Boskamp volgt Peruzovic op Arbiter Van Pamelen snelt naar top Royement Zwarte Schapen herroepen Britse kamp schrijft Jan Timman nu al af Bergkamp maakte er de meeste Peter van Vossen bij Anderlecht herenigd met ex-trainer Beveren "inland ervangt "anada 'eter Houtman Smolarek botst met FC Utrecht Zieke Niemann komend weekend niet van start DEN HAAG (ANP) - Met de Braziliaan Rai en Obando uit Honduras heeft Dennis Bergkamp in 1992 de meeste doel punten gemaakt in in ternationale competi ties. De drie scoorden elk twaalf keer, waarbij alleen treffers in inter lands, continentale- en intercontinentale club wedstrijden zijn geteld. Het klassement is bijge houden door de IFFHS. de internationale federa tie van voetbalhistorie en statistieken. Berg kamp scoorde zeven keer voor Oranje, vijf maal voor Ajax. De IFFHS kende de eerste prijs toe aan Cesar Au- gusto Obando Villeda, omdat de federatie bij gelijk eindigen het aan tal interland-doelpunten laat beslissen. De 23-ja- rige speler van Depor- tivo Motagua Tegucigal pa scoorde twaalf keer in interlands voor Hondu ras. Bij Rai, die na de ge wonnen wereldbekerfi nale tegen Barcelona voor Paris SG tekende, was de verhouding 6:6. De Feyenoorder Kiprich eindigde als vierde, met tien doelpunten. BRUSSEL - Johan Boskamp is donderdag aangesteld als trai ner van Anderlecht. De Neder lander volgt bij de Belgische topclub Luka Peruzovic op. De Kroaat werd donderdag door het bestuur ontslagen. Manager Verschueren noemde het com municatieprobleem tussen de spelers en trainer de belangrijk- AdflKOpCIl ste oorzaak van de breuk. zwaar aangerekend Van Vos sen: „Vanaf het begin is er zware kritiek geweest. Van de pers en van het publiek van Anderlecht. Zaterdag nog hebben we ontzet tend slecht gespeeld en zo is het al een half jaar. Dat is Ander lecht onwaardig." AUSANNE (AFP) - De Finse Dlleybalploeg is toegevoegd an het rijtje tegenstanders van Nederlandse volleyballers in World League. Finland ver- ngt Canada, dat niet kon vol len aan de televisie-eisen, aast Finland, waar dit jaar de uropese titelstrijd voor de lannen wordt gehouden, zijn t, Italië, China en Zuid-Ko- bij Oranje ingedeeld. chorsingen EIST (ANP) - De tuchtcommis- van de KNVB heeft de vol- rnde spelers voor een wedstrijd schorst: De Koek en Van Die- en iFC Utrecht). Jalink (RKC), jsting en Haverkort (Emmen). OTTERDAM (ANP) - Peter outman speelt de rest van het izoen bij Excelsior. De 35-jari- aanvaller, die als werkloos ofvoetballer een uitkering ge- iet, tekende een modaal con- aet bij de armlastige eerste- visieclub. De bedrijfsvereni- ngvult zijn maandsalaris, on teer de helft van zijn uitke- ng, aan. outman was vorig seizoen nog itief bij FC Den Haag. Daar- jor kwam de voormalige top- ihutter uit voor Sparta, FC roningen en Feyenoord. „Mits fit blijf, wil ik tot mijn veertig ejaar doorgaan in het betaal- voetbal". verklaarde Hout- lan, al bijna twintig jaar actief Is prof. lieuw contract iOC met sponsor EN HAAG (ANP) - In Den aag is donderdag het nieuwe )n tract ondertekend tussen et Nederlands Olympisch Co- uté en Content Beheer. Na- lens beide partijen werden de andtekeningen gezet door outer Huibregtsen en Sylvia oth. De sponsor uit de groep aanvoerders" stopt tot en met ei Olympisch jaar 1996 een mil- en gulden in de