Lichtboei wil vleugels uitslaan l Rechter clement voor foutparkeersterl met ziek dochtertje Kantonrechter hoort uiteenlopende excuses voor te hard rijden streek Buurthuis Zierikzee mikt op onderkomen voormalige scholengemeenschap VRIJDAG 15 JANUARI 1993 van onze verslaggeefster ZIERIKZEE - Buurt- en club huis De Lichtboei in Zierikzee staan, als het aan de directie ligt, grote veranderingen te wachten. De Lichtboei groeit in de Poststraat uit haar jasje en wil verhuizen naar de voorma lige christelijke scholenge meenschap aan de Huybert- straat. Ook zou De Lichtboei graag zien dat de activiteiten volledig worden gesubsidieerd door de gemeente. De Lichtboei, die dit jaar veertig jaar bestaat, kampt in de Post straat met ruimtegebrek. Direc teur R. Prager meldt dat de Lichtboei aanspraak maakt op zes lokalen in de voormalige christelijke mavo. Dat zou ide- aal zijn. zegt Prager. Niet alleen omdat ze dan lekker de ruimte hebben, maar ook omdat de Lichtboei naar zijn smaak prima past in het multi-culturele cen trum dat de CSG moet worden. Het zou de eerste verhuizing zijn in het bestaan de De Lichtboei. Na de watersnoodramp vroeg de gemeente Zierikzee het Leger des Heils. onderdak te bieden aan dijkwerkers. Het Leger had alleen plaats in de Poststraat. waar ze zelf reeds samenkwam. De dijkwerkers ervaarden het gebouw als èen Lichtboei, een baken in de zee - vandaar de naam. aldus Prager. Het Leger des Heils hield in de Lichtboei activiteiten voor jon geren en ouderen. Die werden in de loop der jaren uitgebreid. In 1970 werd begonnen met een peuterspeelzaal in de Lichtboei. Nu zijn er twee. één in het Miere- nest en één bij de Mosselboom- Deskundigen Voor de officieren van het Leger des Heils werd het gaandeweg steeds moeilijker, het kerkelijk en het clubhuiswerk te combine ren. Het vergde veel tijd, en bo vendien vereisten beide secto ren andere kwaliteiten. In 1980 werd besloten, voor de sociaal- culturele activiteiten deskundi gen aan te trekken in de perso nen van R. Prager en T. van 't Le ven. Bij de Lichtboei hebben in de loop der jaren vele honderden mensen een cursus gevolgd. Die varieren van tekenen en schilde ren tot Technika 10-groepen, van bloemschikken tot accor deon-spelen. Bijzonder van de Lichtboei is. volgens Prager. dat het clubhuis ook ruimte kan bie den aan kleinschalige activitei ten. Hij denkt daarbij aan het 'creatieve cursusje' voor twee drugsverslaafden, een aantal van onze verslaggever ZIERIKZEE - Honger. Dat gaf dertigjarige automobilist C. F. R. uit Nieuwerkerk donderdag voor de kantonrechter als reden op voor de vliegende vaart waarmee hij ruim een jaar gele den over de provinciale weg bij Zierikzee reed. llij had de hele dag gewerkt en wilde zo snel mogelijk thuis aan het avonde ten kunnen beginnen. Zijn snel heid werd gepeild op 120 kilo meter per uur, vijftig meer dan de officiële limiet. Officier van justitie mr H. F. Mos merkte op dat honger rauwe bo nen zoet maakt en als het aan hem lag zou R. een forse boon in zijn maag gesplitst krijgen. Te meer omdat het niet zijn eerste bekeuring was voor te hard rij den. De eis luidde zeshonderd gulden boete of twaalf dagen zit ten. Kantonrechter mr A. C. R. Melens vonniste conform. Op dezelfde weg reed de 24-jari- ge J L. de K. uit Zierikzee in de cember '91 nog harder. De poli- tieradar gaf 136 kilometer per uur aan. 56 kilometer boven de limiet en daarmee gelijk goed voor een strafblad. ..Het zal wel terecht zijn", luidde K.'s korte reactie op de opgelegde boete van 560 gulden of twaalf dagen hechtenis. Automobilist J. J. G. uit Zonne- maire reed in februari '92 op een gedeelte van de provinciale weg waar de limiet tachtig is. 133 ki- lomter per uur. Hij is van beroep vrachtwagenchauffeur. Dat be tekent. verklaarde hij, dat hij de hele week kalm aan moet rijden. ..Dan wil je daarna wel eens tlink vooruit. Ik dacht: even scheuren en dan staan ze net te flitsen." Mos wees erop dat Zeeland wat tweebaanswegen betreft een van de meest onveilige provincie is en dat daarom zwaar wordt ge tild aan dit soort