Kiezen tussen sport en politiek Belgische bondscoach op rozen Chang heeft meer inhoud dan Stich Jaspers wint met moeite van Arai Sij brands niet naar herkansingstoernooi 'zaak Ovaa bouwt af als bestuurder in amateurvoetbal an onze verslaggever rits Bakker (OUTELANDE - Hij is in zijn irrière als bestuurder in het mateurvoetbal twee keer lan- elijk nieuws geweest. De 60-ja- Pe Izaak Ovaa spreekt van pogtepunten in zijn lange iopbaan. Voor hemzelf, maar Uk voor het amateurvoetbal, laak Ovaa uit Zoutelande zorg- p er als Zeeuws afgevaardigde 11985 voor dat het toenmalige pndsbestuur niet werd afge- jt. Hij had bij toeval een beslis- |nde stem in een motie van 'ertrouwen', die onder andere pndsvoorzitter Jo van Marle it aftreden had kunnen dwin- ?n. De ene stem van Ovaa was [slissend. jaarnaast is Ovaa één van de ondleggers geweest van de in- gratie van het bekervoetbal, jorheen speelden zaterdag- en ndagclubs een aparte beker- mpetitie. Dat is mede op ini- itief van Ovaa omgezet in een tegrale bekerstrijd. ;t zijn vooral die persoonlijke ccessen geweest die zijn loop- lan als bestuurder markeren, e kreeg op die momenten ten- inste het gevoel dat je invloed id op het totale voetbalgebeu- n". zegt hij na bijna twintig ar activiteiten in het amateur- ietbal. Ovaa (destijds vooral kend als de voorzitter van de letbalclub Meeuwen) was van 74 tot dit jaar afgevaardigde or Zeeland in de algemene ndelijke) vergadering ama- urvoetbal. Hij is ook nog altijd orzitter van het district Zuid I m de LBA (de Landelijke bond n amateurverenigingen), in die twee bestuursfuncties eft hij er dit jaar één afgesto- ji. De in de politiek ook zeer ac- ive Ovaa (wethouder in Valke- (sse en voorzitter van de VVD I plcheren) weet dat er kritiek 1 as op zijn afwezigheid tijdens rgaderingen van het afde- igsbestuur. ,.Ik heb in al die ja- n een paar vergaderingen oeten missen. Dat kunnen ze moeilijk aanrekenen." VD-voorzitter j geeft wel toe„Door de toene- ende activiteiten in de politiek oest ik een keuze maken. Ik b vorig jaar het voorzitter- hap van de VVD Walcheren op e genomen. Dat slokt veel tijd Het is ook de reden dat ik ben stopt als afgevaardigde. Maar voorzitter van de LBA in Zuid I wil ik nog drie jaar door gaan. Ik kan de voetbalwereld kennelijk nog niet missen." Met Sal Simonse maakte hij in 1974 voor het eerst deel uit van het 'Amateurvoetbal Parle ment', dat in dat jaar in de nieuwe structuur van wetgeven de machten was gevormd. 'De afgevaardigde in Zeist', heette het al die jaren. Ovaa was het eerst met Simonse, later met Jo Korstanje en inmiddels met Izak Vogelaar. Namens de twintig afdelingen zijn zestig vertegenwoordigers ondergebracht in de algemene vergadering amateurvoetbal. Die zestig zijn onderverdeeld in kamers: een afdeling financiën, voetbalzaken, organisatiestruc tuur, reglementen en afdelings zaken. De voorzitters zijn weer ondergebracht in de 'Centrale Kamer'. ..Wij (de zestig afgevaardigden) hebben in de bondsvergadering stemrecht, de afdelingsvoorzit ter kan slechts adviseren", zegt Ovaa over zijn functioneren in Zeist. Maar de afgevaardigde pleegde voor de bondsvergade ring overleg met het afdelings bestuur. Wantrouwen Zo ging het ook in die bewuste vergadering in 1985: toen de bondsvergadering (profs en amateurs) een veto wilde uit spreken over een omstreden contract met Filmnet. Het bondsbestuur, onder leiding van Jo van Marle, werd eerst in een motie van wantrouwen terecht gewezen, maar uiteindelijk net niet naar huis gestuurd. „Een Zeeuw redde Van Marle" en „Ovaa voorkomt