Plan voor 40 luxe appartementen PZC Commissie buigt zich over behoud Hoeve Buitenzorg St Jansteen raakt aantal linden kwijt Restauratie slotpoort Nisse nodig Middelburger wilC horecabeleid in B bestemmingsplanC H V erzor gingstehuizen Walcheren richten samen vereniging op streek Projectontwikkelaar wil aan de slag in Nieuwerkerk VRIJDAG 4 DECEMBER 1992 sb 1 2 van onze verslaggever NIEUWERKERK - Het bouw terrein op de hoek van de rijks weg en de Stolpweg in Nieuwer kerk krijgt wellicht een heel an der aanzicht. De vervallen res ten van een mislukt bouwpro ject voor een motel kunnen, na ruim twintig jaar. plaats maken voor veertig luxe appartemen ten. Projectontwikkelaar B. M. de Boon uit Hardinxveld-Gies- sendam denkt dat hiervoor een markt is en heeft een plan inge diend bij de gemeente. De appartementen gaan 2 tot 2,5 ton per stuk kosten. Ze komen in vier gelijke complexen van elk drie bouwlagen. Het zijn wonin gen waar in Rotterdam om zou worden gevochten. De veronder stelling is dat hiervan tot in Nieuwerkerk kan worden gepro fiteerd. Ook vanuit de regio zelf zou vraag zijn naar dit soort woongelegenheden. Alle woningen krijgen vier ka mers. De eerste twee lagen tellen vier appartementen en de derde krijgt er twee. die iets groter zijn. met bovendien een dakterras er op. Bewoners op de begane grond krijgen een tuintje en op de eerste verdieping komen bal kons. Volgens het Duivelandse hoofd gemeentewerken, D. A. Haak. zijn voor het terrein in de loop van de tijd tal van plannen de re vue gepasseerd, die het steeds niet gehaald hebben. Op de loca tie rust een horecabestemming. Maar een wegrestaurant, bij voorbeeld, zou in de buurt zoveel concurrentie hebben dat de spoeling te dun wordt. Vorig jaar is Boon ook al bij de gemeente geweest, met een plan voor tachtig appartementen, makr dit is reeds in het voorover leg afgeketst. Het plan botste met de provinciale wegenveror dening, die bouw binnen 75 me ter van de weg verbiedt. Ook aan de Wet Geluidhinder werd niet voldaan. Daarop werd een nieuw plan gemaakt, waarbij de helft van de bebouwing werd ge schrapt, zodat nu niet dichter dan 150 meter van de rijksweg wordt gebouwd. Volgens eigen berekeningen van de projekt- ontwikkelaar zou daarmee ook aan de Wet Geluidhinder wor den voldaan. De eerste reacties vanuit de ge meentepolitiek zijn positief. Swerfrust uit Middelburg. Nieuw-Sandenburgh uit Veere, Scheldehof, Ter Reede en De Zoute Viever uit Vlissingen. De SVRZ zal - wegens haar grote betrokkenheid bij de ouderen zorg - een waamemersplaats in de nieuwe vereniging worden aangeboden. van onze verslaggever VLISSINGEN - De Walcherse verzorgingstehuizen hebben be sloten tot de oprichting van de Vereniging Samenwerkende Walcherse Verzorgingstehuizen (VSWV). In de vereniging zijn nagenoeg alle verzorgingste huizen in de regio vertegen woordigd. Alleen de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zee land (SVRZ), die het verzor gingstehuis Ter Mantelinge in Domburg exploiteert, partici peert niet in de VSWV. Doelstel ling van de samenwerking is af stemming of gelijkschakeling van de beleidsvorming en het beheer van de verzorgingste huizen. In de vereniging nemen deel: Eben-Haëzer, Sint Willibrord, Jacob Roggeveen en Buiten rust, Ter Veste, Rustenburg en Het komend jaar houden vier werkgroepen zich bezig met het verder vorm en inhoud geven aan de samenwerking. Het pro ject is aangemeld bij het minis terie van WVC. Inmiddels is een subsidie