gedrag. „Ik houdt daar voortaan rekening mee. het zal niet meer gebeu ren". reageerde een schuldbe wuste G.. die de keus had tussen een boete van 530 gulden of twaalf dagen gevang. Diarree Voor de diarreeproblemen van de 39-jarige J. N. van D. uit Nieuw Haamstede hadden offi cier en kantonrechter meer be grip. Op weg naar huis reed hij in december '91 125 kilometer per uur op de provinciale bij naar Burgh-Haamstede. „Ik had last van mijn maag en wilde liever thuis naar het toilet. Maar dat hoefde toen al niet meer." Ge noeg reden om de vaart erin te houden, vond hij echter: snel douchen en naar bed. Melens suggerreerde dat Van D. in plaats van jakkeren beter een andere keus had kunnen maken: de landelijke omgeving waarin hij reed zou wat dat betreft ge noeg mogelijkheden bieden. Mos leefde mee met Van D.'s on comfortabele positie, maar bleef toch bezwaar hebben tegen zijn gedrag, omdat hij het risico van een ernstig ongeluk op de koop toe had genomen. Hij eiste hon derd gulden boete of twee dagen hechtenis en noemde dat ten op zichte van de hoogte van de be keuring, 360 gulden, „menselijk heid ter waarde van 260 gulden". Melens vonniste conform. Lichtboei-directeur Prager...we gaan ons meer toeleggen op mensen die het niet zo gemakkelijk heb ben... foto Pieter Honhoff 16 en 17 januari 1993 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Zierikzee: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J. de Jonge. Zierikzee, tel. 01110-12280. Spreekuur van 11.00-11.30 uur. Schouwen-Westhoek/Brou- wershaven: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J. L. Flach en S. W. H. M. Simons, J. van Renesseweg 6, Renesse. tel. 01116-1280. Spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Nieuwerkerk en Oos- weekend diensten 'i N I I i i i i terland, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: R. Smits, Molenweg 61, Oosterland, tel. 01114-1280. Tandartsen: L. Lekkerkerk, Nieuwe Boog- erdstraat 25, Zierikzee, tel. 01110-16066. Spreekuur 16.30-17.30 uur. Apotheken: Apotheek •Zienkzee', Dam 18, tel. 01110-12906, geopend za. van 09.00-12.30 uur en van 16.30 - 17.30 uur. Zo. van 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging: Schouwen-Duiveland: Tel. 01100-51177. Dierenartsen: (vanaf zat. 09.00 uur): M. K. Buth, Haamstede, tel. 01115- 2254. dat bij andere instellingen veelal onvoldoende is om iets voor te kunnen ondernemen. Op de, zoals Prager het noemt, 'mensen die het niet zo makke lijk hebben', zal het clubhuis zich de komende jaren meer gaan toeleggen. Bijvoorbeeld door een werkgroep samen te stellen van ouders van drugsver slaafden, of door nog meer te doen voor verstandelijk gehan dicapten. of door een project van justitie voor jonge wetsovertre ders onderdak te bieden. De Lichtboei is een werkeenheid van de Stichting Welzij ns- en ge zondheidszorg van het Leger des Heils en wordt daar gedeeltelijk door betaald. Prager wil daar van af, zoals dat ook bij de 33 an dere instellingen is gebeurd die onder de Stichting vallen. Op termijn zou al het sociaal-cultu rele werk in zijn visie gesubsi dieerd moeten worden door de gemeente, die nu wel het peuter- speelzaalwerk volledig voor zijn rekening neemt. Hoewel de Lichtboei indirect verbonden is aan het Leger des Heils, heeft zij evangeliseren nooit als taak gezien, al werkt het maatschappelijk werk vol gens Prager wel vanuit het evan gelie. De directeur ziet als een van de grote voordelen van de banden met het Leger des Heils, dat hij in geval van nood een be roep kan doen op het 'giganti sche hulpverleningsnetwerk' van het Leger Het jubileum wordt gevierd met een sponsoractie voor een kleine bestelwagen die medewerkers van het Leger in Praag nodig hebben voor een project. Spon sors krijgen als dank hun naam op de auto. Bestuurlijke reorganisatie thema lezing A. J. Kaland KLOOSTERZANDE - Voorzit ter A. J. Kaland van de CDA- Eerste Kamerfractie houdt dins dag 19 januari vanaf 20.00 uur een spreekbeurt in Hotel Van Leuven in Kloosterzande. Kaland zet zijn denkbeelden uit een over de 'reorganisatie van