikt in totaal over der tig gevechtsvliegtuigen en vijf tien helikopters Woensdag voer ook een Brits smaldeel onder lei ding van het vliegdekschip Ark Royal de Adriatische Zee bin nen De Ark Royal heeft een aan tal Sea Harrier-gevechtsvlieg- tuigen en Sea King-helikopters aan boord. Gevechten Servische eenheden begonnen woensdag in Krajina een offen sief tegen het Kroatische leger. Daarbij zijn volgens de VN-vre- desmacht helikopters ingezet die in de omgeving van Benko- vac Kroatische stellingen bom bardeerden Sinds zondag houden Servische militieleden in Benkovae 21 VN- politiemannen vast op de boven ste verdieping van een hotel. Dat gebeurt „omwille van hun eigen veiligheidDe Indiase ge neraal Satish Nambiar, opper bevelhebber van de VN-vredes- macht in het voormalige Joego slavië. is inmiddels met de Ser viërs onderhandelingen begon nen over een wapenstilstand. nam om op de wao te bezuini gen. De brief maakt geen deel uit van een ledenwerfactie, maar is een toelichting op het uiteindelijke akkoord en de po litieke gang van zaken die daar aan voorafging, zo zei de PvdA- woordvoerder woensdag. In de nieuwsbrief, die ook naar ruim 4.000 kaderleden wordt verstuurd, schrijft de partij dat er geen reden is om trots te zijn over wat zich rond de wao heeft afgespeeld. „Het is voor de PvdA en de PvdA-ers een moeilijke tijd geweest," zo is in de brief te lezen. In het schrijven staat dat door inspanningen van de PvdA de huidige gevallen worden ontzien en dat voor de mensen die nu in de Ziektewet zitten hetzelfde geldt. De PvdA noemt de sterke bezuinigingen op de uitkeringen van toekomstig arbeidsonge schikten „pijnlijk". „Maar voor de huidige werknemers zullen er ongetwijfeld mogelijkheden tot bijverzekeren komen", schrijft de partij. In 1991, voordat het besluit over de bezuinigingen op de wao werd genomen, had de PvdA on geveer 87.000 leden. Momenteel heeft de partij 75.000 leden. On der de beëindigde lidmaat schappen vallen ook diegenen die inmiddels zijn overleden en leden die hun contributie niet hebben betaald, aldus de partij. Politiemensen verwijderen een demonstrant. JERUZALEM (AP) - In Jeruzalem zijn woensdag rellen uitge broken, nadat het hooggerechtshof bepaalde dat een snelweg in de stad mag worden verbreed ten koste van een eeuwenoude grafkelder. Ultra-orthodoxe joden, zij beschouwen begraafplaatsen als hei lig. staken vuilnisbakken in brand, blokkeerden wegen en vielen de politie aan. Twee agenten, een demonstrant en een persfoto graaf raakten licht gewond. De burgemeester van Jeruzalem. Teddy Koliek, reageerde verheugd op de uitspraak van het hof. De ultra-orthodoxe gemeenschap heeft zich ingespannen om de verbreding van de snelweg, die de slaapsteden van Jeruzalem met het centrum verbindt, tegen te houden. In de kelder bevin den zich skeletten uit de vierde eeuw voor Christus. Het hof oor deelde dat deze zonder bezwaar elders kunnen worden begraven. behandeling en bescherming van de bevolking en schoon maak van de besmette gebie den. De plutoniumfabriek werd in' 1948 bij Tsjeljabinsk gebouwd. Tot 1956 werd radioactief afval direct geloosd in de rivieren de Tesja en de Isetsk. wat leidde tot de besmetting van gebieden tot ver in Noord-Siberié. In 1957 ontplofte een opslagtank met vloeibaar radioactief afval uit Majak, waarbij een radioactieve wolk ontstond die zich ver spreidde over een gebied van 20.000 vierkante kilometer. Hier door werden 270.000 omwonen den aan straling blootgesteld, van wie er zeker 1.200 ernstig ziek werden. Tien jaar later, in 1967. raakten nog eens 60.000 mensen besmet toen het Karatsjaj-meer. dat als stortplaats voor vloeibaar afval uit de fabriek werd gebruikt, tij dens een lange droogteperiode opdroogde. De bodem, die be dekt was met radioactief sedi ment, veranderde in een dikke radioactieve stoflaag. Door de sterke wind werden de gevaarlij ke stofdeeltjes over het gebied verspreid. Vandaag de dag zijn de oevers van de Tesja nog steeds besmet. M"-.ar alleen de ergst besmette zones zijn tot verboden gebied verklaard. Deze rampen werden door de Sovjet-leiding geheim gehouden omdat alles wat er in de centrale Majak gebeurde - ook ongeluk ken - onder het