yan Keeken geschorst door Hoek iullit stopt alle energie in Oranie Krajicek verliest emotieloze partij t kstuur en trainer zijn irritante gedrag meer dan zat Ruud Gullit mag weg van Milan landballers Oranje jeven zege uit handen Derde Amerikaanse finale nog mogelijk wis de nas Vsi onze verslaggever Bakker ;pc|EK - Remco van Keeken is de voetbalclub Hoek met ïiddellijke ingang voor de van één maand geschorst, ipitsspeler wordt eigenzin- en eigenwijs gedrag verwe- Hij heeft in de korte periode hij voor Hoek speelt zo veel itie opgeroepen bij zijn me tiers, de trainer en het be- dat de club heeft besloten rétregelen te nemen. Van ken mag een maand lang 10 januari) niet spelen en nen bij Hoek. jens Van Keeken zelf is er ake van een aversie van trai- Rinus Zegers naar hem toe. trainer heeft kennelijk ;ite met mij. Ik niet met hem. irom wil ik er best over pra- met het bestuur. Ik wil ge in spelen. Met deze maatre- alleen de club gedupeerd." irzitter Eddie Dobbelaer ziet >r weinig heil meer in een jrek. „Ik heb talloze keren raat met Van Keeken, maar heeft allemaal niets uitge- Hij blijft zich uiterst irri- gedragen naar iedereen toe. ons is de maat vol. We sten maatregelen nemen, lat we steeds geconfronteerd nj|den met zijn eigenwijze ge- Ik hoop dat die schorsing "ft" sdagavond nog is er een ge- geweest tussen Van Kee ken, de trainer en de voorzitter. Volgens ingewijden is dat ge sprek door Van Keeken op een „onbeschofte manier" beëin digd. Hoek heeft daarna onmid dellijk harde maatregelen geno men. Donderdagavond moest Van Keeken voor het bestuur verschijnen. Hij kreeg er een brief overhandigd, waarin stond dat hij geschorst is tot 10 januari naar aanleiding van zijn her haaldelijk irritante gedrag. Trainer Rinus Zegers wil op die schorsing niet reageren. „Het is geen maatregel van mij, maar van het bestuur." Zegers geeft toe dat de sfeer tussen Van Kee ken en de rest van de spelers af en toe onwerkbaar was. „Ik kan alleen zeggen dat ik in de ko mende maand van een heleboel ergernis af ben", aldus de trai ner. Bekend is onder meer dat de spitsspeler, die zelf in zijn pres taties ver achterblijft bij de ver wachtingen en nog maar één keer heeft gescoord, regelmatig aanvaringen had met medespe lers. „Toch spelen die prestaties niet mee in deze maatregel", ver zekert Eddie Dobbelaer. „Hel gaat puur om zijn gedrag tijdens de trainingen en daarna." Het is niet de eerste keer dat Var Keeken problemen heeft mei een club. Bij Lokeren werd hem destijds ook onbehoorlijk ge drag verweten. En in het jaar dat hij bij VCV Zeeland speelde, wa ren er af en toe ook ruzies met spelers. Met Jan Poortvliet zou het zelfs ooit tot een handge meen zijn gekomen. Ook de relatie tussen Hoek en Van Keeken heeft al eens tot fricties geleid. Driejaar geleden, toen Hoek pas was gepromo veerd naar de eerste klas. kon digde Van Keeken na enkele wedstrijden plotseling zijn ver trek naar Lokeren aan. Dat schoot bij Hoek in het verkeerde keelgat. Jammerlijk Het is de vraag of Van Keeken dit keer nog terugkeert. Hij zeil legt alle verwijten naast zich neer. „Het is de trainer die het moeilijk heeft met mij." Van Keeken weerlegt de beschuldi gingen dat hij zich irritant ge draagt. „Dat is absoluut niet waar, maar dat is het woord van de trainer tegenover dat van mij." Voorzitter Dobbelaer: „Ook dat is weer typisch Van Keeken. Hij steek altijd alles op