topklasse vervanger eredivisie De Fouw: we hebben niets te verliezen Nederland wil EK in 2000 Veel Zeeuwen nog positief tegenover betaald voetbal sluiten over beleidsplan bestuur betaald voetbal uitgesteld tot eind januari Uitsluiting EC dreigt voor Spartak Moskou eerf <GPD) De eredivisie in £enjtaalde voetbal moet bin- j-ie jaar plaats hebben ge- eer? voor een Topklasse. Dat ,ijkielangrijkste aanbeveling beleidsplan 1993-1996, dat Betaald Voetbal KNVB gisteravond voor rou'emene ledenvergadering clul,s uitreikte. Het met ^belangstelling tegemoet eei,e werkstuk vermeldt in taalgebruik een scala erchtlijnen, voornemens en ha_etten', maar de plannen Dof(jiog amper in de steigers, aanaan dat ze concreet zijn. Topklasse - door sectie letter Martin van Rooijen ekkig 'Topliga' genoemd - iar is, moet een 'studie- issie' uitzoeken. Deze issie, bestaande uit de tters Jacques Ruts <PSV), \albers (FC Utrecht). Gas- lorre (FC Zwolle). Jan Vla- x (WV), Karei Jansen van ïtrale Spelers Raad (CSR) iner Hans Westerhof van sal op 16 januari haar be- .gen rapporteren tijdens aeciaal daarvoor belegde komst van clubs met het ar Betaald Voetbal. Negen later zal tijdens een bij- Ife algemene vergadering ideijiuitvorming worden over- houden met de top internationale voetbal is ubsis van Rooijen cum suis Hij jtief voor de instelling van binppkiasse. „Wij willen de eit en spanning in de com- met de instelling van een asse opvoeren," verklaart ondn goede regionale sprei- mii kor f(!)er geld voor "'eidsrechters Het bijdP (ANP) - De scheidsrech- argq het betaald voetbal gaan verdienen. Tot nu toe arbiter per wedstrijd Venlden. Jaap Bontebal, als belast met deze van een forse verho- deBedragen wilde hij niet de >n. heeft te maken I» hogere eisen die in de toe- oi) aan scheidsrechters zul- metorden gesteld. Zo zullen edri gedecentraliseerde trai- worden gehouden, waar- r nëkelijks moet worden deel- gujen. r he r de ;«djport op tv vei ate, ortprijsvragen chtP* 3 x f. 5,00. 'wamis ding van Topklasse-clubs, die voldoende waarborgen biedt wat betreft het financiële draag vlak en het toeschouwerspoten- tieel, is daarbij een vereiste. Kwalitatief Het sectiebestuur laat zich in het 64 pagina's bevattende con cept-beleidsplan niet uit over het aantal clubs waaruit de Top klasse moet bestaan. „Het liefst," vertelt Boels, in het sec tiebestuur belast met techni sche zaken, „hebben wij een Topklasse met zoveel mogelijk clubs. Maar of het er twaalf, zes tien of achttien worden, is niet zo interessant. Het gaat erom datje een kwalitatief zo interessant mogelijke competitie krijgt. Maar als je me op de man af vraagt of het waarschijnlijk is dat de Topklasse uit achttien clubs zal bestaan, dan zeg ik néé." De clubs in de Topklasse dienen onderling, zowel op het gebied van financiën en organisatie als op het punt van kwaliteit, geen al te grote verschillen te kennen. Van Rooijen wees de clubs die naangaande op de noodzaak tot fusie. Daarop is zelfs een 'pre mie' gezet. Fuserende clubs be houden gedurende een aantal ja ren het recht op tv-uitkeringen. „Ik denk dat er een race kan ont staan waarbij in veel regio's ge zegd