Kanttekeningen bij hulpverlenen PZC Zeeuwsch Genootschap aast op monumentepand W-Z-Vlaamse archieven dreigen verloren te gaan Internationale aanpak vuile rivieren nodig 1^1 Pomphouder in de grensstreek krijgt geen extra geld De Lelie weer gekapt Hz^ 3 Een uur kabaal om bij de stilte uit te komen "a provincie Inleiders op symposium Rode Kruis uiten kritiek op procedure bij calamiteiten Dow-topman Kerkchaert commissaris PZC-holding HTS/HL0 Voorlichtingsavond dinsdag 8 dec. bl-, VRIJDAG 4 DECEMBER 1992 van onze verslaggever MIDDELBURG - Bij een cala miteit in Nederland komen nog al eens veel te veel hulpverle ners opdraven. Dat kan er toe leiden dat ze elkaar in de weg lopen. Een goede hulporganisa tie bij een ramp moet in staat zijn hulpverleners terug te stu ren als er te veel zijn. Dat merk te dr M. J. van Duin, donderdag middag op tijdens een sympo sium van de kring Zeeland van het Nederlandse Rode Kruis. Van Duin is lid van het Crisis Onderzoek Team van de Rijks Universiteit Leiden en de Eras mus Universiteit Rotterdam. Hij gaf aan dat het Rode Kruis en de politie vaak veel zinvoller bezig kunnen zijn bij de opvang en nazorg die bij een ramp ho ren. De nasleep van de feitelijke ramp is vaak veel erger, iets wat vaak nog niet voldoende wordt erkend, bleek uit zijn betoog. Hij gaf verder aan dat ook nog wel het een en ander verbeterd kan worden aan de onderzoeken die na een ramp worden gehou den. Zo waarschuwde Van Duin tegen een belangenverstrenge ling. Als voorbeeld noemde hij de Rijksluchtvaart Dienst die de ramp in de Bijlmermeer onder zoekt, maar tevens nauw betrok ken is bij de veiligheid van de luchtvaart. Onafhankelijk on derzoek is het beste, liet hij we ten. Van Duin gaf verder aan dat vooral overheden zich niet te veel aan rampenplannen vast moeten klampen. Hij had het over een rampenplan-fixatie. Het plan wordt volgens hem te veel als doel gezien en te weinig als middel. Preventie krijgt bij voorbeeld alle aandacht, in te genstelling tot het proces van besluitvonning tijdens de cala miteit. De plaatsvervangend directeur -generaal Openbare Orde en Vei ligheid van het ministerie van Binnenlandse Zaken, mr G. N. Roes, vond dat Nederlanders zich te weinig realiseren dat rampen daadwerkelijk kunnen gebeuren. Volgens hem is voor veel mensen een calamiteit een gebeurtenis die vanuit de veilige televisiestoel gevolgd kan wor den. Ze zijn zich volgens hem on voldoende bewust van de drei ging van calamiteiten. Net als de kringcommissaris T. J. Balkenende-Sandee. liet hij een kritisch geluid horen ten aanzien van hulpverleningsor ganisaties die elkaar letterlijk en figuurlijk in de weg lopen. Naar de mening van Roes is er ook in Nederland sprake van competentiekwesties. terwijl het op handelen aan moet ko men. Mevrouw Balkenende wees in dat verband op de hulp verleningsorganisaties van de Verenige Naties, die elkaar vol gens haar in de weg zitten en bang zijn voor het prijsgeven van hun autonomie. De kring Zeeland van het Rode Kruis hield het symposium in het kader van het 125-jarig be staan van de hulpverleningsor ganisatie. Het thema was 'Cala miteit, grijs gebied tussen onge val en ramp'. van onze Haagse redactrice DEN HAAG - De pomphouders in Zeeuwsch-Vlaanderen (grensstreek) kunnen de com pensatie voor door hen geleden verliezen (vanwege de benzine prijsverhoging) wel vergeten. De PvdA heeft donderdag onder luid protest van mede-indiener WD het amendement dat deze compensatie regelde, weer inge trokken. PvdA'er Van der vaart zei dit te doen, omdat staatsse cretaris Van Amelsvoort van fi nanciën wapperde met een brief van de landsadvocaat. In die brief, die gisterenmiddag pas openbaar werd, waarschuwt de landsadvocaat voor het 'bevoor delen' van de pomphouders in de grensstreek. Dat zorgt vol gens hem voor grote juridische