Aan Basten maanden uit roulatie Jan 't Gilde stapt op bij AZVV PZC Plakverbod roept vragen op sport 17 echterenkel spits Milan en Oranje volgens behandelend arts versleten eulmeester aagt Veere m bedenktijd Speler Walcheren wacht zware straf Peter van Vossen praat volgende week verder DINSDAG 22 DECEMBER 1992 NKT MORITZ (ANP) - Marco LIS} Basten is zeker drie maan- uitgeschakeld voor het be- jven van topvoetbal. Dat is prognose van dokter Marti, de Nederlandse spits maan- in Klinik Gut in Sankt Mo- opereerde aan de rechteren- en twee uur durende opera- ïaalde Marti tien stukjes bot enkel en het onderste üelta Sport fjagt tegen auw Wit dagprijs [SSINGEN - ZHV/Delta irt betreed voor de winter- nog eenmaal het strijdto- I. Morgen (woensdag) wacht thuisduel tegen Blauw Wit. beide ploegen is het een be- n&rijke confrontatie. Delta rt aast nog steeds op de eer zege, terwijl de Limburgers sluiting zoeken met de mid- ,p moot. ^1( formatie uit Beek, met inter- ionals als Jacques Josten en us Veerman, kon de hoog op- 9-9 chroefde verwachtingen nog nig gestalte geven. Blauw onder leiding van ex-inter- honal Peter Verjans. kreeg ir liefst vier nederlagen te Tqperken. o-j ta Sport, dat maar liefst tien erlagen achter haar naam ft staan, lijkt zich langzamer- ■ke d over het dieptepunt heen tjerken. De Vos: ..De ploeg be- zich dat we voor de dagprijs Jjj len. Als iedereen zich daar- bewust is, kun je weer je ei- spelletje spelen. Verdedi- oJïM zullen we morgen tot het rste moeten gaan om de te- stander aan te tasten. Zeker gevaarlijke schutters als rman en Huntjes." hro Middelburgse oefenmeester it ;de Wim Brandes aan de se- ki ie toe voor de aan zijn voet esseerde Dick Govaerts. 3V! fd Jongepier (vakantie) en :y Evertse (voetblessure) eveneens niet van de partij, herstel van Jaco Vleeshou- (schouderblessure), en Peter 'err vre (enkelblessure) die ove- om ns wel van de partij zijn, ver- it uiterst moeizaam, duel wordt gespeeld in rthal Onderdak in Zierik- 9 j aanvang 20.45 uur. M( Meulmeester onze verslaggever SSINGEN - Jan Meulmees- SU beslist morgen (woensdag) Ou het seizoen afmaakt bij de Di Ibal vereniging Veere. De noskerkse trainer heeft gis- n na een gesprek met het be- r en sponsors van de Wal- se zaterdag derdeklasser dagen bedenktijd ge- u w 'Sd. lmeester, die in ieder geval it seizoen opstapt bij Veere. g vorige week te horen dat meerderheid van de spelers niet meer in hem zag zitten, bleek uit een enquête van bestuur onder de spelers, derde van de spelers gaf te kennen het seizoen niet met Meulmeester te willen k'1' aken. :ens voorzitter Jo Tax zijn de |sten van hen daarop terug- omen. Tax: „Zij hebben hun dpunt gewijzigd. Wat hen left is het heel goed mogelijk Meulmeester het seizoen laakt." Het bestuur is in ie- =1 geval niet van plan zijn trai- -L de laan uit te sturen. Veere l bovenaan in de derde klas- ax wil overigens het gerucht enuwen. dat Meulmeester rede heeft over het feit dat ele spelers een hogere ver- ldc ling zouden ontvangen dan rainer. „Die indruk wil ik wegnemen. En alle ver- --".gen voor de spelers vallen t R ischoots binnen de KNVB- nen." lmeester noemt de argu- vo iten die enkele spelers aan- den om hem weg te stern en1 nog steeds „flutredenen, rwie kaatst, kan de bal ver- ,cfhten. Ik ben kritisch naar aantal spelers geweest over gebrek aan trainingsinzet K#an