|Iuur op karakter naar bokstitel Vijftig miljoen voor Reynolds Tweede garde China te sterk voor Nederland Mat VVS'92 op routine langs Dynamo Boete voor verspreiden opruiende pamfletten sport zwaarbevochten puntenzege op Yoma in bloedstollend gevecht ïenkel en aumann e besten Gerard Kerkum benoemd tot lid van verdienste KNVB Becks stopt Schorsing Willems VRIJDAG 4 DECEMBER 1992 2 5 m zijn 26 partijen had gewon- (tegenover Tuur 30 van de elke ronde als een razende LUistart ging. Niet alleen om die ^Hen een man om voor op te ^conduitestaat van Yoma was ^-«ners niet zomaar' tot stand ^_£omen. Stuk voor stuk ge- Hkhten tegen tegenstanders Pas echt tot wasdom ramen aan het eind van de ja- me 1 tachtiS. toen hij tot verras- g van heel Frankrijk met het npioenschap aldaar aan de al ging. eJacobin Yoma bezorgde de gnwoordig in New York onachtige supervederge- iht de zwaarste avond uit zijn ifessionele loopbaan. 'Reggie' ur diende tot diep in zijn re- mn ves te tasten om zich de meer- 34 0 re te kunnen tonen, de eerste vijf ronden zag hij er slechts één op zijn naam aBchrijven. Op het moment dat |Mdacht een voorsprong te heb- en Yoma een gevaarlijk pjMnde scheur in de rechter- ga|ikbrauw opliep, kwam de PPln uit Frans Guyana verras- Ad sterk terug. jilio Tuur liet zijn fanatieke ♦«niet in de steek. Hij knokte MIDDELBURG - Het Chinese vrouwen-tafeltennisteam heeft gisteravond in het gloednieuwe home van 't Zand weer eens overduidelijk laten zien hoe de verhoudingen in de wereld van bat en bal liggen. De Aziaten, die hun top vier thuisgelaten hadden, versloe gen in Middelburg het bijna op volle oorlogssterkte opgekomen Nederlands team met 1-6. On danks deze ruime cijfers liet het Nederlandse trio zich niet van de tafel meppen door de absolute heersers op mondiaal niveau. Vooral Bettine Vriesekoop liet de 175 tafeltennis-liefhebbers re gelmatig opveren met schitte rende acties. De in Eindhoven spelende Amsterdamse zorgde dan ook voor het enige winst punt. Ze versloeg in de eerste partij verdedigster Zheng Yuan en bracht ook de 15-jarige Yang Ying. door kenners getipt als toekomstig wereldkampioene, op de rand van een nederlaag. Grote afwezige in Middelburg was Mirjam Hooman. Twee da gen geleden kwam de speelster in Beverwijk nog wel achter de tafel in de eerste van een serie van drie wedstrijden tegen Chi na. Ook toen werd Hooman, die in de Duitse competitie bekend staat als 'Chinezendoder', gehin derd door een pijnlijke voetbles sure. Bondscoach Jan Vlieg, die had aangekondigd om in de sterkste opstelling in Middel burg te verschijnen, deed alle moeite om Zand voorzitter Jan van de Voorde te overtuigen van de overmacht-situatie: „Mirjam heeft zo'n last van die teen dat ze er niet van kan slapen. Je kan nog geen lakentje over haar voet leggen." De bondscoach deed verder alles wat in zijn vermogen lag er een heerlijk tafeltennis- avondje van te maken. Hij had de Nederlandse nummer vier, Gerdie Keen, als vervanger van Hooman achter de tafel gezet en zorgde er verder via enige frau duleuze handelingen voor dat Keen in elk geval niet tegen Zheng Huan achter de tafel hoef de te verschijnen. Keen slaat te gen verdedigende types als Zheng namelijk geen deuk in een pakje boter. Tegen de twee andere Chinezen toonde Keen, dit jaar verrassend kwartfinalis- te op de Europese