wordt: wij willen aan die Topliga mee doen," liet Van Rooijen met weinig gevoel voor realiteit weten. Alsof MW er voor zou voelen samen te gaan met Fortuna Sittard, SC Hera cles met FC Twente, SC Heeren veen met SC Cambuur of Veen- dam met FC Groningen. Wat moet gebeuren met de clubs die niet tot de Topklasse worden toegelaten, is nog niet duidelijk. Ook de vraag of onder de Top klasse één, dan wel twee divisies en wellicht ook nog één of meer dere klassen van 'onafhankelij- ken' moet komen, staat nog open. Al is het sectiebestuur van mening dat de mogelijkheid van promotie en degradatie als on misbaar competitie-element moet worden behouden. Met dien verstande dat een promo verende club van een zodanig fi nancieel en economisch niveau moet zijn, dat het in de Topklas se kan worden opgenomen. Een nader op te stellen reglement zal daarbij als richtsnoer moeten gelden. Op korte termijn zijn de moge lijkheden om tot een aantrekke lijker competitieopzet te komen volgens het sectiebestuur be perkt. Niettemin kwam het Be stuur Betaald Voetbal met een aantal suggesties daartoe, zoals de instelling van play offs, een ander puntensysteem (bijvoor beeld het Engelse systeem met drie punten voor een overwin ning) en het opnieuw invoeren van periodekampioenschappen in de eredivisie. De mogelijkheid een nacompetitie te creëren met voor de winnaar een plaats in het UEFA-Cuptoernooi. ziet het bestuur als de meest wenselijke optie. Bij de UEFA is hiertoe in middels een schriftelijk verzoek ingediend. In het verlengde van het advies van de UEFA om het aantal clubs in de hoogste divisie terug te brengen tot maximaal zes tien. heeft het Bestuur Betaald Voetbal ook nog overwogen de eredivisie op korte termijn in te krimpen tot zestien clubs. Na ampele overwegingen werd be sloten daarvan af te zien. Boels: „Het te verwachten effect voor een betere en spannende compe titie was ons inziens te gering om een dergelijke ingrijpende maat regel te rechtvaardigen." Voorzitter Martin van Rooijen: „Wij willen de kwaliteit en spanning in de competitie met de instelling van een Topklasse opvoeren." fotoGPD ZEIST (ANP) - Het sectie-bestuur betaald voetbal van de KNVB zal zich definitief in de strijd werpen om de organisatie van de Euro pese titelstrijd in het jaar 2000 in handen te krijgen. Daarbij wordt serieus gedacht aan sa menwerking met België. Van Rooijen: „Het is zeker dat aan het EK in 1996 al door zestien landen wordt deelgeno men. Het gevolg daarvan is dat in 2000 twee landen voor de organisatie mogen tekenen, die dan ook beide automatisch zullen zijn ge plaatst. Dat maakt het voor ons zeer interes sant." De KNVB opteerde eerder voor de organisatie in 1996, maar legde het af tegen Engeland. Alleen op het punt van de verde ling van de tv-gelden voor vol gend seizoen kwam het sectiebe stuur gisteravond met een con creet voorstel. De 17 miljoen gul den die het Bestuur Betaald Voetbal dan van de NOS ont vangt moet in een 60-40 verhou ding worden verdeeld tussen de clubs in de ere- en eerste divisie. De verdeling binnen de divisies dient gelijk te zijn. Maar ook.het besluit hierover is doorgescho