Half miljoen voor Ruud Krol Moeizame winst favoriet tennisdubbel Vader en zoon in Jong Ambon Laatste test voor Zeeuwse motorcrossers Start Indoor Zeeland PSV'ers doen Walcheren aan Coomans overtui in biljartstrijd Kampioen Brugge uit bekertoernooi sport Arbeidsrechtbank België veroordeelt KV Mechelen tot betaling wegens contractbreuk Dode bij voetbalduel Brazilië WOENSDAG 23 DECEMBER 1992 If- a BRUSSEL (ANP) - Het armlas tige KV Mechelen moet aan zijn vroegere trainer Ruud Krol tien miljoen frank (ongeveer 550.000 gulden) betalen. Dit heeft een arbeidsrechtbank in Mechelen dinsdag bepaald. Krol moet zelf een kleine 9000 gulden aan de club terugbetalen voor het pri- végebruik van een auto. Met dit vonnis is voorlopig een einde gekomen aan een gerech telijke procedure tussen de Me- chelse voetbalclub en Krol die ruim een jaar heeft geduurd. Beide partijen kunnen nog in ho ger beroep gaan. Het was voor het eerst in de Belgische voet balgeschiedenis dat een geschil tussen club en trainer voor de ar beidsrechtbank werd gebracht. Krol tekende in mei 1989 een contract voor twee jaar als trai ner bij KV Mechelen. als opvol ger van Aad de Mos, De record- international werd na zeven maanden de laan uitgestuurd. Hij kreeg 12 miljoen frank (bijna 650.000 gulden) mee als salaris voor het hele seizoen. Krol nam echter drie advocaten in de arm en eiste niet minder dan 143 mil joen frank (7,7 miljoen gulden) van KV wegens contractbreuk. De rechter oordeelde dat de club 12,7 miljoen frank bruto aan Krol moet betalen, plus nog eens 168.000 frank netto. Daarvan mag de club ruim 2,2 miljoen (en de wettelijke afhoudingen) af trekken, omdat ze dit bedrag tij dens de procedure al aan Krol heeft uitgekeerd. Beide partijen moeten de helft van de gerechts kosten betalen. De uitspraak van de rechtbank komt KV Mechelen slecht uit. De club verkeert al geruime tijd in financiële problemen na het vertrek van voorzitter John Cor- dier. Toto 51: Eerste prijs: geen winnaar, twee de prijs: 7 winnaars, elk bruto f. 1.541,90. derde prijs: 150 win naars. elk f. 179,80. van onze medewerker GOES Van vandaag (woens dag) tot en met 2 januari vor men de Zeelandhallen in Goes weer het onderkomen van Zee- lands grootste indoorconcours. Indoor Zeeland. Na enkele jaren in de veilinghallen van Kapelle te hebben vertoeft, is de organi satie weer op het oude nest neer gestreken. Nu de accommodatie in de Gan- zestad met een tweede hal is uit gebreid is de organisatie in staat, net als in de veilinghallen, alles onder één dak samen te brengen: spring- en dressuurpis- te. insprïngterrein en strodorp. Reden voor de organisatie om weer naar Goes te verhuizen, te meer men daar ook geen reke ning met de veilingactiviteiten dient te houden. Ondanks de veranderde huis vesting zijn de uitgangspunten voor het indoor dezelfde geble ven: een nationaal evenement dat hippische sport van niveau dat topruiters naar de regio trekt, maar tegelijkertijd ook ruiters en amazones ui^ diezelf de regio startmogelijkheden biedt. Een mix die al op de eerste dag van dit hippisch evenement tot uiting komt. De pony-springruiters, waaron der practisch alle Zeeuwse com binaties, bijten het spits af, met als afsluiting de nationale NHS/ KWPN-hengstencompetitie. Vooral over het voor de derde keer binnen halen van deze na tionale competitie, met daarin de beste vaderpaarden van de toekomst, is de organisatie trots. En met recht, want het is bekend dat zowel fokkers, han delaren als paardesportliefheb- bers van heinde en ver. en niet alleen uit Nederland, op dit eve nement afkomen. Programma voor woensdag. 