Steun voor recreatie Namestovo Aanpak Grote Markt onzeker Aardappelfabriek Reimerswaal nog lang niet stankvrij Plan voor hotel bij Zeelandbrug SGP bevreesd voor overlast bij komst jeugdsoos Flipland Goes reorganiseert sector grondgebied Beachpop-festival in Burghsluis kan mogelijk doorgaan Westerschouwen werkt aan project Slowaakse zustergemeente 3? van onze verslaggever BURGH-HAAMSTEDE - Wes terschouwen wil haar Slowaak se zustergemeente Namestovo gaan helpen bij het bevorderen van het toerisme. Hoe precies, is nog niet bepaald, maar vast staat dat de prille sector in het betrokken gebied een steuntje in de rug goed kan gebruiken. Een delegatie gaat er in mei naar toe om de mogelijkheden te onderzoeken. Doel is een pro ject op poten te zetten dat met subsidie van de EG kan worden uitgevoerd. Het Slowaakse parlement in Bratislava heeft besloten dat de armlastige regio rond Names tovo moet worden opgepept door er een belangrijk recreatie- van onze verslaggever KRUININGEN - Aardappelver- werker Meijer Frozen Foods (MFF) in Kruiningen verspreidt nog steeds te veel geur. Het be drijf overschrijdt voortdurend de normen die de gemeente Rei merswaal in de hinderwetver gunning stelt. Meijer heeft in middels wel maatregelen geno men die de stank indammen, maar door uitbreiding van de produktie is de geuruitstoot on geveer gelijk gebleven. Omdat de filtering van vette frietlucht voor elke aardappelverwerker een hardnekkig probleem is, be gint de branche een onderzoek naar geurbeperkende oplossin gen. Daaruit zou een pakket aan standaardmaatregelen en voor schriften moeten voortkomen. De Nota Stankbeleid van het mi nisterie van Volkshuisvesting. Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) moet leiden tot conve- nanten met stankproducerende bedrijfstakken. Minister Alders wil voor 1 januari 1994 harde af spraken met het bedrijfsleven maken. Het Reimerswaalse col lege wil afwachten hoe het con venant met de aardappelverwer- kende industrie afloopt. Daar om zal het dit jaar geen grotere inspanning van Meijer verlan gen dan door het bedrijf is voor gesteld. De aardappelverwerker wil in 1993 één drooglijn aanslui ten op een zogeheten ozongas- wasinstallatie. die vetten uit de baklucht filtert. Als blijkt dat er. begin 1994 geen convenant met de aardappelverwerkende in- van onze verslaggever GOES - De kans is groot dat de herinrichtingsplannen voor de Grote Markt in Goes sneuvelen. De plannen waarmee burge meester en wethouders voor de dag zijn gekomen, zijn door alle Goese raadsfracties uiterst koeltjes ontvangen. Het plan betekent nauwelijks een verbe tering en is veel te duur, vonnis te de raadscommissie voor ruimtelijke ordening, volks huisvesting, openbare werken en verkeer woensdagavond. SGP. GPV RPF. D66 en Groen Links (samen goed voor zeven raadszetelsi zijn tegen. De VVD (3 zetels) zal zich waarschijnlijk bij de tegenstemmers voegen. De grootste partijen in de Goese gemeenteraad, CDA en PvdA, aarzelen nog. Maar ook vanuit die fracties klinkt weinig ap plaus op. Het betekent, dat het college in februari - als de raad een eind oordeel moet vellen - mogelijk bakzeil haalt. SGP/GPV/RPF. D66 en Groen Links waren gis teravond heel duidelijk: zij vin den dat de veranderingen die het college op de Grote Markt wil aanbrengen, niet opwegen Nieuwe dominee leidt zelf dienst HOEK - In de Nederlands her vormde kerk in Hoek doet zon dag drs A. P. van der Maas zijn intrede als nieuwe predikant. Hij wordt bevestigd door ds G. H. van de Graaf, hervormd pre dikant in Rotterdam Charlois. Dominee Van der Maas leidt zelf de intrededienst. De dienst van de gebeden wordt verzorgd door ds C. Hoogendoorn uit Temeu- zen. die geruime tijd optrad als consulent in de Hoekse her vormde gemeente. In de PZC van woensdag werd abusievelijk vermeld dat ds