ven naar de bijzondere Alge mene Vergadering op 25 januari. Bij monde van Karei Jansen liet de Centrale Spelers Raad weten dat op grote onderdelen van het rapport het instemmingsrecht van de CSR van toepassing is. Jansen toonde zich verbolgen over het feit dat hij en WCS- voorzitter Theo van Seggelen het rapport pas gistermiddag mochten inzien. „Er is nog steeds onenigheid of het sectie bestuur de juiste procedure heeft toegepast". Een totaalin druk van het beleidsplan zei Jansen nog niet te kunnen ge ven. „Wij zullen het eerst gron dig moeten bestuderen". Zestien landen in eindronde EK-voetbal ISTANBUL (AFP) - De eindron de van het Europees kampioen schap voetbal in 1996 wordt ge speeld met zestien landen. De Europese Voetbal Unie nam die beslissing gisteren tijdens een congres in Istanbul (Tur). Het besluit betekent een ver dubbeling van het aantal deel nemers. Gastland Engeland en titelhouder Denemarken zijn rechtstreeks tot de eindronde toegelaten. De zestien landen worden verdeeld over vier groe pen. De nummers één en twee plaatsen zich voor de kwartfina les. waarna het toernooi volgens het eliminatie-systeem wordt uitgespeeld. De verdubbeling van het aantal deelnemende landen betekent een uitbreiding van het toernooi van twee naar drie weken. In to taal worden 31 wedstrijden in de nieuwe opzet gespeeld. Het ver lengde speelschema vereist nog eens vier stadions, met een capa citeit van tenminste 40.000 be zoekers. Eerder wees de Engelse bond (FA) zes geschikte accom modaties aan. Mi cof 3.00 EURO: Diverse takken 4.00 EURO: Eurogoals. 5.00 EURO: Historisch voet- 1.00 EURO: Diverse takken ort. 17.15 Did 2: Sport Heute. %.15 RTL Sport. ^*"$.00 BRT 1: Sport. 2.05 BRT 1: Sport A(2.30 Ned 3: Studio Sport Jour- rA^2.55 BRT 1: Sport, ksen cltdam. NK amateurs. Finales. ;n: Veder: Dias (Rotterdam) \^-l) van Mutu (Dui). Prestatie- voor Dias. Licht: Santana i zoidam) w.o.p (5-0) van Herts inifgein). Lichtwelter: Jacobus :ne rdami w.o.p (5-0) van Wil Zwe- i (Nieuwegein). Weiter: Jan- ^ndhoveni w.o.p (5-0) van Ver- leeli (Maastricht). Zwaarwelter: mdj (Arnhem) wint door knock de eerste ronde van Van Eg- (Rotterdami. Midden: Joval Tdam) walk over door bles- in Van den Heuvel (Eindho- 48: Eerste prijs: 2 winnaars, f 666.666.66: tweede prijs: 2 Hetrs, bruto f 31.314.90. derde winnaars, f. 546,10; vierde dfi599 winnaars, f. 16,70; vijfde -en EK landenteams vrouwen, fi- pBrittanniè - Nederland 2-1, Kiene 2-6 3-6, Durie - Muns- \an 7-6 6-4, Wood/Durie - |sp%Uns-Jagerman 6-3 6-2 tedlnglijst mannen per 30 no- :p Tc: 1. Courier (VSt) 3599, 2. Ed- heCwe) 3236, 3 Sampras (VSt) V Ivanisevic (Kro) 2718, 5. Bec- wJi) 2530.6 Chang (VSt) 2277, 7. (Tsj) 2174. 8. Lendl (VSt) 1985, issi (VSt) 1852, 10 Krajicek 1816, 11. Forget (Fra) 1717, 12 a (ZAf) 1679, 39. Haarhuis 832, merink 656. 78. Eltingh 485, ihapers 388, 139. Koevermans nB Wibier 162. 215 Nijssen 148, Ivids 66, 330. Groen 64. 'e£>en, wereldranglijst: 1 Seles 53.9 punten, 2 Graf (Dui) 252,1. Deitini (Arg) 192,6,4. Sanchez-Vi- mb5pa) 177,4,5 Navratilova (VSt) Huf- Mary Joe Fernandez (VSt) Capriati (VSt) 98,0, 8 Marti- aa) 96,8, 9. Maleeva-Fragniere '1,4, 10. Novotna (Tsj) 78,1, 34. 