strikte defensie geheim viel. en nog steeds valt. Het comité heeft niet de be voegdheid om de fabriek te slui ten, omdat alleen het ministerie van defensie daarover kan be slissen. aldus Voznjak. Stembus-enquête DEN HAAG (ANP) - De wao-cri- sis vertaalt zich vooralsnog nauwelijks in de opiniepeilin gen naar politieke voorkeur. Uit een enquête van VARA en NOS blijkt dat. het CDA iets meer terugloopt dan in vorige peilingen en de PvdA iets stijgt. Het onderzoek liep tot dinsdag avond, de vooravond van het wao-debat. Het CDA gaat ten opzichte van eerdere peilingen terug van 31.4 naar 30.4 procent, de PvdA stijgt van 19,5 naar 20.3 procent. D66 stijgt van 19,1 naar 20,5 procent en de VVD loopt licht terug van 16.0 naar 15,9 procent. In zetels uitgedrukt zou het CDA uitko men op 47 (nu 541. PvdA op 31 <nu 49). D66 ook op 31 (nu 12) en WD op 24 inu 22). DEN HAAG - Prins Willem Alexander opende gisteren in Den Haag de vijfentwintigste jaarlijk se 'Thimun-conferentie', waarbij jongeren de Verenigde Naties naspelen. Een wereldbol klapte open met een enorme knal. De Prins van Oranje viste daarna uit de globe de naam van het land, waarvan de vertegenwoordiger als eerste een toespraak mocht houden. foto Paul Stolk/ANP AMSTERDAM (ANP) - Een werkgroep bestaande uit alle cao-coordinatorcn van de bij de FNV aangesloten bonden denkt over twee weken uitsluitsel te kunnen geven over hoe de vak beweging een oplossing kan bieden voor de zogenoemde 'nieuwe wao-gevallen'. H. Krul, cao-coördinator van de Industriebond FNV. zei dat woensdag op een bijeenkomst waar zijn bond de voorstellen voor de komende cao-onderhan delingen presenteerde. De FNV is druk bezig te bestuderen hoe toekomstige arbeidsongeschik ten ondanks de ingrepen in de wao toch een redelijke uitkering kan worden geboden. Krul toonde zich niet bijster op timistisch over de kans dat de al le werknemers in Nederland col lectief kunnen worden herverze kerd Met name voor de circa 1.5 miljoen werknemers die niet on der een cao vallen is moeilijk een oplossing te bedenken. ..Wij zullen alles uit de kast ha len om bij te verzekeren wat bij te verzekeren is," zei Krul. „Maar we moeten ook zorgvul dig kijken wat mogelijk is en niet de suggestie wekken dat wat het kabinet heeft aangericht ook al lemaal is te herstellen". Op de vraag hoe de bonden den ken de herverzekering te finan cieren, gaf Krul geen eenduidig antwoord. Denkbaar is dat de toekomstige daling van de wao- premie daarvoor wordt ge bruikt Krul gaat in dat geval uit van een wao-premie van 13 pro cent. het hoogste punt dat de premie tot op heden heeft be reikt Alles onder dat percenta ge zou voor herverzekerings doeleinden kunnen worden ge bruikt. GAK De vakbondsbestuurder zei te vens er „geen principieel be zwaartegen te hebben dat een deel van de loonruimte in de be drijfstakken wordt aangewend. Waar de herverzekering moet worden ondergebracht, is even min bekend. Er zijn binnen de vakbeweging stemmen opge gaan om het risico voor alle werknemers onder te brengen bij de aan de FNV gelieerde ver zekeringsmaatschappij Reaal. Maar ook het GAK en de be drijfsverenigingen worden als mogelijke contractpartners ge noemd. Een aantal bovenwette lijke regelingen op de wao is mo menteel al bij het GAK onderge bracht. Het is volgens voorzitter B. van der Weg van de industrie bond geen haalbare kaart om al le extra kosten voor particuliere verzekering van arbeidsonge schiktheid op de werkgevers te verhalen Zijn collega J. Schuilei- van de Bouw- en Houtbond en FNV-voorzitter Stekelenburg hebben daartoe opgeroepen. Looneisen Van der Weg noemde die uitla tingen „niet verstandig", omdat herverzekering volledig op kos ten van de werkgevers zal leiden Bouterse ook formeel ontslagen als legerleider van onze correspondent PARAMARIBO - Desi Bouterse is woensdag formeel ontslagen als bevelhebber van het Suri naamse Nationaal Leger (SNL). Ivan Graanoogst is voor nog eens twee maanden aangewe zen als plaatsvervangend be velhebber. Minister Gilds van defensie heeft luitenant-kolonel Bouter se schriftelijk laten weten dat de regering zijn ontslag heeft aan vaard. Bouterse diende twee maanden geleden onverwacht zijn ontslag in