Tuinaffaire kost Sluis onnodig veel Kwart leden Happyband nu voorzien van accordeon Fusie VVV's Sluis en Retranchement is zo goed als rond Phoenix Liberg nog niet uit as herrezen Hontenisse begint '93 politiek rustig BJ E streek Conflict metboze buurman'' van burgemeester Everaers opgelost Waterschap doorstaat dijkoefening met verve SCHRIJVEN WE AF OF SCHRIJVEN WE BIJ? GEMEENTE HULST WOENSDAG 13 JANUARI 1993 van onze verslaggever SLUIS - De gemeente Sluis heeft onnodig veel gemeen schapsgeld verspeeld bij de ei gendomskwestie van een per ceel grond aan de Visserslraat in de Belfortstad. Als de be stuurders vanaf het begin beter op hun zaakjes hadden gelet, had het allemaal niet zo ver hoe ven te komen, wierp O.A. van Quekelberghe de commissie vrom dinsdagavond voor de voeten. De grondtwist tussen de 'boze buurman' en de gemeente heeft Sluis ruim tienduizend gulden gekost. Van Quekelberghe ligt al gerui me tijd met de gemeente over hoop over een 15 vierkante me ter grote strook grond, die dwars door de tuin van zijn buurman burgemeester M.L. Everaers loopt. De één meter brede streep scheidt het gazon van de ambts woning van een stuk grasveld dat Everaers in bruikleen van de gemeente heeft gekregen. Van Quekelberghe ontdekte in 1990 dat het perceeltje door een hiaat in het kavelcontract tussen de gemeente en een Dordrechtse aannemer nog te koop was. Net als zijn twee rechter buur mannen wilde Van Quekelberg he een deel van het grasland achter de stadswallen bij zijn tuin voegen. Hij kreeg echter nul op het rekest. De gronden waren al verdeeld. Min of meer om de gemeente (en Everaers) een hak te zetten, kocht hij vervolgens het stuk 'niemandsland' in de burgemeesterstuin. Ettelijke pogingen van de gemeente om de eigendomsakte van Van Que kelberghe door de rechtbank on geldig te laten verklaren, mis lukten. De perceeleigenaar en Everaers kwamen zelfs verschil lende keren met elkaar in con flict, toen Van Quekelberghe be gon met het afrasteren van zijn terrein. Bovendien werd hem on der dwang van politieoptreden verboden de (gemeentelijke) haag te snoeien, die beide erven scheidt. De zaak werd december vorig jaar voor het gerechtshof in Den Haag beslecht. De rechter slaag de er in beide partijen er toe te bewegen een grondruil aan te gaan. Van Quekelberghe staat de betwiste strook grond af aan de gemeente en krijgt daarvoor een 3.15 meter breed en 12 meter lang terrein tussen de stadswal en de tuin van de ambtswoning terug. Ook moet de gemeente de heg vijftig centimeter verplaat sen. zodat de afscheiding niet langer voor meer dan de helft van een medewerkster SLUIS - Volgende maand wordt de fusie van de VVV Retranche ment en de VVV Sluis verwacht. Daarmee zou VVV Sluis aan weer een eis voldoen (één VVV in de gemeente) om de A-status te verkrijgen. VVV Retranche ment heeft onder bepaalde voorwaarden ingestemd met een fusie. „De onderhandelin gen gaan de goede kant op," ver telde G. van Daele, voorzitter van de Sluise VVV. „Ik denk dat we volgende maand de laatste vergadering hebben waarna tijdens een alge mene ledenvergadering van VVV Retranchement beslist wordt over een fusie." WV Re tranchement is gevestigd in een pension. Van daaruit wordt in formatie gegeven. Volgens Van Daele is het de bedoeling dat er een soort folderpost in Retran chement blijft bestaan. Ook de activiteiten die in het zomersei zoen in het dorp plaats vinden, moeten doorgang blijven vin den. WV Sluis is er vast van over tuigd dat de A-status dit jaar binnen te halen valt. „Als we aan