jeen dekdienst voor kribbebijters Delta Sport mist eerste zege geschorst wegens positieve dopetest 1 - Zeeuwse pony-ruiters geven visitekaartje af Jan-Henk Bomhof keert MZ de rug toe sport 23 Blauw Wit komt in hectische slotfase met de schrik vrij: 17-19 Atlctdl vier Van Langen sportvrouw van het jaar Soccer in Goes DONDERDAG 24 DECEMBER 1992 Milan riant aan kop na goal Gullit GENUA (ANP/Reuter) - AC Milan heeft 1992 af- m gesloten met acht pun- ten voorsprong op Fio- rentina, Torino en Inter. Een gat dat in slechts dertien duels is gesla gen. De oude en vrijwel zeker nieuwe kampioen won woensdag in Genua het inhaalduel tegen Sampdoria met 2-1. Het beslissende doelpunt was van Ruud Gullit. na een pass van Frank Rij kaard. Het Nederlandse duo be zorgde zijn werkgever daarmee een nieuw re cord. AC Milan is de eer ste Italiaanse club die een heel kalenderjaar zonder nederlaag bleef. Italië, inhaalduel: Samp doria - AC Milan 1-2. Stand aan kop: AC Milan 13 [en]-23. Fiorentina 13-15. Torino eel 13-15 Of r jortprijsvragen en nburg. Duitse midweeklotto iet kking A: 1 - 2 - 6 - 11 - 24 - 32. ier «rvegetal: 35. jn kking B: 2-4-5-21 -36-46. g, iervegetal: 35. !l77: 6545845. erke prestaties femsters Braber Van Keulen EN - Bij het sterk bezette na- nale zwemtoernooi in Uden ^nfcde Vlissingse meisjes Mar- tit Braber en Maartje van Keu tot goede prestaties geko- :en -ig 00 artje van Keulen bereikte in ir leeftijdgroep de vlinderslag ale die zij won in 1.15,2. Mar- Braber wist tot drie finales irte dringen. Op de 100 meter e slag werd ze tweede in de van 1.03,8. Dat was een ver ering van de Zeeuwse record voor adspiranten onder 12 v resultaten van de Stormvogel- d Isjes waren: 100 meter vrije slag: arlie Braber 1.03,8 8. Maartje van jlen 1.07,1; 100 meter vlinderslag: (aartje van Keulen 1.15,2 6.6. Mar- ho 3raber 1 19,0; 100 meter rugslag 6. Deg rlie Braber 1.17.0 10. Maartje van ees den 1.19,3; 100 meter schoolslag: 13 (aartje van Keulen 1.26,3. istructeur Johan Hamminga van federatiecentrum Ermelo op Indoor Zeeland 510 ZIERIKZEE - Het publiek gaf Delta Sport een ovationeel ap plaus, voorzitter Leegemate fe liciteerde trainer Rob de Vos meteen na afloop en toch was Delta Sport in de wedstrijd te gen het Limburgse Blauw Wit éen ding vergeten: winnen. De Zierikzeese equipe speelde een schitterende wedstrijd tegen het huizenhoog favoriete Blauw Wit, plaatste de tegen stander acht minuten voor tijd met de 16-14-voorsprong op de rand van de afgrond, maar ver gat in het resterende deel van de wedstrijd het beslissende zetje te geven. Blauw Wit, dat op een plaats bij de top-vier aast, kwam met de schrik vrij: 17-19. Delta Sport-trainer Rob de Vos had geen enkele boodschap aan het huldebetoon. Hij was teleur- gestelder dan ooit. „Dit was de ergste nederlaag van het sei zoen", treurde de aangeslagen oefenmeester na. „We hebben de wedstrijd op het beslissende mo ment uit- handen gegeven. De opgaande lijn is niet beloond en dat is heel zuur. Een overwin ning had ons enorm veel moraal kunnen geven." Delta Sport pakte in de sfeervol le sporthal Onderdak gisteren dus niet de dagprijs, waarmee de ploeg zich na tien achtereenvol gende nederlagen tevreden wil de stellen, maar de aanmoedi gingsprijs had de Zierikzeese equipe meer dan verdiend. Delta Sport knokte zich na een vroege achterstand (3-6) terug in de wedstrijd en hield Blauw Wit daarna steeds in het vizier. Met domme pech kon de aansluiting voor de rust niet