Nederlandse osport. (OTTERDAM (GPD) - Wlodi molarek kan niet tot overeen- Kmming komen met FC Itrecht. De Poolse spits wil een ieu\v tweejarig contract af- terwijl Utrecht niet srder wil gaan dan een jaar. Utrecht niet aan mijn wen- tegemoet wil komen, dan ga seizoen naar Sparta", Wlodi Smolarek, die sinds Feyenoord-tijd goede con- onderhoudt met Sparta- Rob Jacobs. mag zo naar Spangen ko- zegt. Sparta's trainer, die ontkent hem ooit toezeggin- fiin die richting te hebben ge- san. „Sterker", vervolgt Ja- tos. „hij staat al meer dan een ar bovenaan mijn verlanglijst- Daar maak ik echt geen ge- sim van. De poort staat altijd wr hem open. want ondanks in 35 jaar is hij nog steeds top- i". kheb mijn contract bij Sparta W twee jaar verlengd", ver ligt Rob Jacobs, „ik wil vooruit at die ploeg. Ik denk dat de ögere spelers veel kunnen le- van spelers als Valke en En er zullen toch wel te vinden zijn die het voor Smolarek willen be Boskamp was jaren werkzaam als coach van Beveren. Onder hem bloeide Peter van Vossen op. De oud-Feyenoorder trad dit seizoen in dienst bij tweedeklas ser KV Kortrijk. Boskamp (44) tekende bij An derlecht een contract tot aan het einde van het seizoen. Daarna wordt de situatie opnieuw beke ken. Van Vossen Peter van Vossen, die met de spelersgroep 's middags voor de training op de hoogte werd ge bracht. reageerde verrast op het plotselinge ontslag van Peruzo vic. „Het is sneller gekomen dan wij verwacht hadden", zei hij. „Maar iedereen voelde wel aan, dat het zo niet verder kon. An derlecht voetbalde af en toe be labberd slecht. Dat heeft Peru zovic de kop gekost." „Ik had zelf nooit gedacht dat ik zo snel weer onder Johan Bos kamp zou trainen", vervolgt hij. „We kennen elkaar door en door. Ik heb twee en half jaar onder Boskamp getraind bij Beveren. Hij is een trainer die altijd van de eigen kwaliteit uitgaat. Dat past meer bij Anderlecht dan de speelwijze waarvoor Peruzovic koos." De Kroaat krijgt al sinds zijn start bij Anderlecht verwijten over een laffe tactiek. „Vooral in uitwedstrijden", zegt Van Vos sen, „speelden we vaak met mij alleen vooraan. Dat is voor een club als Anderlecht onaan vaardbaar Bovendien was er met Peruzovic nauwelijks over te praten. De communicatie problemen stapelden zich steeds meer op. Ik heb ooit, toen ik begon bij Anderlecht, een lang gesprek met hem gehad. Daarna nooit meer. Het vreem de was overigens, dat er wel re sultaten zijn gehaald. We staan bovenaan in de competitie en in de beker halen we vrijwel zeker de halve finales." Vooral de uitschakeling in de Europacup werd hem evenwel door de leiding van Anderlecht Met de dure aankopen van het laatste jaar werd er zelfs meer verwacht: zowel in de competi tie als in het internationale voet bal. Van Vossen: „Anderlecht heeft in korte tijd Philippe Al- bert. Mare Emmers, Bruno Ver- saevel en mij gekocht. Het is lo gisch dat ze daar rendement van verwachten. We haalden welis waar veel punten, maar met slecht voetbal." Peruzovic be diende zich van een beetje En gels en Frans. In moeilijke situa ties draaide de ondoorgrondelij ke coach slechts aan zijn indruk wekkende snor. Volgens Van Vossen was niet al leen de communicatie met de trainer oorzaak voor het ontslag. „Er was ook geen bezieling tij dens de training. En of je