problemen, omdat pomphou ders elders in het land en in de grensstreek ongelijk worden be handeld. In het Nederlandse recht is daarvoor volgens de landsadvocaat geen plaats. Door, zoals PvdA, WD en D66 aanvankelijk wilden, pas na 60 dagen de accijns op de benzine te laten afdragen' zouden de pomphouders gemiddeld 15.000 gulden aan rente-opbrengsten krijgen. Dit zou ter compensatie zijn van de Nederlandse benzi neprijsverhoging. Die hogere prijs was de reden dat veel klan ten van de pomphouders in de grensstreek voortaan in Belgie - waar de benzine goedkoper is - gingen tanken. Van Amelsvoort maakte duide lijk dat het amendement van de drie partijen (PvdA, WD en D66) voor hem onaanvaardbaar was. „Niet alleen vanwege de ju ridische consequentie. Maar ook het gat dat dit voorstel slaat in de begroting (120 miljoen) is te groot." Na deze dreigende woorden trok de PvdA het voorstel weer in. Deze fractie nam - overigens net als D66 - genoegen met de belof te van de bewindsman dat hij sa men met de Tweede Kamer wil zoeken naar eem oplossing voor de pomphouders. „Ik weet al leen nog niet hoe", liet de be windsman weten. De WD bleef alleen over in een poging toch geld van de staats secretaris los te peuteren. Van Rey (VVD) noemde de houding 'van de PvdA 'schijnheilig'. „Dit is te gek voor woorden." van onze verslaggever SCHARENDIJKE - Na lang wachten is donderdagmiddag dan toch de kap geplaatst op molen De Lelie tussen Scharendijke en Eikerzee. Met een mobiele kraan werd het gevaarte omhoog ge hesen. Molenbouwer Herrewijnen uit Spijkenisse heeft hiertoe zelf het initiatief genomen. De onderaannemer die een deel van de res tauratie zou uitvoeren, laat het al een tijdje afweten. De kap was gereed, maar bleef naast de molen staan. Molenbouwer Herrewij- nen wil snel afspraken met de onderaannemer maken over de verdere werkzaamheden, want met de gemeente is afgesproken dat de restauratie uiterlijk 1 mei volgend jaar voltooid is. Leden moeten 2,5 ton ophoesten van onze verslaggever MIDDELBURG - Het Konink lijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen blijft azen op de aankoop van het Huis 's-Her- togenbosch, een monumentaal pand aan de Middelburgse Vlas- markt, waarin vroeger de Bank Hondius was gevestigd. Of de hartewens in vervulling gaat, is onder meer afhankelijk van de offervaardigheid van de leden. Slaagt het plan, dan zal het Ge nootschap al zijn activiteiten in het monumentenpand onder brengen. Zo kan een 'cultureel centrum' ontstaan, waar ook an- van onze verslaggever VLISSINGEN - Dow-topman W. J. Kerckhaert uit Terneuzen is benoemd in de raad van com missarissen van de PZC-Hol- ding bv te Vlissingen. Hij neemt de plaats in van drs M. C. Ver burg, die wegens het bereiken van de wettelijk gestelde leef tijdsgrens is afgetreden als commissaris. De heer Verburg bekleedde die functie sinds 1981. De heer Kerckhaert (59) was vice -voorzitter van de Raad van Be stuur van Dow Chemical Bene lux in Terneuzen. Als zodanig was hij verantwoordelijk voor al le financiële relaties met de overheid, semi-overheïd en nuts bedrijven in Belgie en Neder land. Hij is tevens vice-voorzit- ter van de Kamer van Koophan del in Zeeuwsch-Vlaanderen en lid van de Raad van Toezicht Ziekenhuisgroep Zeeuwsch- Vlaanderen. deren gebruik van kunnen ma ken, bijvoorbeeld voor vergade ringen, jubileumvieringen, re cepties en garden-fêtes. In het Huis bevindt zich een apparte ment dat als woning of kantoor kan worden verhuurd. Een aan- bouwgedeelte kan als winkel of kantoor worden geëxploiteerd. Maar de financiële haalbaarheid van het plan staat nog lang niet vast. Alvorens aan overheden en sponsors bijdragen te vragen, gaat het genootschapsbestuur in eigen kring te biecht. Het is de bedoeling dat de 1600 leden, en de 900 deelnemers aan werk groepen van