Van Loen betaalt meteen terug Veere vernedert Serooskerke: 7-0 larccl Remijn heeft zijn moraal hervonden Baanrecord voor Leon van der Wielen pits scoort winnende goal voor nieuwe club Feyenoord tegen Roda JC J BRKRADE - Hij had nog geen l jfuur nodig om zijn seizoen- uktie te verdubbelen; John Loen staat nu op twee i: één voor Ajax, één voor p jenoord. Zijn eerste goal ji if de bekerhouder was met- ïgoed voor twee punten. Ro- JC incasseerde intussen de nde nederlaag van het sei- cl 2- Winnaar van New York in marathon Rotterdam Imponerend optreden van Ritsma in Davos ponze verslaggever iii inrivan der Steen .debuut van Van Loen bij rênoord bleef uiteindelijk be- tot 51 minuten, toen liet cch vanwege een hamstrings ^ure vervangen. Met zijn tl jjpunt en zijn aandeel in de v niere treffer van de Rotter- immers had de lange oud-Aja- d zijn werk echter gedaan, j was zelf ook tevreden. Van ien: „Ik ben blij, want het was i belangrijk doelpunt, dat ik akte. Ik heb ook wel lekker peeld de eerste helft, hoewel ie nodige druk voelde, vooral idat er zoveel supporters wa- imeegekomen." Gullit wil contract verlengen MILAN (GPDl - De vrede tussen Ruud Gullit en AC Milan-voorzitter Berlusconi is getekend. De Nederlander zei gis teren dat hij van plan is in februari zijn aflo pende contract met nog seizoen te verlen gen. „In elke relatie zijn er pieken en dalen. Dat maakt het leven ook zo boeiend. Na een paai' ru zies heb ik alles met de leiding uitgepraat. Na tuurlijk wil ik bij Milan blijven. Dat is toch het beste voor alle partijen", luidde het commentaar van Gullit. Zijn ploeggenoten yan Basten. Rijkaard, Boban en Papin waren al zeker van een contractverlen ging. Het blijft ook vol- ;end seizoen dringen op ie eretribune van San Minder dan een uur voetbal is ui teraard te weinig om te beoorde len of Feyenoord met Van Loen een goeie keuze heeft gemaakt. Ook bij Ajax begon de spits ooit veelbelovend, waarna hij snel wegzakte in de anonimiteit. Te gen Roda JC was Van Loen ech ter voor rust wel een belangrijke schakel in het krachtige aan- valsspel van Feyenoord. Van Hanegem: „Ik ben tevreden, al wil ik Van Loen straks meer voor de goal zien dan vanavond." De 0-2 voorsprong die Feye noord in een overigens niet erg "goede wedstrijd binnen 27 minu ten bewerkstelligde, was ver diend en logisch. Witschge. bes te man bij de gasten, maakte de eerste, op aangeven van een an dere debutant, de brutale, 18-ja- rige Bobby Petta. Maar het was Van Loen, die na Witschge het grootste aandeel had in die tref fer. Het doelpunt viel na 20 minuten. Zeven minuten later al had Feyenoord de voorsprong ver dubbeld. Witschge's vrije trap ging dwars door de Roda-verde- diging, Taument kon de bal op de lijn nog voor het doel krijgen. Van Loen hoefde alleen maar ja te zeggen met. de rechtervoet: 0- had Huiberts, vrij voor De Goey, de 1-0 op de schoen gehad. Niet alleen Huiberts stelde te leur bij Roda. De ploeg begon pas te voetballen toen het 0-2 stond en kreeg warempel nog voor rust aansluiting bij de Rot terdammers. Een lange pass van Nascimento