toegezegd van ruim 83.000 gulden. Hierdoor kan het samenwerkingsproject op des kundige wijze begeleid worden. De vereniging heeft daarvoor twee bureau's ingeschakeld. De laatste drie maanden van 1993 zullen worden benut om de sa menwerking te evalueren. van onze verslaggever MIDDELBURG - Hoeve Buiten zorg in de kern Tholen moet be houden blijven. Niet alleen van wege de historische waarde van het pand. maar ook om een boe renbedrijf in stand te kunnen houden. Dat vindt D. J. van Gor- sel uit Tholen die in de boerde rij woont. Evenals de vereni ging tot behoud van historische kernen en landschap van Tho len vecht de landbouwer al lan ge tijd voor het voortbestaan van de hoeve. Van Gorsel zette donderdag in Middelburg voor de provinciale hoorcommissie bestemmingsplannen nog eens zijn bezwaren uiteen tegen de voorgenomen sloop. De ge meente Tholen wil nieuwe wo ningbouw mogelijk maken op het terrein van de boerderij. „Zonder bedrijfsgebouwen kan ik m'n werk niet doen", aldus Van Gorsel. Hij zegt geen toe stemming te hebben gekregen om op een plek elders in de ge meente vervangende panden te bouwen. De Tholenaar is niet al leen akkerbouwer maar lokt ook met zwoegervrije Texelse stam boekschapen. Hij gebruikt zijn terrein onder meer voor opslag van machines, hooi, aardappe len en uien. „De mensen in de buurt hebben daar helemaal geen last van. De schapen en lammetjes die hier rondlopen vinden ze juist leuk. "Van Gorsel en de vereniging tot behoud van historische kernen menen dat het zonde is een oude hoeve te slopen die karakteristiek is voor Tholen. De gemeente Tholen vindt dat er al lang geen sprake meer is van een monumentale hoeve. „Het oude Buitenzorg is verdwe nen. want zowel rechter als lin ker flank van het landgoed zijn gesloopt. Het minst aantrekke lijke deel is overgebleven", aldus C- Nuijten die gisteren in Mid delburg de belangen verdedigde van de gemeente Tholen is eige naar van de hoeve en heeft Van Gorsel de pacht opgezegd. „We kunnen niet ontkennen dat hij financieel schade zal lijden, maar er zijn voldoende waarbor gen om genoegdoening te krij- Kerstmarkt - In peuter speelzaal De Drie Schorren in Dreischor wordt vrijdag 11 de cember een kerstmarkt gehou den. Deze duurt van 16.00 tot 19.30 uur. Bezoekers kunnen handgemaakte artikelen kopen en voor kinderen is er een grab belton. gen", aldus Nuijten. Tholen wil op het terrein van de hoeve de bouw mogelijk maken van onge veer negen bungalows. Het gaat om het laatste stukje van de nieuwe woonwijk Buitenzorg in. De boederij past daar vol gens de gemeente niet in. Op welke datum de hoorcommissie uitspraak doet, is nog onduide lijk. Druk programma uitwisselingen voor Zierikzee van onze verslaggeefster ZIERIKZEE - Er wordt vol gend jaar weer flink heen en weer gereisd tussen Zierikzee, Hatfield en Saint Hilaire. Op het gebied van sport, landbouw en ruitersport zijn uitwisselin gen voorzien. De traditionele zomerse jeugdreizen staan eveneens op het programma. Vier Zierikzeese agrariërs heb ben belangstelling getoond voor een bezoek aan hun Franse col lega's. Maar ze houden wel een slag om de arm, zei CDA'er W. de Oude donderdagmiddag tijdens de vergadering van de commis sie internationale uitwisseling. Want als het zo slecht blijft gaan in de landbouw, dan zouden ze weieens weinig trek kunnen heb ben in een gezellig reisje in de drukke zomer. Saint Hilaire zou het voorts bij zonder op prijs stellen als Schouwse ruiters het ruitereve- nement