Carin Goetheer een klasse apart )e ontdekkingsreis van Dennis Voshart eden van IJsclub De oei breken records Rudi de Smit weer favoriet schaaktitel Voetballers stoppen na meningsverschil met hun trainers pkomende motorcross-ster levert opvallende prestaties aalvoetbalteam Oranje tgeschakeld op WK t-speler van Swift uit Middelburg op zoek naar zijn grenzen UDORP - De 15-jarige Ka- Goetheer uit Lewedorp is opmerkelijke verschijning Zeeuwse sportwereld. On- ts haar jeugd en haar vrou- jke uitstraling kan zij als volwassen man overweg zware crossmotoren. De o-scholiere levert de laat- tijd in de recreantenwed- den weer opvallende pres- ■s. Zelfs als een race naar de Gentlemencross' luis- rijdt zij in de voorste linie en weet zij er een 'ladies- s' van te maken, eed zij half november bij de tlemencross in het Belgi- Caulille niet alleen alle nemende dames op enkele len achterstand, maar ook igde ze op een uitstekende le plaats in het algemeen sement. Ze reed zo sterk dat lelgische organisatoren twij- :n aan haar amateurstatus. hts door het ingrijpen van wedstrijdsponsor kon de dige Zeeuwse haar prijzen in angst nemen. eerste manche had ik zó kelijk gewonnen, dat ik na ip naar de jury-bus moest vertelt Karin Goe- 1GKONG (ANP) - De zaal- ballers zijn uitgeschakeld e wereldtitelstrijd. Oranje oor woensdag in Hongkong iloos met 1-6 van Brazilië, de nederlaag miste Neder- de halve finales, weede plaats in groep A ging de Verenigde Staten, dat intinië bedwong met 6-3. In alve eindstrijd wordt Iran de nstander van de Amerika- In de andere wedstrijd tref- Irazilië en Spanje elkaar, irland had woensdag voor volle hal (4500 toeschou- geen schijn van kans tegen razilianen. Halverwege leid de Zuidamerikanen al met 3 ior treffers van Jorginho, Fi- o en Ortiz. Drie minuten het einde redde Runder- p de eer voor Oranje. Tobias n Rogerian haalden na de e doeltreffend uit voor Bra- onze verslaggever Rensen theer, die door het doortastende optreden van de sponsor toch haar prijs in ontvangst mocht nemen. „De sponsor zei 'als dat meisje haar prijs niet krijgt, trek ik me terug'." Het is niet de eer ste keer dat de motorcross-ster, die meedoet in de 125cc-klasse, de andere deelneemsters zo makkelijk verslaat. „Met de da mes hoef ik niet echt in de slag. daarom ga ik met de mannen in de slag. Alleen als er een paar da mes met licenties mee doen, kan ik daar aardig mee knokken." Eén week voor de Belgische wedstrijd reed Karin Goetheer mee aan een motorcross op het Lombok-circuit in Cuijk. „Aan die wedstrijd heb ik vanaf 1988 ieder jaar meegedaan. Ik ben twee keer tweede geworden en twee keer eerste", blikt de Lewe dorpse terug. Ook in Cuijk reed de jonge cross-ster de overige deelneemsters op enkele ronden achterstand. Sterker nog, in de tweede manche liet Goetheer al le deelneemsters tot in de eerste bocht rijden, voordat ze zelf ver trok „Omdat ik de eerste manche zo makkelijk had gewonnen, zei mijn vader dat ik achter het star thek moest blijven staan en pas moest gaan rijden als iedereen al een stuk weg was. Hoewel Goe theer hierdoor een groot stuk van het parcours alleen af moest leggen, eindigde ze weer als eer ste. En zelfs na de vertraagde start lukte het haar enkele da mes op één of meer ronden ach terstand te rijden. Licentie Waarschijnlijk gaat Goetheer in het volgende seizoen met een li centie van de Koninklijke Ne derlandse Motor Vereniging (KNMV) rijden. Dat houdt onder meer in dat ze aan veel meer