)e Meerpaal is 'slepende kwestie' Zorgvoorzieningen in ziekenhuis behouden ondanks bezuinigingen Aardenburg dubt over steun plan autorijscholen Aardenburg voert identiteitskaart voorlopig niet in College Sas steunt computerproject gemeentepersoneel van Dixhoorn zindeloze discussie over patio grootste basisschool Terneuzen hsl/oèt es® l onze verslaggever JJEUZEN - Van een echte olstrijd is geen sprake, r hel simpele verzoek van choolleiding van de groot- penbare basisschool in Ter- jen om een patio te mogen m 'kappoH. dreigt te ontaar- 'een slepende kwestie', oolisniet uitgesloten dat de ge- 8-; nteraad eind deze maand verzoek van 'De Meerpaal' een uiterst krappe meer- ïsieid afwijst öf er juist mee ]êmt. De kwestie heeft ook b van Terneuzen verdeeld, erwijswethouder \V. de iw is voor het beschikbaar en van een krediet van eiflO gulden, de rest van het ege is tegen. ïerkelijk daarbij is de rol pvdA-wethouder A. Stahl- jelsoet. Zij koos aanvanke- de zijde van haar collega De jw, maar heeft nu een om waai gemakt. Zij is het met SI neerderheid van het college nb ai eens dat er, indien nu :n licht zou worden gegeven B; r de aanpassing van de iol, sprake zou kunnen zijn precedentwerking. Andere lljolen zouden dan ook weieens a voorzieningen kunnen ei- En dat zou, meende CDA'er Aschner donderdagavond in aadscominissie voor onder- In voor de gemeente weieens 12 duur uit kunnen vallen. Re- voor het CDA om medewer- ;aan overkapping van de pa an De Meerpaal af te wijzen. n oei kwestie speelt al geruime De Meerpaal is de snelst jiende openbare basisschool eraden stolen AERKBANDEIM; )ij ons het laagst in prijs nformeer vrijblijvend SNDS 1910 VERTROUWD VAKMANSCHAP; ed van Eedenstraat 1 1NEUZEN Tel 01150-13456 5 te Zandeplein 17 OOSTERZANDE Tel 01148-1412 in de hele regio. De school her bergt nu al meer dan 300 leerlin gen en er zit nog groei in. Vol gens de normen die het ministe rie van Onderwijs hanteert, is er binnen de muren van de school in de wijk Zeldenrust ruimte voor tien groepen. Er is echter één belangrijk pro bleem: een van de groepen zit nu in de gemeenschapsruimte en daar loopt iedereen de hele dag in en uit. Om daar een einde aan te maken zou de patio moeten worden overkapt. Dan zou er met enige kunstgrepen, maakte directeur Th. Bril donderdag avond aan het begin van de com missievergadering duidelijk, zelfs nog een elfde groep in het gebouw kunnen worden onder gebracht. De commissieleden beseften donderdagavond, zo bleek, ter dege dat ze eigenlijk met twee petten op het hoofd zaten te ver gaderen: met de pet van de plaatselijke poüticus en de zon- neklep van bestuurder van het openbaar onderwijs Voor G. Piscaer (Groen Links) was het zo klaar als een klontje: „Zaken als precedentwerking en dergelijke zijn nu domweg onbelangrijk. Het gaat erom dat de ouders kie zen voor deze school en dan moet je zorgen dat de voorzie ningen op peil zijn. Zo simpel is dat. Uit het voorstel van de meerderheid van het college om geen medewerking te verlenen, maak ik op dat er andere zaken meespelen. Misschien fcijn de confessionelen er wel tegen om op die manier het openbaar on derwijs uit te bannen." Leuteren D66'er J. van Mil gaf het college het vriendelijke docli dringende advies maar één pet op te zetten: die van schoolbestuur. „En ver der moeten we nu niet meer leuteren. Dat gebeurt al veel te lang. Ik raad het college aan dit negatieve voorstel in te trekken en terug te komen met een posi tief voorstel." De SGP'er P. Ha melink stelde zich, net als trou wens de PvdA'er E. Kerckhaert, uiterst genuanceerd op, De twee aarzelden en vonden dat b en w eerst nog maar eens bij het Rijk te rade moeten gaan in een po ging daar geld los te peuteren. Maar de onderwijsdeskundigen, die De Zeeuw donderdagavond terzijde stonden, maakten al di rect duidelijk dat van het Rijk niets te verwachten valt. Kerck