33,0, 44. Bollegraf 25,0. 91. 'W 12.9. ov^>ideo. Oefeninterland: Uru- Polen 0-1 (0-0). 84. Segor 0-1. t|\ouwers: 12.000. Trainer Colijnsplaatse Boys staat volgens aanvoerder aan basis succes van onze medewerker COLIJNSPLAAT - De ontwik kelingen in de vierde klasse van het zaterdagvoetbal zijn sensationeel. Nadat SKNWK de uitstekende competities tart moest bekopen met een te rugval heeft onverwacht een nieuwe outsider een geslaag de machtsgreep gedaan: Co lijnsplaatse Boys. De dorps club heeft inmiddels drie pun ten voorsprong op de titelfa- vorieten SSV '65 en Rillandia. Na een opmerkelijke serie van achttien punten uit de laatste tien duels is Colijnsplaatse Boys de trotse koploper. Een ongekende situatie voor 'Co- lijn', want niemand binnen de club had met deze prestatie re kening gehouden. De afgelopen twee seizoenen was de voetbalclub uit Colijns- plaat, dat amper 1.400 inwo ners telt. veroordeeld tot het spelen van degradatievoetbal. Volgens Wim de Fouw verdien de Colijnsplaatse Boys toen meer, omdat er voetballend meer in zat dan de lage klasse ring deed vermoeden, „maar van deze prestatie heb ik al leen maar van durven dro men", zegt de 29-jarige aan voerder van Colijnsplaatse Boys. „Toch reken ik ons tot de best voetballende ploegen in deze klas. Het gevaar zal van Rillan dia en SSV '65 komen. We spe len voor de winterstop nog te gen SSV. Als we die wedstrijd winnen, dan hebben we met SSV al een kloof van vijf pun ten geslagen. Dat is met nog negen wedstrijden te gaan be hoorlijk veel. Voor het overige ligt de strijd volledig open, maar hoe de afloop ook mag zijn: we hebben niets te verlie zen. We hebben nergens op ge rekend". meent de administra tief medewerker bij de ZLM in Goes. Juiste plaats. Colijnsplaatse Boys vaart wel bij de voetballers uit het dorp. Enkele spelers zijn er de laat ste jaren van buitenaf bijgeko men. „Marcel Verwei, Remco Krijger en Johnny Heijnsdijk zijn bij Colijnsplaatse Boys gaan spelen. Dit team speelt al enkele jaren met elkaar. Er is dus niet veel veranderd, maar de basis van het succes ligt ook in handen van onze trainer Kees Bastiaanse. Hij heeft de spelers op de juiste plaats ge zet", verzekert De Fouw. Wim de Fouw is opgegroeid bij Colijnsplaatse Boys. maar na een aantal jaren afdelingsvoet- bal wilde de middenvelder eens iets anders. „Colijnsplaat se Boys zat vijfjaar geleden op een dood spoor. Daarom wilde ik toch eens op een hoger ni veau proberen. Serooskerke had mij al drie keeenaderd. Dus heb ik toegehapt. Aeraf heb ik er geen spijt van gehad, want ik heb er best iets van op gestoken. Twee seizoenen heb ik voor Serooskerke gespeeld. Binnen de vereniging was er begrip voor mijn overgang. Ik ben tijdens die periode gewoon lid gebleven van de jeugdcom missie. Ik heb uiteindelijk toch besloten om terug te gaan naar Colijn, wantje voelt je één met deze club", vertelt hij. De terugeer van Wim de Fouw kwam Colijsplaatse Boys niet Wim de Fouw: „We hebben nergens op gerekend." slecht uit. want na achttien jaar afdelïngsvoetbal promo veerde de club naar de vierde klasse. En nu staat de club