10.00 uur: pony's B en L springen over een klassiek parcours12.15 uur: pony's B en L springen over een progressie parcours: 15.00 uur: Dressuur NHS/ KWPN-hengstencompetitie. 16.30 uur- presentatie Zeeuwse hengste- nopfok; 18 30 uur: springen NHS.' KWPN-hengstencompetitie, cat. A: 20 00 uur: springen NHS/KWPN- hengstencompetitie, cat B/C De hengstencompetitie wordt afge wisseld met een show Pas de Deux door Annemarie en Stacy Sanders met Belgische trekpaarden. WOENSDAG 09.00-09.30 EURO: Aerobics 09.30-11.30 EURO: Superyacht in door: vanuit Parijs. 11.30-12.00 EURO: Aerobics 12.00-13.00 EURO: Eurogoals. 13.00-14.00 EURO: Skiën: Worldcup. 14.00-15.00 EURO: Historisch voet bal. 14.00-15.00 BBC 2: Ultra 30 Grand Prix Yachting: zeilraces. 15.00-17.00 EURO: Best of tennis: deel 2. 17.00-18.00 EURO: Historisch voet bal. 17.10-17.15 Did 2: Sport Heute. 18.00-19.00 EURO: Free style skiën: vanuit Piancavallo. 18.45-19.15 RTL -: Sport. 19.00-20.00 EURO: Adventure: Gau- loises raid. 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 20.00-21.00 EURO: Havoc. 20.30-22.00 Ned 3: Studio Sport. 21.00-21.30 EURO: EurofUn 21.30-22.00 EURO: Eurosport nieuws. 21.30-22.00 BRT 2: Sport 22.00-23.00 EURO: Havoc. 22.15-22.30 Ned 3: Studio sport jour naal. 22.30-22.55 BRT 1: Sport. 23.00-00.30 EURO: Boksen 00.30-01.00 EURO: Eurosport nieuws. Erwin Koeman (met zoon) en Berry van Aerle in hotel Zuiderduin in Westkapelle. foto Ruben Oreel WESTKAPELLE - PSV-spelers Erwin Koe man (met zoon) en Berry van Aerle tijdens hun korte vakantie in het Zeeuwse Westkapelle. De van operaties herstellende voetballers verbleven de afgelopen dagen met vrouw en kinderen in hotel Zuiderduin. Van Aerle is vier weken geleden aan een lies breuk geopereerd. In de duinen achter het ho tel brengt de voetballer zijn conditie weer op peil. „Ik voel me nu fit. De eerst volgende wed strijd ben ik er weer bij", aldus Van Aerle. Dat zal waarschijnlijk 6 januari zijn. Dan speelt PSV een vriendschappelijk toernooi in Rome. De revalidatie van Koeman verloopt minder vlot. Hij beweegt zich nog steeds op krukken voort. Koeman: „Drie weken geleden hebben ze een berg troep uit m'n knie gehaald, alle maal kraakbeen, geloof ik. Voor februari kom ik nog niet in actie." De gezinnen Koeman en Van Aerle kwamen maandag in de Zeeuwse badplaats aan. Van daag (woensdag) zijn ze vertrokken om de kerst thuis te kunnen doorbrengen. Dinsdag brachten de spelers met hun gezinnen door in Middelburg. Van Aerle: „We hebben een beetje gewinkeld. Leuk voor de vrouwen." van onze medewerker VLISSINGEN/STEKENE Een stevige Zeeuwse afvaardi ging neemt zondag deel aan de afsluitende motorcross in Ste- kene (B) net over de grens bij Hulst en nemen de kans om nog een keer in wedstrijdverband de motoren uit te testen voor de grote Indoor in Goes op 9 ja nuari. Voor