Zwemclub Scheldestroom in de lift Kampioensklas kweekvijver van talent PZC MZ mikt op positie middenmoot Jim Courier geeft Korda geen kans1 Volleybalteams starten training Scheidsrechter staakt oefenduel René Ruitenberg pakt wereldtitel marathonschaatsen sport Coördinator Frans Verplanke: we hebben geen geheime formule DONDERDAG 28 JANUARI 1993 z 20. van onze verslaggeefster Edith Ramakers BRESKENS - De Oostburgse zwemvereniging Schelde stroom bloeit als nooit tevoren. Vier keer per week barst het kleine zwembad in Oostburg bijna uit zijn voegen. In vier ba nen kunnen maximaal dertien zwemmers trainen. Het leden tal is zo fors toegenomen, dat Scheldstroom een ledenstop voor zwemmers ouder dan twaalf jaar heeft ingevoerd. Tien jaar geleden zag het er min der rooskleurig uit voor Schelde stroom. Frans Verplanke, coor dinator van het begeleidings team. ging in die tijd met twee zwemmers naar de Zeeuwse kampioenschappen. Dit week einde is Scheldestroom bij de provinciale titelstrijd in Goes op beide dagen vertegenwoordigd met vijftig leden. „We hebben geen geheime formule. Mis schien dat onze organisatie ge woon goed is", reageert Frans Verplanke. Tien jaar geleden kreeg de in Breskens woonachtige Verplan ke een trainersfunctie bij Schel destroom in de schoot gewor pen. „Een bestuurslid vroeg me of ik trainer wilde worden, net op het moment dat mijn dochter (Ryan) lid werd van Schelde stroom. Ik had er wel zin in. maar ik had me nooit eerder in het geven van zwemtrainingen verdiept. De vereniging heeft toen Johan Hietbrink een maand of zes ingelijfd. Van hem heb ik veel geleerd. Hij is een au toriteit op het gebied van vooral de schoolslag en heeft veel orga nisatietalent. In een oogopslag weet hij welke zwemmers je bij elkaar in de baan moet leggen, om het uiterste uit iedereen te halen. Na Scheldestroom is Jo han Hietbrink naar de Stormvo gel uit Vlissingen overgestapt." Aantrekkelijk Verplanke i42i kreeg steeds meer schik in training geven. Na het vertrek van Hietbrink volg de hij een aantal trainers-curs- sussen. „De trainersgroep be staat uit tien mensen. We sti muleren elkaar om telkens nieuwe oefenstof uit te proberen. Op die manier blijven de zwem mers de trainingen aantrekke lijk vinden en houden de begelei ders elkaar wakker." Verplanke houdt er een bijzon dere mening op na wat presteren betreft. Hij zou het liefst zien dat er ook punten te verdienen zijn voor een mooie zwemstijl. „De meesten willen alleen maar hard zwemmen. Ik geniet er van wan neer iemand een perfecte slag laat zien. Bij ons zijn techniek trainingen heel erg belangrijk. Snel zwemmen is afhankelijk van de lichaamsbouw, het vo lume. de trainbaarheid van ie mand Als je die voordelige ei genschappen niet bezit, verlies je altijd van een zwemmer met de ideale maten en mogelijkhe den. Wij hechten eraan om ieder een op zijn sterke punten te beoordelen. Een zwemster die tijdens een wedstrijd haar per soonlijk record met vijf secon den verbetert, maar toch in de achterhoede eindigt, krijgt evenveel waardering als de num mer een." Verplanke vindt de groep be langrijker, dan een lid. dat er Titelstrijd gedevalueerd TECHENDORF (ANP) - Het offi cieuze wereldkampioenschap marathonschaatsen over hon derd kilometer lijdt aan bloed armoede. Gezien de deelne merslijst waande