haert benadrukte dat de PvdA heel zorgvuldig wil spelen. Als blijkt dat in het gebouw simpel weg ruimte moet worden ge- creeerd voor tien groepen - en het Rijk niet meebetaalt - dan zal de gemeente zelf over de brug moeten komen. De VVD er W. H. Broekhuijsen was. net als Van Mil en Piscaer resoluut: er dient niet langer te worden gedraald; in het belang van het onderwijs moet De Meerpaal zo snel moge lijk worden aangepast. Broek huijsen ergerde zich dusdanig aan de hele touwtrekkerij dat hij concludeerde dat het echt tijd wordt voor een andere bestuurs vorm voor het openbaar basis onderwijs. Schooldirecteur Bril en voorzit ter H Veraart van de Vereniging Openbaar Onderwijs verzeker den de commissie bij herhaling dat er in Terneuzen absoluut geen vrees hoeft te bestaan voor precedentwerking. Geen enkele andere school in de gemeente heeft te kampen met vergelijk bare problemen, verzekerde Bril VOO-voorzitter Veraart sprak van 'een politieke beslis sing over de hoofden van 4- tot 12- jarigen. „In bedrijven, kantoren en instellingen wordt alles - meubilair, licht, ruimte, plafond - aangepast om de werkdruk te r rieur Th. Bril van De Meer- n i WÊK^mm irmonie Hulst - eft concert LST - De Koninklijke Stede- Harmonie Hulst geeft zon- 17 januari een nieuwjaars- cert in cultureel centrum Dullaert. Het concert be at uit drie onderdelen. Het lingenorkest van de harmo- Dpent de rij. daarna is het de irt aan de slagwerkgroep en rolgens treedt het groot har- iie-orkest aan. leerlingenorkest van de Hui harmonie telt 35 spelers die krijgen op de Zeeuwse mu- school èn de eigen opleiding ;en. De Zeeuws-Vlaamse or- tleider Johan de Witte leidt el het leerlingenorkest als groot harmonie-orkest. De [werkers van de Koninklijke monie brengen onder leiding A. Lampo drie percussie- ïmers. uisteraars kunnen tijdens de certen op een gevarieerd mu- programma rekenen. Tij de grote uitsmijter van de uwjaarspresentatie, het igende 'Grande Finale', zal aantal jonge, veelbelovende sten op de voorgrond treden, concertreeks begint zondag 10.30 uur en is gratis toegan- |k. Het schoolplein van De Meerpaal is overvol tijdens de pauze. foto Oscar van Beest verlichten en de werksfeer te verbeteren Eilaas' Zet kinderen maar in de gemeenschapsruim te. Aanpassing? Nooit van ge hoord. Stuur ze maar naar een andere, leegstaande, school! Ho pelijk kent het gemeentebe stuur, of kunnen we zeggen het schoolbestuur, haar taak." Wethouder De Zeeuw, zelf warm voorstander van aanpassing van De Meerpaal, poogde zich als 'minderheid in het college' op de vlakte te houden. Hij inventari seerde de meningen en onder streepte nogeens dat hij geens zins bang is voor precedentwer king. „En als we nu toch nog be sluiten het Rijk in te schakelen, weet ik zeker dat we nul op het rekest krijgen. Dat heeft eerder contact met het ministerie van onderwijs al uitgewezen. Ver geet niet dat het ministerie van onderwijs zich nauwelijks nog bekommert om onderwijskun dige aspecten. Het is meer en meer een filiaal van het ministe rie van financiën. Het motto is dus: bezuinigen en nogeens be zuinigen!" Golden Earring weer bij 'Rock over Breskens' BRESKENS - De tweede editie van 'Rock over Breskens' vindt zaterdag 20 maart plaats. Even als vorig jaar komt de groep Golden Earring naar de vissers plaats. „Op verzoek van velen, want zelf wilde ik eigenlijk een andere groep laten komen." ver telt organisator C. van Santé. 