de Zeeuwse supporters is het tevens de mogelijkheid om de kersverse Nederlandse kam pioenen bij de zijspannen, Kees Zuidhof/Kees den Dekker aan het werk te zien. De Bevelanders' nemen de start in de zwaar be zette zijspanklasse waar ze het moeten openemen tegen top pers uit België en Nederland. Bij de internationalen 250cc MHHHB wordt felle strijd verwacht tus sen Jack Westdorp en de Belg Blanquaert die vorig jaar een bijzonder pittig duel uitvochten en waar Westdorp als overwin naar uit te voorschijn kwam. Ook in de andere klassen zal een groot aantal Zeeuwen aan de start komen met o.a. Eric van der Wekken, Frank van Kruys- sen, Tom Compiet, Egon Bras- sem, Ronald Bimmel, en Peter Rijk die op het prachtige circuit net over de grens bij Hulst zullen proberen een paar ereplaatsen te behalen. Een moeilijke opga ve gezien het grote deelnemers veld. De zijspannen telt een inschrij ving van vijfentwintig met vijf tien quads en trikes, in de so loklassen staan er zo'n vijfen- Veel tegenstand voor Koert van de Akker en Paul Cortvriendt in Hoek van onze medewerker HOEK - Koert van de Akker en Paul Cortvriendt kregen bij de plaatsing een favorieten-etiket opgeplakt in het heren dubbel C van het Kiwanis-tennistoer- nooi. De individueel sterke spe lers moesten zich samen waar maken in het dubbel en slaag den daar in de poule, weliswaar met de nodige tegenstand, goed in. Die tegenstand was echter dermate groot dat enkele partij- Sportverkiezing gaat niet door HILVERSUM (ANP) - De sport verkiezing 1992 gaat niet door. In verband met de vliegramp in Portugal heeft de directie van de AVRO besloten de opname en uitzending van het speciale pro gramma „In de Hoofdrol" van daag (woensdag) te schrappen. Nieuwjaar bij de KNVB MIDDELBURG - De KNVB af deling Zeeland houdt op vrij dag 8 januari een nieuwjaars bijeenkomst. Deze vindt plaats in hotel Vredebest in Wemeldin- ge. Gekozen is voor een informele bijeenkomst met weinig ruimte voor een klein officieel gedeelte. Behalve afgevaardigden van de Zeeuwse verenigingen worden ook onder anderen scheidsrech ters, commissieleden en trainers verwacht. De aanvang is 19.00 uur. Veldritzege Peter Picavet HULST - Peter Picavet heeft de veldrit in het kader van de win tercompetitie van de toerclub Hulst gewonnen. De volgend jaar bij de amateurs debuteren de Picavet had een ruime voor sprong op Jurgen Thuy, die uit eindelijk als tweede eindigde omdat een andere favoriet voor de zege, Stan Brooijmans, door pech werd uitgeschakeld. Ook dit jaar houdt de tc Hulst weereen wintercompetitie. Deze bestaat uit zes onderdelen. Reeds eerder werd er een veld- toertocht gehouden. Er volgen nog een veldloop (3 januari), run -cross-run (17 januari), dropping (29 januari i en als finale een wed strijd op de rollen (12 februari). De uitslag van de veldrit. 