IJsvereniging Bruinisse leeft op Kruimeltje is terug Sluitingstijden cafés Vlissingen onder vuur $tapVen tn streek Nieuw perspectief door opgeknapte baan SLUITINGSTIJDEN VOOR ADVERTENTIES WOENSDAG 23 DECEMBER 1992 van onze verslaggever BRUINISSE - De opknapbeurt van de ijsbaan in Bruinisse heeft de betrokken ijsvereni- ging geen windeieren gelegd. Terwijl vrijwilligers nog druk bezig zijn met de afwerking van het terrein, stromen de nieuwe leden toe. Omdat de baan voor- Subsidie voor aanpassingen Mondragon van onze verslaggever ZiERlKZEE - Restaurant Mon dragon in Zierikzee kan reke nen op een provinciale subsidie van ruim twintigduizend gul den voor aanpassingen aan het restaurant en de bijbehorende concertzaal ten behoeve van ge handicapten. Deze moeten dan wel uiterlijk over een jaar ge realiseerd zijn. Plan is het restaurantgedeelte te voorzien van trapliften naar res pectievelijk de eerste en tweede etage. In de concertzaal moet een zogeheten ringleiding ko men voor slechthorenden. Via een dergelijke leiding worden signalen uitgezonden die door gehoorapparaten worden opge vangen. Dat maakt een voorstel ling voor gehoorgestoorden be ter te volgen. Gedeputeerde staten volgen met het honoreren van het sub sidieverzoek het advies van de Zeeuwse'Stichting voor Gehan dicaptenbeleid iZSG). Die heeft geoordeeld dat de voorgenomen voorzieningen passen in de crite ria zoals die zijn gesteld in de provinciale stimuleringsrege ling Toeganglijkheid voor ge handicapten 1991-1994. De installatie werkzaamheden moeten worden uitgevoerd vol gens de richtlijnen en eisen van 'geboden toegang". Die garande ren dat gehandicapten met het resultaat uit de voeten kunnen. De subsdidie wordt pas uitbe taald nadat de ZSG de voorzie ningen in orde heeft bevonden voor verlening van het Interna tionaal Toegangelij kheidsym- bool (ITS). Wanneer de voorzie ningen binnen vijfjaar niet meer worden gebruikt voor het aange geven doel, kan de subsidie bo vendien worden teruggevor derd. heen niet voldeed, leed de ver eniging de laatste jaren een ziel togend bestaan, maar inmid dels hebben zich al weer 450 mensen ingeschreven. „En als het gaat vriezen komen er in een keer nog een hoop bij", ver wacht bestuurslid Stoffel Otte. De baan is vergroot van 3200 naar zo"n vijfduizend vierkante meter en bovendien fors verbe terd De grond die vrijkwam bij de uitbreiding - de baan ligt in een kuil - is in het oude gedeelte gestort, zodat het waterpeil is te ruggebracht van een halve me ter tot ongeveer tien centimeter. Raad Bruinisse akkoord met identiteitskaart van onze verslaggever BRUINISSE - De gemeenteraad van Bruinisse heeft zich dinds- dagavond akkoord verklaard met de invoering van de nieuwe gemeentelijke identiteitskaart. Deze fraudebestendige kaart van de Vereniging van Neder landse Gemeenten is daardoor met ingang van volgend jaar op het gemeentehuis verkrijgbaar. De kaart kan worden gebruikt als identiteitsbewijs, maai- biedt vooralsnog geen alternatief voor het paspoort. Als reisdocument wordt hij (nog?) niet geaccep teerd. Of en zo ja door welke lan den dit in de toekomst wel ge beurt. is nog onduidelijk. Men sen die belangstelling tonen voor de kaart zal op deze beper king worden gewezen, aldus bur gemeester en wethouders. Gebedswake voor Joegoslavië en Somalië HEINKENSZAND - In de dorpskerk aan de Dorpsstraat in Heinkenszand wordt van avond (woensdag) een gebeds wake gehouden in verband met de nood in Somalië en het voor malige Joegoslavië. De dienst is een initiatief van le den van de rooms-katholieke pa rochie en de Samen op Weg-kerk in Heinkenszand. De aanvang is 19.30 uur. Verwacht wordt dat dit dunne laagje veel sneller bevriest. Een paar dagen vorst moet voldoen de zijn om zonder gevaar te kun nen schaatsen. Voorheen kon nog niet eens worden geschaatst wanneer dit al wel volop gebeur de op