'Rock over Breskens' zal ook nu weer in een tent bij de haven plaats vinden. „Het was de be doeling om het concert in een loods op het industrieterrein te houden. Alles was daar bij de hand. maar niet één maatschap pij wil dat verzekeren." aldus Van Santé. In de tent op de ha ven kunnen zo'n 2200 mensen ondergebracht worden. In het voorprogramma spelen twee Zeeuwse bands. The Miles Browning Band uit Vlissingen en de Oost-Zeeuws-Vlaamse band Melting Point. De tent gaat om 19 uur open. Golden Earring zal omstreeks 10 uur op het podium klimmen. Hun op treden duurt tot ongeveer half twaalf. EK - In de nacht van woens- op donderdag is uit een wo- in Hoek een groot aantal irdevolle sieraden gestolen. inbreker(s) ging(en) er tevens idoor met een stereo-installa- videorecorder en een aan- ilijke hoeveelheid cd's. Het te schadebedrag was bij de lie nog niet bekend ilitie houdt ugstoerist aan STDORPE - Bij een woens- [avond op de Tractaatweg in stdorpe gehouden verkeers- itrole werd door de rijkspoli- in een Franse personenauto gram hasj aangetroffen. De igs werden in beslag genomen tegen de bestuurder, de 19-ja- B. L. uit Seclin (Fr.), werd cesverbaal opgemaakt. Advertentie Nieuwe directeur drs P.M.M. Rademacher: van onze verslaggever TERNEUZEN - Zijn eerste in druk van de Ziekenhuisgroep Zeeuwsch-Vlaanderen is 'meer dan goed'. Ondanks (of juist dankzij) de gedwongen bezuinigingen steekt de in stelling volgens de nieuwe di recteur algemene zaken drs P.M.M. Rademacher finan cieel redelijk gezond in el kaar. „Ik zie nu nog geen en kele reden om het roer reso luut om te gooien. Maar de Ne derlandse ziekenhuizen krij gen dit jaar te maken met een extra korting op het budget, dus is een reorganisatie onver mijdelijk." Bezuinigen oké. maar dit moet zo min mqgelijk ten koste gaan van de zorgvoorzieningen van de ziekenhuisgroep. vindt Ra demacher. De noodzakelijke maatregelen moeten volgens hem voornamelijk op het per sonele vlak worden genomen. „Want dat is toch een post die het zwaarst op de begroting drukt." De kersverse directeur benadrukt evenwel dat hij straks, als eerst verantwoorde lijke voor het personeelsbeleid, niet van plan is direct links en rechts gedwongen ontslagen te gaan lopen uitdelen. „Mogelijk kan het wat efficiënter worden aangepakt. Dat is althans mijn streven. Met een herziening van de functie-indelingen en natuurlijk verloop kom je al een heel eind." Rademacher treedt maandag 1 februari officieel aan als di recteur algemene zaken. Tot die tijd blijft hij nog als hoofd economische en administra tieve dienst verbonden aan de Stichting Gezondheidszorg Oostelijk-Zuid-Limburg in Heerlen. De stichting is met haar 'twee-locatie ziekenhuis' De Wever-Gregorius. een ver pleegtehuis en twee bejaarden huizen min of meer te vergelij ken met de organisatie van de Zeeuws-Vlaamse ziekenhuis groep. Voor zijn Heerlense pe riode werkte Rademacher tweeëneenhalf jaar bij het sa menwerkingsverband van de ziekenhuizen in de Oostelijke mijnstreek en ruim vier jaar voor een overlegorgaan van de Limburgse ziekenfondsen. Andere situatie „Ik kom uit een streek waar binnen een straal van dertig ki- Drs P.M.M. Rademacher voor het ziekenhuis De Honte. waar hij vanaf februari directeur alge mene zaken is. foto Oscar van Beest lometer zes ziekenhuizen staan Dat is in Zeeuwsch- Vlaanderen met z'n twee zie kenhuizen en een polikliniek wezenlijk anders Vijfendertig kilometer rijden voor inwoners uit het westen naar Terneuzen is een behoorlijk groot stuk. Vandaar dat het belangrijk is er voor te zorgen dat de ge zondheidszorg zo dicht moge lijk in de buurt van de mensen wordt gebracht", verwijst hij naar de discussie rond de reor ganisatieplannen voor het Oostburgse Antoniuszieken- huis. Veel kan Rademacher nog niet zeggen over de specieke situa tie van zijn nieuwe werkge bied. Wat hij weet van de plan nen om de acute chirurgische hulp en de specialistische ver loskunde buiten kantooruren te concentreren in Terneuzen. heeft hij uit de krant verno men. „Alles is zo snel gegaan, dat ik nog geen kans heb ge zien om goed in die materie te duiken. Wat ik er van heb be grepen, kan het nog alle kan ten opgaan. Natuurlijk, de di rectie heeft het voorgenomen beleid gepubliceerd en officieel aan het personeel gepresen teerd. Dus als er niets veran