Woonwagenkamp naar Knol II Cabaret Aan Diggelen beleeft zijn première 6,49 Niks bijzonders. PZC streek Phoenix Liberg nog niet uit as herrezen TORRO Meerderheid Reimerswaalse commissie eens over locatie Waterschap doorstaat dijkoefening met verve WOENSDAG 13 JANUARI 1993 b J van onze verslaggever KRUININGEN - Het tweede Reimerswaalse woonwagen kampje komt vrijwel zeker in het toekomstige bestemmings plan Knol II aan de zuidrand van Kruiningen. Volgens de commissie volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieu (vrom) geeft deze oplossing minder problemen dan de aan leg van vier standplaatsen aan de Hansweertsestraatweg. Een keuze voor die plaats betekent ellenlange beroeps- en onteige ningsprocedures, is de vrees. Wethouder M. van Overloop zwichtte dinsdag voor de com missie vrom, waarvan een meer derheid van meet af aan de loca tie Hansweertsestraatweg af wees. Die plaats had nog steeds de voorkeur van het college. Hoewel een raadsmeerderheid (van SGP. PvdA en CDA) een jaar geleden weigerde planologi sche voorbereidingen voor de Hansweertsestraatweg te tref fen. meenden b en w dat de be zwaren niet tegen de locatie wa ren gericht. De fracties hadden vooral moei te met de slooppraktijken op het kamp in Hansweert. Het college moest eerst maar eens grote schoonmaak houden, daarna viel te praten over een tweede woonwagenkampje. Volgens het dagelijks gemeentebestuur is door de aanleg van een werkter rein op het industrieterrein, waardoor wonen en werken is gescheiden, het centrumpje in Hansweert een stuk opgeknapt. Op grond daarvan presenteer den b en w opnieuw de locatie Hansweertsestraatweg, overi gens indertijd een alternatieve stek voor de Marconistraat. Schadeclaims Maar bijna alle partijen zien geen heil in standplaatsen aan Auto schept voetgangster GOES - Een 45-jarige inwoon ster uit Yerseke raakte dinsdag morgen licht gewond bij een on geluk op het Stationsplein te Goes. De voetgangster H. H.K. stak. komende vanaf het sta tion. het zebrapad over. Ze werd daarbij geschept door een auto, bestuurd door W. D. D. (35) uit Goes. de Hansweertsestraatweg. De commissieleden toonden zich gevoelig voor het betoog van H. Jansen, die het beoogde perceel heeft gekocht van de hervormde kerk en er een bedrijfswoning op wil bouwen. Volgens Jansen ver houdt 'zijn' nabij gelegen uien- bedrijf zich niet met een woon- kampje. Hij waarschuwde voor problemen. Ook liet hij weten dat de gemeente schadeclaims kan verwachten als het plan wordt doorgezet. Zowel liberaal I. Vogelaar. PvdA-er C. J. Knuit, SGP-er A. van Stee als BBR-woordvoerder J. P. Kramer pleitten voor opna me van een kampje in het toe komstige bestemmingplan Knol II. CDA-er P. de Jong. aanvanke lijk het enige commissielid dat het collegevoorstel volgde, ging daarin mee. Overigens stelde de WD de Knol II al een jaar gele den als een goed alternatief voor. maar ging toen in principe met de Hansweertsestraatweg akkoord, omdat van collegezijde werd gemeld dat het bestem mingsplan voorlopig niet in beeld zou komen. Bovendien Het poldergemaal De Valle wordt tijdens de waterschap-oefening gebruikt als crisiscentrum. van onze verslaggever COLIJNSPLAAT - Alarm aan de dijken! De waterstand is ver ontrustend hoog. Vanuit pol dergemaal De Valle in Colijns- plaat vertrekt 18.30 uur een pa trouille naar de Onrustpolder om de zeedijk te inspecteren. Controleurs ontdekken tot hun schrik een gat van 20 vierkante meter in de glooiing van de dijk. Snelle reparatie is geboden, maar tot overmaat van ramp valt het openbaar telefoonnet uit. Voor het inroepen van hulp zijn de mannen aangewezen op mobilofoons. Gelukkig gaat het hier niet om een echte noodsi tuatie, maar om het scenario van Oefening Onrust. Een oefe ning dinsdagavond om paraat heid en organisatievermogen te testen van vooral het water schap Noord- en Zuid-Beve land. Met matten en stortsteen moet de