wedstrijden kan ten zal) deelne men en: „dan rij ik tegen jongens van mijn eigen leeftijd." Daar naast wordt het mogelijk om aan het Nederlands jeugdkam pioenschap 125cc (van 14 tot en met 16 jaar) mee te doen. De Lewedorpse is al vanaf haar vijfde met de motorsport bezig. Enkele weken na haar verjaar dag kreeg ze een 50cc motortje. Twee jaar later nam ze voor het eerst deel aan een wedstrijd. „Ik ben het zo leuk gaan vinden, dat ik het nu nog steeds doe", zegt Karin Goetheer die lid is van de Vlissingse motorsportvereni ging De Uitlaat. Sinds ze aan wedstrijden deelneemt is ze één keer Zeeuws kampioene gewor den en heeft ze een aantal keren de clubkampioenschappen op haar naam geschreven. Het afgelopen jaar heeft Goe theer aan alle Zeeuwse wedstrij den meegedaan. Bij de „dames- crossjes" eindigde ze iedere keer bij de eerste drie. Bij de recrean tenwedstrijden waaraan ze mee heeft gedaan, finishte ze meestal in de top zes. „Ik ben het afgelo pen jaar heel veel vooruit ge gaan en het lijkt wel alsof de an dere dames niets vooruit zijn ge gaan. Het gaat steeds beter", vertelt Goetheer. Hardlopen Ondanks de goede resultaten traint de Lewedorpse niet echt veel. „Op woensdag ga ik na vijf uur een paar uur crossen. Verder moet ik doordeweeks nog hard lopen. maar dat schiet er wel eens bij in", zegt Karin Goe theer. „Als ik met een licentie ga rijden wil ik wel vaker gaan hardlopen." Het hardlopen is be doeld om de conditie op peil te houden, daarnaast doet ze nog aan krachttraining. Goetheer vindt het jammer dat er geen aparte damesklasse is: „Ik zou het best interessant vin den. maar zoiets bestaat hele maal niet. Ik rij nu altijd tussen jongens." Dat er geen aparte klasse voor de dames'is komt waarschijnlijk doordat er in ver houding maar heel weinig vrou welijke cross-sters zijn. „Er zijn er niet zoveel die echt durven te crossen", zegt Goetheer. Daar om meet ze zich noodgedwon gen met jongens, maar: „Dat wordt me niet altijd in dank af genomen." Een deel van die jon gens eindigt namelijk achter haar... Coach Groenewoud was amper teleurgesteld. „De jongens wa ren vermoeid. De accu was leeg." Bovendien miste hij drie belang rijke spelers. Doelman Wentzel (lies). Lettinck (rib) en Rijsdijk (teen) bleven geblesseerd aan de kant. „Brazilië was veel te sterk voor ons.", aldus Groenewoud. Hongkong. WK, tweede ronde. Groep A: Nederland - Brazilië 1-6 (0- 3). 3. Jorginhoé-1,13. Fininho 0-2,16. Ortiz 0-3. 26. Tobias 0-4. 27. Tobias 0- 5,37. Runderkamp 1-5,38. Rogerian 1 -6. Scheidsrechter: Valente (Por). Toeschouwers: 4500. Gele kaart: Traets, Duyzings (Ned). Verenigde Staten - Argentinië 6-3 (2-2). Eindstand: Brazilië 3 2 1 0 5 13- 4 Ver.Staten 3 1 2 0 4 11- 8 Nederland 3 1113 8-10 Argentinië 3 0 0 3 0 5-15 Groep B: Iran - België 4-2, Spanje - Polen 7-3. Eindstand: Iran 3-6, Span je 3-4, België 3-2, Polen 3-0. Indeling halve finales: Spanje - Bra zilië, Iran - Verenigde Staten. onze verslaggever ard Thannhauser LSUM - Zaterdag maakte lis Voshart eindelijk ken- let de hoofdklasse. De korf- ir, die Swift een half jaar den verruilde voor een ont- ingsreis bij het ambitieuze D in Heelsum, zag daarmee zijn grootste sportieve wens be loond. De gretigheid, wils kracht en onverzettelijkheid, die de uit Zeeland afkomstige speler bezit, leverden hem een basisplaats op in het achttal van coach Piet Arends. Een stek, die hij niet meer wenst af te staan. „Hier was het allemaal om te doen", blikt Voshart terug DELBURG - Jeugdleden IJsclub De Poel hebben hun oonlijke records verbete- sultaten: junioren A: Jacco Lu- Kapelle, 500m 47.49, 1500m 6, Comé Lepoeter, Wemeldin- 10m 49.35, 1500m 2.39.49; junio- Martin de Kok, Lewedorp, 53.98, 1500m 2.54.47, Angelique ue, Nisse, 500m 66.39, 1500m 1; junior C: Leon Hazevoet, laartsdijk. 