anderen en gaat nooit eens bij zichzelf te ra de. Ik ben nieuw als voorzitter. Ik kende het verleden met Van Keeken met, dus ik heb hem het voordeel van de twijfel gegeven. Maar we worden steeds weer ge confronteerd met zijn jammerlij ke. eigenwijze gedrag. Praten hielp niet meer." Dobbelaer ontkent dat er over haaste maatregelen zijn geno men. „Je gaat niet zo maar over tot een schorsing van een speler. Het is een opeenstapeling van ergernis." Door de onmiddellijke ingang van de schorsing zal Van Kee ken er dus vandaag (zaterdag) tegen Quick Boys al niet meer bij zijn. Hoe het nu verder moet. weet hij zelf ook niet. „Ik ben be reid om te praten met het be stuur." Van Keeken heeft ge vraagd om eventueel met het tweede elftal te spelen of te trai nen. maar dat is geweigerd door Hoek. „Daarmee duperen ze wel de he le eerste selectie", vindt Van Keeken. „Ik kan niet trainen, dus ik raak ook mijn ritme kwijt. .Ze moeten nu maar afwachten hoe ik over een maand ben. Mis schien ben ik dan wel twintig ki lo aangekomen, omdat ik niet heb kunnen trainen." Op de rails Mare de Kunder, die al een paar weken niet meer in de basis stond, is door Zegers aan de se lectie toegevoegd die vandaag naar Katwijk afreist. Ook De Kunder werd donderdagavond voor de training de hoogte ge steld van de schorsing van Van Keeken. „Ik was verrast toen ik het hoorde, omdat we toevallig vorige week allemaal gesprek ken hadden gevoerd met de trai ner. Het leek er op dat alles nu weer op de rails stond. Die schor sing van Van Keeken komt on verwacht." „Ik heb zelf geen moeite met Van Keeken". zegt De Kunder. „Hij speelde hier drie jaar geleden ook en is weinig veranderd. Het is meer een kwestie tussen hem. de trainer en het bestuur. Met ruzies op de training valt het wel mee. Van Keeken heeft wel zijn nukken. Hij gedraagt zich af en toe als een soort Romario. Dus niet voor iedereen even gemak kelijk." ÏOKEN (ANPI De Neder- Ise handballers hebben de aande lijn niet kunnen door ken. Op de derde dag van de opean Trophy in Hoboken d met 15-17 verloren van pte, dat bij rust nog legen achterstand van drie tref- Sla aankeek: 9-6. Ie eerste helft leek het erop het team van Cantelberg de Kai Ie prestatie van donderdag jn Roemenië zou continue- De nationale mannenploeg n;3de opnieuw geconcen- antjtd en had de vingervlugge ntn kanen in de greep, s -I Ie hervatting verviel Oranje hddjr in zijn oude fout: het mis- van kansen. Talloze moge- I mam WIG aX ce: ty Süi w&'LAAN (GPDI - Het COII- ract van Ruud Gullit bij iC Milan wordt aan het ein- lece 'e van het seizoen niet ver- Iidd engd. „Het is jammer dat areue uit elkaar moeten gaan, nbopaar we kunnen niet als liana en Charles ons dienst erband voortzetten. Het ontract loopt in 1993 af en - ian is het ieders goed recht van een verlenging af te "pen", liet de vice-voorzitter Gal li an i op het kerstfeest zijn bedrijf aan zijn laaste medewerkers weten, 'oorzitter Berlusconi liet de satste maanden blijken dat aj Gullit een levenslang henstverband bij de club extJ ilde aanbieden. Hij is van jrt lee veranderd omdat Gullit lijkheden werden verprutst, waardoor de Egyptenaren terug konden komen. Daarbij werden ze bovendien een handje gehol pen door de arbiters die Egypte maar liefst zes keer een straf- worp gaven, tegen Nederland één. Topscorer bij Nederland was Wil Jacobs met vier treffers. Iloboken. European Trophy, man