Oostburgse scholen willen fusie PZC streek Ravage bij zware botsingen Axelaars maken plan voor renovatie Molenstraat Inwoners Clinge hebben nog een grote verlanglijst i Hontenisse vreest voor tegenslag bij restauratie torens Concert-avond in parochiekerk Clinge Supermarktplan Oostburg valt goed Hulst wil bouw van twee supermarkten aan de zuidkant Streefdatum samengaan t Zwin en Oostdijke 1 augustus 1994 DONDERDAG 28JANUARM993 z 18 van onze verslaggever OOSTBURG - De directie en het bestuur van scholenge meenschap 't Zwin in Oostburg zijn voorlopig niet van plan het schoolgebouw aan de Brede- straat te sluiten en definitief te verruilen voor het moderne complex aan de Nieuwstraat. Rector J.H. Henry spreekt na drukkelijk tegen dal het leerlin genbestand van 't Zwin daalt en de scholengemeenschap binnen niet al te lange tijd genoeg heeft aan één pand. Henry reageert daarmee op uit latingen van een woordvoerder van de afdeling Vrom in deze krant. Volgens de zegsman is het aannemelijk dat het gebouw van het voormalig Koningin Wilhel- mina Lyceum binnen een aantal jaren overbodig wordt, omdat de school steeds minder leerlingen krijgt. In het kader van de effi ciency zou de schoolleiding er verstandiger aan doen de activi teiten te concentreren in het hoofdgebouw aan de Nieuw straat. voerde de ambtenaar aan. De gemeente wil 'tezijner- tijd' op het schoolterrein onge veer vijftien woningen neerzet ten. „Onzin", betitelt de rector de ge meentelijke voorstelling van za ken. „Misschien dat concentra- Play-in met 60 muzikanten in Clinge CLINGE - De Westbrabantse en Zeeuwse Muziekbond houdt zondag 31 januari een play-in in het gemeenschapscentrum Mal- pertuus te Clinge. Zo'n zestig muzikanten van diverse Zeeuws-Vlaamse muziekgezel schappen nemen hieraan deel. Onder leiding van dirigent Gus- taaf Pilaet uit Clinge studeren zij vier muziekstukken in. Om half tien begint de play-in. De slotuitvoering wordt om 17 uur gehouden in de grote zaal. Belangstellenden zijn vanaf 16.30 uur welkom. De muziekbond heeft dirigent Gustaaf Pilaet speciaal voor de ze play-in uitgenodigd vanwege zijn verdiensten voor het Zeeuws-Vlaamse muziekonder wijs. Pilaet nam vorig jaar no vember afscheid als docent van de Zeeuwse Muziekschool tie in de Nieuwstraat op termijn wel aan de orde is. maar dan valt dat zeker niet te relateren aan een zogenaamd teruglopend aantal leerlingen. Dit jaar heb ben we er zelfs vijftien meer dan in het vorig schoolseizoen. De prognoses voor de nabije toe komst wijzen in ieder geval op een stabiele situatie. Als we al zouden besluiten de dependan ce af te stoten, dan doen we dat enkel wanneer we ons hoofdge bouw mogen uitbreiden. Mo menteel is het echter niet waar schijnlijk dat het ministerie van onderwijs voor dat doel geld op tafel wil leggen." Het PvdA gemeenteraadslid W.J. Vermeulen (leraar op 't Zwin) zei woensdagochtend in de vergadering van de commis sie planologie dat de uitlatingen van de Vrom-ambtenaar voor veel onrust hebben gezorgd on der zijn collega-leerkrachten. Burgemeester J. Kruize kon de sociaal-democraat geruststellen met de mededeling dat de wo ningbouwplannen voor het schoolterrein momenteel niet meer zijn dan 'een gedachte over wat er in de toekomst eventueel voor mogelijkheden liggen voor het betreffende gebied'. „Stel dat het gebouw een keer vrij komt, dan is het toch aardig dat je een idee hebt wat er met die plek kan worden gedaan in rela tie tot andere plannen", verwees Kruize naar de intentie van de gemeente om op de hoek van de Bredestraat en de Trageldam een supermarktcomplex te la ten bouwen. Fusie De scholengemeenschap voor mavo, havo en atheneum telt ruim zevenhonderd leerlingen, van wie er zo'n driehonderd da gelijks vertoeven in de depen dance. Henry mag dan optimis tisch zijn over de stabiele toe komstverwachting voor het leer lingenbestand van 't Zwin. het weerhoudt