Racen is een natuurlijke drug Hoofdrol Zeeuwse ruiters en amazones Damteam gelijk tegen Senegal Volop spanning bij concours Nieuwvliet Ski-miljonair en snelheidsduivel Franz Heinzer Nijboer op weg naar grootmeesterresultaat ZuidhofTDen Dekker door pech achtervolgd ■4 an onze verslaggever rans Dreissen Ul AL D'ISERE - De afdaling, het n'joiiingsnummer uit het skicir- us. Acrobatiek op volle toeren, ormule 1 op lange latten. Snel- eden van 140 km per uur en ellingspercentages van 60 pro ent zijn geen zeldzaamheid. ,[j'f et grote geld jaagt de skiérs lf iet steeds hogere tempo's over tf evaarlijkere, spectaculairdere i istes. 'Mausefalle', 'Kamelbuc- eln', 'Karussel', 'Compression', linkende namen voor kriti- heche sleutelpassages van klas- Ai ekers, die al menig skier nood- ittig werden. Jie al van topatleten moesten hun lla ermetelheid de afgelopen de- innia met de dood bekopen. De lyijwitser Franz Heinzer (30) over- öiefde alle hobbels, bobbels en ottenbrekers. Sterker nog, de Ieieste afdaler van de afgelopen 'pJ! inters danst als het ware op de ergkam. Wereldkampioen g_ [einzer waagt zich dichter bij de SeJgrond dan ieder ander. Hij ian aagt de risico's regelrecht uit. 'ei Racen is een natuurlijke drug. en vlucht van het normale le en. Dat eventueel de dood over lijn schouders meekijkt, moet dj),accepteren. Anders had ik iaar schaker moeten worden." ranz Heinzer bejegent de ber- ms en met respect, maar is voor de d* uvel nog niet bang. Hij bagatel- '^1 jeert de gevaren, trotseert de sico's en onderwerpt zich met oodsverachting aan de afda- ng. Stoer, sterk en vooral snel. En ik denk slechts aan één ding: zo iu'eel mogelijk finishen." De !"Jei panning giert door het lichaam. )e ideale lijn volgen, alert reage- ;n en vooral zo lang mogelijk in 'hocke', de aërodynamische ouding, blijven. „Alles riske- in, tegen de limiet aan. Dat is e kunst." lurf'al ïanz Heinzer is op de piste een ifgoser, een durfal. 'Rück- n-(ichtslos' én 'unerbittlich'. Bui en de arena is hij eerder zwijg- RBaam en nuchter. Beantwoordt 9-1: ij bepaald niet aan het macho- eeld dat afdalers rond zichzelf ebben geschapen. Heinzer is man van de alm. Een een voudige boerenzoon uit Laue- en/Rickenbach. Hij was voor bestemd om het bedrijfje van ijn vader over te nemen, totdat 3 ijj besloot om zijn heil te gaan ;r zoeken in het ongewisse en be paald niet ongevaarlijke be staan van ski-kamikaze. Tien jaar had Heinzer nodig om de absolute top te bereiken. Ja ren van vooral tegenspoed. Zwa re blessures aan knieèn, enkels en onderbenen en vetleren me dailles dreven hem bijna tot wanhoop. „Driemaal vierde tij dens een wereldkampioenschap en veertien tweede plaatsen in de Worldcup". De ontgoocheling groeide uit tot een mentaal ge zwel. „Ik heb veel gehuild. Ik voelde me een mislukking." Zurbriggen Het was vooral de legendarische Pirmen Zurbriggen die menig maal de hoofdprijs wegkaapte. „Dat laat je niet onberoerd. Ik heb tal van nederlagen moeten wegslikken. Een harde, maar te vens belangrijke leerschool." Heinzer zocht nooit naar excu ses. Werkte juist aan de perfec tionering en verfijning van zijn techniek. Met engelengeduld en een oneindige volharding. Twee jaar geleden volgde de bekro ning. In het Oostenrijkse Saal- bach-Hinterglemm werd hij we reldkampioen. „De loon voor de bittere nederlagen van vroeger." 