sloten en poelen in de buurt, verhaalt Otte. Het leukst zou zijn als de baan al in de kerstvakantie kan worden geopend. Het bestuur zit met spanning te wachten tot het zo ver is. want de voorziening moet zijn voortreffelijkheid nog in de praktijk bewijzen. Een scenario voor de officiële opening ligt al klaar. Plan is dat de burgemees ter het naambord van de nieuwe koek-en-zopiewagen onthult, die overigens zo groot is dat er ook een afdeling kan worden in gericht met kleedruimte en toi letten. Kluunkot Voor de naam van de wagen is onder de leden een prijsvraag ge houden. Het werd. besloot de vergadering begin deze maand, 't Kluunkot". De bijeenkomst trok 23 mensen, „en dat is heel veel", zegt Otte ter illustratie van de betere tijden die zijn aan gebroken. „Vroeger kwamen naast het bestuur twee of drie mensen." Die gingen dan weer wel allemaal met een taart naar huis: respectievelijk de eerste, tweede en derde prijs van de ver loting. De houten wagen die aan het be zit is toegevoegd, is door leden van het veertienkoppige be stuur eigenhandig verbouwd. Met de verlichting is het nog even behelpen. Bruikbare maar Zwemmen bij kaarslicht in Kapelle KAPELLE - Het zwembad Groene Woud in Kapelle is woensdag 30 december tussen 18.30 en 21.30 uur verlicht met kaarsen. Een romantisch mu ziekje moet de stemming bij het 'candlelight-zwemmen' nog ver hogen. Belangstellenden kun nen 30 december tegen het nor male tarief terecht. door de wegbeheerder afgedank te straatverlichtingsmasten worden gezocht maar tot die tijd moet een tijdelijke voorziening volstaan: bouwlampen aan rechtopstaande verwarmings- pijpen uit een tuinderskas. Deze roestpalen zullen het deze win ter nog wel houden, denkt Otte. Alleen de eenden in de plas we ten nog niet welk lot ze boven het hoofd hangt. In het dunne laagje water kunnen ze welis waar nog net zwemmen, maar daarvan zijn de schaatsliefheb bers niet gediend, want met hun gekledder houden ze de ijsvor- ming tegen. Een dezer dagen ko men mensen van de dierenbe scherming ze daarom vangen en worden ze verhuisd naar de een denkooi in Oosterland. Van links naar rechts de bestuursleden Peter Ruitenbeek, Stoffel Otte en Paul van de Kamp van de ijsvereniging Bruinisse. Honhoff foto Pieter van onze verslaggever VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen gaat de sluitingstij den van cafés in de Vlissingse binnenstad onder de loep ne men. De meeste aandacht zal daarbij uitgaan naar het onthef fingssysteem op grond waarvan cafés langer dan de officiële sluitingstijd open mogen blij ven. J. C. Th. van der Doef, bur gemeester van Vlissingen, zeg de dat dinsdagavond toe op een bijeenkomst met bewoners van de binnenstad. Van der Doef begon de vergade ring vrij optimistisch. Hij meld de dat café Herman - 'een bron van overlast' - uit de Nieuw- straat verdwijnt. De gemeente is van plan het pand te kopen, waarin Herman is gevestigd. Van der Doef voegde er gelijk aan toe dat daarmee 'niet elk probleem in de Nieuwstraat voorgoed van de baan is'. Ter ge ruststelling beloofde hij dat het beleid in 1993 niet wordt versoe peld. „De politie blijft intensief toezicht houden." B J P. Sinke, hoofd bijzondere wetten van de Vlissingse politie, sloot zich bij de deels optimisti sche visie van Van der Doef aan. Hij constateerde dat het afgelo pen jaar 'bevredigend is verlo pen op enkele uitschieters na en dat er praktisch geen klachten van bewoners binnenkomen'. „Op grond van de geluiden die ik uit de binnenstad hoor, zou ik er meer verwachten." Dat was te gen het zere been van verschil lende bezoekers. „Ik bel haast el ke week", zei iemand. Een ander liet weten het bellen naar de po litie moe te zijn. Uitgaansgedrag De sluitingstijden van de cafés en studenten kwamen uiteinde lijk als grootste boosdoeners uit Naar aanleiding van de geluidsoverlast door horecabezoekers