het Genootschap, alvast een kwart miljoen gulden bijeen brengen. Het bestuur heeft daartoe een actie in gang gezet. De respons van de leden moet uitwijzen of het de moeite waard is met de plannen door te gaan. Voorzitter mr J. van Marion ziet de actie als een eerste vereiste. „Veel meer nog ben ik geïnteres seerd in de vraag of we de exploi tatie sluitend kunnen krijgen. Met aankoop zijn we er nog niet. We moeten het ook kunnen ex ploiteren. Het is een oud ge bouw. Dat betekent een om vangrijke onderhoudspost. Luchtkasteel Van Marion: „Op dit moment zie ik nog niet hoe we het financieel kunnen bolwerken." Hij heeft 'nog geen idee' van wat het alle maal gaat kosten. Eerst moeten de leden nu maar eens laten zien in hoeverre ze het project finan cieel willen steunen. „Tonen ze geen interesse, of vinden ze het te duur. dan houdt het op. We moeten geen luchtkasteel bou wen." Een speciale brochure wekt de leden op aan de geldinzame lingsactie mee te doen. De actie loopt vooruit op de viering van het het 225-jarig bestaan van het Genootschap in 1994. Van ieder lid wordt als jubileumgift een bijdrage gevraagd van 225 gul den. Minder mag ook, maar dan vanaf 19.30-21.00 uur. Hogeschool Zeeland I-disonwcg - 4382 NW Vlissingen Tel 01184-89242 dingt men niet mee naar enkele prijzen die aan de actie zijn ver bonden. Ook bestaat de moge lijkheid renteloos geld aan het Genootschap te lenen. De grote voorraad publikaties van het Genootschap, die nog op de plank ligt, wordt ook gezien als financieringsbron. Die voor raad (Zeeuwse Encyclopedieën, jaarboeken, en andere uitgaven) is een half miljoen gulden waard. Het bestuur gaat ervan uit dat een deel van de voorraad te gel de kan worden gemaakt. Leden worden aangespoord het druk werk aan te kopen. Daartoe zal binnenkort een catalogus wor den uitgegeven. Onder degenen die een jubi leumgift overmaken, worden vijftig series Genootschapspu- blikaties verloot, waaronder tien exemplaren van de Zeeuwse Encyclopedie, een driedelig boekwerk waarvan nogal wat exemplaren onverkocht zijn ge bleven. Op zaterdag 12 en zon dag 13 december houdt het Ge nootschap open huis in het mo numentenpand, telkens van 14 tot 16 uur. Muf Het huis 's-Hertogenbosch is vrijwel in onbruik geraakt. Hoe wel er een muffe geur hangt, houdt het Genootschap er sinds enige tijd al wel bijeenkomsten. Het bestuur benadrukt dat er al le reden is het pand voor Zee land te behouden en in luister te herstellen. Het is een 'uiterst be langrijk monument van klassi- cistische bouwkunst uit de ze ventiende eeuw'. Het interieur is vrijwel geheel in oorspronkelijke staat bewaard gebleven, com pleet met beschilderd plafond, dessus de porte, stucwerken en beeldhouwwerk. Leden die aan de geldinzame lingsactie deelnemen, kunnen als dank een exemplaar ver wachten van een (kunsthistori sche studie over het monument. Wie minstens 225 gulden bij draagt wordt met naam en toe naam achterin deze studie ver meld. Het Genootschap is nu al twintig jaar 'dakloos'. Dat is, door de groei van de activiteiten zo langzamerhand een 'ernstig probleem' geworden. Kan het Huis 's-Hertogenbosch in ge bruik worden genomen, dan keert het Genootschap, zo schrijft het bestuur, 'vanuit de diaspora terug naar een vast, centraal onderkomen' En het zal dan 'weer een gezicht naar binnen en naar buiten hebben'. De archieven van West-Zeeuwsch-Vlaanderen hebben erg te lijden gehad tijdens de bevrijding van Zuid-West-Nederland in 1944. Door bombardementen om de Duitsers te verjagen verbrand de veel materiaal of kwam, zoals hier in Oostburg, gewoon op straat te liggen. fotoreproduktie Camile Schelstraete van onze verslaggever OOSTBURG - De klepel van de noodklok is in beweging gezet. Een bijeenkomst in het gemeentehuis van Oostburg luidde woensdag het officiële begin in van een omvangrij