Aardenburg is weer terug bij af PZC Kerststal komt tot leven jVIeerderheid raad Sluis wil nieuw parkeerterrein ;PvdA Hontenisse Jn de maag met faadslid Visser H. Scholten blijft kans maken voor culturele prijs Doormangroep verdeelt taken voor wederopbouw provincie 17 bezuinigingsvoorstellen oppositie grotendeels verworpen ïosVoet BS® Brandweer Breskens ontbreekt bij komst van nieuw voertuig Zeeuws Orkest moet afzien van concert Liverpool Oratorium DONDERDAG 24 DECEMBER 1992 !t: 3 '2Sq pn onze verslaggever zorHARDENBURG - Een week .^Hng leefden de Aardenburgse Oppositiepartijen D66, PvdA, w- WD en Lijst Rammelaere in de N'laan dat ze na twee jaar 'praten lonigen dovemansoren' eindelijk b een politiek succesje afste- ^%nden. Dinsdag viel hun ia' 4oom evenwel in duigen. Na s- "|ven dagen bedenktijd en in to tal meer dan zeven uur verga- icetren, maakten de coalitiegeno- sd. |n Gemeentebelangen en CDA i. l(|snog korte metten met de ertyrintig alternatieve bezuini gingsvoorstellen die tijdens de 0 l$rste zitting van de begro tingsbehandeling op 15 decem- 4.30er door de oppositie waren in- ediend. De 'kleine vier' keer- iee#n zich op hun beurt tegen de iieifgroting 1993. 8 ïelechts vijf suggesties van de op- psitie haalden de eindstreep, „„■J/aalf voorstellen werden door mk>olitie bekeurt Schoondijke rj 45 hardrijders t. CHOONDIJKE - Bij een snel- e zfidscontrole aan de Willems- jeg in Schoondijke zijn woens- e ^gmiddag tussen half twee en lS Sart voor drie 25 automobilis- »n geverbaliseerd. In totaal jseerden 298 auto's de con sole. De hoogst gemeten snel heid bedroeg 84 kilometer per ir. Er geldt ter plaatse een ma- mum van 50 kilometer per uur. geslaagd - De uit Terneuzen jkomstige A. Y. R. de Witte is n de Academie voor Lichame- Hke Opvoeding in Tilburg ge laagd voor het examen docente (chamelijke opvoeding. (Advertentie) 1ERKBANDEIM1 bij ons het laagst in prijs Informeer vrijblijvend r SINDS 1910 VERTROUWD VAKMANSCHAP; fred. van Eedenstraat 1 lERNEUZEN Tel 01150-13456 j hof te Zandeplein 17 KLOOSTERZANDE "Tel. 01148-1412 de raadsmeerderheid verworpen en de overige drie werden in de loop van het beraad ingetrok ken. Over één ding waren alle partijen het roerend eens: Aar denburg is weer terug bij af. 'Ei gen schuld', zo hielden Gemeen tebelangen en CDA de vier frac ties aan de overzijde van de tafel de spiegel voor. In het Aardenburgse gemeente huis is alles inderdaad weer 'nor maal'. In de loop van de raads vergadering regende het dins dag als vanouds over en weer verwijten. Beide kampen hiel den in een chaotische sfeer gro tendeels krampachtig vast aan hun eigen invulling van de ge meentebegroting. „Wij kunnen instemmen met een aantal voor stellen van de oppositie. Dan mogen wij ook wat wisselgeld verwachten", zei een zichtbaar getergde F. van Dongen (Ge meentebelangen Dubbeltjes PvdA-fractievoorzitter A. Keij- mel-Cambier speelde de bal di rect terug. „Het wisselgeld dat wij van de beide coalitiepartijen hebben gekregen, bestaat slechts uit enkele dubbeltjes. Wij hebben hier voorstellen op tafel gelegd, die leiden tot zo'n honderdduizend gulden aan be zuinigingen op de gemeente-uit gaven. Jullie bieden hooguit een duizendje. Ik heb het idee dat CDA en Gemeentebelangen met hun wethouders geen daadwer kelijke maatregelen durven te nemen en de eigenlijke proble matiek voor zich uitschuiven naar 1994." De discussie spitste zich vooral toe