Er gebeuren wel ergere dingen Romario de Sousa Faria geeft PSV allure PZC sP°rt VV Veere ontslaat Jan Meulmeester Het de Visser ziet op tegen dag dat trainingen weer beginnen DONDERDAG 24 DECEMBER 1992 21 Voetbalclub grijpt in na interview ISTERWIJK (GPD) - De twee fels in de huiskamer liggen •zaaid met kerstpost. Piet de Isser wilde die aanvankelijk Itjes sorteren, maar daar is jen beginnen aan. Een paar da- p nadat hij door de doktoren rrd gedwongen te stoppen el zijn werkzaamheden als lofdtrainer van NAC, ligt hij j flink achter op het schema, leeds als hij er even voor wil lan zitten, komt er weer iets >sen. als bij voorbeeld een telefoon van zijn vroegere leermeester innis Neville. Die maakte hem it wegwijs in het wereldje van oefenmeesters, toen hij bij arta als fulltime jeugdtrainer dienst trad. 'Als ik wat voor je n doen, dan moet je het nu ;gen Piet', zei Neville tegen teinde van het gesprek. Waar- De Visser antwoordde: 'Zoek schoenen maar op en ga NAC aar trainen. Je bent pas 76. ig jong genoeg voor die klus.' Visser, die vorig jaar nog een aar maanden als adviseur fun- erde voor het terziele gegane )V Zeeland, is aangeslagen in donkere dagen voor kerstmis, aar niet teneergeslagen. Hij ampt zich vast aan de spreuk lictor et Emergo' die in blauwe ters boven de open haard is metseld. „Dat heb ik al zo moeten doen, want mijn duw en ik hebben in ons leven het nodige meegemaakt, ingzamerhand heb ik geleerd ie ik met tegenslagen moet agaan en vooral hoe ik ze moet rwerken. Daarom ga ik nu niet in een stoel zitten. Er ge uren ergere dingen in de we id. De vliegramp in Portugal, aderen die in Afrika dagelijks ïrven van de honger. Dat is af- huwelijk. Daar is het verbod it ik niet meer mag trainen ets bij." iverweldigend e reacties die de afgelopen da- n huize De Visser bereikten aren overweldigend. Ze kwa- en uit alle hoeken. Ook waar- De Visser ze niet direct ver achtte. „Toen ik vorige week in it ziekenhuis lag, stond er in ns een supporter van de B-Si- aan mijn bed. Hoe die man tot ijn kamer is doorgedrongen is enog steeds een raadsel, maar j stond er wel. Ik heb ook reac ts gehad van mensen met wie heel lang geleden te maken id. Zo belde er een vrouw die oeger voorzitter was van mijn persoonlijke supportersclub bij RWDM. Ze woont nu ergens in Duitsland. En uit Japan, waar ik een paar jaar geleden was voor een paar demonstratietrainin gen, krijg ik post waarop staat dat de mensen voor mijn ge zondheid bidden. Hoe ze het al lemaal weten wat er met me aan de hand is? Geen idee, maar ik vind het wel leuk." De belangstelling verzacht de pijn een beetje. Maar de man die in 34 jaar betaald voetbal elf clubs versleet, weet ook dat voor hem de grote klap nog komt. „Begin januari. Daar heb ik schrik van. Als iedereen weer op het veld staat, dan krijg ik het moeilijk. Nu merk ik het nog niet wat ik mis. Normaal gesproken had ik door de winterstop op dit moment ook thuis gezeten. Maar als de feestdagen voorbij zijn en het gewone leven weer be gint, dan zal ik die dagelijkse gang naar het veld missen." „Maai-", klinkt het even later weer strijdvaardig uit zijn mond, „ik klim ook weer uit het dal waarin ik nu zit. Er komt echt weer iets moois waarmee ik me de komende tijd in de voetballe rij kan bezighouden. Als ik er maar voor oppas dat ik me niet in een avontuur begeef dat stress met zich meebrengt. Dat houdt mijn huisarts Jan Vioen wel in de gaten. Die kent me door en door. Hij was voorzitter van Willem II toen ik