Locatie kassen is zaak provincie Sluitingstijden cafés Vlissingen onder vuur IJsvereniging Bruinisse leeft op streek Kapelle boos op besluiteloze gedeputeerden Omwonenden vinden januari te vroeg voor besluit racecircuit Hou m mm Hou m mm. SLUITINGSTIJDEN VOOR ADVERTENTIES WOENSDAG 23 DECEMBER 1992 Stalling fietsen bij bushalte van onze verslaggeefster KAPELLE - De provincie had zélf een milieurapport moeten maken om af te wegen in welke gemeente er glastuinbouw kan komen. Dat dat niet gebeurt is een gemiste kans. Burgemees ter J. van Bommel van Kapelle hekelde dinsdagavond het be sluiteloze gedrag van gedepu teerde staten in de kassenkwes- tie. ..Het is uitermate frustre rend bezig te zijn met een col lege van gs dat geen beslissing kan nemen", zei Van Bommel. De gemeente Kapelle laat op dit moment een eigen milieu-effec trapportage maken. Kapelle gaat ervan uit dat de provincie genoegen neemt met een be perkte Milieu Effect Rapportage (MER), namelijk een MER zon der inspraak. ..Het is duidelijk wat er gebeurt", zei de burge meester: „Het bureau dat wij in de arm hebben genomen, zorgt dat wij als beste uit de bus ko men en dat geldt voor de andere gemeenten ook Zijn stelling is dat gs dan nog steeds onvol doende gegevens hebben om een afweging te maken. Want op drie plekken kassen bouwen, dat is niet reëel, daarover was ook wet houder G. de Maat zeer duide lijk. Nutsleidingen De Maat vertelde de gemeente raad dat de onderhandelingen momenteel in een stroomver snelling zitten. Vooral de prijzen voor de nutsleidingen stroom en zoet water) zijn een heikel punt. Delta Nutsbedrij ven zien er geen been in, naar Wethouder G. de Maat drie plaatsen leidingen aan te leggen, 'terwijl er geen enkele garantie is dat daar ooit van z'n leven een kilowattuur elektrici teit of een kuub gas of water doorheen zal stromen', zoals de wethouder het uitdrukte. Gebedswake voor Joegoslavië en Somalië HEINKENSZAND - In de dorpskerk aan de Dorpsstraat in Heinkenszand wordt van avond (woensdag) een gebeds wake gehouden in verband met de nood in Somalië en het voor malige Joegoslavië. De dienst is een initiatief van le den van de rooms-katholieke pa rochie en de Samen op Weg-kerk in Heinkenszand. De aanvang is 19.30 uur. Er moet dus een keus gemaakt worden. De Maat: „We kunnen niet bezig blijven zinloos geld uit te geven." Van Bommel was stel lig in zijn afsluiting van de dis cussie: „Wij hebben de beste lo- katie, dus wij gaan door." De ge meenteraad ging unaniem ak koord met het voorstel een deel van de Willem Annapolder voor glastuinbouw te bestemmen. De Vroone De raad stemde dinsdagavond bovendien in met het plan ge meenschapscentrum De Vroone op te knappen. Het gaat wel om een zeer forse investering (bijna een miljoen gulden), maar dat is voor het grootste deel achter stallig onderhoud. Het jaarlijkse exploitatietekort van het cen trum begon op te lopen. Met een 'face-lift' is het de bedoeling dat terug te dringen. De SGP-fractie had als enige een kritische noot: wie garandeert dat de inkom sten weer aantrekken na de op knapbeurt? „Laat het bestuur eerst met een goed bedrijfsplan komen", vond H. M. de Koster. Met een 'lichte voorkeur' koos de raad voor het stuk grond bij de Postweg om nieuwe wonin gen te bouwen. Alternatief was een plek ten zuiden van de spoorlijn bij Biezelinge, maar het belangrijkste bezwaar daar tegen vormde de ingeklemde lig ging. SGP en Gemeentebelang hadden liever woningbouw bij Biezelinge gezien om die kern Speelkasten MIDDELBURG - In de nacht van maandag op dinsdag zijn in een Chinees-restaurant aan de Vrijlandstraat in het winkelcen trum Dauwendaele in Middel burg twee speelautomaten leeg geroofd. De inbrekers hebben twee niitjes ingetikt en zijn zo het restaurant binnengekomen. meer bij het totaal Kapelle-Bie- zelinge te betrekken, maar het grootste deel van de raad hield het toch op de lokatie Postweg. Zorg was er wel om