Van den Broek bij top drie EG PZC Warren Christopher Clintons minister buitenlandse zaken PZC lis twaalf maanden voor chanterende xploitante sekslijn Clan-strijders verlaten Mogadishu Donkere dagen en sombere berichten binnen- en buitenland Nieuwe commissaris krijgt zware portefeuille Hof Israël verwerpt terugkeer Palestijnen Kritiek in senaat op i Perhoging belastingen Tariefsverhoging PTT Post inzet van kort geding Veiligheid in de wijk WOENSDAG 23 DECEMBER 1992 in onze correspondente Km: Tr.C' 02 B itan RUSSEL Minister Hans van en Broek van buitenlandse za- en heeft één van de drie zwaar- ,e taken van de Europese Com- lissie toebedeeld gekregen. Als V! ieuwe Nederlandse EG-com- ïhty lissaris wordt Van den Broek anaf 2 januari niet alleen ver- ntwoordelijk voor de buiten- idse betrekkingen van de EG. ij moet ook het gemeenschap- ijijk buitenland- en defensie- eleid op poten zetten en daar- 0 aast de onderhandelingen voe- nt-S en over de uitbreiding van de •yon uropese Gemeenschap. 9 °i ie Brit Sir Leon Brittan heeft uitenlandse handel en econo- r' ïie, inclusief de GATT-bespre- 1 ingen, overgenomen uit de por- Dj ifeuille die Van den Broeks oorganger Frans Andriessen leerde. De onderhandelingen Jein Ver de vergroting van de EG oiien echter ,,in belangrijke ma- i de komende jaren bepalen", g' d voorspelde de scheidende An- ntie nessen dinsdag. üfÜ 'ice-voorzitter uidriessen wist ongetwijfeld al z'2S ver wie hij het had, toen hij ;dag, amper een uur voor de ortefeuilleverdeling werd be- endgemaakt, in Brussel ver- Tlaarde: „Ik hoop dat ze daar i'vïfen heel goed commissielid voor eid, anwijzen en ik heb het vermoe- en dat dat zal gebeuren". ;n hij wist ook al haarfijn aan te even wie straks naast Jacques gr'G lelors vice-voorzitters moeten scjl] porden: „Dat moet, één, degene :ken ijn die het gezicht van de Euro pese Commissie in de wereld be paalt en. twee, de man die het ge zicht van de commissie in econo mische zaken bepaalt". Met andere woorden: als vol gend jaar wordt besloten het aantal vice-voorzitters van nu nog zes naar straks twee terug te brengen, kan volgens Andries sen de keuze niet moeilijk zijn: Van den Broek en Brittan. Van den Broek zelf bleek later uitermate tevreden over de taakverdeling: „Ik heb geen en kele reden tot klagen. Dit was waarop ik had gehoopt en wat Delors had beloofd". Misvatting ush viert ,T)ud en Nieuw S n Somalië ASHINGTON (AFP) - Presi- ent George Bush brengt de aarwisseling door in Somalië, j o heeft het Witte Huis dinsdag i leegedeeld. 4IK ie Amerikaanse president ver- rekt 30 december uit de Ver- S nigde Staten en arriveert een eke ag later in Somalië. Oud en iieuw zal hij vieren met de Ame- 'fjjlkaanse militairen die eerder maand naar dat land wer- •ovi|en gestuurd om er voor te zor- b en dat humanitaire hulp de ïensen bereikt die het nodig IRNHEM (GPD) - De manier raarop twee mannen die de laarlemse Sexlijn Intiem in au- ustus regelmatig belden, wer- len gechanteerd, was ronduit jof. Een van hen, een inwoner :NN an Arnhem, voelde zich zo '9hl loor de 37-jarige exploitante ledreigd, dat hij in acht dagen 30.000 gulden overmaakte un de vrouw en haar vriend. 5.30 Eigen bijdrage psychiater nu wintig gulden •EN HAAG (GPD) - De eigen ste- lijdrage van vijf gulden voor en bezoek aan de psychiater aat op 1 januari omhoog naar wintig gulden. De maximale igen bijdrage wordt 900 gulden ler jaar. Staatssecretaris Simons (volks gezondheid) heeft dit de Kamer J meegedeeld. De bewindsman schrijft dat de eigen bijdrage na leze extra verhoging, de eerst- (omende jaren niet meer ver- ïoogd hoeft te worden. Simons leeft afgezien van een voorne nen om het aantal bezoeken san de psychiater dat maximaal de awbz wordt vergoed, te 3 beperken van 90 tot 52. Jet zijn maatregel wil de be windsman een verdubbeling van 