500m 61.18, 1000m 9. le resultaten van gisteren ge en wedstrijden in Den Haag 500 en 1500 meter: Ferdy Wisse n 2.15.3. Iman Koeman 44.8 en Martin Boogaard 43.7 en zeil hebben gisteren enkele le an de Poel aan een wedstrijd 500 en 1500 meter meegedaan. De resultaten: Leon van de Wielen 41.50 en 2.12.3. Jaap Nieuwenhuize 44.90 en 2.19 4 Henk van der Weyden 45.7 en 2.26.9. Addy de Vos 47 5 en 2.31.5. De derde wedstrijd van de regionale marathoncompetitie is in de A-cate gorie gewonnen door Piet van der Geest uit Zoeterwoude. In de eind sprint van het peloton behaalde Fer dy Wisse (Vrouwenpolder) van IJs club de Poel de tiende plaats. In de B-categorie reikte Marcel de Looff uit Goes tot een derde plaats. Deze wedstrijd over 30 ronden werd gewonnen door Erik Kuiper uit Leiderdorp. De winnaar bij de veteranen werd opnieuw Jan Rodewijk. Frans van de Berge uit Krabbendijke behaalde een tiende plaats. ennis nncsburg. ATP Masters dubbel- 1.75 miljoen gulden. Hewitt- Uan-groep: Fitzgerald/Jarryd Zwe/4i - Nijssen/Suk (Ned/Tsj/5) utosport r (Eng). RAC-Rally. Eind- 1 Sainz/Moya (Spa) Toyota 5 23.06, 2. Vatanen/Berglund Iwe) Subaru Legacy 5.25.22, 3. Itunen/Piironen (Fin) Lancia 5.25.51, 4. Alen/Kivimaki (Firn Celica 5.26.35, 5. Biasion/Si- 'Itai Ford Sierra 5.26.47. "and WK: 1. en wereldkam- Sainz 144 punten. 2 Kankku- 34,3. Auriol iFra) Lancia 121. 4 "7,5. Alen 50. Pndbal (Itm, Haarlemse Handbalweek, eerste dag: Nederland - Tnrijk 19-25 (9-17). Scheidsrech ters: Zinger/Boker (Isri. Toeschou wers: 250. Doelpuntenmakers Neder land. Hagreize 7, Van Olphen 3, Nij- dam, Jacobs. Portengen 2. Schuurs, Veerman, Groener 1. Oostenrijk: Dittert 7, Ascherbauer 6, Mahne. Ca- ras 5, Kaschutz, Beilschmied 1Straf- worpen Nederland" 5. Oostenrijk 4. Straftninuten Nederland: 4, Oosten rijk 10. Noorwegen - Japan 26-18 (14-9). Scheidsrechters: Duindam/Helle man (Ned). Toeschouwers: 150. Doel puntenmakers Noorwegen: Ha vang, Gjekstad, Sando, Muffetangen 4, Er- land, Kjendalen, Haugstvedt, Da land 2, Lundeberg, Betten 1 Japan Nakayama 8. Sueoka 4. Uozumi 2, Hayashi, Tanaka. Watanabe, Gennai 1. Strafminuten Noorwegen: 8, Japan 4. Strafworpen Noorwegen 5. Japan Duitse midweeklotto: Trekking A: 1 - 6 - 9 -14 - 29 - 44 Reser vegetal: 21. Trekking B: 4 - 10 - 16 - 22 - 32 - 47. Reservegetal: 19. Spel'77 368 0790 op zijn eerste maanden in Gel derse dienst. Dennis Voshart heeft geen se conde spijt van zijn rigoureuze sprong in het duister. Hij verliet immers huis en haard en rijdt nog regelmatig naar Zeeland, waar zijn vriendin Heieen van Zaltbommel achterbleef. „Ik probeer woonruimte te vinden in Heelsum en Heieen is op zoek naar werk in deze regio. Zodra ze dat vindt, zullen we ons hier ves tigen." Caravan „Ik woon nu in Dinxperlo, vlak bij de Duitse grens, bij mijn oma. Da's toch zo'n tachtig kilometer van Heelsum. maar het is op dit moment de beste oplossing. In het begin zat ik in Oosterbeek, maar daar kon ik niet blijven. Vervolgens betrok ik een cara van in Hoenderloo op de Veluwe. Een maand geleden was ik de enige overgebleven gast op die camping, 's Avonds had ik altijd wel wat te doen, maar