oetbal verpest door betalingen Albert Voorn rijdt voor het geld 's-Gravenpolder leidt damstrijd Fernando de Napoli bankzitter voor 2,5 ton per minuut lees Vermunt, Jan Meulmeester en Jan 't Gilde slachtoffers van kritiek Deling Tsjechoslowakije treft ook het sportleven i onze verslaggever ,jts Bakker S S 1 ibi. me! be ROOSKERKE - Hel gedwon- i ontslag van voetbaltrainer ]es Vermunt bij Middelburg eft een sneeuwbaleffect op e andere clubs en trainers in Zeeuwse amateurvoetbal, ïdaag (woensdag) beslist Jan ulmeester of hij aanblijft bij ;re, maar de verwachting is, hij met onmiddellijke in- ig stopt. De succestrainer uit 1 verleden voelt zich aange- l in zijn eer door de kritiek spelers op zijn functione- „Het voetbal wordt langza- rhand verpest door de beta- fen." Meulmeester (46) wordt de eiste in de rij van trainers, de winterstop niet halen, es Vermunt voelde zelf aan hij beter kon opstappen. Wge de Block (Clinge) ver- k na een conflict met de voor- er. Jan Doorns (Temeuzen) dween uit zichzelf, omdat de uitaten zwaar tegenvielen en ispelers niet te motiveren wa- <pi Maandagavond hield ook 't Gilde (AZVV) het voor ge- bij de zaterdagclub, waar hij ier en voorzitter was. ï^dor al die trainers geldt, dat ze i.5 j fontslag namen, omdat er kri- van spelers was of omdat er conflictsfeer was ontstaan, ris de Nooijer van Zeeland jort werd al na twee maanden het clubbestuur wegge- V lurd. De vele ontslagen zijn Igens Jan Meulmeester ogst verontrustend. „Het is oral een mentaliteits-kwes- zegt de oefenmeester, die in trainersloopbaan in totaal uvit kampioenschappen haal bij staat machteloos, omdat je ;lers niet meer hard mag aan- kken. Dat accepteren ze niet. wil gedisciplineerd werken en wat van spelers. Maar dan tstaan er conflicten, dan moet trainer maar verdwijnen. Het Jrtnt door de mentaliteit. Ik lat niet graag over betalin- i, maar het speelt wel mee te- ïwoordig." irë pstandig e In Meulmeester zegt zich te Si iren aan het gebrek aan instel- sp g bij de goed 'betaalde' spe- Os. „Ik heb veel moeilijke jon- s ii is in de groep. René Schreu- Pascal Caumartain... Dat irt spelers. Je moet er tegen treden, anders wordt de sfeer Gr or onwerkbaar. Ik vind dat ze de vergoedingen die ze krijgen niet waarmaken. Maar je mag ze niet aanpakken, dan worden de he ren opstandig." Voor Kees Vermunt bij Middel burg lag de zaak iets anders. De Brabantse trainer kreeg het ver wijt dat hij de spelers niet meer in de hand had en dat zijn oefen stof ouderwets was. „Ook een belachelijke zaak", reageert Meulmeester. „Die man heeft een prachtige staat van dienst. En nu zou hij dus ineens niet meer kunnen trainen." Zelf staat Meulmeester, die in de derde klas bovenaan staat met Veere. nu ook ter discussie bij zijn selectie. Vlak voor de win terstop werd er aan de spelers gevraagd of ze met de oefen- meester verder wilden. Van de 21 spelers waren er veertien tegen verlenging van het contract van de trainer. Zeven man wilden Jan Meulmeester nu al kwijt. Hoewel dat later weer is terugge draaid. „Ik heb twee dagen bedenktijd gevraagd, maar ik vrees dat ik moet afhaken", bekent Meul meester nu al. „Het is onwerk baar geworden. Ik zou graag ar gumenten horen, maar daar ko men ze niet mee. Drie spelers vinden de trainingen slecht. Twee vinden de opstellingen niet goed. Dat is vanzelfspre kend als je het aan 21 spelers vraagt." „Wat ik heel vreemd vind van Veere, is dat ze deze spelers groep over het aanblijven van de trainer laten beslissen. Mis schien is volgend jaar weer de helft