1 Peter Picavet: 2 Jurgen Thuy; 3 Jos LIevens; 4 Bennie van Gassen: 5 Ko Goeree; 6 Eric van Hoey: 7 Fons van Dorsselaer: 8 Jan van Dorsselaer; 9 Piet Blommaert. en slechts met minimaal ver schil werden gewonnen. Nadat alle andere ontmoetingen in de poule waren afgewerkt moesten alle teams het nog te gen Van de Akker/Cortvriendt opnemen. Bennie de Boy en Ha rold de Puysseleir gingen met 7- 5 ten onder, maar Maikel van Jo- le en Wim Wuyts moesten slechts met 7-8 het onderspit delven. Met dezelfde cijfers ga ven ook George Dhont en Jo Raedts zich pas na zware strijd gewonnen. De ruime 10-4 winst op Reggie van de Berg en Mark de Bruin betekende definitieve plaatsing. Daarbij worden Van de Akker/ Cortvriendt op het afvalschema vergezeld door de als tweede ein digende De Boy/De Puysseleir. Saillant detail in de slotronden is dat Koert van de Akker het in de halve finale moet opnemen tegen vader en toemooi-organi- sator Hans van de Akker. Uitslagen: HDC Van de Akker/Cort- vriendt-De Boy/De Puysseleir 7-5; Van de Akker/Cortvriendt-Van Jole/ Wuyts 8-7; DhonURaedts-Van de Ak-, ker/Cortvriendt 7-8; Van de Akker/ Cortvriendt-Van de Berg/De Bruin 10 -4.HDD1: Van Alem/Viveen-Van Halst/Van Tatenhove 9-4. Crombeen /Wouters-Bakels/Delagaye 9-5, Bur gers/Stoffels-Van de Griek/Nijsten 2- 12: De la Ruelle/Vinke-Van de Griek/ Nijsten 7-8.GDD1: KunsfKunst-Ver- bunt/Hids 5-5; Vervaet/Ingles-Koole /Koole 7-8; Boddaert/Boddaert- Sloover/Sloover 8-4; Boddaert/Bod- daert-Vantricht/Vantricht 9-4; Ver- vaet/Ingles-Van Hoof/Van Hoof 10-5; Klooster/Klooster-Karreman/Karre- man 7-7 HDD2: Dhaens/Pattijn-El- lenbroek/Kleppe 10-4; De Paepe/Pie- laet-Oosthoek/Wielakker 10- 3.DDD2: Buysse/Lievens-De Bart/De Paepe 7-6; Gerijl/Van Hoof-Van de Akker/Biesheuvel 4-10; Buysse/Lie- vens-Gijsen/De Reus 7-2; Kok/De Pooter-De Braai/Van Wijck 4-7; Van de Hemel/Vercruysse-Minnaert/Ver- hage 10-5.GDD2: Kok/Claessens-Es- huis/Eshuis 11-5.JD 16: Van Dronge- len/Nagelkerke-Ysebaert/Koole 8- 3.GD 16 De Pooter/De Pooter-Dhont /Tijssen 1-12.JD 14: Fliers/Trapman- Tissink/Zegers 12-0 MD 14: Dhont/ Vlaemincck-Carels/Dhont 2-12. Van Doom/De Moor-Van der Hooft/De Waal 12-2: Van Dongen/De Kruyter- Dhont/Vlaeminck 11-2; Van Damme /Silthout-Lauret/Van de Plasse 2- 12.GD 14: Van Doom/De Bakker- Kok/Van Doesburg 10-1; Van de Griek/Van Groningen-Hendrikse/ Koopman 9-3. Kok/Doesburg-Van de Griek/Van Groningen 4-7. van onze medewerker MIDDELBURG - De biljartkam pioen eerste klas libre van het district Walcheren de Bevelan- den komt uit Middelburg. Chris Coomans van de vereniging BVM gaf in het driedaagse toer nooi in café 't Centrum geen van de andere finalisten ook maar een schijn van kans om zijn tite- laspiraties te verstoren. Een reeks van zes gewonnen partij en op rij maakte dat hij voor aanvang van de slotronde al ze ker was van hét kampioen schap. Mogelijk daardoor werd hij geen ongeslagen kampioen. Peter Vos versloeg de kampioen in de slotpartij (130.-125 in 10 beurten). Peter Vos was in feite ook de enige die de latere kampioen in dit toernooi zou bedreigen. De rest van het achtkoppige gezel schap leed door deze eindstrijd heen te vaak verlies om een rol van betekenis te kunnen spelen. Ook Peter Vos, die overigens bij zonder sterk opende en in de eer ste beurt van de eerste partij een serie van 98 caramboles produ ceerde. Een sterke binnenko mer, maar later in deze finale ge volgd door een paar slippertjes die hem duur kwamen te staan. Zoals de remise tegen Jan Bran denburg (zwak begonnen), die Vos net dat ene punt kostt hij tekort kwam om bij Cooi aan te sluiten. Peter Vos zj die misser