zijn schoolbestuur er niet van onderhandelingen te beginnen over een fusie met de VBO-scholengemeenschap Oostdijke. Woensdag werd een stuurgroep geïnstalleerd die de weg naar de samensmelting moet gaan plaveien. Streefda tum voor de fusie is 1 augustus 1994. De vrijage van beide besturen is ingegeven door het feit dat steeds meer kinderen uit de Zeeuws-Vlaamse kuststreek de voorkeur geven aan het voortge zet onderwijs in de Kanaalzone, op Walcheren of in de Belgische grensstreek. Onderzoek heeft uitgewezen dat de aanwezigheid van meer schoolkeuzemogelijk heden één van de belangrijkste redenen zijn voor deze tendens. Om nu te voorkomen dat West- Zeeuwse h - VI aanderen 'leegloopt', willen Oostdijke en 't Zwin hun krachten bundelen. Daarmee volgen de twee instel lingen het advies van het Katho liek Pedagogisch Centrum (KPC) in Nijmegen. Wordt er niet snel ingegrepen, dan valt te vrezen voor het behoud van een volwaardige onderwijsvoorzie ning in de streek, is de conclusie van het KPC. van onze verslaggever OOSTBURG - De commissie planologie van de gemeente Oostburg staat positief tegen over de bouw van twee super markten op de hoek van de Bre destraat en de Trageldam in de Eenhoornstad. De raadsleden gingen woensdag unaniem ak koord met het voorstel van bur gemeester en wethouders om onderzoek te laten doen naar de mogelijkheden en gevolgen van de nieuwbouw. De levensmiddelengrossier Uni- gro wil op het terrein van aard appel koelhandel Jansen van Rosendaal een Superfiliaal neer zetten. Het bedrijfsterrein en de gebouwen zijn te koop. In het ka der van dit plan heeft Aldi te kennen gegeven zijn huidige vestiging aan de Callenfels- straat te willen sluiten en te ver ruilen voor een gezamenlijk on derkomen met de Super. Ook bestaat het voornemen van bei de concerns het assortiment van de UB-discount aan de Lange- straat over te nemen en deze winkel op te heffen. De super markten krijgen in deze planop zet een totale oppervlakte van 1500 vierkante meter. De commissie verwacht met het college dat het winkelcomplex een aanwinst zal zijn voor cen trum van Oostburg: een winkel hart en twee supermarkten aan de flanken van de binnenstad. De vier raadsfracties drongen er wel op aan dat er in het haal baarheidsonderzoek (uitge voerd door het stedebouwkun dig bureau RBOI in Middelburg) goed moet worden gekeken naar de verkeersafwikkeling in de nieuwe situatie. De supermark ten moeten zelf zorgen voor vol doende parkeerruimte voor d^ klanten en eventueel ook voor de omwonenden, aldus het WD-raadslid J. J. Provoost. De liberaal is bovendien in zijn nopjes met het plan, 'omdat dit een mooie aanleiding is een ein de te maken aan de toenemende overlast van de aardappelhan- del, zonder dat het de gemeente ook maar één cent hoeft te kos ten'. „Het bedrijf is de laatste ja ren enorm gegroeid. Iets derge lijks past niet meer in een woon omgeving". aldus Provoost. De kosten van het haalbaar heidsonderzoek komen voor re kening van Unigro. verzekerde burgemeester J. Kruize de com missie na een vraag van de PvdA'er W. Vermeulen. Kruize ziet in de plannen onder meer de mogelijkheid om tussen de twee 'supermarktflanken' een uitge breider loopgebied te creëren, na aanleg van de rondweg om Oostburg. Brandweerauto - op weg naar ongeval - zelf geramd van onze verslaggever TERNEUZEN/SLUISKIL - De Oostkade bij Sluiskil was woensdagmiddag: enkele uren voor het verkeer afgesloten na- dal zich daar een zware botsing had voorgedaan tussen een Bel gische vrachtwagencombinatie en twee personenauto's. De be- Op de achtergrond het hulpverleningsvoertuig van de brandweer na de botsing met de vrachtwagencombinatie in Terneuzen. De trekker (voorgrond) van de vrachtwagencombinatie èn de brand weerauto raakten zwaar beschadigd. foto Peter Nicolai van onze verslaggever HULST - B en w van Hulst heb ben goede hoop dat de zuidkant van de