weg. Twee jaar geleden werd er aan de spelers van toen gevraagd, of ze mij als trainer wilden hebben. Iedereen was voor. Toen ik een half jaar later kwam, waren er tien vertrokken. Ik bedoel maar." Jan Meulmeester erkent, dat geld indirect van invloed is ge weest op het conflict. „Ik heb langzamerhand mijn buik vol van clubs die volledig afhanke lijk zijn van sponsors." De trai ner zegt ook: „Het is onbegrijpe lijk dat bij Veere de trainingsop komst zo slecht is, terwijl ze toch aardig betaald krijgen. Ik heb uitgerekend dat er tot nu toe maar zestig procent trainings opkomst is geweest." „Ik had daar harder tegen moe ten optreden", beseft hij achter af. „Dat verwijt ik mezelf. Maar je wordt aangetrokken door een club en ze verwachten van mij dat ik voor een kampioenschap zorg. Ik heb soms oncessies ge daan. omdat we bovenaan ston den." Han van der Hooft, tot vorige week trainer van de B-junioren van Temeuzen, die op het hoog ste landelijke niveau spelen, is ook zo'n schrijnend voorbeeld. De 43-jarige trainer is gestopt, omdat hij door drukke werk zaamheden (eigenaar van een accountantskantoor) de greep op „een paar moeilijke spelers" dreigde te verliezen. Dat bleek ook uit de reacties. „We waren op hem uitgekeken", zo vond één van die spelers. Han van der Hooft, die met de spelers twee keer op wintersport ging: „Ik heb ze enorm verwend, om dat ik per se het hoogste niveau met ze wilde halen. Dat is mis lukt. De meeste jongens zijn er mentaal niet aan toe. Watje ook doet voor ze: ze nemen alles voor kennisgeving aan." „Ik heb 25 jaar getraind, waar van tien jaar bij Sluiskil zonder problemen", vervolgt hij. „Dit heb ik nooit meegemaakt. Ja. ik ben het met Jan Meulmeester eens: de mentaliteit is veran derd. Je krijgt totaal geen waar dering terug. Ik heb alles over gehad voor die jongens. En als dank krijg je dan van een snot neus van vijftien een trap na. „Ik denk", zegt Van der Hooft, „dat er voor trainers over vijf jaar geen werkbare sfeer meer is. Je ziet de kritiek en de druk overal terug. Zoals het nu gaat. kan het nooit lang meer duren. Ook met de betalingen. Van Keeken. die zegt dat hij kan le ven van wat hij bij Hoek ver dient... En die kritiek heeft op Rinus Zegers. de trainer, maar niet één argument kan aanvoe ren wat er met goed is aan Ze gers." Betalingen Jan Meulmeester: „Je staat machteloos, omdat je spelers niet meer hard mag aanpakken. Dat accepte- renzeniet." foto Ruben Oreel Ruiter keert gedwongen door financiële problemen terug aan het front van onze verslaggever Richard Thannhauser KNEGSEL - Vorige maand keerde hij terug aan het front. Springruiter Albert Voorn, die ruim een jaar geleden met veel bombarie zijn topsportcar rière opgaf, vierde zijn rentree bij Indoor Zuidlaren met een tweede plaats en een enorme huilbui. De import-Braban der, die altijd zegt waar het op staat, liet zijn emoties na de geslaagde terugkeer de vrije loop. Dankzij de aanwezigheid van een tv-camera leerde paardesportminnend Neder land de andere kant kennen van de eigenwijze 'ijzervre ter', die van zijn hart nog nooit een moordkuil heeft gemaakt. Albert Voorn, die op 30 decem ber met een vijftal paarden deelneemt aan Indoor Zeeland, doet geen moeite om de reden van zijn verrassende come back te verhullen. Nee, de 36- jarige ruiter doet het niet, om dat hij spijt heeft van zijn vorig jaar genomen beslissing. Fi nanciële problemen dwongen hem om terug te keren in de we reld, waar topprestaties rede lijk worden gehonoreerd. Albert Voorn, die in Knegsel een grote