kampioen schappen, een razendsnelle aan- valster te zijn. Op het mitrail leur-tafeltennis van Yang Ying en Li Ju had ze echter onvol doende antwoord. Emilie Noor had in Middelburg bijna voor het tweede winstpunt gezorgd. Tegen Li Ju had ze na een ge wonnen eerste game (21-19) lan ge tijd uitzicht op de overwin ning, maar de Nederlandse num mer drie had in het tweede spel mentaal niet genoeg in huis om door te drukken 119-21). De der de game was een formaliteit: 10- 21. Absolute smaakmaker aan Nederlandse kant was Bettine Vriesekoop. Ze liet in de ope ningspartij Zheng Yuan zien dat de Chinese over een te beperkte verdediging beschikt (21-13 21- 17). Daarna bracht ze ook Yang Ying in de eerste twee games in grote moeilijkheden. Waar Vrie sekoop vroeger niet beter wist dan iedere bal van grote afstand met veel effect richting tegen stander te transporteren, spet terde ze nu het celluloid in top snelheid langs de Chinese. Lange tijd bleef Vriesekoop aan de goede kant van de score (21- 16 en 17-15), maar het servicege- weld van penhouder Yang werd haar net iets teveel. Na 17-21 in de tweede game raakte Vriese koop het spoor bijster, vooral omdat Yang Ying achter de tafel een soort muurtje opbouwde. De Chinese bleek niet meer te pas seren: 14-21. Ondanks haai" goe de optreden bleek Vriesekoop na afloop toch behoorlijk pissig: „Vorig jaar versloeg ik Yang nog met 3-0 op de Open-Poolse. Nu kwam ik concentratie tekort, anders had ik gewonnen." Jan Vlieg, daarop inhakend: „Betti ne moet wat meer aan haar con ditie schaven. Een gezonde geest in een gezond lichaam, zeg ik altijd." Na afloop van de wedstrijd ver dween Vriesekoop als een haas naar de kleedkamer. Het was weer tijd om het zoveelste rel letje binnenskamers te houden. De Europees kampioene wil met Miijam Hooman over twee we ken in Las Vegas aan het lucra tieve wereldkampioenschap voor dubbels meedoen, maar dat stuit op verzet van de bond. De afwezigheid van het duo de valueert de dan te verspelen Ne derlandse kampioenschappen en daar gaan de hoge heren niet mee accoord. Bondsvoorzitter Tempelaars was in Middelburg dan ook niet als tafeltennislief- hebber aanwezig. Hij had het no dige bluswater meegenomen, maar weigerde dat te gebruiken voordat hij de kleedkamer be trad. De pers was daar niet wel kom. Middelburg. Vriendschappelijke in terlandwedstrijd vrouwen: Neder- land-China l-(i. Vnesekoop-Zheng Yuan 21-13 21-17. Keen-Yang Ying 13-21 16-21. Noor-Li Ju 17-21 17-21. Noor/Vriesekoop-Yang/Liu 25-27 21- 23, Vnesekoop-Yang 21-16 17-21 14- 21. Noor-Zheng 21-19 19-21 10-21. Keen-LiJu 14-21 13-21. van onze medewerker VLISSINGEN - Voor de volleyballers van WS'92 breken nog voor de winterstop twee be langrijke weken aan. De in de tweede divisie op de derde plaats gerangschikte Vlissingers ont moeten achtereenvolgens DAC (eveneens der de) en Ekspalvo (de nummer twee van deze klasse) en het is nog maar de vraag of de ploeg voor deze krachtmetingen eindelijk met de sterkste formatie kan spelen. In de aanloop naar die weken van de waarheid verzekerde WS'92 zich gisteravond in Vlissin- gen ten koste van Verburg,'Dynamo'70 uit Mid delburg van een plaats in de derde ronde voor de landelijke bekercompetitie. Na een zeer matte vertoning werd het 3-0 voor de Vlissingers. Het moet echter gezegd dat WS'92 pas in de derde set