'Am Ziel meiner Traume', heet het boek waarin Heinzer zijn fru straties over de gemiste kansen heeft weggeschreven. „De we reldtitel was het einde van een episode. De moeizame weg naar de absolute top." Het einde van een droom, die begon als nacht merrie. Heinzer reeg vervolgens successen aaneen. Met veertien wereldbekerzeges is hij zelfs Zur briggen op de eeuwige ranglijst van de afdaling voorbij gesto ken. Hij moet enkel nog Peter Müller 119 overwinningen) en 'Kaizer' Franz Klammer (25), zijn idool, voor zich dulden. Franz Heinzer. van notoire brok kenpiloot tot topvedette. Van eeuwige vierde tot winnaar. 'Kaiser Franz II'. zoals de beju belde Heinzer met eerbied wordt genoemd, wordt in Zwitseland op handen gedragen. „De beste afdaler aller tijden", begint Ber- hard Russi. een legendarische specialist uit de jaren zeventig, zijn lofzang. „Heinzer springt be ter dan Klammer, glijdt beter dan Zurbriggen en gaat soepeler door de bochten dan Girardelli. Daar waar de concurrenten in de remmen gaan, blijft hij rustig in de ideale positie zitten. Hij heeft de ideale mix van techniek, agressiviteit en tactiek. Heinzer is een fenomeen." Vriendelijk De Zwitserse snelheidsduivel neemt alle loftuitingen gelaten. Hij is een vedette zonder steral lures. Altijd hoffelijk en vriende lijk. Nooit nukkig als Mare Gi rardelli of clownesk als Alberto Tomba. Maar gewoon een een voudige boerenzoon van de alm. Niets en niemand kan de majes tueuze rust om hem heen versto ren. Hij is zelfverzekerd. Zege vierde op Garmisch Partenkir- chen na. op alle klassieke pistes en schreef afgelopen winter zelfs de dubbele afdalingen in Kitz- buhel op zijn naam. 'Der Streifhet Wimbledon van de skisport. Levensgevaarlijk en ongemeen steil. De meest ruige en hobbeligste afdaling ter we reld. Met sprongen van veertig tot vijftig meter. „Mijn speciali teit. Vroeger had mijn vader een eigen schansje gebouwd. Deed ik wedstrijden met andere kin deren. Wie het verst kwam." De circa 130 Heinzer-fans. die jaarlijks een bedrag van 150 Zwitserse franc in de kas fourne ren. brachten de berg in Kitzbu- hel tot beven. Het werd een ski festival. Toeters en koeiebellen. Kitz, kiri en kir. „Van succes krijgt je vleugels." Heinzer bleef winnen. De druk nam evenredig toe toe. De afda ler zonder zwakke punten, bleek tijdens de Olympische Spelen Franz Heinzer: „Snelheid zit bij mij in het bloed." ook slechts een mens van vlees en bloed. Twee kleine wankelin gen deden Heinzer op en teleur stellende zesde plaats belanden. Weer greep hij naast de prijzen. „Ik was niet helemaal in balans. Het lichaam kon de geest niet volgen. Je hoopt datje altijd ex tra krachten kunt vrijmaken, maar dat lukt niet altijd. Top sport betekent lijden. Fysiek en geestelijk." De olympische desillusie sloeg hem niet uit het lood. Realist Heinzer. uitbater van een sport zaak in Erstfeld. verwerkte de kater in familiaire kring en bij magnetiseur Ewald Meier. „Ik heb zo veel nederlagen moeten