Jumping Saint Hilaire zouden opluisteren met een de monstratie. Dat is geen sinecu re. want aan deze dag doen de beste ruiters uit Frankrijk mee, inclusief de voormalig kam pioen Eric Navet. Bovendien is het voor de paarden een hele reis. De landelijke rijvereniging De Schouwse ruiters peilt de be langstelling momenteel. De Zierikzeese voorlichter T. Rigter heeft daarnaast de Zie rikzeese sportverenigingen be naderd Zij worden gevraagd mee te doen aan een sportevene ment in de Franse zusterplaats. Naast deze activiteiten, zijn er de gewone uitwisselingen tussen jongeren. Een Zierikzeese groep gaat op bezoek in Frankrijk, en Engelse jongelui komen naar Zienkzee. In september halen het Zierikzeese gemeentebe stuur en de commissie interna tionale uitwisselingen, de ban den met de collega's in Hatfield aan. Niet alleen verdwijnt de romme lige aanblik bij de ingang naar het dorp, de gemeente kan ook nog wat voordeeltjes in de wacht slepen. Zo kan de projectontwik kelaar worden verplicht, op het onbebouwde gedeelte groen voorzieningen aan te leggen. Hij zou ook zelf voor bestrating en riolering moeten zorgen. Daarbij kan dan geüjk een doorsteek naar de bushalte worden gereali seerd vanuit de nieuwbouwwijk Loensweg. Steun van de ge meenteraad. en vervolgens de provincie, is hard nodig in ver band met de vereiste wijziging van het bestemmingsplan. Op de plaats waar nu de resten nog staan van een mislukt motelproject wil een projectontwikkelaar nu 40 luxe appartementen bouwen. foto Pieter Honhoff van onze verslaggever HULST - Financieel groeien de bomen in Hulst al lang niet meer tot in de hemel. De ge meentelijke uitgaven worden al jaren beknot. De problemen met echte bomen groeien b en w nu ook boven het hoofd en daar om moeten linden in een aantal straten van Sint Jansteen sneu velen. Linden in de Burgemeester IJse- baertstraat, de Prins Hendrik straat en de Oude Drydijck zor gen voor veel overlast. De ge staag groeiende boomwortels vernielen de trottoirs en de lui zen zorgen voor veel plakkerige 'honingdauw' op de ruiten van auto's en woningen. Om de bo men 'klein te houden' is veel on derhoud nodig. De enige afdoen de oplossing is om, net als in on der meer Putting- en Oude Gal genstraat gebeurde, de linden te rooien. Het merendeel van de be woners in de betreffende straten ondersteunt die visie van b en w. Het college schat de kosten op zestien mille. De commissie fi nanciën geeft donderdag 10 de cember haar oordeel. De verga dering wordt gehouden in de trouwzaal van het stadhuis en begint om 19.00 uur. De commissieleden laten ook hun licht schijnen over het sub sidiebeleid. B en w willen de 'nul lijn' van de afgelopen jaren van wege de 'precaire financiële si tuatie' ook in 1993 vasthouden. Overigens zijn er allerlei uitzon deringen mogelijk door verho ging van personele kosten of eer dere toezeggingen van de raad. Als het aan het college ligt, hoe ven deelnemers aan de vakan tieprojecten van het Rode Kruis en drie bij de Stichting Voorzie ningsfonds Kunstenaars aange slotenen volgend jaar al niet meer op een gemeentelijke bij drage te rekenen. De slotpoort van Nisse is dringend aan restauratie toe. foto Willem Mieras Kosten geraamd op bijna tachtigduizend gulden van onze verslaggeefster NISSE - De voormalige slot poort en de dorpspomp in Nisse verkeren in zeer slechte staat. Restauratie is dringend nodig. Het dagelijks bestuur van de ge meente Borsele wil 77.500 gul den beschikbaar stellen voor