geen enkele toeschouwer zich gisteren op de Oostenrijkse Weissensee bij de mondiale titelstrijd. Slechts veertien gesponsorde A-rijders, twee Belgen, een Duitser en een stuk of tien Nederlandse vetera nen en B-rijders stonden er aan de start. Desondanks probeerde de win naar, René Ruitenberg, de deva luatie te verhullen. „De sterkste rijders van het Nederlandse na tuurijs waren hier aanwezig. Ik heb ze allemaal verslagen, dus ben ik de ware wereldkampioen. Over het aantal deelnemers wil ik niet zeuren. De wegblijvers hadden hier gewoon moeten zijn", zei hij niet zonder irritatie. Zoals verwacht bepaalden de ge sponsorde ploegen de wedstrijd. In het mini-peloton werd veel vuldig gedemarreerd. Acht rij ders gingen de finale in. René Ruitenberg troefde in de eind sprint met gemak zijn mede vluchters af. Jan Eise Krom kamp en Evert van Benthem eindigden respectievelijk op een tweede en derde plaats. Jan Kooiman won de vijfde edi tie van de Alternatieve Elfste dentocht op de Weissensee. De veertigjarige huisman uit Am- merstol won de eindsprint van een kopgroep van drie man. Net als vorig jaar werd Dirk de Haan (Akersloot) tweede. De Belg Pe ter Peuurs eindigde als derde. Hun tijd: 6.29,59 uur. Techendorf. Officieus WK mara thon: Mannen: 1 René Ruitenberg (Oldebroeki 100 km m 2 54 18. 2 Kromkamp lOldeholtpadei. 3 Van Benthem i St.Janskloosteri. 4 Jasch (Dui>. 5 Henn Ruitenberg cOlde- broeki. Vrouwen: 1 Groot (Kudelstaarti 100 km in 3 10.53. 2 Kamminga (Gronin gen), 3. Zijlstra (Deinum) Alternatieve Elfstedentocht. Man nen: 1. Kooiman Ammerstoli 200 km in 6.29.59, 2. De Haan (Akersloot). 3. Puurs (Bel), 4 De jong (Haarlem). 5 Roos (Oudendijk) Zwemtrainer Frans Verplanke zou het liefst zien dat er ook punten te verdienen zijn voor een mooie zwemstijl. foto Ruben Oreel met kop en schouders bovenuit steekt. „Wij bieden onze zwem mers een uitgebalanceerd pro gramma. Daarin zijn verschillen in leeftijd en kwaliteit met opge nomen. Als ze veel willen trai nen, kunnen ze in een hogere groep terecht komen. Dat ge beurt pas als ze alle slagen be heersen. Aan specialisatie doen we amper. Dat gebeurt hoog stens een week voor de Zeeuwse en de Nederlandse titelstrijd. Dan geven we iets meer aan dacht aan de nummers waarop zij tijdens de kampioenschap pen uitkomen." Verplanke kan niet ontkennen dat hij ervan geniet wanneer een pupil van Scheldestroom op de eerste plaats eindigt. „We zijn echt prestatie-gericht bezig. Na tuurlijk hebben we ook een groep die het heel goed doet. Noem die zwemsters maar de bo venlaag. Daarbij horen onder anderen Ilse de Jonge, Laura van der Kreeke, Ryan Verplan ke. Sandra Temmerman. Inge Michielsen. Maar we hebben veel meer in onze mars. Ik ge bruik het woord talenten of top pers liever niet, ook al hebben we nu een nieuwe lichting jonge jongens, die aardig ver zou kun nen komen. We hebben 160 wed- strijdzwemmers, die allemaal vier keer per week kunnen trai nen in een te klein vier-banen- bad. Dat is de realiteit. We willen met iedereen rekening houden." Ook de 'bovenlaag' krijgt niet meer dan vier trainingen per week. „Ze krijgen wel de kans om een uurtje langer te trainen. Als ze elke dag baantjes willen trekken, moeten ze dat maar tij dens de uren vrij zwemmen doen. We hebben nog nooit ge hoord. dat iemand niet genoeg had