Nieuwe daken voor pakhuizen Molière eri jeugdtheater in Schouwburg Rotterdam Woonwagenkamp zo goed als zeker naar Knol II Phoenix Liberg nog niet uit as herrezen Restauratie monumentale panden kost Zierikzee ruim vier ton >C I van onze verslaggeefster ZIERIKZEE - De pakhuizen aan de Meelstraat in Zierikzee moeten dringend lekvrij ge maakt worden, om verdere aan tasting van de houtconstructie te voorkomen. Restauratie van de kapconstructie en de goten van de gemeentelijke gebou wen kost ongeveer 430.000 gul den. Als de gemeenteraad het geld hiervoor wil uittrekken, kan over een maand met het werk worden begonnen. J. Goedegebure, medewerker monumentenzorg van de ge meente Zierikzee, spreekt van een eerste fase van de restaura tie Het is zaak de huizen water en winddicht te maken, want on der de lekkage heeft met name de houtconstructie zwaar te lij den. De restauratiekosten van de ze ven kapconstructies en van de goten, worden geschat op 430.000 gulden. In het beste dingsplan voor 1992 is reeds voorzien in de kosten van de re- Auto's zwaar beschadigd bij botsing Hulst HULST - Bij een aanrijding op de kruising Van de Maelstede- weg, Clingeweg, Grote Kreek- weg en Koolstraat in Hulst zijn dinda;gmiddag twee personen auto's zwaar beschadigd Het ongeluk gebeurde doordat A. S. uit Antwerpen de stopstreep op de kruising negeerde en de voor- rangsweg opreed. Op dat mo ment naderde de op de voor- rangsweg rijdende M. B uit Hulst juist het kruispunt. Deze kon ondanks krachtig remmen een aanrijding niet meer voorko men. Auto schept voetgangster GOES - Een 45-jarige inwoon ster uit Yerseke raakte dinsdag morgen licht gewond bij een on geluk op het Stationsplein te Goes. De voetgangster H. H.K. stak. komende vanaf het sta tion. het zebrapad over. Ze werd daarbij geschept door een auto. bestuurd door W. D. D. (35) uit Goes. novatie en de gemeente heeft een subsidie gekregen van 322.000 gulden. Als de daken niet meer doorlekken, kan de restauratie van de balken, de muren en de ramen ter hand worden genomen. Maar zover is het nog lang niet. „Met het wa ter- en windvrij maken houdt het voorlopig op", zegt Goedege bure. Ouderdom De pakhuizen tegenover het stadhuis dateren uit de vijftien de a zestiende eeuw. Aan een paar panden is nu nog te zien dat ze vroeger werden bewoond. De rest was ook toen al pakhuis. De toekomstige bestemming van de panden is nog onduidelijk. Ooit is geopperd het streekar chief naar de monumentale ge bouwen te verhuizen, maar dat is allang weer van de baan, vol gens Goedegebure vooral van wege de hoge kosten De commissie financiën, volks huisvesting en informatiebeleid vergadert donderdag vanaf 19.30 uur over de restauratie. De vergadering in het stadhuis be gint om 19.30 uur. Als de commissie instemt, kan naar het oordeel van Goedege bure over een maand met de werkzaamheden worden begon nen. Die duren ongeveer drie maanden, zodat Meelstraat 11- 19 er in het toeristenseizoen weer netjes oogt. van onze verslaggever KRUININGEN - Het tweede Reimerswaalse woonwagen- kampje komt vrijwel zeker in het toekomstige bestemmings plan Knol II aan de zuidrand van Kruiningen. Volgens de commissie volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieu (vrom) geeft deze oplossing minder problemen dan de aan leg van vier standplaatsen aan de Ilansweertsestraatweg. Een keuze voor die plaats betekent ellenlange beroeps- en onteige ningsprocedures. is de vrees. Wethouder M. van Overloop zwichtte dinsdag voor de com missie vrom. waarvan een meer derheid van meet af aan de loca: tie Hansweertsestraatweg af wees. Die plaats had nog steeds MIDDELBURG. STADSSCHOUWBURG 'Hans Liberg Internationaal, muzi kaal cabaretprogramma van Hans Liberg. door Willem Nijssen )TT ans Liberg Internatio- XX naai' is een 'megamix van hoogtepunten' uit zijn vorige shows, om precies te zijn voor meer dan de helft uit 'Chanel 