Wannen sociale veiligheid mager Plan voor keurmerk Zeeuwse produkten I PZC 11 Zwemmen in t-shirt voor goed doel Beroepsspitters voor eigen tekken in Oosterschelde Vlariekerke gaat de fruitteelt Gs willen aantal proefschriften Kessen aankopen liiiiiiii Tweejaarlijks lezing in teken van rechten en vrijheden burgers Meer aandacht voor oudere weggebruiker provincie fovincie verdeelt subsidies over projecten gemeenten Bar Dancing Karrewiel WOENSDAG 23 DECEMBER 1992 an onze verslaggeefster ^IDDELBURG - De Zeeuwse ^meenten zijn weinig creatief hun beleid om de sociale vei lheid te bevorderen. Slechts helft van alle bij de provincie gediende subsidieverzoeken oldeed aan de criteria die de ■ovincie stelt. Om subsidie te rijgen moeten projecten een lidelijke voorbeeldfunctie ebben, er moet sprake zijn van iderzoek, planvorming of oorlichting. De provincie wil :t potje voor sociale veilig- :id nadrukkelijk niet gebrui- :n om grote projecten mee te nancieren of de kosten te hel- :n dragen van herinrichtings- annen. Hooguit eenvoudige inpassingen in verlichting of •oenvoorziening kunnen wor- :n betaald uit het provinciale itje. ilimdat een aparte subsidiever- dening voor sociale veiligheid itbreekt, moeten gs de subsi etoekenningen voorleggen m provinciale staten. Met de lekenningen voor 1992 zal dat )k nog gebeuren, maar het col- wil daar meteen verande- ag in brengen. Gs willen voor- verbeteringsprojecten voor g ciale veiligheid door het leuwe steunpunt vrouwene- ancipatie laten helpen ontwik- len. Daarmee moet het beleid chter bij het provinciale eman- patie-facetbeleid komen te lig- >n. Bovendien wil het college erker de nadruk gaan leggen de voorbeeldwerking en de itwikkeling van creatieve vt 'el K li. maatregelen in plaats van op daadwerkelijke uitvoering. Gs vragen de staten toestemming om de aanvragen voor 1993 op die manier te kunnen afwikke len. Zeven ton Voor 1992 werd voor 12 projecten een totaalbedrag van ruim ze ven ton aangevraagd. In het pro vinciepotje zit maar een dikke 80.000 gulden. Daarvan krijgt de gemeente Bruinisse ruim 4.000 gulden voor het verlichten van donkere plekken. De woning bouwverenigingen Beter Wonen in Zierikzee, West-Zeeuwsch- Vlaanderen en Borsele krijgen niets, omdat hun projecten zijn bedoeld om de intramurale woonsituatie van ouderen te verbeteren. Als het aan gs ligt, krijgt de ge meente Goes 2.500 gulden om het groen bij de sportparken in 's Heer Hendrikskinderen en Kloe- tinge aan te passen en de wijk- vereniging Nieuw Middelburg kan rekenen op 25.000 gulden. Een herinrichtingsplan voor het Van Epenpark in Middelburg kan dienen als voorbeeldproject waarin sociale veiligheid is mee genomen. De provinciale bij drage wordt besteed aan de ver lichting van brandgangen; uit andere middelen krijgt de hele buurt een grondige face-lift. Terneuzen Het Woonconsumentenbureau Terneuzen krijgt meer dan het gevraagd heeft. Een onderzoek naar de mogelijkheden in de Bo- menbuurt in Terneuzen kan bre der worden opgezet met een pro vinciale bijdrage van 6.700 gul den. De resultaten kunnen dan ook bruikbaar zijn voor andere gemeenten die te maken hebben met grote concentraties drugs gebruikers en etnische minder heden in bepaalde buurten. Ook de Ligplaatsschool in Ter neuzen kan. met een bedrag van bijna 7.000 gulden, zorgen dat de verlichting zodanig wordt aan gepast dat schippersvrouwen de school 's avonds kunnen blijven gebruiken. De gemeente Sluis neemt het grootste deel van de subsidiepot: 35.000 gulden. Sluis is een voorbeeld van een kleine gemeente die zich systematisch bezighoudt met sociale veilig heid. De bewoners zijn nauw be trokken bij de totale verbetering van Plan Oost, waarvan het door de provincie te bekostigen ver lichtingsplan deel uitmaakt. Bar dancing KARREWIEL 25 decgesloten 26dec.openvan21.00-04.00uur 27 dec. openvan 21.00-04.00 uur 31 dec. geopendvan 22.30 tot? Alleen op vertoon van kaart, vervoer voor deze avond op Walcheren mogelijk, 5,- uit en thuis. 