Openbaar onderwijs ongerust Familie-orkest Toutages heeft het druk met de kerst Klachten patiënt vinden gehoor bij ziekenhuisgroep Vijf bezwaren tegen nieuw brugregime Kanaal Walcheren Belangstelling voor minimafondsen het eerste jaar matig Vlis sing se wethouder: Schaalvergroting mag positie scholen niet verzwakken ^Melancholische muziek vanachter mistflarden A. J. de Broekert krijgt erepenning gemeente Domburg Zeeuws Orkest moet afzien van concert Liverpool Oratorium r gn onze verslaggever LISSINGEN - De openbare ba- sscholen in Vlissingen mogen et verzwakt uit de schaalver- oting in het basisonderwijs voorschijn komen. De Vlis- ngse wethouder C. de Keijzer ui onderwijs wil in de eerste laats kwalitatief goede, le- snsvatbare scholen scheppen, aar hij houdt ook rekening et de positie van het openbaar iderwijs ten opzichte van het jzonder onderwijs. „Ik ben nslotte voorzitter van het be- uur voor openbaar onder ijs." e Keijzer heeft wel geprobeerd et de christelijke en andere bij- ndere schoolbesturen een ge- menlijk overleg over schaal- irgroting in Vlissingen te be nnen. Dat is mislukt. De bij- ndere scholen zetten liever Ifstandig een eigen marsroute t. De Keijzer heeft daar geen oblemen mee, al vindt hij het mmer. Gezamenlijk overleg id kunnen leiden tot een goe- effectieve spreiding van latristelijke en openbare scholen rer Vlissingen en Oost-Sou- urg. e gemeente Vlissingen heeft t op heden in alle openheid de uitgestippeld, waarlangs e schaalvergroting in het open aar onderwijs gestalte moet ijgen. Twee openbare scholen ie Frans Naerebout en Pieter luwerse - hikken tegen die jenhartigheid aan. 'Het bijzon- ;r onderwijs krijgt de gelegen- ;id achter gesloten deuren zijn an te trekken en bij te stellen', ebben zij opgemerkt. De Keij- „riï deelt die ongerustheid niet. let openbaar onderwijs blijft k et minimaal één school in één ijk aanwezig. Het mogen er ook ree zijn." e wijken waarover De Keijzer et heeft, zijn: binnenstad, Scheldebuurt en liddengebied (President Roo- iveltlaan en omgeving), met rie openbare basisscholen. Paauwenburg, met twee open- A are basisscholen. Groot-Lammerenburg (Rosen- lisurg, Bossenburgh, Papegaai- ïburg, Westerzicht en West- In^eslaagd - De uit Temeuzen komstige A. Y. R. de Witte is an de Academie voor Lichame- jke Opvoeding in Tilburg ge- ;iï aagd voor het examen docente tamelijke opvoeding. de •- Souburg), met drie openbare ba sisscholen. - Oost-Souburg, met vier open bare basisscholen. Ouders, leerkrachten en ge meente-ambtenaren gaan per wijk in een werkgroep aan de slag om uit te maken hoe de schaalvergroting in het vat moet worden gegoten. De Keijzer kan slechts gissen over het resultaat van dat overleg. De gemeente raad heeft al wel aangegeven wat de ideale omvang van toe komstige basisscholen moet zijn: 200 tot 250 leerlingen. Die aantallen bieden de beste garan tie voor een 'onbezorgde' toe komst. De nieuwe basisscholen zitten dan vèr buiten de geva renzone. De opheffingsnorm in Vlissingen wordt immers na 1 augustus 1996 minimaal 151 en maximaal 158 leerlingen per school. Nevenvestigingen De Keijzer merkt nadrukkelijk op dat het door de gemeente raad aangegeven aantal leerlin gen een streefgetal is. „Als de werkgroepen goed beargumen teerd tot kleinere scholen ko men, is dat bespreekbaar." Hij vond in eerste aanleg ook dat ne venvestigingen niet mogen voorkomen. Als scholen fuseren, zouden die in één pand onderge bracht moeten worden. De