hin gen exploitanten en omwonenden in de Nieuwstraat affiches ach ter de ramen. foto Lex de Meester de bus. „De problemen zijn iets van de laatste vijf. zes jaar", merkte een Nieuwstraat-bewo- ner op. Hij legde de oorzaak bij studenten en hun uitgaansge drag. „Waarom moeten cafés zo lang openblijven vroeg hij zich af. „Omdat niemand voor elf uur de stad ingaat", reageer de horeca-vertegenwoordiger W. de Baat. „Dat is overal de trend." Een bezoeker draaide die redenering om. Het uit gaansgedrag wordt naar zijn me ning in de hand gewerkt door de latere sluitingstijden. Tot een algemene vervroeging van de sluitingstijd was Van der Doef niet te bewegen. Het econo misch belang is te groot. „Ik moet ook met de ondernemers rekening houden." Hij beloofde wel te zullen nagaan of een aan tal cafés niet zo vaak van onthef fingen gebruik maakt, dat ze ei genlijk nachtzaken zijn gewor den. Dat onderzoek kan moge lijk tot een minder soepel ont heffingenbeleid leiden. Pleidooi voor 30 km per uur in Bruinisse van onze verslaggever BRUINISSE - Wanneer de ma ximum snelheid in straten bin nen de bebouwde kom wordt te ruggebracht tot dertig kilome ter per uur, neemt het aantal on gelukken fors af. Dit gegeven werd de gemeenteraad van Bruinisse dinsdagavond voor gehouden door II. J. van den Ou den van de lijst Algemeen Be lang, die hierin aanleiding zag de limiet van vijftig op veel plaatsen te verlagen. Hij wees op recente statistieken waaruit blijkt dat door instelling van dertig-kilometerzones het aantal ongelukken met zeventig procent afneemt. Bovendien zijn de ongelukken die nog gebeuren door de lagere snelheid minder ernstig. Namens het college zegde wet houder Jumelet toe te zullen be kijken of er in Bruinisse ruimte is voor de invoering van verdere snelheidsbeperkingen. Die ruimte is in elk geval niet al te groot, liet hij doorschemeren. Want alleen nieuwe borden plaatsen, zonder dat de inrich ting van de straat is aangepast, wordt weinig zinvol geacht.. Scène uit Kruimeltje. Musical in Jeugdtheater Hofplein van een medewerkster ROTTERDAM - Jeugdtheater Hofplein brengt dit jaar de spe ciale kerstvakantieproduktie Kruimeltje, een musical naar het oorspronkelijke boek van Christiaan van Abkoude. Vanaf vandaag (woensdag) tot en met donderdag 31 januari spelen da gelijks 40 leerlingen van de jeugdtheaterschool Hofplein samen met de herdershond Ne ro en de beroepsacteurs Loes Luca, Frits Lambrechts en Joep Dorren het verhaal van het tien jarige schoffie Kruimeltje. Kruimeltje heeft geen ouders en woont zo'n beetje bij Vrouw Kos ter, maar meer nog op straat. Zij trakteert hem vooral op slaag en scheldpartijen en stuurt hem er vaak op uit om te bedelen Maar toch is hij pas echt alleen als op een dag Vrouw Koster sterft. Angstig loopt Kruimeltje op kerstnacht alleen door de don kere verlaten straten. Daar vindt hij nog iemand die hele maal alleen is, namelijk een hond. Ze worden vrienden en Kruimeltje noemt hem Moor. Samen worden ze gevonden door de baas van het kleine buurtwinkeltje. Baas Wilkes. Dan gebeurt het eerste wonder in het leven van Kruimeltje. Baas Wilkes kent zijn vader. Sa men hebben zij in het Wilde Wes ten goud gezocht en grote avon turen beleefd. Baas Wilkes wordt de tweede nieuwe vriend van Kruimeltje en met zijn drieen gaan ze op zoek naar zijn ouders. Op die zoektocht bele ven ze vele ontroerende, vrolijke en angstige momenten. Vrije bewerking De musical is een vrije bewer king van het boek. Er zijn figu ren bijgekomen, de volgorde is veranderd, scènes zijn weggela ten en andere toegevoegd In het boek spelen volwassenen een overgrote rol, in de musical zijn de kinderrollen uitgebreid. Moor is in het boek een geheel zwarte straathond. In de musical is hij een jonge Mechelse herder met een mooie zwarte kop en een bruin lijft. Hij heeft alle repeti ties meegedaan en