4711'. Over de kwaliteit en de originaliteit hoeft in het geval van Hans Liberg niet gediscus sieerd te worden: hij is uniek, onnavolgbaar en kostelijk in zijn onderkoelde (muzikale) shock-effecten. In het algemeen mag - anders dan bij een bundeling van enke le afzonderlijke romans tot een omnibus - wel de vraag gesteld worden, of een dergelijke compi latie iets nieuws toevoegt. In het Zware schade bij aanrijding SINT KRUIS - Twee personen auto's zijn weggetakeld na een aanrijding op de Eilandkruising te Sint Kruis, dinsdagmiddag omstreeks kwart over twee. De auto bestuurd door R. A. A. B. uit Gent kwam uit de richting van Sint Margriete en verleende op de kruising geen voorrang aan zijn landgenoot H. A. van O. uit Assenede die uit de richting Waterlandkerkje kwam. Beide voertuigen werden- zwaar be schadigd. Blikschade BRESKENS - Op de kruising Spuiplein-Boulevard-Grote Ka de-Dorpsstraat in Breskens zijn bij een aanrijding, dinsdagmid dag rond kwart over drie. twee personenauto's beschadigd. De auto bestuurd door M. S. uit Aken kwam vanaf de Boulevard en verleende op de kruising geen voorrang aan de auto bestuurd door L. A. H. uit Eeklo die vanal uit Spuiplein naderde. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. Zware schade bij botsing Axel AXEL - Bij een kop-staartbot- sing maandagavond op de Buth- dijk in Axel zijn twee auto's flink beschadigd. Doordat M. Z. uit Axel moest afremmen voor een voor hem rijdende tractor, werd hij vanachter aangereden door zijn plaatsgenoot A. R.. die on voldoende afstand hield. De au to van Z. werd aan de achterzijde en de auto van R. aan de voorzij de vernield. bijzonder mag dat gevraagd worden als gewag wordt ge maakt van 'de intelligentste show die ik ooit gezien heb' of van 'aaneengesmeed tot een nieuw krankzinnig geheel'. Zonder afbreuk te willen doen aan wat er wél op de planken komt, stel ik daarbij vast dat Hans Liberg zich sinds 1990 nau welijks meer verjongd heeft. De volgorde van de onderdelen is hier en daar anders, maar brengt niets nieuws omdat elke volgor de bij hem altijd en bewust al de willekeur van de oprechte chaos kende. Los van een paar handige verwijzingen naar de actualiteit en vlotte interacties met de zaal uitgezonderd, zijn de niet-muzi- kale bijdragen compleet met de typische Liberg-mimiek al even uitgeschreven als de noten. de voorkeur van het college. Hoewel een raadsmeerderheid (van SGP. PvdA en CDA) een jaar geleden weigerde planologi sche voorbereidingen voor de Hansweertsestraatweg te tref fen. meenden b en w dat de be zwaren niet tegen de locatie wa ren gericht. De fracties hadden vooral moei te met de slooppraktijken op het kamp in Hansweert. Het college moest eerst maar eens grote schoonmaak houden, daarna viel te praten over een tweede woonwagenkampje. Volgens het dagelijks gemeentebestuur is door de aanleg van een werkter rein op het industrieterrein, waardoor wonen en werken is gescheiden, het centrumpje in Hansweert een stuk opgeknapt. Op grond daarvan presenteer- Kassa gestolen café Zierikzee ZIERIKZEE - Uit een cafe aan de Nieuwe Haven in Zierikzee zijn in de nacht van zondag op maandag de kassa en een speel automaat gestolen. Eigenaar De M. mist een onbekend bedrag aan geld. De daders kwamen binnen via de achterzijde van het pand. Geparkeerde auto aangereden KLOOSTERZANDE - Bij een aanrijding op de Cloosterstraat in Kloosterzande werd de aldaar geparkeerd staande auto van R. P. uit die plaats zwaar bescha digd. Het ongeluk gebeurde dinsdagmorgen rond vij uur doordat de over de Clooster straat rijdende C. de D. uit Ter- neuzen even de aandacht voor de weg uit het oog verloor. Daar door raakte De D. naast de rij baan en botste tegen het gepar keerd staande voertuig op. Ook de auto van de Terneuzenaar liep hierbij aan de rechterzijde nogal wat schade op. den b en w opnieuw de locatie Hansweertsestraatweg, overi gens