ke operatie die de papieren historie van West-Zeeuwsch -Vlaanderen moet redden. Onder aanvoering van de on langs opgerichte Stichting Vrienden van Wcst-Zeeuws- Vlaamse Archieven proberen verschillende 'kopstukken' uit de samenleving (onder wie een aantal Eerste en Tweede Kamerleden, hoog leraren en historici) alsnog het nodige geld voor restau ratie van de oude gemeente archieven los te krijgen bij provincie, rijksoverheid en particulieren. Vooral in verband met de om vangrijke gebeurtenissen op maatschappelijk. econo misch, politiek en agrarisch gebied die het West-Zeeuws- Vlaamse verleden rijk is, moe ten de aangetaste archivalia koste wat het kost worden ge red, is de boodschap van de stichting. „De archieven gaan in een aantal gevallen terug tot ver in de Middeleeuwen. Dat kan zeker niet elke ge meente in Nederland zeggen. In potentie bevindt zich hier een internationaal historisch -cultureel centrum", beklem toonde de Zeeuwse rijksarchi varis drs E. van der Doe giste ren, „Ondanks het bijzondere historische verleden is de ge schiedschrijving van West- Zeeuwsch-Vlaanderen een achterlopende zaak. De oor zaak is even triest als simpel: de archieven zijn niet toegan kelijk en verkeren in zeer slechte staat." Agressieve inkt De reddingspoging richt zich in de eerste plaats op de pape rassen uit de gemeente Oost burg, en dan met name die uit de kern Nieuwvliet. Voor het project is in totaal zeker zes honderdduizend gulden no dig. De archivalia zijn aange tast door vocht, schimmel en hebben te lijden van agres sieve inktsoorten. Ook zijn er klimatologische aanpassin gen (a twee ton) noodzakelijk, om de archieven na de restau ratie in optimale conditie te kunnen houden. De verschil lende sprekers wezen er giste ren nog maar eens op: wordt niet snel actie ondernomen, dan vergaat het nog onbeken de papieren verleden van Nieuwvliet uiterlijk binnen drie jaar tot stof. Witte plek ken in de geschiedschrijving zijn dan het gevolg, verwoord de onderzoeker dr P. R. Pries ter van de landbouwuniversi teit in Wageningen zijn ver ontrusting. Priester begon twee jaar gele den met een onderzoek naai de landbouwgeschiedenis van de provincie. Zeeuwsch- Vlaanderen vormt op dat vlak een onmisbare schakel in het geheel. De regio was ooit één van de meest produktieve ge bieden van het Europese vasteland. De streek waar de aardappel in 1679 voor het eerst in Nederlandse bodem werd verbouwd, waar diverse innovaties plaatsvonden, kortom, waar de landbouw op een hoog niveau stond. Verwarrend Maar waarom dat zich alle maal zo had ontwikkeld, is tot op de dag van vandaag onbe kend. „Bovendien is de wei nige informatie over het ge bied nogal verwarrend. Aan de ene kant weten we dat er innoverende boeren zijn ge weest. Aan de andere kant lijkt het om een soort ontwik kelingsland te gaan. waar de bevolking crepeerde van de malaria en bij tijd en wijle vanwege hongersnood naar Amerika emigreerde. Hoe één en ander valt te rijmen, is al leen door archiefonderzoek op te lossen. Het archief van de huidige gemeente Oost burg kon in dit opzicht wel eens een echte schatkamer blijken te zijn. Zonder steun van buiten dreigt een uniek verleden voorgoed verloren te gaan", aldus Priester. De stichting gaat samen met het 26 kopstukken tellende comité van aanbeveling de boer op om het nodige bedrag op tafel te krijgen. Er is inmid dels een brief uitgegaan naar het ministerie van WVC, waarin een beroep wordt ge daan op een bijdrage uit het Deltaplan Cultuurbehoud. Verwacht wordt dat hierover in januari uitsluitsel komt. Gedeputeerde staten wezen in mei een subsidieverzoek van de gemeente Oostburg af, omdat zij het cultuur-histo risch belang van de betreffen de archieven niet belangrijk genoeg achten. van onze verslaggever DEN BOSCH - Bij vervuiling van rivieren spelen