wet houder zwakt dat standpunt af. „Een nevenvestiging mag, maar de werkgroepen moeten zich wel realiseren dat dat duurder is en dat de directeur in het hoofdge bouw zit. In een nevenvestiging zal geen coördinator zijn." De praktische opstelling van De Keijzer maakt het ongewis wel ke kant het met het openbaar onderwijs opgaat. Dat maakt het fusieproces in het openbaar onderwijs minder doorzichtig, ook voor het bijzonder onder wijs. De werkgroepen moeten wel voor de zomer van 1993 rap port uitbrengen, waarna de ge meenteraad in september aan de beurt is. Het bijzonder onder wijs kan in principe tot 1 augus tus 1996 wachten. De Keijzer vindt dat niet problematisch. „Ook de bijzondere schoolbestu ren weten niet wat de leerlingen stromen gaan doen." Van de twaalf openbare basis scholen in de gemeente Vlissin gen zitten er zeven onder de op heffingsnorm. Van de veertien bijzondere scholen in Vlissingen hebben er ook zeven minder dan 151 leerlingen. OE. RINS VAN ORANJE 'he Third Act', a capelle program- Ti Montezuma's Revenge, met aarten Mourik, Paul Kloote, Bart ikamp. Rob Veldhuijsen en Hans TTlassa. Kostuums van Helma Nagel- L" srl-n Dr.ri C(„„f rrke. Regie van Bart Stuyf. oor Willem Nijssen Nederlandse Flying Pickets orden ze wel eens genoemd, laar tussen hen en Montezu- «a's Revenge bestaan meer ver- Llchillen dan overeenkomsten, e meeste van die verschillen allen niet in de categorie 'he ir' of 'slechter', maar gewoon de klasse 'anders', e overeenkomst is natuurlijk uidelijk: a capella muziek. Het 21 ieuwtje is er allang af, maar het lijft me verbazen: dat het zo'n jarte belevenis is. Menselijke emmen die de ritmische bege- ïiding hummen, zoemen, sissen |R n ploffen, die een tweede muzi- j«ale lijn neuriën, dat levert iets m )taal anders op dan wat instru- 5,- tenten vermogen. Dat stijgt uit oven bewondering en verba- ta ing, dat creëert een totaal ande- t stemming. lontezuma's Revenge heeft in v ijn 'Third Act' hard gewerkt an 'het performen', onder lei- ling van choreograaf en regis- eur Bart Stuyf. Het is een mooie geworden, lekker om aan n) ezien, met hoog tempo, precies at beetje macho in de kos- uums, fraaie effecten in geluid tl licht. En met méér dan een uifje ironie. Datje dan toch nog Kt zeggen, dat hun Engelse aga's 'koddiger' zijn, vraagt m een nadere verklaring, lommercieel zijn de jongens an Montezuma's Revenge ze er, dit nieuwe programma is tet zorg voor de internationale tarkt samengesteld. Zonder eel fantasie zijn ze echter ook erieus' te noemen. Veel van un teksten zijn daarom minder ■petterig', ze liggen wel goed in Waterloop - De W De Meeu- en in Zoutelande houdt zater dag 2 januari de zogenoemde Aaterloop, een prestatieloop op- :r 4 of 8 kilometer. De start is n 14.00 uur op de bouloevard m Zoutelande. Inschrijven is togelijk vanaf 13,00 uur bij het lubgebouw van De Meeuwen. 9 'ogelexpositie ^ELDRECHT - De vereniging 3J>e Vogelvrienden in Kieldrecht oudt het komende weekeinde oor de 33ste keer een vogelten- ejoonstelling in zaal De Sporthal de Gemeenteschool. Zater dag kan men van 10.00 tot 22.00 or de vogels van verschillende luimage aanschouwen. Zondag aan de deuren al 's morgens om '00 uur open. Een andere opvallende trek van Montezuma's Revenge is. dat er - zoals gezegd - veel eigen com posities in het programma zit ten. De meeste leden van de groep doen daarin niet voor elk aar onder, vrijwel iedereen draagt prachtige nummers bij. Ik noem nog 'The state I'm in' van Maarten Mourik, 'Waiting' van Paul Klooté en 'You and I' van Bart Keuskamp. Prachtige, romantische teksten bevatten ze, woord voor woord te verstaan ook nog. Bijna traditioneel bevatten pro gramma's als deze ook covers, een ideale gelegenheid om het eigen geluid extra goed te laten horen aan overbekende num mers. 