nou goed of slecht had gespeeld: je hoorde nooit iets. Een trainer moet een leider zijn, maar Peru zovic was dat niet. Hij ging er vanuit, dat profs zelf moeten we ten wat ze kunnen en hoe ze moeten spelen. Maar zo werkt dat natuurlijk niet.' Met Boskamp zal er een nieuwe Johan Boskamp in 1976, waarin hij in België de gouden schoen won voor de beste voetballer van het jaar. fotoEPA wind waaien, verwacht de blon de spits. „Zijn aanpak is bekend Anderlecht heeft niet voor niets voor hem gekozen." Van Vossen heeft louter goede herinneringen aan Boskamp, „Hij heeft mij in feite als spits ge vormd, Vroeger was ik nogal sta tisch. Boskamp heeft me het sleuren en trekken geleerd. On der hem ben ik een stuk beweeg lijker geworden Van Vossen noemde de rentree van zijn leer meester op het hoogste niveau een goede zaak „Jan is een ver rijking voor het voetbal in Bel- gie. Hij gaat zich als toptrainer zeker waarmaken. Op een voor keursbehandeling hoef ik niet te rekenen. Hij doet namelijk niet aan vriendjespolitiek. Hij beoor deelt de spelers slechts op hun prestaties Ik kijk naar onze her eniging uit." Boskamp kon bij Kortrijk bijte kenen voor drie jaar. Het nieuwe contract was vrijwel rond Het bestuur van de tweedeklasser reageerde onaangenaam verrast op de mededeling van Boskamp, dat hij tussentijds wilde vertrek ken. De clubleiding wilde hem deze kans echter niet ontnemen. Boskamp had afgelopen dins dag het eerste contact met ma nager Verschueren. „We zijn het heel snel eens geworden", glim lachte de oud-winnaar van de Gouden Schoen in België. „Kortrijk heeft gelukkig met moeilijk gedaan. Als Anderlecht niet was gekomen, had ik waar schijnlijk begin volgende week een drie-jarig contract gete kend. Het kan raar lopen in de voetballerij." Boskamp heeft als speler en trai ner in Belgie een goede naam op gebouwd. Hij stond jarenlang als hardwerkende middenvelder bij RWDM, toevallig zondag de eerste tegenstander, onder con tract. Daarna maakte de oud-in ternational furore als trainer van Beveren. Met Kortrijk was Boskamp bezig aan een matig seizoen. Met zestien punten uit dertien wedstrijden verblijft de ploeg onder de middenmoot. Met het ontslag van Peruzovic hoopt het bestuur van Ander lecht de rust binnen en buiten Anderlecht te herstellen. Het vertrouwen in Boskamp is groot. „Hij is bezeten van voetbal", al dus manager Verschueren. „Hij weet bovendien alles van het Belgische voetbal. Boskamp is de man. die we op dit moment nodig hebben." Zeeuwse tennisscheidsrechter drukt subtiel stempel op wedstiijd van onze verslaggeefster Edith Ramakers VLISSINGEN - Mike van Pa- melen beklimt regelmatig de hoge stoel om een tenniswed strijd te leiden. Met zijn 21 jaar is hij een van de jongste B- scheidsrechters van Neder land en de enige Zeeuwse arbi ter die op landelijk niveau een tenniswedstrijd mag 'scoren'. Van Pamelen noemt het een wens van iedere umpire om eens een Wimbledonfinale toe gewezen te krijgen. „Maar dan zal ik eerst mijn papieren Na tionaal scheidsrechter A en Internationaal scheidsrechter moeten halen." Van Pamelen stelde zich twee jaar geleden ten doel Natio naal B scheidsrechter te wor den. „Het is sneller gegaan dan ik zelf had verwacht. Met deze papieren ben ik voorlopig te vreden. Ik moet eerst meer er varing opdoen