op toeren kwam. In die fase werden de goed willende en hard werkende Middelburgers ook diverse keren overklast. Beide ploegen misten gisteravond verschillende vaste krachten. Bij de Middelburgers deed voor al de afwezigheid van Wim Kosten pijn, terwijl bij de thuisclub Peter Verburg en Bert van Lui- nen sinds zaterdag Timo Dijkgraaf naast zich op de blessurebank hebben. Het ziet ernaar uit dat Dijkgraaf en Van Luinen volgende week zater dag voor de belangrijke ontmoeting tegen DAC speelklaar zijn. maar het is de vraag of Peter Verburg dan voldoende hersteld zal zijn. Verburg, die met een rugblessure tobt, hervat volgende week de training. „Ik heb tot nu toe alleen nog maar gewichten getraind", vertelde hij. „Dat gaat goed, maar ik wil niks forceren, anders zou het wel eens voor de rest van het sei zoen gebeurd kunnen zijn." De Vlissingers begonnen met Timco Lokèrse, Jan Swartjes, Joop Dees, Quinten van de Vrie, Martin Burger en Rob Lantsheer in de basis en werkten het bekerduel plichtmatig af. Met een minimale inspanning werd dan ook een maxi maal resultaat behaald. Fraai was het echter al lemaal niet. Vooral WS blonk uit in misverstan den en stuitte aanvankelijk in een gezapig tem po spelend op de taaie Middelburgse verdedi ging. Het leidde er in de tweede set zelfs toe dat Dynamo70 een riant uitzicht op de setzege had. De bezoekers slaagden er evenwel niet in om een 11-14 voorsprong te verzilveren. Nadat VVS'92 de eerste set met 15-11 had gewonnen, werd het 16-14 voor de thuisclub. De derde set leverde een afgetekende 15-2 zege op. j aspers en Van Uum bunnen naar huis Joop Dees springt namens VVS'92 op voor een smash in de bekerwedstrijd te gen Dynamo. foto Oscar van Beest t iTTERDAM (GPD) - Regilio iur is hard op weg de eerste iderlandse boksmiljonair en jeldkampioen te worden. In J I werkelijk bloedstollend ge- t dit versloeg het grootste bok- ilent van vaderlandse bodem teravond de Jacobin Yoma J kroonde zichzelf daarmee tot ropees kampioen. J ie Boy from Ahoy zoals hij in c aanloop naar het gevecht rd aangekondigd, had zich i jrbereid op een lang en slo- y id gevecht tegen de kracht- tser met de lange adem. „Zo ind Yoma bekend. Een bokser t een fantastische conditie, het gros van zijn tegenstan- s daadwerkelijk had ge topt". n lange en zware strijd werd t gisteravond ook. Ruim twee ar geleden hadden beide heren k al tegenover elkaar gestaan. New York was het toen een ibeslist'. Daar zou de Rotter- 1 nmer, zo was hij vastbeslo- het niet opnieuw op laten Idraaien. Volgens Tuur had hij ïdsdien meer progressie ge- aakt dan de man uit Frans lyana. Dat wenste hij in zijn boortestad ook te laten zien. ur had bij die eerste ontmoe- al ontdekt, dat Yoma, die 24 door op een manier zoals men die van hem is gewend. Dat wil zeggen met karakter, souplesse en heel veel explosieve kracht. Zijn vastberadenheid en zijn motivatie om na al die jaren van toewijding en opofferingen de wereldtop te bereiken, leverden hem in de laatste fase van de bik kelharde strijd - waarbij ook har de woorden aan het eind van de elfde ronde niet werden ge schuwd - de winst en de Euro pese titel op. Rotterdam. Internationale profwed strijden Om het EK zwaar vederge wicht (12x3) (titel vakant): Regilio Tuur (Hoogvliet) w.o.p (3-0) van Jacobin Yoma (Fra). Lichtgewicht (4x3): Eon Brancoff (GBr) w.o.p (3-0) van Miguel Ortiz (VSt). Cruisergewicht (8x3): John Held (Vlaardingen) v.o.p (0-3) van Yves Monsieur (Bel). Cruisergewicht (8x3): Eddy Smul ders (Eindhoven) wint door knock out in de vierde ronde van Steve Lew- sam (GBr). Zwaargewicht (8x3): Samuel Bend- job (Cam) onbeslist met Alexander Mirosnitsjenko (Kaz). Middengewicht (10x3): Mourad Louati (Den Haag) verliest door knock out in de vierde ronde van Freddy Demeulenaere (Bel). Regi 1 io Tuur loert, op zoek naar een op> isievan de Fransman Yoma. np: KYO (ANP) - Dick Jaspers ndt dit seizoen in de strijd om wereldbeker driebanden leilijk zijn draai. In Tokyo, iar hij vorig jaar zijn eerste ireldbekerzege behaalde, v erd het hem donderdag nog aarder gemaakt. Door de ter- ïd langzaam spelende Japan- Arai en een onmogelijk leischema. De vermoeidheid eg toe in de partij uit de isje artfinales tegen de jonge "ek- IgCaudron, die de Nederlan- k: rnipt met 2-3 verloor. i ronde eerder verdween Dick i Uum uit het toernooi. De echter, die via de kwalifica- het hoofdtoernooi bereikte, eg van de Belg Raymond ulemans absoluut geen kans de wedstrijd te komen. Met 5- 2-15 en 6-15 was het voor de mmer drie van de Masters ge in Zijn gemiddelde kwam t boven een halfje uit. W tweede bezoek aan de we- iDEN-BADEN (SID) - De atle- Dieter Baumann en Heike nkel zijn in Duitsland respec- velijk tot sportman en - luw van 1992 gekozen. Beste im was het mannenhockey- am. 'umann werd in Barcelona ympisch kampioen op de 5000 r. ;el veroverde in Barcelona id bij het hoogspringen. Zij Werspringster Heike Drechs- em zwemster Franziska van iick achter zich. Duitser loopt bedevaart in recordtijd ALTÖTTING (KNA) - Anton Gorbunow (43), een orthopedist uit Re gensburg. heeft in een re cordtijd een bedevaart te voet afgelegd. Hij liep de 124 kilometer van Kelheimwinzer naar het Manabedevaartsoord Al totting in tien uur en 56 minuten. In 1974 was Gorbunow reeds Duits kampioen op de mara thon. reldstad Tokyo werd voor Dick Jaspers geen nieuwe triomf tocht. Vorig jaar zorgde de Ne derlandse driebander in Azië voor een doldwaas einde van de wereldbekercyclus. Zijn over winning in Japan zorgde voor een gelijke eindstand. Jaspers veroverde hetzelfde puntento taal als de Zweed Blomdahl en de Belg Ceulemans. Op grond van het aantal toernooi-zeges belandde de Nederlander op de derde plaats en ging de hoofd prijs naar Blomdahl. Zijn tweede reis verliep minder voorspoedig. Donderdag moest hij voor het eerst aan de tafel verschijnen. Het eerste treffen levert de Brabander meestal problemen op. Zo ook in Tokyo. De slechte verlichting boven de tafel, maar ook de tegenstander werkten op de zenuwen. De Ja panner Arai heeft verdedigen tot kunst verheven en sjokt als een bejaarde man rond de tafel. „Er kwam geen einde aan de par tij, ik was gesloopt", keek Jas pers op het vier uur durende tref fen terug. Hij won. Na een ach terstand van 1-2 in sets. „Ik zat er door, maar heb het wel afge maakt", vatte hij het enige posi tieve samen. Nog geen uur later moest de keu opnieuw uit de houder. Voor we derom een marathonpartij. De jonge Belg Caudron, dit jaar al finalist in Oosterhout maar nog geen vaste waarde binnen het profcircuit, maakte er met de Nederlander een spannend duel van. Jaspers hield het vier sets vol. Keek voortdurend tegen een achterstand