wel licht vóór een nieuw hoogte punt. Vooral voor De Fouw zou een promotie naar de derde klas schitterend zijn. want vanaf zijn zestiende jaar komt hij uit voor het eerste elftal. „Ik weet zeker, dat we in de derde klasse niet bang hoeven zijn. Het verschil tussen de derde en de vierde klasse is nihil. Ik ben ervan overtuigd, dat ook Co lijnsplaatse Boys daar zijn plaats zal vinden, maar laten we nuchter blijven. Eerst een periodetitel zien te pakken en dan kunnen we pas verder kij ken. want het voetbalspelletje blijft betrekkelijk." Topscorers Elftal van de Week: Anton Belfroid Middelburgi Peter Noordïjke (Kloetingei Jurriaan Maccow i Kloetingei Ron van Dam Middelburgi Richard Leijn: tGoesi Benlschap Knook i Kloetingei Jos Kaysei iHoek) Martin Versluis (Bevelanders) Robin Moreauw Harry Koster Serooskerkei Kloetingei Ronald Zuydwegt (Kloetingei Eerste klasse zaterdag: 1 Faustvan de Meer (Exc. Maassluis) 15.2 Hans Zwaan (Katwijk) 11. 3 Martin Steenvoorden (Quick Boys) 10. 4 Edwin Otte (Quick Boys) 9. 5 Fred Kanbier (Quick Boys) 8. 6 Bert Rie- mens (Serooskerke) 7. Tweede klasse zaterdag: 1 Jaap Kense (ASWH). 2 Arjo den Dekker (Kloetingei, Jean-Paul Martinot (SHO). beiden 9, 3 Koos Nouwen (ASWH), John van Leeuwen (SHO) beiden 8, 4 Leo van Buuren (ASWH), Sjaak Hoeke (Achilles Veen), Frans Vonk (Achilles Veen), Ronald Zuydwegt (Kloetingei, al len 7. Derde klasse zaterdag: 1 Jacob van den Berge (Bruse Boys) 12. 2 Wil fred Schipper (Oostkapelle) 9, 3 Roedi Weststrate Cs Heer Arends- kerke) 8. 4 Johan Visseren iZwa- luwe 7. Vierde klasse zaterdag: Paul Bom (SSV65i 13. 2 David Joppe (SPS) 7. 3 Wim de Fouw (Colijnsplaatse Boys). John Heijnsdijk iColijnspl Boys), Marcel Verwei iColijnspl Boysi. Rene de Nooijer (Dauwen- daelei. Marcel Astroh (Dauwen- daele). Ronald Bun (SSV'65). Ron Dagevos (Wmeldmgei allen 6. Eerst klasse zondag: 1 Nick Rutten (Gemert) 12. 2 Paul Schipper i Mid delburg), Stef Staps RKTW i. Ma- no Roks (Rood Wit), allen 7. Tweede klasse zondag: 1 Corné Dielen (TACBWBi, John van Kleef (VES'35) beiden 9. 2 Frank Goede- gebuure (Goes), Frans de Ley (Boei- meer). John Bakx (Steenbergen). John Akkermans (Dosko), Jaap Razenberg iTerheijden) allen 8. 3 Rinaldo Matthijsse (Roosendaal) 7 Derde klasse zondag: 1 Carlo Blorn- maert(HW'24i 13,2 Harm Rietjens <HVV'24) 10. 3 Gert-Jan Dierikx (Gastel) 7 Vierde klasse zondag: 1 Boudewijn van Craenenbroeck (Clingei 11. 2 Jacky Lambert (Koewachti. Wer ner Bisschop (Steen), beiden 9,3 Je roen Navarro (Steen). Arno Wau- ters (Vogelwaarde), beiden 7. Zeeuws topscorer Carlo Blommaert (HVV'24) moet voor de eerste keer in dit seizoen zijn leiderspositie delen met Paul Blom van SSV '65. 1 Carlo Blom maert (HW"24), Paul Bom (SSV'65). beiden 13. 2 Jacob van den Berge (Bruse Boys) 12. 3 Bou dewijn van Craenenbroeck (Clinge) 11,4 Harm Rietjens (HW24) 10. 