bij die club in dienst kwam. Hij zal wel op tijd de rem erop gooien." Verbod Van Vioen, tegenwoordig club arts van Willem II, kreeg hij afge lopen vrijdag het verbod om bij NAC verder te gaan. „Dat had m'n cardioloog ook al gezegd, maar van hem wilde ik het niet geloven. In eerste instantie wil de ik het ook van Vioen niet ac cepteren. Ik wilde op eigen risico de anderhalfjaar die ik nog had te gaan bij NAC afmaken. We hebben hier in huis vrijdag avond een soort NAC-Willem II gespeeld. Jammer genoeg heeft Willem H gewonnen, omdat Vioen diezelfde avond ook nog heeft gesproken met NAC. Voor zitter John Peek wilde niet dat ik tegen het advies van de artsen in verder zou gaan. Natuurlijk begrijp ik zijn standpunt, maar het is wel goed klote." „Ik was er zelf enorm door ver rast toen ik in september voor het eerst na acht jaar weer pro blemen met mijn hart kreeg. Een paar weken heb ik het voor ie dereen kunnen verzwijgen. Zelfs voor m'n vrouw. Maar die had uiteindelijk toch in de gaten dat er iets aan de hand was. Na de gewonnen wedstrijd bij Eindho ven moest ik er wel mee voor de dag komen. Het viel haar op dat ik me zelfs na een overwinning niet meer op mijn gemak voel de." Uitdaging Met als resultaat dat Piet de Vis ser anderhalfjaar eerder dan hij voor zichzelf had gepland moet afhaken. „Jammer. Na Willem II wilde ik nog één grote uitdaging. NAC leek me daarvoor de ideale club. Ik heb thuis altijd geroe pen dat ik die vereniging dol graag terug naar de eredivisie wilde brengen. Ik weet ook zeker dat het me dit of anders volgend seizoen was gelukt wat ik voor ogen had. Wat ik met De Graaf schap. DFC. NEC en Willem II voor elkaar heb gekregen, was met mijn vijfde club in de eerste divisie ook gebeurd Ik was er van overtuigd dat we in de twee de helft van de competitie zou den toeslaan." Maar De Visser mag het niet af maken. Het monument in de voetballerij, zoals hij eens is ge noemd. moet met tegenzin een paar flinke stappen achteruit doen. „Elke trainer die roept dat hij in de voetballerij niet met spanning heeft te maken die liegt keihard." zegt De Visser. „Je merkt het verdomd goed aan je lichaam dat de eindverant woording van een club op jouw schouders rust. Die spanning er omheen neem je dagelijks mee naar huis. Zulke dingen schudt je niet van je af als je 's avonds de auto in de garage parkeert. Het betekende heel veel voor me dat ik altijd de figuur was waar alles om draaide bij een club. Ik ben teleurgesteld dat dat straks niet meer kan. maar ik wil me wel op andere terreinen verdienstelijk blijven maken. Weliswaar is dat minder bevredigend, maar het moet maar. Als ik maar op pad kan." Talenten Piet de Visser hoopt dat hij wel toestemming krijgt om in de toe komst iets in de sfeer van de scouting te gaan doen. „Binnen kort ga ik eerst met NAC praten wat mijn inbreng voor die club nog kan zijn. Mijn huisarts neem ik mee naar dat gesprek, want die wil precies weten waar ik aan begin. Ik wil me ook niet te veel opdringen, want het is niet de bedoeling dat ik straks bij NAC anderen voor de voeten loop. Maar het opsporen van talenten kan een goed alternatief zijn. Ik heb een neusje voor dat werk." Piet de Visser tijdens een persbijeenkomst in november 1991, toen hij als 'adviseur' werkzaam was voor de VCV Zeeland. foto Ruben Oreel Braziliaanse voetbalvedette geniaal en onhandelbaar EINDHOVEN (GPD) - Vice- voorzitter Frits Schuitema zegt: „Romario heeft PSV al lure gegeven. Niet alleen door zijn doelpunten en