Jan Raas weer tussen de wielen Delfsma moeizaam verder Milan en Inter stellen teleur rimman Maassen verwacht geen rancune van renners ploeg Priem ong bloed in een kern van klassieker-specialisten >ponsor oor rie jaar veer terug Dennis Bergkamp stimuleert Aiax n de race Illescas en Karpov remiseren n onze verslaggever lts Bakker .RIJS - Het was de echte Jan as niet, die zich vorig jaar af toe in de koers vertoonde, ledeloos was hij bijna van de ijd maar weer vergeefse :ht op een sponsor. Zelden zag nog een wedstrijd en kon hij n renners nog inspireren tot nsprekende uitslagen. Maar jaar zullen ze de ware Raas :er tussen de wielen zien. Be- ijd van alle sponsorzorgen. jn eerzucht, zijn gedreven- id en uitstraling, hel is er :er als in zijn beste jaren. Zo rzekerde hij gisteren bij de rsvoorstelling van zijn Word- rfect-ploeg in het hart van rijs. 40-jarige ploegleider voelde h op zijn best, nu hij eindelijk nidden van zijn renners de orbereiding op het seizoen er kan meemaken. De wan prestatie van vorig jaar moet in spirerend werken voor de splin ternieuwe profploeg. Hoewel nieuw... De sponsor is nieuw in het peloton en er is iets in de sa menstelling veranderd. Maar de routiniers zijn gebleven. Jan Raas: ..Ik had zelf nog graag een grote naam binnengehaald. Met Chiappucci waren we heel ver, maar achteraf bleek dat hij ons voor de gek had gehouden. Hij had nog een contract met Carrera voor een jaar." Voor Raas restte tenslotte nog een re delijk alternatief. Raoul Alcala, de eigenzinnige Mexicaan, wordt de klassementsrenner voor de Tour. Met de vijf miljoen dollar die hij voor handen had, haalde Raas een internationaal gezelschap naar zijn ploeg. ..Ik ben uitge gaan van drie basisregels", sprak hij tot de verzamelde wie- Ierpers in Parijs. ..Het team moest bestaan uit ervaren wiel renners. uit jonge talentvolle renners en het moest een zeer in ternationale ploeg zijn." „Met dit team willen we ons pro fileren in alle wedstrijden waar aan we deelnemen. De Tour de France is het belangrijkste doel. Ik wil meespelen voor het klas sement en we rijden natuurlijk voor dagsuccessen. Bovendien doen we een gooi naar de wereld beker voor ploegen." Verlammend Jan Raas verhulde niet, dat hij een bar slecht jaar achter de rug heeft. Zijn ongenoegen daarover kwam aan de vooravond van het nationale kampioenschap in Meerssen naar buiten. Raas haalde plotseling fel uit naar renners, die in zijn ogen de hoge salasissen niet waard waren. Nu. achteraf, vindt hij ook: „De on zekerheid over een sponsor werkte verlammend op de resul taten." Het verlossende contract met de nieuwe geldschieter kwam er pas na het wereldkampioen schap in Benidorm. Daar zei Raas: „Ik heb nu een sponsor, maar nog geen ploeg." Om ver volgens razendsnel de markt op te gaan. Het resultaat werd gis teren in Parijs getoond aan het grote publiek. Jan Raas wijkt in grote lijnen niet af van zijn vroegere succes formule. Klassiekers op het vlakke liggen zijn ploeg nu een maal het best. De sterk uitge dunde formatie (nu nog zestien renners) gokte met name op de eendagskoersen. Met de specia listen Frans Ma assen, Jelle Nij- dam, Edwig van Hooydonck en Eric Vanderaerden als spitsrij- ders. „Mijn eerste zorg is om van deze jongens een homogeen team te maken. Voor mij wordt dit een heel ander jaar. omdat ik me nu zelf meer met de wedstrijden kan bemoeien. Ja, eindelijk.. Ik