Seen actie justitie tegen McCain leroepsonderwijs moet nel meer samenwerken 'Groene Loper' wil meer invloed jeugd op milieu dPZCprovincie CZAV boekt flinke stijging van omzet Fusie gidsenteams blijft voorlopig uit Walcherse hoteliers bezorgd over plan Franse hotelketen tankprobleem kan juridisch niet worden aangepakt 11 lezers schrijven WOENSDAG 6 JANUARI 1993 onze verslaggever IVEDORP/GOES - Justitie geen kans de aardappel ver kende fabriek van McCain «ewedorp aan te pakken. De uwse Milieu Federatie c\ [F) deed begin december gifte van stank- en geluid der. Volgens een woord voer- van het Openbaar Ministe- zijn de voorschriften in de derwetvergunning echter zó m, dat de milieu-officier van itie strafrechtelijk niets uitrichten, f milieufederatie is hiervan sdag op de hoogte gesteld. 0| F-medewerker P. van den g spreekt van een bittere pil, iat uit een gemeentelijk oe ronderzoek blijkt dat !ain te veel stank veroor- ït. ..De officier wil wel proces baal opmaken, maar kan dat disch gezien niet. In de ver- ning staat namelijk alleen het bedrijf contact moet op- ujien met de vergunningverle- in dit geval de gemeente i, als niet aan de voorschrif- kan worden voldaan. In de ktijk betekent dit een vrij- fvoor McCain." IMF houdt verder vol dat de ■Vü-Kamerlid j Kapelle PELLE - WD-Kamerlid A. .jnritsma komt donderdag 14 tori naar Kapelle. Zij zal r, op de eerste vergadering de afdeling Kapelle van de iip.- spreken over '1993 en ver- Belangstellenden zijn wel- Ul|) in Hotel De Zwaan in Ka- e. De bijeenkomst begint om uur. Jorritsma spreekt af 20.00 uur. II s andeling in Braakman "k ÏK - De natuurbescher- dl( gsvereniging De Steltkluut ni dt zondagmorgen een na- wandeling in De Braakman loek. Deelnemers aan deze er|it kunnen zich om 10.00 uur rt( den bij de parkeerplaats aan iavoyaardsweg in het Noor- bos. Tijdens de wandeling, deler leiding van Lucien Calle, id,|dt vooral aandacht besteed paddestoelen, bomen en vo- gemeente Goes de wet op de openbaarheid van bestuur heeft overtreden. De federatie stapt naar de Raad van State om in zage te krijgen in de volledige re sultaten van een geuronderzoek. Volgens Van den Berg houdt Goes uitgebreidere versies van het rapport achter. Een gemeen tewoordvoerder noemt deze be schuldiging klinkklare onzin. Het volledige rapport, dat de ba sis vormde voor het verlenen van de hinderwetvergunning, kan door iedereen op het stads kantoor worden ingezien. „Dat het niet meer dan zestien pagi na's telt, wil nog niet zeggen dat het een samenvatting betreft. Er is geen letter meer. Misschien is de ZMF in de war met andere, door McCain uitgevoerde onder zoeken. De gemeente betreurt het dat de milieufederatie op de ze manier naar buiten treedt." Goes onderneemt geen actie te gen McCain, omdat het bedrijf 'in goed overleg' met de gemeen te maatregelen wil treffen die de stank beperken. De aardappel verwerker is van plan hogere schoorstenen te plaatsen, zodat de patatlucht pas op een hoogte van 35 meter vrijkomt. Goes ver wacht dat McCain deze of vol gende week hiervoor een bouw vergunning aanvraagt. Volgens een gemeentewoordvoerder is het de bedoeling dat de schoor stenen er al in maart staan. De ZMF is niet tevreden met de ze oplossing. De bouw moet mi nimaal gepaard gaan met een compleet nieuwe hinderwetver gunning. Van den Berg: „Daar zijn drie redenen voor: de proble men worden straks verplaatst omdat de walmen veel verder van de fabriek neerdalen, er zal vermoedelijk meer geluidover- last ontstaan en sprake zijn van horizonvervuiling. Een nieuwe vergunning geeft ons en omwo nenden de kans op inspraak." Omwonenden klagen al langer over stank. De fabriek zou ook te veel lawaai maken. Volgens ZMF-woordvoerder Van den Berg is het met de geluidhinder 'net kantje boord'. „McCain overschrijdt af en toe de normen. Gek genoeg is in de vergunning geen piekbelasting opgeno men." Omwonenden deden vo rig jaar tevergeefs een beroep op de