aan wekelijks vier trainin gen, elk van drie kwartier. Het is de kunst om de training heel in tensief in te vullen." Het heden Verplanke kijkt uit naar de con frontatie zaterdag en zondag in Goes. „De vorm van de dag is be langrijk. Vorig jaar waren we heel succesvol. Hoeveel gouden medailles we hadden? Dertien? Dat zou kunnen, ik houd me daar niet meer mee bezig. Ik kijk niet terug naar het verleden. Op deze titelstrijd krijgen enkelen nog een laatste kans om de li miet voor het nationale kam pioenschap begin maart in Dor drecht te zwemmen. Dat is het heden, dat is nu belangrijk." Meisjesploeg van 't Zand nog in volle ontwikkeling van onze verslaggever MIDDELBURG - Peter Boon waagt zich niet aan voorspellin gen, maar het is onmiskenbaar dat er nieuw tafeltennistalent in aantocht is. Evelien Kaan (18), Ilse Burgs (16) en Mariska Goormachtig (15) beginnen za terdagmiddag met 't Zand aan de landelijke competitie in de kampioensklas. Ze hebben er lang naar uitgekeken en toch komt die competitiestart nog iets te vroeg. Trainer/coach Pe ter Boon: „Twee van de drie speelsters kampen met blessu res. Ik gebruik het niet als ex cuus, maar de start is nogal on gelukkig." Voor Zeeland's meest getalen teerde team lijkt een hoofdrol weggelegd op het hoogste ni veau bij de jeugd. De Middelbur gers. die in de najaarscompetitie in één van de drie landelijke klassen als winnaar eindigden, worden geacht in de kam pioensklas bij de eerste drie te kunnen spelen Peter Boon kent de tegenstanders en is gematigd optimistisch. Met Evelien Kaan liep het in de aanloop naar het toernooi naar wens. Met de andere twee speel sters allerminst. Mariska Goor machtig heeft een rugblessure, traint niet en zou eigenlijk nog een korte rustperiode moeten nemen. Ilse Burgs is uitgescha keld door een zware enkelbles sure. Titel karate Mol en To DRUNEN - Karateka Rob Mol is in Drunen kampioen van Zuid- Nederland geworden. De Goese- naar toonde zich de sterkste in de semi-contactklasse senioren boven de tachtig kilogram. Mol. die nationaal kampioen is in de full-contactklasse, rekende in de finale af met Connie Voer- mans (6-1). Ook Goesenaar Vanhai To pak te een titel. In de gewichtsklasse tot zestig kilogram (kumité) ver sloeg hij in de finale Helmonder Mohammed Zarroy. Op het on derdeel kata werd hij tweede. Rudi Rahman werd tweede op het onderdeel Kumité in de klas se tot 65 kg. De Goesenaar ver loor in de eindstrijd van An thony Thomas uit Heerlen. Van hai To en Rudi Rahman hebben zich geplaatst voor het NK. Re gerend nationaal kampioen Rob Mol zal deelnemen aan het EK. dat komende maand in Italië wordt gehouden „Het komt", zegt Evelien Kaan, „heel slecht uit dat we nu net aan de competitie moeten be ginnen. „Ik heb deze week als enige voluit kunnen trainen. Ilse loopt deze week zelfs nog op krukken." Niettemin heeft ze vertrouwen in het team. „Ik weet zelf niet zo veel van de tegenstanders die we nu krijgen", zegt Kaan, die al vanaf haar zevende jaar speelt bij 't Zand en vorig jaar de pro motie naar de kampioensklas op één puntje miste. „Mariska en Il se wel spelen nog volop mee in de jeugdtoernooien. Zij ver wachten dat we bij de top drie kunnen eindigen." Evelien Kaan speelt dit jaar met dispen satie. omdat ze senior is gewor den." Klaarstomen Peter Boon wil voor de