alle voorwaarden voldoen, wil ik wel eens zien wie dat kan tegen houden." aldus een strijdlustige Van Daele. De Sluisse VVV heeft bij de ANVV per 1 januari van dit jaar een voorlopige A-status aangevraagd. MIDDELBURG, STADSSCHOUWBURG 'Hans Liberg Internationaal', muzi kaal cabaretprogramma van Hans Liberg. door Willem Nijssen ITT ans Liberg Internatio- X Anaal' is een 'megamix van hoogtepunten' uit zijn vorige shows, om precies te zijn voor meer dan de helft uit 'Chanel 4711'. Over de kwaliteit en de originaliteit hoeft in het geval van Hans Liberg niet gediscus sieerd te worden: hij is uniek, onnavolgbaar en kostelijk in zijn onderkoelde (muzikale) shock-effecten. In het algemeen mag - anders dan bij een bundeling van enke le afzonderlijke romans tot een omnibus - wel de vraag gesteld worden, of een dergelijke compi latie iets nieuws toevoegt. In het Zware schade bij aanrijding SINT KRUIS - Twee personen auto's zijn weggetakeld na een aanrijding op de Eilandkruising te Sint Kruis, dinsdagmiddag omstreeks kwart over twee. De auto bestuurd door R. A. A. B. uit Gent kwam uit de richting van Sint Margriete en verleende op de kruising geen voorrang aan zijn landgenoot H. A. van O. uit Assenede die uit de richting Waterlandkerkje kwam. Beide voertuigen werden zwaar be schadigd. Zware schade bij botsing Axel AXEL - Bij een kop-staartbot- sing maandagavond op de Buth- dijk in Axel zijn twee auto's flink beschadigd. Doordat M. Z. uit Axel moest afremmen voor een voor hem rijdende tractor, werd hij vanachter aangereden door zijn plaatsgenoot A. R., die on voldoende afstand hield. De au to van Z. werd aan de achterzijde en de auto van R. aan de voorzij de vernield. Blikschade BRESKENS - Op de kruising Spuiplein-Boulevard-Grote Ka de-Dorpsstraat in Breskens zijn bij een aanrijding, dinsdagmid dag rond kwart over drie, twee personenauto's beschadigd. De auto bestuurd door M. S. uit Aken kwam vanaf de Boulevard en verleende op de kruising geen voorrang aan de auto bestuurd door L. A. H. uit Eeklo die vanal uit Spuiplein naderde. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. (dan wettelijk is toegestaan) de tuingrens van Van Quekelberg he overlapt. De gerechtelijke procedure heeft de gemeente ruim tienduizend gulden gekost. De commissie vrom had gister avond weinig behoefte om veel woorden vuil te maken aan de netelige kwestie. Ook niet nadat Van Quekelberghe de raadsle den voorafgaand aan de verga dering (hij maakte gebruik van het spreekrecht) terechtwees over de 'onnodige verkwisting van gemeenschapsgelden'. Als van het begin af aan niet moei lijk was gedaan over een andere verdeling van de uitlopers van de stadswal, was er niets aan de hand geweest, hield Van Quekel berghe hen voor. Verantwoordelijk wethouder J.J. du Fossé hield de eer aan zichzelf en kaatste de bal in zijn repliek terug. Niet de gemeente maar Van Quekelberghe heeft de zaak volgens hem op de spits gedreven. „De grondruil die nu voor het gerechtshof is overeen gekomen, is praktisch hetzelfde ontwerp dat de gemeente in een eerder stadium al op tafel heeft gelegd. Maar hoe dan ook, ik ben blij dat de kwestie is opgelost." van onze verslaggever COLIJNSPLAAT - Alarm aan de dijken! De waterstand is ver ontrustend hoog. Vanuit pol dergemaal De Valle in Colijns- plaat vertrekt 18.30 uur een pa trouille naar de Onrustpolder om de zeedijk te inspecteren. Controleurs ontdekken tot hun schrik een gat van 20 vierkante meter in de glooiing van de dijk. Snelle reparatie is geboden, maar tot overmaat van