overdag was ik helemaal op mezelf aan gewezen. Vroeg ik me wel eens af: waar ben ik eigenlijk mee bezig Ik had daar kunnen blij ven, maar na zes weken werd het me te koud in de caravan. Ik was dan ook dolblij, dat mijn oma me de kans bood om tijdelijk naar Dinxperlo te komen. Ik weet wel: ideaal is het niet, maar daarin komt straks wel verande ring." Dennis Voshart hoopt met DKOD dit seizoen bij de top-vier in de hoofdklasse te eindigen. De eerste competitiewedstrijd bij DOS '46 in Nijeveen ging zater dag verloren, hetgeen nauwe lijks verrassend genoemd mag worden. Voshart weet tegen wel ke ploegen DKOD moet 'sco ren'. „Er zijn drie teams, die we moeten kunnen hebben: Drach ten, SCO en Allen Weerbaar. Daarnaast leeft bij ons de over tuiging, dat we tegen de andere ploegen een kans hebben voor een stunt te zorgen. We mikken op een vierde plaats, maar ik weet dat er toch teleurstelling zal zijn als we niet voor die derde stek kunnen meedoen. Dat is ty pisch DKOD, waar altijd het hoogste wordt nagestreefd." Minder dominant De weg naar de top van het Ne derlandse korfbal is allesbehal ve een geëffend pad. Dermis Vos hart veroverde weliswaar snel een basisplaats, maar zijn rol is minder dominant, dan bij Swift. De gangmaker en vooral verde digend sterke korfballer is in Heelsum, dat onder de rook ligt van Wageningen, één van de ve len. Niet meer, niet minder. „Bij Swift kreeg je de kansen om je individuele kwaliteiten er in de wedstrijd volop uit te gooien. Bij DKOD is dat niet het geval. Je maakt deel uit van het collec tief. Je staat in dienst van het ploegbelang. Het gaat niet om dat je veel scoort, maar dat de ploeg scoort. Wie de treffers voor zijn rekening neemt, is bijzaak." Handhaven Dennis Voshart heeft zich ge schikt in zijn nieuwe rol. „Mijn eerste doel was een plaats in het veldteam en dat is gelukt. Ver volgens wilde ik ook in de zaal een basisplaats. Die werd mij een week voor het begin van de competitie toegezegd. Nu moet ik proberen om me te handha ven." Zonder Swift tekort te willen doen, stelt Dennis Voshart dat hij nu pas het gevoel heeft „bezig te zijn met topsport. Bij Swift heb ik in twee jaar tijd best veel geleerd. Was ik daar gebleven, dan had ik me nog wel ontwik keld, maar in een minder hoog tempo dan nu het geval is. Ik kan merken, dat ik nu op het hoogste niveau met mijn sport bezig ben. De selectie is beter, de trainer is beter." „Een trainer is heel belangrijk. Vooral als hij bijna alles weet Kampioen deelt kritiek niet Over enkele weken rijdt Karin Goetheer de laatste wedstrijd voor de winter: de Oliebollen cross in het Brabantse Reek. Vo rig jaar heeft ze ook aan deze wedstrijd deelgenomen. „Er de den toen maar drie meisjes mee, van wie ik de snelste was. In het algemeen klassement eindigde ik als vijftiende. Ik wil nu toch wel proberen om dit te verbete ren." Goetheer heeft ook ambities in de richting van de motorsport. Na de MAVO, waar ze als het goed is dit jaar voor slaagt, wil ze naar de HAVO en daarna wil ze fysiotherapie gaan aoen. Als ze daar tenslotte mee klaar is, wil ze met die fysiotherapie de mo torsport in. Zich professioneel met de sport bezig houden, wordt volgens haar zeer moei lijk. „Als er een damesklasse zou zijn zou ik het wel willen, maar aangezien die er helemaal niet is, zou ik op moeten boksen te gen crossers als Dave Strij- bos...". van onze verslaggever VLISSINGEN - Rudi de Smit van de schaakclub Vlissingen schreef vorig seizoen voor