ontwik keling van het meisjesteam de weg van de geleidelijkheid be wandelen. Mentaal, zegt hij, moeten ze nu worden klaarge stoomd voor het grote werk. „Volgend jaar wil ik met het hele meisjesteam naar de senioren. Tafeltennis-technisch kan dat ai. mentaal moeten ze nog groeien. Daar zullen we aan werken in deze kampioensklas." Het talent is er in elk geval. Kaan. Burgs en Goormachtig zijn in aanleg drie totaal ver schillende speelsters. Trainer Boon: „Evelien is een topspin- speelster. twee-zijdig. Ilse een twee-zijdige contra-speelster. En Mariska een contra-speelster die ook spin speelt. Een combi natie van de andere twee dus." „Meisjes", zegt Boon, „zijn in principe moeilijker te coachen dan jongens van die leeftijd. Be langrijk is dat ze onderling goed met elkaar overweg kunnen. Dat had je bijvoorbeeld met met Van Osselaer, Kersten en Treebusch bij MZ. Maar daar was het leef tijdsverschil te groot." Bij 't Zand is de onderlinge ver standhouding een basis voor succes. Twee van de dzijn uit de eigen opleiding gekomen. Eve lien Kaan en Ilse Burgs zijn ei gen kweek. Mariska Goormach tig kwam over van Amemuiden. Boon: „Ze was voorlopig voor een jaar gekomen, maar heeft het bij ons uitstekend naar haar Hoe ver 't Zand nu al staat, zal moeten blijken. De zes beste lan delijke jeugdteams zijn toegela ten tot de kampioensklas. Het is. zegt Boon. een kweekvijver van talent. Ooit kwamen speelsters als Ingrid van Osselaar, Ankie Kersten, Renate Louws en Julia Salamony er ook tot ontwikke ling. MZ werd in die klasse een keer landskampioen. Twee weken geleden zag Boon zijn meiden nog excelleren op het Zeeuws kampioenschap. Goormachtig en Burgs werden één en twee in hun jeugdcatego- rie. Evelien Kaan werd verras send tweede bij de senioren ach ter Renate Louws. Peter Boon: „Ik ga niet beweren dat ze nu al bijna even sterk zijn als het eerste team. Je moet op passen voor optisch bedrag. Re nate Louws is technisch en men taal in elk geval sterker dan de drie. Met de andere speelsters (Julia Salamony en Sandra Zuidweg) zijn ze misschien ge lijkwaardig. Technische gezien. Mentaal niet. denk ik." Intimideren „Je moet die meiden niet te vroeg voor de leeuwen gooien", is Boon van oordeel. „Bij de se nioren komen ook andere zaken kijken. Je krijgt tegenstandsters die lopen te intimideren. Daar moet je tegen opgewassen zijn. Ik ben er heel voorzichtig in om ze te brengen. Ze moeten er naar toe groeien. Het is belangrijk dat ze lang blijven tafeltennissen en dat ze er nog jarenlang plezier in hebben." 't Zand begint de competitie za terdag thuis tegen Irene uit Til burg: een wedstrijd die in prin cipe weinig problemen mag op leveren. „Ik ga er wel vanuit dat alle drie de meisjes spelen", zegt Boon. Goormachtig en Burgs mogen twee weken niet trainen, maar spelen wel de wedstrijden mee. Volgens Boon is Rijnsoever de Overgangsjaar Middelburgse tafeltennisclub van onze tafeltennismede- werker VLISSINGEN - Het Middel burgse Roskam/MZ staat voor een overgangsjaar. Na de recente degradatie uit de ere divisie onderzoekt de club nog altijd de mogelijkheden om in september met een sterk herenteam aan de start te kunnen verschijnen. Over leven in de voorjaaarseompe- titie (eerste divisie), die zater dag begint, is daarom het eer ste doel. Tijdens de winterstop