bereikt worden (9-10), maar na hervatting sloeg de vlam volledig in de pan. Erwin Schaalje zorgde direct na rust voor de gelijkmaker (10-10) en vervolgens speelde de aan zijn elleboog geblesseerde kee per Matthee Pipping zich riant in de kijker. Hij stopte in tien mi nuten tijd vier strafworpen (waaronder twee van Claus Veerman, de centrale man in het Nederlands team), waardoor het 400-koppige publiek letterlijk overeind veerde. Delta Sport kreeg vleugels, en kwam via twee doelpunten van topscorer Peter Lefèvre op 16-14. „Toen zijn we door het oog van de naald gekropen", gaf de nog natrillende Blauw Wit-trainer Peter Verjans toe. „Delta Sport had toen de wedstrijd rustig uit moet spelen. Maar ze hadden geen geduld. Wij moesten ook verdedigend initiatieven nemen en daarvan had Delta Sport kunnen profiteren." Jean-Marie Toubiana, Ronnie Onwijn en Erwin Schaalje kwa men nog wel kansrijk voor Jack Josten, maar ze konden de sluit post van het Nederlands team niet passeren. Na 17-16 vielen de doelpunten alleen nog aan de Zeeuwse kant. Remco Jongen bezorgde Blauw Wit in de laatste drie minuten de overwinning. Met drie doelpunten (de derde treffer scoorde hij met zijn rug naar het doel gekeerd) bracht hij de eindstand op 17-19. Blauw Wit-keeper Jack Josten wakkerde de gemengde gevoe lens na de wedstrijd nog eens ex tra aan bij Delta Sport. Hij felici teerde vooral Matthee Pipping met zijn schitterende wedstrijd: „Die Pipping is een fantastische keeper, althans dat was hij van daag." De doelpuntenmakers van Delta Sport Ronny Omuijn 2. Peter Lefèvre 9. Bert de Vos 1. Erwin schaalje 2. Francois Vemjzer 1, Jean-Mane Toubiana 2 Peter Lefevre (3). met negen doel punten topscorer van de wedstrijd, buldozert zich een weg door de ver dediging van Blauw Wit foto Willem Mieras van onze verslaggever MIDDELBLTRG - Jan-Henk Bomhof is met onmiddellijke in gang opgestapt bij de tafeltennisvereniging Middelburg-Zuid. De Middelburger weigert nog langer uit te komen voor het eer ste mannenteam en heeft eveneens zijn bestuursfunctie neerge legd. Bomhof had als bestuurslid ondermeer de verantwoor ding over de inhoud van het clubblad. Een uitspraak van hem in datzelfde clubblad vormde de aanlei ding voor zijn besluit MZ de rug toe te keren. Hij deed daarin uitlatingen die op privé-zaken betrekking hadden. Het bestuur tolereerde dit niet. zo bleek tijdens de deze week gehouden be stuursvergadering. Bomhof werd gevraagd zijn woorden in het gewraakte artikel terug te nemen en zelf te rectificeren, maar weigerde dit. Daarop verliet hij de vergadenng. MZ-voorzitter Peter Slagter: „Privé-zaken behoren niet in het clubblad van MZ uitgemeten te worden. Ik vind dat Bomhof te ver is gegaan en die mening wordt binnen het bestuur gedeeld. Als we dit hadden laten passeren, is het hek natuurlijk van de dam." Slagter beaamt, dat dit een tegenvaller is voor MZ. „Het brengt ons wel in een lastig parket, want we kunnen in principe geen speler meer van buitenaf aantrekken. We hebben contacten met een speler in West-Brabant, die waarschijnlijk geen club heeft. Of dat ook wat oplevert, is op dit moment niet te zeggen. Desnoods ga ik zelf spelen, want MZ moet hoe dan ook voor de eerste divisie behouden blijven." Slagter heeft inmiddels een beroep gedaan op Koen de Vries, maar die ziet vanwege werkzaamheden waar schijnlijk geen kans alle tien wedstrijden te spelen. Onder leiding van Peter Slagter is het bestuur van MZ bezig de Middelburgse club