de verkeers situatie. Ontsluiting via de Vroonlandseweg zal veel proble men opleveren, een zaak die de wethouder volmondig erkende. Inwoners van Ritthem konden niet bellen RITTHEM - Een gedeelte van Ritthem heeft door een defecte PTT-kabel een dag zonder tele foon gezeten. Op een van de las punten was een kabel versleten. Daardoor konden de bewoners van twintig woonhuizen vanaf maandagmiddag tot dinsdag middag niet opbellen of gebeld worden. Technici van PTT-Tele- com hebben het euvel dinsdag verholpen. dag van onze vei Burgemeester J. van Bommel VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen gaat de sluitingstij den van cafés in de Vlissingse binnenstad onder de loep ne men. De meeste aandacht zal daarbij uitgaan naar het onthef fingssysteem op grond waarvan cafés langer dan de officiële sluitingstijd open mogen blij ven. J. C. Th. van der Doef, bur gemeester van Vlissingen, zeg de dat dinsdagavond toe op een bijeenkomst met bewoners van de binnenstad. Van der Doef begon de vergade ring vrij optimistisch. Hij meld de dat café Herman - 'een bron van overlast' - uit de Nieuw- straat verdwijnt. De gemeente is van plan het pand te kopen, waarin Herman is gevestigd. Van def Doef voegde er gelijk aan toe dat daarmee 'niet elk probleem in de Nieuwstraat voorgoed van de baan is'. Ter ge ruststelling beloofde hij dat het beleid in 1993 niet wordt versoe- van onze verslaggever RILLAND - De gemeenteraad van Reimerswaal mag in janua ri nog geen beslissing nemen over de vestiging van een 72 hectare groot auto- en motor- sportcentrum in de Anna-Ma- riapolder. Die wens blijkt uit een enquête die de Reimers- waalse PvdA-fractie heeft ge houden onder Rillanders, Bath- senaren en bewoners van de polders ten oosten van het Schelde-Rijnkanaal. Een meer derheid vindt dat de raad pas een oordeel kan vellen als de conclusies van de milieu-ef fect-rapportage (MER) bekend zijn. Dat zou in het najaar van 1994 zijn. De drie PvdA-fractieleden heb ben honderd willekeurige inwo ners per telefoon ondervraagd (in totaal tien procent van de aansluitingen in het gebied). Daarvan werkten er 84 mee. Fractievoorzitter M. B. de Kos ter licht toe dat de PvdA de me ning van de bevolking wilde pei len. omdat aan het centrum voor geluidproducerende sporten 'geen buitengewoon belang' kleeft voor Rilland en Bath. „Bo vendien gaat het niet aan dat de discussie zich beperkt tot de raadstafel, want de raadsleden wonen niet in buurt van het pro- jectgebied." De Koster beklemtoont dat in de groep ondervraagden alle po litieke voorkeuren zijn vertegen woordigd. „We hebben zeker niet alleen partijgenoten gebeld, integendeel Bovendien is een aantal bekende tegenstanders Inbraken bij bejaarden HOEK - In een aantal bejaar denwoningen aan de Irisstraat in Hoek werd in de nacht van maandag op dinsdag ingebro ken. Bij de 76-jarige bewoonster N. A. P. doorzocht*en) de da- der(s) het gehele pand. De buit bedroeg enkele honderden gul dens. Zwemmen bij kaarslicht KAPELLE - Het zwembad Groene Woud in Kapelle is woensdag 30 december tussen 18.30 en 21.30 uur verlicht met kaarsen. Een romantisch mu ziekje moet de stemming bij het 'candlelight-zwemmen' nog ver hogen Belangstellenden kun nen 30 december tegen het nor male tarief terecht. peld. „De politie blijft intensief toezicht houden." B. J P. Sinke, hoofd bijzondere wetten van de Vlissingse politie, sloot zich bij de deels optimisti sche visie van Van der Doef aan. Hij constateerde dat het afgelo pen jaar 'bevredigend is verlo pen op enkele uitschieters na en dat er praktisch geen klachten van bewoners binnenkomen'. „Op grond van de geluiden die ik uit de binnenstad hoor. zou ik er meer verwachten." Dat was te gen het zere been van verschil lende bezoekers. „Ik bel haast el ke week", zei iemand. Een ander liet weten het bellen naar de po litie moe te zijn. De sluitmgstïjden van de cafés en studenten kwamen uiteinde lijk als