verteren, dat die er ook nog wel bij kon. Eigenlijk heb ik het posi tieve eruit gehaald. Driemaal vierde en toch wereldkampioen. Die gedachte heeft me er weer bovenop geholpen." Valse start In de huidige ski-jaargang ken de Franz Heinzer. gestoken in een kanariegeel pak. een valse start. Tweede op de super-G in Val dTsère. en matige klasserin gen op de afdalingen in Val Gar- dena (zesde en elfde). „De vorm is nog niet optimaal", klinkt het verontschuldigend. „Ik moet me nog beter concentreren. Nog meer visualiseren." In februari wacht het wereld kampioenschap in Japan. „Ik hoef me als titelverdediger ge lukkig niet te kwalificeren. Het wordt moeilijk om het kam pioenschap te prolongeren. Maar ik heb nog twee maanden tijd". Heinzer grijnst en denkt: „Ze zullen me nog leren ken nen." Zijn vriendin heeft nog regelma tig last van hartkloppingen. Zijn ouders hebben nog nimmer een race van dichtbij meegemaakt omdat ze nog meer angst heb ben. Heinzer tart verder het noodlot en wordt daar rijkelijk voor beloond. „Snelheid zit bij mij in het bloed." Vooral de afge lopen jaren heeft hij goed ge boerd. De Worldcupsuccessen en de wereldtitel hebben be hoorlijk wat centen opgeleverd. Heinzer mag zich tot het selecte gezelschap van skimiljonairs re kenen. „Ik verdien goed. Genoeg in elk geval om van te leven. Geld is echter niet belangrijk. Ik wil winnen. Records breken. Bo vendien zijn de soms grote risi co's die ik neem onbetaalbaar." ndoor Zeeland in teken dressuur voor pony's an onze medewerker iOES - De Zeeuwse ruiters en imazone's eisten tijdens de Iressuur voor pony's een hoofd- ol op. Zo'n driehonderd combi- laties waren van heinde en ver bnnaar de Zeelandhallen geko- Maar ondanks de moor bende concurrentie van buiten aaile provinciegrenzen slaagden Ie Zeeuwen er in om in ver- chillende rubrieken met de '1° oogste eer te gaan strijken. deFoor Christiaan van der Plasse be'noest er in de klasse L-zwaar, het fraaie totaal van 30 punten, zelfs het beslissende inderdeel aan te pas komen om tIin ich te te kunnen verzekeren van neI Ie felbegeerde oranje rozet. De :he uiter uit Yerseke eindigde met nel ie goed bewegende Silver Sha- ?en low op gelijke hoogte met de Irabantse amazone Katelijn lertogs met Katinka. In presen- fetie, houding en zit toonde Van M Ier Plasse zich met de 11-jarige Ij ehimmel de betere. 3 Hair anka Reynierse van het Vlis- nngse Scheldestad maakte een ustekend debuut in de klasse M licht. De amazone uit Lewedorp tuurde Rocket naar een totaal an 122 punten. Wat voldoende arc ras voor de eerste stek en de 15- ani jarige Bevelandse ook nog het eerste winstpunt opleverde. Judith Cerpentier leverde met haar tweede plaats in de klasse Zwaar een uitstekende presta tie. De Koewachtse amazone stuurde met flair de bruine Pal mer naar een totaal van 184 pun ten. De Zeeuws-Vlaamse bleef met deze prestatie slechts vier puntjes onder het totaal van de beresterk rijdende Cindy van Eekeren uit Hoogerheide. In de klasse L-licht bleven de Middelburgse zusjes Ellen en Marieke van Turnhout de rest van het peloton de baas.Het was uiteindelijk Ellen van Turnhout, die - in het zadel van 13-jarige merrie Vailantre - de 'familie strijd' in haar voordeel besliste. Met 128 punten bleef ze zus Ma rieke met Rashida twee punten voor. Uitslagen dressuur pony's Z (ru briek 30a): 1 Cindy van Eekeren San ti's Pionie, Mauritsr 188; 2 Judith Cerpentier/Palmer, Kleppertjes, 184; 3 Geertje van Keulen/Gabion. Oran- jer. M. 183: 4 Mathilde Koster/Rinar- do. Z-Bev7 Leonie Huibrechtse/ Boy. Vroonr., 169 M2 (rubriek 29ai: 1 Eva Koedoot/Rocket, Oranjer W, 126; 2 Natsja de WiURomanche, Plantager. 123; 3 Debbie Rijn/Fla- ming Star, Vlaandertse R., 123; 4 Mo nique Verschuren/Rainbow, Z-Bev., 122; 6 Lucie Louws/Melcha, Gouwe Reyers. 120: 9 Mariska de Kroo/Ro- xanne. Scheldestad, 118 M (rubriek 28a): 1 Monique Moerings/Rayms Shane. Country Ridder. 131. 2 Virgi nia van der Wel/Amigo. Markizaat. Van Velde en laftink in vorm .ALBO (ANP) - Op de laat- te dag van het trainingskamp 1.40 "het Noorditaliaanse Collalbo 1 ebben Gerard van Velde en >.3" Ihristine Aaftink getoond de un- orm te bezitten om te vlam- aen bij de nationale afstand- ampioenschappen op 2 en 3 ja- luari in Deventer. •rde Gerard van Velde legde gisteren •rdejde 500 meter af in 38.08 seconden n de 1000 meter in 1.15,99. Christine Aaftink noteerde res- éctievelijk 41,00 en 1,22,61. )e sprinters van Wopke de Vegt hadden zich dit weekeinde al ^len testen, maar toen werk ten de omstandigheden niet mee. Bovendien was het ijs door 4-2. egionale activiteiten niet lang day genoeg beschikbaar, es) :on Gisteren was het weer sterk ver- •ich beterd. De wind viel weg en de As- temperatuur bleef de gehele dag [ps kneden het vriespunt. Onder die omstandigheden reed Rens- e Vellinga twee persoonlijke re- ords: 42,12 en 1.25,41. Herma •e"dMeijer kwam uit op 41,94 en '•25,12. Nico van der Vlies gaf tweemaal een seconde toe op Gerard van Velde: 39,93 en 16.99. Mathilde Koster werd met Rinardo vierde in de Z-klasse foto Willem Mieras van onze medewerker NIEUWVLIET - Het indoorcon- cours van de Zwinruiters op tweede kerstdag in Manege Rie- mens mocht zich ondanks de concurrentie van Indoor Zee land verheugen in een grote be langstelling. Voorzitter Henk Tazelaar: „Kerst is eigenlijk een familiefeest. Als bestuur vraag je je dan wel eens af, mede door de concurrentie van in door Zeeland, of je met deze wedstrijd wel moet doorgaan. Uit het grote aantal deelnemers blijkt telkens weer. dat bij de ruiters en amzones de behoefte bestaat dat we deze traditie voortzetten." Luc Savat toonde zich de sterk ste in de klasse B met de pas drie jaar oude hengst Hercules. De Ahorn-zoon beschikt over fraaie gangen en veel souplesse, het geen door de banketbakker uit het Belgische Maldegem goed werd uitgebuit en door de jury werd beloond met 123 punten. In de klasse L-licht was sprake van veel strijd. Mark Broodman met Gerrit en Jan Noordhoek met Ferini sloten beiden hun proef af met 128 punten, zodat de het onderdeel houding en zit de beslissing moest brengen. Hier in scoorde Broodman in het za del van de fraai lopende vier-jari- ge Renville-zoon het best. Ook voor het brons moest het beslis sende onderdeel uitkomst bren gen. Christian van Dorsselaer met Harvy en Esther Herweijer met Cassiopae