manege (Rainbow Stables) runt, raakte eind vorig jaar in de problemen door een belastingtechnische blunder van zijn administrateur. Het gevolg was, dat de belasting Voorn een forse naheffing (om zetbelasting) oplegde. „Dat loopt behoorlijk in de papie ren". verzucht Voorn. „Met mijn dagelijkse werkzaamhe den verdien ik niet genoeg, dus ben ik weer gaan doen, waarin ik het beste ben. Als springrui ter kan ik immers goed verdie nen." Paniek Het dreigende faillissement, dat als het zwaard van Damo cles boven de Rainbow Stables hing. is inmiddels afgewend. „Vorig jaar rond deze tijd was de situatie erg moeilijk. Je mag best weten, dat we toen even in paniek waren, omdat het voortbestaan van mijn bedrijf in gevaar was. De problemen zijn nog steeds niet opgelost, maar ik moet zeggen dat de be lastingdienst me welgezind is." De succesvolle loopbaan van Albert Voorn, waaraan vorig jaar abrupt een einde kwam, werd overschaduwd door con flicten. In het kleine wereldje van de topruiters, waar door gaans de vuile was binnen Albert Voorn: „Ik wil geen confrontaties meer. want dat kan ik me niet meer veroorloven." wordt gehouden, was Voorn een buitenbeentje. Hij kreeg dan ook meer publiciteit dan collega-toppers als Jos Lan- sink. Piet Raymakers en Jan Tops, omdat hij zijn onvrede over bepaalde zaken nooit on der stoelen of banken stak. Eigen belang Zo kwam hij in 1988 tijdens het CHIO van Aken in aanvaring met de toenmalige bondscoach Henk Nooren. „Ik kon me niet verenigen met het besluit van Nooren. dat ik mijn paard Win nipeg moest inzetten in bepaal de rubrieken." Met keuzeheer Hans Horn, die op de Spelen van Barcelona zijn ruiterploeg naar het goud loodste en Piet Raymakers in de individuele wedstrijd op de zilveren tweede plaats zag eindigen, kreeg Voorn het vorig jaar eveneens aan de stok. „Ik verweet hem, dat hij op de grote wedstrijden in Calgary en Lanaken niet de beste paarden meenam." Vol gens Voorn uit eigen belang, want Hom is naast bonds coach ook nog eens de trotse ei genaar van een aantal edele viervoeters. „Ik had daar geen vrede mee", zegt Voorn, die tijdens een etentje met de ploeg zijn kri tiek op Hom spuide. „In top wedstrijden moeten de beste paarden lopen. Die moetje niet op stal laten staan. Maar ja. Horn was chef d'equipe. Het ergste vind ik nog, dat er geen bestuurder is, die het nodig vond om iets te doen aan die si tuatie." Ondergeschikt Woede en frustraties noopten Albert Voorn om een vette punt achter zijn loopbaan te zetten. Had Voom zich niet be ter kunnen houden aan de wet ten, die in de wondere wereld van de paardesport. gelden Nee dus. Voom vindt, dat hij in al die jaren zijn eigen belang al vaak genoeg ondergeschikt heeft gemaakt aan het teambe- lang. Hij ontkent ook. dat hij bewust conflicten heeft ge zocht. „Voordat ik mijn mond open doe. moet er al heel wat gebeurd zijn. Ik ben niet zo'n moeilijke jongen, hoor. Ik doen niet zo snel mijn mond open, want ik heb een hekel aan trammelant. Maar als ik wat zeg, dan zeg ik het ook goed." Het afgelopen jaar trainde en begeleidde Albert Voorn rui ters en amazones. Dagelijks zat hij op een paard. In het week einde liep hij de kleine con coursen af. De prestaties van zijn oud-collega's deden hem niets. „Van de Olympische Spelen zag ik een paar flitsen en als er een grote wedstrijd op tv was. bleef ik er niet voor thuis." Gespannen Voor zijn rentree in Zuidlaren was Albert Voom zeer gespan nen. Die spanning vertaalde hij met Galdano. een paard dat door de familie Van Leeuwen aan hem is