het binnenlands bestuur' en de 'positie van de Eerste Kamer'. Dat gebeurt na de jaarvergade ring van de Hontenisser CDA-af- deling. van onze verslaggever ZIERIKZEE - De 29-jarige H. M. M. V. uit Kerkwerve voel de zich in maart vorig jaar be hoorlijk klem zitten toen haar dochtertje ziek was geworden. Ze woonde net twee weken in het dorp, kende nog niemand en moest toch boodschappen doen. Ze nam daarom het kind mee naar de winkel in Zierikzee. Daar parkeerde ze haar auto op een invalidenparkeerplaats, omdat die dicht bij de super markt was. Prompt werd het voertuig weggesleept. „Alle andere parkeerplaatsen in de buurt waren bezet en ik vond het onverantwoord een heel eind met een ziek kind te lopen", ver klaarde ze donderdag tegen de kantonrechter. De betrokken parkeerwachter toonde voor haar situatie destijds echter geen begrip. Ze moest 175 gul den wegsleepkosten betalen, an ders kreeg ze haar voertuig niet terug. Het tafereel voltrok zich op de Gasthuisboomgaard. Vol gens V. kon de parkeerwachter echter duidelijk zien dat het kind ziek was. Officier van Justitie mr H. F. Mos vond het bezetten van een invalidenparkeerplaats een kwalijke zaak en betwistte dat een kind met koorts, mits warm aangekleed, geen eindje door de buitenlucht zou mogen lopen. Al botste dit. kon hij zich voorstel len, wellicht met V.'s moederlij ke gevoelens. Hij eiste schuldig verklaring zonder straf. Dit zou betekenen dat geen parkeerboe te wordt opgelegd, maar dat de (hoge) wegsleepkosten blijven staan. Kantonrechter mr A. C. R. Me lens stelde zich clementer op. Hij vond dat V. haar keus in de gege ven omstandigheden had mo gen maken. Daarom besloot hij tot ontslag van rechtsvervol ging. Hij adviseerde haar boven dien met de uitspraak in de hand bij de gemeente Zierikzee aan te kloppen voor teruggave van de reeds betaalde 175 gulden. Genadig Een andere parkeerovertreder in Zierikzee kwam er door toe doen van de kantonrechter ook betrekkelijk genadig vanaf. De 21-jarige T. van R. uit Burgh- Haamstede wilde nadat zijn zus was uitgestapt voor het arbeids bureau het stuur overnemen om de auto te parkeren. Juist toen de auto daar op de fietssugge- stiestrook stond, verklaarde viel de motor uit. Omdat er; beweging meer in te krijgeni liep hij het arbeidsbureau ia zus achterna. Toen hij weer tenkwam, was de parkeet |0E Ie N ring pool lig f net gereed. De diens tdo: d agenten waren volgens hem ^be te vermurwen en wilden ooi: |ft helpen bij het wegduwen v; auto. Toen zijn zus binnen klaar hebben ze de auto naar zijn gen met zijn tweeën we duwd. Mos dacht dat Van R auto best meteen al in zijnee had kunnen wegduwen. Var was het daarmee falikant eens. Het leek hem een knap vaarlijke onderneming, dag de binnenstad. Mos bracht d< terug van 150 naar honderd 0 den of twee dagen zitten. Me „g beperkte zich bij zijn vonnis gca eens tot de helft hiervan. Auto belandt vluchtheuvel sclii BRUINISSE - Bij een inhaal en I ging op de Grevelingendani nog Bruinisse is woensdagmidi ven en automobiliste uit Oudd 'C1S op een vluchtheuvel beland. Zij reed richting Oude Tonge wilde een vrachtwagen inhsl die Te laat merkte ze op dat ei De verder de rijstroken van elk worden gescheiden door t ng vluchtheuvel. Daarop belan- ia^ zij met haar voertuig tegen- wei verkeersbord. De automobil^ bleef ongedeerd, maar de riéle schade was aanzienlijk. Winkeleigenaar betrapt inbrekeS iel ZIERIKZEE - Eigenaar Vanó ng< S. van een winkel aan de K dei pelstraat in Zierikzee heefl de nacht van woensdag op d« con derdag een inbreker betrapt als zijn zaak. bin Hij werd tijdens de inbraak f zijn slaap gestoord en besk we' een kijkje te nemen in de wint: De De inbreker sloeg hierop op Bei vlucht zonder iets mee te nemt ziel Tevergeefs heeft de politie im aai buurt nog naar hem uitgekeke org In een hotel aan de Driekomgee genlaan in Zierikzee werd deze het de nacht ook ingebroken. Hi dut verdween een hoeveelheid sig ovc- retten. VOOR BETAALBAAR WOONPLEZIER RIJKSWEG 26 NIEUWERKERK (Z) 01114-1268

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 34