zijn ze kritisch terug naar rainer. Verder zijn er nog wel conflicten geweest, bijvoor- lc" d met spelers die achter «rug om tegen de afspraak in Vrijdagavond voor de wed- eu d gingen zaalvoetballen. Ik er nog niet uit. Veere heeft nu toe geen wedstrijd verlo- Bij de minste of geringste te- slag ga je nu krijgen dat er J0 |gd wordt: zie je nu wel. het ttoch niet." Leu f it spronggewricht. „Een flesje vol", aldus de dokter. Volgens de vaste chirurg van de 28-jarige spits is de enkel weer schoon en kan Van Basten straks weer een tijd zonder problemen voetbal len. Het onderbeen is voor vier dagen in het gips gezet, ter be strijding van de pijn. Marti hoopt de aanvaller voor de jaar wisseling naar Amsterdam te sturen. Als het gips is verwijderd mag de drievoudig Europees voetballer van het jaar het gewricht oefe nen door het te bewegen. Voorlo pig dient hij te lopen met behulp van krukken en krijgt hij een af neembare spalk. „Hij mag de en kel vier tot zes weken helemaal niet belasten", zegt Marti. „Na zes weken kan hij beginnen met looptraining en voorzichtig voetballen. Als ik het optimis tisch bekijk en ervan uit ga dat hij nog vier of vijf jaar wil voet ballen, denk ik dat hij over een week of t waalf toe is aan een ech te wedstrijd." Interlands Dat betekent dat Van Basten, die te beginnen met de confron tatie tegen Sampdoria van ko mende woensdag een aantal competitieduels van AC Milan mist, zal ontbreken in de wed strijd van Oranje tegen Turkije Liesdek speelde half uur met gebroken been UTRECHT (ANP) - Marcel Lies- dek van FC Utrecht heeft zon dag het laatste half uur van de competitiewedstrijd tegen Cambuur Leeuwarden met een gebroken linkerkuitbeen ge speeld. Liesdek was in botsing gekomen met tegenstander Haatrecht. De breuk werd na afloop gecon stateerd in het Diakonessenzie- kenhuis van de Domstad. Het been is voor een week in het gips gezet. Daarna wordt bekeken hoelang de 33-jarige verdediger, die bekend staat als een geharde speler, zijn poot nog stijf moet houden. Ldek, die in de slotfase trok met het been. kon het duel uitspelen omdat het scheenbeen ongedeerd bleef en voldoende steun gaf. op 24 februari. Het is de vraag of hij meespeelt met AC Milan te gen Porto (3 en 17 maart) en de interland tegen San Marino (24 maart) Milan heeft met Papin. Van Bastens voorganger als Eu ropees voetballer van het jaar, een eveneens gerenommeerde vervanger in huis. Marti, die Van Basten voor de derde keer aan een enkel ope reerde. omschreef de operatie als zwaar en voorspelbaar. „Het is een optelsom, je kon het zien aankomen. Er waren, zoals wij dat noemen, botwoekeringen opgetreden sinds de eerdere in greep in 1987. De functie van de enkel was steeds achteruit ge gaan. Marco had na iedere wed strijd pijn. Zelfs normaal lopen was moeilijk." Van Basten belde Marti vorige week vanuit Istanbul, waar het Nederlands elftal zich voorbe reidde op de interland tegen Turkije. „Hij kon nauwelijks lo pen en heeft terecht gezegd dat hij geholpen wilde worden op dit moment. De enkel was mecha nisch belemmerd. Met fysiothe rapie is weinig te doen als stuk jes bot steeds over elkaar schu ren. Een halfjaar geleden vertel de hij al dat het niet goed ging. Onlangs tegen PSV had hij pro blemen en in de rust tegen An- cona viel hij uit. Ik heb geen en kele invloed op hem uitgeoe fend. Hij wilde