de eerste keer het Zeeuwse kam pioenschap schaken op zijn naam. Nu staat de 29-jarige schaker na twee ronden op een gedeelde eerste plaats. Zater dag, als de derde ronde van de persoonlijke kampioenschap pen in Oostburg wordt ge speeld, treft De Smit één van de andere koplopers, Jo Thole- naar. De regerend kampioen versloeg in de eerste ronde Hans Aan- geenbrug. „Dat was een zware partij. Het ging een beetje gelijk op. maar ik kwam in tijdnood", blikt De Smit terug. „Aangeen- brug, die over meer tijd beschik te, ging ook snel spelen en maak te daardoor een fout. Hij had zijn tijd optimaal moeten benutten en goede zetten moeten beden ken." De tweede ronde speelde De Smit een „fantastische" par tij tegen Albert Riemens, van wie hij nog nooit had gewonnen en die hij nu wel versloeg. Bedenktijd Na de winst van De Smit trok Riemens zich terug uit de strijd om de Zeeuwse schaaktitel, om dat hij het niet eens zou zijn met de structuur van de persoonlijke kampioenschappen. „Dat slaat natuurlijk nergens op", vindt de in Zoetermeer woonachtige De Smit. „Je krijgt bericht, waarna je een maand bedenktijd hebt om je op te geven. Je weet hoe het toernooi in elkaar zit. Als je je hebt opgegeven moet je niet zeuren, als je mee doet. doe je mee." De Smit vindt het aannemelij ker dat Riemens. die speelt voor Het Witte Paard uit Sas van Gent, zich heeft teruggetrokken omdat hij van hem, de huidige kampioen, verloren had: „Als hij had gewonnen denk ik dat hij nu nog mee zou doen." De Smit hoopt dat er maatregelen tegen Riemens worden genomen, zo dat deze terugtrekking geen ver volg zal krijgen bij andere spe lers. Kritiek Toch kan De Smit zich gedeelte lijk vinden in de kritiek van Rie mens op de structuur van het kampioenschap, al is het voor hem geen reden om niet aan het toernooi mee te doen. „Ik ben zelf ook niet voor negen ronden en zie er liever zeven", zegt de schaker. De periode waarover de ronden zijn uitgespreid vindt de kampioen niet te lang. „Mijn ou ders wonen nog in Zeeland, dus als er een ronde wordt gespeeld, maak ik er gewoon een weekend je Zeeland van." Hoewel De Smit in Zoetermeer woont, is hij voor het negentiende achtereen volgende jaar lid van de schaak vereniging Vlissingen. Doordat Riemens zich heeft te ruggetrokken kan De Smit even tueel benadeeld worden door het weerstandssysteem. „Rie mens eindigt normaalgesproken in de top of in de sub-top. Als je zo iemand verslaat krijg je heel wat weerstandspunten. Nu krijg ik er minder omdat hij niet meer mee doet. Voor de einduitslag kan dat belangrijk zijn." Als ver schillende spelers met evenveel punten eindigen wordt gekeken naar de tegenstanders tegen wie de koplopers in eerdere ronden speelden. De (gedeelde) koplo per die van de sterkste tegen standers won, wordt op grond hiervan winnaar. Maar voorlopig is het nog niet zover, met nog zeven ronden te gaan staat het kampioenschap nog helemaal open. Over de par tij van zaterdag tegen Tholenaar heeft De Smit niet nagedacht. „Ik wil natuurlijk winnen, maar kijk nooit zo ver vooruit. Ik ben een speler die zich eigenlijk niet voorbereid." Volgens De Smit zijn er een paar kandidaten die aanspraak ma ken op de titel. Hij verwacht dat het in de eindstand uiteindelijk „halfjes-werk" gaat worden. „Naast mezelf schat ik Rene Tig- gelman en Mare de Waal hoog in. Er zijn onderling maar weinig verschillen." Rene Tiggelman speelt zaterdag tegen mede-koploper Michael Wise. Twee jaar geleden was dit