aan, maar maakte twee keer een. set uit met een goede serie. In de beslissende set kregen beide driebanders moge lijkheden. Caudron benutte ze beter. Tokyo, wereldbeker driebanden, achtste finales: Jaspers (Ned) - Arai (Jap) 3-2 (14-15 15-6 12-15 14-15 15-10/ 1.203-1,000), Ceulemans (Bel) - Van Uum (Ned) 3-0 (15-5 15-2 15-8/1,730- 0,541), Blomdahl (Zwe) - Shimada (Jap) 3-0 (15-7 15-10 15-6/2,812-1.642), Comori (Jap) - Cyouchi (Jap) 3-2 (15-0 14-15 15-13 11-15 15-8/1,627-1,166). Bi- talis (Frai - Kobayashi (Jap) 3-2 (15-6 15-9 12-15 15-13/1.540-1,194), Theriaga Por i - Sang Lee (VSt) 3-2 (15-13 5-15 7 -15 15-11 15-10/1,348-1.523), Caudron (Bel) - Dielis (Bel) 3-0 (15-1 15-10 15-11 /l,730-0,916). Horigane (Jap) - Pana- gua (Mext 3-1 (12-15 15-8 15-12 15-13/ 1,187-1,021). Kwartfinales: Caudron - Jaspers 3-2 (15-12 12-15 15-13 10-15 15-13/1.395- 1,416), Bitalis - Theriaga 3-1 15-9 4-15 15-5 15-12/1.531-1,322). Blomdahl - Comori 3-0 (15-8 15-8 15-10/1,500- 0.896). Horigane - Ceulemans tussen stand 2-0 (15-7 15-10). Programma halve finales: Blomdahl - Bitalis. Caudron - Ceulemans/Hori- gane. GRONINGEN (ANP) - De 22-ja- rige A.R.V. uit Groningen, die vorig jaar voorafgaand aan de voetbalwedstrijd Ajax-FC Gro ningen pamfletten verspreidde waarin hij opriep in groten ge tale naar de Grote Markt te ko men om daar „de joden" aan te vallen, is donderdag veroor deeld tot een boete van 2.000 gulden en een voorwaardelijke gevangenisstraf van acht we ken. De rechtbank in Groningen ver oordeelde de man wegens op ruien en kwam met de uitspraak boven de geëiste straf van vijf honderd gulden. Volgens de rechtbank heeft V. het reele ge vaar geschapen dat er misdrij ven tegen de openbare orde zou den worden gepleegd. De recht bank concludeert ook dat door V. gebezigde taal als zeer grie vend voor de joodse gemeen schap moet worden beschouwd. De man had in zijn pamflet ver zocht om stokken, knuppels en bommen mee te nemen. Het pamflet en het sterke ver moeden van justitie dat er ex plosieven gebruikt zouden gaan worden was destijds voor de waarnemend burgemeester "van Groningen aanleiding de wed strijd de avond voordat hij ge speeld zou worden af te lasten. V heeft eerder verklaard dat hij de Amsterdamse supporters alleen angst had willen aanjagen. Daadwerkelijk gebruik van ge weld was zijn bedoeling niet ge weest. De 19-jarige E.S. uit Stadska naal en de 21-jarige J.W.K. uit Drouwenerveen zijn wegens uit lokking en medeplichtigheid aan het vervaardigen van strij- kerbommen conform de eis ver oordeeld tot vijfhonderd gulden boete en zes weken voorwaarde lijk. Een 21-jarige inwoner van Stadskanaal in wiens huis de bommen werden aangetroffen kreeg twaalf maanden opgelegd. COLUMBUS (SID/AFP/Reuter) - De IAAF (Internationale Ama teur Atletiek Federatie) moet de wegens doping geschorste at leet Harry Butch" Reynolds 27,3 miljoen dollar, bijna vijftig miljoen gulden, betalen. Dat heeft een rechtbank in Colum bus (Ohio) donderdag beslist. De IAAF heeft in een eerder sta dium bij monde van voorzitter Primo Nebiolo al laten weten een uitspraak van de rechter niet te erkennen. Rechter Kinneary veroordeelde de IAAF tot het betalen van 6,8 miljoen dollar wegens derving van start- en reclamegelden tij dens Reynolds' schorsing en 20,5 miljoen dollar als smartegeld. Reynolds, wereldrecordhouder