slaagde MZ er in het viertal Kasse. Hackenberg. Bomhof en Roe land bij elkaar te houden Ook Koen de Vries, die vorig jaar stopte, werd bereid gevonden zich weer beschikbaar te stel len. Omdat De Vries evenwel slechts in een beperkt aantal wedstrijden - als vervanger van Roeland - in actie zal ko men. ziet het er niet naar uit dat MZ een toonaangevende rol in de top van de eerste divi sie zal kunnen spelen De doel stelling. een plaats in de mid denmoot. moet voor dit vijftal zeker haalbaar zijn. Daarnaast krijgt MZ ook met een nieuw wedstrijdsysteem te maken. Werd het team in het verleden opgesplitst in twee koppels van twee spelers, die elk twee enkelpartijen en een dubbel speelden; vanaf nu speelt iedereen tegen elkaar. Dat betekent per speler naast een dubbelspel vier enkelpar tijen. met als gevolg dat er per wedstrijd nu 18 punten te ver delen zijn. MZ begint het seizoen zater dag om zes uur met een thuis wedstrijd tegen TCS uit Steenbergen. Voor de Middel burgers is dat niet de gemak kelijkste start. Na de promotie uit de tweede divisie toonde TCS zich vorig seizoen een goed eerste-divisieteam. De damesploeg van 't Zand heeft ten opzichte van voor gaande seizoenen een zware indeling getroffen. Naast Red Stars Venray en het Haarlem se Spaarne mag vooral het uit de eredivisie teruggekeerde Hoonhorst tot de toppers in deze klas worden gerekend. Hoewel Hoonhorst als de grote favoriet voor de titel start, legt 't Zand zich niet op voorhand neer bij een positie op het tweede plan. Het is de bedoe ling zo hoog mogelijk mee te draaien Wel ervaart Sandra Zuidweg dat dat steeds moei lijker wordt. „Wij proberen ons niveau zoveel mogelijk vast te houden. De eerste divisie wordt alleen steeds sterker met veel jonge meisjes die veel trainingsuren maken. Op de lange duur moet je het daar dan toch tegen afleggen," In hoeverre 't Zand in staat zal zijn het doel te bereiken, zal voor een groot deel afhangen van de vorm van Renate Louws. Zij heeft al maanden last van een schouderblessure. Een geplande kijkoperatie werd inmiddels op de lange baan geschoven, zodat de aard van haar blessure nog altijd niet duidelijk is. In de Zandkuil aan de Bree- weg begint 't Zand zaterdag om vier uur gelijk met een top per. Tegenstander is Red Stars uit Venray. dat met de zusjes Ria en Wilmie van Rijs wijk tot de titelkandidaten be hoort. Indeling competitie: Dames eer ste divisie: 't Zand 1. Red Stars 1. Hoonhorst 1. Spaarne 1. Twenty One Up 1, Red Stars 1 Heren eerste divisie: Roskam/MZ 1. SKF 1. TCS 1. Avanti 1. Red Stars 1Spaarne 1 Heren derde di visie: 't Zand 1. Amstelveen 2. Tempo Team 2. ILAC 1, Luto 1, ATC Nijmegen 1 Heren vierde di visie: SAR I. 't Zand 2, FVT 2, Dor drecht 1, Twenty One Up 3, Bel- crum 2 A ustralische tenniskampioenschappen 2t Cf et «i teb mL iktf grote favoriet in de kam pioensklas. „Rijnsoever heeft speelsters die stuk voor stuk een A-licentie hebben." MELBOURNE (GPD) - Jim Cou rier werkt hard aan een ander image. Op de Australische sportzender Channel 1 is tussen de beelden van de tennispartij- en op Flinders Park steevast het nieuwe reclamespotje van zijn kledingsponsor Nike te zien. Daarin wordt een ontspannen Courier opgevoerd die op zijn gitaar tokkelt, grapjes maakt op de tennisbaan en zich met een jeugdfoto in de hand af vraagt