landsgren zen geen rol. Dat hoort ook zo te zijn bij het schoonmaken van die rivieren. Dus: een grens overschrijdende aanpak. De problemen niet apart per land oplossen, maar per stroomge bied van een rivier. Alleen dan is er kans de vervuiling binnen een redelijke termijn terug te dringen. Deze boodschap stond donderdag centraal tijdens het in Den Bosch gehouden sympo sium 'Water kent geen grenzen', op initiatief van de Raad van Europa opgezet door de provin ciale besturen van Limburg, Noord-Brabant en Zeeland. Van verschillende kanten werd erop aangedrongen om in navol ging van de Rijncommissie, ook voor Maas en Schelde overleg- en beheerscommissies te vor men. Dr H. L. F. Saeijs, directeur rijkswaterstaat Zeeland, onder streepte dat er behalve een ri viercommissie ook een rivier-ac tieplan moet komen. Hij herin nerde eraan dat de Tweede Ka mer al eind 1990 een motie aan nam, waarin wordt aangedron gen op het opstellen van interna tionaal gedragen actieplannen, zowel voor de Schelde als voor de Maas. Daaraan is tot nu toe geen uitvoering aan gegeven. Saeijs wees erop dat steeds dui delijker wordt dat de Nederlan ders op eigen houtje de water problemen niet kunnen oplos sen. „Geen wonder dat Neder land om zich heen gaat kijken en bij zijn buren op begrip en sa men werking. aandringt." De di recteur rijkswaterstaat was niet écht optimistisch. „Van de noodzaak tot grensoverschrij dende samenwerking staan de boekjes vol, maar in de praktijk komt daar nog maar weinig van terecht." In het door de meeste Europese staten ondertekenen van het 'Verdrag over de be scherming en het gebruik van grensoverschrijdende rivieren' (februari 1992), zag hij een voor zichtige eerste stap. Het gaat overigens niet alleen om het schoonmaken van rivie- 33 ren. betoogde dr Saeijs. Het ook noodzakelijk de door i mens geschonden natuurlij processen in ere te herstelle Voor de Westerschelde noem hij zijn idee van ontpoldering.r getijbeweging in een aan randpolders toelaten om komberging te vergroten, t stelde dat ook serieus moet w den nagedacht over de heri richting van andere delen van Schelde. Gedacht kan word aan het bovenstrooms ten dd brengen van gebieden waar sl n kan bezinken en het herstel vi nd de uiterwaarden. Saeijs zag d n als 'ecologische wederopboi ch van een ontluisterd riviersj nic teem.' De directeur rijkswaterste Zeeland constateerde bewegi Lo in het waterbeleid van Vlaam dig ren. „Men lijkt zich nu te bev ri' den in het stadium van besch. Mi ming van het milieu." Meer m de' het zuiden toe, in Wallonië, is fc zover nog niet. „Het is duidel dat in het Waalse beheersgebi van de Schelde het beleid a bevindt in het prille stadium de bewustwording dat er fundamenteel mis is." Saeijs f aan dat er in Frankrijk op papi voorwaarden voor een goed leid zijn uitgezet. „Maar Noord-Frankrijk zijn de gebn kers nog eisenstellend ten aa zien van het water en niet ome,.., keerd." Drs G. c. Oskam, voorzitter vï de samenwerkende Rijn- Maaswaterleidingbedrij ven, pleitte ervoor de riviercommi sies eigen financiële middelen geven, via de vorming van fon sen. Ir M. a. van Weel, directe waterstaat en milieu Noord-Bi ij bant, zag meer in één Europe fonds, waaruit onder gunstig voorwaarden geld kan word geleend voor de sanering van vuile oppervlaktewateren. Ir G. van Wijnbergen, voorziti van het zuiveringsschap Li: hurp was voorstander v burg, was voorstander grensoverschrijdende same werking door waterschapp via zogenaamde bekkencon té's. Onder meer daarom acht hij schaalvergroting van de u °t terschappen noodzaak. VLISSINGEN, VESTZAKTHEATER 'Memories van een sak', teksten van Don Duyris, vertolkt door Hans Da- gelet. Regie eveneens van Don DuyTis. door Willem Nijssen Waar 'Memories van een zak' eigenlijk over gaat is moeilijk te beschrijven. De titel wordt in