ramp valt het openbaar telefoonnet uit. Voor het inroepen van hulp zijn de mannen aangewezen op mobilofoons. Gelukkig gaat het hier niet om een echte noodsi tuatie, maar om het scenario van Oefening Onrust. Een oefe ning dinsdagavond om paraat heid en organisatievermogep te testen van vooral het water schap Noord- en Zuid-Beve land. Met matten en stortsteen moet de verzwakte dijk worden ver stevigd. Een deel van de mate rialen heeft Rijkswaterstaat op geslagen op Neeltje Jans. Het is noodzakelijk een transport- en kraan verhuur bedrijf in te scha kelen. Omdat de telefoon niet werkt, kost het de nodige in spanningen iedereen tijdig op te trommelen. Goede communica tie is derhalve een vereiste om Oefening Onrust te doen slagen. bijzonder mag dat gevraagd worden als gewag wordt ge maakt van 'de intelligentste show die ik ooit gezien heb' of van 'aaneengesmeed tot een nieuw krankzinnig geheel'. Zonder afbreuk te willen doen aan wat er wél op de planken komt, stel ik daarbij vast dat Hans Liberg zich sinds 1990 nau welijks meer verjongd heeft. De volgorde van de onderdelen is hier en daar anders, maar brengt niets nieuws omdat elke volgor de bij hem altijd en bewust al de willekeur van de oprechte chaos kende. Los van een paar handige verwijzingen naar de actualiteit en vlotte interacties met de zaal uitgezonderd, zijn de hiet-muzi- kale bijdragen compleet met de typische Liberg-mimiek al even uitgeschreven als de noten. Verstokte fans zullen er even goed van genieten en de nieuw komers krijgen een schitterende koude schotel van muzikale en nonsensicale humor opgedist. Beethoven wordt even deskun dig 'verkracht' als Dave Bru- beck, de Beatles en Mozart en al les wat daar tussen ligt, het wordt sardonisch verhaspeld en stuk gespeeld. De boodschap is daarbij wel duidelijk: wat is cul tuur nog meer dan een uiterst dun, commercieel geëxploiteerd vernislaagje? Getrouw aan zijn muzikaal-kri- tische instelling geeft Hans Li berg weinig uitzicht op hoe het volgens hem wel moet. Zijn pro gramma verloopt van begin tot einde onder het motto: lach nog maar eens flink voor het door dringt dat het eigenlijk om te huilen is. Daarin is hij mes scherp, en bij vlagen als waarne mer even geniaal als woorden vinder. De uitzichtloze kanten van 'Europa één' samenvatten in de onaangedane constatering 'Kunnen we straks eindelijk in eigen land op wintersportvakan tie' is weinigen gegeven. Kortom, langs muzikale en qua- si-kunsthistorische lijnen de vinger genadeloos op de zere plek leggen blijft een meesterlijk talent van Hans Liberg. Deze 'megamix' is een schitterende herhaling, een hernieuwde de monstratie van dat talent. En nu maar wachten tot deze formida bele Phoenix in zijn eigen vuur verbrandt en uit zijn as herrijst. 'Hans Liberg Internationaal' is vandaag (13/1) nog te zien in de Prins van Oranje te Goes. van onze verslaggever TERNEUZEN - Muziekgroep The Happy Band uit Terneuzen heeft dinsdagavond uit handen van burgemeester A. Kessen van Hulst haar vijfde nieuwe accordeon binnen een jaar ge kregen. Namens de groep speel de de 20-jarige Annemiek Pij pers het eerste riedeltje op het instrument tijdens de wekelijk se repetitie in het Terneuzense dagverblijf De Dagboog. De gemeente Hulst werd enkele maanden geleden verblijd met een schenking van het, verbouw de. Grenswisselkantoor van Ka- pellebrug. Het gemeentebestuur moest maar een goed doel voor de gift uitzoeken. Dat werd dus The Happy Band. De muzikale verstandelijk ge- van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - Honte