crisis in voetbalbond", schreven de kranten op 9 december 1985. „Ik stemde niet voor of tegen een motie", verklaart Ovaa zijn stemgedrag van die dag. „Ik wil de niet dat Van Marle werd afge zet. Hij was van onschatbare waarde voor de voetbalbond." De storm van publiciteit over zijn stem was een wonderlijk toeval. Zo besefte Ovaa ook wel. Het bondsbestuur overleefde de stemming tenslotte met het kleinst mogelijke verschil: 30 te gen 29. „Mijn stem werd als laat ste geteld, omdat mijn naam laatst stond in de alfabetische volgoi;de. Daardoor riep plotse ling iedereen: Ovaa heeft het bondsbestuur gered." De Zeeuwse afdelingsvoorzitter Kees Blomaard adviseerde Ovaa tijdens die vergadering in de wandelgangen. Zijn relatie met Ovaa dateerde al van vele jaren eerder. Blomaard: „De glo rietijd van Ovaa is de periode ge weest waarin Meeuwen in de top van het zaterdagvoetbal speel de. Hij was strijdbaar en altijd voor zijn club in de weer." En ook als Zeeuwse afgevaardigde (gekozen door de clubs) zette hij zich jarenlang in voor de belan gen van de afdeling. Blomaard: „Door zijn politieke loopbaan had Ovaa de laatste jaren wat minder tijd voor voet balzaken. Het is tussen het be stuur en hem een beetje misgelo pen, omdat hij op een paar ver gaderingen niet is verschenen." Dat heeft vervolgens weer geleid tot vervelende opmerkingen tij dens de afdelingsvergadering. Dat voorval heeft volgens inge wijden ook het afscheid van Ovaa als afgevaardigde ver sneld, hoewel hij dat zelf tegen spreekt. „Ze weten bij de voet balbond dat ik door mijn poli tieke activiteiten een drukke agenda heb. Ik kan niet op twee vergaderingen tegelijk zijn. Door die drukte had ik al aange kondigd, dat ik zou stoppen als afgevaardigde." De afdeling heeft overigens nog geen opvol ger kunnen vinden. Heilige hoop Ovaa, die tot vorig jaar wacht- singenieur was op de Borssele- centrale, maar gebruik heeft ge maakt van de VUT-regeling, heeft bij zijn afscheid als af gevaardigde in Zeist nog wel ideeën voor de toekomst. Hij is er onder meer een voorstander van om de integratie in het ama teurvoetbal nog verder door te trekken dan alleen in de beker competities. „Ik heb de heilige hoop uitge sproken. dat het ooit nog eens zo ver komt. Dat de zaterdag- en zondagclubs in één klasse wor den samengebracht. Dat moet te doen zijn. Er is pas een rap port herstructureringen ('Op de keper beschouwd') verschenen waarin dat ook weer ter sprake komt. Ik weet het: natuurlijk blijven er clubs met principiële bezwaren tegen het voetballen op zondag. Je zou een regeling moeten maken dat die clubs al tijd op zaterdag spelen. Bij het betaald voetbal is er ook de mo gelijkheid om zaterdagavond of zondagmiddag te spelen. Er moet een oplossing te vinden zijn." Izaak Ovaa in de nadagen van zijn voetballoopbaan: „Ik hoop dat zaterdag-en zondagvoetbal ooit nog eens samengaan in één competitie. foto Ruben Oreel sport op tv li li i M 111 rr 1TERDAG 30-17.00 BRT 2: ECC-tennistoer- in Antwerpen. 00-17.00 Did 3: Sport 3 Extra 25-18.00 Did 1: Sportschau. 50-19.20 BBC 1: Big break: spel- igramma waarin de kandidaten gestaan worden door bekende aoker-spelers. 15-19.58 Did 1: Sportschau: met Bundesligavoetbal. 30-20.00 BRT 1: Sport. 40-19.55 BBC 2: Sport. 00-20.30 Did 3: Sport im Westen. 30-23.00 BRT 2: ECC-tenmstoer- oi in Antwerpen. 40-22.40 EURO: Voetbal: WK kwa- latiewedstrijd Frankrijk-Finland, 05-22.25 BBC 1: Sport. 15-22.45 Ned 3: Studio Sport. 15-23.35 Did 2: Das aktuelle Sport idio met Bundesligavoetbal en mis (voor mannen in Moskoui. 