ieder geval eer aange daan. Wat Hans Dagelet ons aanbiedt, zijn inderdaad herin neringsbeelden. De man die ze ons brengt, lijkt niet bepaald sympathiek, schijnt ook niet erg geslaagd in het leven. Bij vlagen maakt hij zelfs een dron ken indruk. Een zak dus? Nee, dat nou ook weer niet. Meteen aan het begin neemt het licht verloederde type niet di rect voor ons in. Vettig haar. slonzige kleren in een combina tie uit de Leger des Heils-contai- ner, een dom kroontje op het hoofd. Blufferig met iets te harde stem, denkt Hans Dagelet terug aan zijn eigen toneelcarrière, een beetje blasé, hij smijt zelfs met zijn Louis d'Or, verworven alweer in 1971. 'The show must go on' roepen hij en Freddy Mer- COC houdt integratiefeest in Middelburg MIDDELBURG - De afdeling Midden-Zeeland van de Vereni ging tot Integratie van Homo seksualiteit (COC) houdt zater dag 5 december een groot inte gratiefeest in Meccano, aan het Middelburgse Damplein. Het feest begint om 21 uur. De bezoekers worden vergast op discomuziek en een dansnum- mer. Hoewel alle activiteiten van het COC open staan voor zo wel hetero- als homoseksuelen, worden voor dit feest in het bij zonder heteroseksuelen uitge nodigd om kennis te maken met de 'homowereld'. In de rest van het land zijn de integratiefees ten een groot succes geworden. Het is de eerste keer dat in Zee land een dergelijk evenement wordt georganiseerd. L.N. Labruyère voorzitter REC GOES - De burgemeester van Brouwershaven, L. N. Labruyè re, is tot voorzitter benoemd van het regionaal educatief cen trum in Goes. Hij volgt E. J. Hoogendijk-van Duijn op. die tot voor kort burge meester van Kortgene was. cury samen, heel patserig. Ma dan nestelt hij zich op een ho geplaatste stoel, die er wel i ziet als een troon, maar een een biechtstoel is. Al groeit de sympathie. Sympathie met een figuur i,E steeds minder Hans Dagel wordt, en steeds meer algeme fl| geldigheid krijgt. Een figi 1(J voor wie de show al lang voor1. n is. Wat rest is een terugblik, oud speelgoed ën de betovert van toen, op eerste liefdes, op schaamte. Er groeit de sfeer v. blues. (Dat speelt hij ook, op zj» trompet). Begrijpelijke tekstflarden ene jj,' begrijpelijke wisselen elkaar r() De begrijpelijke zijn vervuld v weemoed of van wrok, de onl grijpelijk lijken soms droni manspraat, soms de allermo ste absurdistische poëzie. Bijna een uur lang blijft Dagelet op die stoel zitten, tisch is het echter niet, omdat le toonaarden, alle oogopslag! alle mimische poses in ho tempo door een verhaallijn he fladderen. Met uiterst beper middelen (een 'no-budget duktie' pocht de flyer) weet ontroeren, bijvoorbeeld met I stiften van zijn lippen. Zelf' ik dat nooit gedaan, en tochh ken ik het, dit oerbeeld van tiji lijkheid, van vergeefse zut naar uitstraling. Er is geen interview met de teur voor nodig om er van oï tuigd te raken, dat dit nau' lijks een autobiografie is. tekst is ook niet van eigen ha: maar van Don Duyns, die da mee een knap stuk heeft maakt, een sensibel misluk! gen-relaas. Het is een omnil grafie, een samenvatting wat het betekent man en m( mens en ook nog man te zijn. Er is geen sprake van zich plaatsen in een ander, zoals toneel wel gebruikelijk is. Hfl geen aanklacht tegen de sam leving of tegen de mach tij bers, zoals bij cabaret veel vO komt. Eigenlijk is alles wel kend, gesneden koek. oud z< de afgesproken keerzijde van begeerde medaille. Maar he® zo verschrikkelijk basaal. weg, zetduiveltje!) Wat voc ontroert, is dat iemand het K weer durft te zeggen, en voc hoe hij het durft te zeggen. Vf vormig. duidelijk en nog P tisch ook. Het is een uur kab om bij de stilte uit te komen, is bijna geen mooiere route. De geheel vernieuwde kap wordt op de romp van De Lelie geplaatst. Pieter Honhoff

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 10