5 Arjo den Dekker (Kloetingei, Wil fred Schipper (Oostkapelle), Jacky Lambert (Koewacht). Werner Bis schop (Steen) allen 9, 6 Frank Goe- fotoWllem Mieras Cijferwaardering Hoek (thuis tegen Vitesse Delft): Wim Verpoorte 5. Frank Hemelsoet 5, John Alleman 5. Leo Kayser 6. Jacky Scheele 5. Wim Zoetewey 6. Jos Kayser 8. Mart van de Guchte 6. Geert-Jan de Smet 6. Remco van Keeken 6, Antoin Thoen 5. Serooskerke (uit tegen Zwart Wït'28): Edward Jongepier 6, Rein- co Geschiere 6, Pieter den Hollan der 5. Kees-Pieter Geschiere 5, Re ne Geschiere 6, Marco Jonker 5. Jaap van de Velde 6, Harry Koster 8, John van der Have 6, Bert Rie- mens 6. Jaap Lobbezoo 5, Stefan Hillebrand linv i 7 Bevelanders (thuis tegen Altena): Hans Bouwens 6. André Tange 6. Leon de Bruine 6. Jacco Balkenen de 7. Jan Geene 6. Emest van de Weele 6. Kees de Haze 7. Ko Brand 6, Leo Versluis 7. Martin Versluis 7, Cherry Strating 7. Mark van Ley- den (inv.) 6. Kloetinge (uit tegen ASWH): Peter Noordijke 8, Rien de Brume 7, Jur riaan Maccow 8. Johnny Kole 7, Jan -Kees de Bruine 6. John Bentschap Knook 8. Peter Willemse 6, Jos van Bremen 7. Robin Moreauw 8. Ge rard Visser 7. Ronald Zuydwegt 8 Middelburg (thuis tegen UDI'19): Sam Telussa 6, Arold Back 7. Ron van Dam 7. Anton Belfroid 7. Gerrie Eikenhout 7. Johan Molenaar 7, Geert Bouwman 6. Piet Baan 6, Daan Eikenhout 6, Jan de Rijke 6, Paul Schipper 6, Goes (uit tegen Boeimeer): Ronald Kole 7. Wim Sabander 6, Leen Kos ter 7, Richard Leijnse 7, Marcel Ko le 7, Carlos de Jonge 7, Ron Krijger 6, John Vette 7. Hugo Crucq 6. Pearl Doesburg 5. Frank Goedegebuure Onderzoekers niet optimistisch van onze verslaggever OOST-SOUBURG - Een verras send groot aantal Zeeuwen staat nog altijd positief tegen over profvoetbal in deze pro vincie. Niet minder dan vier op de tien volwassen Zeeuwen (39 procent) vinden profvoetbal in Zeeland nodig als recreatieve voorziening. Dat blijkt uit een onderzoek van P T Bedrijfs adviseurs uit Heinkenszand in opdracht van Omroep Zeeland. In werkelijkheid zijn de cijfers zelfs nog wat gunstiger, want van de belangrijkste doelgroep van het betaalde voetbal (de 20- tot en met 40-jarigen) sprak zelfs vijftig procent zich uit voor de noodzaak van profvoetbal in Zeeland. In totaal deden 299 Zeeuwen mee aan de telefonische en- quete, die eind oktober en begin november werd gehouden. De enquete is niet representatief voor alle Zeeuwen: slechts acht procent van de ondervraagden was jonger dan twintig jaar. On derzoeker Anton Bil tekent daarbij aan, dat „de jongste on dervraagde 15 jaar was en dat de meesten van deze groep dichter bij de 20 jaar oud waren". Zestig procent van de onder vraagden waren mannen en der halve veertig procent vrouwen. Opmerkelijk was wel dat bij de vrouwen een vrijwel even groot percentage zich uitsprak vóór betaald voetbal als bij de man nen. Meer dan de helft van de on dervraagden (55 procent) was in het algemeen geïnteresseerd in voetbal. De onderzoekers Ton Hulstijn en Anton Bil zijn ondanks deze positieve cijfers toch niet en thousiast geworden over de waardering in Zeeland voor het profvoetbal. Zij bezien het van de andere kant: „Bijna tweeder de van de volwassen Zeeuwse bevolking (57 procent) ziet niets in betaald voetbal in Zeeland". Daaruit concluderen zij dat prof voetbal in Zeeland nauwelijks op een brede maatschappelijke steun kan rekenen. Hulstijn tekent daar nog bij aan: „In het algemeen reageerden de mensen