Reynaertstad er een stuk aantrekkelijker uit komt te zien. Twee nieuwe supermark ten moeten het grote, lelijke gat tussen de Steensedijk en Zoete- vaart een mooier en levendiger aanzicht geven. Aan de Van Maelstedeweg wil de Hulster Woningbouwvereniging veertien senioren-appartemen ten bouwen. Een projectontwik kelaar heeft belangstelling om tegen die bejaardenflats aan ide hoek om naar Zoetevaart) een aantal kantoren te laten verrij zen. Om deze plannen te verwe zenlijken. moet onder meer het bestemmingsplan worden aan gepast. De gemeenteraad wordt vandaag, donderdag, gevraagd een voorbereidingsbesluit te ne men. De Hulster Woningbouwvereni ging staat te springen om met de bouw van de luxe appartemen ten voor ouderen te beginnen, maar zekerheid over het door gaan van de bouwplannen is er nog niet. De corporatie dient er zeker van te zijn dat het contin gent dat de gemeente Hulst krijgt toegewezen groot genoeg is. verklaarde directeur H Hage- man woensdag. De woning bouwvereniging hoopt dat in Hulst dit jaar minstens twintig woningen in de sociale sector ge bouwd mogen worden, want de 'Hulster' heeft nog een aantal bouwplannen voor de komende jaren. Het gemeentebestuur van Hulst denkt in elk geval goede argu menten te hebben om de hogere overheden te overtuigen. Niet al leen voor de bouw van de oude renwoningen en de kantoren, maar ook voor de verhuizing van Aldi naar het voormalige Miloc- complex. Vendex heeft de vroe gere Torro vorige maand 'omge bouwd' tot Basismarkt en vol gens de regels van de provincie mag de detailhandelsruimte niet verder toenemen in Hulst. Maar het college voert aan dat het bij Aldi slechts om een ver huizing gaat en er dus per saldo niet meer levensmiddelenbedrij- ven zijn. Vendex en, een deel van de. Hulster middenstand maken bezwaar tegen die interpretatie. De beslissing van de provincie wordt nu door alle partijen in spanning afgewacht. stuurder van een van de auto's zat bekneld en moest door de brandweer worden bevrijd. Hij werd met zware verwondingen overgebracht naar streekzie kenhuis De Honte in Terneuzen. Een hulpverleningsvoertuig van de brandweer kwam. op weg naar de plaats van het ongeval, zelf in botsing met een Franse vrachtwagencombinatie. Dat gebeurde op de kruising Roose- veltlaan-Mr F. J. Haarmanweg. De trekker van de vrachtwagen en het brandweervoertuig wer den zwaar beschadigd De vrachtwagencombinatie. be stuurd door J. C. A. D. (42) uit Plaisance, wilde de kruising oversteken, juist op het moment dat de brandweerauto daar met sirene en zwaailicht passeerde. De bestuurder van het hulpver leningsvoertuig. M. P. uit Ter neuzen, is voor onderzoek per ambulance overgebracht naar De Honte. Beide voertuigen moesten zwaar beschadigd wor den weggesleept. Oostkade De botsing op de Oostkade. tus sen de afrit van Sluiskil-brug en de Cokesfabriek, ontstond om kwart voor één woensdagmid dag. De 45-jarige M. J. van L. uit Vogelwaarde reed met zijn auto richting Terneuzen. Uit tegen overgestelde richting naderde de 32-jarige Belg P. M. A. L. uit Oostkamp met zijn trekker met oplegger. Volgens de politie zag de vrachtwagenbestuurder hoe de personenauto plotseling op zijn weghelft terechtkwam. Hij stuurde naar rechts, maar kon niet voorkomen dat de truck de auto ramde. Auto en vrachtwa gencombinatie kwamen vervol gens in de wegberm tot stil stand. De scharende vrachtwa gen kwam ook nog in botsing met de personenauto van de 39- jarige B. D. uit Axel, die ook richting Terneuzen reed. Beide personenauto's en de vrach tauto werden zwaar beschadigd weggesleept. SAS VAN GENT Midwinterwandeltocht - De gymnastiekvereniging THOR houdt op zaterdag 30 ja nuari haar jaarlijkse midwinter wandeltocht in Sas van Gent. Deelnemers lopen een afstand van vijf of tien kilometer. Boven-, dien heeft de organisatie een tocht voor kleuters uitgezet De start van de wandeling vindt om 13.30 uur