werd door Hofstede beter beoordeeld dan door zijn bewaker Fraser, waarna de blonde spits het karwei ook be kwaam afrondde: 1-2. Met zeven (ex-)internationals van Oranje zou Feyenoord (zon der de geschorste De Wolf en Blinker en de geblesseerde Ki- prich) echter niet meer in de pro blemen kunnen komen, werd verondersteld. Dreigend werd Roda na de hervatting ook nau welijks. hoewel er voornamelijk op de helft van Feyenoord werd gespeeld. Uitgespeelde kansen leverde het Limburgse offensief echter nauwelijks op. Wilson Ajah kwam er bij Roda halverwege de tweede helft als extra spits in bij Roda. maar ook de 20-jarige Nigeriaan kon de ban niet breken. Misschien dat Ajah zijn ploeg ook geen gelijk spel gunde. De donkere spits wil weg bij Roda en klaagt de club vandaag (woensdag) in Voetbal Hoop Tot dat moment had Roda. met twaalf punten een halve degra datie-kandidaat. alleen voor spek en bonen meegedaan. Het trainersduo Koster/Versluys had voor de wedstrijd de nodige hoop gevestigd op Max Hui berts, voor de tweede keer dit seizoen in de basis en algemeen beschouwd als Roda's grootste talent. De meestentijds gebles seerde linkerspits maakte er echter niks van, hoewel hij pech had, toen hij na een kwartier ten onrechte werd teruggefloten, zo genaamd buitenspel. Als de grensrechter beter had opgelet International nogal hard aan. Ajah vertelt door zijn medespe lers voortdurend met de titel 'zwarte hond" te worden aange sproken en door Roda te worden onderbetaald: netto 2582,69 gul den per maand, inclusief 1000 gulden die rechtstreeks naar het pensioenfonds van de spelers vakbond gaan. De door geldschieter Nol Hen driks al jaren in leven gehouden club heeft met Excelsior-spits Van Utrecht alweer bijna een nieuwe ster. Kosten: 600.000 gul den. Financier: Hendriks. Of het ooit nog wat wordt met het prof voetbal in Kerkrade is echter de vraag. Van spelers kopen heeft Hen driks het nodige verstand, maar tot leuke resultaten heeft de hobby van de textielbaron nog niet geleid. Het publiek heeft het in Kerkrade inmiddels ook ge zien. Voor het duel tegen Feye noord kwamen niet meer dan drieduizend Limburgers naar het stadion. De meesten zagen nog wel dat Ed de Goey kort voor tijd twee mooie knallen van Van de Luer en Trost uit zijn doel bokste. Het eerste gelijk spel van deze competitie was Roda echter niet gegund. Roda JC - Feyenoord 1-2 (1-2). 19 Witschge 0-1. 27 Van Loen 0-2. 39 Hotstede 1-2 Scheidsrechter: Uilen berg Toeschouwers 6500 Gele kaart Trost iRoda JCi en Heus (Feyenoord). Roda JC - Feyenoord 1-2 John van Loen loopt juichend weg nadat hij Feyenoord op een 0-2-voorsprong heeft gebracht, foto ANP 15 12 2 2 23 37-17 2 23 29-17 4 20 27-24 3 19 27-12 6 15 17-24 7 14 22-29 4 13 7 12 15 3 2 10 8 15 2 3 10 7 15-17 16-31 14-36 9-31 12-37 van onze medewerker MIDDELBURG - Leon van der Wielen blijft goed presteren. De schaatser uit Zierikzee reed op de kunstijsbaan van Geleen onder barre weersomstandigheden een baanrecord op de 3000 meter. Van der Wielen kwam na 4.36.49 over de streep. Hij verbeterde het oude record, dat