gemeente om de fabriek een produktieverbod op te leggen. De gang naar de Raad van State, die zij om schorsing van de hin derwetvergunning vroegen, haalde evenmin wat uit. van onze verslaggever WEMELDINGE - De Coöperatieve Zeeuwse Aan- en Verkoopvereniging (CZAV) in Wemeldinge heeft in het boek jaar '91/'92 een winst van bijna 2,7 mil joen gulden behaald. De omzet steeg met 3 procent, van 111 naar 114 miljoen gul den. De groei was te danken aan de geste gen afzet van gewasbeschermingsmidde len en brandstoffen en een hogere omzet van de vijf dochterondernemingen. Dat blijkt uit het pas verschenen jaarverslag. Directie en bestuur van de 663 leden tel lende aan- en verkoopvereniging zijn te vreden over de resultaten. Aardoliepro- dukten en gewasbeschermingsmiddelen zorgden voor een omzetstijging van 3 mil joen gulden. Graan deed het slecht, onder meer omdat leden minder tarwe hadden gezaaid. De CZAV verhandelde 4.600 ton minder, een omzetderving van 2 miljoen gulden. Ook de omzet van zaaierwten liep met een half miljoen gulden terug. Mest stoffen deden het goed in het boekjaar, maar door de lagere prijzen bleef op dit terrein de winst constant. De stijging was niet het gevolg van een hoger gebruik, maar uitsluitend van nieuwe afnemers Agriland De dochterondernemingen boekten voor uitgang. Grootsuper Agrimarkt in Goes zette 5 procent meer om, in totaal 39,4 mil joen gulden. De Agriland-winkels in Goes. Middelburg. Oud-Beijerland en Wouw. waar diervoeders, tuinartikelen, werkkle ding en gereedschap worden verkocht, groeiden met 9 procent naar een totaal omzet van 7.4 miljoen gulden. Hierdoor kon de CZAV de hogere loonkosten (onge veer tien procent in een jaar tijd) groten deels opvangen. De directie constateert dat de detailhandel in het afgelopen jaar heeft geprofiteerd van hogere bestedin gen, maar voorspelt dat de consument ko mendjaar minder uitgeeft. De vereniging hoefde het afgelopen jaar weinig te investeren. In 1993 wachten ech ter forse uitgaven. Als gevolg van de ka- naalwerken moet de coöperatie aan de nieuwe loswal in Wemeldinge laad- en los- faciliteiten bouwen. Het gaat om een transport- en scheepsbeladingsinstallatie voor granen en de aanleg van olieleidin gen van de loswal naar de verderop gele gen depots. In hoeverre de CZAV het rijk hiervan de rekening kan presenteren, is nog niet duidelijk. Daarnaast wil de ver eniging 1.8 miljoen gulden steken in een nieuwe graansilo en een nieuw magazijn voor gewasbeschermingsmiddelen. Het jaarverslag komt vrijdag 15 januari aan de orde tijdens de algemene ledenver gadering van de CZAV in Prins van Oran je te Goes. De bijeenkomst begint om 14.00 uur. wrzitter vereniging werkgevers: ILIPPINE - Alle vormen van oepsvormend onderwijs in land moeten op korte ter- n nauw met elkaar gaan sa- ïwerken. Om die manier inen kosten bespaard wor- en kan het aanbod van op- ingsactiviteiten beter wor- benut. Voorzitter ir L. A. Gelder van de sectie Zee van de Brabants-Zeeuwse kgeversvereniging (BZW) de dit dinsdag in zijn nieuw- rsrede in Philippine. Gelder constateerde dat het lerwijs en het bedrijfsleven je tijd op afstand van elkaar werk hebben gedaan, maar is twee jaar geleden veran- ïng in gekomen. „Beide par- zijn tot het besef gekomen ze veel voor elkaar kunnen ekenen. 'Samen kan het be is de ook de kern van het r de overheid met de sociale tners gesloten convenant het beroepsonderwijs, onze verslaggever waarin onder meer wordt opge roepen tot een solide veranke ring van het beroepsonderwijs in het regionale bedrijfsleven." De BZW-voorzitter was ver heugd dat werkgevers de laatste tijd zitting nemen in besturen voor scholen van beroepsonder wijs om vanuit die organen de beroepsgerichte opleiding te promoten. Vol lof was Van Gel der ook over het SKOA-project dat bestaat uit open dagen bij scholen en bedrijven. Hij vond dat op onderwijsgebied twee zaken nog nadere aan dacht verdienen. „Zeeland heeft nu de