wilde vernieuwen en verjongen En om de belangen van de spon sor te dienen, zijn we de lands grenzen over gegaan. Met de ploeg die hier staat, ben ik rede lijk tevreden." Egoïstisch Hij verwacht van Frans Maas- sen. dat hij in de komende drie jaar zijn top zal bereiken. „Zijn beste tijd komt er nu aan." Van Raoul Alcala (29) dat hij zich schikt naar de ploeg. „Hij kan best egoïstisch zijn. maar moet zich absoluut aanpassen aan de ploeg. Niet andersom." En van Erik Dekker, dat hij zich verder ontwikkelt als jonge, talentvolle prof. „Voor mij is het ook nieuw: met al die buitenlandse jongens. Het RIJS - De verbintenis, die i Raas met WordPerfect heeft sloten, loopt voorlopig tot en :t 1995. Het van origine Ame- aanse bedrijf zorgt ervoor de wielerploeg jaarlijks er een budget van vijf mil- :n dollar kan beschikken, i Raas kreeg de sponsor min meer bij toeval in de wieler- jrt. „Ik werd op een zaterdag- and gebeld door Ad Rietveld: Nederlander die nu is geëmi- ;erd naar Canada. Hij vertelde zijn bedrijf (WordPerfect) in- nationaal reclame wilde gaan aken. En of ik al een sponsor d?" ezelfde dag nog reed Raas ar Rotterdam met documen tje over zijn ploeg. „Rietveld 1de uit Nice waai' een confe- ïtie was, maar de volgende g zou er iemand van het be- ijf overvliegen. Ik heb geen ament geaarzeld en ben in de to gesprongen." las was binnen een week rond (t WordPerfect en zegt nu „een itastische sponsor te heb- n." Wat er was gebeurd zonder t ene telefoontje „Mis- hien was ik dan nu wel werk- ps geweest." f is een internationale ploeg ge worden. De Fransen, die krijg je bijna nooit over de grens. Dat is nu gelukt. Moncassin is voor in de twintig: een sprinter. En Le- danois kan ook veel." Jan Raas rijdt dit jaar één grote ronde, omdat zijn ploeg in de breedte flink is ingekrompen. „De sponsor heeft belangen in Italië, misschien rijden we daar om volgend jaar de Giro. maar nu is éen grote ronde meer dan voldoende." Samenstelling De nieuwe ploeg van Jan Raas bestaat uit de volgende renners: Frans Maassen. Jelle Nijdam. Edwig van Hooydonck (Belgiei, Eric Vanderaerden (Belgiëi. Ra oul Alcala (Mexico). Erik Dek ker. Danny Daelman (Belgiei. Martien Kokkelkoren, Louis de Koning. Yvon Ledanois (Frank rijk), Fréderic Moncassin (Frankrijk). Sammie Moreels (België). Rob Mulder. Dieter Runkei (Zwitserland). Noél Seg- hers (België) en Wilco Zuyder- wijk. Nieuw zijn: Raoul Alcala. Erik Dekker, Danny Daelman, Louis de Koning, Yvon Ledanois, Fré deric Moncassin. Sammie Mo reels, Dieter Runkei. Vertrokken zijn: Steven Rooks, Gerrit de Vries, Wiebren Veen- stra, Patrick Eyk. Mario de Clerq. Antoine Goense. Gino van Hooydonck. Toine Poels. David Rayner en Gerrit Solle- veld. Ploegleider: Jan Raas. Assistent-ploegleiders: Joop Zoetemelk en Hilaire van der Schueren Doktoren: Ignas van Meerwijk en Peter Verstappen. Mecaniciens: Louis van Roos- broeck. Bennie Temmerman, Rinus Geys. Jan Raas (rechts) hoopt met Raoul Alcala (links) hoge ogen te gooien in de Tour de France. Op de achtergrond assistent-ploegleider Joop Zoetemelk. foto ANP FICP-klassement PARIJS - Het FICP-klassement ziet er als volgt uit: 1 Miguel Indurain (2539 punten); 2. Tony Rominger (1608). 3 Claudio Chiappucci (1607), 4 Gianni Bugno (1521). 5 Olaf Lud- wig 1248). 6 Franco Chioccioli i1082i. 7 Johan Museeuw (1082). 8 Laurent Jalabert (981). 