plaats bij het buurt centrum Sint Albert aan de Van Milstraat Na afloop is er gele genheid wat te eten of te drin ken. van onze verslaggever AXEL - De inwoners van de Bastionstraat in Axel hebben een renovatieplan voor de Mo lenstraat en omgeving opge steld. Met boompjes en ander groen rond de molen, de restau ratie van het bolwerk en de bouw van een aantal huisjes in oude stijl willen de buurtbewo ners de verpauperde buurt in ere herstellen. De bouwplannen zijn ontstaan uit protest tegen de voorgenomen bouw van 63 appartementen in de Molen straat en de aangrenzende Bas tionstraat door de Axelse make laar Van Alten. Om de bouw van de apparte menten in de Molenstraat en de aangrenzende Bastionstraat te kunnen verwezenlijken kocht Van Alten drie verwaarloosde panden in de Molenstraat die ei gendom waren van een in de Fi lippijnen woonachtige oud-Axe laar „Zelf hebben we deze pan den ook willen kopen omdat we vinden dat de buurt moet wor den opgeknaptzegt burge meester W J de Graaf. „De eige naar vroeg echter veel meer dan wij konden bieden. Gelukkig heeft Van Alten wel overeen stemming kunnen bereiken met de eigenaar, zodat er nu einde lijk toch wat gedaan wordt aan de verpaupering van die buurt." Schaduw De inwoners van de Bastion straat zijn echter om verschil lende redenen duidelijk minder te spreken over de plannen van de Axelse handelaar in onroe rend goed. Buurtbewoonster mevrouw D. Deurwaarder: „Een deel van de huizen in onze straat komt door de bouw van de hoge appartementen volledig in de schaduw te staan en bovendien vallen de nieuwbouwwoningen zonder meer uit de toon in dit stukje historisch Axel. Verder dreigen de mensen in de Bas tionstraat hun privacy te verlie zen omdat de toekomstige inwo ners vanuit hun appartementen in de hoger gelegen Molenstraat zonder problemen naar binnen kunnen kijken bij hun buurtge noten." Uit protest tegen de plannen van Van Alten hebben de inwoners van de Bastionstraat een com missie gevormd die een alterna tief bouwplan voor de Molen buurt heeft ontworpen. Mede op advies van architect H. Sponse- lee uit de Bastionstraat is daar bij gekozen voor de restauratie van het bolwerk in historische stijl, het aanbrengen van boompjes en ander groen rond de oude molen en het bouwen van gewone huizen in plaats van appartementen in de Molen straat. De bouwtekeningen zijn zaterdag overhandigd aan bur gemeester De Graaf. Als gemeente zullen we de sug gesties van de bewoners zeker serieus in overweging nemen", benadrukt De Graaf. „Die com missie probeert immers op een constructieve wijze bij te dragen aan de vernieuwing van de Mo lenstraat en omgeving. Toch denk ik dat het niet mogelijk is de buurt opnieuw in te richten in de stijl van honderd jaar gele den. Alleen al uit economisch oogpunt is dat waarschijnlijk een onhaalbare zaak. Binnen kort moeten we maar eens rond de tafel gaan zitten met de buurtbewoners. Van Alten en andere projectontwikkelaars die in de Molenbuurt aan de slag willen gaan. Hopelijk komen we dan tot een renovatieplan dat voor alle partijen aanvaardbaar is." Makelaar Van Alten was woens dag niet bereikbaar voor com mentaar. Nieuwe dominee leidt zelf dienst HOEK - In de Nederlands her vormde kerk in Hoek doet zon dag drs A. P. van der Maas zijn intrede als nieuwe predikant. Hij wordt bevestigd door ds G. H. van de Graaf, hervormd pre dikant in Rotterdam Charlois. Dominee Van der Maas leidt zelf de intrededienst. De dienst van de gebeden wordt verzorgd door ds C. Hoogendoorn uit Terneu zen, die geruime tijd optrad als consulent in de Hoekse her vormde gemeente. In de PZC van woensdag werd abusievelijk vermeld dat ds Hoogendoorn de intrededienst zou verzorgen Dat doet de nieuwe predikant dus zelf De dienst begint om 15.00 uur van een medewerker CLINGE - De commissie Cultu rele Evenementen Clinge houdt vrijdag 5 februari een concert avond in de