'ie kosten van psychiaters teniet ioen. Die stegen van 62 miljoen 19 naar 135 miljoen vorig aar. De staatssecretaris heeft de Ka mer ook meegedeeld dat ver bandmiddelen niet meer onbe perkt via de awbz worden ver goed. De laatste Europese top in Edin burgh, die Denemarken vier uit zonderingen toestond op het Verdrag van Maastricht, heeft het er niet gemakkelijker op ge maakt. Andriessen: „In Edin burgh is gezegd: geen gezeur, dit is voor de Denen en dat is dat, jullie krijgen het niet. Maar in Edinburgh is ook gezegd dat de afspraken met de Denen niet strijdig zijn met het Verdrag. Het moet niemand verbazen als bijvoorbeeld de Zweden straks zullen zeggen: Nee, wij hoeven geen Deense oplossing, wij wil len een Zweedse oplossing. Zo kunnen de gebieden rond de Noordpool, geografisch onbe kend terrein voor de EG, wel licht een nieuwe aanpak van het regionaal beleid vereisen en ook de Noorse visserij „is geen klei nigheid". Andriessen: „Dat kost allemaal tijd en ik denk dat we die tijd moeten nemen". Van den Broek zal daarnaast on dervinden dat de positie van de Europese Commissie niet meer helemaal is wat hij was. Zat hij tot nu toe aan de kant van de - nog steeds sterker wordende - Raad van Ministers, straks zal hij zelf de 'weerstand' van de lid staten tegen de Commissie on dergaan. Andnessen: „Die houding ten aanzien van de Commissie zal wel overwaaien, maar voorlopig staan de wijzers niet in de goede richting. Er is een duidelijke ten dens naar een versterking van het Europese voorzitterschap. Bij Engeland was dat evident, dat is zeer eigenstandig opgetre den. En die tendens zou nog wel eens een tijdje kunnen doorspe len". Aan de uitbreiding van de Euro pese Gemeenschap, eerst met Oostenrijk, Zweden en Finland en daarna mogelijk met Noorwe gen, zal Van den Broek handen vol werk krijgen. Volgens An driessen „is het een misvatting te denken dat dit in een paar maanden rond kan zijn. De on derhandelingen zullen langer duren dan nu wordt gedacht". Er bestaat op zeker 25 terreinen nog grote onduidelijkheid en dat zijn „echt heel veel en heel moei lijke punten". Ruim duizend zwerfjongeren in Rotterdam en Den Haag ROTTERDAM (GPD) - In Rot terdam zijn vijf- tot zevenhon derd dak- en thuisloze jongens en meisjes. Dat blijkt uit een on derzoek dat in opdracht van de Provinciale Raad voor de Volksgezondheid in Zuid-Hol land is uitgevoerd. In Den Haag ligt het aantal zwerfjongeren op vier- a vijfhonderd. Het onder zoek wordt vanmiddag gepre senteerd op het provinciehuis in Den Haag. De dak- en thuisloze jongeren komen uit doorsnee gezinnen van alle rangen en standen. De meesten hebben nog steeds een gewoon levensperspectief en denken dat zwerven slechts tij delijk is. Een problematische gezinssi tuatie is er meestal de oorzaak van dat jongeren gaan zwerven. Rond een derde van de thuisloze jongeren is van allochtone af komst. MOGADISHU - Een groep 'technicals', zoals de Somalische strijdgroepen worden genoemd, verlaat in een jeep met een an ti-tankwapen Mogadishu. De twee belangrijkste clans zijn overeengekomen hun strijders terug te trekken uit de Somali sche hoofdstad. Zo'n duizend Amerikaanse en Franse soldaten zijn dinsdag van uit Mugadishu op weg gegaan naar het binnenland. De operatie gaat in etappes en voert eerst naar Baidoa. Van daaruit moeten de soldaten de routes veilig stellen naar naburige dorpen en ste den. Doel is nog voor de Kerst voedsel naar de hongerende bevol king in de dorpen te brengen. In bepaalde gebieden gaan nog steeds ruim honderd mensen per dag dood van de honger. Het vertrek van de bewapende technicals uit de hoofdstad heeft inmiddels voor het nodige geweld gezorgd in aangrenzende ge bieden. Hier en daar zijn ook weer bloedige gevechten uitgebro ken tussen rivaliserende groepen. foto AFP Een Deventernaar stortte uit pure