uit het dal te trekken. Slagter heeft goede hoop de benodigde financiën bijeen te krijgen voor het seizoen '93-'94. In totaal is 15.000 gulden nodig voor het eerste team, dat naar de eerste divisie degradeerde. Met dit geld is MZ verzekerd van de terugkeer van Wim Wegman, die dit seizoen voor het Ge- leense Kluis in de eredivisie uitkomt. Slagter: „We zijn hoopvol gestemd, want een deel van de sponsorgelden zijn al toegezegd. En de pr-mappen hebben we daarvoor nog niet eens gebruikt Jan-Henk Bomhof zegt niet op zijn beslissing terug te zullen ko men. „Ik vind met dat het hier om een privé-zaak gaat. Ik vind dit dom. Degenen die hierbij betrokken zijn, hebben naar het be stuur gebeld. Anders was het nooit zover gekomen. Ik vind dit natuurlijk wel jammer, want ik heb tenslotte twintig jaar jaar bij MZ gespeeld." Peter Roeland ziet vooralsnog geen reden te stoppen. „Er zal na tuurlijk zo snel mogelijk iemand van buitenaf aangetrokken moeten worden om MZ in de eerste divisie te houden. En ik hoop nog altijd dat Koen de Vries bereid is een aantal wedstrijden mee te doen." onze verslaggeefster na van der Spek 'ES - Weven, luchtzuigen en bbebijten. Werkwoorden lar de meeste Nederlanders waarschijnlijk weinig bij nnen voorstellen. De bezoe- rs van Indoor Zeeland weten ter precies wat met deze be- ppen bedoeld wordt. „Het de stalondeugden, waar urden last van kunnen heb- gg i, Hengsten, die bij ons dit rt gedrag vertonen, kunnen als fokhengst wel vergeten," duidelijkt Johan Hammin- instructeur van het federa- ^gujcentrum in Ermelo. Dit insti- s T t test per jaar ongeveer ze- ntig hengsten op hun carriè- iansen. als paard in het federatie- peifctrum van Hamminga te ko men is nog niet zo eenvoudig. Het lukt alleen driejarigen die door de voorselectie van zo'n 900 hengsten zijn gekomen. Als de hengsten aan deze criteria vol doen zijn ze echter nog niet ver zekerd van een baan in de fokke rij. Een zeventig dagen durende test (voorgaande jaren waren hier zelfs honderd dagen voor nodig) in het federatiecentrum moet uitwijzen welke paarden als fokhengst verder gaan. Om dat alleen al het weven, luchtzui gen of kribbebijten uit den boze is, worden er per jaar van de ze ventig hengsten gemiddeld maar twintig goedgekeurd. Johan Hamminga: „Een hengst moet rustig op stal staan. Als hij weeft betekend dat. dat hij van links naar rechts in zijn box be weegt. Dit veroorzaakt slijtage." Ook het luchtzuigen en kribbe bijten, wat overigens vaak sa men gaat, is ongezond voor een paard. „De hengst zuigt zich vol met lucht, waardoor de spijsver tering in gevaar komt en hij er opgeblazen uit gaat zien. Dit ge drag veroorzaakt tevens een ver hoogde kans op koliek." aldus de inwoner van Elspeet. „Geluk kig hebben we deze 'gedrags stoornissen' er al aardig uitge- fokt." De paarden worden echter niet alleen op stalgedrag beoordeeld. De basisgangen, het karakter en de springcapaciteit van de hengst tellen even zwaar mee. Een baan in de dekdienst gaat namelijk samen met een car rière als spring- of dressuur- paard. Hamminga: „Het karak ter van het paard is heel belang rijk. De Nederlandse paarden staan bekend om hun eerlijk heid en betrouwbaarheid. Paar den die willen werken voor hun baas, de ruiter. Niet alleen op een ééndaags maar ook op een concours." Een sterk karakter is vooral voor de dressuur van belang. Het paard moet zich tijdens dit on derdeel veel verdragen. „De hengst kan bij de dressuur niet, zoals bij het springen, zijn