positieve publiciteit, ook door de rellen en de negatieve publiciteit die daarvan het gevolg waren. Dat is gewoon zo; het heeft PSV ca chet gegeven, uitstraling, meer imago." De vice-voorzitter zegt ook: „Maar als je dit opschrijft zal dat niet door iedereen in dank worden afgenomen." Daar kan Schuitema wel eens gelijk in hebben. Want Romario Cruijff Paul de Leeuw monseigneur Gijsen: men is ge passioneerde. blinde fan dan wel mordicus tegen. Een tus senweg lijkt niet te bestaan. Vier jaren Romario hebben dan ook alles gebracht om voor een eeuwige scheiding der geesten te zorgen. Het megalo mane mannetje uit Rio haalde Eindhoven en omgeving meer malen het bloed onder de na gels vandaan met trucs, telaat- komerijen. a-collegiale uitspra ken, rigide eisen, zeurkous blessures en mysterieuze ver dwijningen. Maar hetzelfde mannetje kreeg het land ook steeds weer aan zijn voeten met onwaarschijnlijke acties en beslissende doelpunten. Piet Keizer, zelf jarenlang van het soort waarvan er zo weinig zijn, zei het voor aanvang van dit seizoen nog: „Als ik in Eind hoven zou wonen, kocht ik meteen een seizoenkaart bij PSV, alleen voor Romario." Sabotage Keizer had het nog niet gezegd of er was weer een nieuwe rel. Hans Westerhof, de nieuwe trainer en 'in every inch a Dutchman', had het bestaan om Romario halverwege een wedstrijdje in Zuid-Spanje te wisselen, waarop de gekwetste Braziliaan reageerde met een beproefd middel: sabotage. Hij bleef een dag weg en nog een dag en bijna iedereen was het er over eens: dit was het. nu komt het niet meer goed. De scheiding kwam er dus niet en die scheiding komt er ko mende zomer misschien weer niet, hoezeer Romario zich de ze maanden ook vermoeid te roepen dat hij nu toch echt per se weg wil. Heeft PSV inmid dels immers niet Het Middel gevonden om hem gelukkig, al thans tevreden te houden0 Dat middel: hem zijn gang te laten gaan. vrijheden toe te staan en af en toe. voorzichtig, achter gesloten deuren en na dagen van brainstormen en topover- leg, een klein standje te geven. Of heeft Romario de voorbije maanden alleen gescoord om echt weg te komen uit Eindho ven en is PSV gewoon te laat van tactiek veranderd? Financieel is PSV niet slechter geworden van Romario, dat kan sinds de kwalificatie voor de Champions League worden geconcludeerd. Eind '88 kwam de spits van Vasco da Gama voor minder dan vijf miljoen naar Eindhoven, twee jaar lang deed de spits het naar verluid voor een half miljoen per jaar. Begin 1990 werd het vier-jarig contract verruild voor een nieuw, zesjarig contract. Ro mario ging meer verdienen, veel meer. zo'n 2,5 miljoen gul den bruto per seizoen, inclusief een apart reclame-contract bij Philips, met het oog vooral op het WK van '94 in de Verenigde Staten. Vier jaar Romario hebben PSV dus een slordige tien miljoen gulden gekost, ongeveer zoveel als het bereiken van de Cham pions League de club dit sei zoen oplevert. En Schuitema heeft gelijk: Romario heeft PSV ook allure bezorgd. Wat Ploegsma en Ruts hebben in gezet, afstand nemen van het kneuterige, provinciale imago van de club uit de jaren zeven tig, heeft Romario afgerond. PSV heeft cachet gekregen, ge wicht, uitstraling. Komisch Een grondige analyse van vier seizoenen Romario bij PSV le vert ook een komisch beeld op. Een greep uit de ellende: net hersteld van een blessure trapt Romario in Rio een balletje mee in een familie-wedstrijd, zonder toestemming van PSV. De club berispt hem. Romario schrikt ervan (laat hij