op de door D66, PvdA, WD en Lijst Rammelaere gewenste personeelsstop bij alle gemeen telijke diensten. Tevens hadden de vier fracties voorgesteld om voor 1993 de investeringen te be vriezen. Enkel een bezuiniging op dergelijke forse kostenposten zet zoden aan de dijk, zo voerden ze aan. De weg die het college en de coalitiepartijen bewandelen ('hier en daar een beetje wegha len') loopt dood, vreest D66-frac- tievoorzitter W. Westphaal. „On ze voorstellen geven aan dat de gemeente eerst het mogelijke bij zichzelf moet halen en dan pas moet gaan snijden in voorzienin gen voor de burgers." Hoewel Gemeentebelangen en CDA vorige week in hun alge mene beschouwingen te kennen hadden gegeven eveneens voor stander te zijn van een 'inkrim ping' van de personeelskosten, haalden ze gisteren op dit punt bakzeil. Ze sloten zich alsnog aan bij de motivatie van wethou der R. van de Wijnckel (CDA) en burgemeester E. Jongmans dat zo'n maatregel in verband met de achterstand in diverse werk zaamheden onverstandig zou zijn. Voor de door de oppositie voorgestelde investeringsstop was het van het zelfde laken een pak. Westphaal en zijn medestanders gingen echter niet helemaal met lege handen naar huis. Mede danzij de dissidente opstelling van W. Gijsel (Gemeentebelan gen) stemde een meerderheid (D66, PvdA, VVD, Lijst Ramme laere en Gijsel) van de raad voor het aanblijven van de gemeente lijk museumbeheerder. Een be zuiniging op die post zou uitein delijk de sluiting van het mu seum tot gevolg hebben, menen de voorstemmers. De raad besloot verder unaniem een studie te laten uitvoeren naar privatisering van de be graafplaatsen in de gemeente. de hoogte van de rioolheffing met ingang van 1994 afhankelijk te maken van het waterverbruik per huishouden en de beheer- kosten van het Hof van Eede te rug te dringen door een beroep te doen op meer zelfwerkzaam heid van de gebruikers van het gemeenschapscentrum. Ook moet het college voortaan bij een voorstel dat leidt tot onvoor ziene structurele uitgaven dui delijk aangeven hoe dit de vol gende jaren financieel kan wor den gedekt. Gemeentebelangen en CDA de den bovendien een beetje water in de wijn voor wat betreft de peuterspeelzaal. De ouderlijke bijdrage wordt volgend jaar wel iswaar met een knaak verhoogd tot 7.50 gulden per kind per dag deel. maar de stichting wordt minder in haar subsidie gekort dan in eerste instantie de bedoe ling was. Voor het vervoer van schoolkinderen uit Sint Kruis wordt gezocht naar de mogelijk heid van een centrale opstap plaats. Burgemeester Jongmans verwacht hierover rond februari uitsluitsel te kunnen geven. Het Talent bracht woensdag in Sluiskil de kerststal tot leven. foto Oscar van Beest SLUISKIL - Ter afsluiting van de decemberactïe van de onder nemersvereniging Samen Sterk in Sluiskil brachten de leden van de jeugd-cabaretgroep Het Talent woensdagmiddag en - avond een speciale kerstuitvoering voor de levende kerststal bij het multifunctioneel centrum Het Meulengat. Na de avondvoorstelling volgde de trekking van de eindejaarsac tie, waarbij de familie R. Kortvriendt de hoofdprijs, een weekein de Euro Disney, in de wacht sleepte. De decemberactie. de kerst stal en het optreden van het jeugd-cabaret was een gezamenlijke actie van de ondernemersvereniging, de stichting Gildefeesten. Het Talent en de huiscommissie van Het Meulengat. De kerststal bij Het Meulengat blijft nog tot