toevertrouwd, in een fraaie tweede plaats. Na de kerstdagen neemt hij deel aan een grote wedstrijd in Weert en op 30 december (Voorn: „En hopelijk op 2 januari, de finale- dag") vertoont hij zijn kunsten in de Goese Zeelandhallen. „Ik doe in Goes mee op speciaal verzoek van Insulcon (één van de sponsors van Indoor Zee land). Ik heb een paard van In sulcon in training, vandaar." Albert Voorn heeft niet meer de ambitie ooit nog terug te keren in de nationale equipe. Hij denkt alleen nog aan zichzelf. „Mijn ambitie is om zo goed mogelijk te presteren in hoog gedoteerde wedstrijden." Niet alleen vanwege het geld. maar ook om potentiele sponsors en bezitters van paarden te inte resseren. „Het was voor mij goed, dat ik met Goldano tweede werd in Zuidlaren. Zodra je weer mee telt. komt er vanzelf weer een eigenaar, die een goed paard voor je heeft. Op dit moment is er best wat animo, maar ik kan niet ieders wens vervullen. Ze ker. omdat eigenaren willen dat ik het paard zelf ga rijden. Ik kan maar een gering aantal mensen bedienen. Als je een aantal paarden hebt. zit je vol. maar als je een absolute topper kan krijgen, dan lijkt het lo gisch dat je een minder paard laat vallen. Aan de andere kant moet je wel voorzichtig zijn met de mensen, die je in een mindere periode hebben ge steund. Ik ben niet iemand, die ten koste van alles zijn zakken wil vullen. Door correct te zijn, tracht ik een goede naam op te bouwen." Geen natuurtalent Albert Voorn schat zijn eigen capaciteiten hoog in. „Toch ben ik geen natuurtalent. Heb er langer over gedaan om de top te halen, dan een aantal an dere topruiters. Ik ben er geko men op basis van mijn doorzet tingsvermogen, in de loop der jaren heel wat teleurstellingen moeten verwerken en veel aan de kant moeten zetten om er te komen." Hij staat bekend als een man, die zijn zaakjes goed voor elk aar heeft. „Ik probeer er altijd bovenuit te springen door een goede organisatie neer te zet ten. Als je ervoor zorgt dat de verzorging en het management van de stal goed zijn. bouw je een goede naam op." Dat is belangrijk. Zeker in deze fase, waarin Albert Voom naar stig op zoek is naar een geld schieter. „Ik heb iemand no dig. die mij financieel onder steunt. Als ik weer aan grote wedstrijden ga meedoen, moet ik een verzorger in dienst ne men Ook moet er een vrach tauto de weg op en misschien moet er wel een tweede wagen bij komen. Ik denk zelfs aan het aantrekken van een tweede ruiter, die de 'komende' paar den traint." Military Voom staart zich niet blind op de toekomst. Dat heeft hij zich zelf afgeleerd. „Ik leef nu bij de dag en neem alles, zoals het komt. Een verre planning ma ken is zo moeilijk. Ik kijk naar de paarden, die ik tot mijn be schikking heb en zoek vervol gens de wedstrijden uit. Ik rijd zelfs de military erbij. Ik pro beer me dit jaar te plaatsen voor het EK en wil in 1994 deel nemen aan de Wereldspelen. Hoe ik in aanraking met de mi litary ben gekomen Een leer linge van me had een paard, waarmee ze niet overweg kon. Ze vroeg mij om met dat paard deel te nemen aan een samen gestelde wedstrijd. Ik deed mee met twee paarden, werd één en twee. Daarna ben ik op een twee sterren military als vijfde geëindigd. Niet slecht om met zo'n resultaat te begin nen." Ook heeft hij zich voorgehou den om in de toekomst conflic ten te vermijden. „Vroeger reed ik voor de roem voor de eer en vooral voor mezelf. Ik ben een emotionele kerel. Vroeger was ik explosief, nu is dat al een stuk minder. Ik wil geen con frontaties meer, want dat