'Drive my car', 'Stand by your man' en het grandioos uit gevoerde 'Moon over Bourbon Street' werden in de uitvoering van Montezuma's Revenge bij na eigen produkten. Dan blijkt pas goed met wat voor een 'dri ve' en met wat voor een plezier hier muziek gemaakt wordt. van onze verslaggever MIDDELBURG - De salon- en dansorkesten maken de komen de dagen, met kerst, weer over uren. Hotels en restaurants luis teren de traditionele kerstdi ners op met live gespeelde sfeer muziek. Tussen het verorberen van kerstkalkoen en geflam beerde kersen waagt menigeen zich op de dansvloer e zorgen van het afgelopen jaar even te vergeten. Een van de talloze or kestjes die de feestdagen van een sfeervolle toon voorzien, is de driemans-familieband Tou tages uit Middelburg. „Optreden met kerst is heel apart", vertelt Michael van Noort. „Je kunt de aparte sfeer proeven. Mensen zijn feestelijk aangekleed en de stemming is rustig en gemoedelijk." Michael is sinds twee jaar gitarist in het dansorkest van zijn ouders. An- nemary en Bert van Noort. Moe der zingt en vader verzorgt het toetsenwerk. De band heeft een repertoire van vierhonderd nummers, variërend van easy listening tot rock 'n' roll en van klassiek tot salsa. Komend weekend treedt Toutages vier keer op tijdens de kerstbrunches en -buffetten in Motel Goes. „De naam Toutages geeft eigen lijk al aan op wie we ons met on ze muziek richten", verklaart va der Van Noort. „Het is een ver bastering van 'alle leeftijden' in het Frans. Dat betekent dat we spelen voor jongen oud. maar in middels ook dat de leeftijden binnen de band variëren." Van Noort begon Toutages met een bevriende gitarist, maar door de jaren heen vormde zich een familieband. De huiskamer van de Van Noorts verraadt bij binnenkomst meteen hun voor liefde voor muziek. Een piano en een elektronisch orgel flankeren de tussendeur naar de eetkamer, aan de muur hangen onder meer een trommel, bekkens, een trompet en een viool. „Op zolder staat nog een drumstel", zegt Annemary. „Iedereen hier in huis is door dezelfde bacil aange stoken. De liefde voor muziek is besmettelijk." Toutages speelt ook op bruilof ten, recepties en personeelsfees ten. maar die optredens zijn an ders dan de kerstshows. „Met kerst beginnen we met het spe len van een achtergrondmuziek je", verklaart Van Noort. „Op een gegeven moment merken we dat mensen hun voet op de maat meebewegen. Of ze gaan met het bestek op hun glas of bord mee- tikken. Dan weten we dat het goed gaat." Op het repertoire staan voornamelijk Amerikaan se kerstliedjes, van John Len- nons 'And so this is Christmas' tot John Denvers 'Please daddy, don't get drunk with Christmas'. Is het feest afgelopen en gaan de gasten, meestal tevreden, naar huis, dan moeten de Van Noorts nog opruimen. Vaak is dat mid den in de nacht, want de optre dens duren lang. „Wij zijn geen Anita Meijer of Rob de Nijs, die een half uurtje optreden en dan weer naar huis rijden. Wij spelen de hele avond." het gehoor, maar glijden niet vanzelf naar binnen. „They say we must fight to keep our free dom. but Lord there's got to be another way that's better than War" is een van de kritische tek sten. Zo zijn er meer, bijvoor beeld in 'Man in the Mirror'. Veel van hun songs - de meeste van eigen hand - hebben een zwaar doorklinkende melancho lische ondertoon. 