nieuwjaarsdag voor het publiek te bezichtigen. an onze verslaggever rut1 LUIS - Aan de Nieuwstraat in luis wordt binnen een zo kort ogelijke termijn een nieuw arkeerterrein aangelegd. Een lime meerderheid van de ge- eenteraad stemde dinsdag in et een voorstel van burge- eester en wethouders de bijna ier hectare landbouwgrond an H. van de Vijver voor dit oei aan te kopen. Iet de aankoop en inrichting is de eerste fase een investering :moeid van anderhalf miljoen ilden. Het parkeerterrein moet laats gaan bieden aan zo'n vijf enhonderd auto's. Daarnaast estaan er plannen om op het erceel een centraal distributie centrum te bouwen, van waaruit de winkels in de binnenstad van Sluis kunnen worden bevoor raad. Tevens spelen b en w met het idee om er een nieuwe brand weergarage neer te zetten. Met het gisteren genomen be sluit heeft het bestuur van de Belfortstad een eerste stap gezet naar de uitvoering van de aanbe velingen uit het rapport Sluis naar een hoger peil. In deze noti tie wordt geconsteerd dat het 'toeristische blik' zo snel moge lijk uit de woonwijken van het oude centrum moet verdwijnen, opdat de omgeving leefbaar blijft voor de eigeninwoners. Het onderzoek wees eveneens uit dat het West-Zeeuws-Vlaam- se grensstadje er goed aan doet extra parkeerruimte te schep- an onze verslaggever LOOSTERZANDE - De PvdA ifdelingsbestuursleden M. Ie •toy (voorzitter) en R. Sikkele- us (secretaris) waren woens- agavond net na de Hontenisser g aadsvergadering 'met stom heid geslagen'. Ze verwachtten t 'hun' raadslid mevrouw C. 'isser haar afscheid aan haar i aadscollega's zou hebben aan- ekondigd. Maar toen burge- Cester Th. Steenkamp vroeg 'mevrouw Visser nog iets t 'oor de rondvraag' had, ant woordde de PvdA'ster: „Nee, j ank u voorzitter." I isser zei na de raadsvergade- ing dat ze binnen haar partij Cnenkort om 'opheldering' zal gen over uitspraken van Le ty en Sikkelerus. Beide afde- gsbestuurders verklaarden ag desgevraagd tegenover ;ze krant dat Visser maandag ijdens fractieberaad had aange kondigd dat ze, om persoonlijke edenen, begin volgend jaar wil le aftreden. Volgens Visser was iet kranteartikel gebaseerd op 'smerige, verkeerde bronnen', laar Le Roy (ook nummer twee 'P de lijst en daarmee eventueel jj3 ipvolger van Visser) en Sikkele- is namen hun woorden woens- niet terug. Visser had hen ^naandag laten weten dat ze ver- tiegd zou uittreden en het af- lingsbestuur was onaange naam verrast dat het enige so ciaal-democratische raadslid in Hontenisse twee dagen later op die beslissing terugkwam. Wenskaart De twee afdelingsbestuursleden vermoeden dat raadslid Visser het afdelingsbestuur als kwade genius ziet achter een wenskaart voor de inwoners van Zeeuwsch -Vlaanderen. Via die kaart wen sen de PvdA-lijsttrekkers van de acht gemeenten hun medebur gers 'een rooskleurig 1993'. Ach ter 'Hontenisse' staat echter niet de naam van mevrouw Visser, maar die van mevrouw Le Rov. Een 'foutje' van de coordinator van het PvdA-regioberaad. de Axelse wethouder J. van Schaik. bekende deze ruiterlijk. Door het uitlekken van het voor genomen aftreden van het Hon tenisser PvdA-raadslid voelt het afdelingsbestuur zich nu in een onwerkbare situatie gemanoeu vreerd. Le Roy en Sikkelerus willen nu zo snel mogelijk in con tact treden met het bestuur van het Gewest Zeeland. „We moe ten ons, in samenwerking met het gewestbestuur. beraden over te nemen stappen. Op dit