angst uiteindelijk 4000 gulden op haar rekening. Gisteren moest de vrouw zich verantwoorden voor de recht bank in Arnhem. Officier van justitie mevrouw mr. I. Langen- horst eiste een gevangenisstraf van twaalf maanden tegen de 37 -jarige, die tijdens de zitting vrij wel voortdurend in tranen was. „Ik was destijds zwanger en dacht dat m'n vriend echt van me hield- Voor hem heb ik het al lemaal gedaan. Nu begrijp ik dat het hem alleen maar om het geld te doen was", vertelde ze. De man is na verhoor door de politie inmiddels het land uitgezet, zij kreeg een dag nadat de politie in september ingreep een mis kraam. Vooral voor het Arnhemse slachtoffer zijn de gevolgen van de telefoonterreur dramatisch geweest. Hij vertelde de exploi tante op een gegeven moment dat hij seksueel misbruik- had gemaakt van jonge meisjes, waarvan hij later bij de politie overigens verklaarde dat het niet waar was. Na verloop van tijd begon de Haarlemse te drei gen met openbaarmaking van de bandjes waarop alle gesprek ken waren opgenomen. De vrouw telefoneerde zelfs met de zedenpolitie in Arnhem, terwijl hij dat op een andere lijn kon volgen. Bovendien werden buurtbewo ners en kennissen van de Arn hemmer op de hoogte gesteld van zijn uitlatingen. „De politie is zelfs een onderzoek begonnen. Alles waarvoor hij vreesde is uit eindelijk uitgekomen", hield rechtbankpresident mr. P. Brouns de verdachte voor. De rechtbank doet op 5 januari uitspraak. Israëlische politiemannen boeien een Palestijnse jongeman, die werd aangehouden na een aanval dinsdag met een brandbom op een auto in oost—Jeruzalem. foto AFP JERUZALEM (RTR/AFP) - Het Israëlische Hooggerechtshof heeft dinsdag de beslissing tot uitwijzing van 415 Palestijnen naar Libanon bevestigd. De president van het hof, Meir Shamgar, zei dat het hof verzoe ken om terugkeer van de Pale stijnen afwijst, „omdat zij zich op Libanees grondgebied bevin den en dus niet meer onder de verantwoordelijkheid van Israel vallen". „Het feit dat het Liba nese leger verhindert dat zij hun weg naar Noord-Libanon voort zetten betekent niet dat zij zich in niemandsland bevinden." De bevelhebber van het Israëli sche leger, luitenant-generaal Ehud Barak, die dinsdag door het hof werd gehoord, zei dat Is raël bereid is om evenals maan dag geweld te gebruiken om te voorkomen dat de Palestijnen terugkeren in de door Israël een zijdig ingestelde bufferzone. Vol gens hem waren de Palestijnen door het vuren met tanks en ma chinegeweren op maandag niet- in gevaar gekomen. De Israëli sche premier. Yitzhak Rabin, verklaarde dinsdag tegenover een parlementscommissie dat hij persoonlijk opdracht had ge geven om tot vlakbij de Palestij nen te vuren, maar dat „voor zover ik kan nagaan, niemand werd geraakt." Maar volgens persberichten uit Libanon raak ten drie Palestijnen gewond voordat zij zich terugtrokken in het tentenkamp. DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Eerste Kamer van CDA, VVD en SGP/GPV/RPF heeft dinsdag felle kritiek geuit op het plan van de regering om volgend jaar de loon- en inkomstenbelasting niet te compenseren voor de inflatie. Dat betekent dat de mensen Det een inkomen boven 50.000 en per jaar de dupe worden. Het CDA is nog bereid om het plan morrend te accepteren op voor gaarde dat het kabinet in 1994 de inflatie weer volledig in de belas tingschijven verwerkt. De Tweede Kamer is er al mee akkoord ge daan dat de belastingbetaler in 1993 geen compensatie krijgt voor de geldontwaarding. 