nen, derde dag: Nederland - Egypte 15-17. Doelpun ten Nederland" Jacobs 4, Portengen 3. Groener, Van Olphen. Eurelings, Veerman 2. Algerije - Roemenië 27-18, Rusland - Belgie 29-22 Stand: 1 Rusland 3-6 (77-65), 2. Egyp te 3-4 (57-55), 3. Algerije 3-3 (69-61), 4. België 3-3 (58-62), 5 Nederland 3-2 (65 -57), 6. Roemenie 3-0 (39-56). Remco van Keeken: „De trainer heeft moeite met mij, ik niet met hem." zich nogal kritisch heeft uit gelaten over het aankoopbe leid van Berlusconi. „Als Ruud bij een andere Ita liaanse club aan de slag kan, zullen wij hem niet tegen houden", maakte Galliani gisteren bekend. De Neder landse international kan voor een gelimiteerd bedrag van club veranderen. Frank Rijkaard lijkt geen trek te hebben om zijn con tract met nog eens drie jaar te verlengen. „Er zijn geen fi nanciële of zakelijke proble men." aldus Galliani, „maar Frank wil zich om privé-re- denen niet voor zo'n lange periode binden. We bieden hem nu een een-jarig con tract aan." Ruud Gullit: ik moet veel spelen, juist omdat ik ouder word. foto's Hans Steinmeier/ANP Mer van Milan laat zich door Rijkaard en Sacchi overhalen ter. -M- 17 onze verslaggever srtGeesing ST - Het Nederlands elftal It woensdagavond in Is- lui voor zijn laatste kansen ilzending naar het WK '94 in erenigde Staten. Het is zo- Ij'ld de dood of de gladiolen, zullen van Turkije moeten nen om in de race te blijven, ers is het bijna onmogelijk ansluiting nog tot stand te igen", kent Dick Advocaat (K «oden van Oranje na het rno delijke verlies in Noorwe- 12-1) en de povere puntende- •2-2) tegen Polen. Jje alles bij elkaar optelt", Ruud Gullit, „heeft het frlands elftal genoeg kwali- om van Turkije te winnen, alleen kwaliteit is niet ge- g5". leerden hem de tv-beel- 0« van de interland in Oslo. Hij 'vak vervolgens ook tegen Kt n, maar kreeg de laatste we de kriebels en liet zich door Rijkaard en Arrigo Sac- r overhalen 'de persoonlijke vn aan de kant te schuiven', sch weer beschikbaar te stel- toor Oranje. i Gullit is voor Dick Advo- 'een van de zestien', niet en niet minder. De bonds- i weigerde gistermiddag ns de persconferentie aan te o waarom hij de bankzitter AC Milan heeft genomi- ..Wij vinden gewoon dat bij het Nederlands elftal Hij moet het zelf waarma- ,tn dat zullen we woensdag- Klzien". En daarmee basta. „Ruud Gullit in vorm", zei Ad vocaat aan de vooravond van de interland tegen Polen, „is nog al tijd de beste rechtsbuiten van Nederland". Daar is geen speld tussen te krijgen en dat zal nie mand de bondscoach durven be strijden. Het vervelende voor hem is alleen dat Gullit de vorm mist die je van een international zou mogen verwachten. Hersteltraining Lichamelijk mankeert Gullit volgens bondsarts Frits Kessel niets. „Hij mist wedstrijdritme, niets anders. Je kunt trainen tot je een ons weegt, maar wed strijdconditie is op een training nooit te imiteren. En zeker niet bij Milan. Daar spelen ze op woensdag en zondag en is er op andere dagen louter sprake van hersteltraining". Gullit speelde dit seizoen bij AC Milan zegge en schrijve vier hele wedstrijden, twee in de competi tie (Fiorentina, Lazio Roma). een voor de Europa Cup en nog een voor de Italiaanse beker. „Dat is veel te weinig en heel ver velend". mokt de gevallen ster in de lounge van het Zeister hotel Oud London. „Ik heb gewoon ritme nodig, dat mis ik nu". Daarop voert hij ook z'n voortij dige