nog wel eens be R( ren, temeer daar hij qua mt ne beter scoorde dan de 1, toernooiwinnaar. De finale tussen beide spt" vormde een fraaie afsluitins het toernooi. Nadat Coomai de helft van de partij met eea rie van 42 punten voorsp had genomen, leek een ong gen kampioenschap binnei reik. Maar het antwoord vai1 ter Vos (een reeks van 34) vi meteen daarna maakte de weer helemaal open. En vl Vos als winnaar af toen de GAB V-speler over de beste sprint bleek te beschikken, een kampioenschap, pron'1 en de claim op een geweste finaleplaats kon het optn van Coomans natuurlijk meer stuk, Peter Vos was lukkig" met promotie ei hoogste toernooiserie. :ft sul Wedstrijdleider Ivo Dekkers g volgende eindstand: 1. Chris mans. BVM 12-8.37-42 (prom.); ilS ter Vos. VEGABV 11-8.58-98 ip: 3. Jan Brandenburg, Onda 9-6. 4 Rob Tupanwel, VEGABV 57: 5. Johan de Punder, DOS 5.57-36; 6. Polly Lippens, ReHa 4.81-44; 7. Eddy Ebert, VEGAIor 5.45-39; 8. Jaap Snoep. ALM 2-5. fo veertig crossers per klasse aan het vertrek. Aan de start komen de zijspannen, open klasse 125cc, junioren 250/500cc, natio- nalen 250/500, zijspannen/quads /trikes, vrijetijdsrijders en de in ternationalen 250/500CC. De wedstrijden op het spectacu laire circuit met springheuvels, tafelbergen en een 360graden kombocht beginnen om 11 uur. BRUSSEL (ANP) - Landskam pioen Club Brugge maakt een mager seizoen door. De titel houder, in de competitie slecht op dreef, verdween dinsdag avond uit het Belgische beker toernooi. Tegen Charleroi was de achtste finales het eindpunt. Brugge verloor met 2-3. Eer steklasser Boom ging eveneens onderuit. FC Seraing, koploper in de tweede klasse, haalde de laatste acht door een minieme overwinning (1-0). Club Brugge kende een sterke start tegen Charleroi. Binnen een minuut leidde de landskam pioen door een treffer van verde diger Cossey. Daarna ging het fout. Van Meir en Brogno be paalden de ruststand op 2-1 voor Charleroi. Brugge kwam nog een keer te rug. Spits Amokachi tekende een half uur voor het einde voor de gelijkmaker. In het zicht van de verlenging ging de topploeg alsnog onderuit. In de laatste minuut maakte Van Meir met zijn tweede treffer een einde aan het bekertoernooi voor de lands kampioen. Tweedeklasser FC Seraing en het één klasse hoger vertoeven de Boom hielden elkaar lang in evenwicht. Nadat beide clubs een speler met rood richting kleedkamer hadden zien ver trekken. viel de beslissing. Ze ven minuten voor het einde ver lengde Isaias voor Seraing het bekerevenement. BUENOS AIRES (SID) - De kampioenswedstrijd van Boca Juniors is in Buenos Aires op een grote chaos uitgelopen. Dui zenden fans vierden tot diep in de nacht met vuurwerk en pi stoolschoten de landstitel van hun favoriete club. Een elf-ja rige jongen kwam om het leven door verdwaalde kogels. Tijdens de laatste competitie wedstrijd van de landskam pioen raakten ruim 100 perso nen gewond, onder wie vijftien agenten. De politie arresteerde 139 relschoppers. Ook Alejandro Giuntini, middenvelder van Bo ca Juniors, kwam niet onge schonden uit het „feestgewoel". Hij liep een diepe vleeswond op onder zijn rechteroog. De Nederlander Henk Houw verlengde zijn contract bij cle Brugge met driejaar. Tweede plaats