Hoogendoorn de intrededienst zou verzorgen Dat doet de nieuwe predikant dus zelf, De dienst begint om 15.00 uur, Opbouwcommissie - De opbouwcommissie Oost-Sou burg bespreekt maandag 1 fe bruari het activiteitenplan voor 1993. onder meer over opvang mogelijkheden voor jongeren en het instellen van stadswachten. Op de vergadering, die in dien stencentrum Bachten Poorte aan het Oranjeplein wordt ge houden, zijn ook een politie agent van de wijkbrigade en de wijkbemiddelaar aanwezig om vragen te beantwoorden. De bij eenkomst begint om 19.30 uur. gebied van te maken. Mogelijk heden zijn er te over. Namestovo ligt aan een stuwmeer dat bij zonder geschikt is voor water sport. Voorts zijn er uitgestrekte bossen, bergen en (wildwater)ri- vieren. Ook is er een hoop cul tuurhistorisch erfgoed dat kan worden bezichtigd. In de winter kan er worden geskied. Om tot goede zaken te kunnen komen, moet nog wel een recrea tieve infrastructuur op poten worden gezet. Iets als bijvoor beeld een WV waar de recreant terecht kan voor informatie over overnachtingen ontbreekt volle dig. Overigens laten voorzienin gen in het algemeen nog te wen sen over. De ervaring van Wes terschouwen op toeristisch ge bied zou daarom goed van pas komen. Het zijn bestuurders uit de regio zelf die om medewerking van de Schouwse recreatiegemeente hebben gevraagd, aldus wel- zijnsambtenaar B. Stuit, die de stedenband in Westerschouwen coördineert. De delegatie die in mei gaat kijken, zal dan ook vooral veel met de bestuurders ter plaatse moeten praten. „Voorwaarde om het project te laten slagen is. dat het door de autoriteiten daar wordt gedra gen Anders is het gauw afgelo pen", denkt Stuit. Delegatie De delegatie die in mei gaat kij ken, wordt naar verwachting sa mengesteld uit vertegenwoordi gers van de gemeente, het plan- ontwikkelingsbureau RBOI en een oud-medewerker van de Tsjechoslowaakse ambassade. Zijn hulp is met name welkom omdat hij zelf uit Namestovo komt en zowel vloeiend Neder lands als Slowaaks spreekt Om EG-subsidie in de wacht te slepen moet het project, worden aangekaart bij de Raad van Eu ropese Gemeenten. Een bij drage van 50 procent, tot een maximum van 175.000 gulden is dan mogelijk Voorwaarde is wel dat Westerschouwen het project uitvoert in samenwerking met een andere gemeente, en wel een uit een economisch zwakke Westeuropese regio. Er is keus uit Portugal, Zuid-Spanje. Zuid- Italie. Griekenland, Ierland en sinds kort ook het voormalige Oost,-Duitsland. Het idee achter deze eis is, dat gemeenten daar ook kunnen profiteren van de er varing die zulke projecten ople veren. Van de maximaal 175.000 gulden die na de subsidie overblijft, moet Westerschouwen officieel 75 en de Westeuropese partner 25 procent betalen. Wethouder G. J W. van der Salm ziet daar in elk geval geen been in. „Na de watersnoodramp in '53 is in ver schillende landen geld bijeenge bracht voor hulp aan Zeeland. Zo zijn in Westerschouwen de Oostenrijkse woningen tot stand gekomen." Die woningen worden momenteel verkocht en dat levert de gemeente honderd duizenden guldens op. „Wat zou er nu mooier zijn dan daarvan bijvoorbeeld een ton te reserve ren voor een land dat nü in de problemen zit...?" Een subsidieverzoek moet voor 30 september bij de EG zijn inge diend. Het project., dat volgens de regels een looptijd krijgt van een jaar. kan dan op 1 januari 1994 van start gaan. Als de aan vraag niet wordt gehonoreerd, wordt in Westerschouwen over wogen de plannen toch door te zetten, maar dan op een beschei dener niveau. dustrie ligt, zal MFF met een ei gen (nieuw) stappenplan moe ten komen. Het Kruiningse be drijf heeft het dagelijks gemeen tebestuur verzocht een pas op de plaats te mogen maken als de fa briek minder geur verspreidt dan in het convenant is vastge legd. Het college zal