beide monumenten. B en w ho pen op een bijdrage van bijna 4.000 gulden van de provincie. De 18e eeuwse poort aan de Zuidweg bestaat uit een gietijze ren hekwerk, ornamenten, sier- bollen en een natuurstenen om lijsting. Dit monument verleen- Commissie - De commissie ruimtelijke ordening van de ge meente Westerschouwen be spreekt dinsdag 8 december on der andere het rapport over Schouwen-West, dat wordt ge bruikt bij de uitwerking van het streekplan. In dit rapport staan voorstellen om het hele gebied opnieuw in te richten. Tijdens een vorige bijeenkomst viel wei nig animo te bespeuren voor de vergaande plannen De vergade ring begint om 19.30 uur. de ooit toegang tot de tuin en het kasteel van de Heren van der Nisse. Het optrekje van de am bachtsheren werd omstreeks 1850 afgebroken: van de bijbeho rende siertuin zijn alleen de con touren van de grachten nog zichtbaar. Borsele kocht de poort in 1986 van de Hervormde Kerk in Nis se. Het monument kwam direct bovenaan de restauratielijst te staan. De herstelkosten werden beraamd op 75.000 gulden. Na fikse bezuïningen op de rijkssub- Fietsenkijkdag ZIERIKZEE - De rijkspolitie Schouwen-Duiveland houdt za terdag 19 december een fietsen kijkdag. Gedupeerden van fiets diefstal kunnen dan op het bu reau in Zierikzee komen kijken of hun verloren rijwiel tussen de gevonden fietsen staat. Het gaat om fietsen waarin geen (juiste) postcode is gegegraveerd aan de hand waarvan de politie de eige naar reeds zou hebben kunnen vinden. De kijkdag duurt van 9.00 tot 12.00 uur. sidies, zag de gemeente dit jaar geen kans dat geld op te hoesten vóór 1995. De CD A-raadsleden kwamen hiertegen in het ge weer. Zij drongen aan op een spoedig herstel van het hekwerk en de omlijsting. Het college be loofde in november alsnog geld vrij te maken. Gaat de raad ak koord met het voorstel van b en w, dan kan het werk begin vol gend jaar beginnen. Veel beschadigingen aan de slot poort zijn het gevolg van een aanrijding. Eén van de orna menten - een natuurstenen vaas - ging verloren. Hiervan moet een kopie worden gemaakt. Daarnaast zijn zowel het hard steen. het gietijzeren hek als het metselwerk toe aan reparatie. Eén voordeel: de fundamenten hoeven niet worden afgebroken. Daardoor zijn de restauratiekos ten 25.000 gulden minder hoog dan verwacht. Dorpspomp B en w willen tegelijkertijd de dorpspomp opknappen. Deze staat sinds de 18e eeuw in het centrum van Nisse Een aantal natuurstenen onderdelen moet van onze verslaggeefster MIDDELBURG - De geitieente Middelburg moet volgens de Middelburger ir W. J. Akker man in het bestemmingsplan 'Beschermd Stadsgezicht' dui delijk onderscheid maken tus sen 'zware' en 'normale' horeca. Akkerman pleitte donderdag tijdens een openbare zitting in het provinciehuis voor een ho- reca-beleid dat wordt vastge legd in een bestemmingsplan. De gemeente echter wil het be stemmen van de horeca regelen via een hinderwetvergunning. Door in een vergunning strenge eisen op te nemen op het gebied van bijvoorbeeld geluidhinder kan overlast binnen de perken blijven. Volgens mr H. E. Schild, hoofd juridische zaken van de afdeling ruimtelijke ordening van de ge meente Middelburg, wil de ge- Soos in Kapelle krijgt bijdrage uit Julianafonds van onze meente in haar beleid niet vi leggen waar wel en waar g 'zware' horeca mag komen, gemeente wil liever alle geval apart bekijken. Akkerman wil een bindend stemmingsplan omdat alle trokken partijen dan we waar ze aan toe