3 Bibliotheek Terneuzen sluit filiaal Accountantskantoor onder een dak met gemeentehuis St Jansteen raakt aantal linden kwijt Gezellig begin advent 'Schicht' door wind geveld Tien mille boete voor nalatigheden I bij faillissement Stichting Thuishulp ontvangt cheque van kledingbedrijf streek Bevriezing gemeentelijke subsidie noopt tot opheffing Tarieven in Axel omhoog fmerkbandei l/josVoët eb© VRIJDAG 4 DECEMBER 1992 van een medewerker TERNEUZEN - Het bestuur van de stichting Openbare Bi bliotheek Terneuzen heeft be sloten om het filiaal in Terneu- zen-Zuid te sluiten. Donderdag middag deelde voorzitter M. Haks dat mee aan wethouder W. de Zeeuw (cultuur). Het is een van de belangrijkste bezuini gingsmaatregelen die het bi- bliotheekbestuur neemt om een tekort dat ontstaat door bevrie zing van de jaarlijkse subsidie van de gemeente, op te vangen. Met het oog op die maatregel moet het bestuur, dat heel ande re plannen had. de begroting bijstellen. van een medewerker AXEL - Ondernemers en bur gers zullen in 1993 in de gemeen te Axel vijf procent meer moe ten betalen voor de gemeente lijke tarieven. De commissie fi nancien ging donderdagavond akkoord met de tariefstijging voor de leges. De leges voor een aanvraag van een hinderwet vergunning zullen in Zeeuwsch-Vlaanderen gelijkge schakeld worden. Ook voor een vergunning volgens de drank en horecawet zal voortaan be taald moeten worden. Nu deze wet gewijzigd is. is 90 gulden voor een vergunning verschul digd. De commissie financien ging unaniem akkoord met de baat belastingtarieven voor de herin richting Gentse Vaartstraat. De aanvankelijke bijdrage die de belastingbetalers op moesten brengen, is door de provinciale subsidie voor de herinrichting binnenstad, teruggebracht. De kosten voor dit plan worden be groot op bijna 200.000 gulden. De commissieleden gingen in snel tempo akkoord met bijdra gen voor de stichting dierenasiel Zeeuwsch-Vlaanderen (9000 gul den) en de aanschaf van een nieuwe reanimatiepop voor het Rode Kruis (6500 gulden). Ook voor een vandaalbestendig hek werk en anti-klimijzers voor de Prinses Marijkeschool hadden de commissieleden 24.000 gul den over. Het huidige zeven jaar oude gaaswerk voldeed niet meer aan de eisen. Een buiten zonwering in het gemeentehuis kost 32.500 gulden. Voor het ver nieuwen van het dak van de brandweerkazerne wordt 27.500 gulden uitgetrokken. Het filiaal Zuid gaat in juli vol gend jaar dicht, in verband met de opzegtermijn van het huur contract van een half jaar. De Zeeuw en Haks spraken met elk aar af. dat ze binnenkort aan ta fel gaan zitten om een structure le oplossing te bedenken voor de fïnaciële problemen van de bi bliotheek. Die problemen na men de afgelopen jaren overi gens ook al structurele vormen aan omdat er meer werd uitgege ven dan de begroting toeliet en er steevast een beroep moest worden gedaam op de reserves. Wethouder De Zeeuw maakte donderdagavond in de raads commissie sport en cultuur mel ding van de resultaten van het 'spoedoverleg' dat een paar uur eerder had plaatsgevonden. De Zeeuw verzekerde de commis sie, dat de voorgenomen sluiting een besluit is van het biblio- theekbestuur en absoluut niet is gebeurd onder enige dwang van de zijde van het gemeentebe stuur. Tijdens de begrotings- raad, een paar weken geleden, uitte de raad de nodige kritiek op de manier waarop De Zeeuw en zijn