voor promotie. Dat betekent dat ik zelf veel partijen moet scoren en dat ik toernooien ga bezoeken om de beslissingen van andere arbi ters te begrijpen." Energie Het is niet zo dat de inwoner van Groede zijn hele leven heeft ingericht om ooit tot de nationale top-arbiters te beho ren. Hij studeert in Utrecht na tuur- en sterrenkunde, doet aan karate, volleybal, squash, fitness en hij speelt tennis op C- 2 niveau bij De Boskreek in Breskens. „Ik heb een druk le ven, maar ik geniet van elke minuut", lacht hij. „Deze zo mer zal ik met een vriend een strandvolleybaltoernooi in Zeeuwsch-Vlaanderen organi seren. Het wordt een groot eve nement, want ik houd niet van halve maatregelen." Zijn energie lijkt grenzenloos. De derdejaarstudent is er niet bang voor dat zijn brede inte resse ten koste van zijn loop baan als tennisscheidsrechter zal gaan. „Voor mijn hobby's maak ik tijd vrij. Dus ook voor het scoren van wedstrijden. Al leen het kijken naar de sterren schiet er de laatste tijd een beetje bij in." Mike van Pamelen voelt zich verplicht om zijn kennis en er varing als umpire door te ge ven aan andere Zeeuwse arbi ters. Zo begeleidt hij volgende week een on-court sessie in Terneuzen. „Ook al heb ik een kamer in Utrecht, ik ben en blijf een rasechte Zeeuw. Alle Zeeuwse scheidsrechters heb ben een uitnodiging gekregen voor die zogenaamde bijscho ling on-court. In een demon- Tennisscheidsrechter èn student Mike van Pamelen op weg naar Utrecht. stratiepartij laten twee tennis sers zich van hun slechte kant zien. Het is de bedoeling dat de scheidsrechters leren omgaan met de problemen die dan ge garandeerd zullen ontstaan. De spelers zullen met rackets smijten, schelden, beslissingen van de scheidsrechter aan vechten In de praktijk komt dat ook voor en daarop moet de verantwoordelijke persoon worden voorbereid", weet Van Pamelen uit ervaring. Als Van Pamelen de stoel be klimt, is zijn eerste streven zo 'subtiel mogelijk zijn stempel op de wedstrijd te drukken'. „Ik peil bij de tennissers of ze mij als scheidsrechter accepte ren. Als ik die indruk heb. dan vind ik het een kunst om pas opgemerkt te worden op het moment dat het voor een eer lijk verloop van de partij nodig Zelfs dan zal hij de emotie van een speler mee laten wegen in zijn beoordeling. Wat voelt een speler wanneer hij door een we reldbal van zijn tegenstander wordt gepasseerd? Of wat gaat er door iemand heen als hij op winnen staat, maai- plotseling de ene na de andere misser maakt. „Ik kan me inleven in de spelers, omdat ik zelf regel matig een balletje sla en omdat ik ongeveer van dezelfde leef tijd ben." Impopulair Op Zeeuwse toernooien ont breekt hij zelden. Hij herinnert zich de finale van het jongste Goese kersttoernooi, waarover hij de scepter zwaaide. Mike Si mon verstond het om zich in de aanloop naar de finale èn in de einstrijd impopulair te maken bij het publiek. In elke partij van exact drie kwartier zou Mi ke Simon het spel opzettelijk hebben vertraagd. „In de finale hoorde ik het publiek moppe ren. De toeschouwers vonden het vervelend dat Mike volle dig de voorgeschreven tijd be nutte tussen twee punten en bij wisseling van speelhelft. Ik heb geconstateerd dat hij na de eerste slagenwisseling even veel tijd verbruikte, als na veertig minuten Ik zag