verzwakte dijk worden ver stevigd. Een deel van de mate rialen heeft Rijkswaterstaat op geslagen op Neeltje Jans. Het is noodzakelijk een transport- en kraanverhuurbedrijf in te scha kelen. Omdat de telefoon niet werkt, kost het de nodige in spanningen iedereen tijdig op te trommelen. Goede communica tie is derhalve een vereiste om Oefening Onrust te doen slagen. MIDDELBURG, STADSSCHOUWBURG 'Hans Liberg Internationaal', muzi kaal cabaretprogramma van Hans Liberg. door Willem Nijssen ITT ans Liberg Internatio- JLJL naai' is een 'megamix van hoogtepunten' uit zijn vorige shows, om precies te zijn voor meer dan de helft uit 'Chanel 4711'. Over de kwaliteit en de originalitéit hoeft in het geval van Hans Liberg niet gediscus sieerd te worden: hij is uniek, onnavolgbaar en kostelijk in zijn onderkoelde (muzikale) shock-effecten. In het algemeen mag - anders dan bij een bundeling van enke le afzonderlijke romans tot een omnibus - wel de vraag gesteld worden, of een dergelijke compi latie iets nieuws toevoegt. In het Zware schade bij aanrijding SINT KRUIS - Twee personen auto's zijn weggetakeld na een aanrijding op de Eilandkruising te Sint Kruis, dinsdagmiddag omstreeks kwart over twee. De auto bestuurd door R. A. A. B uit Gent kwam uit de richting van Sint Margriete en verleende op de kruising geen voorrang aan zijn landgenoot H A. van O. uit Assenede die uit de richting Waterlandkerkje kwam. Beide voertuigen werden zwaar be schadigd. GOES PvdA De PvdA-afdeling Goes houdt zondag 17 januari een nieuwjaarsbijeenkomst in de Erasmusflat te Goes. De Zeeuwse troubadour Engel Reinhoudt zorgt voor een muzi kale noot. De bijeenkomst duurt van 15.00 uur tot 17.00 uur. KORTGENE Promotie Ir A. J. van Oeve- ren (28) is gepromoveerd tot doc tor in de Landbouw- en Milieu wetenschappen aan de land bouwuniversiteit in Wagenin- gen. De titel van zijn proefschrift luidt: Efficiëntie van Single Seed Descent en vroege selectie in de veredeling van zelfbe- vruchtende gewassen. De oor spronkelijk uit Kortgene afkom stige Van Oeveren rondde in 1988 zijn studie plantenverede ling af aan de Wageningse land bouwuniversiteit. bijzonder mag dat gevraagd worden als gewag wordt ge maakt van 'de intelligentste show die ik ooit gezien heb' of van 'aaneengesmeed tot een nieuw krankzinnig geheel' Zonder afbreuk te willen doen aan wat er wél op de planken komt. stel ik daarbij vast dat Hans Liberg zich sinds 1990 nau welijks meer verjongd heeft. De volgorde van de onderdelen is hier en daar anders, maar brengt niets nieuws omdat elke volgor de bij hem altijd en bewust al de willekeur van de oprechte chaos kende. Los van een paar handige verwijzingen naar de actualiteit en vlotte interacties met de zaal uitgezonderd, zijn de niet-muzi- kale bijdragen compleet met de typische Liberg-mimiek al even uitgeschreven als de noten. Verstokte fans zullen er even goed van genieten en de nieuw komers krijgen een schitterende koude schotel van muzikale en nonsensicale humor opgedist. Beethoven wordt even deskun dig 'verkracht' als Dave Bru- beck, de Beatles en Mozart en al les wat daar tussen ligt. het wordt sardonisch verhaspeld en stuk gespeeld. De boodschap is' daarbij wel duidelijk: wat is cul tuur nog meer dan een uiterst dun. commercieel geëxploiteerd vemislaagje? Getrouw aan zijn muzikaal-kri- tische instelling geeft Hans Li berg weinig uitzicht op hoe het volgens hem wel moet. Zijn pro gramma verloopt van begin tot einde onder het motto: lach nog maar eens flink voor het door dringt dat het eigenlijk om te huilen is. Daarin is hij mes scherp. en bij vlagen als waarne mer even geniaal als woorden vinder. De uitzichtloze kanten van 'Europa één' samenvatten in de onaangedane constatering 'Kunnen we straks eindelijk in eigen land op wintersportvakan tie' is weinigen gegeven. Kortom, langs muzikale en qua- si-kunsthistorische lijnen de vinger genadeloos op de zere plek leggen blijft een meesterlijk talent van Hans Liberg. Deze 'megamix' is een schitterende herhaling, een hernieuwde de monstratie van dat talent. En nu maar wachten tot deze formida bele Phoenix in zijn eigen vuur verbrandt en uit zijn as herrijst. 