aftocht tegen PSV terug. Na een uur strompelde Gullit naar de kant, met kramp in beide kui ten. „Dat is natuurlijk gewoon belachelijk. Als je dat krijgt, is er iets goed mis. Maar ik kan er toch niets aan doen dat ik zo wei nig speel en dat het lichaam gaat protesteren als het niet gewend Dick Advocaat: we zullen van Turkije moeten winnen o te blijven. is aan wedstrijdbelasting. Ik zou in het tweede kunnen spelen, maar dat mag in Italië niet". Er blijft hem derhalve weinig an ders over dan elke gelegenheid aan te grijpen waarin hij speel minuten krijgt. Zoals nu bij Oranje? „Dat heeft er niks mee te maken, dat zou belachelijk zijn. Ik zet toch niet de belangen van het Nederlands elftal op het spel. Nu ik zondag niet hoef te spelen tegen Ancona kan ik alle energie in de wedstrijd tegen Turkije stoppen". En dat komt hem zeker niet slecht uit. „Ik moet veel spelen, juist omdat ik ouder word. Nu ik weinig speel, wordt er snel geroepen dat ik last heb van m'n oude blessures, dat ik te oud ben en op mijn re tour Maar dat is allemaal onzin. Dat heeft er helemaal niets mee te maken". Toch kan het bijna niet anders of Advocaat heeft hem onder de ge geven omstandigheden louter geselecteerd op basis van zijn naam en reputatie en de good will die hij in de loop der jaren heeft opgebouwd. Maar meer dan ooit zal hij in Istanbul wor den beoordeeld op zijn prestatie en zal hij niet kunnen teren op z'n routine „Ik zal voor alles moeten knokken, maar daar ben ik bij Milan al twee jaar mee be zig. Daar ben ik dus wel aan ge wend. Je moet altijd presteren, maar ik ben wel een mens en geen robot". „Als je echter niet de kans krijgt om slecht te spelen", bijt Gullit van zich af, „kun je niet rende ren. En ga je op zekerheid spe len. Maar er zijn ook wedstrijden waarin je heel goed op je routine kunt spelen en toch van waarde kunt 'zijn voor het elftal." „Bij Milan", erkent Gullit, „kan niemand het zich permitteren een fout te maken. Als je daar een keer iets minder speelt, wordt het heel moeilijk. Maar dat geldt niet alleen voor mij, dat geldt voor elke speler bij Mi lan. Die druk is niet lekker, maar daar moet je mee leren omgaan. Het enige belang van Milan is om veel te winnen. Met wie, dat maakt ze niet zoveel uit". Ruud Gullit geeft na enig aan dringen toe dat het 'heel moei lijk is op te brengen' om zo wei nig aan bod te komen, maar hij weigert pertinent de koopdrift van Silvio Berlusconi aan de kaak te stellen. Hij heeft inmid dels 'een paar gesprekken' met de media-tycoon achter de rug. maar hij weigert zijn vertrek aan het eind van dit seizoen naar La zio Roma te bevestigen. Het liefst zou hij AC Milan vermoe delijk nog vandaag de rug toeke ren. maar het transfersysteem in Italië staat een tussentijds ver trek niet meer toe. „De trainer heeft me verteld dat ik moet gaan voorbereiden op de wed strijd tegen Sampdoria. Daar hou ik dan maar rekening mee". MUNCHEN (ANP) - De kans is nog altijd aanwezig dat de finale van het met 10,2 miljoen gulden gedoteerde toernooi om de Grand Slam-Cup in Munchen. voor de derde achter eenvolgende keer een Amerikaanse aangelegenheid wordt. Na Sampras (winnaan en Gilbert in de premiere van 1990. triomfator Wheaton en Chang vorig jaar kunnen Sampras en Chang elkaar morgen in de eindst rijd om de superbonus van twee miljoen dollar (de helft voor de verliezer) tegenkomen. Dan moet Chang vandaag in de