moment weten we niet direct wat ons te doen staat", ver woordde Le Roy nogmaals haar verbijstering over het uitblijven van Vissers afscheidsrede. pen. Tijdens zon-, feest- en hoog tijdagen raakt Sluis regelmatig verstopt door een omvangrijk publiek (jaarlijks enkele miljoe nen bezoekers), dat de Middel eeuwse vestingsplaats met de auto aandoet. Studieperiode In de raadsvergadering van vori ge week donderdag leek het er nog even op dat drie van de vier fracties het collegevoorstel zou den dwarsbomen. Het bleef evenwel bij een kleine opstop ping. PvdA, CDA en D66 wilden (in verband met de forse investe ring) een langere studieperiode, omdat ze het definitieve voorstel pas kort voor de vergadering on der ogen hadden gekregen. De vijf dagen bedenktijd bleken in het voordeel van b en w te heb ben uitgepakt. Enkel D66 keer de zich tegen het plan. Volgens fractievoorzitter H. J. Masclee kleven er aan de aankoop en in richting van het terrein teveel fi nanciële risico's voor de ge meente. „Niemand kan garande ren dat de intensiteit van het be zoekersaantal de komende jaren zal toenemen. Mogelijk krijgen we zelfs het tegendeel te zien. Door de economische recessie en het opengaan van de Europe se grenzen zou de belangstelling van de (koop(toeristen voor Sluis wel eens kunnen afnemen. Als ik sommige van onze onder nemers mag geloven is die ten dens nu al merkbaar", voerde Masclee aan. De democraat vreest bovendien dat de investe ring in het parkeerterrein de eerst komende jaren ten koste gaat van andere 'broodnodige plannen en ideeën' die op de Sluisse bestuursburelen ligt, Overtuigd De fracties van CDA. PvdA en WD zijn minder somber. Ze zijn overtuigd van de noodzaak en haalbaarheid van het plan. „Parkeren in Sluis levert de ge meente gelukkig nog steeds geld op in plaats dat het ons wat kost. Ik zie niet in waarom dat in de nabije toekomst zal verande ren". aldus PvdA-fractievoorzit- ter J. Boogaard Burgemeester M. L Everaers was het helemaal met de visie van de sociaal-democraat eens. „Maar mocht het tezijnertijd toch de verkeerde kant opgaan, dan behoudt de gemeente de gronden en hun waarde en kun nen we er via een andere bestem ming alsnog ons voordeel mee doen." De raad ging eveneens akkoord met het voorstel om Van de Vij ver een ruim vijf hectare groot perceel (gemeentelijkei land bouwgrond te verkopen, waar hij zijn bedrijf voort kan zetten. Het 'nieuwe' verbindingscommandovoertuig van de brandweer in Breskens werd woensdag afgeleverd. foto Oscar van Beest van onze verslaggever BRESKENS - De verhouding tussen het brandweerkorps van Breskens enerzijds en de centrale korpsleiding (onder wie burgemeester J. Kruize) anderzijds is danig ver stoord. Woensdagochtend werd andermaal duidelijk dat de brandweerlieden uit het vissersdorp nog steeds behoorlijk kwaad zijn over de gang van zaken rond de vervanging van hun verbin dingscommandovoertuig. Vertegenwoordigers van het Bressiaanse korps bleven weg bij de aflevering van de 'nieuwe' bus aan de kazerne in de Weijkmanlaan. Postcommandant W. P. J. Ca- rels wijt de afwezigheid van hemzelf en zijn korpsleden aan het feit dat ze niet op de hoogte waren van de precieze afleveringsdatum. „Mij is ver teld dat. de wagen zeer waar schijnlijk nog dit jaar door het korps Oostburg aan ons zou worden overgedragen. Maar een datum is niet genoemd", aldus Carels. Centraal brandweercomman dant C. J. A. Kolijn laat