'Hans Liberg Internationaal' is vandaag (13/1) nog te zien in de Prins van Oranje te Goes. Arnold van Acker, Edwin Kint en Adri Boogaert vormen samen de cabaretgroep Aan Diggelen. f< Oscar van Beest van onze medewerker Edy de Witte HULST - Al jaren liep hij met het idee rond om een cabaret groep op te richten. Vorig jaar kregen zijn plannen concreet gestalte. De Hulster leraar Ar nold van Acker wist twee colle ga's te porren voor zijn droom en formeerde met hen de groep Aan Diggelen. Het gezelschap beleeft zaterdag 6 maart zijn première in gemeenschapscen trum Den Dullaert in Hulst. Van Acker raakte op de Pedago gische Akademie in Ouden bosch besmet met het cabaretvi rus. Met acht anderen waagde hij zich regelmatig aan 'frisse en vrolijke liedjes en sketches' over het studentenleven. Deze hobby zette hij voort toen hij in Hulst een baan kreeg op De Brug. Sa men met zijn collega Edwin Kint ondernam Van Acker ettelijke pogingen om de personeels- avonden op te vrolijken. Deze bevlogenheid resulteerde een jaar geleden in de oprichting van een heuse cabaretgroep. De groepsnaam is afgèleid van de ti tel van het try-out programma dat het drietal november vorig jaar op de planken zette. Omdat het duo onmuzikaal is. werd Adri Boogaert ingescha keld voor de noodzakelijke bege leiding. „Even hebben we met het idee gespeeld om ook nog een vrouw aan de groep toe te voegen, maar die gedachte heb ben we maar weer snel laten va ren". vertelt Van Acker ..Met die hoge stem van Edwin zou dat een overbodige 'luxe' zijn ge weest." Muziek De kersverse groep dook in het pedagogisch verleden van de stichter en vond een keur aan bruikbare teksten en gedichten. Na drie maanden" selecteren en (her)schrijven ontstond een aan vaardbaar programma, dat vol doet aan het credo 'onspannend amusement en pretentieloos vermaak'. „Niet te zwaar en ze ker niet intellectueel", zegt Van Acker. „Het schrijven van de stukken is op zich niet eens zo moeilijk. Dat is best nog leuk. Maar probeer er dan nog maar eens muziek bij te maken. Ver schrikkelijk lastig. Adri Boog aert weet daar gelukkig als geen ander weg mee. Het eindresul taat klinkt meestal precies zoals Edwin en ik het hebben bedoeld. Je mag dus gerust stellen dat we een drie eenheid vormen." In juni begonnen ze met de eer ste repetities. In hun program ma De Reis laten de cabaretiers het publiek kennismaken met verschillende typetjes. Centraal daarin staan de specifieke ka raktertrekken van de hoofdper sonen (mensen uit het leven van alledag). Met de première van zaterdag 6 maart (aanvang 20.00 uur) valt of staat zo'n beetje de toekomst van de groep. Slaat het program ma ook buiten de tot dusver ge bruikelijke feestjes en partijen aan, dan gaan wagen de drie grappenmakers zich ook elders op de streekpodia. Het kladblok voor een ruwe versie van de op volger van De Reis hebben ze al bij de hand. Iedereen die met de leden van Aan Diggelen te ma ken heeft, is gewaarschuwd. De kans is immers groot dat de ont moeting aanleiding is voor een flinke portie openbare spot. was er toen geen raadsmeerder heid voor te vinden. Inmiddels ligt de schets voor Knol II op de tekentafel. Inpas sing in dat bestemmingsplan heeft volgens de commissiele den het voordeel dat de bebou wing naar het kampje kan toe groeien. „Dat is beter dan datje het tussen bestaande woningen plant", meende Knuit. Vogelaar wees erop dat het college de standplaatsen in 1994 wil reali seren. Hij vermoedde dat de pro cedures voor de Hansweertse straatweg wel eens langer zou den kunnen duren dan de daad werkelijke aanleg van De Knol II. Wethouder Van Overloop, die constateerde