halve finales, waarin om drie gewonnen sets wordt gestreden, wel afrekenen met Goran Ivanisevic. Sampras krijgt te maken met de favoriet van het thuisfront Michael Stich die van Richard Krajicek won: 7-6 7 -5. Sampras sloeg op het snelle supremetapijt niet minder dan zestien aces tegen Henri Leconte. De vrolijke Fransman, die nog maar een week geleden voor het eerst na een blessurepe riode van een maand het racket hanteerde, bood de Ameri kaan frank en vrij behoorlijk tegenspel: 6-7 4-6. Michael Stich gelukkige winnaar foto Lex de Meester Kotronias sterkste in schaaktoernooi WIJK AAN ZEE (ANP) - De Griek Kotronias heeft het Son- nevanck-schaaktoernooi op zijn naam gebracht. Hij ver sloeg vrijdag in de laatste ronde met zwart Johan van Mil en bracht zijn totaal op 6 1/2 pun ten uit negen partijen. Loek van Wely en Friso Nijboer deelden de tweede prijs met een punt minder dan Kotronias. Ze kwa men een half punt tekort voor een grootmeesterresultaat, het eigenlijke doel van het evene ment in Wijk aan Zee dat met een bescheiden budget van 7000 gulden werkte. De 28-jarige Kotronias, die op een Elo-rating van 2550 kon wij zen. was voor het eerst in Neder land. Hij verving de Rus Sergej Sokoio v. Zijn Nederlandse vriend Albert Blees, ook deelne mer, legde het contact. De 28-ja- rige winnaar uit Athene, ont spannen en sterk spelend, ver diende de zege volkomen. Alleen tegen Loek van Wely, de favo riet, kwam hij in de derde ronde even in gevaar. Zijn Nederlandse opponent gaf echter een toren weg. Het was de inleiding tot de winst van Kotronias en de aftakeling van Van Wely, die met twee uit twee begon en met twee uit twee afsloot. De tussenliggende vijf partijen leverden hem slechts anderhalf punt op. Na zeven ron den had van de Nederlanders al leen Manuel Bosboom met 4 1/2 punten nog uitzicht op een GM- score, Hij verloor donderdag echter van Nijboer die weer eens bewees dat Nederlandse scha kers niet tot akkoordjes bereid zijn en achter het bord voor zo lang het duurt gezworen vijan den zijn. Wijk aan Zee. Sonnevanck-toernooi. negend een laatste ronde: Nijboer (Ned) - Blees (Ned) 1-0. Kuyf (Ned) - Bosboom (Nedi 1/2-1/2. Van Mil (Nedi - Kotronias (Ndd> 0-1. Lau (Dui) - Armas (Roe) 1-0, Ernst (Zwei - Van Wely (Ned) 0-1. Eindstand: 1 Kotronias 6 1/2, 2. Nij boer en Van Wely 51/2,4 Bosboom en Lau 5. 6. Kuyf 4 1/2, 7 Van Mil, Ernst en Blees 4.10 Armas 1. Fortuna-Ajax na winterstop SITTARD (ANP) - De eredivisie wedstrijd Fortuna Sittard - Ajax zal niet meer voor het be gin van de winterstop worden gespeeld. De wedstrijd gaat op vrijdag 18 december niet door. Een aantal Ajacieden maakt deel uit van de selectie van het Nederlands elftal, dat twee da gen eerder het WK-kwalificatie- duel in Turkije afwerkt. Naar verwachting wordt de wedstrijd nu medio februari gespeeld. MUNCHEN (ANP) - Saaier kon het gisteravond in de Olympia- halle van Munchen haast niet. De partij tussen Michael Stich en Richard Krajicek in de kwartfinale van het Grand Slam Cup-toernooi duurde an derhalf uur. Voor de winnaar was er toch de lieve duit van 450.000 dollar gereserveerd, maar er kwamen welgeteld twee aardige rally's van meer dan vier slagen voor. Voor het overige was het van beide kan ten boem, pats, klaar. Met Stich als gelukkige winnaar dank zij een gewonnen tiebreak en een doorbraak in het slotspel: 7-6 (7 -4) 7-5. Voor de 11.000 verwachtingsvol le