schijnt het een leuk spel te vinden. Loes Lu ca. Frits Lambrechts en Joep Dorren zijn de gedroomde spe lers voor deze voorstelling met een hoog 'Rotterdam-gehalte'. Na een week repeteren waren zij de collega's geworden van de kinderen. Het weekeinde daarop zat Frits aan de piano met de kruimeltjes te werken aan de in terpretatie van hun liedjes. Joep zwoegde in een kleedkamer ex tra met zijn kinderen van het or kest en Loes vocht met de tantes een scène uit. Louis Lemaire. artistiek leider van Jeugdtheater Hofplein, be werkte het boek „Toen ik een paar jaar geleden Kruimeltje weer eens voorlas aan mijn kin deren. kon ik niet voorkomen dat ik bij het slot weer tranen in mijn ogen kreeg"*, vertelt hij. „Mijn zoontje vroeg waarom ik huilde, omdat het toch goed af loopt. Misschien juist daarom. Kruimeltje is een verhaal over liefde. De liefde van een kind voor zijn ouders. Maar Kruimel tje is ook een verhaal over vriendschap Het is een verhaal van alle tijden," Woensdag 23 december Ahoy' Complex - 14.00 en 20.00 Kerstcircus De Doelen, grote zaal - 20.15 Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v Bernard Haitink met de Zevende Symfonie van Gustav Mahler. De Doelen, kleine zaal - 14.30 Schoolvakantieserie door Aure lia Saxofoonkwartet m.m.v. ac teur Peter Drost, muziektheater of muziek met een verhaal voor kinderen vanaf 8 jaar. Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 14.30 en 20.15 'De wind in de wilgen', familievoorstelling van het RO-theater over de spannende en grappige avontu ren van Mol. Pad. Rat en Das. Jeugdtheater Hofplein - 14.00 en 19.00 'Kruimeltje', musical over een tienjarig schoffie door leerlingen van de Jeugdtheater- school Hofplein voor iedereen vanaf 4 jaar (try-out). Lantaren 1 - 20.30 'Ambiance', dansvoorstelling voor 11 danse ressen van Kristien van Reusel. Binnenwegplein - 9.00 tot 17.30 Kerstmarkt. Donderdag 24 december Ahoy' Complex - 14.00 Kerstcir cus Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 14.30 'De wind in de wil gen' (zie woensdag 23 decem ber). Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Primadon na', aria's en duetten van o.a. Rossini. Puccini en Ravel door de Stichting Station Friedrich i.s.m. Lak Theater Leiden. Jeugdtheater Hofplein - 14.00 'Kruimeltje' (zie woensdag 23 december). Lantaren 1 - 20.30 'Ambiance' (zie woensdag 23 december). Vrijdag 25 december Ahoy' Complex - 12.30 en 16.15 Kerstcircus Luxor Theater - 20.15 'Revue, Revue', musical-extravaganza van Jos Brink over een revuege zelschap anno 1948. Zaterdag 26 december Ahoy' Complex - 12.30 en 16.15 Kerstcircus. Luxor Theater - 20.15 'Revue, Revue' (zie vrijdag 25 decem ber). Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 14.30 en 20.15 'De wind in de wilgen' (zie woensdag 23 december). Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Primadonna' (zie donderdag 24 december). Theater Zuidplein, grote zaal - 14.30 'Imago', meesters van mi me, dans en acrobatiek met vreemde wezens, cowboys en ra re, levende en vaak aardige creaturen. Jeugdtheater Hofplein - 14.00 en 19.00 'Kruimeltje', première (zie woensdag 23 december). Grote of Sint Laurenskerk - 20.15 Kerstconcert door Willem Hendrik Zwart. Zondag 27 december Ahoy' Complex - 12.30 en 16.16 Kerstcircus. De Doelen, grote zaal lferl Rotterdams Philharmon1 Orkest met de Zevende Sy nie van Gustav Mahler o.l.v. nard Haitink. Luxor Theater - 20.15 'Re 1 Revue' (zie vrijdag 25 dec ber). Rotterdamse Schouwburg, te zaal - 14.30 en 20.15 'De in de wilgen' (zie woensda december). Rotterdamse Schouwb et kleine zaal - 15.00 en 20.3( 'w kan niet heksen', dans voor F ling over heksen voor iede vanaf 6 jaar door Stukgoed. Jeugdtheater Hofplein - en 19.00 'Kruimeltje' (zie wo dag 23 december). te ac £t et hoi Maandag 28 decernbeitoe Ahoy' Complex - 14.00 Kerser: cus Luxor Theater - 20 15 'Re