op naam staat van Marcel Her mans uit Maastricht met bijna acht seconden. Bij de wedstrijden, waaraan leden van de IJsclub De Poel op uitnodiging van ijsclub Maastricht deelnamen, legde Van der Wielen de 500 meter af in 44.27. Ook in Den Haag deed Van der Wielen van zich spreken. Daar vol tooide hij de 500 meter in 42.20. Voor de 1500 meter had hij 2.09.20 nodig. Overige Uitslagen: Geleen 500 en 1500 meter. Donen Janse 51 09 en 1.45.08. Corne Lepoeter 52.75 en 2.40 16 Martin de Kok 56 70 en 2 40.j6 500 en 1000 meter: Leon Hazevoet 58 93 en 1.55.11. Den Haag: 500 en 1500 meter: Arjaan van de Kreeke 42 71 en '2.10.88. Martin Boogaard 42 62 en 2.13.31. 500 en 1000 meter Iman Koeman 45.28 en 1.28.50. 1500 meter: Hans Traas 2.29 00, Tonnie Spoel 2 31.60, Wim Lepoeter 2 38.60. Bruins blijft trainer Robur GOES - Johan Bruins blijft ook het komend seizoen trainer van R. De trainer, die aan zijn tweede seizoen bezig is, zal zich tevens gaan bezig houden met het door Robur opgestelde jeugdplan. ie Zeeuwen in versterkte ploeg van Casba onze verslaggever iBakker ÜERWOUDE - Marcel Re- valt in het amateurpelo- op door stijl en souplesse, ir sinds vorig jaar aller- st door aansprekende over- ningen. Dat mag hoogst op- kelijk heten voor een ren- met zijn kwaliteiten. Re- lis immers tamelijk snel en inde grote wedstrijden niet kn in de beslissende ont- pping. Twee jaar geleden dhij in het shirt van Buckler een paar koersen als sta mel de profs. Hij werd af- childerd als een veelbelo- de amateur, maar had ken- jk niet de klasse om een con- in het profpeloton af te Ingen. ontwikkelingen in dat milieu kten ook niet direct in zijn tóeel. Jan Raas moest met kier plotseling inkrimpen en zelfs gedwongen om erken- renners weg te sturen. De Jdialisering en de ranglijst de FICP waren de dood- k voor veel aankomende ta- en. En dus ook voor Remijn. 25-jarige Zeeuw is weer ge il amateur, maar niet zonder aties. Dat verklaart zijn be- t om niet in te gaan op een bieding van Theo Middel- 'P Zijn nieuwe ploeg (Casba) penteerde zich gisteren in terwoude aan de pers. Met Zeeuwse amateurs: Marcel Eijn. Roy Bogaert en Vital nmermans. Maar bovenal penners die in de topcompe- hun sporen hebben ver- nd. M Remijn, die vorig jaar 'onder contract stond bij De Renner, staat bij die spon- [Joeg hoog aangeschreven, ba-wonen, zoals de ploeg of- *1 heet, zal hem onder an- ■Uitspelen in de hoog gekwa- Wrde klassiekers en in "pia's tour. Dat moet, na verloren jaar. voor Remijn herkansing worden. 'seizoen rim hij bijvoorbeeld vorig §een enkele wedstrijd won? ce' Remijn, anders zelden End: ..Ik heb tegenslagen zoals nog nooit eerder. Ik me er veel van voorgesteld, het is gewoon een rotsei- geworden. Als er een val- 3 was. dan lag ik er bij. In nPia's tour is me dat drie °verkomen. Dat heeft m'n lal aangetast." Ment ook: „Als ik er op te- uJk, dan heb ik ook niet zo er gereden. Ik had in mei werk opgezegd. Ik wilde al- v net koersen zetten. En dan te ook hoge verwachtingen, er niet uitgekomen. Ik heer derde geworden in een etappe in Olympia's tour. En