zijn. Ligt een stemmingsplan eenmaal v en wordt daar toch van a ken dan komen gedupeerde) aanmerking voor een schade goeding van de gemeente, al Akkerman. Akkerman zegt geen bezwaa hebben tegen horeca-gelegei den, maar 'zware' horeca r volgens hem beperkt wordenh de Markt, Pottenmarkt en P 1940. Onder zware horeca staat Akkerman cafe's, dancing/discotheken en za verhuurbedrijven. Gewone reca zoals snackbars, ko shops en hotels zijn voor Aklfceei man wel aanvaardbaar om de centrumrand een duide! woonfunctie heeft. ten r„ev>. aV1' b grot arocl o om KAPELLE - Jongerencentrum De Kelder in Kapelle krijgt een bijdrage van 20.000 gulden van het Julianafonds. Het geld wordt besteed aan de inrichting van het nieuwe jongerencen trum, dat volgend jaar open moet gaan. Het oude onderko men, De Bokkesprong, ging eer der dit jaar in vlammen op. De stichting Open Jeugdwerk in Kapelle denkt ongeveer 80.000 gulden nodig te hebben voor ge luid- en lichtinstallatie, meu bels. een bar met alles erop en er aan en andere inrichtingskos ten. De gemeente levert een kaal gebouw, vertelt jeugdwerk-coor- dinator B. Oele. De stichting heeft meerdere fondsen aange schreven met het verzoek een bijdrage te leveren. Het Juliana fonds is het eerste dat over de brug komt. De stichting heeft zelf ongeveer 20.000 gulden op gehaald met de actie Brand Meester. Oele maakt zich voor lopig nog geen zorgen over de andere 50.000 gulden. „We heb ben nog tot midden volgend jaar de tijd." Procederen Akkerman is negen jaar becl geweest met het procederen gen de gemeente over de gaansgelegenheden in Mie burg. In 1990 kreeg hij de meente zover dat de sluiting b Cla circ hoe den van cafe's en disco's in weekeinde van 5.00 uur 's nai terug werden gebracht tot: uur. Daarvoor was wel een spraak van de Raad van S' nodig. Toen de bewoners van centrum last bleven houden' overlast eiste hij strenger op den van de politie. Voor di theken die de sluitingstijd oi schreden, had Akkerman dwangsom in gedachten. Raad van State wees dit plai lir :<(dat VOO Bri uiti Ma; Hardrijders op de bon GOES - Dertig snelheidsoi treders zijn donderdag op dei geslingerd tussen Goes en Gravenpolder. De politie troleerde op de 's-Gravenpoli seweg 270 voertuigen en coni teerde dertig overtredingen, snelste auto reed 107 kilomt per uur. Er mag ter plekke ra maal 80 kilometer per uur gt den worden. worden vervangen. Hiervoor heeft het college bijna 25.000 gul den over. Het voorstel komt maandag 7 december aan de orde bij de commissie ruimtelijke ordening en milieu en woensdag 9 decem ber bij de commissie financiën. Beide vergaderingen vinden plaats in het gemeentehuis te Heinkenszand. De aanvangstij den zijn respectievelijk 14.30 uur en 14.00 uur. Dweilfestival Goese dancing GOES - In de Goese dancing Wallstreet wordt zondag 13 de cember voor de tweede keer het jaarlijkse Pink Panther Dweil festival gehouden. Een tiental dweilbandjes uit Brabant en Zeeland is hierbij aanwezig, waaronder de Goese Artisjokkes en Olé. Het festival wordt geor ganiseerd door dweilband The Pink Panthers. De aanvang is om 14.30 uur Het carnavalseve nement duurt tot ongeveer 20 uur. 5 en 6 december 1992 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Goes/Kloetinge: vrij. 18.00-zat. 19.00 uur: F. van Peer, Oostsin gel 132, Goes, tel. 01100-15306. Goes/Kloetinge: zat. 19.00-zon. 23.00 uur: B. J. M. Schruer, Vale- keslotlaan 30. Goes, tel. 01100- 14373. Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00- 17.30 uur. Wolphaartsdijk,'s-H. Arends- kerke, Heinkenszand.Nieuw- dorp, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: G. A. C. Aamoutse, Havenweg 16,Nieuwdorp, tel. 01196-12327. Heinkenszand e. o. vrij. 17.30- ma. 08.30 uur: C. T. Miermans, Kloetingseweg 3, 's-H. Abtsker- ke. tel. 01103-2089. Hansweert, Schore en Yerseke, vrij. 18.00-zon. 22.00 uur: J. de Beij, Hansweert, tel. 01130- 81344. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Kruiningen, Krabbendijke, Waarde en Rilland-Bath, vrij. 19.00-zon. 22.00 uur: C. I. Ris- seeuw, B. Vogelaarstraat 2a, Kruiningen, tel. 01130-81566. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Driewegen, Borssele, Hoede- kenskerke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's-Heerenhoek: W. J. Kronenberg, Molenstraat 15, Hoedekenskerke, tel. 01103- 1747. Kapelle en Wemeldinge, vrij. 19.00-zon 23.00 uur J. A. de Jong, Kapelle, tel. 01102-41290. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Noordbeveland: Kortgene. Co- lijnsplaat, Kamperland en Wis- sekerke: B. J. H. Hasken. Kam perland, tel. 01107-1338. Spreekuur 11.00-11.30 uur. Tandartsen: Zuid- en Noord-Beveland: P. S. M. Frantzen, Kastanjestraat 307. Goes, tel. 01100-16374. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Apotheken: Geopend zat. 8.30-17.30 en zon. 10.00-11.30 en 16.00-18.00 uur. Apotheek de Spinne, De Spinne 11-62, tel. 01100-28228. Dierenartsen: Goes, 's Gravenpolder, Kapelle, Kruiningen en Krabbedijke. W. L. Verboom. Alexanderstraat 46, Kapelle. tel. 01102-42486. Spreekuren zat. 08.00-09.00 uur (in Goes, Kapelle en 's Graven polder). Goes, Heinkenszand en Noord- Beveland: M. P. C. Karelse, 's-H. H. Kinderendijk 118, Goes, tel. 01100-20656. Biezelinge: R. H. G. Aalfs, Hoofdstraat 2. tel. 01102-41783. Spreekuur zat. 10.00-11.00 ut Yerseke e.o. Mevr. L. Huisi Comelisse en S. Verhoeven, lenlaan 24, Yerseke, tel. 01 2756. Wijkverpleging: Voor geheel Noord- en Zuid veland via tel. 01100-51177. Verloskundigen: Goes: Vrij. 18.00-zon. 24.00 Mw. J. Stevens, van Hogend laan 24, tel. 01100-32698 Huisartsen: Stavenisse, St. Maarten» St. Annaland en Scherpenii J. M. v.d. Bel. St. Maarte) tel. 01666-2400. St. Philipsland en Nieuw Vo meer, vrij 18.00-zon. 23.00 C. H. M. de Groot, Nieuw Vo meer, tel. 01676-2545. Poortvliet, Oud-Vossero Tholen en Scherpenisse: E Mellema, Hertenkamp7, Tho tel. 01660-2377. Dierenartsen: Tholen: W. Brons, tel. 01 2596. Weekendspreekuur Kalfsdamseweg 2 te Poortv Zat. van 8.30-9.00 uur en in 7 len van 11.00-12.00 uur op Bo mark 10. Wijkverpleging: Tholen en St. Philipsland: Huisartsen: Zierikzee: vrij. 18.00-ma. i uur: A.W. Audier, Noordgor tel. 01112-1480. Spreekuur van 11.00-11.30 ut Schouwen-Westhoek/Brou- wershaven: vrij. 18.00-maJ uur: G. van Beek-Verbeek 6 Ph. P. Stenger, Burghsewe? Haamstede, tel. 01115-1861 Spreekuur van 11.30-12.00 en van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Nieuwerkerk en( terland, vrij. 18.00-ma. uur: M. v. d. Berg, Weth. Klinkenstraat 10, Nieuwerï tel. 01114-1810. Tandartsen: R. C. A. Backer, Poststraat Bruinisse, tel. 01113-2666. Spreekuur 16.30-17.30 uur. Apotheken: Apotheek 'Zierikzee', Dam tel. 01110-12906, geopend za 09.00-12.30 uur en van 16 17.30 uur. Zo. van 12.00-12.30 en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging: Schouwen-Duiveland: 01100-51177. Dierenartsen: (vanaf zat. 09.00 uur): M Buth, Haamstede, tel. 2254.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 30