hoe dat jochie met de honkbalsokken in hemelsnaam de beste tennisser van de we reld kon worden. De boeren pummel uit Dade City moet de 'nice guy nextdoor' worden. Als het echter vereist is. kan de 22-jarige wereldkampioen zich nog met het grootste gemak van zijn minder aardige kant tonen. Zoals gisteren tijdens zijn partij tegen Petr Korda in de kwartfi nales van de open Australische kampioenschappen. Courier be stookte de arme Tsjech geduren de de eerste twee sets met zware artillerie. Alleen in het derde spelpart gaf hij Korda even de gelegenheid uit de schuilkelder te komen, om vervolgens het ge nadeschot uit te delen: 6-1,6-0.6- 4. De titelverdediger, die in Mel bourne nog geen set heeft moe ten afstaan, haakte daarmee simpel aan bij Michael Stich, Stefan Edberg en Pete Sampras. Dit drietal had zich 's middags ai geplaatst voor de halve finales. Stich versloeg de Fransman Guy Forget met drie keer 6-4. de Zweed Edberg schakelde zijn landgenoot Christian Bergs- tröm uit (6-4.6-4, 6-1en ontmoet nu Sampras. De Amerikaan maakte een eind aan de droom van de verrassend tot de kwartfi nales doorgedrongen Brett Ste ven. De Nieuwzeelander, die op de Australian Open in de voet sporen van zijn in 1987 net zo ver gekomen landgenoot Kelly Evernden trad. verloor kans loos: 3-6,2-6.3-6. Daarmee waren voor het eerst sinds de US Open van 1985 alle kwartfinales van een Grand-Slamtoemooi na drie sets afgelopen. VVS '92 bekert tegen Expalvo VLISSINGEN - De volleyballers van VVS '92 komen volgende week donderdag (4 februari) in de halve finale van de regio ZuidAVest van het nationaal be kertoernooi uit tegen Ekspalvo uit Dordrecht. De wedstrijd wordt in sporthal De Poel in Goes gespeeld. Beide teams komen in de tweede divisie C uit. VVS '92 neemt de tweede plaats in. Ekspalvo volgt op de vierde plaats met één punt achterstand. De winnaar van de ze wedstrijd plaatst zich voor de regiofinale, waarin moet worden gespeeld tegen de winnaar van de wedstrijd tussen DOS (derde divisie E> en DAC (tweede divi sie C). Over winst in de finale wordt in een uit-en thuiswed strijd beslist. Korda wist gisteren op het cr tre-court bijna een uur niet 4 hem overkwam. „Zoiets heb; afgelopen twee jaar niet meegemaakt. Courier maakt^ de eerste twee sets geen enk fout. Hij sloeg soms zo hard l ik de bal niet eens zag. VandL was er geen antwoord op 1 spel mogelijk", verzuchtte de" woner van Praag, die als zevl de was geplaatst. „Als hij p blijft spelen, zou ik niet we wie hem van de overwinn moet afhouden." Melbourne. Australian Open: nen: Enkelspel, kwartfinales: Si pras iVSt'3) - Steven (NZei 6-3 6-2 i Stich (Dui/14) - Forget (Fra/11) 6-4p 6-4, Edberg (Zwe/2) - Bergstrom iZj-j 6-4 6-4 6-1. Courier (VSbl) - Kol; (Tsj/7) 6-1 6-0 6-4. L Dubbelspel, kwartfinales: De Jar /Ondruska (ZAf) - Cannon/Mehp (VSt) 4-6 7-6 6-4 6-4, h Vrouwen: Dubbelspel, kwartfw les: Fendick/Strnadova (VSt/TSj/V Mary-Joe Fernandez/Garrison 4) 6-2 6-2, Hetherington/Rinaldi (L /VSt) - Martinez/Sanchez-Vic$ (Spa/3) 4-6 6-1 6-0. 09.00-01.00 EURO: Diverse tak! van sport. 12.30-13.20 RTL Tennis: van de Open Australische kampio schappen vanuit Melbourne. 17.00-18.00 Ned 3: Studio sport: n tennis (Open Australische ka pioenschappen). 17.05-17.10 Did 1: Sportschau-Té gramm. 