ook wat lauw. Er was hier en daar een zekere mate van desinteresse te bespeuren". Toch was 58 procent van de in totaal 513 benaderde Zeeuwen bereid mee te werken aan het on derzoek. Hulstijn en Bil vinden dat een redelijk hoog percentage voor een telefonische enquete. Iedere ondervraagde, die posi tief reageerde op de vraag of profvoetbal in Zeeland nodig is. blijkt overigens geen potentiële bezoeker van wedstrijden in het betaald voetbal. Ongeveer drie procent geeft aan ook werkelijk wedstrijden van een profclub in Zeeland te bezoeken. In relatie daarmee staat dat een ruime meerderheid van de volwassen Zeeuwse bevolking (79 procent) de afwezigheid van een profclub niet als een gemis ervaart. Van deze meerderheid zien velen een profclub alleen maar als een aar dige bijkomstigheid. In dit ver band is het wel opmerkelijk dat 43 procent van de ondervraag den vindt dat de provincie een profclub best mag subsidiëren. De tegenstanders van betaald voetbal bevinden zich vooral in Noord-Zeeland (Schouwen-Dui- veland en Tholen): 72 procent van de ondervraagden in die ge bieden zien niets in betaald voetbal als recreatieve voorzie ning. Veel onduidelijkheid is er bij de Zeeuwen over de werk groep. die nog altijd pogingen in het werk stelt om profvoetbal in Zeeland weer van de grond te krijgen. Van de ondervraagden had 43 procent weinig vertrou wen in deze werkgroep. Nie mand van de werkgroep wilde reageren op deze enquete. De meeste ondervraagden (38 procent) zien Goes als de beste plaats van vestiging voor een Zeeuwse profclub, gevolgd door Middelburg (34 procent). Vlissin- gen (25 procent) en Terneuzen (6 procent). Stoitsjkov uit Bulgaarse selectie SOFIA (Reuter) - Hristo Stoitsjkov is verwij derd uit de selectie van Bulgarije voor de WK kwalificatiewedstrijd tegen Israël, woensdag. Bondscoach Dimitar Pe- nev heeft hem ge schrapt, omdat de spits het trainingskamp van de ploeg verliet voor de wedstrijd van zijn club Barcelona tegen ISspa- nol. De aanvaller, die zondag tegen de stadgenoot het openingsdoelpunt maakte, zei na de zege van 5-0 dat hij onmiddel lijk zou terugvliegen naar Sofia om zich weer bij de andere internatio nals te voegen. Voor Pe- nev hoeft hij dus niet meer te komen. Om de zelfde reden liet Penev ook verdediger Ivanov van Real Betis buiten de selectie Bulgarije heeft twee punten achter stand op Zweden, waar van in Stockholm werd verloren. FRANKFURT (SID/ANP) - Fe.ve- noord hoort waarschijnlijk eind deze week van de UEFA of Spartak Moskou de tegenstan der blijft in de kwartfinale van het Europese toernooi voor be kerwinnaars. Voor de Russi sche club dreigt uitsluiting we gens een vermeende overtre ding van het spelersreglement in de eerste en tweede ronde. In de vier voorgaande wedstrij den tegen Avenir Beggen (0-0 en 5-1) en Liverpool (2-0 en 4-2) speelde bij Spartak Michail Roe- sajev mee. De 28-jarige aanvaller blijkt echter niet over een inter nationale speelvergunning te beschikken. Zijn voormalige club Oldenburg, uit de tweede Bundesliga, heeft de zaak on langs onder de aandacht van de UEFA gebracht. Roesajev kwam het vorige sei zoen voor de Duitse club