1 jangesloten 2jan.openvan21.00-04.00uur 3jan. openvan 21.00-04.00 uur Wij wensen u namens personeel prettige kerstdagen en een gezond 1993. Zwaanweg 12, Koudekerke, tel. 01185-1721, fax. 01185-2469. Deelnemertjes aan de Zwemfan-t-shortactie in Vlissingen ont vangen een medaille van de kerstman. foto Ruben Oreel van onze verslaggeefster VLISSINGEN - Negenenzestig zwemfans in t-shirts hebben dinsdag 280 gulden bij elkaar gezwommen voor het dierenasiel in Vlissingen. Het t-shirtzwemmen in het sportfondsenbad in Vlissingen was bedoeld als proef voor de actie 'T-shirt zwem men voor een goed doel'. De actie krijgt 5 juni 1993 landelijk het startsein. De meeste zwemfans waren kinderen die net als de achtjarige Maaike Bree uit Vlissingen 'zwemmen gewoon hartstikke leuk vinden'. Robert Glansdorp (8) uit Vlissingen vond het een goed idee dat het geld naar het dierenasiel gaat. „De dieren in het asiel moeten net zo goed worden verzorgd als mijn eigen hond." De zwemfans moesten tien baantjes zwemmen. Na afloop kregen ze van de kerstman een herinneringsmedaille. C. Schaepkens, werkzaam bij de Nationale Raad voor Zwemdi ploma's, legde uit dat de zwemfan-campagne is bedoeld als pro motie voor het zwemmen. Afgelopen zaterdag was de Zwemfan-t -shirt-actie voor het eerst in Drachten. Vlissingen kreeg de pri meur voor het zuiden. De deelnemers konden voor 15 gulden een t-shirt kopen. Vier gul den hiervan is bestemd voor een landelijk of regionaal goed doel. De opbrengst van de t-shirt-actie in Vlissingen was voor het die renasiel. Het asiel heeft dit j aai' veel schade geleden door diefstal en vernielingen. W. van Reine, die voor het dierenasiel het geld in ontvangst nam, was erg blij met de bijdrage. „We hebben nog geen bestemming voor het geld. Maar we hebben een pechjaar achter de rug. dus we kunnen het geld prima gebruiken." /ei elt n onze verslaggever 1LIJNSPLAAT - De beroeps- eaasspitters willen in de Oos- rschelde aparte stekken. Ze bben de minister van Land- iuw, Natuurbeheer en Visserij vraagd te zorgen voor een eciale vergunning. De be- epsspitters voelen zich door huidige regeling - iedereen n een vergunning krijgen - nstig gedupeerd. Ze vrezen it hun broodwinning verloren lat. Het steekt de beroepsspit- rs dat geen onderscheid ordt gemaakt tussen profes- onals en hobbyisten. Vereniging van Beroepsspit- rs Zeeaas wil dat het aanwij- n van aparte locaties voor de beroepsspitters gebeurt door de consulent Natuur, Bos, Land schap en Fauna in Zeeland. Als dat is gebeurd en er vergunnin gen zijn afgegeven, zullen de spitters zélf zorgen voor toe stemmingen om op de spitperce- len te mogen werken. Daarvoor moeten ze bij de eigenaren van de slikken in de Oosterschelde zijn (onder meer Dienst der Do meinen en Het Zeeuwse Land schap). Om de eisen kracht bij te zetten is het gerenommeerde ad vocatenkantoor Sneep, Nuijten en Van Dijk uit Bergen op Zoom in de arm genomen. Momenteel is in de Oosterschel de een beperkt aantal gebieden als spitlocatie aangewezen. Dat gebeurt op aanwijzing van een p onze verslaggever LISKERKE - De gemeente •iekerke begeeft zich in de itteelt. De gemeenteraad ng dinsdagavond akkoord iet de aankoop van grond van it fruitteeltbedrijf Nimmer- Grijpskerke voor een Dopsom van 400.000 gulden, nder de naam Gemeentelijk ndbouwbedrijf v/h Nimmer- or gaat Mariekerke tenminste ijf jaar lang appels en peren te il. Daartoe is ze verplicht, om- at Nimmerdor bij de verkoop an de grond als voorwaarde ieft