Commotie rond PvdA-raadslid School De Stelle winnaar van korfbaltoernooi Privatiseren schoonmaken kleedlokalen valt verkeerd Provincie meet trillingen op traverse Groede Jongeren exposeren kunst in De Triangel Terneuzen streek 14. Mevrouw C. Visser zwijgt over eventueel terugtreden uit raad Hontenisse GEMEENTE HULST SLUITINGSTIJDEN VOOR ADVERTENTIES WOENSDAG 23 DECEMBER 1992 van onze verslaggever KLOOSTERZANDK - Het Hon- tenisser raadslid C. Visser heeft maandag tijdens de PvdA-afde- lingsvergadering bekend ge maakt uit de gemeenteraad te willen stappen. Secretaris R. Sikkelerus en fractievolgster M. Ie Roy bevestigden dinsdag dat Visser begin volgend jaar wil terugtreden. Visser zelf wil de echter geen commentaar ge ven. „Ik weet daar absoluut niks van. U merkt het wel tij dens de raadsvergadering woensdag", verklaarde ze. Visser toonde zich hevig ont stemd dat haar voornemen om Kerstvogelshow - De Zeeuws-Vlaamse Vogelvrienden houden tijdens de kerstdagen een kerst-vogelshow in De Halle. Er zijn meer dan 400 vogels van verenigingsleden te zien. Boven dien worden video's vertoond uit de privé-collectie van lid R. Overmeere. C. van Zuilekom is op de show aanwezig met jachteksters. witkuipgaaien en andere zeldzame vogels. Er staat een informatiestand met folders, posters en boekjes over alles wat met vogels te maken heeft. De tentoonstelling duurt eerste en tweede kerstdag van 10.00 tot 17.00 uur en zondag 27 december van 10.00 tot 16.00 uur. Kerstconcert in kerk te Groede GROEDE - In de hervormde kerk in Groede wordt woensdag 30 december het traditionele kerstconcert gegeven. Mede werking verlenen Het Brugs Vocaal Ensemble en de soliste Christiane Locufier. Zij spelen volksliederen en werken van onder andere Bach en Puccini. Het Brugs Vocaal Ensemble, dat tot de top in België behoort, trad al vaker op in Zeeuwsch-Vlaan- deren en staat onder leiding van Tony Venneman. De sopraan Lucofïer is bekend van televisie -optredens en zingt bij de Vlaamse Opera in Gent. Boven dien regiseerde zij vele opera's en operettes. Piet Leenhouts be geleidt haar aan de piano. Het Ensemble en Lucofïer slui ten het concert af met een geza menlijke uitvoering van een 'A- ria mit Chor' van F. Mendels sohn. Het kerstconcert begint om 20.00 uur. af te treden uit was gelekt. Bo vendien was ze in haar wiek ge schoten. omdat haar naam - bui ten haar medeweten - niet staat vermeld op een nieuwjaarskaart van de PvdA-Zeeuwsch-Vlaan- deren. Partijvertegenwoordi gers van de acht Zeeuws-Vlaam se gemeenten wensen de inwo ners van de regio via de kaart 'een rooskleurig 1993' toe. Als ondertekenaars van de nieuw jaarswens staan de lijsttrekkers van zeven gemeenten genoemd. Alleen bij Hontenisse staat de naam van Maria le Roy - lijst- volgster achter mevrouw Visser - vermeld, overigens ook tot Le Roy's verrassing. De Axelse wethouder Co van Schaik (ook vermeld op de kaart) neemt als coördinator van het PvdA-regioberaad de schuld op zich. „Ik heb mevrouw Fakkeloptocht in Breskens tegen racisme van een medewerkster BRESKENS - Het 'Appèl tegen Vreemdelingenhaat' houdt morgen (donderdag) een fakkel optocht te Breskens. Om 20.00 uur start de tocht bij de 'wach ters van de Schelde' aan de jachthaven. De tocht gaat vanaf de jachtha ven over de Scheldekade, Grote Kade, Oranjeplein. Mercurius- straat. Dorpsstraat. Kijkuit en Europastraat en eindigt bij het dienstencentrum Goedertijt aan de Van Zuyenstraat. Het Appèl, waarin kerkelijke en