9 Alex Zulle (975), 10. Luc Leblanc (921), 11 Vlit- cheslevEkimov(91l> 12 Raul Alcala (893). 13. Davide Cassam (8671. 14 Frans Maassen <8151. 15 Jelle Nijdam (791). Ploegenstand: 1 Banesto. 2. ONCE. 3. Carrera. 4 Ariostea. 5 GB/MG. 6 WordPerfect 7 Feslina. 8 Gatorade. 9. Novemail/Histor. 10 Clas. 13 TVM. Aanvaller steelt de show tegen Vitesse: 4-0 AN LORENZO DE EL ESCO- IAL (GPD) - Als er een gouden vies te geven valt aan een am- Itieuze schaker, dan is het wel: pderschat nooit de moeilijkhe- fin! Jan Timman trok zich Iets aan van alle optimistische |anken van zijn supporters en zijn afgebroken elfde artij tegen Nigel Short gister- langzaam, maar vasthe naar winst. Door deze ze- bracht de Nederlandse groot jeester zijn achterstand terug }t 6-5. Met nog drie partijen "tor de boeg is hij weer terug in race. dit soort situaties spelen zo- 1 factoren mee. dat een aakmeester op grond van jn intuïtie zijn taktiek moet jtstippelen. „Als het plan jerkt. krijg je gelijk", opperde jmman, „als het niet werkt val- ijn de critici over je heen." Short ipek sip na zijn nederlaag. „Kort i de eerste tijdcontrole heb ik !n schaakje te veel gegeven", is het enige wat hij kwijt wilde, indaag wordt de twaalfde rtij gespeeld. Short heeft wit. nalyse Ie elfde partij was gisteren na 60 «tten afgebroken. Timman had |n zet onder couvert afgegeven. I. KR 'fit werd door alle kenners ver acht Er dreigt 62. Kg4 en 63. Kxg5) 1 .Tbl het plan. want 62 Kg4 gl-*- 63. Kh5 Tg2 is allerminst dui- ffijk.i 1 Txg5 Tfl 63. Tf5 Tgl 64. Th5 Tfl i Txh4 Kd5 66. Tf4 lij moet de koning op de f-lijn afsnij- ■tn. want 66. Te4 Txf2+ is remise ...Ke5 67. Kg2 Tal 68. TfB Ke6 69. h4 ie7 70. Tf4 Ta8 71. Kh3 Th8 72 Kg4 b8-)- 73. Kh5 Ke6 74. Kh6 Ke5 75. oodzakelijk. Met 75. TfJ Th8+ L Kg5 Tg8+ komt hij niet verder.) Tg2 76. 13 Tg3 77. Te4 f Kfö 78 ie pointe van de winstvoering Na J. Txf3 79 T18+ wint wit het pion eneindspel.) i Tg6- 79 Kh7 Tf6 80 Kg7 is de tijdcontrole gehaald De zet derft niets, i 1) Tg6-r 81 Kh7 Tf6 82. Te7 ten voortreffelijke tempozet Na 8. .Kf4 of 82 Tf8 beslist 83. Kg7.) |B...Ta6 83. T17+ Ke6 84 Kg7 Tal 5. Tf6 Hoe de koning ook speelt, de h-pion k>mt onweerstaanbaar naar voren geeft op. AMSTERDAM (GPD) - De mooi ste films worden nooit uitge bracht. Omdat de mooiste draaiboeken nu eenmaal nooit uitkomen. Ajax had ook zo'n scenario. Een werkelijk prach tig plan; vier wedstrijden, ze ven punten. Inclusief de glo rieuze triomf in de topper tegen PSV. En dan het landskam pioenschap. Een mooie theorie, maar met weinig kijk op de realiteit. Alsof er helemaal geen gat gaapte met PSV. alsof de Ajacieden dit sei zoen onderweg nog geen punt waren kwijtgeraakt. En alsof Ajax op dit moment de ster retjes van de hemel speelde. Als in De Meer de vingers van de voorzitter en de technisch direc teur omhoog gaan. weten de voetballers, is het echt ernst. Ajax wil een hoofdprijs. Ajax wil de titel. Met de 4-0 zege van gis teravond op subtopper Vitesse is het offensief van de Amster dammers begonnen. Ajax speelde goed en dat werd tijd. De hoogste tijd zelfs. Want De Meer was de laatste weken niet veel meer dan een praat huis. Bergkamp weg; waarheen en voor hoe veel? Een half elftal geblesseerden en de plotselinge roep om onmiddellijke verster king. Maar wie en wat gaat dat kosten? Het voetbal maakte de Amsterdammers er ook niet be paald vrolijker op. Het was toch echt al weer- de tweede 'dip' van het