geen reden om in te grijpen." Volgens Mike van Pamelen is Simon conditioneel niet sterk en moet hij zuinig omgaan met energie. „Het is bekend dat hij spelvertraging als tactisch wa pen gebruikt. Als hij ziet dat zijn tegenstander daardoor van de wijs raakt, dan zal hij volharden in die speelwijze. Ar no Jongsma reageerde correct op de tactiek van Simon en werd verdiend toernooiwin- naar." Van Pamelen denkt dat 'jonge gasten' er alleen maar profijt foto Ruben Oreel van hebben wanneer ze tegen spelers als Simon uitkomen „Hoe hoger je speelt, hoe vaker je meemaakt dat er naar mid delen gegrepen wordt om het uiterste te bereiken. Een Zeeuwse jeugdspeler die de top wil bereiken, zal zich daarte gen moeten leren wapenen.' Hij wil komend seizoen zijn routine spelenderwijs vergro ten. „Ik zal weer voor veel com petitiewedstrijden op hoofd klasse- en eredivisieniveau worden opgeroepen. Het liefste leid ik partijen tijdens toer nooien als De Masters of het NK Vorig jaar was ik lijnrech ter op het ABN/AMRO-toer- nooi in Rotterdam. Dat was ook een geweldige belevenis Maar het hoogtepunt vorig sei zoen was dat ik aangewezen werd voor een kwalificatiewed strijd op het toernooi van Ros malen en Het Melkhuisje." ZEIST (ANP) - Het royement van de Amsterdamse sportvereniging De Zwarte Schapen en haar voorzitter Richard Smith is door de commissie van heroep amateurvoetbal van de KNVB herroepen. De straf was in oktober door de tuchtcommissie uitgesproken we gens het voeren van een ondeugdelijke financiële administratie en boekhouding. De beroepscommissie achtte de beschuldigingen slechts ten dele be wezen. Oud-profvoetballer mr. Keje Molenaar, advocaat van de club: „Binnen de administratie zijn minimale gebreken aangetoond, die niet in overeenstemming waren met de straf. Sommige kwitan ties van betalingen waren niet aanwezig. Het ging maar om een paar duizend gulden, om onkostenvergoedingen voor trainers en kantine- personeel." SAN LORENZO de El ESCO- RIAL (ANP) - Objectief gezien is in de finale van het kandidaten- schaaktoernooi nog niets be slist. Short blunderde in de tweede partij: Timman in de derde. De stand is gelijk: 1 1/2-1 1/2 met nog elf partijen te gaan. So what? Stel die vraag niet in het Engels sprekende kamp. Voor grootmeester Raymond Keene is de beslissing nagenoeg gevallen. „Netzoals tegen Speel man in de eerste ronde. Gelfand in de tweede en Karpov in de halve finales is Short zwak be gonnen. Maar nu hij dat heeft opgehaald, gaat hij winnen met een verschil van twee punten. Hij is iemand, die graag vanuit tweede positie aan de eindsprint begint." De Canadese wiskundige Na than Divinsky. mede-auteur van het boek ..Warriors of the Mind" en groot Timman-fan. vreest dat zijn vriend gelijk zal krijgen. „Over de eerste twee partijen wil ik geen oordeel vellen. Dat was een kwestie van wennen en aan passen aan de omstandigheden. Maar waar ik erg in teleurge steld ben. is de derde partij. Niet omdat Timman blunderde, maar omdat hij geen kracht toonde. Hij speelde een relatief rustige opening, kreeg het theo retisch voordeel van de doorge schoven b-pion en deed vervol gens niets meer. terwijl Short hem met rotsblokken bekogelde en zijn stelling uiteen reet Het ontbrak hem totaal aan veer kracht. Het betekent dat Short taktisch veel