sloten hun proef af met 125 punten. De beslissen de cijfers spraken in het voor deel van Van Dorsselaer. In de klasse L-zwaar ging de zege met 127 punten naar Anton Brakman met Vulco. De Koe wachtse amazone Jolanda Loot- ens toonde zich in het zadel van Glorga de beste in M-licht. Su zan Malcorps, afgelopen week met Giovanni nog goed voor een topplaats in Indoor Zeeland, bleef met 116 punten in M-zwaar beneden de verwachtingen. Zij zag zelfs de eerste plaats aan haar neus voorbijgaan, omdat Adrie Hamelink met Fresco op gelijke hoogte eindigde en op het beslissende onderdeel beter scoorde. Natasja Hertogh eiste met Tuaq de hoogste eer op in de klasse Zwaar. Uitslagen Z: 1 Natasja Hertogh' Tuaq. Zwinr.. 183; 2 Peter Kosters.' Zypher, Graeve Jan. 181. 3 Jeannot Bakker/Bhzzard, Zwinr 170. M2: 1 Adrie Hamelink/Fresco. Hulst. 116; 2 Suzan Malcorps/Giovannie. Zwinr 116 M 1 Jolanda Lootens/Glorga. Luctor et Emergo.124: 2 Jan Noord- hoek/Edwin. Zwinr.. 121: 3 Donny Morel/Atlete, Zwinr 120. L2 1 Anton Brakman/Vulco. Zwinr. 127; 2 Ma rian Martens/Caitwick. Zwinr122; 3 Ingrid de Miliano/Cina. 120. L 1 Mare Broodman/Gernt, Zwinr 128, 2 Jan Noordhoek/Ferini, 128; 3 Christian van Dorselaar/Harvy. Hulst. 125. B: Luc Savat/Hercules, Zwinr123; 2 Angelique Basting/Hugo. Zwinr 120, 3 Marianne Houwer/Trosha. Oranjer119. GRONINGEN (ANP) - Het ziet er naar uit dat Friso Nij boer zich binnenkort groot meester mag noemen. De Amsterdammer ruïneerde in de zevende ronde van het Internationale schaaktoer nooi van Groningen in tijd nood de pionnenstructuur van Larry Christiansen en zette de Amerikaan zelfs mat. Na die winst heeft Nijboer voor het behalen van zijn tweede grootmeesternorm uit de laatste twee ronden nog één punt nodig. Hij speelt met zwart tegen Artur Joesoepov en met wit tegen hekkesluiter Janis Klovans. Joesoepov won van Klovans en kwam daardoor aan de leiding naast Jeroen Piket en Curt Hansen, die hun on derlinge duel na zeventien zetten voor gezien hielden. Anthony Miles deed een stapje terug door een verras sende nederlaag tegen Eduardas Rozentalis. Groningen, Internationaal toer nooi zevende ronde Invitatie- grootmeestergroep. Joesoepov iRusi-Klovans (Leti 1-0. Nijboer iNedi-Christiansen (VSti 1-0, Mi les (GBri-Rozentalis (Liti 0-1, Beljavski (Oeki-Goerevitsj (Bel) afg Hansen i Nedi-Piket (Nedi 'i-Vi Stand: 1 Piket, Hansenen Joesoepov allen 4 pnt. 4 Nij boer, Miles en Rozentalis allen 4 pnt. 7 Beljavsk en Goerevitsj 3 pnt en 1 afg.partij. 9 Christian sen 2 pnt. 10 Klovans Vi pnt Open-grootmeestergroep: Renet Frai-Glek (Rusi 1-0 Kuczynski (Poti-Markowski (Pol) ts-Vi, Dvoirys iRusi-Anastasian (Armi 1-0. Schneider (Oeki-Sjipo (Rusi 0-1. Rolsjtein lOeki-Kanunski (Poli 1-0, Savtsjenko (Rusi-Da- vies ilsr) 1-0. Clfuentes (Nedi- Kohlwever <Duii De Boer (Nedi-Malisauskas iLiti 1-0. Van der Werf (Nedi-Finegold (VStt fi-Vi, Hedke (Dui)-Brennink- meijer iNed< 0-1. Thomas Ernst (Zwei-Li Yang Hsu (Sim 0-1 stand aan kop 1 Renet 6'2 pnt. 2. Dvoirys. Kuczynski. Markows- kl. Rotsjtein, Savtsjenko en Sji- pov allen 5'j pnt. 8 De Boer. Brenninkmeijer. Cifuentes en elf andere spelers allen 5 pnt 129; 3 Willeke Wondergem/Ajax No- mer, Oranjezon, 122; 4 Margreet Wal- raven/Valentijn, 121; 5 Rebecca van denIJssel/Udo, Oranjezon, 120; 7 Jo landa Verton/Tamara, Paardebloem, 117; 10 Nadine Timmerman/Telstar, Oranjezon. 