na een aanvaring met president Venetiaan. De be velhebber kon het niet verkrop pen dat de president hem ver bood een politieke toespraak te houden. De regering nam de ont slagaanvraag 'in beraad', maar niemand twijfelde aan de uit komst. De grote vraag is wat Bouterse na het beëindigen van zijn mili taire loopbaan gaat doen. Ver wacht wordt dat hij zaterdag, tij dens een ledenvergadering, wordt gekozen tot nieuwe voor zitter van de NDP, de aan het le ger gelieerde oppositiepartij. I r loopt een pijnlijke publieke discussie over de jvraag wie wel en wie niet is uitgenodigd om aan- wezig te zijn bij de nationale herdenking van de Wa- --H tersnoodramp 1953, volgend week maandag in de hervormde kerk van Nieuwerkerk. Het blijkt name lijk dat veel mensen die veertig jaar geleden in de barre fe bruaridagen in zuidwest-Nederland op enige manier recht streeks betrokken zijn geweest bij de dramatische gebeurte nissen. de bijeenkomst graag willen bijwonen. Maar er is voor de meesten van hen in de kleine kerk van Nieuwerkerk geen plaats. Zoals bij officiële gelegenheden van deze aard wel va ker gebeurt, spitsen ongenoegen en teleurstelling daarover zich toe in een simpele rekensom: te veel autoriteiten, te wei nig 'gewone' mensen. De voorzitter van het comité dat de nationale herdenking heeft voorbereid, burgemeester Bergs- hoeff van Duiveland, heeft vorige week in deze krant dit ver wijt van de hand gewezen met een exacte becijfering van het aantal zitplaatsen in de bewuste kerk: 243. waarvan 180 - dat is ongeveer driekwart - zijn toegewezen aan juist delegaties uit de bevolking van vijftig' gemeenten in het voormalige rampgebied Met de verhouding autoriteiten/anderen is dus niet zo veel mis. Ook wanneer het aantal autoriteiten inu 40 in getal) zou worden gehalveerd, zou het probleem niet wor den opgelost. Onvermijdelijk moet daarom de vraag worden gesteld of de organisatoren er wel in alle opzichten verstandig aan hebben gedaan voor de nationale herdenking van een zo in grijpende en omvangrijke ramp als de watersnood van 1953 een locatie met zulke beperkte mogelijkheden voor deelna me te kiezen. Nieuwerkerk en Ouwerkerk op Schouwen-Dui- veland zijn dorpen waar storm en zee veertig jaar geleden honderden slachtoffers hebben geëist. Nog steeds zijn de her inneringen van veel mensen hier gestempeld door wat er toen allemaal is gebeurd. Rijen grafzerken op de begraafplaatsen in deze dorpen getuigen van de wonden die de watersnood ramp hier heeft geslagen. Symbolisch hebben Nieuwerkerk en Ouwerkerk voor een herdenking van De Ramp een diepe betekenis. Maar dat geldt ook voor Stavenisse en voor Oude Tonge. waar - evenals elders - komende week plaatselijke herdenkingen worden gehouden. Een nationale herdenking, in aanwezigheid van koningin Beatrix, is evenwel een ge beurtenis die veel mensen, overal vandaan, met een zeer per soonlijke betrokkenheid bij de watersnood, bij de redding en bij de hulpverlening daarna, bijzonder aanspreekt. Uit emo tionele overwegingen, uit piëteit tegenover de slachtoffers en uit een oogpunt van verwerking van dit drama van 1953 wil len zij er nu ook persoonlijk bij zijn. Het is wrang wanneer juist tegen deze mensen 'nee' moet worden gezegd, dat er geen stoel voor hen is. dat zij naar het televisiescherm wor den verwezen. Zeker in een winterperiode, met de laatste weken opnieuw veel stormen, had daarom een overdekte locatie in het voormalige rampgebied met een ruimer aanbod aan plaat sen voor bezoekers de voorkeur verdiend. Het is jammer dat de organisatoren daar onvoldoende bij hebben stilgestaan. En die plaatsen waren zeker beschikbaar. De Grote Kerk in Zierikzee. om een voorbeeld te noemen, die in elk geval hon derden belangstellenden méér kan herbergen. Ook deze plaats immers heeft symbolische waarde als plek voor een nationale herdenking van de watersnood Op zondag 8 fe bruari 1953. de Nationale Rouwdag veertig jaar geleden, wer den in deze Grote Kerk op het kleine stukje drooggebleven Zierikzee, driemaal achter elkaar door enkele duizenden mensen bezochte herdenkingsdiensten gehouden. Waar schijnlijk zouden ook bij een dergelijke locatie niet alle aan vragen om de herdenking-van-nu