beschikking over een breed palet aan beroepsvor mend onder-wijs. Naast het regu liere onderwijs kennen we voor ziening van het RBA, van de branches, de bedrijfsscholen en zo meer. De vraag rijst of wij de verschillende opleidingsactivi teiten niet beter met elkaar in verband kunnen brengen, waar door wij de opleiding en het zicht van onze verslaggever MIDDELBURG - De vijf toeristische gidsenteams in Zeeland blijven voorlopig zelfstandig. Wel zullen ze zo veel mogelijk samenwer ken. Tot één provinciale Gidsendienst komt het ooralsnog niet. De Provinciale VW was er bij de opzet van haar inmid dels afgesloten gidsencursus voor Midden- en Noord-Zee land vanuit gegaan dat de ploeg nieuwe gidsen zou kunnen worden samenge voegd met de gidsen van de WV's in Middelburg, Yer- seke en Zierikzee en het gid- senteam Zeeuwsch-Vlaan- deren. Eén Gidsendienst Zeeland zou de voordelen bieden dat voor één breed en gevarieerd produkt gerichte promotie zou kunnen wor den' gevoerd, dat voor het publiek één contactadres volstaat en dat arrangemen ten zouden kunnen worden ontwikkeld met voor elke groep de geschikste gids. De Provinciale VW meende dat dit uitstekend past in het nieuwe beleidsplan voor recreatie en toerisme van de provincie. Daarin staan kwaliteitsverbetering, sei zoensverlenging, verbreding van het imago van Zeeland en meer aandacht voor het culturele erfgoed, historie, natuur en het achterland hoog aangeschreven. In gesprekken tussen de Provinciale VW en de vier bestaande gidsenteams is evenwel gebleken dat de laatsten samenbundeling met de pas opgeleide gidsen- ploeg te ver vinden gaan. Daarom blijft het voorlopig bij samenwerking. De Gidsendienst Zeeland van de Provinciale VW zal daarom in eerste aanleg be perkt blijven tot het gidsen- team voor Midden- en Noord -Zeeland. De VW heeft de provincie ervoor een extra subsidie van 22.500 gulden gevraagd, bedoeld voor au tomatisering en een bro chure. Het dagelijks bestuur van de provincie wil alleen 20.000 gulden beschikbaar stellen voor de automatise ring. op werk beter met elkaar in ver band kunnen brengen." Het tweede aandachtspunt be treft de Hogeschool Zeeland, die in zijn ogen versterkt moet wor den. Hij riep de circa honderd aanwezige werkgevers op om waar mogelijk stage-, dan wel af- studeerplaatsen beschikbaar te stellen. Met het Zeeuwse bedrijfsleven gaat het slechter. Met name in het laatste kwartaal van 1992 heeft de conjuncturele omslag zich in Zeeland sterk doen ge voelen. Met het oog op de terug slag riep Van Gelder het Zeeuw se provinciebestuur op extra ac tief te zijn in de economische arena. De werkgeversvoorzitter meende dat de provincie met na me op promotioneel vlak en op het gebied van acquisitie sterker voor de dag moet komen. „Er zijn nog teveel verschillende ge luiden. Het is beter eventuele verschillen eerst binnenskamers te bespreken en minder via de pers. Eerst moet er maar eens duidelijkheid bestaan over wat de promotie van Zeeland zou moeten inhouden." Van Gelder wimpelde in zijn speech de kritiek op het Zeeuws -Vlaamse bedrijfsleven, als zou dat niet financieel willen bijdra gen aan de uitvoering van het plan van aanpak voor de Ka naalzone. af met de opmerking dat 'de infrastructuur en ruimte lijke ordening primair taken zijn van de overheid en niet van het bedrijfsleven. „Dat levert zijn bijdragen via de reguliere belas tingheffing. Los van de gevraag de dekking van het gat van 3 mil joen gulden (voor de bekostiging van de sloop van drie buurt schappen) heeft de industrie in de Kanaalzone al forse lasten op zich genomen met het intensive ren van milieumaatregelen (een veelvoud van 3 miljoen), terwijl jaarlijks ruim 30 miljoen gulden moet worden opgehoest aan zo geheten WABM-heffingen (mi lieuheffingen op brandstoffen)", aldus de BZW-voorzitter. De werkgeversvoorman drong voorts nog aan op de verdere uit werking (en uiteindelijke reali satie) van enkele grote infra structurele werken in de provin cie (WOV, verbreding Kanaal Gent-Terneuzen, herstructure ring van de bmnen- en buitenha vens van Vlissingen. de spoorlijn Axel-Zelzate en de uitbreiding van de Bijleveldhaven). ..Wat op dit lijstje ontbreekt is een na dere studie naar de verdere opti malisering van de Midden-Zee- land-route. die naar onze me ning zeer gewenst is." 