111. M 9rubriek 28b)" 1 Franka Reynierse/Rapid Star, Schel destad, 122; 2 Eva Koedoot/Rocket, 120; 3 Johan Nachtegaal/Pancheran N, Hoekser.. 120; 5 Jeroen Dees/Whit- te Feet, Luctor et Emergo. 117; 8 Rianne Wondergem/Dora, Gouwe Reyers. 114; 10 Annet Koster/Mon Cherie D, Z-Bev., 113. L2 (rubriek 27a): 1 Christian van der Plasse/Sil- ver Shadow. Paardebloem. Z-Bev 130; 2 Katelijn Hertogs/Katinka. Plantager.. 130: 3 Jenneke Overduin /El Shamal, Markiezaat. 128; 5 Miran da Francke/Reggie. Gouwe Reyers, 122; 6 Chaenne de Witte/Misty, Zwinr 122; 10 Tessa de Vne//Vitesse. Paardebloem, 121 L2 (rubriek 27b): 1 Katelijn Hertogs/Katinka. 129: 2 Co- rina Zoeteweij/Look Outs Ki. Z-Bev 125; 3 Tessa van de Vrie/Vitesse, 124: 5 Knsta Pluymers/Cupiodo, Paarde bloem, 122; 8 Chaenne de Witte/Mis ty. 117, 10 Jacqueline Walraven/Ad miraal. Oranjezon, 117 L (rubriek 25a): 1 Annemiek van der Vor/Jiske. Markizaat. 130: 2 Nicolien Kapteyn/ Fentje, Burghtr.. 127: 3 Tamara Lan- genberg/T-Dream. Markiezaat. 126; 8 Rozemarijn Ideler/Grana. Schelde stad, 122; 9 Eva van IJseldijk/Chiara Beron. Oranjezon. 122 LI (rubriek 25b): 1 Ellen van Turnhout/Valantre. Sé-Ros. 128. 2 Marieke van Turnhout 'Rashida. Sé-Ros, 126; 3 Evelien Knop/Tjorea. Striener 125; 5 Jac queline Walraven.'Admiraal. 120. 6 Christian van der Plasse/Silver Sha dow. Z-Bev 118; 9 Conna Zoetewey Look Out's Ki, 117; 10 Martje Moer- land/Petrushka. Z-Bev.117 B (ru briek 24a) 1 Ralf Reyenga/Gusta, Heerjansr 129; 2 Maaike Bierstekers iTrisca, Koekse R 128: 3 Jerina Bor/ Rianne, Weelr. 127; 7 Sander Weug/ Sally van de KerVlaanderyse R 118; 10 Colinda CornelissensHondy Girl, Hulst. 112 B (rubriek 24b). 1 AÏ- bertine Joosse/Freedom. Oranjezon. 130: 2 Sophie de RipamseLMonsieur H.A.. Grensr. 129. 3 Marloes van TurnhouUJaqueline. Sé-Ros, 128; 4 Marsia Weug/Xhantos, Vlaandertse R.. 126; 5 Annechien Bouwens/ Beauty, Sé-Ros, 126, 6 Aline Prevost 'Goldy Priscil. Sé-Ros, 125; 8 Caro- lien van der Plasse/Inca, Z-Bev 120; 9 Elze Blankenburgh/Foxy, Sé-Ros. 118; 10 Angele Kloosterman/Rocky, Sé-Ros, 118 B (rubriek 24c1 Nicoie Vanbesien/Fatouch. Scheldestad, 130; 2 Marlies Nijse/Sjors. Weelr., 129, 3 Brecht van Tumhout/Jacqueline, Se-Ros. 128; 6 Hadda Ait Oukdim/ IBN Gaisha. Z-Bev120, 7 Barbara Gotte/Prinscess Charminn, Walche ren. 117; Gaby Wiemnans/Carolien, Burghtr.. 116. 10 Martin de Kroo/ Happy Unska, Scheldestad. 115. B (rubriek 26a): 1 Sander Weug/Sally van der Ker, 131; 2 Ralf Reyenga/ Gusta, 129; 3 Sophie de Rispainsel. Grensr 127; 5 Jerina Boer/Rianne. 125 B (rubriek 26b) 1 Sander Baron/ Elegance/Plantager 126; 2 Martin de Kroo/Happy Uriska, 123; 3 Nicole Vanbesien/Fatouch. 121; 5 Katja de Groes/Foxy. 118. 