na- uitslagen Vil! p I I I I I I I I 11 1 I nti Dammen l Tweekamp om wereldtitel imen. Elfde en laatste partij: Go- ls i ijeva (Let) - Jankovskaja <Oek) 1- indstand: 13-9. J; Schaken ;ts - Olympiakos - Apollon 5-2. Panathi- naikos - Athinaikos 2-0, Larissa - OFI 1-1, Aris - PAOK 1-2, Xanthi - Pana- haiki 2-0, Edesaikos - Korinthos 1-4, Kalamaria - Pierikos 3-1. Ionikos - Doxa 1-2. Stand: AEK 15-39, Olympiakos 15- 34. Panathinaikos 15-30 OFI 15-28. Heraklis 15-27 Johan Hamminga en amazone Merieke Voorneveld op Gregor. foto Willem Mieras pel "ingen. Grootmeestergroep. af koken partij tweede ronde: Piket Christiansen iVSt) 1-0. Derde Rozentalis (Lit) - Klovans 1-0, Christiansen - Goerevitsj li1/2-1/2. Joesoepov (Rus) - Piket ii 1/2-1/2, Nijboer (Nedi - Hansen 1/2-1/2, Miles (Eng) - Beljavski 1-0 1:1. Piket en Miles 2 1/2,3 Goe- j en Hansen 2. 5. Nijboer, Joe- pov en Rozentalis 1 1/2,8. Beljavs- 9. Christiansen 1/2.10. Klovans 0. n grootmeestergroep: Ciemniak 1' - Dvojris (Rus) 1-0, Bosboom dl - Schneider (Oek) 0-1. Sakajev 3/' si - Har-Zvi ilsrt 1-0, Savtsjenko si - Stone (Can) 1-0, Matvejeva Cifuentes (Nedi 1/2-1/2. Mar- :ski i Pol >-Sjipovi Rust 1-0, Pomes ti - Brenninkmeijer Ned0-1Van Werf (Ned) - Davies (Isri 1/2-1/2, lens (Ned) - Michaltsjisjin (Oek) 1 2. Peelen (Nedi - Malisauskas 1-0. De Boer (Ned) - Blioemberg 3) 1-0, Reinderman (Ned) - Hway Oei (Ned) 1-0, Forster (Zwi> - Van tam (Ned) 0-1, Los (Ned) - Ivanov f 1-0, Sziva (Ned) - Roeder (Dui) 1 aan kop: 1 Brenninkmeijer. li Dniak. Markowski, Sakajev, 48 'Jenko en Schneider 3 t Voetbal Genland: Heraklis - AEK 1-1. van onze medewerker GOES - Met drie tweede plaatsen en nog een aantal combinaties bij de prijswinnaars mochten de Zeeuw se pony-ruiters bij de opening van het 14de Indoor Zeeland met opgegeven hoofd de Zeelandhallen ver laten. Zeker gezien het groot aantal combinaties van buiten de provinciegrenzen en het beslist niet kin derachtige parcours dat ze van de Leidenaar Wim Grens kreeg voorgeschoteld een prima resultaat. Veerle Schuurhuis deed het met een tweede plaats in de klasse Licht progressief grote maat pony's uitste kend. De 15-jarige VWO-leerlinge uit Terneuzen stuur de in de barrage de ruin Sultan voor de tweede keer naar het volle aantal punten. De amazone uit de Scheldestad kwam over het 200 meter lange parcours met zijn zes hindernissen slechts drie seconden tekort op de Brabander Teun van de Broek met Winie H. Ook Hans Andre de Laporte met Ivo van het Vrouwen- polderse Oranjezon droeg in deze rubriek duidelijk bij tot het Zeeuwse succes. De Walcherse combinatie hield eveneens in de beslissende ronde het strafblad blank, maar de tijd van 22.02 verwees hen naar de vijf de stek. Ook in de klasse B klassiek pony's grote maat streden de Zeeuwen in het voorste gelid Een tweede plaats voor Albertine Joosse met Freedom van Oranjezon en de vierde stek van Barbara Gotte met Princess Char ming van het Walcherse Arnemuiden waren hiervan het bewijs. Zij bleven net als winnaar Willie Monden met Blondie van Concordia Florebit netjes van het houtwerk, maar de stijlcijfers van de jury gaven hier de beslissing. Bij de kleine maat pony's in deze klasse waren Tessa de Vrie met Vitesse van het Kloetingse paardebloem en José de Vetter met Hippo van Hulst de Zeeuwse vaandeldragers. De Vrie veroverde een keurige twee de plaats in de progressieve rubriek en De Vetter wist in het klassiek parcours in de barrage als vierde te fi nishen. Vandaag