'Too much make-up', 'I cannot get over you' (beide van Bart Keuskamp) en het schitterende nummer van Rob Veldhuijsen 'Whisper good- morning' zijn er voorbeelden van. Variatie in muzikale stijl is er wel, maar toch lijkt het net of alle nummers (zeker voor de pauze) uit één richting komen: vanachter mistflarden langs een eenzame kust. Burgemeester H. W. Hietkamp (r) reikt A. J. de Broekert de erepenning van de gemeente Domburg uit. foto Ruben Oreel van onze verslaggever DOMBURG - Een lopende ency clopedie van Oostkapelle, een veelzijdig vrijwilliger, een man met grote trouw en volharding. De loftuitingen voor A. J. de Broekert (75) logen er woensdag in de raadzaal van het gemeen tehuis van Domburg niet om. Hij kreeg voor al zijn verdien sten, zowel als ambtenaar van de burgerlijke stand als als op richter, bestuurslid en vrijwil liger van talrijke verenigingen, de erepenning van de gemeente Domburg. De Broekert heeft vijftig jaar lang huwelijken bevestigd, eerst in Oostkapelle en later ook in Domburg. Volgens eigen zeggen hebben veertienhonderd trouw lustige paren voor hem gestaan, maar andere schattingen gaan uit van tweeduizend huwelijken. De Broekert was bovendien van af 1938 gemeenteambtenaar en later waarnemend gemeentese cretaris van Oostkapelle en na de herindeling van de gemeente Domburg. Hij was ook 24 jaar lang penningmeester van de Landelijke vereniging voor Be volkingsboekhouding en Mili taire Zaken, waarvan hij inmid dels erelid is. Verenigingen Naast zijn werk spande De Broe kert zich in voor allerlei vereni gingen. Hij was mede-oprichter van de Voetbalvereniging Oost kapelle en van de toneelclub On der Ons. diaken van de hervorm de gemeente in Oostkapelle. se cretaris van het Groene Kruis en van de christelijke kleuter school in Oostkapelle. lid van de oudercommissie van de openba re lagere school in Oostkapelle. bestuurslid van de ijsclub De Halve Maan en lid van de com missie Rijtoer bejaarden. Mo menteel heeft hij nog een functie in de stichting Bejaardenbelan- gen Oostkapelle. Verder is De Broekert erelid van de ringrij- dersvereniging Oostkapelle en de muziekvereniging Crescen do. De erepenning van de gemeente is pas één keer eerder uitgereikt. De Broekert wist niets van de beslissing van de gemeenteraad en was nogal overdonderd met de toekenning. Hij toonde zich echter zeer trots en blij. „Dat is me nog 's een penning! Ik zal hem neerzetten in mijn kamer, dan kan.ik er altijd naar kijken." van onze verslaggever GOES - De Stichting Ooster- scheldezïekenhuizen (Goes, Zie- rikzee) heeft sinds woensdag een vertrouwenscommissie die zich bezig houdt met de afhan deling van klachten die door pa- tienten worden ingediend. Via die commissie wil het zieken huis komen tot een verbetering van de klachtenbehandeling. De vertrouwenscommissie, die uit zeven leden bestaat, werd gisteren geïnstalleerd. Sinds een jaar of drie beschikt het ziekenhuis over een functio naris die bij problemen tussen patient en ziekenhuis een be middelende rol speelt. Het kan daarbij gaan om vrij eenvoudige klachten t zoals bijvoorbeeld over de kwaliteit van het eten), maar ook over ernstiger zaken (zoals medische fouten) Indien de patiënt en de 'klach tenfunctionaris' het niet eens worden, kan