ambtenaren de zaak had den aangepakt. De wethouder stelde toen al vast dat niet alleen hem de zwarte piet moest wor den toegespeeld, maar zeker ook het bibliotheekbestuur. Na de begrotingsraad werd in het stadhuis de hele zaak nog eens op een rijtje gezet. De com missieleden drongen er donder- HBBHnM van een medewerker OOSTBURG - Wethouder A. de Feyter van Oostburg gaf don derdag het startsein voor een nieuw te bouwen kantoor ten behoeve van de Westelijke Ac countantskantoren BV en de uitbreiding van het gemeente huis in de Eenhoornstad. De Feijter deed dit, op verzoek van Projectbureau Witte-Boussen- van onze verslaggever HULST - Financieel groeien de bomen in Hulst al lang niet meer tot in de hemel. De ge meentelijke uitgaven worden al jaren beknot. De problemen met echte bomen groeien b en w nu ook boven het hoofd en daar om moeten linden in een aantal straten van Sint Jansteen sneu velen. Linden in de Burgemeester IJse- baertstraat, de Prins Hendrik straat en de Oude Drydijck zor gen voor veel overlast. De ge staag groeiende boomwortels vernielen de trottoirs en de lui zen zorgen voor veel plakkerige 'honingdauw' op de ruiten van auto's en woningen. Om de bo men 'klein te houden' is veel on derhoud nodig. De enige afdoen de oplossing is om, net als in on der meer Putting- en Oude Gal genstraat gebeurde, de linden te rooien. Het merendeel van de be woners in de betreffende straten ondersteunt die visie van b en w. Het college schat de kosten op zestien mille. De commissie fi nanciën geeft donderdag 10 de cember haar oordeel. De verga dering wordt gehouden in de trouwzaal van het stadhuis en begint om 19.00 uur. De commissieleden laten ook hun licht schijnen over het sub sidiebeleid. B en w willen de 'nul lijn' van de afgelopen jaren van wege de 'precaire financiële si tuatie' ook in 1993 vasthouden. Overigens zijn er allerlei uitzon deringen mogelijk door verho ging van personele kosten of eer dere toezeggingen van de raad. Als het aan het college ligt. hoe ven deelnemers aan de vakan tieprojecten van het Rode Kruis en drie bij de Stichting Voorzie ningsfonds Kunstenaars aange slotenen volgend jaar al niet meer op een gemeentelijke bij drage te rekenen. dagavond bij wethouder De Zeeuw op aan nu zo snel moge lijk met een afgerond voorstel te komen, mede gebaseerd op goed overleg met het bibliotheekbe stuur. De commissie was vooral benieuwd naar de compenseren de maatregelen die volgen na sluiting van filiaal Zuid. Daarbij werd donderdagavond onder meer 'zachtjes' gedacht aan de verwezelijking van een filiaal in de kern Hoek, een lang gekoes terde wens. Overigens koos een belangrijk deel van de commissie de zijde van CDA'er J. C. Schier, die dui delijk een goed onderbouwd voorstel had verwacht. Schrier formuleerde het met als eis. maar gaf de wethouder het vriendelijke doch dringende ad vies nog voor de raadsvergade ring van half december met zo'n voorstel op tafel te komen. Commissielid G. Piscaer van Groen Links ging het verst. Hij vond dat de gemeente, indien het bibliotheekbestuur de be schikbare budgetten blijft over schrijden. hard moet ingrijpen. Wethouder De Zeeuw had wel enig begrip voor die opmerking, maar wees op autonomie van het bibliotheekbestuur. Hij kon niet garanderen dat b en w bin nen nu en twee weken met een afgerond voorstel konden ko men. Dat is vooral ook afhanke lijk van de