op de 400 meter, had veertig mil joen dollar geëist van de IAAF en de TAC (de Amerikaanse at- letiekbond). De 28-jarige Reynolds werd na een atletiekgala op 12 augustus 1990 in Monaco betrapt op het gebruik van spierversterkende middelen. Hij werd geschorst tot 31 december dit jaar. Deson danks nam hij in het voorjaar in de Verenigde Staten deel aan de selectiewedstrijden voor de Olympische Spelen in Barce lona. Dat gebeurde ook na een uitspraak van de rechtbank. Reynolds slaagde er niet in zich te kwalificeren voor de Zomer spelen. Reynolds heeft altijd beweerd onschuldig te zijn. Door de in zijn ogen onterechte schorsing miste Reynolds bijna zeven mil joen dollar aan start-en reclame gelden. Zwemster De Duitse zwemster As tri d. Strauss blijft bij internationale wedstrijden nog een jaar toe schouwster De wereldzwem- bond FINA schorste de 23-jarige oud-wereldkampioene op de 800 meter vrije slag donderdag voor anderhalfjaar met ingang van 1 juni 1992. Pas op 1 december 1993 is de Magdeburgse zwem ster. in wier urine in maart dit jaar een ongewoon hoge testos- teronwaarde (verhouding met epitestosteron van 12,7:1) werd aangetroffen, derhalve weer in ternationaal startgerechtigd. Strauss heeft het gebruik van spierversterkende middelen ontkend, zelfs voor de rechter die haar het recht gaf mee te doen aan de kwalificatiewed strijden voor Barcelona. ROTTERDAM (GPD) - Feye- noords oud-voorzitter Gerard Kerkum is benoemd tot lid van verdienste van de KNVB. Vol gens Martin van Rooijen, de voorzitter van de sectie betaald sport op tv liiiiii i i i i i i VRIJDAG 09.00-09.30 EURO: Step Aerobics. 09.30-11.30 EURO: Skiën: hoogte punten van de Olympische Spelen 11.30-12.00 EURO: Step Aerobics 12.00-13.30 EURO: Voetbal: road to Toyota Cup. 13.30-15.00 EURO: WK voetbalkwali- ficatie: Cyprus-Roemenië en Israël- Bulgarije. 15.00-16.00 EURO: Trans World Sport 15.15-16.00 BBC 2: Sport on Friday: met skiën om de Wereldbeker in Se- strière en voetbal (Engelse competi tie). 15.50-15.55 Did 3: Sport im Westen 16.00-17.00 EURO: ATP Tour Tennis. 17.00-18.00 EURO: WK Zaalvoetbal: finale. 17.10-17.15 Did 2: Sport Heute. 18.00-19.00 EURO: Ski Report 18.45-19.15 RTL Sport 19.00-20.00 EURO: International Mo torsport. 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 20.00-20.30 EURO: Sportnieuws. 20.00-22.05 BRT 1: Sport. 20.30-22.00 Ned 2: Studio Sport. 20.30-00.30 EURO: Tennis: Davis Cup (Verenigde Staten-Zwitserland). 22.15-22.30 Ned 3: Studio Sport Jour naal. 22.30-22.55 BRT 1: Sport, 22.45-23.15 Did 2: Sport-Reportage: Bundesligavoetbal en Bundesliga- ijshockey. 23.25-23.50 Did 1: Sportschau: Bun- desligavoetbal. 23.55-00.40 Ned 3: Studio Sport: Da- vis Cup (Verenigde Staten-Zwitser- land). 00.30-01.00 EURO: Sportnieuws DEN HAAG (ANP) - Elvira Becks heeft besloten een punt te zetten achter haar tumcarriëre. De zestien-jarige turnster van de Hazenkamp uit Nijmegen gaat een balletopleiding volgen aan de academie van Lucia Mar thas. Dit heeft de Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Bond (KNGB) donderdag medege deeld. Becks eindigde dit jaar tijdens de Olympische Spelen in Barce lona op een verdienstelijke 22ste plaats. Ze verwierf de afvaardi ging voor de Zomerspelen tij dens het wereldkampioenschap toestelfinales in mei dit jaar te Parijs. Op het onderdeel