bedongen dat het dienst- irband van de enige nog reste nde medewerker A. Geschiere ordt voortgezet. Mariekerke an hem niet in gemeentedienst jen, want dan vervalt zijn regeling. Daarom besloot gemeente zelf het fruitbe- Öjf te exploiteren, grond van de CAO-bepalin- in de landbouw kan Ge- liere bij veertigjarig dienst- iband - dat is over vijf jaar - in VUT. Daarvoor moet hij wel afgebroken in de landbouw orkzaam zijn geweest. Om Ge- hiere de gelegenheid te geven dit recht gebruik te maken, ieft de gemeente nu een beslo- vennootschap opgericht °or de exploitatie van de fruit- £lt. Zodra de enige werknemer irtrekt. wordt het bedrijf geli- Mdeerd. Burgemeester mr B. J. *11 Putten sprak van een 'in het raeentelijk bestel uniek be dt', ^omstandigheden om tot deze "gewone constructie te beslui ten waren overigens gunstig voor Mariekerke. De aangekoch te grond is de meest logische plek voor een volgend bestem mingsplan in Grijpskerke. Om dat op dit moment de grond voor bestemmingsplan Loodhol B bouwrijp wordt gemaakt, is er vóór 1997 nog geen behoefte met bestemmingsplan Nimmerdor te beginnen. En de prijs is, zelfs mèt vijfjaar rente, tegen die tijd nog altijd voordeliger dan wan neer een andere fruitteler of spe culant moet worden uitgekocht. Opbrengst Desondanks riep de aankoop bij een enkel gemeenteraadslid nog wel vragen op. J. W. Bartels (Ge meente Belangen) vroeg zich af wie in de vennootschap aandeel houders zijn en of de burgemees ter soms .'directeur-boer' van het fruitteeltbedrijfje wordt. Van de opbrengst verwachtte hij geen gouden bergen. Met een woord speling op de naam van het hui dige bedrijf stelde hij voor het vennootschap 'jamais d'or' te noemen. SGP/RPF-raadslid P. de Visser verzette zich lang tegen het voorstel van burgemeester en wethouders. Hij rekende voor dat het pachten van een deel van de grond de gemeente 'drie kwartjes per vierkante meter', in totaal zestigduizend gulden, zou besparen. Zijn bezwaren werden door Van Putten weggewuifd. Toen bleek dat zijn eigen SGP/ RPF-fractie hem niet steunde, haalde De Visser bakzeil. Daar mee stemde de raad unaniem voor de gemeentelijke fruitteelt. werkgroep zeeaasvoorziening. De Deltafederatie (waarin de hengelsportverenigingen ver enigd zijn) geeft vergunningen uit. Onderscheid tussen beroeps en niet-beroeps wordt niet ge maakt. Volgens de Vereniging van Beroepsspitters is het aan tal hobbyspitters sinds 1 januari 1991 enorm toegenomen. Vooral langs de Oesterdam en Tholen zijn ze actief. Het gaat in het bij zonder om spitters uit Engeland en België, die het zeeaas puur voor het geld vergaren en niet om mee te vissen. „Waar vorig jaar nog slechts een tiental Engelse spitters werk zaam waren zijn het er nu wel vijftig." De Vereniging van Be roepsspitters stelt dat de Engel sen op Tholen een huis gehuurd hebben en de beschikking heb ben over een eigen boot. „Met een achttal bestelwagens wordt wekelijks zeeaas geëxporteerd." De vereniging vraagt zich af in hoeverre een en ander legaal ge schiedt. „Britse orders gaan na melijk aan de gevestigde handel voorbij." De beroepsspitters hebben de problemen vorig jaar al aange kaart bij het dagelijks provincie bestuur. Gedeputeerde G. de Vries-Hommes (recreatie en na tuur) houdt zich ermee bezig. De vereniging beklemtoont dat de moeilijkheden zijn begonnen na de aanwijzing van de Ooster schelde tot beschermd natuur monument. Die aanwijzing leid de tot een aanzienlijke beper king van het aantal plaatsen waar zeeaas gespit mag worden. De spitters hebben het dagelijks provinciebestuur gevraagd het verzoek om aparte stekken en een speciale vergunning te on dersteunen. Komt er geen rege ling, dan wensen ze financiële voorzieningen. Tolheffing slot van pagina 