grootste boosdoeners uit de bus. „De problemen zijn iets van de laatste vijf, zes jaar", merkte een Nieuwstraat-bewo- ner op. Hij legde de oorzaak bij studenten en hun uitgaansge- drag. „Waarom moeten cafés zo lang openblijven vroeg hij zich af. „Omdat niemand voor elf uur de stad ingaat", reageer de horeca-vertegenwoordiger W. de Baat. „Dat is overal de trend." Een bezoeker draaide die redenering om. Het uit- gaansgedrag wordt naar zijn me ning in de hand gewerkt door de latere sluitingstijden. Tot een algemene vervroeging van de sluitingstijd was Van der Doef niet te bewegen. Het econo misch belang is te groot. „Ik moet ook met de ondernemers rekening houden." Hij beloofde wel te zullen nagaan of een aan tal cafés niet zo vaak van onthef fingen gebruik maakt, dat ze ei genlijk nachtzaken zijn gewor den. Dat onderzoek kan moge lijk tot een minder soepel ont heffingenbeleid leiden. Naar aanleiding van de geluidsoverlast door horecabezoekers hin gen exploitanten en omwonenden in de Nieuwstraat affiches ach ter de ramen. foto Lex de Meester 3©WOh«>'S ■4-1,»^ y 3^7 van het centrum voor geluidpro ducerende sporten bewust ge meden, omdat we een reeel beeld wilden krijgen." Uit de en quête blijkt dan ook dat de 84 in woners verdeeld zijn over de vraag of een auto- en motor sportcomplex er moet komen: 35 zijn voor. 33 tegen en 16 heb ben geen mening. De PvdA heeft de opvattingen niet per kern uit gesplitst, maar volgens De Kos ter zijn er zeker ook voorstan ders in Bath te vinden, terwijl dat gehucht het dichtst bij de Anna-Mariapolder ligt. Vertrouwen De enquête toont wel aan dat een principebesluit van de raad op 26 januari te vroeg komt. De meerderheid (41) adviseert de raad te wachten tot de MER klaar is, 19 mensen zien geen problemen en 23 hebben geen mening. Drie van de twee onder vraagden begrijpt trouwens ook niet wat de raad in januari pre cies besluit. De vraag 'denkt u dat de gemeenteraad voldoende met uw mening rekening houdt?' geeft aardig aan hoe het is gesteld met het vertrouwen in de lokale politiek: 35 mensen zeggen 'nee'. 13 twijfelen, 17 me nen dat hun opvatting wordt meegewogen en de rest weet het niet. Volgens PvdA-raadslid A. Kooi man is het signaal duidelijk. „Veel mensen geloven niet dat ze enige invloed hebben. Zo van: er ligt een kant en klaar plan. dat de raad niet zal tegenhouden. Maar er is weinig zicht op de ge volgen en daarom wil de meer derheid pas na de MER een prin cipebesluit. Verschillende on dervraagden vinden het vreemd dat deze zaak wel heel erg snel, in een maand tijd, moet worden geregeld." Het centrum voor auto- en mo torsport bevat vijf banen en is op termijn uit te breiden met een zestig hectare groot themapark (60.000 bezoekers per dag). De argumenten voor of tegen vesti ging zijn divers De voorstanders noemen vooral het economisch profijt en de impulsen die van een circuitcomplex kunnen uit gaan. Verder vinden ze auto- en motorsport leuk vermaak. Ook kan het centrum een buffer vor men tegen industrie en andere ongewenste invullingen. De te genstanders vrezen vooral ver storing van hun rust. geluids overlast en sluipverkeer. Een aantal vindt het plan strijdig met allerlei milieubeleid en een aantasting van de natuur. Enke len vragen aandacht voor grond eigenaren, die zullen worden onteigend als ze niet meewer ken. BRUINISSE - Wat zwerft is doorgaans niet geliefd, en dat geldt ook voor fietsen in de om geving van bushalte aan de Del tastraat in Bruinisse. Daarom had de gemeenteraad dinsdag avond geen enkele moeite met het voorstel voor de aanleg van een fietsenstalling voor met na me de jeugdige klandizie van het openbaar vervoer. „Dit kunnen wij van harte steu nen", zei M. C. Maaskant-Okker- se van de lijst Algemeen Belang, die zei te hopen dat zo een eind zou komen aan de overlas her en der in de wijk gej fietsen. C. van den Bergj Lijst van de Velde noemdl wel jammer dat de stalling)" 24 