1 De inflatiecorrectie houdt in dat de bedragen waarover in de eerste en de tweede schijf belasting moet worden betaald, worden ver hoogd met het percentage van de geldontwaarding. Die bedragen worden dus hoger waardoor men „langer" in de eerste (en de tweede) belastingschijf blijft „zitten" en derhalve minder betaalt dan zonder inflatiecorrectie. van onze correspondent WASHINGTON - Bill Clinton heeft dinsdag zijn belangrijkste benoemingen op buitenlands en veiligheidsgebied bekendge maakt. De toekomstige Ameri kaanse president wordt om ringd door een team van men sen met grote buitenlandse er varing, goeddeels opgedaan tij dens het Carter-bewind (1976- 1980). Minister van buitenlandse za ken wordt de 67-jarige advocaat Warren Christopher, minister van defensie het Congreslid uit Wisconsin Les Aspin, terwijl de vroegere onderminister van de fensie James Woolsey zal wor den voorgedragen als directeur van de CIA. Voorzitter van de Nationale Veiligheidsraad wordt de hoogleraar Anthony Lake, terwijl een andere hoogle raar. Madeleine Korbell Al bright. ambassadrice wordt bij de Verenigde Naties. De benoemingen zijn in Was hington algemeen positief ont vangen. Ook van Republikeinse kant was er lof voor Clintons keuze voor ervaren en behoed zame diplomaten en adviseurs. Clinton zei dat de Amerikaanse buitenlandse politiek „sterke handen en een standvastige koers" nodig heeft en dat dit team daaraan voldoet. Warren Christopher is geen on bekende in de Amerikaanse bui tenlandse politiek. Hij was on derminister van buitenlandse zaken onder president Carter, en werd bekend als onderhande laar tijdens de gijzeling van 52 Amerikanen in Teheran in 1979. Hij was onderminister van justi tie ten tijde van president John son en handelsafgezant van pre sident Kennedy. Hij is voorzitter van het grootste advocatenkan toor van Los Angeles en leidt momenteel voor Clinton de voorbereidingen voor diens pre sidentschap. Eerder dit jaar leid de hij het onderzoek naar de ras- senrellen in Los Angeles. Les Aspin (54) is een oude rot op defensiegebied- Hij is al twintig jaar lid van de defensiecommis sie van het Huis van Afgevaar digden. sinds 1986 als voorzitter. Hij geldt als een van de meest in vloedrijke parlementariërs op defensiegebied. Aspin is, net als Clinton, voorstander van het op heffen van het verbod op homo seksuelen binnen de krijgs macht. waartegen door de mili taire leiders fel verzet wordt ge voerd. Madeleine Albright, hoogleraar internationale betrekkingen aan de universiteit van George town, wordt VN-ambassadrice. Een post die Clinton zo belang rijk vindt, dat hij er een kabi- netspost van wil maken. Al bright is van Tsjechoslowaakse afkomst en zat onder Carter in de Nationale Veiligheidsraad. De nieuwe CIA-direeteur James Woolsey was onderminister voor de marine tijdens Carter, maar diende ook de presidenten Rea gan en Bush. Hij voerde namens de VS de onderhandelingen die leidden tot het CSE-akkoord over de vermindering van de conventionele strijdkrachten in Europa. De komende voorzitter van de Nationale Veiligheidsraad, An thony Lake, is een oude vriend en adviseur van Clinton. Hij is nu hoogleraar in de internatio- DEN HAAG (ANP) - De tariefsverhoging van de PTT Post is 28 de cember de inzet in een kort geding bij de rechtbank in Den Haag. De Nederlandse Organisatie van Tijdschrift Uitgevers (NOTU), het Koninklijk Verbond van Grafische Ondernemers (KVGO), de Ne derlandse Dagblad Pers (NDP) en enkele bedrijven eisen dat de ta riefsverhoging niet wordt doorgevoerd. Daarnaast willen ze dat in de toekomst over tariefsverhogingen overleg plaatsvindt en dat bedrijven tijdig worden geïnformeerd. PTT Post verhoogt per 1 januari 1993 de tarieven voor de verzending van periodieken en dagbladen. Volgens de betrokken organisaties loopt de tariefsverhoging voor de meeste periodieken op tot boven de tien procent. PTT Post deed volgens de organisaties in haar aan kondiging voorkomen dat deze 5.7 procent zou bedragen ter com pensatie van de inflatie sinds 1 juli 1991. Advertentie eigentijdse briljant sieraden nd Het zijn de donkere dagen voor Kerstmis, vol van sombere berichten over recessie in de wereld- economie en minder goede resultaten van het be drijfsleven in eigen land. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) komt met de uitslag van een en quête, die meldt dat de investeringen in de Nederlandse in dustrie in 1992 vier procent lager zullen uitvallen dan in het voorgaande jaar, met scherpe dalingen in de chemie en de metaalindustrie. Toen het economisch profetendom halver wege dit jaar met verslechterende verwachtingen afkwam hebben tal van bedrijven gereageerd door investeringen voor uitbreidingen uit te stellen of op een laag pitje te zetten. Het haasje-over van voorspellingen en ontwikkellingen heeft als steeds een versterkend effect in de neergaande en ook in de opgaande lijn. En ook gerenommeerde internationale econo mische instituten kunnen maar moeilijk aangeven wanneer bij een recessie (of wat daarop lijkt) een omslagpunt van be tekenis zal worden bereikt. De OESO in Parijs, de organisa tie van 24 industriële landen, houdt het erop dat. er nog zeker twee jaar nodig zijn om wereldwijd uit het economische dal te kruipen. Voorlopig moet rekening worden gehouden met traag economisch herstel en groeiende werkloosheid. De zoveelste deskundige beschrijving van nog maar wei nig uitzicht op een opleving in de economie bereiken de consument op het moment dat hij/zij bezig is de dertiende maand of de winstuitkering om te zetten in kerstcadeaus of een korte vakantie. Winkeliers maken overuren op extra koopavonden en koopzondagen; er worden, net als met Sin terklaas, opnieuw redelijk goede zaken gedaan. Toch wijst een traditionele steekproef aan het einde van het jaar van het bureau NSS/Marktonderzoek uit dat de Nederlander in het algemeen nog somberder is over de gang van zaken in de va derlandse economie voor 1993 dan hij/zij al voor dit jaar was. Een grote meerderheid van de ondervraagden voorziet meer bedrijfssluitingen en grotere werkloosheid. Maar van een op vallende terughoudendheid in het eindejaars-bestedingsge- drag bij diezelfde Nederlandse consument lijkt nu niet met een sprake. Net zo wisselvallig als de reacties zijn in praten en doen van burgers en ondernemers, zijn ook die van het kabi net. Werd kort na Prinsjesdag aan het Binnenhof nog erg veel kommer en kwel in de economie voorspeld en een extra be zuinigingspakket van 2,7 miljard gulden samengesteld, vori ge week heeft minister Kok van financiën laten doorscheme ren dat er sprake is van een tikkeltje verbetering in de econo mie en dat er dus weer wat begrotingsruimte komt. Onduidelijkheid troef dus vandaag de dag in economen- land. Een reeks van factoren is daarvoor verantwoorde lijk: de hoge rente in Europa, de daling van aandelenkoersen op de internationale beurzen, aarzelingen bij particulieren en bij het bedrijfsleven om tot grote bestedingen te besluiten, krap geldbeleid bij banken en onzekerheid als gevolg van de hectische ontwikkelingen op de valutamarkten. Op grond van dat alles worden ramingen van economische groei en conjunctuurscenario's in snel tempo bijgesteld. Verwachtin gen waaraan enkele maanden geleden nog grote waarde werd toegekend, blijken nu al achterhaald. Met belangstel ling kijken financiële en economische goeroe's dan ook naar twee plaatsen, waar in de eerste helft van het volgende jaar wel eens vitale beslissingen kunnen vallen: Washington en Frankfurt. Zal de nieuwe Amerikaanse president Clinton een beleid ontwikkelen dat de Verenigde Staten uit een lange periode van economische neergang haalt? Zal de Duitse (centrale) Bundesbank met een snelle en passende rentever laging een signaal afgeven om het vertrouwen in de economie van Europa te versterken? Pas bij wat meer houvast vanuit deze twee richtingen kunnen de voorspellingen over hoe de wereld en Nederland er in 1993 en volgende jaren economisch zullen