wordt het programma voorgezet met de dressuur voor paarden uit de hoogste bassisklassen. Tweede Kerstdag komen de nationale dressuurcom- binaties in de ring. Niet alleen de sport, maar zeker ook de diverse shows zullen dan zeker de aandacht van het publiek vragen. Hoogtepunten hierbij zijn de Kur op Muziek en het Haflinger zesspan a la fleche Bij dit laatste onderdeel worden de paarden zonder koet sier. maar op het geluid door de ring gestuurd. Daar naast zal de Tony the Horseman een aantal spectacu laire stunts te paard vertonen. Uitslagen: Springen pony s L progressief, na barrage» 1 Teun van de Broek/Winnie. Markiezaat. 16/17.51: 2 Veerle Schuur- huis/Sultan. Graeve Jan. 16/21 25. 3 Joost Brand/Kantje s Ko- raa. Heerjansr 16/21 35. 4 Jessica de Bruin/Downland Sha. Keltenburg. 16/21.35. 5 Hans Andre de la Porte. Oranjezon. 16. 22.02; 13 Ramona Cevaal/Sarouch C, Oranjezon, 1023 12 B klassiek, cat ABC in.b.» 1 LindaCIerumSonja. Keitenburg, 0/55. 2 Ralf Reyenga/Gusta. Heerjansr0/49, 3 Diana de Ri- painsel/Balster Tristan Grensr 0/48, 4 Jose de Vetter'Hippo. Hulst, 0/47. 5 iz.b AlberUne Joosse Silvia. Oranjezon. 4'50 Progressief in.b i 1 Mariska de Koning/Irene. Markiezaat. 16' 20.55. 2 Tessa de Vrie/Vitesse, Paardebloem. 1620 66; 3 Caris- sa van de RieuPoplin. Heerjansr 16/20.81; 8 iz b i Josien van DisAVilma.Oranjezon. 15/34.60 Beat DE klassiek in b i 1 Wil lie Monden/Blondie/Concordia Floribit, 0/56; 2 Albertine Joos- se/Freedom. Oranjezon. 0/51. 3 Sandy van EekerenOffem Jumper. Oranjer W, 0.49 00. 4 Barbara Gotte/Princess Char ming, Walcheren. 0/46 7 izb.i Ingrid Jakobsen/Axceen Ans- friend. Oranjezon, 3.5/50; 8 Mariëlle Codee/Magic Twilight, Walceren. 7/43 LONDEN (ANP/RTR) - De Britse sprinter Jason Livingston en de Russische lange-afstandloop- ster Galina Ikonnikova zijn door hun nationale atletiekbon- den voor de duur van vier jaar geschorst. Beide atleten hebben positief gereageerd bij een do- pingtest. Bij Livingston. Europees indoor- kampioen op de 60 meter en be vriend met de Nederlandse at lete Petra Huybrechtse. werden tijdens een onaangekondigde controle voor de Olympische Spelen van Barcelona sporen van het anabole steroid methan- dianon gevonden. Ikkonikova, dit jaar elfde in de marathon van Londen, reageerde in oktober positief na de wegwedstrijd Mo- rat-Fribourg, waarin ze tweede was geworden. Zij zou methyl- testosteron hebben gebruikt Livingston werd na zijn posi tieve dopingcontrole in Barce lona. nog voordat hij aan de wed strijden had deelgenomen, di rect naar huis gestuurd. Hij moest zich maandag voor de strafcommissie van de nationale atletiekbond (BAF) verantwoor den. Livingston, bijgenaamd Baby Ben' wegens de gelijkenis met zijn Canadese idool Ben Johnson (in 1988 tijdens de Olympische Spelen van Seoul de grote dopingzondaari. heeft drie weken de tijd in beroep te gaan tegen de straf. Hoewel hij een veroordeling aan- Peter van Vossen breekt ijs voor Anderlecht BRUSSEL (ANP) - Anderlecht, Standard Luik en Waregem hebben zich woensdag ge plaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de Belgi sche voetbalbeker. Waregem schakelde thuis bekerhouder FC Antwerp uit. Anderlecht won bij het door Eric Gerets getrainde Club Luik met 2-0. Belgie, achtste finales beker: Club Luik - Anderlecht 0-2. FC Kapellen - Germinal Ekeren 1-2, Waregem - FC Antwerp 2-1. Lommei - Standard Luik 0-1 Eerder waren geplaatst voor kwartfinales: Beveren, Charle roi en Seraing. vankelijk