niet meer veroorloven. Ik moet er voor zorgen, dat mijn inkomen zo hoog mogelijk wordt. Dus moet ik meer rekening houden met de eigenaren, die mij paar den ter beschikking stellen." Jan 't Gilde, die maandagavond bij AZW in Axel zijn dubbel functie (trainer/voorzitter) heeft neergelegd, was ook vorig jaar nauw betrokken bij een conflict trainer/spelers. Jan d'Oliesla- gers uit Hulst was toen nog trai ner bij AZW. Hij kreeg als voor zitter signalen vanuit de spelers groep dat de trainer moest ver dwijnen. „Wij wilden zelf graag verder met deze trainer, maar toen kregen we de spelersgroep over ons heen." Het begon met een paar spelers, later keerden zich schijnbaar al le spelers uit de selectie tegen D'Olieslagers. „Zeven spelers zeiden tegen het bestuur: als hij blijft, dan gaan wij weg. Toen moesten we dus Jan d'Oliesla- gers wel wegsturen." Datzelfde overkwam Jan 't Gil de nu zelf. Vorige week werd aan de spelersgroep gevraagd of ze volgend seizoen met hem verder wilden. Het antwoord was 'nee'. „Voor mij geen basis meer om verder te gaan", reageerde 't Gil de. „Ook niet als voorzitter. Ik had geen zin om maandagavond met mijn opvolger te onderhan delen." MILAAN (SID) - Zonder te voet ballen heel veel geld verdienen. Fernando de Napoli en Aldo Se rena zijn vaste reserve van de uit 24 profs bestaande miljoe- nenstal van AC Milan. De oud internationals voetbalden nog geen seconde in competitie of Europa Cup. Al hun speeltijd kregen ze in het nationale be kertoernooi. De Napoli zeven minuten. Serena twintig. Misschien is De Napoli wei de best betaalde bankzitter van de wereld. Zijn jaarsalaris bedraagt bijna 1.7 miljoen gulden netto per jaar. Per actieve wedstrijd minuut tot nog toe een kleine 2.5 ton. Waar collega's als Ruud Gullit en Jean-Pierre Papin gru wen van elke wedstrijd dat ze moeten toekijken, hebben De Napoli en Serena vrede met hun situatie. „Ik heb nog geen mo ment spijt gehad van de over gang van Napoli naar Milan", al dus De Napoli. Voor de Zuiditaliaanse club speelde hij 249 competitieduels, won hij als meesterknecht van Maradona twee keer het Ita liaans kampioenschap, een keei de nationale bokaal en de UEFA -beker. Hij speelde 55 interlands en nam deel aan twee WK's. Nu is hij blijkbaar tevreden met een vorstelijk salaris en zeven minuten speeltijd. Het enige dat hij zegt te missen, is de gedre venheid van de supporters in het zuiden. „In Milaan valt het en thousiasme van de fans alleen zondags op. in Napels was het de hele week feest." De 32-jarige aanvaller Serena is de reiziger onder de Italiaanse voetballers. In vijftien jaar tijd wisselde hij tien keer van club. Hij is de enige die in twee ver schillende steden de kleuren van beide rivalen droeg: in Turijn van Torino en Juventus. in Mi laan van AC en Inter. Hij zou zijn loopbaan wel in Engeland willen beeindigen. Tot het zover is. vertoeft hij op de bank of de tribune bij AC Mi lan. „Mijn tijd zal komen, net als die van De Napoli. Als de gele genheid zich voordoet, zijn wij er klaar voor." „We gaan", zegt 't Gilde, „zo langzamerhand naar een menta liteit toe die al jaren heerst in België. Daar schoppen ze de trainer ook na twee nederlagen op straat. Ze zeggen van Belgen altijd dat ze niet zo slim zijn. maar in het voetbal lopen ze ja ren op ons voor. Kijk ook maar naar de betalingen. Dat gebeurt daar sinds mensenheugnis bij de kleinste voetbalclubjes." Jan 't Gilde beaamt dat „spelers niets meer willen accepteren van een trainer", maar vindt ook dat veel van de huidige proble men