parochiekerk H. Henricus. Het programma biedt veel variatie. Te horen zijn or- gahist Erwin van Bogaert en het Koninklijk Gemengd Koor Sint Gregoriusgilde (beiden uit Sint Niklaas), de slagwerk groep van de Zeeuwse Muziek school en de musicalgroep Mu sical Exchange uit Hulst. Het concert begint om 20 uur. Het orgel in de Clingse parochie kerk dateert uit de 18e eeuw en wordt toegeschreven aan orgel maker Detlef Onderhorst. In 1970 werd het volledig gerestau reerd. Organist Van Bogaert, die het zal bespelen, is verbonden aan de OLV-kerk te Sint Niklaas. Na zijn conservato rium-opleiding studeerde hij verder in Parijs en Amsterdam. Hij opent het concert in Clinge met een werk van Sweelinck. Op zijn repertoire staan verder stukken van Pachelbel, Mozq Stanley en Antonio Soler. Het Koninklijk Gemengd KiL Sint Gregoriusgilde bestf- meer dan honderd jaar. Het h dige koor telt dertig leden h staat onder leiding van dirigA,. Marc van den Broeck. Het k(L brengt een aantal negro-spf tuals en Engelse vocale muziqj De slagwerkgroep van Zeeuwse Muziekschool staat der leiding van Eric Buijle. 1 het programma staat meer de William Tell-ouvertiJ5 van Rossini. Musicalgroep Musical Exchi, ge tenslotte is in 1992 opgerii en treedt voor het eerst officii op. Onder leiding van Marlejf Bauwens speelt Musical change nummers uit Annie {j your gun en South Pacific, Rodgers en Hammerstein. Het concert wordt besloten rn' een gezamenlijk optreden vis alle uitvoerenden, waarbij lie lied You'll never walk alone vei Rodgers en Hammerstein womj uitgevoerd. p< van een medewerker CLINGE - Inwoners van Clinge hebben bij de gemeente Hulst enkele wensen neergelegd om de verkeersveiligheid en de leefbaarheid van de woonkern te verbeteren. Tijdens een in spraakavond voor de bevolking werd naar voren gebracht dat veel auto's binnen de bebouwde kom te hard rijden en het par- keergedrag steeds ergere vor men aanneemt. Bovendien heb ben de Clingenaren kritiek op de milieuproblematiek en de trek van schoolkinderen naar België. De plaatselijke bevolking is van mening dat de verkeersveilig heid veel te wensen overlaat. Al jaren klaagt zij over de veel te hoge snelheid binnen de be bouwde kom en het parkeren van vrachtwagens in woonge bieden. Het slechte parkeerge- drag van een aantal mensen be gint volgens de Clingenaren steeds ergere vormen aan te ne men. Een opgerichte werkgroep, sa mengesteld uit vertegenwoordi gers van de gemeente Hulst en de dorpsraad, zegt namens de bevolking ook de buik vol te hebben van de slechte staat waarin enkele straten verkeren. De Bisschoppendreef en de Ka- pelledreef zijn volgens de groep voorbeelden van dreven die be straat moeten worden. Boven dien bestaat binnen Clinge de angst dat het onderhoud van fietspaden weinig zal verbete ren. De reden hiervoor is dat dit sinds 1 januari is overgenoem door de provincie. Op natuurgebied heeft de woon kern klachten over de steeds in dringender wordende milieupro blematiek. Vooral rond het ter De Witte Bergen blijkt vervuiling erg te zijn. Bovendi pleit de werkgroep voor meer i£' men bij de voormalige vuilin belt. De ontbossing binnen Cli r ge zou steeds grotere vormen 1 ginnen aan te nemen. Bewon< a van nieuwbouwwijken zegg - ontevreden te zijn over de ma van groenvoorziening in h buurt: deze is onvoldoende. wensen meer groen, waardoor wijken aantrekkelijker word£ voor kopers en huurders. Een ander kritiekpunt is djj, veel kinderen uit Clinge in B^ gie onderwijs blijken te volgt Het voortbestaan van de ba: school komt hierdoor in gevas Ook zijn de speelvoorzieningj voor de kinderen in Clinge te ring. De dorpsraad wil naga: op welke locaties in de wooj kern toestellen geplaatst ku nen worden. Daarbij dient rel ning te worden gehouden ml buurten waar de voorzieninge nog niet aanwezig zijn. Ook leeftijdsopbouw in de woon' ken moet onder de loep gen[ men worden. Een positieve