vierde in de Omloop van de Zuidwesthoek. Dat is alles in de klassiekers." Veel te weinig dus voor een ren ner, die de ambitie heeft om in het amateurpeloton met de bes ten mee te kunnen. Het heeft ook de illusie weggenomen, dat hij ooit nog aan een profcarrière kan bouwen. „De vooruitzichten zijn somber", stelt Remijn vast. ..John den Braber is al drie jaar topamateur, met veel overwin ningen in de klassiekers. Maar als zelfs zo'n jongen geen kans krijgt..." Maatschappelijk Het is vooral om die reden dat hij zich maatschappelijk meer wil gaan oriënteren. Al vanaf no vember werkt Remijn hele da gen als assistent-werkvoorberei der bij Sagro Staalbouw. Van 's morgens zeven tot 's middags kwart voor vier. „Dat betekent onder meer dat ik mijn trai ningstijden moet verleggen. Ik blijf nog wel fanatiek wielren nen, maar anders. Ik heb MTS werktuigbouw gedaan. Daar wil ik langzamerhand iets mee doen." Toch zal Remijn, als hij in de vijf tien man sterke ploeg van Casba tot de geselecteerden behoort, het hele klassieker-programma rijden. Met Olympia's tour als één van de hoogtepunten. Mar cel Remijn wordt er normaal ge sproken als één van de sprinters uitgespeeld. Hij zal in buiten landse wedstrijden overigens uitkomen voor Theo Middel kamp. Casba, vorig jaar vijfde in de top- competitie, maar nu lonkend naar de top drie, heeft evenwel nog andere kopstukken aange trokken. Zoals Niels Boogaard (ex-Koga). vorig jaar winnaar van vijf klassiekers, Patrick Rasch. Martin Kras en Ben Go- sink. Zonder uitzondering top pers in het amateurpeloton. Keuze maken Vital Timmermans, sinds vorig jaar wonend in Yerseke. rekent zichzelf niet meer tot die be schermde renners. De 23-jarige ex-Brabander werkt als woning- stofeerder in Hoogerheide en fietst dagelijks op en neer. „Dat werk is belangrijker voor me dan wielrennen", zegt hij. „Ik mis de kwaliteit om ooit nog eens door te breken. Dan moet je dus een keuze maken... Ik ben niet blind voor de realiteit." Voor enkele klassiekers wil Tim mermans. die vorig jaar nog won in Axel. Kruiningen en Ossen- drecht, zich in het komende sei zoen nog wel beschikbaar stel len. „Maar Olympia's tour zal ik niet meer rijden. Ik heb er bij de ploegleiding op aangedrongen om het rustiger te doen. Dat is me ook toegezegd." Roy Bogaert (20) is één van de jongsten uit de ploeg. Ook hij heeft een teleurstellend jaar ach ter de rug. „Mijn seizoen is ver knald door een merkwaardige virus-ziekte. Daar heb ik bijna het hele jaar mee gesukkeld." Bogaert hoopt dit jaar de hoge verwachtingen wel waai' te ma ken. uasoa-wonen Degint aan net sei zoen met trainingskampen in Eindhoven, Ossendrecht, Val kenburg en Schoorl. De belang rijkste wedstrijden die de ploeg rijdt zijn: Olympia's tour, Tele- flex tour, Omloop van de Baro nie. Ronde van Drenthe, Ster van Brabant, Ronde van Over ijssel, het Zeeuws-Vlaams wie lerweekend en de Grote Prijs Wielerrevue. De Casba-ploeg bestaat uit de volgende renners: Niels Boogaard. Patrick Rasch. Marcel Remijn, Roy Bogaert, Vi tal Timmermans, Martin Kras, Bennie Gosink. Pascal