weten). Hij komt de eerste keer vier da gen te laat terug van vakantie, de tweede keer tien dagen. Pijnlijk en ook om te lachen: heel PSV, inclusief bestuur, staat voor joker tijdens de per spresentatie als Romario nog lekker aan het strand ligt in Brazilië; alle elftal- en publici- teits-foto's moeten opnieuw worden gemaakt. Zo gaat het, zo blijft het gaan. Hij verzuimt een trip naar In dia vanwege een muggebeet en andere ongemakken, hij schof feert Vanenburg door niet te verschijnen op diens bruiloft, hij mist tientallen wedstrijden door blessures en blessuretjes en hele kleine blessuretjes, hij steekt zijn middenvinger eens omhoog naar de trainer als die hem wisselt, in de pers haalt hij Romario heeft PSV tegen AEK op 1-0 gebracht. Het wijsvingertje gaat de lucht in. foto ANP uit naar coaches en medespe lers wanneer het hem belieft. Goed beschouwd is er steeds één en dezelfde oorzaak als Ro mario recalcitrant doet: een diep gevoelde verongelijktheid vanwege een kennelijk tekort aan waardering. Romario is apart en goddelijk getalen teerd en hij dient als zodanig- behandeld te worden. Vindt Romario. Bij Vasco kwam hij ooit te laat voor een jeugdtraining, waarop de trainer hem bij de eerstvol gende wedstrijd naar de reser vebank verwees. Na afloop zat Romario huilend in de bus. Thuis kreeg hij van vader een standje. „Je mag nooit te laat komen!" Maar moeder drukte het manneke troostend tegen zich aan. hetgeen Romario zich tot op de dag van vandaag nog scherp en met een warm gevoel herinnert. Monica Hij kreeg alles gedaan, ook toen al. Ook bij de meisjes. Hij viel voor Monica, een jonge schoonheid die hem na maan den van avances waardig acht te een avond mee te nemen. Het werd geen succes. „Het grootste gedeelte van de avond zaten we wat voor ons uit te staren. Ik was tenslotte nog maar 13 en Romario is van na ture heel verlegen", weet Mo nica nog. Maar Romario wïst haar te schaken, omdat Mo nica viel op zijn o-benen en om dat Romario zo charmant slis te. Romario deed en doet alles charmant. Hij trouwde Monica 21 oktober 1988. voor de Neder landse frater Jacques Hetsers, met het altaar op de midden stip van een voetbalveld. Hij was 22. Monica was 17. Twee weken eerder was de transfer naar PSV in het diepste geheim tot stand gekomen. De contradictie is de relatie za kelijkheid en gevoeligheid, als het gaat om het verhaal Roma rio. Voor PSV was het kopen van de Braziliaan in '88 een za kelijke deal; hij was goedkoop en hij leek PSV datgene te kun nen leveren waaraan in de voetballerij het meest behoefte is; doelpunten. Dat PSV in staat was bijna vijf miljoen uit te trekken voor een voetballer had al een zakelijke achter grond. de andere band name lijk die inmiddels met Philips bestond. Penningmeester Van Raaij in november '88: „Denk je dat we in de oude verhoudin gen Romario hadden kunnen kopen? Geen schijn van kans. Dat had Philips niet goedge keurd." Nadien bleef het zakelijke as pect domineren van de kant van PSV Zoals manager Kees Ploegsma ooit uitlegde waar om hoofd-trainer Hans Kraay diende te verdwijnen, toen die had besloten Ruud Gullit niet meer op te stellen nadat Gullit zijn coach in een interview kei hard onderuit had gehaald. „Sportief en financieel waren we niet in staat de lijn-Kraay te volgen." Trots Daar staat de mens Romario tegenover: een mankind, van nature dus verlegen, naïef ook, vooral echter gevoelig en met een snel geraakte trots. Nooit zal hij begrijpen waarom hij niet speelt of wordt