desge vraagd echter een heel ander verhaal horen. Hij benadrukt dat hij zijn postcommandant. maandagavond om half elf heeft opgebeld met de mede deling dat het busje de vol gende dag zou worden voorge reden in de Weijkmanlaan. „Waarom er dan niemand was? Carels heeft me verteld dat hij woensdag niet thuis was en dat hij geen kans zag om nog wat van zijn collega's op te trommelen." Ombouwen De wrevel bij het Bressiaanse korps ontstond in februari dit jaar. Burgemeester en wet houders van Oostburg beslo ten het voormalige busje van de afdeling gemeentewerken te laten ombouwen tot een verbindingswagen voor de brandweer in Breskens. Een nieuw voertuig was b en w te duur De gemeenteraad stem de met het voorstel in. Dit zeer tot ongenoegen van de brandweerlieden uit het vis sersdorp. die liever geen twee de-hands auto hadden gehad. Postcommandant Carels zou daarop al het mogelijke in het werk hebben gesteld om de vervanging van de oude com mandowagen van zijn korps tegen te werken, zo was de aantijging die hem begin deze maand ten deel viel in de ge meentelijke commissie alge meen bestuurlijke zaken, Burgemeester Kruize verweet de postcommandant (tevens raadslid namens Dorpsbelan gen Toerisme) op het poli tieke vlak te hebben gepro beerd alsnog zijn gram te ha len. In het gemeentehuis gaan ge luiden dat de brandweerman nen van Breskens uit onvrede met de hele gang van zaken van plan zijn hun functie neer te leggen. „Onzin", aldus Ca rels. „Die pret gunnen wij ze niet. Dat is deze flauwekul trouwens niet waard ook." De postcommandant sluit even wel niet uit dat de kwestie 'nog een vervelend staartje gaat krijgen'. „Iedereen die de mentaliteit van een Bres- siaander kent, weet dat wij ons niet zonder slag of stoot overgeven. Ze doen het daar in Oostburg (in het gemeente huis) nu voorkomen alsof ik boos ben omdat ik mijn speel tje niet heb gekregen. Laat ze nog maar even in die waan. Als iedereen van het korps te rug is van vakantie, gaan we dat mooie voertuig wel eens op ons gemak bekijken. En dan zien we wel verder Centraal commandant Kolijn vindt dat Carels overdrijft, Iets simpels als een nieuwe of een gebruikte verbindingswa gen is volgens hem de ruzie niet waard „Carels heeft de hele discussie zelf opgewekt. Als hij zich rustig had gehou den en zich gewoon had neer gelegd bij het raadsbesluit, was er niets aan de hand ge weest." Zowel Carels als Ko lijn constateren dat de werk sfeer in het Oostburgse brandweerland een lelijke deuk heeft opgelopen door het voorval. Van onderling wantrouwen tussen de leden van de korpsen Oostburg en Breskens is echter geen spra ke. zo benadrukken beiden. van onze verslaggever MIDDELBURG - Het Zeeuws Orkest moet op zoek naar een nieuw muziekstuk voor de ope ning van het Zeeuws-Vlaamse festival en de cultuurmaand Zeeland. De bedoeling was om in september, in samenwerking met enkele Belgische koren, een uitvoering te geven van het Li verpool Oratorium van ex- Beatle Paul Mc Cartny. Deze heeft de uitvoering van zijn ope- ra-achtige autobiografie echter verboden. Het stuk mag. wanneer het voor het eerst in een land wordt ge speelt. alleen worden uitgevoerd door de artiesten die het oor spronkelijk op cd hebben gezet. Of anders door uitvoerenden met de hoogste artistieke kwali teit. Voor Nederland betekent deze clausule dat alleen het Con certgebouworkest het werk mag uitvoeren in samenwerking met het Groot Omroepkoor. De