jaar. Vingers Op dergelijke momenten is Ajax op zijn sterkst. Feyenoord werd in De Kuip geklopt toen Rotter dam de uitnodigingen voor een voetbalfeestje al had verstuurd. Kaiserslautern was helemaal niet zo gevaarlijk als werd ge vreesd. Omdat Ajax er weer stond toen het moest. Na dat cup-succes dreven de Amster- Nederlaag snookerteam MIDDELBURG - Het snooker team van Cue Action heeft de thuiswedstrijd tegen het Rotter damse De Lijnbaan met groot verschil verloren. Het Middel burgse trio bood de koploper van de Superleague B in de ne gen frames goed partij, maar won slechts een spel. zodat het 1- 8 werd. Evert de Kok zorgde voor het ene Middelburgse winstpuntje door Jerry van Schie te verslaan. Nieuwkomer Jacco de Visser en Rudy Loon- tjens kwamen niet tot winst. dammers weer weg op de wolken van het succes. Het verlies van maar liefst negen punten brach ten de vingers van voorzitter en technisch directeur vervolgens voor de tweede keer in te korte tijd omhoog. Er moest weer iets gebeuren. De heren werden op hun wenken bediend. Een mooi MarijeDelfsma in actie legen Annemarie Verrijzer, die na drie sets het loodje legde, foto Wille Mieras Zeen wse indoor-tenniskampioenschappen van onze tennismedewerker KAPELLE/GOES - De als eerste geplaatste Nathalie Vinkoert in de C2-klasse heeft afscheid genomen van de strijd om de Zeeuwse in- door-tennistitel. Zij moest haar meerdere erkennen in Yolanda van Raa.v, lid van 't Halve Maantje uit Goes. Het was overigens niet de eni ge verrassende uitslag. Jean- tien van de Dries (TVOi maakte in de onderste helft van de rangschikking de als derde geplaatste Annemieke Huibregtse (Noord-Beveland) een illusie armer In de B-categorie begint in middels ook tekening in de strijd te komen. Bij de dames kwalificeerde Marjolein Meu- lenberg ide Schelde) zich voor de volgende ronde. Zij klopte Annemarie Bruynzeel (MLTC). Marije Heeringa compenseerde de teleurstel ling bij de Middelburgers, door Moniek Walraven geen moment kans te geven. De meeste belangstelling ging evenwel uit naar het duel An nemarie Verrijzer-Marije Delfsma. Delfsma (MLTC) had het eerste woord, maar de geroutineerde Verrijzer Zeeuws kampioene in 1990 - bracht won de tweede set, In de beslissende set trok Delfs ma opnieuw aan het langste eind. Eén van de favorieten bij de heren. Mike Simon, had in Kapelle bijna twee en een half uur en drie sets nodig om Mi chel Verberkmoes van zich af te schudden Ook Marcel Schouw ('t Halve Maantje) moest hard werken om Serge Eude (MLTC) van een verras sing af te houden. Zijn trainer en clubgenoot, Remco Maan dag, klaarde het karwei tegen Kim Langeraert i Drive) daar entegen aanzienlijk vlotter. Uilslagen: H.E.-B: M, Verberk- moes-A. J Roose 6-2.6-3; M. Schouw-S Elide 6-2.4-6,6-3; R. Maandag-K Langeraert 6-4.6-5; M Simon-M. Verberkmoes 3-6.6- 3.6-2 D.E.-B: M Heennga-M Walraven 6-4.6-0. M Meulenberg-A Bruyn zeel 6-2,6-4 M Delfsma-A. Verrij zer 6-3,5-6,6-3 HE.-Cl C Ver- sleeg-J Oranje 3-6.6-2,6-2, J Gre- vink-M. Proos 6-3.2-6.6-4; R van Housselt-M van de Hemel 6-0.6-3. D.E.-C1F Jonkers-S. van Leeu wen w o L Bergen Henegouwen- L. Terwiel 6-2.5-6,6-2: E Grooten- huis-I. van Leersum 6-3,6-5. H.E.-C2: J. Proos-H. Bal 4-6.6-5.6- 3 D.E.-C2: Y van Raaij-N Vinkoert 6-1.6-4. J van de Dries-A Huibre- gytse 6-3,3-6.6-3; W Duils-E. Smits 6-4,6-1 H.E.-D1: F Willekes-M Doeleman 3-6.6-5.6-3 J Lokerse-R de Klerk 6-1.6-5: J Volkeri-M Wissekerke 3-6.6-0.0-3 D.E.