Revue' (zie vrijdag 25 deciei ber). Rotterdamse Schouwburg, te zaal - 14.30 en 20.15 'De ve'r in de wilgen' (zie woensda; n£ december). Rotterdamse Schouwb kleine zaal - 20.30 'So long, F well, auf Wiedersehen, G< bye', door het RO-theater. Theater Zuidplein, grote za ee 14.30 'Peter en de wolf/Cam m des animaux' door het Staate semble uit Bratislava in het derlands gesproken door een derlandse acteur. Jeugdtheater Hofplein en 19.00 'Kruimeltje' (zie wo 1V dag 23 december). Dinsdag 29 december Ahoy' Complex - 14.00 Kers d: cus Luxor Theater - 20.15 'Re ia: Revue' (zie vrijdag 25 deep ber). Rotterdamse Schouwburg, te zaal - 14.30 en 20.15 'De u in de wilgen' (zie woensda; december). Rotterdamse Schouwb kleine zaal - 20.30 'So long. F well, Auf Wiedersehen. G( bye' (zie maandag 28 deceml 51 Theater Zuidplein, grote za 20.15 'Tsjechov', musical Robert Long en Dimitri Fret Frank over het leven van An >e] Tsjechov met o.a. Boudewiji ,n Groot. Jeugdtheater Hofplein en 19.00 'Kruimeltje' (zie wo$n dag 23 december). Woensdag 30 decembe Ahoy' Complex - 14.00 Kerst cus Theater Zuidplein, grote zal" 20.15 'Tsjechov' (zie dinsda; december). Donderdag 31 decemb Rotterdamse Schouwburg, te zaal - 14.30 'De wind in de^ gen' (zie woensdag 23 decjl ber). Jeugdtheater Hofplein - 1 'Kruimeltje' (zie woensdag december). Partyschip Leuvehoofd 'Oud en Nieuw op de Maas' casino, buffet, disco en bel voor de young, free and singlw Stalling fietsen bij bushalte in Bruinisse van onze verslaggever BRUINISSE - Wat zwerft is doorgaans niet geliefd, en dat geldt ook voor fietsen in de om geving van bushalte aan de Del tastraat in Bruinisse. Daarom had de gemeenteraad dinsdag avond geen enkele moeite met het voorstel voor de aanleg van een fietsenstalling voor met na me de jeugdige klandizie van het openbaar vervoer. „Dit kunnen wij van harte steu nen", zei M. C. Maaskant-Okker- se van de lijst Algemeen Belang, die zei te hopen dat zo een eind zou komen aan de overlast van her en der in de wijk gestalde fietsen. C. van den Berge van Lijst van de Velde noemde het wel jammer dat de stalling maar 24 plaatsen krijgt. „In de stukken wordt gesproken van twintig zwerffietsen". gaf hij aan. „Als die allemaal in de stal ling komen, betekent dit. dat maar vier plaatsen over zijn." Jammer als er meer gegadigden, mogelijk ook ouderen, komen, meende hij, zonder overigens zijn goedkeuring aan het voorge legde plan te onthouden. Vrijdag 1 januari Rotterdamse Schouwburg, te zaal - 14.30 en 20.15 'De w in de wilgen' (zie woensdag december). Jeugdtheater Hofplein - 11s 'Kruimeltje' (zie woensdag december). Zaterdag 2 januari Ahoy' Complex - 14.00 en 2 Kerstcircus Rotterdamse Schouwburg, g te zaal - 14.30 en 20.15 'De w in de wilgen' (zie woensdag r december). Jeugdtheater Hofplein - H e* en 19.00 'Kruimeltje' (zie woe m dag 23 december). Zondag 3 januari Ahoy' Complex - 14.00 Kerstfy, cus Rotterdamse Schouwbi j( kleine zaal - 15.00 'Glans', vc stelling voor iedereen van: jaar door Theater Sirkel. Dinsdag 5 januari De Doelen, kleine zaal - 20 Ensemble Scaramouche met mermuziek van 1650 tot M02 Luxor Theater - 20.15 'Sim( and Friends', nieuwe perso lity show van Simone Kleins met zang. dans en acteren. Rotterdamse SchouwbuP kleine zaal - 20.30 'Boven dal', door Toneelgroep Amst dam met o.a. Kitty Courbois. 2 01 In verband mei de komende feestdagen zullen de (ook 'Kleintjes' en 'Zakenkleintjes' worden aangepast. De aangepaste tijden zijn voor de onderstaande dagen: Uitgave van maandag 28 december 1992: sluit donderdag 24 december vóór 9.00 uur. Uitgave van zaterdag 2 januari 1993: sluit donderdag 31 december vóór 9.00 uur. Uitgave van maandag 4 januari 1993: sluit donderdag 31 december vóór 11.00 uur. Telefoon 01184-84321 Fax 01184-70100 Advertentie-orderafdeling PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 24