voorstaan, misschien weer betrouwbaarder worden. Op het ogenblik lijken ze, juist door hun onderlinge tegen strijdigheid, voornamelijk natte vingerwerk. vdM. DEN HAAG (GPD) - In stads wijken in Amsterdam, Breda. Groningen, Leiden, Ede en Zwijndrechl zullen bewoners worden ingezet om toe te zien op de veiligheid in hun buurt. Indien de wijkbewoners geval len van vandalisme of crimina liteit signaleren, roepen ze de hulp in van politie of woning bouwvereniging. Een tiental woningbouwvereni gingen in genoemde gemeenten is met een proefproject begon nen om de criminaliteit in woon buurten te bestrijden. Het initia tief wordt ondersteund door het ministerie van justitie en de Na tionale Woningraad iNWR). Sluiting PZC-kantoren De PZC-kantoren in Mid delburg, Vlissingen, Goes, Terneuzen en Zierikzee zul len donderdag 24 december a.s. vanaf 16.00 uur gesloten zijn. De directie nale betrekkingen en diende eer der als topambtenaar op buiten landse zaken tijdens president Carter en werkte ook voor ex- veiligheidsadviseur Henry Kis singer. Clifton Wharton, de zwarte ex- rector van de universiteit van Michigan, wordt onderminister van buitenlandse zaken, en Sa muel Berger, ook al een ex-Car- ter-functionaris. wordt plaats vervangend voorzitter van de Nationale Veiligheidsraad. Clin ton beloonde de ex-voorzitter van de defensiestaf. admiraal William Crowe, voor diens steun tijdens de campagne door hem aan te trekken als adviseur voor de geheime diensten. Diesel duurder ROTTERDAM (ANP) - Dieselo lie wordt vandaag één cent per liter duurder. De meest voorko mende lilerprijs aan de zelf- tankpomp wordt 113,8 cent. Directie: K Scherphuis, W. F. de Pagter en F van de Velde Hoofdredactie: M. P. Dieleman. algemeen hoofdredacteur; C van der Maas. hoofdredacteur commentaar; A L Oosthoek, adjunct-hoofdredacteur. Vlissingen Oostsouburgse- weg 10. Postbus 18. 4380 AA Vlissingen. Tel. 01184-84000 Servicepunt Boekhandel Bikker. Walstraat 94.' Middelburg Markt 51, 4331 LK Middelburg Tel. 01180-81000. Goes Grote Markt 2. 4461 AJ Goes. Tel. 01100-31800. Terneuzen: Axelsestraat 16, 4537 AK Terneuzen. Tel. 01150-94457. Hulst Servicepunt: Boekhandel Duerinck, Gentsestraat 12, Tel. 01140-14058. Axel Nassaustraat 15, 4571 BK Axel. Tel. 01155-8000 Zierikzee. Oude Haven 41, 4301 JK Zierikzee. Tel. 01110-15380 Opening kantoren Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17 00 uur. Zaterdags in Vlissingen van 8 00 tot 10.30 uur Centrale redactie: Postbus 18. 4380 AA Vlissingen Tel. 01184-84000: Redactiefax: 01184-70102. 's avonds op zondag t/m vnjdag. vanaf 19.00 uur; in het weekeinde: verwijzing via de telefonische boodschap op de kantoren. Bezorgklachten: maandag t/m vrijdag: op de kantoren gedurende de openingstijden; zaterdags tot 14.00 uur. op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen. Overlijdensadvertenties: tijdens kantooruren en maandag- t/m vrijdagavond van 20 30 tot 22 00 uur en zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur: Tel 01184-84000 Fax 01184-70100. Abonnementsprijzen: per kwartaal 82,75, automatische afschrijving 82,00, franco per post 105.00, per maand 29,00, automatische afschrijving 28,50; jaarabonnement 320,00, automatische afschrijving 319,00, jaarabonnement franco per post 405,00; losse nummers maandag t/m vrijdag 1,45, zaterdag 1,85 p.st., (alle bedragen inclusief 6 pet. btw). Postrek.nr.. 3754316 t.n.v. PZC ab.rek. Vlissingen. Advertentietarieven: 156 cent per mm; minimumprijs per advertentie 23,40; ingezonden mededelingen 2,5 x tarief. Voor brieven bureau van dit blad 5,50 meer Volledige tarieven met contractprijzen op aanvraag (alle advertentieprijzen exclusief 6 pet. btw) Giro: 35 93 00, Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B.V. Vlissingen,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 3