de klacht nu wor den doorverwezen naar de ver trouwenscommissie. Daarin zijn de specialistenstaf. de dienst kli nische ambulante zorg en de pa ramedische sector vertegen woordigd. Daarnaast kent de commissie twee leden van bui ten de ziekenhuismuren: de ju rist mr J. C. Verduyn uit Renes- se en de oud-inspecteur voor de volksgezondheid in Zeeland, S. Lelie uit Middelburg. Wanneer ook vertrouwenscommissie en patiënt er niet in slagen tot een bevredigende oplossing te ko men, ligt nog altijd de weg open naar bijvoorbeeld het medisch tuchtcollege, de inspectie voor de volksgezondheid of de civiele rechter. Volgens klachtenfunctionaris mevrouw H. van Maurik-Bur- gers zijn de afgelopen drie jaar enkele tientallen klachten bin nengekomen. Dat komt vooral omdat patiënten mondiger zijn geworden. In de meeste gevallen, zegt zij, werden die klachten tot tevre denheid van de betrokken par tijen opgelost. „We gaan klach ten geenszins uit de weg. Want juist daardoor kunnen zaken ko men bovendrijven waarvan wij zeggen: dat moeten we voortaan anders doen." van onze verslaggever MIDDELBURG - Het Zeeuws Orkest moet op zoek naar een nieuw muziekstuk voor de ope ning van het Zeeuws-Vlaamse festival en de cultuurmaand Zeeland. De bedoeling was om in september, in samenwerking met enkele Belgische koren, een uitvoering te geven van het Li verpool Oratorium van ex- Beatle Paul Mc Cartny. Deze heeft de uitvoering van zijn ope- ra-achtige autobiografie echter verboden. Het stuk mag, wanneer het voor het eerst in een land wordt ge speelt. alleen worden uitgevoerd door de artiesten die het oor spronkelijk op cd hebben gezet. Of anders door uitvoerenden met de hoogste artistieke kwali teit. Voor Nederland betekent deze clausule dat alleen het Con certgebouworkest het werk mag uitvoeren in samenwerking met het Groot Omroepkoor. De eerste uitvoering van het 'klassieke' werk van Mc Cartny was van het Royal Liverpool Philharmonic met koren en so listen. Het Zeeuws Orkest wilde de Belgische koren Arti Vocali, het Koninklijk Philharmonisch Koor van Antwerpen en een jon genskoor van een abdij bij de uitvoering betrekken. Die com binatie is door Mc Cartny 'te licht' bevonden, F. Tavenier, voorzitter van het Zeeuws orkest is teleurgesteld door de houding van Mc Cartny. „Wij hebben onze nek uitgesto ken voor de opvoering van dit stuk en dan zie je dal het niet door gaat omdat geld en bisnis weer een hoofdrol spelen." Tavé- nier hoorde van het uitvoerings verbod via de Belgische part ners van het Zeeuws Orkest. Het Zeeuws orkest gaat zo snel mogelijk na de jaarwisseling met het bestuur van de cultuur maand en de organisatie van het Zeeuws-Vlaamse festival over leggen om een nieuw werk voor de openingsuitvoeringen te zoe ken. van onze Provincie wil niet bijdragen in tekorten van tehuis Rehoboth van onze verslaggever GOES - De provincie wenst niet op te draaien voor de gestegen personeelskosten van het refor matorische bejaardenoord Re hoboth in Goes. Door de aan stelling van duurdere krachten en extra toeslagen voor nacht diensten en onregelmatige werktijden, heeft het verzor gingstehuis de provinciale ver goeding voor personeelskosten met tachtig mille overschreden. Gedeputeerde staten delen het bestuur mee dat het bejaar denoord zelf verantwoordelijk is voor deze kostenstijging. Re hoboth vreest dat het drie per soneelsleden zal moeten ont slaan. Omdat de bewoners steeds meer verzorging nodig hebben, neemt Rehoboth