indertijd een alternatieve stek voor de Marconistraat. Maar bijna alle partijen zien geen heil in standplaatsen aan de Hansweertsestraatweg. De commissieleden toonden zich gevoelig voor het betoog van H. Jansen, die het beoogde perceel heeft gekocht van de hervormde kerk en er een bedrijfswoning op wil bouwen. Volgens Jansen ver houdt 'zijn' nabij gelegen uien- bedrijf zich niet met een woon- kampje. Hij waarschuwde voor problemen. Ook liet hij weten dat de gemeente schadeclaims kan verwachten als het plan wordt doorgezet. Zowel liberaal I. Vogelaar, PvdA-er C. J. Knuit. SGP-er A. van Stee als BBR-woordvoerder J. P. Kramer pleitten voor opna me van een kampje in het toe komstige bestemmingplan Knol II. CDA-erP. de Jong. aanvanke lijk het enige commissielid dat het collegevoorstel volgde, ging daarin mee. Overigens stelde de VVD de Knol II al een jaar gele den als een goed alternatief voor, maar ging toen in principe met de Hansweertsestraatweg akkoord, omdat van collegezijde werd gemeld dat het bestem mingsplan voorlopig niet in beeld zou komen. Bovendien was er toen geen raadsmeerder heid voor te vinden. Inmiddels ligt de schets voor Knol II op de tekentafel. Inpas sing in dat bestemmingsplan heeft volgens de commissiele den het voordeel dat de bebou wing naar het kampje kan toe groeien. „Dat is beter dan datje het tussen bestaande woningen plant", meende Knuit. Vogelaar wees erop dat het college de standplaatsen in 1994 wil reali seren. Hij vermoedde dat de pro cedures voor de Hansweertse straatweg wel eens langer zou den kunnen duren dan de daad werkelijke aanleg van De Knol II. Wethouder Van Overloop, die constateerde dat het college voorstel amper steun kreeg, zeg de een opzet voor integratie in het nieuwe bestemmingsplan toe. Hij waarschuwde de com missieleden wel voor hogere ex ploitatielasten. „De raad zal de financiële gevolgen voor lief moeten nemen." van een medewerkster ROTTERDAM - Het Nationale Toneel heeft het toneelstuk 'Leonie staat op springen' van het repertoire genomen. De ge plande voorstellingen in de Rotterdamse Schouwburg ko men daardoor te vervallen. In plaats hiervan speelt het Noord Nederlands Toneel zaterdag en zondagmiddag extra voorstel lingen van 'De ingebeelde zieke' van Molière met Henk van Ul- sen in de virtuoos gespeelde hoofdrol. Molière schreef 'De ingebeelde zieke' in 1673 als 'comedïe-bal- let' met tussenspelen voor zang en dans. Het Noord Nederlands Toneel maakt er een theatrale, komische opera van met zangers in de rollen van Angélique en Cléante. Henk van Ulsen is te zien in de hoofdrol als Argan, de GOES Verstokte fans zullen er even goed van genieten en de nieuw komers krijgen een schitterende koude schotel van muzikale en nonsensicale humor opgedist. Beethoven wordt even deskun dig 'verkracht' als Dave Bru- beck. de Beatles en Mozart en al les wat daar tussen ligt. het wordt sardonisch verhaspeld en stuk gespeeld. De boodschap is daarbij wel duidelijk: wat is cul tuur nog meer dan een uiterst dun, commercieel geëxploiteerd vemislaagje? Getrouw aan zijn muzikaal-kri- tische instelling geeft Hans Li berg weinig uitzicht op hoe het volgens hem wel moet. Zijn pro gramma verloopt van begin tot einde onder het motto lach nog maar eens flink voor het door dringt dat het eigenlijk om te huilen is. Daarin is hij mes scherp. en bij vlagen als waarne mer even geniaal als woorden vinder. De uitzichtloze kanten van 'Europa één' samenvatten in de onaangedane constatering 'Kunnen we straks eindelijk in eigen land op wintersportvakan tie' is weinigen gegeven. Kortom, langs muzikale en qua- si-kunsthistorische lijnen de vinger genadeloos op de zere plek leggen blijft een meesterlijk talent van Hans Liberg. Deze 'megamix' is een schitterende herhaling, een hernieuwde de monstratie van dat talent. En nu maar wachten tot deze formida bele Phoenix in zijn eigen vuur verbrandt en uit zijn as herrijst. 