maatschappelijke organisatie participeren, is deze maand be gonnen met het in gang zetten van diverse landelijke acties te gen vreemdelingenhaat. Dit voorjaar al bood het Appèl 300.000 handtekeningen tegen racisme aan aan de minister van binnenlandse zaken. Het toene mende racisme en antisemitis me in de samenleving is voor de organisatie aanleiding om op nieuw maatschappelijke tegen krachten te mobiliseren. Ook de uitkomst van een recente NI- PO-enquête, waaruit blijkt dat bij verkiezingen op dit moment de Centrum Democraten een forse winst zouden boeken, is voor het Appèl aanleiding voor een actie. Visser nog nooit gezien op het re- gioberaad. Ze is een beetje bui ten beeld gebleven en door de snelheid van handelen zal de naam van mevrouw Le Roy wel op de kaart zijn beland. Wij we ten niets over een eventueel tus sentijds aftreden van Visser en dus had haar naam eigenlijk op de wenskaart moeten staan", bekende de coordinator De Zeeuws-Vlaamse PvdA-afdelin- gen hebben de kaart gezamen lijk laten drukken, maar zorgen per afdeling voor verspreiding. In Hontenisse worden de kaar- Mevrouw C. Visser ten vandaag met het Zeeuws- Vlaams Advertentieblad be zorgd. Dat was goedkoper dan de kaarten laten bezorgen via Tante Pos. Ziekte Mevrouw Visser zit sinds de ver kiezingen van 1990 op het raads- pluche van Hontenisse. Ze trok zich in september van dat jaar terug uit de sociaal-democrati sche statenfractie, waarin ze sinds 1978 zitting had. Ze verliet provinciale staten niet uit over tuiging, maar omdat haar partij- Wandeltocht De Steltkluut CLINGE - De natuurbescher mingsvereniging De Steltkluut houdt zondag een wandeltocht in de Clingse bossen. De deelne mers verzamelen zich om 9.30 uur bij Interjute aan de Molen straat. Onder leiding van Edie Bogaert aanschouwt men de winterse activiteiten van de bosbewoners. De liefhebbers van een schorren- tocht kunnen eerst zaterdag deelnemen aan een open excur sie in het Verdronken Land van Saeftinge. De deelnemers verza melen zich om 9.45 uur bij café Het Verdronken Land. genoten vonden dat ze geen twee heren tegelijk kon dienen. De laatste maanden moest Vis ser regelmatig verstek laten gaan bij commissie- en raadsver gaderingen wegens ziekte. Maandag meldde ze de afdeling daarom dat ze vanavond tijdens de raadsvergadering haar ver trek wilde aankondigen. Secre taris Sikkelerus had haar dat nieuws graag zelf laten vertellen, maar wilde er dinsdag ook geen doekjes om winden. „Mevrouw Visser heeft inderdaad haai- ver trek aangekondigd. Als u meer informatie wilt, kunt u het beste contact opnemen met haai- op volger, mevrouw Le Roy." Ook Le Roy stelde dat Visser 'overweegt' om zich terug te trekken. „Als ze dat echter tij dens de raadsvergadering niet aankondigt, dan kan ze in prin cipe raadslid blijven. Als Visser ons standpunt tijdens vergade ringen en lezingen blijft uitdra gen, is dat volgens afspraak. Maar het zou natuurlijk niet goed zijn als ze door ziekte regel matig niet aanwezig kan zijn." Mocht Visser ondanks de con sternatie vanavond toch haar af treden aankondigen, dan is Le Roy bereid de fakkel over te ne men. „Ik ben bijna driejaar gele den als tweede op de lijst geko zen. Als mevrouw Visser weg valt. onttrek ik me niet aan mijn verantwoordelij kheden. van een medewerkster TERNEUZEN - Met grote over macht is dinsdag het eerste team van De Stelle winnaar ge worden op de eerste dag van het korfbaltoernooi voor Terneu- zense basisscholen in sporthal het