9 king met andere provinciale au towegen, redelijk veilig. Tussen 1989 en 1991 deden zich 'slechts' 18 verkeersongelukken voor. Daarbij vielen drie gewonden. Passagiers van het Streekver voer Zuid West Nederland (ZWN) kunnen vanaf volgend jaar opstappen bij een nieuwe halte. De bussen vanuit Goes in de richting Zierikzee moeten nu nog nog een omweg maken over de carpoolplaats Colijnsplaat. Hier kunnen onder meer auto mobilisten die de tol willen ont duiken, hun voertuig kwijt. Bij de reconstructie van het Noord- bevelandse kruispunt wordt op verzoek van de ZWN een bushal te vóór de Zeelandbrug ge maakt. Een beeld van de informatiemarkt over nieuwe teelten in het Agrarisch Opleidings Centrum in Goes. foto Willem Mieras van onze verslaggever GOES - De Stichting Stimu lering Plantaardige Produk- tie (SSPP) hoopt in de loop van het volgend jaar een Zeeuws kwaliteitsmerk te in troduceren. Produkten die een keurmerk meekrijgen, moeten aan een aantal voor waarden voldoen. Zo moeten zij milieuvriendelijk zijn èn controleerbaar worden ge teeld. Coördinator ir J. J. J. Bom van de SSPP: „Er mag zeer beslist geen gebakken lucht worden verkocht." Volgens Bom wordt in eerste instantie gedacht aan aard appelen en brood. Maar ook gewassen als bloemen en groenten kunnen in aanmer king komen voor zo'n 'garan tiestempel'. Met de invoering van een keurmerk wil de SSPP produkten van Zeeuw se bodem nadrukkelijker on der de aandacht van de con sument brengen. Voorzitter drs. C. Hartog van de Kamer van Koophandel voor Midden- en Noord-Zee land toonde zich daar dinsdag een groot voorstander van. Hartog opende gisteren in het Agrarisch Opleidings Cen trum in Goes een informatie markt over nieuwe teelten. Het was voor het tweede ach tereenvolgende jaar dat een dergelijke manifestatie werd gehouden. De informatie markt (georganiseerd door de SSPP) was vooral bedoeld om landbouwers te informeren over de mogelijkheden nieuwe gewassen in hun bouwplan op te nemen. Levensbelang Hartog stelde het nog eens vast: de situatie in de agrari sche sector geeft reden tot grote zorg. Hij noemde het voor elke ondernemer in de land- en tuinbouw van levens belang zich aan te passen aan de gewijzigde omstandighe den en in te spelen op nieuwe mogelijkheden. „Ik ben me er van bewust dat dit een enor me inspanning van iedereen vergt, zowel financieel als emotioneel." Drs Hartog constateerde in Goes dat niet alleen de boeren het moeilijk hebben. Ook de detailhandel in de kleine dorpskernen maakt moeilijke tijden door. De chemische in dustrie en de metaalindustrie zijn eveneens in zwaar weer terecht gekomen. Volgens de kamervoorzitter dienen de boeren in toene mende mate rekening te hou den met specifieke wensen van consumenten. De klant wordt steeds kieskeuriger en wil vooral verse, gezonde en veilig produkten. Hartog be schouwt invoering van een kwaliteitsmerk als een goede mogelijkheid om aan de wen sen van de consument tege moet te komen. Man ramt drie auto's bij wilde achtervolging van onze verslaggeefster KRABBENDIJKE - De Krab- bendijkenaar A. L. van de V. (23) is in de nacht van maandag op dinsdag na een wilde achtervol ging door de politie aangehou den. Van de V. negeerde in de Spoorlaan een stopteken en ging er met zijn wagen vandoor. De politie, die in zijn kielzog volgde, zag hoe Van de V. eerst op de Noord weg en later ook op de Lodijkerstr^at een gepar keerde auto ramde. Het wild west-tafereel eindigde in de Oos- terscheldestraat. Daar raakte Van de V. de macht over het stuur geheel kwijt. Hij reed in op een derde geparkeerde auto. die geheel werd vernield, en beland de zelf met zijn vehikel op de kant. De politie pakte de Krab- bendijkenaar op. Van de V. wordt verdacht van rijden