zich hier over beraden. Pech In overleg met. de gemeente heeft het bedrijf tot nu toe gepro beerd de geur stapje voor stapje terug te dringen, maar het kan tot nu toe, zoals de meeste aard appelverwerkers, niet binnen de geurgrenzen blijven. Door pech (een leverancier ging failliet) en patentrechten, heeft het stap penplan bovendien bijna een jaar vertraging opgelopen. Een ander probleem is dat geduren de de fasegewijze aanpak van het stankprobleem, de metho den om de geur te meten zijn ver nieuwd. Volgens deze technie ken zou de uitstoot zijn toegeno men, ondanks een eerder geme ten reductie. De gemeente heeft voorgesteld via een tegenonder zoek de totale uitstoot vast te leggen, waarbij de allernieuwste meetmethode moet worden ge bruikt. Daaruit moet tevens blij ken hoever de fritesfabriek is verwijderd van de geurnormen in de hinderwet. De geurproblemen van Meijer komen maandag 4 februari aan de orde in de Reimerswaalse commissie VROM, die vanaf 20 uur in het gemeentehuis in Krui ningen vergadert. tegen de kosten. Met de herin richting is een bedrag van onge veer 700.000 gulden gemoeid. SGP'GPV/RPF-woordvoerder J. D. Lukassen: „Dit kunnen wij. zeker in een tijd dat Goes zo moet bezuinigen, niet aan de mensen verkopen." De plannen voorzien ondermeer in een uitbreiding van de stal lingsmogelijkheden voor fiet sen. een bescheiden inkrimping van het aantal autoparkeer plaatsen. een verplaatsing van de telefooncellen en een nieuwe bestrating. Sceptisch Alle fractiewoordvoerders rea geerden gisteravond uiterst sceptisch. Het Groen Links raadslid A. van Oosten noemde het plan 'teleurstellend' Met D66-fractievoorzitter D. W. van de Merwe en PvdA-raadslid F. de Kaart huldigt Van Oosten het standpunt, dat het herinrich tingsplan nauwelijks tot een ver betering van de huidige situatie leidt. Zij spraken zich gister avond bovendien nog eens uit voor een geheel autovrije Grote Markt. Bij het CD A-raadslid C. M. van den Boomgaard en VVD- frac tie voorzitter W. F. den Her der viel evenmin veel geestdrift te bespeuren. De combinatie SGP/GPV/RPF. Groen Links en D66 lieten gis teravond een resoluut 'neen' ho ren. De VVD houdt nog een kleine slag om de arm. Maar, zei Den Herder, 'wij bevinden ons wat dit plan betreft op een nega tief hellend vlak'. PvdA en CDA moeten zich eveneens nog nader beraden. „Maar persoonlijk", al dus CDA-raadslid Van den Boomgaard, „vind ik dit plan te duur." Marktlui Ook buiten de raadszaal leven grote bezwaren. De marktkoop lieden die dinsdags en zaterdags Goes aandoen, zien het plan het liefst zo snel mogelijk in de pa pierversnipperaar verdwijnen. Ze vrezen, dat de fietsenstallin gen die het college op de vier hoeken van het marktplein wil aanleggen een ernstige sta-in-de- weg vormen voor hun klanten. Bovendien verzetten ze zich te gen een andere indeling van hun marktkramen: dat zou de 'loop' uit de markt halen. Wethouder ing W. G. van de Ree toonde woensdagavond weinig bereidheid het plan aan to pas sen. Ondanks alle kritiek hield hij vol, dat de voorgenomen her inrichting de Grote Markt at tractiever zal maken. De Goese gemeenteraad neemt donder dagavond 18 februari een defini tieve beslissing. De nieuwe eigenaar wil het voormalige restaurant Maja bij de Zeelandbrug ombouwen tot hotel. fotoPieterHonhoff van onze verslaggever Bart Mullink ZIERIKZEE - De nieuwe eige naar van Pleisterplaats Maja aan de voet van de Zeelandbrug bij Zierikzee wil bij de uitspan ning een luxe hotel bouwen. Op verzoek van het waterschap wordt onderzocht of het dijkli- chaam het gewicht hiervan kan dragen. De vleugel moet 21 ka mers krijgen, verspreid over drie bouwlagen. Het plan ver keert nog in een pril stadium. Bestuurlijke instanties hebben zich er nog niet over uitgespro ken. Het ontwerp is afkomstig van de YERSEKE Lampionoptocht - De Oranjevereniging Yerseke houdt vrijdagavond een lam pionoptocht ter gelegenheid van de verjaardag van koningin Bea trix. De lampions worden door de Oranjevereniging gratis ter beschikking gesteld via de scho len en de crèche. Morgenavond zijn de lampions vanaf zeven uur te verkrijgen op de stoep van liet voormalig gemeentehuis. De op tocht vertrekt met muziek en majorettenkorpsen om half acht vanaf het Kerkplein. Baarnse onroerend-goedfirma Eurovastad, die het complex ge kocht heeft met het doel de acti viteiten uit te breiden in de hore- casector. Onder de naam De Zeelandbrug moet. het nieuwe bezit uitgroeien tot het parade paardje van een nieuw op te zet ten kleine keten. Vooruitlopend op de grote verbouwing wordt het restaurant alvast vertim merd. Komende week wordt de buitenkant verder wit geschil derd en van nieuwe verlichting voorzien. Goed idee Burgemeester mr J. Asselbergs van Zierikzee toonde zich woensdag verrast over het voor nemen van Eurovastad. „Dat lijkt me geweldig", is zijn eerste reactie. „Het zou een goede zaak zijn als op die toeristisch belang rijke route een aantrekkelijke hotelaccommodatie komt." Langs de route van Goes naar Rotterdam, geeft hij aan. is op dit vlak nog nauwelijks aanbod. Hij zei nog geen inzicht te heb ben in de vraag of bijvoorbeeld een bestemmingsplanwijziging nodig is. Dat is een zaak van de gemeente. Maar ook andere in stanties willen een woordje mee spreken. Het waterschap Sohou- wen-Duiveland bewaakt bij voorbeeld de dijk Als het pro ject hiervoor geen problemen oplevert, wil het schap wel mee werken, verklaart een woord voerder De uitspanning ligt verder bij een beschermd natuurgebied, dus ook vanuit die hoek valt een warme belangstelling te ver wachten. Het consulentschap Natuur-, Bos-, Landschaps- en Faunabeheer in Goes wist woensdag echter nog nergens van. Woordvoerder ing B. Bouw man denkt wel dat de plannen op hun eventuele consequenties voor de omgeving moeten wor den beoordeeld. Investeringen Directeur G. J. van Es van De Zeelandbrug, de nieuwe naam van het restaurant, is niet bang voor hoge kosten als gevolg van speciale bouwtechnieken die mogelijk nodig zijn om de dijk te beschermen. Eurovastad heeft naar zijn zeggen genoeg kapitaal achter de hand De gunstige lo catie zou forse Investeringen rechtvaardigen. Voor het hotel wordt gedacht aan drie of vier sterren. In totaal zijn 45 bedden voorzien, ver spreid over één-, twee-, drie- en vierpersoonskamers. Doelgroe pen zijn naast passanten en re creanten onder meer congres gangers. Een lege ruimte boven het restaurant wordt ingericht als zaal met plaats voor twee- tot driehonderd mensen. Daarbove nop moet een dakterras komen dat bij ongunstig weer wordt overdekt met een glazen kap. Tot de bijzonderheden behoren een bruidssuite met bubbelbad en, voor alle overige gasten, een sauna en een fitnessruimte. Politie hield wegcontrole ZIERIKZEE - De rijkspolitie heeft woensdag op Schouwen- Duiveland een aantal verkeers controles uitgevoerd. Op de Lange Blokweg in Zierikzee wer den tussen 15.30 en 16.45 uur 305 auto's gecontroleerd op snel heid. Vijf reden harder dan de toegestane 70 kilometer per uur. Bij de Weg naar de Val is tussen 17.20 en 18.15 de snelheid van 186 wagens nagegaan. Zes reden te hard. Op de Scheldestraat in Zierikzee werden tussen 14.15 en 15.00 uur geen overtredingen ge constateerd bij de 215 gecontro leerde voertuigen. Samen met de verkeersgroep Middelburg heeft de Schouwse politie voorts bij rijksweg N59 bekeken of men sen een autogordel omhadden. Dat bleek bij 30 van de 90 voer tuigen niet het geval te zijn. van onze verslaggever SINT PHILIPSLAND - Con crete plannen voor een toekom stig jeugdhonk in Sint Philips- land zijn in februari gereed. Dat beloofde wethouder J. de Jager (CDA) van de gemeente