als „het einde van mijn leven' bestempelde, heeft de 21-jarige Livingston, die ont kent iets spierversterkends ge nomen te hebben, zich de laatste tijd strijdbaarder opgesteld. „Wat er ook gebeurt met deze onschuldige man, breken zullen ze me niet", zei de sprinter vo rige maand nog. Zijn reactie op de langdurige uit sluiting - voor het Britse Olym pische comité is die zelfs levens lang - was inderdaad die van een ongebroken atleet. Livingston, die van Londen naar Wales is verhuisd om de publiciteit te ontlopen, liet via zijn adviseur weten nog steeds tegen doping in de sport te zijn. „Gebruikers zijn bedriegers, ze spelen vals en moeten worden uitgesloten Ik heb geen verbo den middelen tot me genomen en zal alles in het werk stellen mijn naam te zuiveren en mijn atletiekcarrière. die net begon te bloeien, al op m'n 21ste voort te zetten", aldus Livingston. BUSSUM (ANP) - Ellen van Lan gen. Bart Veldkamp en de natio nale mannen volleybalploeg zijn woensdag gekozen tot sportvrouw, -man en -ploeg van het jaar. De feestelijke opname en uitzending van de verkiezing door de AVRO werd afgelast wegens de vliegramp in Faro. Atlete Van Langen won in Bar celona Olympisch goud op de 800 meter. Veldkamp veroverde tijdens de Winterspelen in Al- bertville Olympisch goud op de 10.000 meter schaatsen, De vol leybalploeg. eerder gekozen tot beste sportploeg in 1989. pakte in Barcelona de zilveren medail le na een nederlaag in de finale tegen Brazilië. tuurgang (de galop) aanhouden. Hij moet lopen volgens de voor geschreven houding. Dressuur vereist verder een langere en in tensievere training, zowel voor paard als ruiter", verklaart Hamminga. De paarden hebben ondanks de strakke regels geen hekel aan de dressuur. Hammin ga: „Natuurlijk niet, anders zou den ze het niet doen. Het zijn geen robots!" De hengsten die in Ermelo voor de dekdienst zijn goedgekeurd door een commissie van het Ko ninklijk Warmbloed Paarden stamboek Nederland (KWPNi kunnen uitkomen in de NHS/ KWPN-hengstencompetitie. Tijdens Indoor Zeeland is giste ren (woensdag) één van de zes wedstrijden van deze competitie verreden. Belangstellenden uit het hele land kwamen naar Goes om te kijken of ze een geschikte vader voor hun eerstvolgende veulen zagen lopen. Johan Hamminga volgde ge spannen de verrichtingen van Gregor. De nu nog grijze schim mel wordt getraind door Ham minga. die in 1982 de gouden mossel-troffee op zijn naam schreef. Dat paarden inderdaad geen machines zijn, bleek bij de proef van Gregor. De hengst en zijn berijdster, Merieke Voorne veld, behaalden maar 341 van de te behalen 600 punten. Hammin ga. „Normaal haalt Gregor rond de 380 punten, dit is dus een flin ke uitschieter naar beneden. Dat kan gebeuren met een le vend wezen." GOES - De voetbalver eniging 's-Heer Arends- kerke houdt zaterdag (Tweede Kerstdag) voor de tweede maal een soc- certoernooi. De deelnemende ploe gen zijn Kapelle. Goes, Luctor, Yerseke, 's-Heer Arendskerke, Kloetinge. Colijnsplaatse Boys, Heinkenszand, Patrijzen en Bevelanders. De wedstrijden begin nen om 9.00 uur. Er wordt gespeeld in twee poules, de finale staat ge pland om 16.30 uur. Tafeltennis Goese Tafeltennis Verenigingen. A- klasse: de Valckeniers 1-de Valcke- niers 2 10-0; de Valkceniers 1-TTVW 1 4-6, TTVW 1-TTVG 1 1-9: de Valcke niers 1-TTVG2 8-2, de Valckeniers 2- TTVW 2 3-7; de Valckeniers 1-TTVG 1 1-9: TTVG 2-TTVW 2 7-2; TTVW 1- de Valckeniers 2 8-2; TTVG 1-TTVG2 - 8-2; TTVW 1-TTVW 2 