noot is dat de coj trole op de vervuiling rond voormalige Clitexgebouw gens de vertegenwoordigers zijn vruchten afwerpt. De troeé die daar enkele jaren gelede^ werd gevonden, is vrijwel ver dwenen. De bevolking vindt df waakzaamheid echter gebodej blijft. L De werkgroep heeft de wenseL van de Clingenaren verzameh en bij de gemeente neergelegd! Bij een tweede bijeenkomst va- de dorpsraad wordt bekend ge maakt in hoeverre de gemeend iets met de wensen van de bever king heeft gedaan. g I •coh van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - De ge meente Hontenisse kan, net als alle andere gemeenten in Ne derland, binnenkort nog wel eens een vervelende verrassing te wachten staan. De gemeente moet misschien opdraaien voor de volledige restauratiekosten van alle kerktorens binnen haar grenzen, had VV. Gelderland (lijst L. Mangnus) begrepen uit een artikel in het blad van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Volgens een sinds 1798 nooit ver anderde wet is de gemeente ver antwoordelijk voor het opknap pen van de kerktorens. „Een ge meente in Friesland laat dat mo menteel uitzoeken", meldde Gelderland tijdens de rond vraag van de raadsvergadering. Burgemeester Th. Steenkamp was op de hoogte. Hontenisse kan echter niet meer doen dan afwachten en hopen dat de wet niet strikt wordt toegepast. Mocht de gemeente alleen moe ten opdraaien voor restauraties dan kan dat tot ernstige vertra gingen van opknapbeurten lei den. Voor de Catharinakerk in Hengstdijk bijvoorbeeld is on langs nog een provinciale bij drage toegezegd. Als de provin ciale subsidie uitblijft, moet de gemeente toch gaan afwegen welke zaken het eerst aangepakt moeten worden. A. Roctus (Al gemeen Belang) vond het wel lo gisch dat de kerktorens tot de gemeentelijke verantwoorde lijkheid behoren. Na geruchten dat het rapport over de Zeeuws-Vlaamse herin deling zou zijn uitgekomen, kon daar tijdens de rondvraag na tuurlijk niet aan worden voorbij gegaan. Het college wist nog van niets, het onderzoeksrapport is overigens ook nog niet gepresen teerd. maar Steenkamp liet zich toch verleiden tot enige uitspra ken. Hij wilde 'niet op de pe soon spelen', maar liet duideli. doorschemeren dat hij zich h£ geërgerd aan eerdere uitlati gen van de Terneuzense burg meester R. Barbé. B en w blijve er van uitgaan dat Hontenis: als gemeente voortbestaat. Mocht de discussie in de nabi toekomst toch nog eens tot a dere denkbeelden leiden da kan Hontenisse alleen worde samengevoegd met Hulst. „Te neuzen kunnen we meteen wei schrappen", zei Steenkamp r soluut. Roctus wilde nog w eens uitgerekend zien wat fmai cieel het voordeligst is voor c inwoners van Hontenisse. Ma: volgens de burgemeester is h< ondoenlijk om een vergelijken staatje op te stellen van de g meentelijke lasten die de mei sen nu moeten betalen en de f nanciële druk bij aansluiting b Terneuzen of Hulst. De gewone agendapunten we den woensdag met meer (de he ziening van de hinderwetlege of minder discussie aangen( men. M. Ie Roy uit Vogelwaard zal vanaf de volgende raadsve gadering, woensdag 10 maar namens de Partij van de Arbei in de raad zitten. Haar geloof: brieven werden door een raad: commissie in orde bevonden. L Roy volgt C. Visser, die van weg gezondheidsredenen ontsla heeft genomen, op. ZAAMSLAG Lampionoptocht - in vei band met de verjaardag van kc ningin Beatrix houdt de Oranje vereniging in Zaamslag zatei dag 30 januari de traditionet lampionoptocht voor de jeugd De plaatselijke harmonie Di Volharding zorgt voor de muzi kale begeleiding. De optoch gaat zaterdag om 19.00 uur vai start bij de muziekkiosk aai Plein Zuid in Zaamslag. Scholengemeenschap 't Zwin ziet de bebouwing steeds dichterbij komen. foto Peter Nicolai Enkele vervallen panden in de Molenstraat in Axel, waarvoor renovatieplannen in de maak zijn. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 34