Vergeer, Dino Tolhoek. Dennis van der Meiden, Robin van Kessel. Mark Varkevisser. Fernand Warmer dam, Mark Raxch en Niels van Stralen. Ploegleider is Jan Zwaan uit Voorschoten. I)e Zeeuwse inbreng van de Casba-ploeg, vlnr Vital Timmermans. Roy Bogaert en Marcel Remijn. Loek Zuijderduin van onze verslaggeefster VLISSINGEN - Wanneer de voetbalverenigingen Veere (derde klasse) en Serooskerke (eerste klasse) ooit gaan fuseren, belooft dat weinig voor de selectie van Seroos kerke. Als het resultaat van de gisteren gespeelde oe fenwedstrijd tussen beide clubs namelijk graadmeter is, dan zullen de spelers van Serooskerke het moeilijk krijgen om het eerste elftal te bereiken. Derdeklasser Veere tracteerde Serooskerke op een zware 7-0-neder- laag. Veere, samen met Yerseke lijstaanvoerder in de derde klasse, legde in de eerste helft de basis voor een stunt. Beide teams misten twee bassisspelers. Veere kon die handicap het beste opvangen. Veere-speler Pascal Caumartin opende in de 15e mi nuut de score met een fraaie actie. Hij omspeelde twee verdedigers èn de keeper, waarna hij in een leeg doel kon inschieten. In de 30e minuut bracht Mark Pasveer de stand op 2-0 en net voor de rust vergrootte Rene Schreuder de voorsprong tot 3-0. Kon Serooskerke voor de rust nog aardig partij geven, na de hervatting speelde Veere de eersteklasser van het veld. Mark Pasveer bracht de stand in de 84e minuut op 5-0, Peter Kamstra maakte een minuut later de zesde treffer en een minuut voor tijd benutte Johan Tuin een penalty: 7-0. Bevelanders - Zierikzee 1-1 - Bij rust was de stand nog 0- 0 en waren de ploegen aan elkaar gewaagd. Direct na de hervatting kreeg Bevelanders meer vat op de wedstrijd. Dat resulteerde in de 55e minuut in het openingsdoel punt van de wedstrijd. Jan Leendertse schoot de bal uit een voorzet binnen: 1-0. Zierikzee, leider in de vierde klas, gaf zich niet gewonnen. Een kwartier voor tijd maakte Wim Overweel de verdiende gelijkmaker. Oostrkapelle - Zeelandia 4-0 - Oostkapelle (zaterdag derde klasseri was gisteren een maat te groot voor de afdelings eersteklasser Zeelandia. Roel Latuheru open de de score met een harde kopbal: 1-0. Adriaan Provoost en Harro Hazelaar (2 keer) bezorgden Oostkapelle de verdiende zege. ROTTERDAM (ANP) - Willie Mtolo, de Zuidafrikaanse win naar van de marathon van New York, zal zondag 18 april in de Rotterdamse marathon het startnummer 1 dragen. Mtolo zegevierde op 1 november in New York in 2.09.29. De Zoeloe was vorig jaar april ook in Rotterdam, maar mocht niet starten omdat zijn land toen nog niet opnieuw als lid was toegelaten tot de Interna tionale Amateur Atletiek Fede ratie (IAAF). Mtolo bracht op 21 juni de Twente marathon op zijn naam (2.13.39). Met Mtolo heeft atletenmakelaar Jos Her mens opnieuw een winnaar van New York kunnen vastleggen. In 1992 lukte hem dat met de Mexicaan Salvador Garcia, die vervolgens ook in Rotterdam zegevierde. De organisatoren van de Nike Rotterdam marathon kondig den dinsdag tijdens een Nieuw jaarsontvangst ook de komst van Dionicio Ceron aan De Me