bij te wonen zijn gehono reerd. Maar de pijnlijke discussie, die het gebrek aan puur logistieke mogelijkheden in de kerk van Nieuwerkerk heeft opgeleverd, had aan de vooravond van deze nationale her denking van de Watersnoodramp veertig jaar na dato verme den kunnen worden. vdM. Justitie vraagt Honecker toch terecht te staan BERLIJN (AFP) - De Duitse jus titie heeft besloten het proces tegen Erich Honecker te hervat ten. De voormalige leider van de DDR, die momenteel in Chili verblijft, zal gevraagd worden naar Duitsland terug te komen om zich te verantwoorden voor het doodschieten van Oostduit sers die probeerden te ontko men naar het Westen. Dat is woensdag uit justitiële bron vernomen. Het tribunaal heeft Honecker opgeroepen zich op 8 februari in Berlijn te melden om zich te ver antwoorden, zo zei een woord voerder van de Berlijnsé justitie. Het besluit zal aan hem worden overgebracht door de Duitse ambassade in Santiago. „Als Honecker zich niet meldt in Ber lijn. staan de gerechtelijke auto riteiten voor de keuze een nieuwe aanklacht tegen hem in te dienen of hem bij verstek te berechten", zo zei hij. tot meer werkloosheid en ten koste zal gaan van andere ar beidsvoorwaarden. Wat betreft de cao's denkt de Industriebond FNV dat de grootste problemen zich zullen voordoen in de onder handelingen in de metaalindus trie (ruim "200.000 werknemers) en in de schoonmaaksector (150.000 werknemers). De industriebond zal in die be drijfstak beginnen met een loon eis van 3,25 procent. Alleen als er werkgelegenheidsafspraken te maken zijn. wil de bond zakken tot 3 procent In de schoon maakbranche zijn de dreigende problemen van een andere orde. Doordat de cao-onderhandelin gen twee maanden zijn uitge steld, hebben de bedrijven in hun op 1 januari vernieuwde contracten met klanten geen re kening kunnen houden met de loonsverhogingen voor 1993. De loonruimte is daardoor uiterma te beperkt. Desondanks blijft de industriebond bij een looneis van 2.5 a 3.25 procent Directie K. Scherphuis. W F. de Pagter en F. van de Velde Hoofdredactie M. P Dieleman, algemeen hoofdredacteur. C. van der Maas, hoofdredacteur commentaar; A L Oosthoek, adjunct-hoofdredacteur. Vlissingen: Oostsouburgse- weg 10, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen Tel 01184-84000 Servicepunt: Boekhandel Bikker. Walstraat §4 Middelburg Markt 51, 4331 LK Middelburg Tel. 01180-81000 Goes Grote Markt 2. 4461 AJ Goes Tel. 01100-31800. Terneuzen Axelsestraat 16. 4537 AK Terneuzen Tel. 01150-94457 Hulst. Servicepunt' Boekhandel Duerinck. Gentsestraat 12. Tel. 01140-14058 Axel Nassaustraat 15. 4571 BK Axel. Tel. 01155-8000 Zierikzee Oude Haven 41. 4301 JK Zierikzee. Tel 01110-15380 Opening kantoren Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17 00 uur. Zaterdags in Vlissingen van 8.00 tot 10.30 uur Centrale redactie Postbus 18. 4380 AA Vlissingen Tel 01184-84000: Redactiefax: 01184-70102 s avonds op zondag lm vrijdag vanaf 19.00 uur; in het weekeinde: verwijzing via de telefonische boodschap op de kantoren. Bezorgklachten maandag t/m vrijdag, op de kantoren gedurende de openingstijden; zaterdags tot 14 00 uur op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen. Overlijdensadvertenties: tijdens kantooruren en maandag- t/m vrijdagavond van 20 30 tot 22 00 uur en zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur Tel. 01184-84000. Fax 01184-70100. Abonnementsprijzen: per kwartaal 82.75. automatische afschrijving 82.00. franco per post 105.00: per maand 29.00. automatische afschrijving 28.50. jaarabonnement 320.00. automatische afschrijving 319.00; jaarabonnement franco per post 405.00. losse nummers maandag t/m vrijdag 1.50. zaterdag 2.00 p st (alle bedragen inclusief 6 pet. btw). Postrek.nr.' 3754316 t.n.v. PZC ab.rek. Vlissingen Advertentietarieven: 162 cent per mm; minimumprijs per advertentie 24.30. ingezonden mededelingen 2.5 x tarief. Voor brieven bureau van dit blad 6,00 meer. Volledige tarieven met contractprijzen op aanvraag (alle advertentieprijzen exclusief 17.5 pet. btw). Giro: 35 93 00. Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B V. Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 3