uitkomsten van het overleg met het bibliotheekbe stuur. Een zogenaamd stappen plan moet er. constateerde de commissie, niet komen. Daar is gezien de finaciële situatie geen tijd voor. De VVD'er W. H. Broekhuijsen: „Nee, er moet nu gesprint worden." Bij de lunch kwamen, behalve koffie en broodjes, de verhalen en herinneringen op tafel. Camile Schelstraete van onze verslaggever HULST - Meer dan driehonderd Zeeuws- Vlaamse ouderen, allen lid van de Katholieke Bond van Ouderen, vierden donderdag het be gin van de advent in Den Dullaert in Hulst. De grote zaal van het cultureel centrum werd na de koffie omgetoverd tot religieus centrum. De Bredase pastoor Van de Made droeg een heilige mis op. Bij de lunch kwamen, behalve koffie en brood jes, de verhalen en herinneringen op tafel. „Ge weet hoe dat gaat in zo'n zaal, binnen de kort ste keren hoor je alleen nog een gezellig geroe zemoes", verklaarde R. Lammens, voorzitter van de organiserende werkgroep. De titel van het toneelstuk 'Een lichte lunch' leek een beetje mosterd na de maaltijd, maar de voor stelling van Tejater Marrein ging er bij de ou deren in als koek. De in Zeeuwsch-Vlaanderen zeer populaire Hulster conferencier Frans de Schepper zorgde er vervolgens voor dat de ou deren vrolijk de donkere dagen voor kerst in konden gaan. de Bruin, door het boren van de eerste funderingpaal aan de Nieuwstraat in Oostburg. Het accountantskantoor bevat drie verdiepingen en een souter rain. Laatstgenoemde locatie gaat dienst doen als kantine voor de gemeenteambtenaren. Dat is ook het geval met de uit twee etages bestaande verbin ding tussen het accountants kantoor en het gemeentehuis. De uitbouw komt. evenals ande re delen van het gemeentehuis, op palen te staan. In de nieuwe vleugel komen verschillende kantoren en een leeszaal voor de raadsleden. N. Boussen van het Projectbu reau Witte-Boussen-de Bruin. „Het idee is ontstaan toen het Westelijk Accountantskantoor, dat vestigingen heeft door heel Nederland, op zoek was naar een kantoorruimte in West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Ook de huisvesting van het gemeente lijk apparaat in Oostburg was aan uitbreiding toe. Samen met de verantwoordelijke wethou der, de heer de Feijter. zijn we tot deze oplossing gekomen." Boussen rekent erop dat de bouw nog voor de bouwvak vakantie 1993 zal worden opge leverd. „De wethouder heeft vandaag de eerste aanzet voor de puzzel, die we samen hadden bedacht, gegeven. Het woord is nu aan de aannemer. Als die zijn belofte nakomt wordt het ge bouw medio juli 1993 opgele verd. Daarna kan men aan het interieur beginnen, zodat voor de jaarwisseling van volgend jaar de nieuwe huisvesting kan worden betrokken." Wethouder De Feyter boort de eerste paal voor het nieuwe accountantskantoor annex uitbreiding van het gemeentehuis. foto Camile Schelstraete van een medewerkster BRESKENS - De windwijzer op het plein aan de veerhaven in Breskens is geveld door de weersomstandigheid die hij moet aangeven: de wind. Tegen de zuidwesterstorm van vorige week bleek de 'Schicht' niet be stand. De onderste pijp van het in roestvrij staal uitgevoerde kunstwerk staat in een hoek van bijna 40 graden. Kunstenaar P. de Keuninck uit Cadzand heeft zijn 'schicht' donderdagmidd- dag weggehaald van het veer- plein. „De onderste pijp is toch te zwak gebleken. Terwijl er toch al ver stevigingen met