dert. wordt de reorganisatie volgens plan uitgevoerd." „Maar ik denk dat de poging van het ziekenfonds om extra financiële bronnen aan te bo ren ten bate van onze krappe begroting, een reële kans van slagen maakt", put Radema cher hoop uit zijn eigen erva ring met de zorgverzekeraar. „Dat wil zeggen, als ook de an dere partijen (particuliere ver zekeraars. provincie en rijki se rieus bereid zijn mee te helpen de gezondheidszorg in Zeeuwsch-Vlaanderen op het huidige niveau te houden. De ziekenhuisgroep kan nu een maal niet meer doen dan het budget toelaat. En er meer uit halen dan er inzit, is ook voor een directie onmogelijk." Ter gelegenheid van het aan treden van Rademacher bij de ziekenhuisgroep wordt er maandag 1 februari in het res taurant van De Honte een ken nismakingsreceptie gehouden. De volgende dag reist de direc teur af naar verpleeghuis De Stelle in Oostburg. voor een ontmoeting met het personeel van deze instelling en de mede werkers van het Antoniuszïe- kenhuis. Vrijdag 5 februari staat er wederom een receptie op het programma van de zie kenhuisgroep. Centraal staat dan de nieuwe algemeen chi rurg en chef de clinique drs A.F.M. Derom. De drie bijeen komsten zijn ieder van 16.00 tot 18.00 uur. van een medewerkster AARDENBURG - Een kleine minderheid van de Aarden- burgse raadsleden is voorstan der van een financiële bijdrage aan de Belangenvereniging Au torijscholen Oostburg en om streken die probeert om Oost burg als CBR-oproepplaats te rug te krijgen. Het geld heeft de belangenvereniging nodig om de kosten van juridische hulp te kunnen dragen. Tijdens het Konsultatief Over leg Raadsleden (KOR) wees F. van Dongen (Gemeentebelan gen) er op dat de West-Zeeuws- Vlaamse autorijscholen niet op kunnen tegen de concurrentie omdat zij iedere keer de afstand naar Terneuzen moeten over bruggen „Als ze die concurren tieslag verliezen, verdwijnt er weer wat uit het 'Westen' en be tekent het voor de inwoners dat zij extra kosten moeten maken.' aldus van Dongen, die er toch al moeite mee heeft dat allerlei voorzieningen naar Terneuzen verdwijnen. G. van Westrienen (CDA) wilde wel haar morele steun betuigen, maar stond huiverig tegenover financiële steun vanwege de mo gelijke precedentwerking. Daar voor was W. Westphaal (D66) niet bang. Hij stelde voor een waarderingssubsidie te ver strekken en het nog eens te be spreken met de colleges van Sluis en Oostburg. CD A-wethouder R van de Wijnckel wist te melden dat het met de rijschoolhouders wel mee viel in de praktijk. „Ik heb begre pen dat de negatieve consequen ties van het verdwijnen van Oostburg als CBR-oproepplaats meevallen. Daarom moeten we |j dan ook maar eerst opnieuw met de rijschoolhouders praten." Voorzitter burgemeester E. Jongmans was wel bang voor j; precedentwerking en waar schuwde ervoor dat het om dui zenden guldens gaat. Niettemin zal hij het opnieuw in het college brengen. Woning Het ziet. er naar uit dat de ge meente Aardenburg inwoner L. Daansen via de rechter gaat dwingen om een oude woning af te breken en een andere woning om te bouwen als berging. Daan sen, die gebruik maakte van het inspreekrecht. probeerde de raad te overtuigen dat hij de wo ningen nodig heeft voor de op slag van drukwerk van zijn be drijf Hij verweet het college geen steun te verlenen aan een jonge ondernemer. „Ik krijg het idee dat mijn bedrijf zo snel mo gelijk in de kiem gesmoord moet worden. U dwingt mij naar el ders te verhuizen." aldus Daan sen. De raadsleden waren niet onder de indruk van zijn lange betoog Jongmans meende dat Daansen zich niet aan de afspra ken had gehouden en er van rechtsongelijkheid sprake zou zijn als Daansen niet aan de voorwaarden zou moeten vol doen. van onze verslaggever SAS VAN GENT - B en w van Sas van Gent willen 75.000 gul den uittrekken voor een compu terproject voor het gemeente- personeel. Voor elke werkne