30-23.00 BRT 1: Sport op Zater- 1-01.00 BBC 1: Match of the day: tlbalmagazine met samenvattin- uit de FA-cup 08-01.08 Ned 3: ECC-tennistoer- Antwerpen. INDAG 00- 00.30 EURO: diverse sporten. 30-13.00 Ned 2: TROS/Veronica art: magazine. 45-13.15 BRT 1: Sportmiddag, 30-18.00 Ned 3: ECC-tennistoer- oi Antwerpen: live-verslag van de ale en paardesport (Jumping Am- rdam). 00-18.00 BRT 2: Sport Extra: ten- lECC-toemooi van Antwerpen, fi le, live). 30-17.00 BBC 2: Paarderennen: eltenham National Hunt Meeting. 00-18.30 Sportnet: Top rank bok- 05-19.05 BBC 2: Rugby Special: geland-Zuid-Afrika 10-18.35 Ned 3: Studio Italia met llaans competitievoetbal. 10-18.40 Did 1: Sportschau 45-19.10 RTL-: Sport 45-20.00 Ned 3: Studio sport. 30-19.45 BRT 1: Sport 45-20.30 BRT 1: Sport •50-19.58 Did 1: Sportschau-Tele- tmnr T Assen gaat rijwel zeker door >SEN (ANP) - De TT van Assen at volgend jaar waarschijn- k toch door. Dat is de uit- onst van een gesprek tussen organisatie en Bernie Eccles- oe, eigenaar van de rechten de cyclus om de wereldbe- invankelfjk leek de TT, één n Nederlands grootste sport- enementen, te worden ge- hrapt. Assen weigerde het <>r Ecclestone verlangde be- agvan twee miljoen gulden op fel te leggen. „In een nieuw ge- fek hebben we op enkele pun- na toch overeenstemming reikt verklaarde secretaris 'genaar van de organisatie Pol van Himst: bij winst op Wales kan ik op mijn gemak zitten van onze verslaggever Jan Mennega BRUSSEL - Het Nederlands elftal moet haast een heksen toer verrichten om in 1994 op het WK-bal nog mee te kunnen dansen. Eén punt uit twee duels is geen score waarmee je ver komt. Hoe anders ligt de situatie bij onze zuiderburen. België, dat op de drie laatste grote toernooien (EK in Duits land, WK in Italië en EK in Zweden) verstek liet gaan, heeft Amerika al haarscherp in het vizier. De Rode Duivels, ingedeeld bij Tsjechoslowa- kije. Roemenie, Wales, Cyprus en de Far Oer Eilanden, won nen hun tot dusver gespeelde vier kwalificatieduels; gaan derhalve riant aan de leiding in groep vier, en kunnen, bij winst woensdag op Wales, de vliegtickets naar de Verenig de Staten bijna bestellen. Of, om met de Belgische bonds coach Paul van Himst te spre ken: „Dan kan ik verder op mijn gemak gaan zitten". Paul van Himst (2 oktober 1943) uit Zuun, Sint Pieters- Leeuw, is de opvolger van de bij zijn leven al legendarische Guy Thijs. De whiskey drin kende en sigaren rokende 'Godfather' van het Belgische voetbal in de succesjaren tus sen, grof gesteld, 1980 en 1990, is nog altijd regelmatig op het bondsbureau in Brussel te vin den. Thijs, over wiens schaduw eerder Walter Meeuws strui kelde, houdt zich onledig met pr-activiteiten. „Hij zit me niet in de weg", zegt Van Himst. „Ik heb", verklaart hij, „een heel goed contact met Guy, maar hij is geen adviseur meer van de nationale ploeg. Hij wil de dat zelf ook niet meer zijn, hij heeft me verteld het top voetbal 'een beetje moe' te zijn. Guy begeleidt bij de interlands nu de sponsors. Voor de spon sors is dat een vorm van luxe, want Guy is een leuke man. Hij is intelligent, heeft humor en hij kent het voetballen. De rol die hij nu vertolkt is ideaal voor hem". Geen drug De functie van bondscoach is volgens Van Himst geknipt voor hemzelf. „Die job", oor deelt hij, „past me geweldig goed. Het is niet zo dat ik niet tegen de wekelijkse spanning zou kunnen die je als club- coach hebt. maar ik mis die spanning niet. Spanning is geen drug voor me. zoals voor veel andere trainers. Als club- De Belgische bondscoach. Pol van Himst: Cruijff. ja dat lijkt me wel wat voor Oranje. foto Peter Smulders coach, zo heb ik ervaren, leef je ook in een heel eng wereldje. Je hebt vaak ook oogkleppen op. Als trainer van Anderlecht kwam ik alleen in aanraking met de voorzitter, met de se cretaris en met de spelers, ver der met niemand. Na de trai ningen en na de wedstrijden stapte ik in mijn auto en weg was ik weer". Als bondscoach is er voor de beste voetballer die België tot dusver afleverde, een wereld open gegaan, zo laat Van Himst weten. „Ik kom nu veel meer in aanraking met de bui tenwereld. Ik bezoek tegen woordig recepties bij Stan dard. bij Club Brugge, noem maar op. terwijl ik dat vroeger nooit deed. Je leert op deze ma nier enorm veel mensen ken nen. Dat ik nu een ander leven leidt en niet meer 's morgens en 's middags op het plein sta. soit. zoals het nu gaat. vind ik het heel plezierig". Van Himst denkt dat het goed is voor de uitstraling van een land als een ex-topvoetballer bondscoach is. ,.Ze doen het ook allemaal goed. Kijk maar naar Beckenbauer, wat heeft die niet met het Duitse elftal bereikt? En Platini heeft er voor gezorgd dat het Franse voetbal weer meer aanzien kreeg - jammer dat hij is afge haakt. Cruijff als bondscoach van het Nederlands elftal lijkt me ook wel wat. Hij heeft bij Ajax en Barcelona bewezen dat hij het kan. Ik zou het Jo- han ook willen aanraden een keer bondscoach te worden. Dat moet ook voor hem een he le leuke job zijn". Polleke Wat Ajax is voor Cruijff. is An derlecht voor Van Himst. Aan de hand van zijn vader kwam hij als 8-jarig jongetje in 1952 het Constant Vanden Stock stadion. destijds nog Astrid Park geheten, binnenwande len om er pas drieëntwintig jaar later weer uit te verdwij nen. In de tussenliggende tijd werd Polleke. zoals de Brusse laars hem kozend noemden, met de Royal Sporting Club Anderlecht acht keer lands kampioen (1962. 1964, 1965, 1966, 1967. 1968, 1972 en 1974) en won hij vier maal de natio nale beker(1965. 1972, 1973 en 1975). Verliezend finalist in het Jaarbeursstedentoernooi. de voorloper van het UEFA-Cup- toernooi, is de voornaamste Europese palmares waarop de sjieke Brusselse club ten tijde van de voetballer Van Himst kan wijzen. Arsenal was in 1970 juist te sterk. Paul van Himst kwam 81 keer uit voor de Rode Duivels en was daarmee geruime tijd re cord-international. totdat Jan Ceulemans (96 interlands) hem onttroonde. 'Mister Ander lecht'. immer gehuld in het shirt met het magische num mer tien. was een sierlijke voet baller met een Latijnse inslag Hij speelde vooral op intuïtie. daarbij leunend op een prach tige. haast volmaakte tech niek. Van Himst. vier keer onder scheiden met de Gouden Schoen als de beste voetballer van België (1960. 1961, 1965 en 1974sloot zijn loopbaan niet af in het Astrid Park. In de herfst van zijn carrière ging hij nog twee keer „vreemd": bij RWDM (1975-1976) en bij Een dracht Aalst (1976-1977). De uitstapjes waren alleen finan cieel een succes. Als jeugdtrainer keerde Paul van Himst in 1979 bij Ander lecht terug. In oktober 1982 volgde hij de toen ontslagen Tomislav Ivic ex-Ajax) op als hoofdtrainer. Weer driejaar la ter was Van Himst zelf aan de beurt. Omdat de resultaten van Anderlecht. waarmee hij de UEFA-Cup won in 1983 en landskampioen werd in 1984, op dat moment te wensen over lieten, werd hij, vlak voor de Kerst, weggestuurd- Aanvoer der Frankie Vercauteren en René Vandereyken, de huidige trainer van AA Gent, gaven hem nog een trap na door te verklaren dat Van Himst op de training een passieve en lank moedige houding