in het amateurvoetbal een gevolg zijn van de invloed van sponsors. „Ze leggen een enorme druk op de trainer en de spelers groep. Bij Hoek was het vorig jaar nog elke week feest na een wedstrijd. Het kon niet kapot. En nu slaat de paniek toe na twee slechte wedstrijden." Voor Jan 't Gilde is het hoofd stuk AZW afgesloten. Hij is te leurgesteld in de spelers en in zijn medebestuurders. „Mense lijkheid is er niet meer bij", stelt hij somber vast. „Het heeft geen zin meer om me nog op het veld bij AZW te vertonen. Dan word ik toch maar met een scheve nek aangekeken." van onze medewerker s-GRAVENPOLDER - In de clubcompetitie van de Zeeuwse dambond werd in de hoofdklas de zesde ronde gespeeld. Omdat De Eendracht uit Tholen niet achter de borden kwam (uitstel op verzoek Zierikzee), gaat PW 's-Gravenpolder aan de leiding. ADC in Aagtekerke ontving de reserves van Middelburg, MDC kwam voortreffelijk uit de start blokken via een 6-2 voorspeong lieten zij ADC nog terugkomen naar een gelijkspel 8-8. Lamme- renburg en Tholen II hadden ook een boeiende wedstrijd maar beide punten bleven toch in Vlissingen 9-7. PWG 's-Gra- venpolder II moest in Bergen op Zoom aantreden tegen BDV. Na enkele spannende partijen liet PWG er geen twijfel over wie de sterkste was, via een blunder liep één partij onnodig remise, uitslag 7-9. Aris de Heer uit Oost -Souburg behaalde na een ster ke wedstrijd voor het eerst beide punten, dit ten koste van PWG 's -Gravenpolder III7-9. De uitslagen: Aagtekerke - Middel burg II8-8. M. Provoost - D Davidse 0 -2; D Bosselaar - J Baayens 2-0; A. Provoost - J. L Grim 2-0 J J Engel vaart - R. A v Eennennaam 2-0; J Houmes - P M Walraven 0-2, F Blaas - K J de Koeyer 1 -1.J A Ma- ranus - A J v Keulen 0-2, M C de Smit P Tange 1-1 Lammerenburg - Tholen II 9-7: C A v Rijswijk A Kousemaker 1-1, J Koppejan - J v. d Velde 1-1; A. de Buck - P C.v d Vel de 1-1. J Boone -A.J Slager 2-0; A F v Luyk - J de Braber 0-2P Franc ke - S. Schot 1-1. L v. Schagen - W Drenth 1-1H J de Vlieger- J Suur- lant2-0 BDV - PWG 's-Gravenpolder II 7-9. J van Elewout - D BoogertO-2; R de Pijper - J Louwerse 1-1; F Berkholst - J v d Beekl 0-2; H Roo- denburg - M C v d. Plasse 1-1, R A. Dusebout- M. Anthonise 1-1. P Kar- regat - A J Zegers 2-0; J van Beeck - Iz. op 't Hof 1-1. E Verdoolaege - L. Boogert 1-1 PWG 's-Gravenpolder III - Souburg 7-9: mej. J v d Horst - A. Alewijnse 1-1; C A. Korstanje - P C AllaaertO-2, M de Jager-P Filius 1-1; A J Zegers - M. BronkeO-2; P v Rijsbergen - J Brasser 1-1. J v. d. Hart - M Marijs 2-0, A. W. Kaat - A. de Pagter 1-1; P. Geelhoed - M Buyten- dijk 1-1 Stund na zesde ronde: 1 PWG 's-Gra venpolder II 6-10 65-31; 2 Tholen 5-9 53-27; 3 Aagtekerke 6-7 45-51; 4 Lam merenburg 6-6 49-47; 5 Middelburg II 6-6 45-51; 6 Zierikzee 5-5 46-34; 7 PWG 's-Gravenpolder III6-5 41-55; 8 BDV 6 -4 46-50; 9 Tholen II6-3 41-55; 10 Sou burg 6-3 33-63. PRAAG (AFP) - De deling van Tsjechoslowakije op 1 januari bezorgt de sportfederaties van het Middeneuropese land hoofdbrekens. De uitdaging is tweeledig: het formeren van on afhankelijke sportbonden in Tsjechie en Slowakije alsmede de voorbereiding op het inter nationale seizoen 1993. De gezamenlijke atletiekbond is als eerste opgeheven. De nieuwe federaties hopen tijdens de alge mene vergadering van de Inter nationale Amateur Atletiek Fe deratie HAAF) in Djakarta (ja nuari) op erkenning, zodat ze in maart met aparte nationale ploegen kunnen deelnemen aan de wereldkampioenschappen indoor in Toronto, Canada. Het is de bedoeling