toeschouwer viel er weinig te genieten. De partij was volstrekt emotieloos en had kraak noch smaak. Alleen het herhaaldelij ke, tergend langzame geklap van de tribunes en de eentonige aankondigingen van de Austra lische arbiter Wavne McKewen doorbraken de verveling. „Ja. wat moet ik daar nou van zeggen", mompelde een duide lijk balende Krajicek, die sinds zijn winst dinsdag op Emilio Sanchez van twee rustdagen ge noot. „Ik wilde natuurlijk heel graag winnen. Dat het niet is ge lukt. is heel vervelend. Het scheelde weinig. Maar helaas net genoeg. Op de belangrijke momenten zat het niet mee. Waardeloos, dat kun je wel zeg gen." Na de verloren tiebreak in de eerste set, waarbij Krajicek een voorsprong van 3-1 uit handen gaf, kreeg hij in de vijfde game van de tweede set door een dub bele fout van Stich onverwacht zijn enige breekpunt in de partij in de schoot geworpen. Met een paar keiharde uithalen redde de Duitser zich bekwaam. Maar met een voorsprong van 5-4 en 0 -40 op de service van Krajicek kreeg Stich op zijn beurt geen kans een van de drie match points te verzilveren. Dat lukte twee games later wel op het vier de wedstrijdpunt. Al te veel tijd om bij deze tegen slag in zijn zevende confrontatie met Stich (stand nu 5-2 voor de Duitser) stil te staan heeft Kraji cek niet. „Woensdag over een week vertrek ik al weer naar Au stralië. Zo rol je van het ene toer nooi in het andere. Het is een zwaar, maar heel mooi jaar ge weest. Ik zou het niet voor een jaartje rust willen ruilen." Kraji cek sprak die woorden nauwe lijks verstaanbaar uit. Met een gezicht als een ooi-wurm stond hij plotseling op en beende weg. duidelijk geïrriteerd. Stich. Wimbledonwinnaar van 1991 en inmiddels afgezakt naar de vijftiende plaats van de we reldranglijst met dit jaar alleen een hoofdprijs in Rosmalen, er vaart het miljoenen-evenement in Beieren als een bevrijding. Na zijn zwaarbevochten zege in de eerste ronde op Stefan Edberg - de eerste winst tegen een top tienspeler dit jaar - liet de 24-ja- rige Duitser, die sinds zijn huwe lijk met de Hamburgse actrice Jessica Stockmann in Salzburg woont, zelfs zijn tranen de vrije loop. Munchen. Mannen. Grand Slam Cup, 10,2 miljoen gulden, kwartfina les: Stich (Dui) - Krajicek (Neci/8) 7-6 7-5, Sampras <VSt/3> - Leconte <Fra) 7 -6 6-4 Indeling halve finales zaterdag Iva nisevic (Kroi - Chang iVSt). Stich - Sampras. George de Block blijft trainer bij Terneuzen van onze verslaggever TERNEUZEN - George de Block heeft zijn overeenkomst als trainer van Terneuzen met een jaar verlengd. De ex-trainer van Clinge en HVV'24 nam vier we ken geleden bij Terneuzen de training over van Jan Doorns. De afspraak was dat hij dat tot het eind van dit seizoen zou blij ven doen. Terneuzen is echter zo tevreden over De Block, dat er ook voor volgend seizoen een verbintenis is gesloten. Bestuurslid Henk de Kort: „Ook de spelers zijn zeer tevreden over George de Block. Dat heeft voor ons de doorslag gegeven." Sinds de komst van George de Block heeft Terneuzen uit vier wed strijden acht punten gehaald. De zondagvierdeklasser is leider in de periodestand. Tennis Skiën Val d'Oise. 90.000 gulden, vrouwen, kwartfinales: Boogert (Ned) - Bob- kova (Rus) 6-1 6-2 Trieste (Ita). EK landenteams, man nen Oostenrijk - Nederland 2-0 Mandl - Van den Berg 6-7 7-6 7-5. Pre- rowsky - Bok 6-4 6-3 Tsjechoslowakije - GOS 2-1 Vizner - Palinov 