alleen nog maar 'ou der en gediplomeerd' personeel in dienst. Uiteraard zijn die krachten ook duurder. Om de zorg kwalitatief op peil te hou den, is ook de nachtdienst gere organiseerd en worden gediplo meerde bejaarden- en ziekenver zorgers ingezet. Al met al heeft dat geleid tot een forse stijging van salariskosten en toeslagen, hoewel het aantal werknemers voldoet aan de provinciaal vast gestelde normen. Volgens het bestuur van Rehoboth de Stich ting Rusthuizen der Gerefor meerde Gemeenten in Zeeland) staan de vergoedingen voor per soneelskosten niet in verhou ding tot de zorgvraag. SINT LAURENS Oudejaarsloop - De korf balvereniging ONDO uit Sint Laurens houdt woensdag 30 de cember de jaarlijkse oudejaars- loop. De start van de prestatie loop. over afstanden van 3. 6 of 9 kilometer, is om 14.15 uur bij het sportveld in Sint Laurens. Hier aan voorafgaand wordt een mi- ni-oudejaarsloop gehouden over 1500 meter. De start hiervan is om 14.00 uur, MIDDELBURG - Bij Provincia le Waterstaat zijn vijf bezwaar schriften binnengekomen tegen het voorstel van gedeputeerde staten om de sluitingstijden van de bruggen over het Kanaal door Walcheren aan te passen. Het nieuwe systeem zal met na me gevolgen hebben voor de re creatievaart. Plezierjachten zullen wat langer moeten wach ten. De tijd dat de brug open ging voor één bootje is straks voorbij. Het gemeentebestuur van Mid delburg pleit in zijn bezwaar schrift voor de invoering van een avondspits op de Stations- en Schroebrug tussen 16.45 en 18,15 uur. Het college van burgemees ter en wethouders van buurge meente Vlissingen wil dat de Keersluisbrug en de halfhoge Sloebrug tijdens de spits dicht gaan. Tijden noemt het dage lijks bestuur van de gemeente overigens niet. Al eerder schreef burgemeester mr C. Rutten van Middelburg een brief aan gedeputeerde sta ten, waarin hij meldde nooit in gestemd te hebben met een vrije doorgang van de scheepvaart tijdens de avondspits. Gedepu teerde ing J. I. Hennekeij sugge reerde dat wel in zijn voorstel. Het voorstel om een avondspits in te voeren stuit bij de schip persvereniging Schuttevaer op grote bezwaren. Brug Souburg De Nederlandse Spoorwegen hebben de provincie gevraagd 's ochtends een bloktijd teen tijd waarop de brug altijd dicht ïsi in te stellen bij de Souburgse draai brug. De Spoorwegen hadden al eerder gevraagd een extra blok tijd in te stellen bij de Stations- brug in Middelburg. Dat bleek niet mogelijk, omdat bussen van de ZWN dan versscheidene aan sluitingen zouden missen. Twee andere brieven die bij Pro vinciale Waterstaat zijn binnen gekomen, gaan niet zozeer in op bezwaren, maar geven op- en aanmerkingen. Zo vraagt de Op- bouwcommissie Oost-Souburg of het niet mogelijk is de sluiting van de halfhoge Sloebrug aan te passen aan de spoorwegbomen. Het is namelijk uitermate fru strerend voor automobilisten dat ze eerst moeten wachten bij de spoorwegovergang om ver volgens lijdzaam toe te moeten zien hoe de slagbomen van de Sloebrug dicht gaan Ambtenaren van Provinciale Waterstaat bestuderen de be zwaarschriften momenteel. De commissie verkeer en water staat behandelt in februari een eventueel aangepast voorstel. Gedeputeerde staten nemen half maart een definitief besluit. van onze verslaggever ZIERIKZEE - De gemeenten op Schouwen-Duiveland die dit jaar een sociaal-cultureel nood fonds voor mensen met een laag inkomen instelden, hebben nog niet diep in de buidel hoeven te tasten. In