in de laatste ronde de beslissen de partij die door Wise werd ge wonnen. De vijfde koploper. Wout Punt, speelt tegen Wouter Bliek die met een half punt min der op een gedeelde vijfde plaats staat. Frans van Diepen opvolger van Piet Hoekstra DEN HAAG (GPD) - Frans van Diepen wordt zo goed als zeker de nieuwe vrouwencoach van de KNWU. De inwoner van Geldrop was de enige serieuze kandidaat om Piet Hoekstra, die overstap te naar de mannen, op te volgen. Maandagavond voerde ama teurvoorzitter Joop Atsma een eerste gesprek met Van Diepen. Volgende week zal het contract worden getekend. Over de duur van de verbintenis is nog niet ge sproken. De verwarmingsmon teur is voorgedragen door de da mes uit de selectie, bij wie Van Diepen eerder als assistent van Hoekstra werkte. Dennis Voshart (voorgrond): „Zelfs als we een oefenwedstrijd heb ben verloren, heeft iedereen de smoor in." foto Ruben Oreel van het spel. Piet Arends. onze trainer, is een vakman. Hij laat je nadenken over het korfbal. De trainingsintensiteit ligt dan ook enorm hoog. We trainen soms tot in den treure op één-tegen- één-duels. Dat is niet altijd leuk. maar het is wel de meest voorko mende wedstrijdsituatie. Bo vendien word je er conditioneel ijzersterk van. Daarnaast doen we veel in partij vorm." Sociaal contact Echt veel contact met Piet Arends heeft Dennis Voshart niet. Hij denkt dan ook wel eens met een tikkeltje weemoed te rug aan Floor Schreuders, de trainer van Swift. „Bij Floor kon je altijd aankloppen voor een ge sprek, er was altijd sprake van sociaal contact. Dat is met Arends minder het geval. De af stand tussen de groep en de trai ner is heel erg groot. Enerzijds is dat jammer, maar ik heb begre pen dat dat bij DKOD altijd al zo is geweest. De trainer staat er ver boven de selectie. Arends verwacht altijd voor honderd procent discipline. Na afloop van een training mag je best eens een geintje maken, maar tijdens de training hoef je niets te flikken. Dan krijg je er flink van langs." Dennis Voshart heeft bewust voor deze aanpak gekozen. „Ik wilde hogerop, dus dan weet je dat de sportbeleving op een pro fessioneler niveau staat. Bij DKOD ben ik beter in staat om mijn grenzen te leren kennen en die te verleggen. Alles is hier ge woon anders. Een nederlaag wordt als een ramp beschouwd. Zelfs als we een oefenwedstrijd hebben verloren, heeft iedereen de smoor in. Heb ik best even aan moeten wennen, dat was ik niet gewend. Als we met Swift eens verloren hadden en we had den toch goed gespeeld, dan werden vooral die positieve din gen benadrukt. Nou, dat kun je bij DKOD wel vergeten." Sport-opvang Toch voelt Dennis Voshart zich thuis in Gelderland. „Ik moet zeggen, dat ik hier uitstekend ben opgevangen. Niet dat je nu direct kunt zeggen, datje als een vriend wordt binnen gehaald. Noem het sport-opvang Als je kunt meekomen, word je geac cepteerd. Natuurlijk krijg je met bepaalde mensen best een band. maar ook hier kan ik geen enkele vergelijking maken met de ma nier, waarop ik bij Swift ben bin nengekomen Binnen het team ga je bij DKOD als vrienden met elkaar om, daarbuiten mogen wat mij betreft de contacten ook wel wat meer worden aange haald." Juniorenvoetbal A-jun. interr.: Baronie Al-Zierikzee Al 1-1, NAC A2-Moerse Boys Al 2-1, Kapelle Al-Dauwendaele Al 3-1, Al liance Al-Jeka Al 6-6; B-Jun. interr.: Jeka Bl-Aiiiance BI 0-2, VOAB Bl- RKTW BI 5-1, Dauwendaele Bl-Ka- pelle BI 1-3. TSC Bl-Dosko BI 0-3, Zierikzee BI-Baronie