gewisseld, nooit zal hij zich kunnen inle ven in types als Koeman of Linskens. nooit ook zal hij op houden sarcastisch, cynisch, hatelijk en beledigend te reage ren als iemand aan zijn ego komt. Zoals Romario met een bal speelt, zo kan iedereen met zijn ziel spelen en deze raken waar men wil. Eerder dit jaar leek hij het toch wel te zien zitten in Nederland. „Ik heb nu twee landen waar ik prettig kan leven. Alleen moet ik hier ook nog werken en in Brazilië niet." Nu wil hij alweer weg. Eric Gerets zegt: „Hij zit zo vol trucs; je hebt een cursus psychologie nodig om hem te kunnen begrijpen. Er is voor hem maar één mens belangrijk en dat is Romario zelf. Gerets ziet geen toekomst meer voor Romario bij PSV. maar die voorspelling is vaker gedaan. Het kereltje is geniaal en on handelbaar. Anderhalfjaar geleden nam hij in de kleedkamer ineens het woord. Geèmotioneerd sprak hij de spelersgroep toe. heel even maar. Romario moest het kwijt: dat hij niet lui was. dat hij wel degelijk betrokken was bij het elftal en dat hij wel graag scoorde en leuke dingen deed met de bal. maar toch ook graag wedstrijden won. voor het elftal. Romario bleef echter min of meer buiten de groep staan; niet alleen, wel eenzaam. Met Popescu heeft hij een goed con tact. met enkele jeugdspelers en reserves ook. Verder is het Romario voor zich. God voor ons allen. „Ik was destijds de eerste Neder landse trainer die Heintze. Mol- by en Laudrup in Duitsland met Jong Denemarken aan het werk zag. Dat was in mijn tijd bij Ro- da JC. Met die drie knapen erbij was Roda ongetwijfeld een top club geworden. Tot in Denemar ken ben ik ze achterna gereisd, maar er was geen geld om ook maar eén van die drie jongens te kopen. Met Peter van Vossen ging het een paar jaar geleden precies hetzelfde. Die wilde ik van Vlissingen naar Willem II halen, maar we kwamen er fi nancieel niet uit." Scouten is heel wat anders dan het veldwerk waarmee hij is groot gebracht en waaraan hij zijn leven had verknocht. Er blijft nog één wens over. Dat NAC het voor elkaar krijgt wat hij zichzelf binnen de termijn van twee jaar had opgelegd: pro moveren. van onze verslaggever VEERE - Trainer Jan Meul meester is door het bestuur van de voetbalclub Veere gisteren met onmiddellijke ingang ont slagen. Dat is gebeurd naar aan leiding van een interview in de PZC. waarin de oefenmeester zich uitliet over conflicten tus sen de spelersgroep en de trai ner. De zaterdag derdeklasser, die bij het ingaan van de win terstop bovenaan staat, heeft nog geen opvolger. Jan Meulmeester signaleerde in het interview onder meer dat er in de selectie spelers lopen met een slechte instelling, dat de spelers mogen meebeslissen over zijn aanblijven als trainer en dat de meesten de vergoedin gen die ze krijgen niet waarma ken. Hij stelde ook; „Ik heb lang zamerhand mijn buik vol van clubs die volledig afhankelijk zijn van sponsors." Die opmerkingen zijn bij de club en bij de spelers in het verkeerde keelgat geschoten. Voorzitter Jo Tax van Veere heeft na de publi catie zijn medebestuursleden geraadpleegd en kwam tot de conclusie dat verder gaan met Meulmeester nu onmogelijk is. „Wij als bestuur hebben geen rancune naar Meulmeester toe", verzekert hij. „We gaan in goeie harmonie uit elkaar en zullen aan onze verplichtingen vol doen. Maar naar de spelersgroep toe is er door het artikel een on werkbare situatie ontstaan. Te meer omdat Meulmeester in het interview enkele spelers bij naam noemt." Voordat Jan Meulmeester