xicaan zegevierde op 2 februari in de marathon van Oita in 2.08.36, een tijd waarmee hij de derde plaats op de wereldrang lijst van het afgelopen jaar in neemt. Ceron in december 1992 ook nog vierde in de marathon van Fukuoka (2.10.42), liep in 1991 al in de Maasstad. Hij ein digde toen als tweede achter de Australiër Robert de CasteUa in 2.10.02. Rotterdam organiseert dit jaar voor de derde achtereenvolgen de keer het nationaal kampioen schap. Het is zeker dat Bert van Vlaanderen daar voor de tweede maal zijn Nederlandse titel zal verdedigen. Van Vlaanderen is op basis van zijn vijftiende plaats in Barcelona al zeker van uitzending naar de wereldtitel strijd in Stuttgart. In het kader van de Rotterdamse marathon zal ook de strijd om de Belgische titel worden verwerkt. Voorzitter Joop Franken maak te dinsdag bekend dat reeds 7500 inschrijvingen uit 24 landen binnen zijn. Hij verwacht dat het aantal deelnemers ruim 10.000 zal worden. De Rotterdamse marathon, die in Nederland en Japan rechtstreeks op de televi sie wordt uitgezonden, werkt met een budget van 2.5 miljoen gulden. Van dat bedrag is een miljoen gulden beschikbaar voor het aantrekken van toplo- pers. Als datum voor de mara thon van 1994 is zondag 17 april vastgesteld. DAVOS (GPDl - Rintje Ritsma heeft gisteren tijdens een trai ningswedstrijd in Davos duide lijk gemaakt klaar te zijn voor de Europese titelstrijd. Van het Nederlandse EK-trio dat over ruim anderhalve week in Hee renveen aan de start verschijnt, toonde het 22-jarige Lemster kernploeglid zich op de 500 me ter tweemaal de snelste. Falko Zandstra moest enkele tienden van seconden toegeven op zijn provinciegenoot. Bart Veld kamp bleef zelfs seconden ver wijderd van Ritsma. Het optreden van Ritsma was vooral imponerend omdat het ijs in Davos allerminst in zijn voor deel was. Doordat de tempera tuur in het Zwitserse schaat- soord overdag enkele graden bo ven het vriespunt ligt, neemt de kwaliteit van het natuurijs na de vroege ochtend aanmerkelijk af. De negentig kilo zware Ritsma liet zich door de zachte baan echter niet afremmen. Voor de Noren waren de tegenvallende weersomstandigheden in Davos - vorige week sneeuwde het - aanleiding om hun trainings kamp te verplaatsen naar het Italiaanse Collalbo. Ritsma blijft nog tot vrijdag in Davos, om dan als enige van de EK-selectie af te reizen naar het Oostenrijkse Innsbruck. Daar vindt in het weekeinde de derde World Cup-wedstrijd van het sei zoen plaats. De Noren hebben eveneens toegezegd in Inns bruck aan de start te verschij nen. Zandstra en Veldkamp blij ven in Davos. om daar volgens Krook „de vorm voor het EK aan te scherpen." De kans dat Veldkamp eind vol gende week een rol van beteke nis zal spelen in de strijd om de Europese titel lijkt klein. De Ha genaar bleef bij zijn eerste 500 meter anderhalve seconde ach ter op Ritsma. om vervolgens bij zijn tweede poging twee secon den prijs te geven. Zandstra, die na het NK-afstanden in Deven ter nog klaagde over te weinig sprintsnelheid, zei tevreden te zijn met zijn optreden. De snel ste 500 meter kwam op naam van Gerard van Velde. Hij liet 38,02 klokken. Davos. Sprintwedstrijden. Vrou wen, 500 m, eerste race 1 Aaflink iNed) 41.74. 