uit. Vol gens een woordvoerder van Ol denburg heeft de Russische voetbalbond nooit om vrijgave van Roesajev gevraagd De club leiding weigert voorlopig ook goedkeuring aan de overgang te verlenen, aangezien Spartak de verlangde transfersom nog niet heeft betaald. Indien Spartak schuldig wordt bevonden, worden de vier Euro pese wedstrijden omgezet in een reglementaire nederlaag van 0- 3. Avenir Beggen en Liverpool zouden in dat geval in één of twee beslissingsduels moeten strijden om de opengevallen plaats in de kwartfinale, die in maart 1993 wordt afgewerkt. De Engelse eerste-divisieclub Peterborough moet het duel uit de eerste ronde van de FA Cup overspelen. De tuchtcommissie van de Engelse bond nam die maatregel omdat tijdens de met 9-1 gewonnen wedstrijd tegen Kingstonian de doelman van de tegenpartij door een munt werd getroffen en het veld moest ver laten. Het incident gebeurde bij de stand van 3-0. Doelman Blake van Kingstonian kreeg een munt tegen het hoofd en verliet duizelig het terrein. In de cata comben van het stadion viel hij door een glazen deur en liep daarbij snijwonden aan een hand op. Supportersrellen in Ponta Pora hebben het leven gekost aan een Braziliaanse voetballer. De Bra- zibaanse televisie meldde giste ren, dat de 31-jarige Eduardo door een steen aan het hoofd werd geraakt en op weg naar het ziekenhuis overleed. De rellen braken uit, nadat de scheidsrechter twee spelers van het veld had gestuurd. De sup porters bestormden daarna het veld en sloegen in op de spelers. Ook werd er met stenen gegooid. Een daarvan trof Eduardo dode lijk. Handbalsters kansloos voor plaats op WK KAUNAS (ANP) - Bondscoach Ton van Linder beleeft drama tische dagen in Kaunus. waar het nationale vrouwenteam kwalificatie voor het wereld kampioenschap handbal wilde afdwingen. Oranje verloor maandag ook het derde groeps- duel, van Spanje met 11-17, waardoor het uitgangspunt een utopie blijft. Vooraf verklaarde Van Linder voor de winst te gaan in Litou wen. Een plaats bij de laatste vier hield kwalificatie voor de wereldtitelstrijd in. Drie neder lagen zijn echter de harde reali teit. Zweden, Hongarije en Spanje waren een klasse beter Tegen Spanje werkte Oranje een slecht duel af. Aanvallend klop te er weinig, individuele creativi teit schoot tekort. De zeer offen sieve dekking van de Spaanse ploeg leverde Nederland onover komelijke problemen op. Keep- ster Laura Robben voorkwam dat de achterstand bij rust niet groter was dan vijf treffers (5-10). Tien treffers was een betere af spiegeling van het verschil in kwaliteit geweest. Kaunas. Kwalificatie WK handbal, vrouwen, derde speeldag Groep A: Tsjechoslowakije - Italië 35-14, Litou wen - Bulgarije 21-18. Frankrijk - Ja pan 19-18 stand: 1 Tsjeclioslowakije 3-6,2. Litouwen 3-6,3 Bulgarije 3-2,4. Japan 3-2, 5 Frankrijk 3-2. 6 Italië 3- 0 Groep B: Spanje - Nederland 17-11 (10-5). Scores Nederland: Boriceanu 6. De Kok 2, Kleintjens 1Kerssens 1 Mouton 1. Hongarije - Noord-Korea 27-22 Zweden vrij. Stand: l Zweden 2-4, 2. Hongarije 2-4, 3 Spanje 3-4. Noord-Korea 2-0, 5. Nederland ",-(>.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 21