dat ook bij het WK buiten in Stuttgart zowel Tsjechie als Slowakije met een eigen ploeg uitkomt. Dat gebeurt niet tijdens de strijd om de Europa Cup atletiek. Zes maanden na de deling van Tsje choslowakije in onafhankelijke landen, zal een gezamenlijke se lectie aantreden tijdens de wed strijden in Rome (mannen) en Brussel (vrouwen). In het ijshockey loopt de compe titie van het land tot april, met deelneming van tien clubs uit Tsjechië en vier uit Slowakije. Een gezamenlijke selectie zal aantreden bij het WK voor A- landen in Duitsland, onder hui dige vlag en volkslied. De echte verdeling van het ijs- Ko Stoutjesdijk. vertrekt bij MOC THOLEN - De voetbaltrainer Ko Stoutjesdijk uit Tholen gaat aan het eind van dit seizoen weg bij MOC in Bergen op Zoom. Hij heeft die zondagclub dan drie jaar getraind. Stoutjesdijk. die ook trainer van NOAD'67 is ge weest, gaat op zoek naar een an dere club. Adriaan Nieuwenhuijse wordt met ingang van het volgend sei zoen speler/trainer bij het eerste elftal van Kruiningen. Nieuwen huijse, die nu nog voor Hoek uit komt, volgt Anton Meerman op, die na twee seizoenen vertrekt bij de Bevelandse zaterdag vier deklasser. Colijnsplaatse Boys moet op zoek naar een opvolger voor Kees Bastiaanse De Middelbur ger. die aan zijn tweede seizoen bezig is bij het bovenaan staan de Colijnplaatse Boys, stopt om medische redenen. Bastiaanse kampt met een onwillige rug.1 hockey, een van de belangrijkste sporten in het land, vindt niet plaats voor het seizoen 1993/94. Pas dan worden twee competi ties en twee nationale ploegen gevormd. De republiek Tsjechië zal daarvan profiteren. Bohe- men, net als Moravie een provin cie van de over ruim een week onafhankelijke republiek, be hoorde in 1908 tot de oprichters van de internationale bond. De toekomstige nationale ploeg van Tsjechië zal in 1994 uitko men in de A-groep, die van Slo wakije zal moeten voorkomen af te dalen naar de C-poule. In de hoogste klasse van de hui dige voetbalcompetitie spelen zestien clubs, waarvan tien uit Tsjechie. De beste voetballers blijven voorlopig actief voor de overkoepelende nationale ploeg Als het land zich weet te plaatsen voor het WK in de Ver enigde Staten, zal de geest van Tsjechoslowakije tot in Amerika blijven voortleven. In het handbal is de situatie ver deeld. Gezamenlijke ploegen van mannen en vrouwen zullen deelnemen aan de wereldkam pioenschappen. aparte teams schrijven in voor de Europese ti telstrijd. Bratislava, hoofdstad van Slowakije, herbergt in okto ber het Europees kampioen schap volleybal. De beste spe lers van beide republieken zul len de selectie vormen. Als voorschot op de onafhanke lijkheid is zondag een nationaal Olympisch comité van Slowa kije opgericht, onder leiding van de 71-jarige Vladimir Cemusak. tot op heden Tsjechoslowaaks lid van het IOC. Eddy Planckaert maakt rentree DEN HAAG (GPD) - Wielren ner Eddy Planckaert (32) maakt volgend seizoen zijn rentree in het profpeloton. Zijn behande lend arts acht de gewezen win naar van de Ronde van Vlaan deren en Parijs-Roubaix volle dig genezen van een rugbles sure die hem halverwege het seizoen '91 tot stoppen dwong. Planckaert wordt kopman van een nieuwe te vormen ploeg. Als sponsor zal waarschijnlijk het leasebedrijf ADR van FranQois Lambert optreden. Ploegleider wordt José de Cauwer. ADR was in 1989 al geldschieter van de ploeg die Greg LeMond naar de eindzege in de Tour de France leidde. Ook Planckaert maakte deel uit van die ploeg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 17