dat het college voorstel amper steun kreeg, zeg de een opzet voor integratie in het nieuwe bestemmingsplan toe. Hij waarschuwde de com missieleden wel voor hogere ex ploitatielasten. „De raad zal de financiële gevolgen voor lief moeten nemen." Auto's zwaar beschadigd van onze verslaggeefster BRUINISSE - Bij een botsing op de kruising Grevelingen- dam/Philipsdam in Bruinisse zijn dinsdagmorgen om 8.15 uur twee auto's zwaar beschadigd. Het ongeluk deed zich voor ter wijl H. J. W. uit Goes om voor de politie onbekende reden afrem de en J. R. uit Noordgouwe niet tijdig meer kon stoppen. Beide voertuigen moesten worden weggesleept. Kassa gestolen café Zierikzee ZIERIKZEE - Uit een café aan de Nieuwe Haven in Zierikzee zijn in de nacht van zondag op maandag de kassa en een speel automaat gestolen. Eigenaar De M. mist een onbekend bedrag aan geld. De daders kwamen binnen via de achterzijde van het pand. Man logeert ii hotels zonder te betalen CADZAND-BAI) - De 38* P. C. J. M. M., zonder i woon- of verblijfplaats, is de politie in Oostburg a; houden op verdenking vaj sentrekkerij. De man gebi in de kerstperiode in een; in Cadzand-Bad het kerst en overnachtte er drie keerE^,"] der te betalen. De schade bedraagt 400 gi Bij een ander hotel, event**"", Cadzand-Bad. overnacht wr° man één maal. De schac; [f1 draagt daar 150 gulden. De jar tie verwacht dat de man q Belgische nationaliteit ook elders in Zeeuwsch-vIL deren zal proberen op de? nier aan eten en een slaap; te komen. In Belgié worp eveneens voor dergelijke i gezocht. De verdachte n- een zwarte Rover met he; gisch kenteken HFD503. foto Willem Mieras Poldergemaal De Valle wordt gebruikt als een soort crisiscen trum. Aan de actie doen onge veer 15 mensen mee. Voor het merendeel zijn het me dewerkers van het waterschap, maar ook Rijkswaterstaat helpt een handje. D. Versluijs van het waterschap meldt na afloop een heel voorspoedig verloop van de oefening. De laatste steen wordt 21.10 uur gestort. Het 'gevaar' is dan definitief geweken. BOERENKAAS, jong belegen, vers van 't mes, per 500 gram -299" 1 Kijk nou eens naar deze aanbieding boerenkaas en die andere hieronder. Toch niks bijzonders, zegt u als Torro-klant. En zo is het ook. Je went eraan om week in week uit verwend te worden... GROENTE EN FRUIT Salustiana's, hand- en perssinaasappelen, net 2000 gram 3,50 Superbinten, fritesaardappelen. zak 5000 gram ƒ,49 BAKKERIJ Belgische bol, ambachtelijk witbrood, gratis gesneden, heel Oft 2,00 VLEESWAREN EN SALADES Ontbijtspek, J' Stegeman verspak, ^i ^^per 100 gram £99" 1,50 Komkommersalade, schepvers. per 100 gram £69" 1,00 Gala koffie, snelfiltermaling. pak 250 gram -£24" I, 98 ZUIVEL EN DIEPVRIES vonk ii Mona Toetje met room, vanille, chocolade of toffee, 200 gram 0,79 Mora kipsticks, 10 x 30 gram Ar& 3,S0 SLIJTERIJ Boekanier Jenever, |r 0^.,, fles 1000 ml -PW 16,75 SLAGERIJ V V; y y Rolladeschijven, 5 stuks 5,00 Magere varkenslappen, per 1000 gram 4£98" 6,98 KRUIDENIERSWAREN Van Melle Advocatella vanille toffee. Fruitella of Droptella, zak 175 gram £79" 1,49 Gouda's Glorie pindakaas, y-: pot 500 gram -M» 2,59 Betuwe aardbei confiture, pot 450 gram -£+9" 1,89 Reforma popcornwafels, pak 90 gram -£59" 1,89 NU 2e PAK HALVE PRIJS 'T LAAGST Alledaagse dingen. In geen supermarkt in Nederland goedkoper te krijgen. Gegaran deerd. Een paar voorbeelden. Ontbijtkoek, 400 gram Van Nelle Supra koffie, pak 250gram Zaanse mayonaise, pot 500gram Nescafé Classic, oploskoffie. pot 200 gram Pencee's, pak 5 stuks 99 2.37 1.05 9.59 99 Voor vragen, opmerkingen of suggesties kunc u gratis onze klantenservice bellen 06 0225S88 Aanbiedingen zijn geldig van maandag II t/m zaterdag 16 |anuari 1993. Druk- en zetfouten en prijs wijzigingen t.g.v overheids- en/of fabrikantenmaatregelcn voorbehouden 'Alleen filialen met slijteri| L-02-01

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 18