Bruinisse hebben vier huishoudens er een beroep op gedaan en in Westerschouwen vijf. Alle begin is echter moei lijk: de betrokken instanties verwachten voor komend jaar een forse toename van de be langstelling. In juni liet een woordvoerder van de intergemeentelijke socia le dienst Schouwen-Duiveland en Sint Philipsland nog weten te rekenen op vijftig aanvragen uit beide gemeentes. Met de rege ling. afkomstig uit Westerschou wen en overgenomen door Brui nisse. bijten deze gemeenten de spits af op Schouwen-Duive land. Komend jaar begint ook Zierikzee ermee. De overige ge meentes willen eerst de ervarin gen van dit drietal af wachten. Cultuur Opzet van de nieuwe fondsen is dat mensen met weinig geld, on geacht of ze een sociale uitke ring hebben of een ander inko men. een bijdrage kunnen krij gen in de kosten voor sociaal- culturele activiteiten. Dat kun nen bijvoorbeeld cursussen, lid maatschappen van verenigin gen, schoolreisjes en een biblio theekabonnement zijn. Vergoed wordt 75 procent van de uitga ven. tot een maximum van hon derd gulden per persoon (gezins lid) per jaar. Burgemeester A. Vogelaar van Bruinisse denkt dat veel mensen afgelopen jaar nog niet op de hoogte waren van de mogelijk heden, omdat de regeling net nieuw was toen de aanvragen moesten worden ingediend. Dat er een beroep is gedaan op het fonds, bewijst voor hem in elk geval het bestaansrecht. Hij hoopt dat komend jaar meer mensen over de streep kunnen worden getrokken en wil dit on der meer bereiken door meer pu bliciteit en een langere periode waarin aanvragen kunnen wor den ingediend. Verzoeken voor geld uit de fond sen. in Westerschouwen officieel het 'gezinsbudgetfonds" ge noemd. worden verwerkt door de intergemeentelijke sociale dienst. Chef sociale dienstverle ning F. Babijn van deze gemeen schappelijke regeling verwacht komend jaar verwacht met na me een grote stroom verzoeken uit het Zierikzeese, want daar wonen relatief veel mensen die voor een bijdrage in aanmerking komen. Hoger Hij rekent er verder op dat het aantal aanvragen uit Bruinisse zeker een paar keer zo hoog wordt. De gemeente telt welis waar weinig mensen met een bij standsuitkering. maar wel veel ouderen met een laag inkomen. In Westerschouwen zijn echter, heeft hij gemerkt, weinig moge lijkheden meer mensen te laten delen in de regeling. Daarvoor is zelfs de sociaal-economische on derlaag in deze gemeente te rijk. Bijvoorbeeld omdat in de zomer wordt bijverdiend in de recreatie of omdat naast een schamele AOW wel een behoorlijk eigen vermogen bestaat. Directeur J A. van den Brocke van de sociale dienst onder streept dat in de betrokken ge meentes iedereen die voldoet aan de gestelde criteria - weinig inkomen en bezit - zijn of haar te gemoetkoming kan krijgen. Het is niet nodig, zoals bij vroegere sociale noodfondsen, eerst fi nancieel klem te zitten. Hij zegt het jammer te vinden als men sen deze mogelijkheid niet zou den aangrijpen. Politie bekeurt in Schoondijke 25 hardrijders SCHOONDIJKE - Bij een snel heidscontrole aan de Willems- weg in Schoondijke zijn woens dagmiddag tussen half twee en kwart voor drie 25 automobilis ten geverbaliseerd. In totaal passeerden 298 auto's de con trole. De hoogst gemeten snel heid bedroeg 84 kilometer per uur. Er geldt ter plaatse een ma ximum van 50 kilometer per uur. Het dansorkest Toutages, oftewel (vlnr): Annemary. Bert en Michael van Noort. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 49