plaatsen krijgt. „In de stukken wordt gesp van twintig zwerffietsen", aan. „Als die allemaal in dÈ! ling komen, betekent di; maar vier plaatsen over Jammer als er meer gegadi mogelijk ook ouderen. kie meende hij, zonder ovei zijn goedkeuring aan het v( legde plan te onthouden. Van links naar rechts de bestuursleden Peter Ruitenbeek, Stoffel Otte en Paul van de Kamp van de ijsvereniging Bruinisse. foto Pieter Honhoff Nieuw perspectief door opgeknapte baan van onze verslaggever BRUINISSE - De opknapbeurt van de ijsbaan in Bruinisse heeft de betrokken ijsvereni ging geen windeieren gelegd. Terwijl vrijwilligers nog druk bezig zijn met de afwerking van het terrein, stromen de nieuwe leden toe. Omdat de baan voor heen niet voldeed, leed de ver eniging de laatste jaren een ziel togend bestaan, maar inmid dels hebben zich al weer 450 mensen ingeschreven. „En als het gaat vriezen komen er in een keer nog een hoop bij", ver wacht bestuurslid Stoffel Otte. De baan is vergroot van 3200 naar zo'n vijfduizend vierkante meter en bovendien fors verbe terd De grond die vrijkwam bij de uitbreiding - de baan ligt in een kuil - is in het oude gedeelte gestort zodat het waterpeil is te ruggebracht van een halve me ter tot ongeveer tien centimeter. Verwacht wordt dat dit dunne laagje veel sneller bevriest. Een paar dagen vorst moet voldoen de zijn om zonder gevaar te kun nen schaatsen. Voorheen kon nog niet eens worden geschaatst wanneer dit al wel volop gebeur de op sloten en poelen in de buurt, verhaalt Otte. Het leukst zou zijn als de baan al in de kerstvakantie kan worden geopend. Het bestuur zit met spanning te wachten tot het zo ver is, want de voorziening moet zijn voortreffelijkheid nog in de praktijk bewijzen. Een scenario voor de officiële opening ligt al klaar. Plan is dat de burgemees ter het naambord van de nieuwe koek-en-zopiewagen onthult, die overigens zo groot is dat er ook een afdeling kan worden in gericht met kleedruimte en toi letten. Voor de naam van de wagen is onder de leden een prijsvraag ge houden. Het werd, besloot de vergadering begin deze maand, 't Kluunkot'. De bijeenkomst trok 23 mensen, „en dat is heel veel", zegt Otte ter illustratie van de betere tijden die zijn aan gebroken. „Vroeger kwamen naast het bestuur twee of drie mensen." Die gingen dan weer wel allemaal met een taart naar huis: respectievelijk de eerste, tweede en derde prijs van de ver loting. De houten wagen die aan het be zit is toegevoegd, is door leden van het veertienkoppige be stuur eigenhandig verbouwd. Met de verlichting is het nog even behelpen. Bruikbare maar door de wegbeheerder afgedank te straatverlichtingsmasten worden gezocht maar tot die tijd moet een tijdelijke voorziening volstaan: bouwlampen aan rechtopstaande verwarmings- pijpen uit een tuinderskas. Deze roestpalen zullen het deze win ter nog wel houden, denkt Otte. Alleen de eenden in de plas we ten nog niet welk lot ze boven het hoofd hangt. In het dunne laagje water kunnen ze welis waar nog net zwemmen, maar daarvan zijn de schaatsliefheb bers niet gediend, want met hun gekledder houden ze de ijsvor- ming tegen. Een dezer dagen ko men mensen van de dierenbe scherming ze daarom vangen en worden ze verhuisd naar de een denkooi in Oosterland. ^jr\ KAPELLE r—w==^ bloesem van Zeeland De burgemeester van Kapelle maakt bekend, dat door de heer A. H. Bonink, Tulpstraat 72 te Goes, melding van een bouwvoornemen, als bedoeld in artikel 42 van de Woningwet, is gedaan voor het bouwen van een blokhut op het perceel, kada- straat bekend gemeente Kapelle, sectie B num mer 2329 (gedeeltelijk), plaatselijk bekend Oude Veiling 17 te Kapelle. De betreffende bouw van de blokhut is evenwel in strijd met het bestemmingsplan Kom Kapelle Burgemeester en wethouders zijn echter bereid om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de ruimtelijke ordening juncto artikel 21 van het besluit op de ruimtelijke ordening een vrijstelling te verlenen waardoor de voorgenomen bouw als nog mogelijk wordt. In verband hiermede ligt de melding van het bouwplan met de daarop betrekking hebbende bescheiden met ingang van donderdag 24 decem ber 1992 gedurende een termijn van 14 dagen voor een ieder ter inzage op de gemeente-secretarie, af deling algemene zaken. Gedurende deze termijn kan een ieder bij burge meester en wethouders schriftelijk en gemoti veerd bezwaren indienen tegen het verlenen van de vrijstelling. Kapelle, 23 december 1992 De burgemeester voornoemd, J. van Bommel. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders maken bij deze be kend dat zij hebben besloten: I te bepalen, door plaatsing van de borden B2 (einde voorrangsweg na 200 m). B6. C15 (aan het begin van het korte verbindings fietspad tegen de rotonde, richting West- dijk), DlG11 en J9 (met een önderbord met daarop de tekst 'na 150 m'), als bedoeld in bijlage I van het 'Reglement Verkeersre gels en Verkeerstekens 1990': a. dat het verkeer op de rotonde verplicht is de aangegeven rijrichting te volgen; b. dat het verkeer op de rotonde voorrang heeft op het verkeer op de aansluitende we gen; c. dat het fietsverkeer van en naar de Oude Zanddijk verplicht is gebruik te maken van het aan de westzijde van de rotonde aange legde fïetsvoorziening; d. om het verkeer op de naar de rotonde lei dende wegen te attenderen op de nadering van een rotonde en de voorrangssituatie (zie b.) op de rotonde. II a. door verwijdering van borden nr. 50a en 50b als bedoeld in bijlage n van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (1966). het halfmaandelijks wisselend parkeerver bod, waarbij voor de eerste helft van de maand voor de noordzijde en voor de twee de helft van de maand voor de zuidzijde en parkeerverbod werd ingesteld, in te trek ken: b. door plaatsing van borden nr. E 1, als be doeld in bijlage I van het 'Reglement Ver keersregels en Verkeerstekens 1990', het parkeren aan één zijde van de Fiolieren- straat te 's-Gravenpolder te verbieden, met dien verstande dat dit verbod op even jaren geldt voor de noordzijde van de weg en op oneven jaren voor de zuidzijde van de weg. m door plaatsing van bord nr. E6. als bedoeld in bijlage 1 van het 'Reglement Verkeersre gels en Verkeerstekens 1990', één parkeer vak ter hoogte en aan de zijde van het pand Van Cittersstraat 17 te Heinkenszand, aan te wijzen als parkeergelegenheid voor het motor- of invalidenvoertuig dat door of ten behoeve van het vervoer van invaliden wordt gebruikt. De hiervoor vermelde besluiten liggen ter inzage op het gemeentehuis van Borsele te Heinkenszand. Voor iedere belanghebben de staat tegen de besluiten beroep open binnen 30 dagen na heden. Een schriftelijk beroep kan worden gericht aan Hare Majes teit de Koningin en ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de Geschillen van Bestuur, Postbus. 20019. 2500 EA 's-Gra- venhage. Aan het indienen van een beroep is een griffierecht van 150,- verbonden. Voorts kan bij de voorzitter van voornoem de afdeling een verzoek om schorsing en/of voorlopige voorziening worden aange vraagd. Daaraan is een griffierecht van 75,- verbonden. Als het beroep wordt ge wonnen krijgt de appellant het griffierecht weer terug. Heinkenszand, 23 december 1992. Burgemeester en wethouders voornoemd, Ir. J. L. M. Mandos. burgemeester J. L. M. van Put. secretaris. In verband met de komende feestdagen zullen de (ook 'Kleintjes' en 'Zakenkleintjes' worden aangepast. De aangepaste tijden zijn voor de onderstaande dagen: Uitgave van maandag 28 december 1992: sluit donderdag 24 december vóór 9.00 uur. Uitgave van zaterdag 2 januari 1993: sluit donderdag 31 december vóór 9.00 uur. Uitgave van maandag 4 januari 1993: sluit donderdag 31 december vóór 11.00 uur. Telefoon 01184-84321 Fax 01184-70100 Advertentie-orderafdeling PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 20