paarde- sprong behaalde ze een achtste plaats. Vorig jaar werd ze tijdens het WK in Indianapolis als 27ste geklasseerd. Afgelopen zaterdag werd ze tij dens de bondsvergadering van de KNGB onderscheiden met de broche van verdienste. Handbal Kaunas (Lit). WK kwalificatie vrou wen, vijfde speeldag Groep B: Noord-Korea - Nederland 18-22 (9-12). Doelpunten Nederland: Boriceanu en Kleintjens 6. Mouton 4, Wouters 3. De Kok, Kerssens en Van Vliet 1 Zweden - Hongarije 19-19. Eindstand: 1. Zweden 4-7 (87-661. 2 Hongarije 4-6 (85-78). 3. Spanje 4-5 (83 -711.4 Nederland 4-2 (64-72). 5 Noord -Korea 4-0 (70-102). Nederland speelt zaterdag om de zevende plaats tegen Frankrijk Vilnioes. Groep A: Japan - Tsjecho- slowakije 23-21, Bulgarije - Frankrijk 22-18, Litouwen - Italië 32-10 Eindstand: 1 Litouwen 5-10 145-85). 2 Tsjechoslowakije 5-6 (124-96). 3. Bulgarije 5-6 (116-94). 4. Japan 5-4 (109-122). 5. Frankrijk 5-4 (89-107), 6. Italië 5-0 (73-152). voetbal, die het nieuws bekend maakte, heeft Kerkum de on derscheiding te danken aan de: vele functies, die hij binnen de voetballerij heeft bekleed en nog bekleedt. De eenmalige international, die onlangs gebruik maakte van de VUT-regeling bij zijn werkgever Voormolen, heeft niet alleen zit ting gehad in het bestuur van Feyenoord. Gerard Kerkum maakt vanaf 1982 deel uit van de bondsvergadering, heeft zitting in het beroepscollege licentieza ken en was een van de oprichters van de WCS, de vereniging van contractspelers, waarvan hij in middels ere-voorzitter is. ZEIST (ANP) - De tuchtcommis- sie van de KNVB heeft Ron Wil lems van Ajax voor een duel ge schorst. De tuchtcommissie sprak de volgende straffen uit: Willems (Ajax), Te Paske, Kooi- stra (beiden AZ), Haatrecht (Cambuur L.). Kraay (Dordrecht 90), Veldwijk (Emmen), Tau- ment (Excelsior), Fraser (Feye noord), Roossien (FC Gronin gen), Paymans (NEC), Wubben (RBC), Van Herpen (RKC), Has- selbaink (Telstar), Kooien, Lo pez (beiden TOP), Aipassa (FC Utrecht), Alberts (Veendam), Van der Looi (Vitesse), Molenaar (Volendam), Roox (VVV), Verha gen (Willem II), Buimer (FC Zwolle). Vreijsen vervangt De Visser BREDA (ANP) - Martien Vreijsen, die zich bij NAC met de commer ciële zaken bezighoudt, keert terug op het veld bij de eerste divisieclub uit Breda. Met assistent -trainer Ton Carton zal hij Piet de Visser ver vangen. De 58-jarige oefenmees- ter kreeg onlangs weer last van zijn hart waar aan hij acht jaar geleden al eens werd geopereerd. Zondag wordt De Visser in het ziekenhuis opge nomen waar hij woens dag een hartcatheterisa- tie ondergaat. Het NAC-bestuur heeft de algehele leiding en de eindverantwoordelijk heid in handen gegeven van Jo Jansen, de tech nisch directeur. Carton en Vreijsen zullen zon dag bij de uitwedstrijd tegen NEC samen op de bank zitten. Schaken Wijk aan Zee. Sonnevancktoernooi. tweede ronde: Van Wely (Nedi - Armas (Roei 1-0W Van Mil (Nedi - Nljboer iNed) 1-0. Lau (Dui) - Bosboom (Ned) 1/2-1/2, Ernst (Zwe) - Kotronias (Gril 1/2-1/2. Blees (Ned) - Kuyf 1-0 Stand: 1. Van Wely 2 punten. 2 Van Mil, Kotronias. Ernst 1 1/2. 5 Bos boom. Blees. Ntjboer 1. 8. Lau 1/2. 9 Armas, Kuyf 0 Voetbal Frankrijk. Competitie. Lyon - Auxerre 1 -1 Stand aan kop: Nantes 16-23, Pans- SG 16-22, Auxerre 17-22. Monaco 16 -21

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 39