BI 1-4; lopklas 1 A-junRCS Al-Walcheren Al 5-1, Breskens Al-Serooskerke Al 6-2: topklas 2 A-jun.: Tem boys Al-Ter- neuzen Al 1-1. SSV65 A1-HW 24 Al 2-2, AZW Al-Hontenisse Al 2-1; groep A5: Borssele Al-GPC A2 2-2, Normannen Al-Dauwendaele A2 4-3. groep A6 DFS Al-Zienkzee A2 2-0, Nieuwdorp Al-Kapelle A2 2-2, Groep Al VCK Al-Bevelanders Al 5-2, GPC Al-SKNWK Al 4-8, groep A8: Yerseke Al-Wolph.dfjk Al 1-0; Ril- landia Al-Kruiningen Al 4-2; groep A9 Terneuzen A2-Axel Al 2-2, Koe wacht Al-Steen Al 2-1; groep AIO: IJ- zendijke Al-Hoofdplaat Al 2-5; top klas 1 B-jun.: Hontenisse Bl-Walche- ren BI 3-10; topklas 2 B-jun.: Terneu zen B2-Breskens BI 10-0, Goes Bl- Tern. Boys BI 7-1; groep B4: RCS B2 -Robur BI 0-5, Walcheren B2-Nieuw- land BI 1-2, Goes B2-Dauwendaele B2 3-4; groep B5: Veere Bl-Amemui- den Bi 1-3, 's-H Arendskerke Bl- Jong Ambon BI 4-7: groep B6 Kapel le B2-Zierikzee 4-0, SSV'65 Bl-Luctor BI 2-2; groep B7: Serooskerke Bl- Vlisslngen BI af. Wissenkerke Bl- Meeuwen BI Wiss. no gZeelandia Bl-VCK BI 3-2; groep B8 Rillandia Bl-Heinkenszand BI 1-5, Kwaden- damme Bl-Yerseke BI 1-14, groep B9 Biervliet Bl-Com. Boys BI 5-0, Schoondljke Bl-Aardenburg BI 3-1; groep B10 Tem. Boys B2-Sluiskil BI 1-15, Zaamslag Bl-Cadzand BI 10-2; groep Bil: Vogelwaarde Bl-Rla W BI 0-7, Graauw Bl-Steen BI 2-2; groep B12: Duiveland Bl-ZSC BI 0-5, Bruse Boys Bl-SKNWK BI 9-1, Brouwershaven Bl-DFS BI 5-3 Frans van der Veen en Mels Verhelst TERNEUZEN - Door een me ningsverschil met hun trainërs hebben Frans van der Veen (Sluiskil) en Mels Verhelst (Axel) voorlopig een punt gezet achter hun loopbaan bij de club waar ze zijn groot gebracht. Beide voetballers kregen on langs te horen dat ze niet langer op een vaste basisplaats moes ten rekenen. Met het oog op het nieuwe seizoen houdt Frans van der Veen zijn conditie op peil bij de keeperstrainers Jan Roose (AZW) en Ruud Koopman (Breskens). Mels Verhelst is de- fintief met voetballen gestopt. Frans van der Veen kreeg vorige week vrijdag na de training van trainer Eddie van der Hooft te horen dat Patrick Wauters uit het derde elftal de voorkeur kreeg voor de wedstrijd tegen RCS. die overigens werd afge last. Dat was voor Van der Veen de druppel die de emmer deed overlopen. „Het is de derde keer al dat hij me zoiets flikt. Hij vond dat ik gefaald had tegen Clinge (4-0). In de kranten stond dat het vier fouten van verdedigers wa ren. Hij faalt zelf met het elftal en zoekt daar een zondebok voor. Hij kan de ploeg gewoon niet motiveren." Frans van der Veen. die twee keer bij Sluiskil trainde en kee perstraining krijgt van Jan Roo se. heeft inmiddels contact op genomen met Breskens, waar hij vanaf maandag ook keeperstrai- ning van Ruud Koopman zal krijgen. „Ik ga me een klein beetje oriënteren en hier en daar eens luisteren, want ik wil vol gend seizoen graag weer kee pen." Eddie van der Hooft zegt vooral het grote aantal tegen doelpunten dwars te zitten. „Ik moet gewoon wat doen. om die grote nederlagen te voorkomen. Dan heb ik toch het recht om. net als een speler, ook een kee per te vervangen?" Verhelst Ook Mels Verhelst. jarenlang vaste keus bij Axel. staat bij die club sinds enkele weken niet meer in de basis. Verhelst werd gepasseerd tegen Zundert, haakte daarna af, maar hult zich in stilzwijgen. Mels Verhelst: „Zoals het er nu naar uitziet, ben ik wel definitief gestopt." Karin Goetheer: met de mannen in de slag. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 29