zelf. Milan toonde begrip." Volgens Marti is de rechterenkel van Van Basten in feite versle ten en zijn met een operatie al leen de symptomente heffen. „Ik ken de enkel al lang." In de Ajax -tijd van de voetballer opereerde Marti al eens de linkerenkel. In 1987. tijdens zijn eerste seizoen bij Milan, volgde chirurgie in het rechtergewricht. aan de enkel banden. Toen al constateerde Marti dat het kraakbeen was be schadigd en dat met die enkel iets gebeurd moet zijn dat nooit onderkend is. Dit beeld is de komende drie maanden niet te zien op de Italiaanse voetbalvelden: Van Basten viert feest, na wéér een treffer voor Milan. foto EPA Zeeuws-Vlaamse club raakt trainer en voorzitter kwijt van onze medewerker AXEL - Jan 't Gilde is met on middellijke ingang gestopt als trainer van de voetbalvereni ging AZVV. De zaterdagclub moet op korte termijn echter ook op zoek naar nieuwe voor zitter, want ook die functie heeft de Axelaar neergelegd. De opvolger van 't Gilde als trainer is nog niet bekend, maar het is zo goed als zeker dat Paul van Kouteren van Sluiskil tijdens de winterstop nog de training zal overnemen. Vorige week donderdag barste de bom eigenlijk al, toen de spe lers van de eerste selectie van de zaterdagderdeklasser in een ge sprek met een delegatie van het bestuur te kennen gaven vol gend jaar niet langer te willen doorgaan met hun huidige trai ner. Hieruit trok 't Gilde meteen zijn conclusies en stelde zijn dubbel functie van trainer en voorzitter functie direct beschikbaar, 't Gilde vond dat daardoor een on werkbare situatie ontstond. „De - spelers hebben me laten vallen. Als er zo veel bezwaren zijn, dan heeft het voor mij geen enkele zin om op deze manier nog het seizoen af te maken." Ook in de handelwijze van het bestuur is 't Gilde teleurgesteld. „Ik heb alleen contact gehad met Sam Bakker. Hij kon ach teraf mijn standpunt begrijpen, maar van de rest van het bestuur heb ik niets meer vernomen. Tenslotte ben ik toch vier jaar voorzitter geweest van AZW". reageert hij verbitterd. Zegers De aanleiding voor het opstap pen van 't Gilde vormde eigen lijk een voorstel tijdens een be stuursvergadering begin vorige week. „Enkele bestuursleden wilden wel eens langer met een trainer doorgaan dan de laatste jaren het geval is geweest." Zoals bekend werd vorig jaar Jan d' Olieslagers onder druk van de spelersgroep aan de kant gezet. Een seizoen eerder werd AZW onder Rinus Zegers welis waar kampioen van de vierde klas, maar de trainer uit Zaam- slag bezweek kort daarna voor een aanbod van Hoek. Dat was ook de reden, dat Jan 't Gilde (hij wilde best nog een jaar ver der met AZW) nu werd gepolst om zeker nog een seizoen door te gaan. Het bestuur zou in dezelf de week de keuze voorleggen aan de spelers, maar dat stuitte binnen de groep op bezwaren. „Onbegrijpelijk", zegt 't Gilde, „ik heb nooit iets gemerkt." Uit een gesprek met de beoogde opvolger Van Kouteren bleek gisteravond dat er nog enkele Jan 't Gilde: „Ik proef gewoon dat zowel bestuursleden als de spelers blij zijn dat ik er nu mee kap." hindemissen moesten worden weggenomen voor de Sassenaar een beslissing neemt. Volgens penningmeester Wim Bakker van AZW moet Van Kouteren met de voetbalvereniging Sluis kil overeen zien te komen. „Hij traint daar de B-junioren en ook maakt hij nog deel uit van het eerste elftal. Ik verwacht