eerste uitvoering van het 'klassieke' werk van Mc Cartny was van het Royal Liverpool Philharmonic met koren en so listen. Het Zeeuws Orkest wilde de Belgische koren Arti Vocali. het Koninklijk Philharmonisch Koor van Antwerpen en een jon genskoor van een abdij bij de uitvoering betrekken Die com binatie is door Mc Cartny 'te licht' bevonden. F. Tavenier, voorzitter van het Zeeuws orkest is teleurgesteld door de houding van Mc Cartny. „Wij hebben onze nek uitgesto ken voor de opvoering van dit stuk en dan zie je dat het niet door gaat omdat geld en bisnis weer een hoofdrol spelen." Tave nier hoorde van het uitvoerings verbod via de Belgische part ners van het Zeeuws Orkest. Het Zeeuws orkest gaat zo snel mogelijk na de jaarwisseling met het bestuur van de cultuur maand en de organisatie van het Zeeuws-Vlaamse festival over leggen om een nieuw werk voor de openingsuitvoeringen te zoe ken. van een medewerkster TERNEUZEN - Om het vrijdag ochtend afgebrande gebouw van de Doormangroep aan de Terneuzense Zuiderparklaan weer in de oorspronkelijke staat te brengen, zijn woensdag avond verschillende commis sies in het leven geroepen. Voor zitter en groepsleider A. Frans- sen van de Doormangroep had een spoedbijeenkomst uitge schreven voor de leden en ou ders van jeugdleden, die moest leiden tot een voorlopige taak verdeling. Franssen: „De gemeente Ter- neuzen heeft ons een oude boer derij aan de Reuzenhoeksedijk en het voormalige gebouw Het Mierennest van de EOS-groep toegewezen als noodverblijven. Voor deze in gebruik genomen kunnen worden, moeten ze zo leefbaar mogelijk gemaakt wor den. Dit is voorlopig onze groot ste zorg. want als wij de activitei ten stop zouden zetten, kost ons dat leden" De Doormangroep heeft inmid dels steun ontvangen van de di rectie van het bejaardencen trum Bachten Dieke. Franssen: „De reeds in kerstsfeer ingerich te zaal voor het feest van de wel pen en de bevers was in de vlam men opgegaan. De directie van Bachten Dieke bood ons spon taan aan dit kerstfeest kosteloos in het tehuis te verzorgen, wat wij uiteraard zeer op prijs heb ben gesteld. Voorts hebben we toezegingen binnen over een be langeloze levering van stoelen en tafels voor het nieuwe ge bouw". De schade aan de inboedel be draagt volgens Franssen ruim 80 000. waarvan voor 25.000 bestond uit tent- en kampeer- materiaal. onderdeel van de niet verzekerde inventaris. „Het ge bouw was wel tegen brand verze kerd. maar de inboedel kon in verband met het niet permanent bewoond zijn van de gebouwen niet verzekerd worden Dat bete kent dat wij al het materiaal op nieuw moeten aanschaffen. De groep is niet bij machte deze kosten zelf te dragen en dus af hankelijk van sponsering, zelf werkzaamheid en hulp van ou ders. Daarom hebben wij com missies (onder meer voor PR, de bouw. financiën en inboedel) in het leven geroepen, die de werk zaamheden verder gaan uitwer ken". van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - Oud-di recteur H. Scholten van het Ter neuzense Zuidlandtheater maakt, hoewel hij al uit de regio is vertrokken, toch nog kans op de in 1994 voor de eerste keer uit te reiken 'culturele prijs Zeeuwsch-Vlaanderen'. De Hontenisser wethouder van cultuur, L. Mangnus, maakte woensdagavond tijdens de raadsvergadering een einde aan de 'verwarring' die vorige week door zijn Axelse collega J. van Schaik was gezaaid. Als de acht Zeeuws-Vlaamse gemeenten