Sint Philipsland woensdagavond tijdens de raadsvergadering. Alleen de fractie van de SGP wil niet dat de gemeente pro beert een onderkomen voor jon geren te regelen in de kelder van dorpshuis De Wimpel. De staatkundig gereformeerden vrezen dal de soos snel zal ver anderen in een disco. Een meerderheid van de raad stemt ermee in dat het dagelijks gemeentebestuur op korte ter mijn gaat praten met onder an dere een provinciaal consulent voor jeugd- en jongerenwerk en de stichting die De Wimpel be heert. Die voornemens staan in de notitie Jeugd Waarheen? die b en w onlangs presenteerden. L. C. Vroegop (CDA) is teleurge steld over de inhoud van de no ta. Hij had meer voortvarend heid vernacht van het dagelijks gemeentebestuur. „In het stuk worden reeds bekende feiten op gesomd. Wij rekenden op een uitgewerkt voorstel." De Partij Voor Algemeen Belang PvABis het in grote lijnen eens met de christen-democraten. „Dat neemt niet weg dat we blij zijn met de nota", aldus M. W. Verstrate-Stols. „Het staat nu tenminste allemaal op papier. Daarmee zijn we verder dan we ooit geweest zijn." De SGP ziet geen heil in de oprichting van een jeugdhonk. Het zou geen goede manier zijn om het jeu vandalisme in te dammen.p hecht gezinsverband kan problemen voorkomen", alt H. Geluk „Verder vragen wet af een jeugdhonk stand zal hi den en hoe de avonden won ingevuld." SGP-wethouder L. Wal meent dat de bestaande mo lijkheden voor jongeren doende zijn. „We hebben deifc^ tuurvrienden, diverse zangv enigingen en een dam- schaakclub." Walpot vreest ("e een jeugdhonk zal 'ontaarden'ne een disco. „Elders zijn gevall®e bekend van gelegenheden t^0 moesten sluiten omdat laws'"' en overlast niet te harden ren." Burgemeester T. A. V< verdedigde gisteravond de pl nen voor een soos. „Er komt H< Tt in Sint Philipsland geen diu. Daar hebben de jongeren od' niet om gevraagd." j? Volgens wethouder De Jag"2 hoeft een jeugdhonk niet te vi anderen in een disco als er dl delijke en goede afspraken wi^ den gemaakt. Hij pleitte ervojjjf de jeugd het voordeel van twijfel te gunnen. Flipland jongeren voerden vorig jaar e p( handtekeningenactie voor e eigen onderkomen. Video gestolen VLISSINGEN - Onbekend zijn dinsdag tussen 9.00 uur 19.00 uur binnengedrongen een woning in de Nijverheid traat in Vlissingen. Daarbij wei een ruit aan de zijkant van h huis geforceerd. De inbreke maakten een televisie, een deorecorder en enkele bankpa jes buit. Ie van onze verslaggever GOES - De sector Grondgebied, één van de drie sectoren waarin het ambtelijk apparaat van de gemeente Goes is verdeeld, wordt per 1 maart gereorgani seerd. Bij die reorganisatie zijn ongeveer 140 ambtenaren (on der wie een aantal part-timers) betrokken. De reorganisatie is een uitvloei sel van het onderzoek dat het bureau ODRP (een organisatie- en adviesbureau van de Vereni ging van Nederlandse Gemeen ten) uitvoerde naar de mogelijk heden om binnen het Goese ambtelijk apparaat tot een doel matiger werkwijze te komen. De sector Grondgebied is nu nog onderverdeeld in zeven afdelin gen. Dat worden er vijf: een afde ling stadsontwikkeling, een af deling bouwen en wonen, een af deling milieu, een afdeling tech nische zaken en een afdeling stadsbeheer. De afdelingen be plantingen. het bureau onder houd van de weg- en waterbouw en de reinigingsdienst worden bij stadsbeheer ondergebracht. De reorganisatie gaat niet ten koste van arbeidsplaatsen. De reinigingsdienst (nu nog geves tigd aan het Geldelozepad) ei beplantingen (onder de televi sietoren aan de Troelstralaar. worden in de nabije toekoms mogelijk onder één gezamenlijl dak gebracht. Dat gebeurt oj één van de bestaande locaties Er is nog geen keus gemaakt tus sen het Geldelozepad of Troelstralaan. Volgens sectorhoofd P. J. F. M. Vermeulen en meentesecretaris mr