6 Angela Klooster man/Rocky. Sé-Ros, 118: 7 Carolien van der Plasse /Inca, 118; 8 Marisca Weug/Xhantos, 117; 9 Hadda Ait Oukdim/Ibn Gaisha, 117; 10 Rachael de Vries/Manolito, Oranjezon, 116 ROTTERDAM (ANP) - Het Ne derlands damteam heeft in de derde wedstrijd van de inter land tegen Senegal de winst kansen niet benut. Twee keer nam het nationale team de lei ding, maar beide keren kwam Senegal weer op gelijke hoogte. Na bijna zes uur moest Hein Meijer ook in remise berusten, waardoor Senegal met een ge lijkspel wegkwam. Met nog één wedstrijd te spelen, leidt Neder land met 33-27. Nederland nam al heel vroeg in het duel de leiding dankzij de benjamin van het team. Anton van Berkel. De speler uit Waalre bouwde tegen Mbengue een fraaie aanvalsstand op, brak naar dam door en besliste bin nen drie uur de partij in zijn voordeel. De vreugde over die voorsprong was echter van korte duur. De bepaald niet in vorm zijnde Wieger Wesselink, de eer ste twee dagen al behoorlijk on der druk gezet door zijn Senega lese tegenstanders, liep tegen zijn eerste nederlaag op. In een aanvankelijk klassiek- achtig spelgenre kreeg de Neder lander problemen in de'ontwik keling. die door Sidibé handig werden uitgebuit. Wesselink probeerde met een gambiet de partij nog te redden, maar bleek in het eindspel kansloos. Samb en Gerard Jansen kwa men als eerste van de top-vijf re mise overeen. De Huissenaar had - evenals in het WK in Tou lon - wel een licht voordelige aanvalsstand. maar kon geen zwakten in de Senegalese defen sie vinden. Wiersma en N'Diaye zochten in een positioneel en boeiend duel tevergeefs naar winstmogelijkheden. Sijbrands gaf het Nederlandse team weer uitzicht op een posi tief resultaat door een zege op Der. Aanvankelijk de lange vleu gel aanvallend, zorgde de oud wereldkampioen er aan de an- Anderlecht en Van Vossen praten verder BRUSSEL - Peter van Vossen en Anderlecht zijn nog niet ak koord over het tussentijds ver lengen van het contract, dat de speler met de Belgische topclub heeft. Tijdens een gesprek, dat gistermiddag plaats vond, maakte Van Vossen, die werd bijgestaan door zijn zaakwaar nemer Peter Gerards, zijn ver langens bekend. Het onderhoud had een positief karakter, maar beide partijen vonden elkaar nog niet. Van Vossen: „De plannen, die wij op tafel hebben gelegd, zijn be spreekbaar. Besloten is, dat we vóór 15 januari opnieuw gaan praten. Ik wacht gewoon af en hoor dan wel wat Anderlecht wil." dere kant voor dat Der ook daar weinig bewegingsvrijheid kreeg. In de slotfase liep de Afrikaan aan alle kanten vast en was een doorbraak van Sijbrands vol doende om Der tot capitulatie te dwingen. Op het vierde bord zocht Hans Jansen het avontuur tegen Ba. die daar met ongelukkig mee was. Jansen kreeg het behoorlijk zwaar, vond in de tijdnoodfase niet de juiste voortzettingen en vocht daarna ruim een uur te vergeefs tegen de nederlaag. Ba gaf hem in het eindspel geen kans. waardoor de tussenstand 9 -9 werd. Alles hing toen af van Hein Meij er, die tegen Sene een betere po sitie had veroverd. Maar de Se- negalees overwon alle moeilijk heden, ook al omdat Meijer in de slotfase mogelijk niet de beste variant koos. Ogenschijnlijk leek de vijf-om-vijf stand per spectiefrijk, maar Sene vond het juiste antwoord. Rottterdam Derde wedstrijd Neder land - Senegal 10-10; Sijbrands Der 2 -0, Wiersma - N'Diaye 1-1, G. Jansen - Samb 1-1, H. Jansen - Ba 0-2. Meijer - Sene 1-1. Wesselink - Sidibe 0-2, Kra- jenbrink - E H Diallo 1-1, Van Leeu wen - B. Diallo 1-1. Van Berkel - Mbengue 1-1, Oudshoorn - Diaw 1-1 Stand na drie wedstrijden- 33-27 voor Nederland. Zaparod^je (Oek) WK junioren Eindstand 1 Georgiev (Rus) 16 (uit 9 partijen), 2. Maximtsjoek (Oek) 12, 3. PaegleiLet) 11,4 Nosevitsj(WRui 11, 5. Foerman (Rus) 11,7 Kemperman (Ned) 10. 