nisse begint '93 politiek rustig. Voor de eerste commissieverga deringen op maandag 18 janua ri staan enkele punten die waar schijnlijk slechts hamerstuk ken zullen blijken. De meeste voorstellen - herzie ning van een aantal leges en hin derwetvergunningen. aanpas sing van de Wet Voorziening Ge handicapten, wijziging van de APV en wijziging van de ge meenschappelijke regeling Cen trale Post Ambulancevervoer Zeeland - zijn aanpassingen aan nationale of regionale wets- en regelwijzigingen. Tijdens de commissie financiën komen ook nog enkele voorstellen voor ver vanging van meubilair en hek werk van de basisscholen in Lamswaarde en Vogelwaarde aan de orde. De vergadering van de commis sie ruimtelijke ordening gaat niet door omdat er slechts één onderwerp op de agenda staat. Camping 't. Mussenist aan de Os- senisser Knuitersdijk wil uit breiden. Voor die uitbreiding moet het bestemmingsplan wor- Auto's zwaar beschadigd bij botsing Hulst HULST - Bij een aanrijding op de kruising Van de Maelstede- weg, Clingeweg, Grote Kreek- weg en Koolstraat in Hulst zijn dindagmiddag twee personen auto's zwaar beschadigd. Het ongeluk gebeurde doordat A. S. uit Antwerpen de stopstreep op de kruising negeerde en de voor- rangsweg opreed. Op dat mo ment naderde de op de voor- rangsweg rijdende M. B. uit Hulst juist het kruispunt. Deze kon ondanks krachtig remmen een aanrijding niet meer voorko men. Geparkeerde auto aangeredt II KLOOSTERZANDE - £i( aanrijding op de CloosteJ in Kloosterzande werd deal( geparkeerd staande auto va P. uit die plaats zwaar bes van digd. Het ongeluk gebej uan: dinsdagmorgen rond vij doordat de over de cioos !lfl' straat rijdende C. de D. uit] gele" neuzen even de aandacht i het l de weg uit het oog verloor Q Bu n door raakte De D. naast df s|roi baan en botste tegen het tel keerd staande voertuig op j ieen de auto van de Terneuzei lang liep hierbij aan de rechten lus nogal wat schade op. De woning van burgemeester Everaers (rechts) met de tuin die dreigde te worden doorsneden met palen door buurman Van Quekelberghe, wiens huis (midden op de foto) opk aan de tuin grenst. foto Oscar van Beest Poldergemaal De Valle wordt gebruikt als een soort crisiscen trum. Aan de actie doen onge veer 15 mensen mee. Voor het merendeel zijn het me dewerkers van het waterschap, maar ook Rijkswaterstaat helpt een handje. D. Versluijs van het waterschap meldt na afloop een heel voorspoedig verloop van de oefening. De laatste steen wordt 21.10 uur gestort. Het 'gevaar' is dan definitief geweken. handicapten uit de Scheldestad ontvingen vorig jaar al vier ac cordeons van een garagebedrijf. Het bestuur van de band hoopt inde toekomst al haar twintig le den met een 'trekzak' te kunnen verblijden en is druk op zoek haar sponsors. den aangepast. B en w zien daar geen probleem in en zijn dan ook genegen een artikel-19-procedu- re in gang te zetten die dat moge lijk moet maken. De commissie algemeen be stuurlijke aangelegenheden be gint maandag om 19.00 uur, de vergadering van de commissie financiën wordt om 19.45 uur ge opend. Stichting Krant in de Klas Joh. Vermeerstraat 14 1071 DR Amsterdam Tel. (020) 6647536 Voor de bestrijding van aids is nog steeds geld nodig Veel geld Het bedrag dat u kunt en wilt missen, besteden wij namensu aan onderzoek, directe hulp en aan buddy- en voorlichtingsprojecten. Afschrijven is daarom 't slechtste wat we kunnen doen. Bijschrijven het beste AIDS FONDS GIRO 8957 STORTING OP BANKREKENING 70 70.70.228 KAN OOK HINDERWET Burgemeester en