sterker is. Strate gisch de mindere, maar hoe kan Timman het spel in strategische banen leiden zonder dat Short taktische wendingen invlecht? Ik ben erg pessimistisch." Niet slim Kathy Forbes van Reuters. „Het was natuurlijk niet slim van Timman met dezelfde opening te komen als in de eerste partij, terwijl hij kon weten dat Short zich daar inmiddels op had inge steld. Hij was zo in de wolken met zijn vroege winstpartij, dat hij het verder wel dacht met re mises te redden." „Short kwam goed terug. Maar hij kreeg dan ook alle medewer king". aldus Keene. „De Ponde- revski-variant van de Tartako- wer deugt niet voor wit. Dat weet ik al veertien jaar. toen ik hem samen met Kortsjnoi ana lyseerde voor diens match tegen Karpov. Ik denk dat Timman in telligent genoeg is om deze onzin niet meer op het bord te bren gen. Mijn advies is. dat hij kijkt naar de partij Vaganjan - Short van het EK landenkampioen- schap vorig jaar in Debrecen. Ook een Tartakower. maar dan met de vertraagde ontwikkeling van het paard op de konings vleugel. Veel beter voor wit The Times, waarin men Keene's bijdragen meestal naast de over lijdensberichten kan vinden, opende donderdag overigens niet met de overwinning van Short, maar met het nieuws dat Kasparov in Londen een schaaksimultaan aan honderd borden komt spelen De op brengst is bestemd voor een goed doel. „De match Short- Timman leeft in Engeland niet", is de inschatting van Keene. Timman wordt hooguit gezien als een obstakel dat uit de weg moet worden geruimd om bij Kasparov te komen. De Britten houden niet van schaken. Ze houden van winnen. Dat is bij ons sinds 1843 niet meer ge beurd. Het wordt dus tijd dat Short van Kasparov wint. Uitbaten Terwijl Timman en Short zich afbeulen, is Kasparov drie jaar bezig geweest zijn wereldtitel commercieel uit te baten. De in komsten zal hij gebruiken voor het aantrekken van een hoog ge kwalificeerde staf van adviseurs. De zwakke plekken van de uit dager - voor zover hij die nog niet mocht kennen - zullen hem op een presenteerblaadje worden aangereikt. Een heel verschil met Short en Timman van wie de eerste zich één en de laatste zich een halve secondant kan permitteren. Jeroen Piket met wie Timman heeft samenge werkt. vertrekt immers vandaag (vrijdag) naar het Hoogovens- toernooi. De Nederlandse groot meester blijft dan alleen met zijn vrouw Ilse in El Escorial achter. „Dat kan nooit goed gaan", vreest Nathan Divinsky. „Tim man is te aardig om gemeen te zijn, Hij zou meer killersinstinct moeten hebben. Of een schop onder zijn achterste. Maar daar voor is hij te gelukkig ge trouwd." DAVOS (ANP) - Gunda Niemann-Kleemann start komend weekein de niet bij de wereldbeker-wedstrijden in Davos. De schaatsenrijd- ster uit Erfurt ontbrak donderdag op de training. Ze bleef met een keelontsteking en koorts in haar hotelbed. De Duitse trainster Gaby Fuss weet nog niet of haar vedette op 22 januan aan het Europees kampioenschap in Heerenveen kan begin nen. „We kijken in de loop van volgende week of de medicijnen aan slaan en nemen dan een beslissing", zei Fuss De rugklachten, waarmee Niemann half december kampte, zijn nog niet geheel verdwenen. Biljarten Rhoon. Open NK driebanden, twee- de ronde: Broeders i Nedi - Habraken iNedi 2-1 (9-15 15-6 15-4/1,136-1 