draden aan be vestigd waren." vertelde de Keu ninck. Hij beseft dat het niet Concert van The Young Ones AXEL - Op vrijdag 18 december vindt in het cultureel centrum de Halle te Axel een concert van The Young Ones plaats. Onder leiding van dirigent Joop de Poorter speelt dit 35-koppige Hulster orkest een uitgebreid re pertoire. De jeugdige leden ko men uit geheel Zeeuwsch-Vlaan deren en laten in een harmonie bezetting hun muziek horen. Met diverse slag- en blaasinstru menten laten zij verschillende muziekstijlen horen, afkomstig uit films, televisieseries en de he dendaagse pop. Het concert begint om 20.15 uur. vaak gebeurt dat de wind zo te keer gaat. „Er werden windsnel heden gemeten van ruim boven de 100 kilometer per uur. Als zelfs bomen omwaaien..." Het kunstwerk werd veertien dagen geleden door burgemees ter J. Kruize onthuld. De wind wijzer dient als herinnering aan de nominatie voor de Milieu en Toerisme prijs 1992. De Keu ninck verwacht dat de 'schicht.' binnen veertien dagen terug ge plaatst wordt. van onze verslaggever TERNEUZEN - De Stichting Centraal Meldpunt Vrijwillige Thuishulp Groot-Terneuzen ontving donderdagmiddag na mens filiaalleider J. Rijneveld van C&A-Terneuzen een gift van tweeduizend gulden. Hij overhandigde een cheque aan penningmeester mevrouw M. Simpelaar en secretaris me vrouw C. Blaauw van de stich ting. Rijneveld roemde de be langeloze inzet van de ruim vijf tig vrijwilligers, die dagelijks hulp aan de zwakkeren in de maatschappij bieden. Blaauw verklaarde zeer verrast en blij te zijn met de onverwach te schenking. „Wij krijgen welis waar subsidie van de gemeente, maar eigenlijk onvoldoende. Het geld kunnen we hard gebrui ken." Wat de stichting met de twee mille gaat doen wist zij nog niet. „We kunnen de scholing van onze telefonistes verbeteren of een computer aanschaffen. Het geld wordt in elk geval nut tig besteed." De stichting werd driejaar gele den opgericht op initiatief van de gemeente Terneuzen. Doel was een schakel te vormen tus sen hulpvragers en hulpverle ners. De nog (te) kleine groep vrijwilligers biedt ook, in samen spraak met de hulpvragers, hulp buiten kantooruren. C&A-Terneuzen maakt voor het tweede achtereenvolgende jaar een bedrag over ter ondersteu ning van een goed doel. Het geld komt uit een pot van ongeveer 250.000 gulden, die C&A-Neder- land jaarlijks beschikbaar stelt. Elk filiaal draagt een project voor uit de directe omgeving. Bij de voordracht dient de nadruk te liggen op de duizenden vrij willigers die zich inzetten voor hulpbehoevende medemensen. van een medewerker TERNEUZEN - De 33-jarige Terneuzenaar D. F. van der H. van het gelijknamige Van der H. Drukwerken BV moest donder dag op de zitting van de politie rechter in Terneuzen de tol be talen voor het niet voldoen aan zijn verplichtingen, nadat het bedrijf op 24 oktober 1990 in staat van faillissement was ver klaard. Bovendien had Van der H. op de dag van de uitspraak van het faillissement nog een schuld van ongeveer 1100 gul den aan een schuldeiser vol daan. Politierechter mr R. A. Fibbe veroordeelde Van der H. voor beide feiten tot een geldboete van 10.000 gulden en een voor waardelijke gevangenisstraf van één maand met een proeftijd van een jaar. De politierechter achtte subsidiair bewezen dat de schuldeisers te kort waren ge daan door het ontbreken van het kasboek. Van het bewust