2. Vellinga (Nedi 42.25 3. Adeberg (Duit 42,44. 4 Bazjanova (Rus) 42.92. 5. Mischke (Duii 43.04. 5 6 De Loor (Nedi 43.35, 7 Van der Voort (Nedi 44,00. 8 Langli (Nooi 44,56. 8. Zijlstra (Nedi 44.70. 500 m. tweede race: 1 Aaftink 43.66. 2. Vellinga 43.79. 3. Bazjanova 43,91. 4, Adeberg 44,24. 5. Van der Voort 44,75,6. De Loor 45,03.7. Langli 45.25, 8. Zijlstra 46,81. Klassement: 1 Aaftink 85.400 pun ten. 2. Vellinga 86 040. 3 Adeberg 86.680. 4 Bazjanova 86.830. 5 De Loor 88 380.6 Van der Voort 88.750.7. Langli 89.810.8. Zijlstra 91.510 Mannen, 500 m. eerste racce: 1. Van Velde (Ned) 38.02. 2. Ritsma (Nedi 38.24. 3. Schreuder iNed) 38.45. 4. Brunner iOosi 38.49. 5. Van der Vlies (Nedl 38.57.6 Zandstra iNed) 38.72 7 Straathof (Nedi 39.07. 8 Franzelin (Oosi 39.45. 9 Veldkamp (Ned) 39.73. 10 Ten Kortenaar (Nedi 42.17 tweede race 1 Brunner 39.62.2. Rits ma 39.77. 3 Zandstra en Schreuder iNed) 39.84, 5. Van der Vlies 40.87. 6 FYanzelin iOosi 41.09. 7 Straathof Ned 141,33.8 Ten Kortenaa r 41.73.9 Veldkamp 41,77 Klassement: 1 Ritsma 78010 pun ten. 2 Brunner 78.110. 3 Schreuder 78.290, 4 Zandstra 78.560. 5. Van der Vlies 79.440. 6 Straathof 80 400, 7 Franzelin 80 540.8 Veldkamp 81 500, 9. Ten Kortenaar 81.900. Van Weert blijft DEN HAAG (ANP) - Cor van Weert, de topsportcoördinator van de Nederlandse Kanobond, blijft in functie. Na maanden onzekerheid over zijn aanstel ling, kreeg hij te horen tot mini maal eind 1993 te mogen blij ven. Van doorslaggevend belang voor de beslissing was de conti nuering van de subsidie door het ministerie van wvc. Biljartwedstrijd KRABBENDIJKE - In het Sta tions Koffiehuis in Krabbendij- ke wordt vandaag (woensdag), morgen en vrijdag de derde ron de van de Grand Prix Super Op tima biljarten driebanden groot gehouden. Wedstrijdleider Ger- rit Blom uit 's Gravenpolder laat op alle wedstrijddagen om 19.30 uur beginnen. Autosport Rallye Parijs - Dakar, zevende etap pe. Chenachen - Bir Amrane (Alge rije). 650 km motoren. 1. Arcarons (Spa) Yamaha 5.57 27. 2 Charbon- nler (Fra) Yamaha 3.31. 3 Peterhan- sel (Frai Yamaha 545 Klassement 1 Peterhansel 32.42 23, 2 Charbon- nier 1.22 58, 3. Riba 5.04.00 Auto's 1 Fontenay (Frai Mitsubishi straftijd 1 57 44. 2 Saby (Frai Mitsubishi 11.10, 3. Auriol (Fra) Citroen 15.37. Klassement: 1 Saby straftijd 14.27.24, 2. Lartigue 1.42.56, 2 Auriol 4.36.44. Kunstschaatsen Helsinki. EK vrouwen, verplichte programma: 1. Bonaly (Fra)0.5 punt. 2 Kielmann (Dui) 1.0, 3. Bajoel (Oek) 1.5.22. Krijgsman (Ned) 110 EK paren, verplichte figuren. 1 Sjisjkova/Naoemov (Rus) 0,5 punten. 