17.10-17.15 Did 2: Sport Heute 18.15-18.45 RTL Tennis: vers van de Open Australische kampio schappen vanuit Melbourne. 18.45-19.15 RTL Sport. 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 21.30-22.05 BRT 2: Sport. 22.15-22.30 Ned 3 Studio Sport Joi naai. 22.30-22.55 BRT 1: Sport. 22.35-23.35 RTL 4: Match Barend' Van Dorp. 23.00-23.30 Did 1: Sport Extra: tem (verslag van de Open Australisö kampioenschappen vanuit Melboi net en Europese Liga basketbal (T! Bayer 04 Leverkusen-Vrai Pau thez. 01.10-06.00 RTL Tenrus: versl van de Open Australische kampio* schappen vanuit Melbourne WOERDEN (ANP) - Achttien speelsters en zestien spelers starten begin februari de weke lijkse traininingen voor de na tionale volleybalploegen. De vrouwen beginnen op 5 februari in de Bankrashal in Amstel veen, de mannen vijf dagen la ter. De vrouwen trainen onder lei ding van Guillermo Mariani en Toon Gerbrands, de assistenten van Peter Murphyde mannen onder de Chinees Pang. De vrou wen openen het seizoen half april met het toernooi in Mon- treux, de mannen met het to* nooi in Bonn direct gevolgd do de Haarlemse Volleybal Week. Vrouwenselectie: Fokkkens. Frj zen (Olympus). Moeskops. Raayrr kers. Ruygrok. Westerman (W( Van de Boogaard, Drenth. De Vri (AMVJ), Fleurke. De Wild (Omme Suythof (Havoci, Elshof, Huiszo (Sudosai, Van der Berg, Leenst: Poorta, Wiegers (Martinus) Mannenselectie: Cristina, Kailo Latuhinin, De Reus (VCG), Van d Brink, Lentelink (Zwolle). Van Ri Tinkhof iZVHBijl. Bas van de Ge Mike van de Goor. Mulder. Van fenbeek. Posma. Schuil (Dynam Van Solkema (Maaseik. Belgiei Peter Boon met zijn pupillen Evelien Kaan. Ilse Buys en Mariska Goormachtig (van links naar rechts). foto Lex de Meester TERNEUZEN - AZVV speelde een oefenwedstrijd tegen zon dag-vierdeklasser RCS en ver loor met 3-2. Schoondijke ver sloeg het tweede elftal van Hoofdplaat met 5-1. Dat duel werd door arbiter Calon vlak voor tijd gestaakt, omdat de sfeer op het veld te onvriende lijk werd. Schoondijke - Hoofdplaat 2 5-1: Schoondijke had een overwicht in het duel tegen Hoofdplaat 2 en won uiteindelijk ook ver diend met 5-1. De ruststand in het bij tijd en wijle té harde duel was 3-0. Voor Schoondijke scoor den Claude Cornelis. Frank Steijert (elk tweemaal) en Vin cent Roetenberg. Hoofdplaat 2 scoorde tegen door Jean-Pierre Pielaat. Scheidsrechter Cees Floren (die in de eerste helft Hoofdplaat-speler Vincent Ca lon al uit het veld had gestuurd), staakte het duel overigens vijf minuten voor tijd, omdat toen de gemoederen te verhit raak ten. AZVV - RCS 2-3: RCS was voor de rust de beste ploeg en leidde halverwege de wedstrijd O' verdiend met 2-0 door doelpu ten van Ron van Rosevelt Kees Westerweele. Na de hervi ting werd het ook nog 0-3 do een treffer van Jeroen Francl maar daarna kwam AZW ter in de wedstrijd en werd het 1-3 2-3 door tweemaal Jacco Koe koek. Veraart trainer van Uzendijke IJZENDIJKE - Rudy VeraE (44) uit IJzendijke wordt nieuwe trainer van afdeling eersteklasser IJzendijke. V< aart. die de opvolger wordt v: Eddy van den Bergen, traint ir menteel Schoondijke nog, nad hij eerder bij Breskens (de twe de selectie) en Aardenbu werkzaam was. Voor IJzendij is hij overigens geen onbekenc Veraart speelde ooit negentl seizoenen achtereen in het e< ste elftal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 36