onder invloed van alcohol. van onze verslaggever VLISSINGEN - Eens in de twee jaar wordt in Zeeland een po dium opgericht ter verdediging van de 'weerbare samenleving van burgers'. De Zomeruniver- siteit Zeeland (ZUZ) organi seert dan in samenwerking met de PZC een lezing die geïnspi reerd is door leven en werk van verzetsstrijder Henk van Rand wijk (1909-1966). Het initiatief is geboren uit de behoefte om fundamentele waarden (zoals vrijheid, gelijk heid en solidariteit) te verdedi gen tegenover de macht van de overheid en de krachten van de vrije-markteconomie. Tweejaar lijks wordt een spreker naar Zee land gehaald die vanuit per soonlijke betrokkenheid op de bres staat voor de rechten en vrijheden van burgers. Deze H. M. van Randwijk-lezingen moeten 'inspirerende visies en nieuwe perspectieven aanbie den'. Komend voorjaar vindt de eer ste lezing plaats. Wie het spreek gestoelte beklimt, is nog niet be kend. Maar dat hindert de initia tiefnemers niet alvast ruime be kendheid aan het streven te ge ven. Daartoe is een brochure uit gegeven. Uit de tekst spreekt be zorgdheid over de toekomst van de democratie; „In de huidige politieke en economische ont wikkelingen staat de uitoefe ning van het recht op burger schap onder grote druk. Hier mee wordt een forse bijl aan de wortels van de moderne demo cratische inrichting van de sa menleving gelegd." De lezingen moeten de grenzen en mogelijkheden aftasten van 'burgers in nood' en 'burgers in verzet'. Want in de huidige sa menleving bestaat daarvoor 'te weinig aandacht'. Mevrouw Van Randwijk heeft er 'met groot ge noegen' mee ingestemd dat de naam van haar overleden echt genoot aan de lezingen wordt verbonden. Burgers in Nood Als onderwijzer publiceerde Henk van Randwijk in 1936 zijn bestseller 'Burgers in Nood', een roman waaruit een sterk sociaal bewustzijn spreekt en een verzet tegen burgerlijke passiviteit. In de oorlogsjaren leidde hij het il legaal verschijnend tijdschrift Vrij Nederland. Daaruit kwam een verzetsgroep voort die on derduikadressen regelde, en via geheime zenders informatie naar Engeland stuurde. In Amsterdam werd in 1970 een gedenkteken aan Van Randwijk gewijd met daarop zijn tekst: „Een volk dat voor tirannen zwicht, zal meer dan lijf en goed verliezen. Dan dooft het licht..." Later verscheen dezelfde tekst op een zijgevel in de Amster damse Nieuwmarkt als protest tegen de sloop van deze buurt. Het initiatief om in Zeeland tweejaarlijks een H. M. van Randwijk-lezing te houden kwam van Vlissings burgemees ter J. van der Doef. In de voorbe reidingsgroep hebben verder zit ting: hoofdredacteur M. P. Die- leman van de PZC, voorzitter prof dr C. Hamelink van de we tenschappelijke raad van de ZUZ, en bestuurslid J. van der Stel van de ZUZ. van onze verslaggever MIDDELBURG/HULST - Gede puteerde staten willen 25 exem plaren kopen van het door de Hulster burgemeester A. A. L. G. M. Kessen geschre ven proefschrift 'Bestuurlijke vernieuwing in grensgebieden: intergemeentelijke grensover schrijdende samenwerking'. Kessen is vorige week op dat proefschrift gepromoveerd tot doctor in de beleidsweten schappen en mag zich sindsdien meester doctor noemen. Het dagelijks bestuur van de provincie wil duizend gulden uittrekken om 25 proefschriften te kopen. De aankoop moet wor den gefinancierd uit de pot 'cul- SNELHEIDSCONTROLE I 1 illllll KRUININGEN - De Algemene Verkeers Dienst in Driebergen houdt vandaag (woensdag) een snelheidscontrole op de rijks weg A 58. Tussen 10.00 en 15.00 uur staat de radar-apparatuur opgesteld in de gemeente Rei- merswaal. De controle richt zich op verkeer dat in de rich ting Vlissingen-Bergen op Zoom rijdt. Het is de tweede maal dat het Aktiecentrum Na leving Snelheidslimieten