van het ontslag op de hoogte was ge bracht. belde hij gistermorgen de voorzitter om mee te delen dat hij toch het seizoen wilde af maken. „Dat was uitsluitend om zakelijke reden' geeft Meul meester toe. Want als hij zelf ont slag had genomen, was Veere met meer verplicht hem voor de rest van dit seizoen te betalen. Voorzitter Jo Tax reageerde op de mededeling van Meulmeester met: „Het is niet nodig datje ver der gaat. want het bestuur heeft besloten je met onmiddellijke ingang te ontslaan." „We hebben dat gedaan naar aanleiding van enkele passages in het artikel", zegt Tax. „Het verhaal op zich was overigens al tegen alle gemaakte afspraken. We hadden besloten pas op woensdag met nieuws naar bui ten te komen. Die afspraak heeft de trainer geschonden." „Meulmeester zegt verder: het bestuur laat de spelers beslissen over mijn aanblijven. Dat is ab soluut niet waar. Ik heb tegen de trainer gezegd: het lijkt me goed dat we de groep eens polsen. Hij heeft daar zelf ook in toestemd. Maar de beslissing bleef natuur lijk bij het bestuur." Jo Tax: „Verder heeft Meul meester het over moeilijke jon gens. En hij schroomt ook niet om namen te noemen. Dat heb ben wij en de spelers hem hoogst kwalijk genomen." Het ontslag heeft Jan Meul meester niet echt verrast „Het is ook beter voor beide partijen, omdat het anders waarschijnlijk toch wel tot een breuk was geko men. Zo was ik van plan om met ingang van nu hard op te treden tegen misstanden. Ik wilde van af nu geen concessies meer doen. Dat zou ongetwijfeld weer ge botst hebben met bepaalde spe lers". zegt Meulmeester. Met bestuur en sponsors leefde Meulmeester nog wel op goede voet. „Het lag bij Veere bijvoor beeld heel anders dan bij Kloe- tinge Daar had ik meningsver schillen met het bestuur en de sponsors. Dat er daar tenslotte ook problemen waren met spe lers. was onvermijdelijk. Bij Veere was het contact met het bestuur en de sponsorgroep zelfs heel goed." Veere beraadt zich in de komen de dagen over de opvolging van Meulmeester. Voorzitter Tax „Ik denk niet dat we terugvallen op onze trainer, want die traint ook de jeugdafdeling. We gaan zoeken naar een andere trainer Dat is nog niet gebeurd, omdat we er tot vandaag vanuit gingen dat Jan Meulmeester het sei zoen zou afmaken." Meulmeester (46) is in de 24 jaar dat hij trainer is nooit eerder ontslagen of voortijdig opge stapt. Voor Veere (tweede jaan heeft hij gewerkt bij Kloetinge. Oostkapelle. Meeuwen. Seroos- kerke en Aardenburg. Korfbalclub tegen racisme HEELSUM (GPD) - In navolging van acties in de voetbalwereld gaat ook korfbalvereniging DKOD stelling nemen tegen het toenemende racisme op de sportvel den. Zes teams van de Heelsumse club zullen op de eerste speeldag van 1993 via een slogan op de shirts protesteren tegen racisme. Het eer ste team, uitkomend in de hoofdklasse B. doet dat op 2 januari in de thuiswedstrijd tegen SCO in sporthal de Rijn- kom in Renkum. DONDERDAG 09.00-09.30 EURO: Aerobics 09.30-10.30 EURO: Aerobics: WK vanuit Los Angeles 10.30-11.30 EURO: Free style skiën: vanuit Piancavallo 11.30-12.00 EURO: Aerobics 12.00-13.00 EURO: Gerard D'Abovil- le. 12.30-14.20 BBC 2: Sports review of the year 1992: terugblik op het afgelo pen sportjaar, met de uitreiking van BBC Sport's Personality of the Year prijs. 13.00-14.00 EURO: Adventure: Gau- loises raid 14.00-13.00 EURO: Historisch voet bal. 14.20-15.20 BBC 2: Autosport: Britse tourwagen kampioenschappen van af Silverstone 15.00-17.00 EURO: Best of tennis deel 3 17.00-18.00 EURO: Paardesport: con cours hippique vanuit Londen. 