8-2. de Valcke niers 2-de Valckeniers 1 0-10; TTVW 2 -TTVG 11-9; TTVG 2-de Valckeniers 2 10-0. B-klasse: TTVW 3-TVK 19-1; SGB 1- TVK 2 0-10; TTVW 4-de Brak 1 9-1; SGB 1-TTVW 3 0-9; TVK 2-TTVW 5 10-0; de Brak 1-TVK 1 4-6; TTVW 3- TTVW 4 3-7: TVK 1-TVK 2 6-4. TTVW 5-de Brak 1 4-6, TTVW 3-de Brak 1 9- 1TTVW 4-TTVW 5 10-0; SGB 1-TVK 1 0-10; TTVW 5-TTVW 3 1-9; TTVW 4- TVK 2 6-4; de Brak 1-SGB 10-0 Standen: A-klasse: 1 TTVG 1 8-16; 2 TTVW 1 7-10; 3 de Valckeniers 1 7-8; 4 TTVG 2 7-8,5 TTVW 2 8-2,6 de Valke niers 2 7-0. B-klasse: 1 TTVW 3 10-18; 2TTVW 4 9 -16; 3 de Brak 1 10-12, 4 TVK 1 9-9: 5 TVK 2 9-7; 6SGB 19-2,7 TTVW 5 10-2. De korfbalvereniging Seolto uit Vlissingen houdt tweede kerstdag i zaterdag 26 december) in sporthal Baskenburg in Vlissingen het traditionele zaalkorf- baltoernooi voor jumorenploegen De verenigingen Animo. Atlas. Ondo, Seol to. Stormvogels. Tjoba en Zuidwesters zorgen daar voor een toemooideelna- me van elf teams Inzet is de PZC-wisselbeker Het toernooi begint om 9.00 uur, de finalewedstrijden beginnen om 17 00 uur De korfbalvereniging Luctor uit Terneuzen houdt zaterdag (26 december) in sporthal 'l Zwaantje haar traditionele kerst-zaalkorfbaltoemooi Vanaf 9 00 uur wordt in twee poules van vijf ploegen gestreden om de toernooizege De finale tussen de twee poulewinnaars staat om 15 45 uur op het programma De deelnemende verenigingen zijn Stormvogels i Westkapellei. Keep Fit (Roosen daal». Zaamslag. ATKT (een team van oud-Luctorspelers en -speelsters». Sa- gjtta (Ridderkerk/ Juliana lOud-Gasteh. Merwede (Sliedrechti. Pythagoras i Eindhoven i en Luctor zelf. BILJARTEN Op 28. 29 en 30 december wordt in kampeerboerderij De Kleine Melane in Bergen op Zoom het tweede toernooi om de Grand Prix Super Optima drie banden gehouden. Wedstrijdleider Gerrit Blom uit 's Gravenpolder laat alle dagen om 19.30 uur beginnen. VOLLEYBAL De Kruitmolen in Middelburg houdt zondag (27 december» het jaarlijkse olie- bollentoemooi in sporthal De Kruitmolen in Middelburg Tien damesteams en twintig herenteams doen eraan mee De wedstrijden beginnen om 9.00 uur. de finalewedstrijden worden vanaf 15.50 uur gespeeld. PAARDESPORT De Stichting De Weelruiters houdt in de Zeelandhallen in Goes het veertiende Indoor Zeeland voor paarden en pony's. Programma Donderdag 24 december dressuur paarden. 09.00 uur: klasse Z. groep 109 00 uur: klasse M2: 09 00 uur klasse Ml: 11 30 uur klasse Z. groep2 11 30 uur klasse M2.2e proef; 12 00uur: klasse Z2, 1ste proef; 14 00 uur klasse Z2. 2e proef. Zaterdag 26 december (2e Kerstdagi dressuur paarden ZZ en Prix St George. 10.30 uur ZZ-licht 11.45 uur: ZZ-zwaar, 13 15 uur: Prix St. George; 19 30 uur: Kur op Muziek Het programma wordt afgewisseld met diverse shownummers. Maandag 28 december dressuur pony 's. 09 00 uur klasse B. 11.45 uur: klasse LI 11 45 uur klasse B 2e proef. 14 15 uur klasse L2: 15 00 uur klasse B. 2e proef; 15.00 uur klasse L2. 17.30 uur klasseM2. 19 15 uur: klasse Zl 20.15 uur: klasse Z2. 29 december dressuur paarden 09 00 uur klasse B 11 30 uur: klasse B. 2e proef 11 30 uur. klasse LI 14.00 uur: klasse L2; 20.00 uur: klasse Ml; 20.00 uur: klasse M2 INDOORTENNIS Het tenmscentrum Schelde International in Goes Is vanaf tweede kerstdag tot en met oudejaarsdag het strijdtoneel voor het jaarlijkse kersttoernooi Er doen in totaal bijna vierhonderd tennissers mee. Op oudejaarsdag is de prijs uitreiking om 17 30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 23