wethouders van Hulst; maken gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne bekend dat op 29 december 1992 vergunning is verleend ingevolge de Hinder wet naar aanleiding van een aanvraag van: - de heer F. Staal, Zandbergsestraat 27 te Graauw tot het uitbreiden van een gemengd be drijf annex reparatie-inrichting voor eigen ma chines/werktuigen en opslag van grondverbete- ringsprodukten op het perceel Zandbergse straat 27 te Graauw: - R. F. Blommaert v.o.f., Hogeweg 17 te Hulst tot het wijzigen van een transportbedrijf op het perceel Hogeweg 17 te Hulst; - Tandtechnisch labo 'Burcht' pvba, Brouwerij straat 19 te St. Jansteen tot het oprichten en in werking hebben van een tandtechnisch labora torium op het perceel Brouwerijstraat 19 te St. Jansteen; - Natuursteenbedrijf Ferket en de Maat bv, Steensedijk 100 te Hulst om een nieuwe, de ge hele inrichting omvattende vergunning wegens het uitbreiden/wijzigen van een natuursteenbe drijf op het perceel Steensedijk 100 te Hulst; - de heer W. Roelans, Wilhelminastraat 115 te St. Jansteen tot het oprichten en in werking heb ben van een akkerbouwbedrijf met werkplaats annex hoefsmederij en paardenhouderij op het perceel Wilhelminastraat 115 te St. Jansteen; - fa. P. A. van Looy en Zonen, Warandastraat 11 te St. Jansteen tot het uitbreiden van een vlas- bewerkingsbedrijf en opslag van landbouwpro- dukten op het perceel Warandastraat 11 te St. Jansteen; - Schuttersmaatschappij 'de Friezen', Dorps straat 29 te Graauw tot het oprichten en in wer king hebben van een handboogschietinrichting op het perceel Zandbergsestraat 4 te Graauw; - R. P. d'Hert Graauwsedijk 10 te Graauw om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning wegens uit uitbreiden/wijzigen van een akkerbouw- en tuinbouwbedrijf op het perceel Graauwsedijk 10 te Graauw; e.e.a. zoals op de bij de aanvragen behorende be scheiden nader is aangegeven. Aan de vergunningen zijn voorschriften verbon den ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting. De beschikkingen en alle andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van heden gedurende een maand in het stadskantoor Sportlaan 4 te Hulst ter inzage, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur alsmede op 16,23,30 januari en 6 februari 1993 van 09.00 tot 12.00 uur op het Grpepsbureau der Rijkspolitie Hulst, van der Maelstedeweg 52 te Hulst. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet alge mene bepalingen milieuhygiëne staat gedurende een maand na heden beroep open voor: a. de aanvrager en de betrokken adviseurs; b. degenen die n.a.v. het bekendmaken van de aanvraag of de ontwerp-beschikking op de aanvraag bezwaren hebben ingebracht; c. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest tegen de aanvraag en de ontwerp-beschikking bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de be roepstermijn van kracht tenzij vooraf beroep wordt ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorzie ning. Het beroepschrift moet worden gericht en gezon den aan de Raad van State, Afdeling voor de ge schillen van bestuur. Binnenhof 1,2513 AA 's-Gra- venhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voor ziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Hulst, 13 januari 1993 Burgemeester en wethouders van Hulst, de burgemeester, Mr. Dr. A. A. L. G. M. Kessen, de secretaris, Mr. H. J. v. Geesbergen. Annemiek Pijpers speelt een vrolijk deuntje op haar nieuwe accordeon voor burgemeester Kessen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 24