een controle in Zeeland aankon digt. De aandacht richt zich vooral op de A 58 omdat op die weg bij eer dere - niet aangekondigde - con troles grote aantallen overtre ders werden geregistreerd. Bij de eerste aangekondigde con trole. enkele weken geleden, bleek dat het aantal overtreders aanzienlijk daalde. turele uitwisseling'. Gs menen dat de boeken onder meer ge bruikt kunnen worden voor 're presentatie richting Oost- en West-Vlaanderen'. Met. beide Belgische provincies vormt Zee land de Euregio Scheldemond. Kessen, zelf lid van de stuur groep van het Euregioverband, had in eerste instantie subsidie bij de Euregio aangevraagd. Maar zijn aanvraag voldeed niet aan de subsidievoorwaardert van het samenwerkingsver band. Wel deed de Euregio hem de suggestie om zijn proef schrift, waarvan 750 exemplaren zijn gedrukt, onder de aandacht te brengen bij de drie indivi duele provincies, verklaarde de Hulster burgervader dinsdag Ruilen Antoine Alcide Louis Guillaume Marie Kessen was dinsdag heel blij dat gs een aantal van zijn profefschriften willen aankopen. De burgemeester gaf overigens toe dat ook Oost- en West-Vlaan deren verzocht zullen wordeïi een aantal exemplaren af te ne men. Toen hij hoorde dat gs de boeken juist kopen om als repre: sentatiegeschenken uit te wisse len. lachte hij: „Ach. dan kunnen ze misschien eens een proef- schriftje ruilen." Kessen verwacht niet dat hij nog geld kan verdienen aan de ver koop van zijn proefschriften. Een aantal van zijn boeken heeft hij weggegeven en naast de drukkosten heeft hij nogal wat kosten gemaakt om zijn promo tie te promoten. Maar hij denkt op termijn wel redelijk uit de kosten te kunnen komen. „Ik heb goede hoop dat van de grensgemeenten waar mijn on derzoek zich op richt, een groot deel één of meer exemplaren van mijn boek koopt." van onze verslaggever MIDDELBURG - Het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ) gaat zijn acti viteiten wat meer richten op ou dere weggebruikers. De inzet voor het basisonderwijs wordt met ingang van het nieuwe jaar verminderd. Tegelijkertijd zul len de bestaande leer- en les middelen voor de 12- tot en met 14-jarigen meer ingezet worden voor de 16- en 17-jarigen en de zogenaamde rijbewijshouders. Omdat het ROVZ-personeel hier geen ruimte voor heeft, wordt een tijdelijke projectlei der aangetrokken. Dat blijkt uit het werkplan voor 1993 van het ROVZ Daarin staat ook dat het project Veilig Verkeer, dat is gebaseerd op de eigen leef-, leer- en ervaringswe reld van kinderen, in 1993 niet wordt voortgezet. Wel zullen de resultaten die uit het project naar voren zijn gekomen, ver werkt worden in de ROVZ-acti- viteiten voor 1993. In het nieuwe jaar wil het ROVZ in samenwerking met bedrijven weer verschillende activiteiten opzetten. Als bedrijven dat wil len, kunnen deze activiteiten met enkele campagnes uitge breid worden. Het ROVZ pro beert de werkgroep bedrijfsle ven om te vormen van een werk groep die activiteiten voorbe reidt tot een klankbordgroep voor het bedrijfsleven. Het is de bedoeling dat het bedrijfsleven daar nauwer bij betrokken wordt. Het begrip duurzaam veilig ver keer krijgt het komend jaar weer ruimschoots aandacht in het ROVZ-werk. Met het ministerie van Verkeer en Waterstaat wordt overleg gevoerd om de ac tiviteiten voor duurzaam veilig verkeer in Nederland verder te ontwikkelen en extra financieel te ondersteunen. Het nieuwe jaar brengt voor het ROVZ in ieder geval één belang rijke wijziging met zich mee. Het ROVZ verhuist op 18 januari van het gebouw van de provin ciale directie Milieu en Water staat aan het Groenewoud in Middelburg naar een onderko men aan de Prins Hendrikweg 2a te Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 11