-D1: K Wabeke-L. Brusse 6- 3.6-2. J Delfsma-J Lokerse 6-5.6- 5; M Salomons-S Braam 6-2.6-4 II.F..-1)2: R Holleman-R. Arratoon 6-2.6-0. H Buijs-A Moerman 6- 4,6-3; Y de Lange-H Minderhoud 6-4.6-3. E, Wijkhuis-A, Vacic w o II.F,.-veteranen: L. Breure-A. de Dreu 6-4.4-6.6-4: C. Zuidweg-P Slroo 6-1.6-0. van onze verslaggever PAKIJS - Hij had met Gert-Jan Theunisse al gesproken over eventuele versterkingen voor de TVM-ploeg. Zo ver was Frans Maassen al in zijn onderhande lingen met Cees Priem. De over gang leek beklonken, maar uit eindelijk koos Maassen toch voor Raas. „Waarom?", vroeg de Limburger zich gisteren op de presentatie van zijn ploeg hardop af. „Ik denk dat ik Jan Raas een ijzersterke vent vind in de wielersport." Farns Maassen. van nature nog al zachtzinnig, heeft wel wroe ging over zijn beslissing. Vooral omdat hij met Theunisse al af spraken had en aan Priem belof tes had gedaan. Het kwam waar schijnlijk ook door wat er in de Tour was gebeurd. De ruzie met de jongens van Post dus. „Ik kreeg ineens heel de wereld over me heen, dat heeft me aan het denken gezet. Ik had mijn ja-woord al aan Raas gegeven en toen bleek dat er geen sponsor was. Priem wilde me ook heb ben. Ik heb hem toezeggingen gedaan. Theunisse neemt het me nu kwalijk. Dat kan ik ook wel begrijpen." Vorige week, op de presentatie van TVM, gooide Theunisse nog eens olie op het vuur. „Maassen had hier moeten staan", zei hij bits. „Toch verwacht ik geen rancune", zegt Maassen. „Ik heb Theunisse al gesproken.. Hij had misschien wel hetzelfde gedaan in mijn positie. En Priem? Ach. hij zal het best wel goed geregeld hebben met. Raas." Beste jaren Frans Maassen heeft voor drie jaar getekend bij Raas. „Het moeten mijn beste jaren wor den". neemt hij zichzelf voor, „Ik heb vorig jaar bijna overal goed gereden, maar niet gewonnen. Geen grote wedstrijd tenminste. Dat vreet aan me. En ook aan de ploeg van toen. Het is een wissel werking. De kopman wint niet. dan willen de knechten niet rij den." Het kan zijn. dat de onvrede in de ploeg daarmee te maken had. Raas heeft dat ontkend. Maas sen ook" „We hadden geen team meer. omdat iedereen met zich zelf bezig was. En omdat Raas zelden op de koers kwam. Die had andere zorgen aan zijn hoofd." Maassen wil die tijd zo snel mogelijk vergeten. Twee jaar geleden, met zijn overwin ning in de Amstel Goldrace. schaarde hij zich bij de top-tien van de FICP. Nu is hij met,815 punten veertiende. „Met mijn kwaliteiten moet ik elk jaar een grote klassieker kunnen winnen", stelt hij aan de vooravond van het seizoen. „Dat is vorig jaar niet gebeurd. Daar om was ik zo giftig na die Tour etappe. waarin ik niet mocht rij den. Daar had ik mijn seizoen kunnen redden." Wereldkampioenschap Drie van de voorjaarsklassie kers staan dit jaar hoog op zijn lijst: de Ronde van Vlaanderen. Parijs-Roubaix. Milan-San Re- mo. Maar natuurlijk ook de Am- stel Goldrace in zijn eigen Lim burg. Mocht dat niet lukken, dan is er altijd nog het wereld kampioenschap in Oslo. „Ik heb vorige week een brief van Kente- mann gekregen. Die is het par koers gaan verkennen. Hij schreef: dit wereldkampioen schap is een wedstrijd voor Maassen." Volgens Maassen is de Raas- ploeg van nu sterker door de mengeling van routiniers en jong talent. En door de komst van Alcala. „Maar het belang rijkste is. dat de