achter houden van het kasboek kon de oprichter van de BV volgens mr Fibbe niet worden beschuldigd. Wel vond hij dat de betaling aan een schuldeiser ten koste van de andere schuldeisers was gegaan. Officier van justitie mr H. F. Mos sprak van bedrieglijke bank breuk. waardoor de curator zijn werk niet kon uitoefenen en de schuldeisers dientengevolge werden benadeeld. „Van der H. was tijdig op de hoogte van het Herindeling van onze verslaggever OOSTBURG - De discussie rond de gemeentelijke herinde ling heeft de messen in de ver schillende kampen flink aange scherpt. Het Oostburgse ge meenteraadslid H. Lippens (CDA) haalde woensdag in een commissievergadering uit naar de 'ruzie-achtige sfeer' die is ontstaan rond burgemeester R. Barbé van Terneuzen en me vrouw J. van Rest van Sas van Gent. Bestuurders dienen niet met hun persoonlijke mening naar buiten te treden voordat de pro blematiek en de mogelijkheden intern zijn doorgepraat, zei Lip pens in de PZC. In het artikel werd de conclusie getrokken dat hij zijn eigen burgemeester J. Kruize verweet voor z'n beurt te hebben gepraat. Dat was niet het geval. Kruize reageerde eer der deze week desgevraagd in de media op een gemeentelijke no titie die ook al onder de aan dacht van de gemeenteraadsle den was gebracht. faillissement. Het tekent bo\| dien zijn mentaliteit om op dag van het vonnis nog J schuldeiser te betalen, waarc de preferente schuldeisers den benadeeld. Met het oog de toekomst moeten dergel zaken met harde hand wor aangepakt. Daarom eis ik geldboete van 25.000 gulder een voorwaardelijke gevai nisstraf van twee maanden.' Verdediger mr J. de Bliek ste in zijn verweer dat de curatoi bescheiden en de stukken eei had kunnen opvragen bij Mij copy International in Ama* dam, die na opzegging vanp contract beslag op de zaak gelegd. Ook vond hij dat F. cliënt geen verwijt kon wor)w gemaakt ten aanzien van Igr voldoen van het bedrag aan|r(1 ene schuldeiser, omdat de j spraak van het faillissememp ter op de dag was gebeurd. De politierechter zag het e anders: „De crediteuren moej"' bij het faillissement worden respecteerd." HULST Steltkluut Natuurbesca mingsvereniging De Steltkl houdt vanavond, vrijdag, eei zing over Saeftinghe in het ster gemeenschapscentrum Dullaert. De Vlaming Stan Dievoet, die beginjaren zesti dia's in en om Saeftinghe ma te, laat zien hoe het gebied er zag vóór de ruilverkaveling de bouw van de Deltawerken lezing begint om acht uur e: toegankelijk voor zowel lei als niet-leden van De Steltkli SAS VAN GENT Sinterklaas - Sinterkl bezoekt zaterdag de Sasse Sint Albert. De goedheilign begint om 14.00 uur bij buurtgebouw aan een rondg door Sint Albert. Wijkbewot tot en met acht jaar zijn daa welkom op een limonade! waarop de cadeautjes niet zu! ontbreken. l bij ons het laagst in priji g Informeer vrijblijvend SINDS 1910 VERTROUWD VAKMANSD Fred, van Eedenstraat 1 ÏTERNEUZEN Tel 01150-13456 S Hof te Zandeplein 17 KLOOSTERZANDE Tel. 01148-1412 5 en 6 december 1992 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Terneuzen, zat. 08.00-zon. 08.00 uur: H. J. W. A. Meijerink, Ser- lippensstraat 11, praktijk Beet- hovenhof 3b, tel. 13768. zon. 08.00-ma. 08.00 uur: P. R. L. Vercauteren, Axelsestraat 56, praktijk Beethovenhof 3b, tel. 13768. Spreekuur 11.30 en 17 uur. Oostburg, Aardenburg en Zuid- zande, vrij. 19.00-ma. 08.00 uur: H. D. Bruggeman, Nieuwstraat 53. Oostburg, tel. 01170-52121. Cadzand, Retranchement en Sluis: G. V. M. de Meijer, Lange Wolstraat 12, Sluis. tel. 01178- 1366. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J. K. Slingerland, Biervliet, tel. 01152-1345. Breskens en Groede: A. G. Her- manides. Dorpsstraat 17, Bres kens, tel. 01172-1566. Axel en Zaamslag, vrij. 17.00 - ma. 08.00 uur: J. Hoefman, Oranjestraat 4, tel. 01155-1555. Spreekuren zat. van 10-10.30 en 16-16.30 uur. Sas van Gent e.o., vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: F. Puylaert. Oostkade 19, Sas van Gent, tel 1366. Spreekuur zat. 10.00 uur op Bol werk Oranje 2. Hulst vrij. 18 - zon. 24 uur: V. Voorbrood, Gr. Bagijnestraat 16, tel. 13373. Spreekuur 11 en 17 uur. Hoek, Sluiskil, Philippine: M. Jongsma, Julianastraat 2, Hoek. tel. 01154-1356. Spreekuur 12 uur. Kloosterzande en Hontenisse vrij. 18.00-ma. 08.00 uur. M. van Kalmthout, Groenendijk 52, tel 01148-1377, spreekuur zat. 11.30 uur in de praktijk Groenendijk 52. Clinge, St. Jansteen en Koe wacht vrij. 18.00 - ma. 08.00 uur: R. van Berkel, Nieuwstraat 122, Koewacht, tel. 01146-1327. Tandartsen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: I. J. Buize, Nieuwstraat 55, Oost burg, tel. 01170-53580. Spreekuur 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: J. A. M. Nijsten, Hondiusstraat 2, Terneuzen, tel. 01150-13780. Spreekuren zat. 10-10.30 en 18- 18.30 en zon. 12-12.30 uur. Apotheken: Terneuzen, zat. 08.30-17.3fl zon. 11.30-12.30 en 17-18 uur F. J Hamann, Oostelijk Bolwi 12a, tel 12060. Axel, zat. 10-11 en 16-17: A theek Axel, Oranjestraat 6 01155-2888. Hulst,zat. 11-12 en 15.30-17.31 zon. 11-11.30 en 16.30-17.30 u Apotheek Hulst, Dubbele Pc 7, tel. 01140-14255. Oostburg en Zuidzande, zat. 12.30 en 13-16.30 en zon. 11 12.30 en 17.30 en 18.30 uur: A theek Oostburg, Burchstraa' tel 01170-52170. Dierenartsen: Terneuzen, Axel, Zaam> I— Hulst en Hengstdijk: J J. L Kop, Axel, tel. 01155-1' Spreekuur zat. 11-12 uur. tionstraat 3. Axel. Spreekuur Axel, Bastionstr 3. zat. 11-12 uur. IJzendijke: K. G. M. v. d. Vij tel. 01176-1388 bgg. 01174-842 Spreekuur zat. 13 en zon. 12 J in de dierenkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos erl Burm. Van Diemenstraat 831 01150-19628. Spreekuur zat I 12.30-14.00 uur. Terneuzen: Peter de Vos. 1 Steenbergenlaan 7, tel. 011 96425. Spreekuur zat. van 12 13.00 uur. Breskens, Aardenburg en Sin G. A. M. de Bruijckere. 01172-2769. Spreekuur 13.00-13.30 uur. B: werijstraat 8 te Oostburg. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver rius 1. Oostburg, tel. 011 52103. Sas van Gent: E. O. M, Daw Westdam 54, tel. 01158-3il spreekuur 11.00-12.00 uur. I St. Jansteen e.o.: A.E. de Bn» Tempelier 34, tel. 01140-121 Spreekuur 11.00 - 12.00 uur. Wijkverpleging: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: Telefoonnummer 01170-53135 Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: Telefoonnummer 01140-1219! Kruisvereniging kanaaln Zeeuwsch-Vlaanderen: Dag nacht bereikbaar, tel. 01! 19049. Verloskundigen: Kanaalzone en 0( Zeeuwsch-Vlaanderen: Mw Haak, St. Maartenlaan 48, Ai tel. 01155-3982. De Openbare Bibliotheek aan de Oostkolk in Terneuzen. foto Camile Schelstraete De harde windstoten van vorige week werden de windwijzwer teveel. •an kunstenaar De Keuninck foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 36