'Hans Liberg Internationaal' is vandaag (13/1) nog te zien in de Prins van Oranje te Goes. PvdA - De PvdA-afdeling Goes houdt zondag 17 januari een nieuwjaarsbijeenkomst in de Erasmusflat te Goes. De Zeeuwse troubadour Engel Reinhoudt zorgt voor een muzi kale noot. De bijeenkomst duurt van 15.00 uur tot 17.00 uur. KORTGENE Promotie Ir A. J. van Oeve- ren (28) is gepromoveerd tot doc tor in de Landbouw- en Milieu wetenschappen aan de land bouwuniversiteit in Wagenin- gen. De titel van zijn proefschrift luidt: Efficiëntie van Single Seed Descent en vroege selectie in de veredeling van zelfbe- vruchtende gewassen. De oor spronkelijk uit Kortgene afkom stige Van Oeveren rondde in 1988 zijn studie plantenverede ling af aan de Wageningse land bouwuniversiteit. MIDDELBURG Wandeltocht - De wandel sportvereniging 't Zand in Mid delburg houdt zaterdag voor de zeventiende keer een familie- snert-puzzel-wandeltocht. Deze traditionele mars voert de deel nemers zoals gebruikelijk langs de mooiste plekjes in de Middel burgse binnenstad. De tocht is ongeveer vijf kilometer lang. Bij terugkomst in het wijkgebouw De Vergulde Baars, waar tevens het startbureau is gevestigd, krijgt iedere deelnemer naast een leuke herinnering tevens een kop erwtensoep aangebo den. Onder de goede oplossin gen van de puzzel worden een aantal prijzen verloot. De start is tussen 13.30 en 14.00 uur. Man logeert in hotels zonder te betalen CADZAND-BAD - De 38-jarige P. C. J. M. M„ zonder vaste woon- of verblijfplaats, is door de politie in Oostburg aange houden op verdenking van fles sentrekkerij. De man gebruikte in de kerstperiode in een hotel in Cadzand-Bad het kerstdiner en overnachtte er drie keer zon der te betalen. De schade bedraagt 400 gulden. Bij een ander hotel, eveneens in Cadzand-Bad. overnachtte de man één maal. De schade be draagt daar 150 gulden. De poli tie verwacht dat de man, die de Belgische nationaliteit heeft, ook elders in Zeeuwsch-Vlaan- deren zal proberen op deze ma nier aan eten en een slaapplaats te komen. In Belgie wordt hij eveneens voor dergelijke feiten gezocht. De verdachte rijdt in een zwarte Rover met het Bel gisch kenteken HFD503. Auto's zwaar beschadigd van onze verslaggeefster BRUINISSE - Bij een botsing op de kruising Grevelingen- dam/Philipsdam in Bruinisse zijn dinsdagmorgen om 8.15 uur twee auto's zwaar beschadigd. Het ongeluk deed zich voor ter wijl H. J. W. uit Goes om voor de politie onbekende reden afrem de en J. R. uit Noordgouwe niet tijdig meer kon stoppen. Beide voertuigen moesten worden weggesleept. man die zichzelf een ziekte aan meet om vooral veel aandacht, liefde en respect te krijgen. Hij wil zelfs zijn dochter aan een arts uithuwelijken, zodat hij verze kerd is van medische bijstand. De levensloop van Molière is nauw verbonden met het tijd perk van de Zonnekoning Lode- wijk XIV. Zijn vader was als ta- pijtmeester verbonden aan het Franse hof. Regelmatig theater bezoek bracht hem ertoe een to neelcarrière te kiezen, waarbij komische rollen zijn sterke kant bleken. Molière sterft in het har nas. Tijdens de vierde opvoering van 'De ingebeelde zieke' wordt hij onwel en overlijdt enkele uren later. Zijn comedies ken nen ook in Nederland een lange en blijvende opvoeringstraditie. De kracht van zijn werk ligt in de succesvolle combinatie van theaterelementen uit de Latijn se comedie, de Commedia dell' Arte en zijn eigen tijd. Het is geen aap Jeugdtheater Rosa Sonnevanck speelt zondagmiddag in de klei ne zaal van de Rotterdamse Schouwburg !Het is geen aap' voor iedereen vanaf zes jaar. Het toneel is een onmetelijk oer woud aan het begin van de tijd. Zes acteurs en een musicus spe len tien apen en de hartslag van het bos op Afrikaanse drums. Dansend en acterend en met weinig maar kernachtige tekst vertellen de apen over zichzelf en het leven van hun groep. De