Zwaantje. Tegenstanders Torenberg en Oude Vaart wer den in de finale met gemak ver slagen door de tien-, elf- en twaalf-jarigen van De Stelle. Poelwinnaars Zuidlandschool-1 en De Zeemeeuw-1 werden in de halve finale verslagen door res pectievelijk De Stelle en Toren- berg. De uitslag van de halve fi nales: Zeemeeuw tegen Toren- berg 2-1. Zeemeeuw tegen Oude vaart 0-1, De Stelle tegen Zuid- landschool 2-0. Finales Toren- berg tegen Oudevaart 2-1, To renberg tegen De Stelle 1-4. Ou de vaart tegen De Stelle 1-3. De eindstand: 1. De Stelle, 2. Toren- berg. 3. Oude Vaart. Vandaag komen in de Terneu- zense sporthal het Zwaantje de zes- tot en met negen-jarigen in actie. Het korfbaltoernooi be gint om 8.30 uur en de finales verwacht men om 11.50 uur. Een aanval van het team van de school Op Weg in de korfbalwed strijd tegen De Wiekslag. foto Camile Schelstraete Voorstel terug naar b en w Oostburg OOSTBURG - Het voorstel om het schoonmaken van kleedlo kalen in de gemeente Oostburg te privatiseren moet door het college b en w opnieuw worden bekeken. Dat advies gaf de wel- zijnscommissie dinsdagmorgen tijdens een vergadering in het gemeentehuis. De fracties van de Partij van de Arbeid en Dorpsbelangen en Toerisme konden niet akkoord gaan met het collegevoorstel. Ze verzoch ten wethouder L. Cuelenaere het voorstel terug te nemen en opnieuw met de verenigingen te onderhandelen. Het voorstel tot privatiseren is ook bij de voetbalverenigingen in de gemeente Oostburg in het verkeerde keelgat geschoten. Zowel op de procedurele als de inhoudelijke kant hadden de verenigingen nogal wat kritiek. Namens de voetbalverenigingen sprak J. de Vries (oud Pvda-wet- houderi de commissieleden toe. Hij verweet het college dat er met cijfers gegoocheld is „Ik heb uitgerekend dat het schoon maken 12 gulden per keer kost. Ik weet dat Dethon goedkoop kan werken, maar zo goedkoop daarom niet", aldus De Vries. Dethon laat de werken uitvoe ren door een particulier schoon maakbedrijf. Aan de hand van die cijfers stelde het college voor om de verenigingen de schoon- maakwerkzaamheden zelf uit te laten voeren: in 1993 voor 75 van de kosten en in 1994 voor 50 „U denkt dat verenigingen dat volgend jaar voor 9 gulden Klachten omwonenden van onze verslaggever GROEDE/MIDDKLBURG - De provinciale directie Milieu en Waterstaat begint in januari met trillingsmetingen op de tra verse Groede. Omwonenden van de provinciale weg hebben meerdere malen bij de gemeen te Oostburg en de provincie ge klaagd dat ze 'in zeer ernstige mate' geluidhinder ondervin den wanneer het verkeer over de klinkers dendert. Gedeputeerde staten schrijven in hun antwoord aan de Groede- naar L. P Verberkmoes. dat zij op de hoogte zijn van de proble matiek. Een aanpassing van de weg zit er op korte termijn ech- Inbraken bij bejaarden HOEK - In een aantal bejaar denwoningen aan de Irisstraat in Hoek werd in de nacht van maandag op dinsdag ingebro ken. Bij de 76-jarige bewoonster N. A. P. doorzocht*ende da- deris) het gehele pand. De buit bedroeg enkele honderden gul dens. ter niet in. omdat voor dit doel voorlopig geen geld beschikbaar is. aldus gs. Om de omwonenden toch enigszins tegemoet te ko men. zijn gs bereid een trillings meting te laten verrichten. „Overigens merken wij daarbij op dat uit dergelijke metingen slechts indicatieve gegevens kunnen worden afgeleid. Er zijn geen voorschriften over maxi maal toelaatbare trillingsh indel en daarom ook geen fondsen om die hinder te