driebander Rinus Hoonderi van onze medewerker OOST-SOUBURG - Rini Poj uit Bergen op Zoom is wim P geworden van het eerste t nooi van de Grand Prix Sure Optima driebanden. In spg zaal Duyvenvoorde Souburg versloeg Poulus iins finale Rinus Hoondert uit zande. tri Rini Poulus, een van de 16 spelers in deze Gi Prix, kwam in de finale door tereenvolgens Jos Kuit (40 Frank Wijnen (40-31) en Schuit (40-31) te verslaan. Ht dert kwam in het toernooi in de kwalificatieronde Hil te verslaan (30-17) en ha daarna de finale door over ningen op André Clarijs (40 Jan Jacobs (40-19) en E Bruijnzeel (40-35). De slotp; van het eerste toernooi eind: gelijk (40-40), waarna Poulu penalties won. Arbeidsbureau weigert ontslag Solleveld bij Ras DEN HAAG (GPD) - Gerrit leveld heeft met succes zijn slag bij de wielerploeg v Raas aangevochten. De di teur van het arbeidsbureau gerde de aangevraagde onts vergunning. Een specialge a tragecommissie buigt zich deze week over een mogel terugkeer van de renner (31 de equipe van WordPerfect nieuwe geldschieter van Ra „Als ik die zaak win en E moet mij terugnemen, wil eerst een heel goed gesprek hem hebben", zegt de renner, negen jaar een trouw werkne: was van de Zeeuw. Eerst Kwantum, later bij SuperC fex en de laatste jaren Buckler. Toen de laatste s[ sor afhaakte en Raas in W( Perfect een nieuwe vond, hat geen plaats meer voor Sollev De Westlander was het afgi pen seizoen matig op dreef, kostte hem deelname aan Ronde van Frankrijk. Schaatsen Inzeil. Trainingswedstrijd: mannen: 500 m: 1. Van der Bos 39.4,2. One 39.6. 1500 m: 1. Ten Kortenaar 1.59,9.2. Lissenberg 2.02.2 vrouwen: 500 m: 1 Manuela Ossen drijver 43.8. 2. Van der Voort 44,2 1500 m: 1. Manuela Ossendrijver 2.14.3,2. Jong 2.19.1. Schaken Groningen. Grootmeestergroep, tweede ronde: Klovans (Let) - Miles (Eng) 0-1. Beljavski (Oekt - Nijboer (Ned) afg, Hansen (Den) - Joesoepov (Rus) 1/2-1/2. Piket iNedt - Christian sen (VSt) afg. Goerevitsj (Bel) - Ro- zentalis (Lit) 1/2-1/2. Voorlopig stand: 1. Goerevitsj, Hansen. Miles 1 1/2. 4. Piket 1 t 1,5 Joesoepov 1. 6. Bel javski. Nijboer 1/2 - 1. 8. Rozenta- lis 1/2, 9. Christiansen 0 1, 10. Klo vans 0. Open grootmeestergroep. belang rijkste uitslagen tweede ronde: Grooten (Ned) - Sorokin (Rus) 0-1, Schneider (Oek) - Rudy Douven (Ned) 1-0, Michaltsjisjin (Oek) - Rein- derman (Ned) 1/2-1/2, Van Laatum (Ned) - Renet (Fra) 1/2-1/2, Giek (Rus) - Van der Werf (Ned) 0-1. Lalic (K Martens (Ned) 1/2-1/2. Cifue (Ned) - Beekhuis (Dui) 1-0, Sj (Rus) - Hartoch (Ned) 1-0. Brenn meijer (Ned) - Pliester iNed) 1-0, renberg (Ned) - Van Mil (Ned) 1/t Ciemniak (Pol) - Rubingh (Ned: Heidenfeld (Dui) - Bosboom (Ne: 1Hwai Ik Oei (Ned) - De Boer (N< 12-112. Stand: 1. achttien spelen der wie Van der Werf. Cifue: Brenninkmeijer en Bosboom 2. Eerste ronde, invitatie groot» tergroep: Goerevitsj (Bel) - Klo' (Let) 1-0. Rozentalis (Lit) - F (Ned) 0-1, Christiansen (VSt) - sen (Den) 0-1. Joesoepov (Rus) javski (Oek) 1/2 - 1/2. Nijboer (N< Miles (Eng) 1/2 -1/2. Voetbal Belgie. Achtste finales beker) nooi: Charleroi - Club Brugge 3 2 Seraing - Boom 1-0. Charleroi en raing naar kwartfinales. Bielefeld. Kwalificatie EK t onder 21 jaar: groep 3: Duitsland - Albanië 4-1 Stand: 1. Spanje 3-5 (5-3), 2. D| land 3-4 (6-3). 