onzekerheid over de sponsor is weggenomen Ik heb Raas echt gemist in de koers." WIJK AAN ZEE (ANP) - De eer ste van de vier partijen in de fi nale in het Hoogovenstoernooi tussen Miguel Illescas en Ana toli Karpov is gisteren in re mise geëindigd. De Russische oud-wereldkampioen en de Spanjaard deelden na 41 zetten het punt. De partij, waarin Karpov met zwart speelde, werd geen echte strijd. Illescas kwam met klein voordeel uit een Engelse ope ning, maar maakte geen vorde ringen. Karpov had in de slot stelling een pion meer De onge lijke lopers verzekerden de Rus van een remisestand. De twee grootmeesters werkten de partij in een lege grootmees tersarena af wegens de rustdag van de 38 topspelers in Hoogo vens Open. De 41-jarige Karpov kwam in de finale na winst op zijn landgenoot Salov. De Spaanse verrassing Miquel Illes cas won van OU uit Estland De winnaar van het gevecht krijgt de hoofprijs van 15 duizend gul den. Karpov speelt vandaag met wit in de tweede confrontatie. Wijk aan Zee, Hoogovens schaak toernooi: Finale, eerste partij. Illes cas (Spa) - Karpov (Rus) 1/2-1/2. voorbeeld van Amsterdamse ar beidsverhoudingen. Maar toch blijft het merkwaardig dat Ajax blijkbaar succesnummers alleen op verzoek draait. De klinkende zege op Vitesse kwam ook als geroepen. PSV - de topper op 14 februari in Eindho ven - doemt al weer op. Daar moet de competitie zijn boeiend slotakkoord inzetten. Nieuw puntverlies op weg naar Eindho ven zou de kraker van alle belan gen strippen. Ajax doet nog mee. Met dank aan Vitesse, dat gisteravond niet eens de kwalificatie 'altijd lastig' verdiende en met een kni poog naar Dennis Bergkamp. Het zijn de echte groten van de voetbalwereld die zelf mogen en kunnen bepalen waar en wan neer hij wat doet. Het laatste doelpunt dateerde al weer van 1 november 1992. Op zijn af- scheidstoernee door Nederland begon de schaduwschutter vier dagen geleden als aangever. Gis teravond deel twee in de rol van afmaker. Twee goals waar de complete technische staf de dug out uit stormde. Zo mooi. „On gelooflijk mooi", koos technisch directeur Louis van Gaal voor de overtreffende trap. De eerste was inderdaad om te onthouden. In de vierde minuut, de bal weggeplukt tussen de be nen van de blunderende Laam- ers en tussen de schoenen van doelman Van der Gouw door. De tweede was om in te lijsten. Om straks, samen met zijn laatste Ajax-shirt met zijn allerlaatste nummer tien. aan de muur te spijkeren. Een herinnering voor later. Jonk als aangever, de bal die de grond niet raakt, maar via de zijkant van de voet wordt klaargestoomd en dan de lob. Alsof Bergkamp zelf wilde bepa len hoe Amsterdam hem straks zal herinneren. „Als ik trainer was van een bui tenlandse club wist ik het wel," merkte Van Gaal na afloop op. „Ik zou Bergkamp en Jonk alle bei nemen. Het is echt een fan tastisch koppel." Nog voor rust haalde Ajax Vites se het vel compleet over de oren. Dan Petersen liep drie Arnhem mers voorbij. Bergkamp fun geerde als doorgeefluik en Da vids als afmaker In de tweede helft sloeg Davids nog een keer toe. Dat was het sein voor Van Gaal om Blind en Bergkamp uit voorzorg - in te wisselen tegen Kreek en Seedorf. De misschien wel jongste voorhoede van Ajax met Petersen, Wijnhard. Seedorf en Overmars scoorde niet meer. Het was ook welletjes. Ajax - Vitesse 4-0 (3-0). 