over ruim een jaar besluiten dat Scholten de prijs verdient, dan krijgt hij hem gewoon; of hij nu in Den Haag werkt of niet. Mangnus brak met zijn duidelij ke antwoord een discussie af over de zinsnede dat de culturele prijs wordt toegekend aan een 'in principe uit Zeeuwsch-Vlaan deren afkomstig persoon'. De woorden 'in principe' kunnen dus van pas komen als iemand onderscheiden zou moeten wor den die veel voor het culturele le ven van de regio heeft gedaan, maar vóór de uitreiking van de prijs is vertrokken. CDA'er A. Sponselee vroeg zich nog wel af of Scholten sowieso nog geïnteresseerd zou zijn in de 5000 gulden bedragende prijs als hij van alle commotie fond de uitreiking heeft gehoord Maar - na de verzekering dat de Honte nisser bijdrage niet meer dan 359 gulden ('nog geen negentig gul den per jaar', rekende W. Gelder land voor) - hechtte de Honte nisser raad unaniem zijn goed keuring aan de instelling van de prijs. Na het ophelderen van een aan tal onduidelijkheden in een langidradigie discussie ging de raad ook akkoord met een ga rantstelling voor het Medisch Sociaal Centrum in Hulst. Hon tenisse stelt zich garant voor zes ton, de gemeente Hulst voor het dubbele bedrag. Op aandringen van P. Mangnus (lijst P. Mang nus) worden er nog wel enkele voorwaarden aan de garantstel ling gekoppeld. „Bij de garantstelling voor de Volkshogeschool Aardenburg waren er ook wat voorwaarden meer. Voor extra zekerheid, kan dat geen kwaad", betoogde Mangnus. Het college en de ove rige raadsleden konden zich in die constatering vinden en bur gemeester Th. Steenkamp be loofde de zaak met het Hulster college op te nemen. Overigens is er weinig kans dat Hontenisse zich met de garantstelling in dé vingers snijdt, want er zijn al langdurige huurcontracten af gesloten met toekomstige ge bruikers van het centrum. Raadslid Mangnus had ook nog een vraag over het aanwijzen van een toekomstig bedrijven terrein. Steenkamp bevestigde dat b en w gesprekken hebben gehad met een kandidaat-koper voor bedrijfsgrond. B en w over leggen nu nog met onder meer een onderzoeksbureau over de kansen (lees- kosten, red) van een nieuw bedrijfsterrein in de gemeente. Het college hoopt over twee maanden met een voorstel naar de raad te kunnen komen. Korfbaltoernooi scholen telde 120 deelnemers van een medewerker TERNEUZEN - Ruim 120 basis schoolleerlingen zijn op de tweede dag van het schoolkorf- baltoernooi in de Terneuzense sporthal Het Zwaantje in actie gekomen. Er werd gespeeld in de leeftijdcategorieèn voor groepen drie en vier (zes- en ze ven-jarigen) en de groepen vijf en zes (acht- en negen-jarigen). De Prins Willem van Oranje school heeft in beide catego rieën de titel opgeëist door met veel inzet en enthousiasme vele wedstrijden te winnen. In de fi- nalestrijd bij groep vijf en zes won het team van de Prins Wil lem van Oranje school met 4-1 van Torenberg 1 uit Zaamslag. De strijd om de derde en vierde plaats tussen De Wiekslag en Torenberg 2 einigde onbeslist (0 -0), terwijl ook de wedstrijd om de vijfde en zesde plaats tussen Oude Vaart 1 en Oude Vaart 2 doelpuntloos bleef. De eindstand bij de groepen vijf en zes: 1 Prins Willem van Oranje 1. 2 Torenberg 1.3 Wiekslag. 4 Torenberg 2. 5 Oude Vaart 1. 6 Oude Vaart 2. 7 De Hille. 8 De Stelle Groepen drie en vier: l Prins Willem van Oranje. 2 De Stelle. 3 Wiekslag

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 57