bestrijden", merkt het dagelijks provinciebestuur op. Volgens Verberkmoes wordt de hinder voornamelijk veroor zaakt door de slechte conditie van de weg en de te hoge snelhe den van het verkeer. Hij weet zich gesteund door burgemees ter en wethouders van Oost burg B en w drongen er eerder dit jaar al bij de directie Milieu en Waterstaat op aan de klinker bestrating te vervangen door een asfaltlaag. De traverse Groe de is het enige deel in de route tussen Breskens en Sluis dat met is geasfalteerd. Het Oost- burgse college meent dat de drukte op het traject (vooral in het zomerseizoen) een aanpas sing billijkt. gaan doen en het jaar daarop voor 6 gulden. Dank u wel. u be kijkt het maar", aldus De Vries, die wist dat het voorstel tot mis lukken gedoemd was. Reactie ok over de gevolgde procedure was De Vries niet te spreken. „Begin november is er overleg geweest met alle voetbalvereni gingen. Dat leverde niets con creets op. Een voorstel over pri vatiseren van de SV Oostburg werd als huiswerk meegegeven. We zouden na drie. uiterlijk vier weken een reactie krijgen van het college. We hebben niets ge hoord". betoogde De Vries. Boos waren de verenigingen ook dat ze de inhoud van de notitie vrijdag in de krant moesten le zen. „Zaterdag kwam er dan een brief bij de verenigingen, aan de late kant vinden wij. Bovendien is het tijdstip van vergaderen ongelukkig voor verenigings mensen". zo vond De Vries. Het raadslid H. van der Weegen (D&T) maakte niet te veel woor den vuil aan het voorstel. „Zo ga je niet met verenigingen om", zo stelde hij. Van der Weegen had ook zijn twijfels over de cijfers. „Misschien hebben ze bij De thon de komma's verkeerd ge zet", veronderstelde hij. Ook W. Vermeulen (Pvda) vond de gang van zaken bedroevend en teleur stellend. „Het voorstel moet te rug en er moet eerst overleg plaats vinden met de betrokke nen", was zijn advies. J Quist (CDA) vond het ook niet ver standig van 'zijn' wethouder om de afspraken zoals die gemaakt waren niet te volgen. Dwang ethouder L. Cuelenaere dacht dat zij. na het overleg met de ver enigingen in november, aardig op de hoogte was van de gedach ten die daar leefden. Daarnaast meende ze dat er best sprake mag zijn van enige dwang rich ting verenigingen. „Daar ont kom je niet aan. Zo worden wij vanuit het Rijk ook behandeld", aldus de wethouder, die vond dat het haar door de commissie leden erg njoeilijk werd ge maakt. „U moet dan wel aange ven hoe het opgelost moet wor den". stelde zij. Vermeulen gaf aan dat er over eenstemming moet komen met de verenigingen of een compro mis gevonden moet worden. De wethouder moet ook enige haast maken, want in de begroting van het komende jaar is de post voor het schoonmaken geschrapt. Begin volgend jaar zal daarom de welzijnscommissie opnieuw over dit punt vergaderen. Jonge kunstenaars bezig met het inrichten van de expositie in De Triangel in Terneuzen. foto C Schelstraete van onze verslaggever TERNEUZEN - De ruimte biedt een nog wat lege aanblik, maar duidelijk is dat de kunstwerken binnen een paar uur hun plaats gevonden zullen hebben..Enke le jongeren zijn druk in de weer, ze timmeren en geven het zaal tje een rustige sfeer. Aan een witte wand, gemaakt van enke le gedrapeerde lakens, hangt al een serie tekeningen die de fa ses van een maansverduiste ring weergeeft. Het werk van één van de negentien jongeren die deelnemen aan de tentoon stelling In Spé. Vanavond (woensdag) is het zo ver. In het multi-functionele centrum