14 Thijssen (Ned) 10 Leeuwarden. Internationaal toer nooi, belangrijkste uitslagen: derde ronde Gantwarg (WRu) - Schwarz- rnan (Rus) 0-2, Prosman (Nedi - Tsjoelkow (Rus) l-l. Presman (WRui - Valnens (Lel) 1-1, Scholma (Nedi - Buurke (Nedl 2-0, Lewina (Oek) - Van der Pal (Ned) 1-1. Keisels (Let) - Boe- lat(WRu) 1-1. vierde ronde Schwarzman - Pros man 1-1, Tsjoelkov - Scholma 1-1, Van Dusseldorp (Ned) - Lewina 2-0, Spoelstra iNed) - Presman 0-2. Valne- ris - Bakker (Ned) 2-0, Keisels - Lem- stra (Nedl 2-0, Noorman (Ned) - Gant warg 1 -1 Stand aan kop: 1 Schwarz man 7, 2. Tsjoelkov. Presman. Schol ma, Valneris, Prosman, Keisels en Van Dusseldorp 6. 09.00-13.00 van sport. 13.00-14.00 14.00-18.00 van sport 17.10-17.15 18.00-19.00 18.45-19.15 19.00-01.00 van sport 19.30-20.00 21.30-22.00 21.30-22.00 22.15-22.30 naai 22.30-22.55 EURO: Diverse takken EURO: Eurogoals EURO: Diverse takken Old 2: Sport Heute. EURO: Eurogoals RTL Sport. EURO: Diverse takken BRT 1: Sport. BRT 2: Sport BBC' 1: Sport Ned 3: Studio Sport Jour- BRT 1: Sport van onze medewerker STEKENE - De kans op een overwinning van het Zeeuwse zijspanduo Zuidhof/Den Dek ker is tijdens de internationale motorcross in het Belgische Stekene maar even aanwezig geweest. Nog geen vier ronden heeft het Zeeuwse duo zich kunnen mani festeren, maar door materiaal- pech haalde het de finish niet. Voor de beste Zeeuwse presta tie zorgde de in Belgie wonende Jack Westdorp, die bij de inter nationalen een derde plaats be haalde. Het zag er reeds direct na de start naar uit dat Zuidhof/Den Dekker kanshebbers zouden zijn voor de overwinning. Na een minder goede start zat het Beve landse duo al snel bij de kop groep van vijf combinaties. Maar in de derde ronde gaf de motor de geest en moesten zij te leurgesteld het rennerskwartier opzoeken, waar bleek dat de mo tor niet te herstellen was. Bij de internationalen reed Jack West dorp, winnaar van vorig jaar een puike wedstrijd, maar hij onder vond nog te veel hinder van een oude blessure om door te stoten naar de kop. Tweede beste Zeeuw werd Gianni de Jonge, die bij de nationalen 250/500cc een negende plaats pakte en daarmee provinciegenoot Erik van der Wekken net één punt voor bleef. Ad Geldof plaatste zich als beste Zeeuw bij de junio ren 250/500cc met een negende plaats. In de overige klassen plaatsten de Zeeuwen zich niet bij de eerste tien. Uitslagen Inters 250/500 1 Rik Claus. 3 Jack Westdorp, 16 Patnck Pies- sens. 21 Herman van den Bos; open 125cc: 1 Lieven Devijlder. 21 Ronnyn van Hove; Junioren 250/500cc: 1 Gino van Kerrebroeck. 9 Ad Geldof. 18 Tom Compiet; Nationalen 250/500cc: 1 Tony Hermans, 9 Gianni de Jonghe. 10 Enk van der Wekken. 13 Sam Jan sen; V T.-klas: 39 Pascal Adriaense

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 17