dat vol gende week de beslissing valt", aldus Bakker. Overigens is Paul van Kouteren, die net met goed gevolg cursus oefenmeester 3 heeft afgelegd, momenteel de enige kandidaat, AZW staat onderaan in de der de klas van het zaterdagvoetbal. ZWOLLE (ANP) - Het plakverbod dat de internationale tafel- tennisfederatie (ITTF) onlangs afkondigde, is door de nationale top met gemengde gevoelens ontvangen. Spelers en speelsters zetten vraagtekens achter het gezondsheidsargument dat de ITTF hanteert. Ook de plotselinge haast van het bestuur, het verbod gaat het nieuwe jaar in. en de controle- en sanctiemogelijkheden worden met de nodige twijfel omgeven. Uitgevaardigde straffen als dis kwalificatie. in beslagneming van het 'stinkende'" batje en/of een schorsing van drie maanden worden belachelijk genoemd. „De spelersvakbond zal hiertegen zeker in opstand komen", waar schuwt Paul Haldan, de hoogst genoteerde Nederlander op de Europese ranglijst. De lijm waarmee vlak voor een partij een rubber-toplaag op het batje wordt aangebracht, zou in de visie van de ITTF giftige stof fen bevatten en kankerverwekkend zijn. Volgens de Nederlandse internationals zijn in de handel evenwel ook goede lijmsoorten te koop zonder schadelijke inhoud. De Oranje-klanten vermoeden daarom, dat de ITTF met de (verkapte) maatregel voornamelijk het spel trager en dus aantrekkelijker voor het publiek wil ma ken. „In principe is dat best begrijpelijk, maar waarom zegt de ITTF dat dan niet eerlijk''", vraagt Danny Heister zich af. Het plakken vlak voor het begin van een partij, de laatste twee decennia een vast ritueel in de top, verhoogt de snelheid waarmee het balletje van het plankje afspringt aanzienlijk. De suggestie van Bettine Vriesekoop dat de ITTF een politieke beslissing heeft genomen om de spelers uit Azië, die vanwege hun stijl gebaat zijn bij een lagere balsnelheid, te bevoordelen, wordt voorlopig nog niet gedeeld door haar collega's. „Maar dat er meer achter steekt dan alleen gezondheidsredenen is duide lijk". meende Haldan. Heister hekelde vooral het tijdstip van invoering. „We kunnen op dit moment slechts gissen naar de gevolgen", gaf de 21-jarige Amsterdammer aan „Het was aanvankelijk de bedoeling een groot experimenteel toernooi in Duitsland te organiseren. Een dag met geplakte toplagen, een dag zonder plakwerk en een dag met een maximale dikte van de toplaag. Daarna had een wel overwogen beslissing genomen kunnen worden. Nu word je mid den in het seizoen met een wezenlijke verandering geconfron teerd. zonder datje de invloed op je eigen spel precies weet. Bo vendien vraag ik me af hoe de controle wordt uitgevoerd en of de ITTF daadwerkelijk straffen gaat uitdelen. We gaan een onze kere tijd tegemoet." Arbiter bril van hoofd geslagen van onze verslaggever VL1SSINGEN - Voetballer Jean-Paul Mulder van vier de klasser Walcheren uit Vlissingen wacht een zware straf. De verwachting is dat deze speler voor vele maan den zal worden geschorst door de tuchtcommissie van de KNVB. Vorige week zon dag werd hij in de wedstrijd W'alcheren-Koewacht uit het veld gestuurd, nadat hij de scheidsrechter de bril van het hoofd had geslagen. Scheidsrechter F.M.J. van Leeuwe uit Etten-Leur laat duidelijk weten, dat hij dit soort spelers liever kwijt dan rijk is: „Ik hoop dat ze hem pakken voor tenminste tien wedstrijden. Dat