3. Bergkamp 1- 0, 8. Bergkamp 2-0, 41. Davids 3-0, 52. Davids 4-0. Scheidsrechter Lam- mers Toeschouwers 16000. Gele kaart: Van de Looi (Vitesse) MILAAN (GPD) - AC Milan en Inter hebben elkaar gister avond in evenwicht gehouden. Het eerste duel in de kwartfi nales eindigde voor 55.000 toeschouwers in teleurstellend 0- 0-gelijkspel. AC Milan had het grootste deel van de wedstrijd een vel- doverwicht. maar de miljoenenploeg schiep zich weinig uit gespeelde kansen. Dejan Savicevic maakte bij de roodzwarte ploeg de beste indruk en was met enkele vrije trappen ge vaarlijk. Ruud Gullit miste in de derde minuut van de tweede helft een goede kopkans op aangeven van Maldini. Over veer tien dagen treffen bij de topclubs elkaar weer in het San Siro- stadion Dan tellen de doelpunten van Milan bij een gelijk spel dubbel. Juventus nam gisteren revanche voor de verloren bekerfi nale van vorig jaar. De Turijnse club versloeg titelverdediger Parma met 2-1. Alle doelpunten vielen in het laatste kwar tier. Gïanluca Vialli opende de score met een fraaie omhaal. Enkele minuten later maakte de Zweedse international Bro- lin gelijk, maar zeven minuten voor het einde trof Vialli op nieuw doel. Het duel tussen Napoli en Roma eindigde in 0-0. uitslagen I I I li I I 1 I I F Autosport Monte Carlo. Rally Monte Carlo: Eindstand 1 AurioL/Occelli iFra) Toyota 6 13 43, 2 Delecour/Grata- loup (Frai Ford 6.13 58. 3. BiasioaSi- vieroilta) Ford6.16 59 Stand WK na de eerste van dertien wedstrijden 1 Aurlol 20 pnt, 2. Delecour 15. 3 Bia- 112 Handbal Oslo. Zeslandentoernooi: Nederland - Roemenië 23-25 (11-13). Doelpun tenmakers Nederland Veerman 8, Hagreize. Jacobs en Nusser 3. Nijdam en Aalmoes 2. Portengen en Groener 1Roemenië: Licu 9. Besta 6. Dedu 3. Voica en Raduta 2Stot, Pnsacaru en Neagu 1. Strafminuten Nederland 3 x 2 mm Roemenie 4x2 min Noor wegen - Rusland 20-22 (9-1 li Sportprijsvragen Duitse Midlotto: Trekking A 14-28- 29-35-40-47 Reservegetal: 39. Trekking B: 3-15-18-28-31-38 Reser vegetal 22 Spicl "7: 9637742 Super 6: 855232. Voetbal Engeland: Aston Villa - Sheffield United 3-1, Manchester United - Not tingham Forest 2-0. Norwich City - Christal Palace 4-2. Queens Park Rangers - Chelsea 1-1, Tottenham Hotspur - Ipswich Town 0-2. Stand Manchester United 25-47. Aston Villa 25-47. Norwich City 25-45. Blackburn Rovers 25-41. Coventry City 26-39, Ipswich Town 25-39. Queens Park Rangers 24-36. Manchester City 25- 36. Chelsea 25-36. Arsenal 24-35. Shef field Wednesday 24-33. Everton 25-32. Middlesborough 25-30. Liverpool 23- 29, Tottenham 25-29, Leeds United 24- 28. Southampton 25-27, Crystal Pa lace 25-27, Sheffield United 24-25, Wimbledon 25-24, Oldham 24-24, Nottingham Forest 24-21. Schotland: Competitie: Partick - Dundee United 2-0. Derde ronde FA-hcker: Falkirk - Ber wick 5-2, Frankrijk; Inhaalwedstrijd: Bor deaux - Toulouse 2-0. Las Pal mas. Vriendschappelijke wedstrijd Spanje-Mexico 1-1 <0-11.44 SuarezO- 1.72. Toni 1-1 (strafschop) Toeschou wers: 21.000. Wielrennen Antwerpen, Toekomstzesdaagsc: Eindstand: 1 Knaven/Den Braber (Nedi 73 punten, op 3 ronden: 2 De WinnePnmo (Bel) 65. 3 Kaes/Bos (Nedi 53. 4 NottebarLZijlaard (Bel Ned) 16. Zeilen Perth (Aus). Australia Cup, match racing: Stand na de eerste dag (zes wedstrijden) 1 Davis iNwZ) 5 over winningen. 2. Baird (VStr4. 3. Lucas (Ausi. Isler (VSt). Heiher (Ned). Law (GBr» en Lassiman Ausi 8.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 21