17.05-18.05 BBC 2: The IXth Para lympics Games documentaire over de sporters tijdens de paralympics in Barcelona 18.00-19.00 EURO: Snooker 18.45-19.15 RTL Sport 19.00-20.00 EURO: Ski report ski magazine. 19.30-20.00 BRT 1: Sport 20.00-21.00 EURO: Trans world sport 21.00-21.30 EURO: Eurofun 21.30-22.00 BRT 2: Sport 21.30-22.00 EURO: Eurosport nieuws 22.00-23.00 EURO: Voetbal: WK 1994, Malta-Italië. 22.15-22.30 Ned 3: Studio sport jour naal. 23.00-01.00 EURO: Dansen: aansl Eurosport nieuws VRIJDAG 08.00-09.30 EURO: Aerobics. 09.30-10.30 EURO: Paardesport: con cours hippique vanuit Londen 10.30-11.30 EURO: Trans world sport. 11.30-12.00 EURO: Aerobics. 12.00-13.00 EURO: Voetbal WK 1994, Malta-Italie. 13.00-15.00 EURO: Best of football: deel 1, met EK- en WK-finales 13.53-14.34 Ned 2: Torvill and Dean. wereldkampioen op de schaats: ijs- show 15.00-17.00 EURO: Best of dancing: deel 1 16.00-16.45 BBC 2: Nigel Mansell 1992 17.00-19.00 EURO Best of figure ska ting: deel 1 19.00-20.00 EURO: International mo torsport magazine 19.30-20.00 BRT 1: Sport 20.00-21.00 EURO: Havoc. 21.00-21.30 EURO: Eurofun 21.30-22.00 EURO: Eurosport nieuws 21.30-22.00 BRT 2: Sport 22.00-23.30 EURO: Best of boxing 22.30-22.55 BRT 1: Sport 23.30-00.30 EURO: Kickboksen 00.30-01.00 EURO: Eurosport nieuws ZATERDAG 09.00-09.30 EURO: Aerobics 09.30-10.30 EURO: Ski report: maga zine 10.30-11.00 Super: The great offshore: sportprogramma 10.30-11.30 EURO: International mo torsport. 11.30-12.00 EURO: Aerobics 12.00-13.30 EURO: Boksen 13.30-15.00 EURO: Voetbal Best ol football Deel 2. met EK- en WK-fina les 15.00-17.00 EURO: Best of dancing: deel 1 17.00-19.00 EURO: Best of figure ska ting deel 1 17.55-18.05 BBC 1: Voetbaluitslagen 18.00-19.15 Did 1: Sport Extra kunst rijden op de schaats, ijsgala met de olympische- en de wereldkampioe nen. 18.10-18.40 Ned 2: Veronica winter sport 4-delige serie over de winter sport. 18.45-19.20 RTI. Sport. 19.00-21.00 EURO: IJshockey finale Olympische Spelen 1992. Herh 19.30-20.00 BRT 1: Sport 21.00-22.00 EURO: Kickboksen 22.00-23.00 EURO: Boksen 22.50-23.05 BBC 1: Sport. 23.00-00.00 EURO: Euroscores. 23.30-00.00 Super: Hang loose: water sportmagazine 00.00-01.00 EURO: International mo torsport magazine. ZONDAG 09.00-09.30 EURO: Aerobics 09.30-10.30 EURO: Trans world sport. 10.30-11.30 EURO: Euroscores. 11.30-12.00 EURO: Aerobics. 12.00-13.00 EURO: Boksen. 13.00-15.00 EURO: Voetbal: Best of football. Deel 1, Europees voetbal 1992 15.00-16.00 BRT 1: Paardenparade 1992: Christmas Horse Show vanuit de Nekkerhal in Mechelen 15.00-17.00 EURO: Olympische Spe len 1992. openingsceremonie. 16.30-17.00 Super: Pro superbikes 1992. 17.00-17.30 Super: Sports special 17.00-21.00 EURO: IJshockey Euro pacup. finale 17.30-18.00 Super: Hang loose: water sportmagazine. 18.10-18.35 Ned 3: Studio Italia met Italiaans competitievoetbal 18.10-18.40 Did 1: Sportschau. 18.45-19.10 RTI. -: Sport 18.45-20.00 Ned 3: Jaaroverzicht sport 19.30-19.45 BRT I: Sport. 19.45-20.00 BRT 1: Sportweekend 19.50-19.58 Did 1: Sportschau-Tele- gramm 21.00-22.00 EURO: Euroscores. 22.00-23.00 RTL 4: Sport Voetbal, met daarin aandacht voor de Belgi sche. Duitse. Spaanse en Engelse voetbalcompetitie. 22.00-00.00 EURO: IJshockey Euro pacup. finale 22.40-22.45 Did 2: Sport am Sonntag 23.00-23.20 BRT 1: Sport. 00.00-01.00 EURO: Euroscores.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 21