'Groene Loper' Erik Boele en zijn hond Mischa overhandigen de petitie aan gedeputeerde ing A. M. Dek (1). foto Ruben Oreel Gedeputeerde tekent petitie van onze verslaggever MIDDELBURG - Ook de pro vincie Zeeland vindt dat jonge ren meer invloed moeten kun nen uitoefenen op het milieube leid. Gedeputeerde ing A. M. Dek (milieu) ondertekende dinsdagmiddag in het provin ciehuis een petitie waarin hij het kabinet vraagt er zo spoedig mogelijk voor te zorgen dat jon geren op dit terrein meer te zeg gen krijgen. De petitie is een ini tiatief van de landelijke jonge renorganisatie Jongeren Milieu Aktief (JMA). JMA spoort jongeren aan mi lieuvriendelijker te leven. De or ganisatie is drie jaar geleden ontstaan en telt inmiddels 350 leden, verspreid over twaalf af delingen. Zeeland kent nog geen afdeling. Om jongeren kennis te laten maken met JMA heeft de organisatie de actie de 'Groene Loper' in het leven geroepen. Sinds juni vorig jaar wandelt Erik Boele (31) door Nederland, vergezeld door zijn hond Mischa. In zeven maanden tijd legde het tweetal 3000 kilometer af. De tocht begon in Deurne. Via Gel derland, Utrecht en Den Haag kwam Boele in Middelburg te recht. „Het gaat prima", aldus Boele. „Je merkt niks van de kou. Het zonnetje schijnt en het is hartstikke mooi, dat witte landschap, Ik kom op plekken waar ik nog nooit geweest ben." Boele hoopt in alle provincies het provinciaal bestuur de peti tie te laten ondertekenen. In ste den waar een afdeling actief is, worden wethouders overge haald de brief te onderschrijven Scholen Daarnaast brengt de 'Groene Loper' bezoeken aan scholen en jongerencentra om jongeren kennis te laten maken met JMA. „Veel jongeren weten niet pre cies wat ze kunnen doen. Maar als ik ze vertel datje aan het be gin van het nieuwe schooljaar best schriften kunt kopen van kringlooppapier of de plastic be kertjes uit de aula kunt verwij deren, begint het balletje lang zaam te rollen." Gedeputeerde Dek onderteken de de petitie, omdat 'jongeren het milieubeleid van de toe komst bepalen.' Hij zag overi gens geen actieve rol weggelegd voor de provincie om jongeren te interesseren voor het milieu. „De provincie kan niet alles doen." Die taak is weggelegd voor de consulent natuur- en mi lieu-educatie die door de provin cie wordt gesubsidieerd. „Ook in overleg met gemeenten wijzen we erop dat het een taak van de gemeente is om aan bewustwor ding te doen", aldus Dek. Justitie ziet geen mogelijkheden om op te treden tegen de door de Zeeuwse Miliieu Federatie aangekaarte stank- en geluidhinder van de aardappelverwerkende fabriek van McCain in Lewedorp. foto Ruben Oreel van onze verslaggever MIDDELBURG - Een onder de naam Formule I opererende, oorspronkelijk Franse, hotelor ganisatie heeft plannen om op korte termijn een vestiging op Walcheren te openen. Het bui ten Middelburg of Vlissingen te realiseren complex is er een uit een reeks van tien verblijfsac- commodaties, die men tussen nu en 2000 in Nederland wil bouwen. De hotelorganisatie Formule I werkt met een minimum aan service en kosten. Een overnach ting per kamer, met drie bedden, een wastafel met warm en koud stromend water en kleurentele visie kost 54.