C. M. Graaf is bij de reorganisatie zo veel mogelijk gestreefd naar eei verbetering van de efficiency Voor de burger heeft dat tot ge volg dat allerhande procedure aanmerkelijk kunnen wordei bekort. De sector Grond is de enige seê tor die op de schop gaat. De sec toren Middelen en de sectoi Maatschappelijke ontwikkeling blijven buiten schot. Bij de gemeente zijn de afgelo pen tijd via natuurlijk verloof zo'n tien arbeidsplaatsen vei dwenen. Ook dat is gebeurd Of basis van de adviezen van he onderzoeksbureau ODRP. Doo die maatregel bezuinigt Goei jaarlijks ongeveer een half mil joen gulden. van onze verslaggeefster BURGHSLUIS - Het popfesti val Beachpop kan ondanks ne gatieve adviezen van de stuur groep Oosterschelde en het con sulentschap natuur-, bos-, land schaps- en faunabeheer moge lijk toch doorgang vinden op het havenplateau in Burgsh- luis. De burgemeester van Wes terschouwen, H. Tees, is niet van plan zich zonder meer bij de goede raad neer te leggen. Want volgens hem valt het met de verstoring van de rust in de Oosterschelde best mee. De stuurgroep Oosterschelde en het consulentschap vinden dat de gemeente beter om kan zien naar een andere locatie voor het popfestival dat de Stichting Beachpop voorbereidt. Het con sulentschap vreest dat de con certen van onder anderen Gol den Earring, De Dijk en Lois La ne schade aanrichten aan de na tuur. De stuurgroep Oosterschelde houdt de gemeente voor dat de natuurwaarden van het 'groot schalige. open natuurgebied van internationale betekenis' door verschillende overheden worden beschermd. Gebruikers van de Oosterschelde hebben dan ook te maken met beperkingen en eenduidigheid in beleid is ge wenst. Met andere woorden: dat beleid wordt doorkruist als voor een popfestival een uitzondering wordt gemaakt. Burgemeester Tees zou dat toch graag willen doen. Hij vindt de vergelijking met andere gebrui kers niet opgaan, omdat die veelal niet een dag maar langdu rig verpozen op of bij de Ooster schelde. Tees betwijfelt of een popfestival kwaad kan voor de natuur. „We moeten niet al te overspannen gaan doen", vindt hij, al is hij best bereid te bekij ken of het mogelijk is het geluid tot een minimum te beperken door bijvoorbeeld een geluidwal op te werpen. Maar hij heeft be grepen dat reductie van geluid bij een popfestival niet zo simpel is. Uitleg „Bandjes die geen lawaai produ ceren bestaan niet", reageert Kees de Feiter, algemeen be stuurslid van de Stichting Beachpop. De Feiter zegt dat tal van technische snufjes het mo gelijk maken het lawaai te be perken. Dat had de Stichting graag mondeling aan de stuur groep Oosterschelde uitgelegd, maar daarvoor heeft ze nooit een uitnodiging gekregen. De Stichting betreurt de bood schap van de beide instanties zeer. „De organisatie van een popfestival is een peuleschil ver geleken met het regelen van een vergunning", verzucht De Fei ter. Alternatieven zijn er wel: de Stichting denkt aan het par keerterrein bij de Brouwersdam en aan het terrein bij een boer in de omgeving. Maar dan moet de procedure weer overnieuw be ginnen en het is de vraag of dat nog voor de cruciale datum - 3 juli - kan. Beroep Voorlopig heeft de Stichting de hoop gevestigd op de gemeente, die volgens Tees de adviezen naast zich neer mag leggen. De instanties kunnen dan in beroep bij de gemeente tegen het verle nen van een vergunning. In het college zijn de brieven nog niet besproken. Ook de wethou der van jeugdzaken. G. J W. van der Salm (PvdA) ziet geen direc te schade voor de natuur. „Er moet nog wel wat kunnen." Bo vendien: „We moeten ons als re creatiegemeente profileren, en niet een deel van de vakantie gangers van alles ontzeggen." In het Slowaakse Namestovo zijn onder meer nog veel historische plekjes te vinden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 30