772), Forton(Bel)- Kurt ThogersenDen)2- 0(15-10 15-10/1.363-0.952). ManoiJapi- Van der Lem Ned2-0 (15-7 15-5/1.304- 0,545). Bessems (Ned) - Weingart (Fra) 2-1 (15-10 9-15 15-6/1,147-0.939). Van Uum (Nedi - Koekkoek (Ned) 2-1 (15-13 10-15 15-6/0.816-0,708). Korte (Deni - Van Mierlo (Ned) 2-1 (15-2 13- 15 15-5/1.131-0.5941. Stroobants (Bel) - Demos (Fra> 2-0 (15-6 15-80,363- 0,666). De Vries (Nedi - De Wilde iNedi 2-0 (15-5 15-5-1.875-0.666). Van der Stappen (Nedi - Amouts iNedi 2-0 w.o KoorevaariNedi - VieiraiPori2- I 16-15 15-4 15-13.1.285-1.142». The- riaga i Por i - Kurt Ceulemans Be!*2-1 (15-9 10-15 15-11/1,212-1.093). Van der Looy (Nedi - Paris (Nedi 2-0 (15-0 15-10 /1.200-0.416Gieskens (Ned) - Len- nart Blomdahl (Zwei 2-1 (15-7 8-15 15- 10/0,974-0,820), Havermans (Ned) - Ohagen (Dun 2-0 (15-10 15-14/1.071- O.8881. Burgman (Ned) - Uitdewilleg- hen (Nedi 2-0 (15-8 15-5/2.500-1,181), Rudolph (Dun - Zwiers (Nedi 2-1 (15- II 6-15 15-4/1.440-1.200) Derde ronde: Caudron (Beb - De Kleine Ned 12-1115-8 13-15 15-8' 1.162- 0,8371. Van Kuijk iNedi - Laursen Den) 2-0 115-4 15-1/1,304-0.227), Carl- sen (Dem - Van Cromvoirt (Ned) 2-0 15-14 15-21.500-0.842). Koen Ceule mans iBeli - Nieuwenburg iNedi 2-1 (15-13 3-15 15-10/1.100-1,266). Broe ders (Ned) - Forton (Bel) 2-1 (15-1 12- 15 15-9/1.448-0,892). Mano (Jap) - Bes sems (Ned) 2-1 (15-3 10-15 15-3/1,538- 0,840). Korte (Dem - Van Uum (Nedi 2- 1 (15-9 6-15 15-11/1.200-1.206). Stroob- ants Bel 1 - De Vries (Ned) 2-0 15-3 15- 6/2.000-0.642) Tafeltennis Europese liga (mannen). Halve fina les Zweden - Duitsland 2-0 (4-2 en 4- 0i. Belgie - Polen 2-0 (4-1 4-0) Finale- Zweden - België degradatiegroep: Frankrijk - Honga rije 2-0(4-1 4-0). Engeland - Nederland 2-0 (4-0 4-2Degradatieduel Honga rije - Nederland. Wielrennen Stuttgart. Zesdaagse, eindstand: 1. Kappes/De Wilde (Dui/Beli 375 punten. 2. Clark/Bincelotto (Aus/Ita) 371, op een ronde 3 Kravtsjov/Pie- ters (Rus/Ned) 435. 4. Freulcr/Stutz (Zwii 218, op drie ronden 5 Gunther /Veggerby iDui/Dem 262. op 25 ron den: 14 Wijnands'Cornelisse (Nedi 137. Tennis Sydney. New South Wales Open. 965.000 gulden. Mannen, kwartfina les: Camporese dtai - Ferrelra (ZAf/4i 4-6 6-3 6-4. Muster (Oos'7i - Svensson (Zwei 7-6 7-6. Sampras VSt/1- Kult) (Zwei 6-4 6-2. Vrouwen, tweede ronde: Sanchez- Vicario (Spa/2) - Rottier (Ned) 6-4 4-6 6-2, Capriati VSt/41 - Fairbank iZAf) 6-7 7-5 7-5, Frazier iVSti - Monami (Bel) 7-6 6-3 Auckland. Mannen, 325.000 gulden. Tweede ronde: Volkov (Rusi - Goll- ner (Dun 6-2 6-3. Adams iVSti - Nae- wie iDuii 6-3 6-3. Mattar iBra'5' - An- tonitsch iOosi 6-2 6-3 Steven iNZei - Carbonell (Spa'8i 6-2 6-3 Melbourne. K\v alifïcatie Open Au stralische. Vrouwen. 180.000 gulden. Kwartfinales: Coetzer (ZAf'l i - Fusai (Frai 6-4 6-3, Sawamatsu iJap/21 - Provis (Ausi 7-6 6-1, Harvey-Wild (Can/8i - Graham (VSti 4-6 6-1 6-0. Field lAus) - Savtsjenko-Neiland (Let) 6-1 3-6 6-3. Mannen, eerste ronde: Wibier (Ned) - Isaax (VSti 2-6 6-1 8-6. Davids (Ned) - Pimek (Beli 6-4 3-6 6-3. Djakarta. Mannen. 600.000 gulden. Kwartfinales: Haarhuis (Nedi Re- neberg (VSti 6-4 6-3 Eltingh iNedl - Santoro (Fra4) 7-6 :7-4i 6-4. Chang (VSt 1- Gilbert :Frai 6-2 2-1 opgeven Gilbert. Steeb )Dui 2i - Pnnosil 'Dui' 6-2 6-4

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 25