-. Douches en toi letten bevinden zich op de gang. Voor een ontbijt moet per per soon zes gulden worden neerge teld. De plannen voor de bouw van het low-budgethotel, met een ca paciteit van tussen de 50 en 100 bedden, zijn nog niet concreet. Woordvoerder J. H. Ozinga van Formule I in Nederland liet dins dag weten dat een spoedige rea lisering mede afhankelijk is van het vinden van een goede loca tie. „Maar als we de gewenste grond hebben gevonden kan het heel snel gaan." Het eerste hotel, gebouwd bij Kerkrade, kwam in drie maanden tijd van de grond. Inmiddels zijn bouwaanvragen ingediend voor hotels in Amster dam en Groningen. Niet zonder bezorgdheid heeft het hotelwezen op Walcheren kennis genomen van de voorne mens van Formule I. „Dit kan echt niet", verkondigde direc teur Ben van Damme van hotel Arneville in Middelburg. Er ligg- gen op Walcheren en in Goes bij elkaar nu plannen voor meer dan een verdubbeling van het aantal hotelbedden en dat is vol gens Van Damme al bijna niet meer te tolereren. Nieuwe markt Formule I richt zich volgens woordvoerder Ozinga op men sen die vanwege hun beroep veel onderweg zijn. Ook wil men min der draagkrachtige toeristen gaan gerieven. „Wij halen geen klanten bij de reguliere hotels weg", meent Ozinga. „Die heb ben een eigen doelgroep. Wij bo ren een nieuwe markt aan van mensen die nu niet naar hotels gaan omdat ze te duur zijn." Volgens directeur Van Damme van Arneville haalt Formule I met de goedkopere logiesvorm zonder poespas de krenten uit de pap. die bedrijven met een volledige service zo nodig heb ben om het jaar goed door te ko men. Van Damme is weinig vleiend over het produkt van Formule I: „Het zijn slaaphokken. In een re gulier hotel ziet de gast zijn ei gen huis- en slaapkamer naar een andere locatie verplaatst." Knokken Directeur Frans Buijs van hotel Britannia-Watertoren in Vlissin gen meent dat met de vestiging van weer een nieuw hotel op Walcheren de concurrentiestrijd niet gezonder zal worden. Voor de vakantieperiode ziet hij niet zoveel problemen. „Maar die an dere negen maanden wordt het echt knokken Buijs kondigde aan 'zeer zeker mee te gaan in de strijd'. „En als het nodig is zullen we wat met de prijzen gaan doen." Inmiddels heeft voorzitter G. van der Veen van de vakorgani satie Horeca Nederland de uit baters van familiehotels in Ne derland opgeroepen zich met een bundeling van krachten te weren tegen de oprukkende For mule I-hotels. Samen met het Nederlands Bureau voor Toeris me heeft Horeca Nederland een stichting opgericht. Er is een campagne in voorbereiding om de kleinere hotels beter te pro fileren en een systeem te ontwik kelen waarbij klanten naar elk aar worden doorverwezen en er voor eikaars bedrijven reclame wordt gemaakt. Waarschuwing voor gevaarlijk ijs door dooi van onze verslaggever MIDDELBURG - Het Water schap Walcheren waarschuwt voor gevaarlijk ijs vanwege de ingevallen dooi. De gevaarlijke situatie ontstaat, omdat met in gang van vandaag (woensdag) de poldergemalen in bednjf wor den gesteld. Daartoe is het wa terschap genoodzaakt om wate roverlast te voorkomen die de grote hoeveelheid door de dooi vrijkomend smeltwater kan ver oorzaken. D66-leider Van Mierlo spreekt in Terneuzen TERNEUZEN - Fractievoorzit ter Hans van Mierlo van D66 komt vrijdag 12 februari naar Terneuzen om tijdens een open bare bijeenkomst over de lande lijke politiek te praten. In zijn kielzog volgt een delegatie van Eerste- en Tweede-Kamerle den. Namens D66-Zeeland houdt Jacob Kohnstamm, Tweede Kamerlid, een toe spraak over de Zeeuwse poli tiek. Van Mierlo. lijsttrekker van D66. komt als gast van de afdeling Midden- en Oost-Zeeuwsch Vlaanderen. Hij en de andere Haagse politici brengen een werkbezoek aan het Haven schap, waar ze bovendien praten met de Kring van Werkgevers en de Kamer van Koophandel Zeeuwsch-Vlaanderen. Daarna brengen zij een bezoek aan de Dow-vestiging in Terneuzen. Vóór de openbare bijeenkomst gaan de Democraten nog langs in de gemeenten Terneuzen en Sas van Gent, om in de avondu ren weer terug te keren in Porgy and Bess in de Scheldestad. Vra gen kunnen gesteld worden over onder meer de onderwijsproble matiek, de volksgezondheid en de gebiedsgerichte benadering. De bijeenkomst in de Noord- straat 52 begint om 19.30 uur. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reac ties op in de PZC verschenen berichten, artike len of commentaren. Niet voor open brieven, gedichten en dergelijke. Anonieme inzendingen of stukken zonder duidelijke opgave van adres en woonplaats worden niet in behandeling geno men. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over geweigerde brieven kan niet worden gecorrespondeerd. I M I I I I I II II I h I I I I iI I I I I I Openbaar vervoer Ik kan slecht tegen kritiek op het openbaar vervoer. Dat komt misschien omdat ik er zelf werk zaam ben en er veel gebruik van maak. En vooral als er dan nog halve waarheden verkondigd worden. Om van Terneuzen via Breskens naar Aardenburg te reizen duurt een half uur langer dan de route via Oostburg met lijn 5, en niet 1 uur langer, wat P. Cambier uit Terneuzen beweert in de PZC van 30-12. Als het echtpaar Hootens om 9.12 uur de trein in Den Haag had genomen was het om 12.39 uur in IJzendijke ge weest, met alleen een half uur wachten bij de boot in Vlissin gen. Dit lijkt me toch een redelij ke reistijd. Maar je moet het van tevoren wel even plannen. Dat het openbaar vervoer er in de toekomst niet beter op zal wor den ligt aan de komende bezui nigingen en aan de mensen die er geen gebruik van maken en verslaafd zijn aan de auto. En niet aan het milieu willen den ken. Wat dat betreft moeten we bij de ZWN ook de hand in eigen boezem steken. Mijn collega's, die gratis van de bus gebruik mogen maken, zie ik ook niet of nauwelijks op de bus W. de Kort Bachstraat 21 Axel Milieu Als onze minister van milieu probeert om alles schoon en vei lig te maken en te houden, dan hebben wij het op oudejaarsdag en -nacht en zelfs daarvoor toch wel erg bont gemaakt. Wat dat opleverde aan stank en rotzooi op wegen en voetpaden, daar voor zal Gemeentewerken moe ten opdraaien om het op te rui men. Vele bedrijven moeten gro te investeringen doen om het mi lieu schoner te maken. Wij wor den, door miljoenen kostend vuurwerk, met de stank voor mens en dier opgescheept. Moe ten wij daar genoegen mee ne men? Ik hoop dat die instanties die voor een schoner milieu verant woordelijk zijn. zich eens goed beraden vóór het met oudjaar 1993 weer zo ver komt F. Willeboordse Nadorstioeg 11 Serooskerke Kunstbeleid In zijn antwoord op kritiek van K. de Valk (FNV) t.a.v. het kunstbeleid van de gemeente Middelburg zegt de heer Bruin- ooge dat er 'nog niet veel doel stellingen zijn gerealiseerd' en dat dat komt door 'organisatori sche en personele problemen' (PZC 31-12). Ik vraag mij af: welke doelstel lingen mogen dat toch wel zijn? Als hij de doelstelling bedoelt zo min mogelijk ateliers te realise ren, kan ik hem geruststellen. Die is volledig gerealiseerd, ster ker nog. er zijn géén ateliers ge realiseerd. De door ons op advies van wet houder Douwes (o.a. cultuur i op gerichte Stichting Ateliers Mid delburg heeft het afgelopen jaar tal van brieven met suggesties en concrete plannen verstuurd, maar heeft van diezelfde wet houder hierop nooit meer iets vernomen. (Ook de SB KM heeft, die brieven gehad, nooit iets van gehoord). Dat zullen dan wel dié organisatorische problemen- zijn. of misschien was het perso neel op? Dat de heer Bruinooge nu, na een jaar nietsdoen, huilerig gaat roepen dat 'de media' er weer eens bijgehaald zijn, is weer een staaltje politieke schijnheilig heid van de bovenste plank. Ook wil dhr. B. nu opeens discussië ren!? Wat ons betreft, wij praten al leen nog over de daadwerkelijke besteding van het geld dat door het zgn. convenant beschikbaar is voor de verbetering van ar beidsomstandigheden vooi* beeldend kunstenaars. Vage 'doelstellingen' zijn er al genoeg en op die lange baan heb ben wij al jaren gewandeld. Tot slot: dhr. Bruinooge stelt dat er 'nog heel wat te doen is'. Ik zou zeggen: doe het dan einde lijk eens een keer' Jan Zembsch. voorzitter Middel burgse Atelier Stichting Z. Jansenslraat 49 Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 17