is alleen maar in het voordeel en ter bescherming van mijn colle ga's die de volgende wed strijden van Walcheren moe ten fluiten. Dit soort heren moet je zo lang mogelijk kwijt zijn". Walcheren beeindigde de thuiswedstrijd tegen Koe wacht met slechts acht spe lers. want naast Jean-Paul Mulder werden ook Dennis de Graaf (bespuwen van een grensrechter) en aanvoerder Erik Moens (aan het shirt van de scheidsrechter trek ken) uit het veld gestuurd. Verder deelde arbiter Van Leeuwe nog drie gele kaar ten uit. Sportief Tot ver in de tweede helft was Walcheren-Koewacht overigens een sportieve wed strijd (of. zoals scheidsrech ter Van Leeuwe het noemde, „een gezellig duel"). Maar ongeveer 25 minuten na rust sloeg de vlam in de pan. Net buiten het strafschopgebied van Walcheren kreeg Koe wacht een vrije trap. Dat ontlokte Erik Moens zoveel commentaar, dat hij een gele kaart kreeg. Toen de vrije trap eindelijk genomen kon worden, moest de scheidsrechter vrijwel di rect Koewacht een straf schop toekennen omdat een Zeeuws-Vlaamse speler werd vastgehouden. Moens raakte daarbij zo over zijn toeren, dat hij de scheids rechter bij het shirt vast greep. Daarop kreeg de aan voerder van Walcheren als eerste de rode kaart. De pe nalty werd overigens benut door Koewacht dat tenslotte met 2-0 zou winnen. Kort na het penalty-incident moest de arbiter weer de ro de kaart trekken. De bal rol de over de lijn, Dennis de Graaf van Walcheren liep er achter aan, ging eerst met woorden tekeer tegen de grensrechter van Koewacht en spuugde tenslotte deze grensrechter vol in het ge- zicht. Arbiter Van Leeuwe: „Ik zag het gebeuren en stuurde de speler direct van het veld. Hij stapte zonder morren op want hij wist dat hij fout zat". Van Leeuwe: „Jean-Paul Mulder ging ech ter wel verhaal bij mij halen en sloeg mij tenslotte zelfs de bril van het hoofd" Kwalijke reputatie Inmiddels is duidelijk, dat de voetbalclub Walcheren bezig is een kwalijke reputa tie op te bouwen. De club was dit seizoen al eerder be trokken bij onregelmatighe den op het veld. Ook de wed strijd Walcheren-Clinge op zondag 11 oktober ontspoor de, waarbij Niels van Hove (Walcheren) en Walter van Tienen (Koewacht) uit het veld werden gestuurd. Scheidsrechter M.L Weeze- poel uit Souburg gaf in die wedstrijd Jean-Paul Mulder ook al een gele kaart wegens spelbederf. Scheidsrechter Weezepoel toen: „Die speler Mulder had de bal rustig over de zijlijn kunnen plaat sen toen er een andere speler geblesseerd op de grond lag. maar hij trapte de bal rich ting Sloeweg en hief vervol gens zijn armen provocerend in de lucht" De incidenten tijdens de wedstrijd Walcheren-Koe wacht zullen vrijwel zeker mondeling behandeld wor den door de tuchtcommissie van de KNVB. De verwach ting is dat deze zaak begin januari aan de orde zal ko men. Het bestuur van Wal cheren heeft nog geen maat regelen genomen tegen de drie spelers, die uit het veld werden gestuurd. Wedstrijd secretaris Jan Mulder (vader van Jean-Paul Mulder) stelt zelfs: „Integendeel. We zijn het met de scheidsrechter absoluut niet eens. Ten eer ste was Erik Moens zeker niet handtastelijk tegenover de scheidsrechter. Jean- Paul kwam naar de arbiter toe. toen die al omringd was door veel spelers. In het tu mult liep hij tegen de scheidsrechter op". Wedstrijdsecretaris Mulder wijst er nog op dat scheids rechter