evolutie kondigt zich aan in de vorm van de geboorte van een mensenkind. Ouderlijke trots vecht met angst voor het onbe kende. De verhoudingen in het oerwoud komen plotseling heel anders te liggen. De apen in deze voorstelling zijn fictieve, dich terlijke wezens. Geen halfblote spelers op handen en voeten, maar rijk aangeklede dansende apen. De aankleding is een keu ze uit het wereldtheater. Afri kaanse drums, Chinese en Ja panse elementen in de cos- tuums, maskers uit Bali en Hol landse spelers, met allen dezelf de voorouders: apen. Met veel vaart en humor speelt Jeugd theater Rosa Sonnevanck de voorstelling op een fysieke en expressieve manier. Sommige bewegingen roepen beelden op uit de Commedia dell' Arte, Chi nese theatervormen en Oosterse vechtsporten. Het accent ligt op een lijfelijke en emotionele speelstijl, doorsneden met crea tieve vondsten. Ilcnk van Ulsen speelt de hoofdrol in Molières stuk De Ingebeelde Zieke. foto Marco Bakker Woensdag 13 jan. De Doelen, kleine zaal - 20.15 Be roemde Strijkkwartetten m.m.v. het Wiener Kammerensemble. Luxor Theater - 20.15 'Afslag Dokkum' van Jack Spijkerman en Dubbel en Dwars over welke afslag je neemt en welke je beter voorbij kunt rijden. Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 Programma 5 van het Nederlands Danstheater met balletten van Mats Ek, Ohad Naharin, Jiri Kylian en Maguy Marin. Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'The One-Si- ded Wall' van Janet Cresswell en Niki Johnson. Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15 'PM de voorstelling', dans voorstelling gebaseerd op een geschrift van Mondriaan door Raz. Jeugdtheater Hofplein - 19.00 'Kruimeltje', musical door 40 leerlingen van de Jeugdtheater- school voor iedereen vanaf 4 jaar. Lantaren 2 - 21.00 'De natuurlij ke Dochter', van J.W. Goethe door Dito Dito over het onechte kind van een Franse prins ten tijde van de Franse revolutie. Donderdag 14 jan. Luxor Theater - 20.15 'Afslag Dokkum' (zie woensdag 13 ja nuari). Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 'Asvers', van Orka ter. muziektheater waarin live muziek en beeldende kunst sa mengaan. Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'The One-Si ded Wall' (zie woensdag 13 ja nuari). Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15 'De Straat, De Straat', solo -voorstelling van Bavo Galama waarin hij door de straat wan delt waarin iedereen probeert de jaren '90 te overleven. Jeugdtheater Hofplein - 19.00 'Kruimeltje' (zie woensdag 13 ja nuari). Lantaren 1 - 20.30 'Under a cloud', door Korzo Theater, vijf danseressen op zoek naar schoonheid. Lantaren 2 - 21.00 'Een kleine re medie tegen de hoest', een To- neelschuurproduktie. Vrijdag 15 jan. De Doelen, grote zaal - 20.15 Rot terdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Valery Gergjev met werken van PjotrTsjaikovski en Claude Debussy. Luxor Theater - 20.15 'Afslag Dokkum' (zie woensdag 13 ja nuari). Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 'De ingebeelde zieke' door Het Nationale To neel van Molière met o.a. Hens van Ulsen. Theater Zuidplein, Arlecchino - 20.30 'De schaduw van een pyg mee'. optreden van Mark van de Veerdonk dwars door heilige huisjes en dubbele bodems. Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15 'Simone Friends', nieuwe personality show van Si mone Kleinsma. Bibliotheektheater - 20.30 'Over Winteren'. poëzieprogramma met Gerrit Kouwenaar. Jeugdhteater Hofplein - 19.00 'Kruimeltje' (zie woensdag 13 ja nuari). Lantaren 1 - 20.30 'Under a cloud' (zie donderdag 14 ja nuari). Lantaren 2 - 21.00 'Een kleine re medie tegen de hoest' (zie don derdag 14 januari). Zaterdag 16 jan. De Doelen, kleine zaal - 20.15 'Bach Solo' door Pieter Wispel- wey. barokspecialist. Luxor Theater - 20.15 'Afslag Dokkum' (zie woensdag 13 ja nuari). Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 'De ingebeelde zieke' (zie vrijdag 15 januari). Theater Zuidplein, Arlecchino - 20.30 'De schaduw van een pyg mee' (zie vrijdag 15 januari). Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15 'Simone Friends' (zie vrijdag 15 januari), Biibiotheektheater - 20.30 'De voorkant van het ongeluk', ca- baretprögramma van Arno van der Heyden. Jeugdtheater Hofplein - 19.00 'Kruimeltje' (zie woensdag 13 ja nuari). Lantaren 1 - 20.30 'Under a cloud' (zie donderdag 14 ja nuari). Lantaren 2 - 21.00 'Een kleine re medie tegen de hoest' (zie don derdag 14 januari). Zondag 17 jan. Rotterdamse Schouwburg, gro- S|B te zaal - 14.30 'De inget zieke' (zie vrijdag 15 januari Rotterdamse Sehomii Ail kleine zaal - 15.00 'Het is' aap', door Jeugdtheater Sonnevanck voor iedereen 13 af 6 jaar. Bibliotheehtheater - 15öj uitvreter', van Johannes kens over Japi. levenska .nC naar en sympathiek pr die de tijd wil stilzetten. Jeugdtheater Hofplein - HlCyê 19.00 'Kruimeltje' (zie woen 'a|c| 13 januari). Jlsi Maandag 18 jan. Jeugdtheater Hofplein 'Kruimeltje' (zie woensdagilt be tseh ffan sle Dinsdag 19 jan. De Doelen, grote zaal milieserie door het Minsk harmonie Orchestra o.l.v. li Dubrovsky m.m.v. Emmv y hey op viool. Luxor Theater - 20.15 'Jamf!eer door Bert Visscher, bouwsle van krullen en tit tijnen, waarbij instorting vaar op de loer ligt. Rotterdamse Schomvb ar kleine zaal - 20.30 'The ideao ,am der', door de RotterdamseD M- groep op muziek van Velvet der ground en Mozart. Theater Zuidplein, grote: 'Troilus Cressida'. van i liam Shakespeare door T:.- 201 Maatwerk. theateruitvce in0É door verstandelijk gehand) ]'oei ten. Jeugdtheater Hofplein 'Kruimeltje' (zie woensdag I nuari), Lantaren 1 - 20.30 'Ka? 1 Kruis' door Art Pro, wi Kafka zijn eerste biograaf! Brod ontmoet, die hem bel zijn litaraire werk te vemii 191 "hl ,n iidde pol irg Woensdag 20 jan. m I. Jrg- .P pen lM- tgest Rotterdamse Schouwburg, te zaal - 20.15 'Wozzeck', van Alban Berg, meeslei dramatisch muziektheater Theater Zuidplein, grote z 20.15 'De Markiezin', tinte komedie over een ex-actrici na geruime tijd terugkom een oude geliefde. Donderdag 21 jan, De Doelen, kleine zaal - 20.15 cale Serie met Carolyn Wat n.CI son, Ruud van der Meer eni dolf Jansen met werken (mm Schumann, Brahms en Wol! rtye Rotterdamse Schouwburg,; ird( te zaal - 20.15 'Imperium' cht grafie van Krisztina de C:. over de volharding van dec in het gevecht met de dreiee ongenaakbare machten. Vrijdag 22 jan. De Doelen, grote zaal - 20.151 terdams Philharmonisch Ort nodij o.l.v. Libor Pesek met werlj) van Bedrich Smetana. Theater Zuidplein, grote 20.15 'De geheimen va dienstmaagd Zerline', metH ny Orri en Hans Kyuper overt dienstmaagd die terugkijkt haar leven. Zaterdag 23 jan. De Doelen, grote zaal - 2015 derlands Studentenorkest Roland Kieft met comp« van Maarten Altena en we van Gershwin en Sjostakoti f- Theater Zuidplein, grote z) q 20.15 'I Frambosi Frivoli niaal, muzikaal programma,! iedere beschrijving tart. Zondag 24 jan. De Doelen, grote zaal-1415! terdams Philharmonisch Ort itgelt o.l.v. Libor Pesek met een cyt dd. van werken van de Tsjechia enter Bedrich Smetana. r Vol Luxor Theater - 20.15 'FeeSS ngin, Tineke Schouten voert haar bliek langs een lachtheraf een nudistenstrand een ca£ het echtpaar Mot. Maandag 25 jan. De Doelen, grote zaal Nieuwe Ensemble o.l.v Spanjaard met nieuw werk o.a. James Dillon en Pierre! lez. Rotterdamse Schouwt kleine zaal - 20.30 'Omeros' Derek Walcott door het theater. Dinsdag 26 jan. De Doelen, grote zaal - 20.l5j terdams Philharmonisch 0r o.l.v. Gianluigi Gelmattr werken van Mendelssohn, sini en Mozart. Rotterdamse Schouwt kleine zaal - 20.30 'Anatomy scream', door De Nieuwe W groep. lam Sen De monumentale pakhuizen aan de Meelstraat in Zierikzee zijn dringend aan restauratie toe. Pieter Honhoff

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 22