3. Denemarken 1-2:3 4 Ierland 3-2 (6-6), 5. Albanië 4-1 '3 £1 Jim en Eldridge Pentury, werker en voetballer van onze verslaggeefster MIDDELBURG - In hetzelfde elftal voetballen als je vader is nog wel te doen, maar onder je vader trainen zag de 19-ja- rige Eldridge Pentury niet zit ten. Jim Pentury en zijn zoon Eldridge spelen beiden in het eerste van Jong Ambon. Toen Pentury senior, 36 jaar, vorig seizoen trainer van de Middel burgse A-junioren werd, vroeg hij zijn zoon mee te ko men. Maar zelfs met het voor uitzicht landelijk' te spelen kon hij Eldridge niet meelok ken. Eldridge Pentury: „Ik heb nee gezegd, omdat ik bang was dat m'n vader mij eerder op de bank zou zetten dan de andere spelers, om te voorkomen dat ze zouden zeggen dat hij mij voortrok." Dat Eldridge wel met z'n vader in het Jong Ambon speelt maakt hem weinig uit. „Als we in het veld staan, zijn we gelijk aan elkaar. Tussen trainer en speler liggen de verhoudingen toch anders," aldus de rechts buiten. Jim Pentury vindt het leuk met z'n zoon samen in één elftal te spelen: „Het is toch uniek. Je ziet het wel vaker in lagere teams, maar in het eer ste komt zoiets zelden voor." De leeftijd speelt daarbij na tuurlijk een grote rol. Maar weinig mannen zijn, zoals Jim Pentury was. al op zeventienja rige leeftijd vader. Jim Pentury gedraagt zich tij dens de wedstrijden wel anders tegen zijn zoon dan tegen de rest van het team. Pentury sr.: „Ik zeg, vooral als het om fou ten gaat, sneller iets tegen El dridge dan tegen de anderen." Als dat zo is, moet de eerste helft van dit seizoen voor El dridge geen pretje, zijn ge- foto Ruben Oreel weest. Jong Ambon is als laat ste in de eerste klasse van de afdelingscompetitie geëin digd. Er zijn dus heel wat fou ten gemaakt. Jong team Na de winterstop komt daar volgens vader en zoon Pentury verandering in. Jim Pentury: „We zijn met een te jong team gestart. Nu zijn een paar ou dere spelers uit het tweede te rug gehaald, zodat we wat rou tine en ervaring aan de ploeg toevoegen." Maar volgens Pen tury senior is niet alleen het ge brek aan ervaring het pro bleem bij een jong elftal: „De jeugd heeft tegenwoordig min der voor het voetbal over. Ze is te snel moe." Daar is Eldridge het niet hele maal mee eens: „Ik vind dat ik er genoeg voor doe. Maar ik ben niet zo'n vechter als mijn vader en erg ambitieus ben ik ook niet." Jim Pentury knikt instemmend. „Ik ben zo fana tiek dat ik op het randje van het toelaatbare speel. Ik sta dan ook bekend om m'n vele boekingen Als verdedigende middenvelder knap ik het vuile werk op. Eldridge is de echte voetballer van ons twee." Eldridge Pentury wordt wel eens gek van het fanatisme van zijn vader. „Hij kan in het veld een ongelooflijke grote mond hebben, maar daar probeer ik me niks van aan te trekken. Op dit moment heeft ons team hem hard nodig, dus kan ik weinig van zijn gedrag zeg gen." vertelt de HAVO-scho- lier. Het eerste van Jong Am- bon kan volgens Jim Pentury nog lang van zijn ervaring ge bruik maken: „Ik ga niet in een lager elftal spelen, daar ben ik veel te fanatiek voor." Jimmy en zoon Pentury.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 16