Van Leeuwe eerst op het wedstrijdformulier had geschreven dat hij geslagen was door Danny Vlassen- rood van Koewacht: „Wij moesten hem na de wed strijd daarop attenderen". De arbiter maakte die ver gissing doordat hij op het wedstrijdformulier naar de verkeerde nummer 14 keek: zowel Mulder als Vlassen- rood droeg nummer 14. Jan Mulder: „De scheidsrechter herstelde die fout. Zo'n man moet toch direct weten wie hem geslagen heeft. Maar hij is niet geslagen. Als hij wel geslagen was, had hij de wedstrijd moeten staken" foto Camile Schelstraete maar volgens 't Gilde is dat niet de oorzaak van het vroegtijdig vertrek. „Nee, ik proef gewoon dat zowel bestuursleden als de spelers blij zijn dat ik er nu mee kap." BRUSSEL - Peter van Vossen heeft gistermiddag een oriënte rend gesprek gevoerd met de clubleiding van Anderlecht. De Brusselse club heeft hem ge vraagd of hij in principe bereid is een langer lopend contract te ondertekenen. Van Vossen werd bijgestaan door zijn zaakwaar nemer Peter Gerards. Zoals bekend wil Anderlecht de aanvaller vastleggen tot midden 1998. Van Vossen: „We hebben met Michel Verschueren. de ma nager. afgesproken dat we vol gende week maandag weer bij el kaar komen. Dan zou er in prin cipe een beslissing kunnen val len." Peter van Vossen houdt de clubs die belangstelling voor hem heb ben angstvallig geheim. „Bij Pe ter Gerards is het wel bekend. Ik scherm het zo veel mogelijk af. We zullen wel zien wat er op me afkomt." Lotto 51: Eerste en tweede prijs: geen win naar. derde prijs- 67 winnaars, elk bruto f. 1590.70. vierde prijs: 3.042 winnaars, elk f. 35,00. vijfde prijs: 59.328 winnaars, elk f. 5.00. Cijferspel 51: 6 cijfers goed: 1 winnaar, 5 cijfers goed: 2 winnaars. 4 cijfers goed: 24 winnaars, 3 cijfers goed: 226 winnaars. 2 cijfers goed 2.283 winnaars. Paardesport Londen. CSI. Grote Prijs, na barrage: 1 Michael Whitaker (GBr) Midnight Madness 0 -29,64,2 Ludger Beerbaum iDui) Ra- tina Z 0-30.32. 3. Godignon (Frai Qui dam de Revel 0-30,44.4. Sutton (GBri Zakatak 0-36.16, 5 Vangeenberghe (Belt OC Queen 0-38.03. 6 Tebbel (Dun Lucky Luke 4-31.54, 7 Michaels VSti Jack of Diamond 4-37,85. 8 Ha femeister (Dui)Bonito 8-29.38.9 Bost (Frai Norton de Rhuys 8-31,87, 10 Sloothaak (Dull Gina Ginelli 8-32,26. zonder barrage 11. ex aequo: Tops (Ned) Abbeville la Silla 4, 23 ex ae quo: Lansink iNed) Henzo 8 Schaken Groningen. 31e internationale toer nooi, eerste ronde, invitatie groot- meestergroep: Goerevitsj (Bel) - Klovans (Let) 1-0, Rozentalis (Lit) - Piket (Ned) 0-1. Christiansen (VSt) - Beljavski (Oek) 1/2 - 1/2, Nijboer (Ned) Miles (Eng) 1/2-1/2. Tafeltennis Mannen: Yoo Nam Kyu/Kim Taek Soo (ZKoi - Mazoenov/Mazoenov (Rust 18-21 21-15 21-14 21-16 Vrouwen: Deng Yaping/Qiao Hong (Chi) Hyun Jung HwaHong Soon (ZKoi 12-21 21-13 21-13 21-18 Voetbal Antananarivo. WK kwalificatie. Afrikaanse zóne. groep H: Madagas car - Zambia 2-0 <0-0> 50 Radol-0,88 Jarima 2-0 Rode kaart: 40 Abasela (Zami Stand: Madagascar 3-5 (5-0). Zambia 34 i6-2i. Tanzania 3-3 (2-2i, Namibia 3 -0 (0-9). Groep I: Guinee - Kenia 4-0 (0-0) 51. Camara 1-0.53. Oulare 2-0,65 Titica- mara 3-0, 89. Titicamara 4-0. Engeland. Competitie: Norwich - Ipswich 0-2. Stand aan kop: Norwich 20-39 Aston Villa 20-35 Blackburn 20-34 Manchester U 20-34 Chelsea 20-33

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 17