6-2 6-3. Kucera - Filippov 6-0 5-7 4-6. VazekA/izner - Filippov/Pall- nov 6-2 6-2. Biljarten Palma de Mallorca. Zesde en laatste toernooi wereldbeker driebanden: Eerste ronde: Bitalis (Fra) - Nilsson (Zwe) 3-1 (8-15 15-12 15-9 15-12), Carl- sen (Den) - Sayginer (Tur) 3-2(15-115 -15 6- 15 15-11 15-10) Carlsen in acht ste finales tegen Jaspers (Ned), Llull (Spa) - Weingart (Fra) 3-2 (12-15 15-4 15-11 10- 15 15-9i, Kobayashi (Jap) - KoenCeulemans(Bel)3-l (15-13-15-4 3-15 15-7/1,371-1,147), Nadal (Spa) - Sanchez (Spa) 3-2 15--4 2-15 15-9 7-15 15-6/0,947-0,8751. Shimada (Jap) - Ru dolph (Dui) 3-2 (15-12 14-1515-1014-15 15-8/1,258-1.052) Vroomshoop. NK Anker Kader 47/2: Poule A. derde ronde: Ter Braak - Til- leman 2-0 (200-134 caramboles, gem 28,57/19.14), Ottenhof - Bergsma 2-0 (200-79, 22,22/8,77) Stand: 1 Tilleman3-4 (gem: 31.91). 2 Ottenhof 3-4 (25.81), 3 Ter Braak 3-4 (21,26), 4 Bergsma 3-4(10.64) Poule B. tweede ronde: Volleberg - Klok 2-0 (200 - 169 caramboles, gem 16.66/14.08). Knoors - Van Silfhout 2-0 1200-164. 40.00/32.80). Poule C. tweede ronde: Van de Boog aard - Tuil 2-0 (200-117. 50.00/29.25). Adrichem - Van Beek 2-0 (200-104. 66.66/34.66) Poule D. tweede ronde: Klijn - Van Hoey 2-0(200-151.14.28/10.78., Maars man - Boer 2-0 (200-44. 66.66 14.66) Voorscholen. NK Biljart Artistiek: Eerste ronde: Poule A: Van de Wal - Luising 3-0 1116-45). Brunnekreef - Ritman 3-1 (196-133. Poule B: Holka - Van Kampen 3-1 (171-115). De Vos - Wingelaar3-1 1139 -97) Tweede ronde: Poule A: Van de Wal - Brunnekreef 3-1 1156-411. Poule B Holka - De Vos 3-H122-87). Val Gardena (Ita). Wereldbeker af daling. mannen: 1 Besse (Zwi> 1.59.49. 2. Thorsen iNoo. 2 00,06. 3. Ortheb (Oosi 2 00.10. 4. Lehmann tZV/ii en Stock (Oos) 2.00,23, 6. Hein- zer (Zwn 2 00,41. 7 Skaardal (Nooi 2 00.48.8 HönehneriOos) 2.00,60 Stand wereldbeker vijf wedstrijden (combinatie); 1 Thorsen 180 punten, 2 HeinzerenStrolziOos) 120,4 Tom- ba (Ita» 116, 5 Aamodt (Noo) 113, 6. Bittner(Dui) 110 afdaling: 1 Besse 100 punten. 2 Thorsen 80.3 Ortlieb 60.4 Lehmann en Stock 50. Tigne. Wereldbeker freestyle, sprin gen: Mannen: 1. Foucras (Fra) 228,74 punten, 2. Langlois (Cam 219.04, 3 Peddersen (VStt 214,90, 4. Climonet (Fra) 213,91, 5. Blanc (Fra) 209.08, 27, De Ruiter (Ned) 152,33. Vrouwen: 1. Orekhova (Rus) 152,17. 2 Porter (VSt) 149,60. 3. Tsjeriazova (Oez) 147,42, 4. Lid (Noo) 147.28, 5. Jo- l^ansson (Zwe) 144,75. Voetbal Brunssum. vriendschappelijk. Lim- hurgia (eerste klasse) - Koda JC 2-6(1 -2). doelpunten Roda: Wilson. Ter Avest. Van de Luer. Vanderbroeck, Jansen en Michailevitsj Duitsland. Wattenscheid - VfL Bo- chum 2-0, FC Saarbrücken - l.FC Nurnberg 0-1. Borussia Mon- chengladbach - Leverkusen 2-2 Engeland. Middlesbrough - Chelsea 0 Paardesport Geneve. CSI. Springconcours. 1.40 m. na barrage: 1 Thomas Fuchs (Zwi) Dylano 0-35.17, 2 Rozier (Frai Satomi d'Araval 0-35.79. 3 Guerdat (Zwi) Comado C 0-36,19, 4 De Balan- da iFrai Tlsca 0-36.38. 5 Grandjean (Zwi. Chrissv 0-36,89. 6 Wiltfang (Duit Falke 0-39.07. 8. Romp (Nedi Bonbon 0-43.10. Springconeours in twee fasen. 1.50 m: 1 Lauber iZwn Corado 0-23.09. 2 Lejeune Bel i Shogoun 0-24.79. 3. Postelmans (Bel) Brandy 0-25.01. 4 Blaton i Bel i Winsor 0-25.35.5 Robert Smith (GBr) Lucilia 0-25.43. 6 Mand- li-McNaught (Zwii Revanche B 0- 25.63.13 Romp Waldo E 4-25.78

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 37