2 Jeltsjova/Boesjkov (Rusi 1.0, 3. WötzeL'Stueur (Dui) 1.5. Meeuwen - Zeeland Sport 1-0 - De winst kwam voor een groot deel op het conto van Meeuwen-uitblinker Rob Dek. In de 35e minuut bracht Remco Texer, na zuiver aangeven van Johnny Davïdse, De Meeuwen aan de lei ding. De voorsprong van De Meeuwen kwam daarna niet meer in gevaar. Hontenisse-Zaamslag 3-1 - Hontenisse heeft gisteren op eigen veld in een oefenwedstrijd met 3-1 van Zaamslag gewonnen. In de eerste helft was er geen sprake van enig krachtsverschil, maar na rust was Hontenisse. gesteund door de wind, de betere ploeg. In die fase werd ook de basis gelegd voor de overwinning. Aanvankelijk zette Jan de Zwarte Zaamslag op een 0-1 voorsprong, maar op slag van rust bracht Michael Goossen de stand in even wicht: 1-1. Daarna drong de afdelingseersteklasser ster ker aan en dat leverde via een schitterend afstandsschot van Sjef Pouwels 2-1 op. Toen Edward Tieleman 3-1 scoorde, leek de wedstrijd gespeeld. De Zwarte miste in de slotminuut nog een strafschop Bij Hontenisse werd het doel verdedigd door de 44-jarige Adrie Sturm van het veteranen team. Skiën Sankt Anton. Wereldbeker Super-G. mannen: 1 Giraraeili i Lux i1.28.53.2 Thorsen (Noo) 1.28.83.3. Mader iOosi 1.29,07 Klassement wereldbeker combinatie 1 Girardelli 713, 2. Tom- ba dta) 472, 3. Aamodt (Nooi 449 Klassement wereldbeker Super G 1 Thorsen 230, 2 Asslnger tOosi 129.3 Skaardal 124 Flachau (Oos). Open NK alpine. Vrouwen. Reuzenslalom: 1 Dovzan (Slov) 2 43,50 (1.22,27 1.21,23), 2. Saude (Noo) 2.45.11 (1.23,55 1.21,56), 3. Stadler (Oos) 2.45,78 (1.22,90 1 22.88), 46. Van Vugt (Ned) 3.04,74, 53 Haks (Ned) 3.19,80. 55. Bloemendaal (Ned) 3.43,06. Van Vugt Nederlands kampioen Slalom: 1 Carrick iGBri 143,39 (54,79 - 48,60), 2 Ydeskog (Zwei 1 44.09 (56,59 - 47.50). 3. Fortkord (Zwei 1 45.13 (56.52 48,611. 36 Van Vugt 1.56.40. 48 Haks 2 09.36. 50. Bloemendaal 2 16,95.53 Ossewaarde 2.22,54. Van Vugt Nederlands kam pioen. Sportprijsvragen Den Haag. Toto 1 eerste prijs 38 win naars. bruto 1 564.30. tweede prijs: 739 winnaars. 17.60. derde prijs 5734 winnaars. 5,60. Voetbal Groningen. Beek-toernooi FC Gro ningen - Werder Breinen (Dun 1-1 (0- 0). Groningen wint na strafschoppen: 4-2. 69. Bratseth 0-1, 74. Van Duren 1- I Scheidsrechter: H. van Dijk, toe schouwers 3000 Groningen op 20 ja nuari in Hamburg in finale tegen de winnaar van St Pauli (Dui) - Spartak Moskou (Rusi Beek en Donk: Sparta '25 (tweede klassei - Willem II 1-3 (1-2) Doelpun ten Willem II: Stewart, Feskens en Van Gastel Tegenover de terugkeer van Ernie Stewart stond voor Willem II de ernstige liesblessure, die Mare van Hintum opliep. Verwacht wordt dat de middenvelder voorlopig is uit geschakeld. Leeuwarden Cambuur - Cambuur (zondag tweede klas) 7-0 (5-0) Doel punten: De Gier (4). Mols (2) en Dan- tuma. Waterpolo Veenendaal. EC landskampioenen, mannen Halve finales, eerste wed strijd: Polar Bears - Mladost Zagreb (Kro) 8-8 (2-3 3-2 1-2 2- 11.Scheidsrechters: Nielsen (Den), Idrelin (Noo). Toeschouwers: 800 (uit verkocht). Fred Butz 1-0, Bukic 1-1 (man meer», Belol'astov 1-2, De Vries 2-2, Bukic 2-3 (mm). Kobescak 2-4 (mm), Scherrenburg 3-4, De Vries 4-4 (mi), Kobescak 4-5 (mm>. Van der Blaak 5-5 immi, Vezjak 5-6, Fred Butz 6-6 (mm). Strilof 6-7. Nieuwenburg 7- 7. Belofastov 7-8 immi, Havekotte 8-8 (mm) Tweede wedstrijd 23 januari in Zagreb.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 15