De Triangel te Terneu- Zware schade bij botsing HULST - Bij een aanrijding op de kruising van de Clingeweg met de Koolstraat in Hulst wer den dinsdagmiddag twee auto's zwaar beschadigd De botsing gebeurde doordat P. van V. uit Sint Gilles Waes. komende van de Clingeweg. het stopbord ne geerde en de kruising op reed. Op het zelfde moment naderde J. P. vanaf de Koolstraat de krui sing. waardoor beide auto's fron taal met elkaar in aanrijding kwamen. zen organiseren drie jongeren van Kalashnikov al weer voor de tweede keer een expositie. Ron- ny de Hullu is één van hen. De eerste keer, in maart van dit jaar, was een redelijk succes, vertelt hij „Korte tijd later mochten zes van ons hun werk tentoonstellen in het gemeente huis van Hulst. Dat was een leu ke ervaring." De Triangel stelt belangeloos een ruimte aan de jongeren be schikbaar. Beheerster Jo Dees juicht de aktie van De Hullu en de zijnen toe. „Tegenwoordig verwacht de maatschappij dat zij maar studeren en in de boe ken hangen. Ik vind het net zo belangrijk dat ze hun creatieve mogelijkheden kunnen benut ten en uitbeelden." Daarmee geeft zij meteen de doelstelling van de tentoonstel- mg weer: jongeren stimuleren om zélf te beginnen of verder te laten gaan in die richting die zij volgen. Zo krijgen zij vervolgens de kans hun werk aan een groter publiek te laten zien. Werk dat na vandaag nog vier dagen lang te zien is. Gestimu leerd door De Triangel en de ge meente, die hulpmateriaal en een subsidie van tweehonderd gulden ter beschikking stelde aan de kunstenaars. „Daardoor zijn we gelukkig bijna uit de kos ten. maar een kleine bijdrage van de aanwezigen wordt na tuurlijk met veel genoegen ont vangen". aldus Ronny. Jo Dees opent vanavond de ex positie. Daarbij krijgt zij muzi kale ondersteuning van Lies- beth bij de Vaate op viool en An- nemiek Nuyten die de hobo be speelt. Harold Hohne en Natasja Bakker dragen enkele gedichten voor. De opening is om 19.30 uur, de zaal is tot 23.00 uur geopend. Op 24 en 27 december kunnen belangstellenden terecht van 11 tot 19 uur. Tijdens de kerstda gen gaan de deuren open van 11 tot 15 uur. Voorbereidingsbesluiten Carmelweg, Zandstraat en Oude Graauwsedijk De burgemeester van Hulst maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 24 december 1992 ter gemeentesecretarie, af deling algemene zaken. Houtmarkt 6a te Hulst, voor een ieder ter inzage liggen, de besluiten van de gemeenteraad van 17 december 1992, waarbij deze heeft besloten te verklaren dat wijzigingen worden voorbereid van de bestemmingsplannen: a. Carmel, voor de bouw van een woning aan de Carmelweg. b. Buitengebied, voor de bouw van een op slagloods bij het bedrijf Zandstraat 22 te Hulst en voor de bouw van een dienstwoning bij het transportbedrijf Oude Graauwsedijk 2a te Graauw. Deze voorbereidingsbesluiten treden in werking met ingang van 24 december 1992. Hulst, 23 december 1992 De burgemeester van Hulst, Mr. A. A. L. G. M. Kessen. ÈT' GEMEENTE •- AXEL BEKENDMAKING Vroegtijdige sluiting afdeling burgerzaken Burgemeester en wethouders van Axel maken be kend, dat de afdeling burgerzaken van de ge meentesecretarie op donderdag 31 december a.s. v.a. 14.45 uur voor publiek gesloten zal zijn. Dit betekent, dat genoemde afdeling 's middags slechts bereikbaar is voor publiek, van 14.00 tot 14.45 uur. U wordt vriendelijk verzocht met dit vroege slui- tings-tijdstip rekening te houden. Zoals bekend, zijn alle overige gemeentelijke diensten (zowel