mer die een tekstverwerker met printer en beeldscherm wil aan schaffen is het college bereid een vergoeding van 1000 gulden beschikbaar te stellen. Boven dien kunnen de kopers van een computer op kosten van de ge meente een computeropleiding volgen. Belangrijkste motief voor het opzetten van het project zijn de snelle technische ontwikkelin gen in automatiseringsland en de toevloed van nieuw personeel Lichte schade bij aanrijding TERNEUZEN - Bij een kop- staart-botsing donderdagmid dag in de Guido Gezellestraat in Terneuzen zijn twee auto's licht beschadigd. M. M. uit Terneuzen stond te wachten voor het ver keerslicht en werd daarbij van achteren aangereden door P. C. van N. uit Gent. Een toevallig passerende patrouille van de Koninklijke Marechaussee con stateerde dat de Belg ook nog met drie boetes bij de Neder landse staat in het krijt stond. Na enig aandringen van de ma rechaussee bleek de Gentenaar bereid de boetes (samen een kleine duizend gulden) te beta len. bij de gemeente sinds het vorige computerproject, in 1988. Voor de circa 25 werknemers die een computer willen kopen is een totaalbedrag van 75.000 gul den beschikbaar. Dat betekent dat voor elke deelnemer een be drag van 3.000 gulden wordt uit getrokken voor de aankoop van een computer, een kleuren scherm. een printer, een muis en enkele standaardprogramma s. Omdat de gemeente zelf 1000 gulden bijlegt voor elke aan te schaffen computer hoeft elk per soneelslid slechts tweeduizend gulden terug te betalen aan de werkgever Daarvan kunnen ze de helft voldoen in de vorm van vijf ADV-dagen. De resterende duizend gulden kunnen de werk nemers aflossen via een lening. Afwijzing Een subsidieaanvraag van 790 gulden van de Stichting Gilde Zeeuwsch-Vlaanderen wordt door het Sasse college negatief beoordeeld. B en w zijn namelijk van mening dat de werkzaamhe den van deze stichting voor een groot deel overlappend zijn aan die van de Stichting Gecoördi neerd Ouderenwerk Assenede/ Sas van Gent, Aanleiding voor de afwijzing van het subsidiever zoek vormen ook de organisato rische onduidelijkheden die er volgens b en w zijn bij het Gilde. Het computerproject voor het gemeentepersoneel en de subsi- die-aanvraag van de Stichting Gilde Zeeuwsch-Vlaanderen worden op donderdagavond 28 januari behandeld tijdens de raadsvergadering in het ge meentehuis aan de Westkade. van een medewerkster AARDENBURG - De gemeente Aardenburg voert de identi teitskaart nog niet in. Daartoe werd donderdagavond tijdens het Konsultatief Overleg Raadsleden besloten. G. van Westrienen (CDA) zag nog niet direct dat er ontvangsten zou% den staan tegenover de 1500 gul den aan uitgaven. F. van Don gen (Gemeentebelangen) had berekend dat, voor de prijs van 30,50 gulden, er 30 keer met de veerboot mee kan worden geva ren en er dan nog 50 cent over is. E. Rammelaere (Lijst Ramme- laere) was er het duidelijkst in. „Ik vind het niet nodig, want ie dereen kent toch iedereen." Bij de voorlopige vaststelling van de gemeenterekening 1991. die een tekort toont van ruim 325 000 gulden, merkte A. Keij- mel (PvdA) op dat het bestuurs apparaat de grootste overschrij ding kent, „Er moet beter op de huishoudportemonnee gelet worden en overschrijdingen moeten eerder gesignaleerd wor den." aldus Keijmel die drasti sche maatregelen niet uitsloot. W. Westphaal 1D66) kreeg de in druk dat de post algemeen be stuur (een tekort van zo'n 276.000 gulden i als sluitpost ge zien wordt Jongemans ver wachtte niet dat het dit jaar de zelfde kant uitgaat omdat er per kwartaal wordt gekeken naar de uitgaven „Ik heb de indruk dat ook 1992 anders is gelopen dan het jaar daarvoor. Dankzij de bijstellingen kunnen we denk ik quitte spelen," aldus Jongmans. Advertentiet z Kwaliteits 1— z KOSTUUMS h- nu slechts V) LU c*. 399,- Noordstraat 15 4531 GA Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 37