gemeentesecretarie als afdeling openbare werken) op donderdag 24 en donderdag 31 december a.s. v.a. 15.30 uur gesloten voor pu bliek. Axel. 23 december 1992. Burgemeester en wethouders voornoemd. W. J. de Graaf, burgemeester J. P. van Sabben, secretaris. HINDERWET Burgemeester en wethouders van Hulst; maken gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne bekend dat resp. op 16,20 en 23 november 1992 bij hen een aanvraag is ingeko men ingevolge de Hinderwet van: - L. Mangnus-Thieleman, Willem Hendrik straat 12 te Graauw om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning wegens het uitbreiden/wijzigen van een akker- en tuin bouwbedrijf annex veehouderij op het perceel Willem Hendrikstraat 12 te Graauw; - R. J. A. en A. P. M. van Mullem, Koninginne straat 11 te Nieuw-Namen om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende aanvraag we gens het uitbreiden/wijzigen van een akker bouwbedrijf en stierenmesterij op het perceel Koninginnestraat 11 Nieuw-Namen: - De Koning van Engeland B.V., Postbus 47 te Hulst tot het oprichten en in werking hebben van een bioscoopcomplex op het perceel Hout markt 2a te Hulst; e.e.a. zoals op de bij de aanvragen behorende bescheiden nader is aangegeven. De aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van heden gedurende een maand alsmede daarna tot het einde van de ter mijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld te gen de beschikking op de aanvraag in het stads kantoor Sportlaan 4 te Hulst ter inzage, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelich ting worden verkregen. Bovenbedoelde bescheiden liggen bovendien op 26 december 1992,2,9 en 16 januari 1993 van 09.00 tot 12.00 uur ter inzage op het Groepsbureau der Rijkspolitie Hulst, Van der Maelstedeweg 52 te Hulst, Gemotiveerde schriftelijke bezwaren kunnen ge durende één maand na heden bij het gemeentebe stuur worden ingebracht. De bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Degene die een bezwaarschrift indient, kan even wel verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Een verzoek daartoe dient teza men met het bezwaarschrift te worden ingediend. Gemotiveerde bezwaren kunnen tevens monde ling, op een daartoe strekkend verzoek tot 16 ja nuari 1993 worden ingebracht. Daartoe dient vooraf een afspraak te worden gemaakt. Gelegenheid zal dan worden gegeven tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag fussen een vertegenwoordiger van het gemeentebestuur, de aanvrager en degenen die mondelinge bezwaren wensen in te brengen. Zij vestigen er tenslotte aandacht op dat de aan vrager, zij die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aan toont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-beschikking in te die nen c.q. tegen de definitieve beschikking in be roep te komen. Hulst, 23 december 1992 Burgemeester en wethouders van Hulst, de burgemeester. mr. A. A. L. G. M. Kessen de secretaris, mr. H. J. v. Geesbergen. In verband met de komende feestdagen zullen de (ook 'Kleintjes' en 'Zakenkleintjes' worden aangepast. De aangepaste tijden zijn voor de onderstaande dagen: Uitgave van maandag 28 december 1992: sluit donderdag 24 december vóór 9.00 uur. Uitgave van zaterdag 2 januari 1993: sluit donderdag 31 december vóór 9.00 uur. Uitgave van maandag 4 januari 1993: sluit donderdag 31 december vóór 11.00 uur. Telefoon 01184-84321 Fax 01184-70100 Advertentie-orderafdeling PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 26