aannam. De beminnelijke topvoetballer van weleer wekte ook nimmer de indruk bezeten te zijn van het vak. Volgens Van Himst is dat alleen maar uiterlijke schijn. „Van binnen", zegt hij, zowaar een tikje in zijn wiek ge schoten. „ben ik er wel bezeten van. maar ik hoef dat toch niet van de daken te schreeuwen. En ik ga toch niet zot doen op de bank alleen maar om me te bewijzen. Dat andere trainers het nodig vinden zich op die manier te uiten, moeten zij we ten, mijn 'genre' is het niet". Als bondscoach houdt Van Himst. die geen officieel trai nersdiploma kan overleggen, zich louter bezig met het A-elf tal. „Met trainersopleidingen bemoei ik me niet. Dat zijn za ken die ik niet ken, al kan ik na tuurlijk wel een training geven. Als je dat na een carrière van zestien jaar topvoetbal nog niet kunt.. Nee, een boekjes trainer ben ik niet. Als ik over voetbal en trainingsleer boe ken zou moeten gaan lezen, zou ik gek worden. Ik denk ook niet datje het voetballen uit de boeken kunt leren. Ik heb ooit een trainer gehad, ik zal zijn naam niet noemen, die be dacht zodanig ingewikkelde oefeningen dat je twee trainin gen nodig had voordatje ze on der de knie had". ANTWERPEN (ANP) - De gelij kenis tussen Stich en Chang stopt bij hun voornaam: Mi chael. Ook de prestatiecurve van beide tennissers gaf dit jaar een omgekeerd evenredig beeld. De Duitser zakte op de wereldranglijst van drie naar vijftien. Chang klom twaalf plaatsen: van zestien naar vier. De winst in hun kwartfinale bij het ECC-toernooi was logisch voor de laatste: 6-3 6-4. De twee hebben ieder een Grand Slam-titel op zak. Stich was vo rig jaar op zijn best op Wimble don, Chang won in 1989 als 17-ja- rige Roland Garros. Na deze hoogstandjes leerden ze de scha duwzijde van het leven als ten- nisprof kennen. „En dat is ook wel eens goed", houdt Stich. nu midden in de negatieve spiraal, zich groot. Stich heeft een bar slecht jaar achter de rug. Begin vorig jaar stond hij nog op positie 42. later drie, nu vijftien. Het succes was niet lang aan hem besteed. In 1992 bleef het bij één toernooi winst. In Rosmalen, op gras, maar minder heilig dan dat in zuidwest-Londen. Daar moest de titelhouder al in de kwartfi nale afhaken. In Antwerpen onderstreepte Stich deze week zijn gebrek aan standvastigheid. De 24-jarige bleef in de eerste ronde tegen Bruguera overeind ondanks drie matchpunten tegen. Tegen een tweede Spaanse gravelspecia- list, Costa. liet hij zien nog er gens balgevoel te bezitten. „Ik heb geen regelmaat", bekende Stich „Soms sla ik een schitte rend punt en sta ik er zelf van te genieten. Maar even later mis ik de eenvoudigste bal." In de halve finales treft Chang zaterdag Woodforde. De Austra liër. die Lendl uitschakelde, had geen kind aan Nijssen-bedwin- ger Larsson: 6-0 7-6. Antwerpen. ECC-toernooi, mannen. 1,8 miljoen gulden. Kwartfinales: Chang (VSt/2) - Stich (Duii 6-3 6-4. Woodforde (Ausi - Lars son (Zwei 6-0 7-6. Courier (VSVli - Forget (Fra) 6-7 6-4 6-4. Moskou. Mannen, 650.000 gulden. Kwartfinales: Hlasek tZwii - Bloom (Isr) 6-1 6-2. Steeb (Dun - Medvedev (Oeki 6-4 6-7 6-3. Rosset (Zwi) - Nova- eek (Tsji 6-4 6-2, Pioline iFra'6i - Tsjerkasov (Rus/4) 6-4 7-6 Sao Paulo. Mannen. 600.000 gulden. Kwartfinales Mancini (Argli - Roese iBrai 6-3 4-6 6-3. Oncins iBra/5) - Jaite (Argi 6-4 6-2 Indianapolis. Vrouwen. 250.000 gul den. Halve finales: Sukova iTsj/4> - Wang (Tail 6-3 6-3 Philadelphia. Vrouwen. 600.000 gul den. Tweede ronde. Zvereva (Rust - Pierce (Fra/6) 7-6 6-2. McNeil (VSU8' - Gigi Fernandez (VSt> 6-2 7-5. kwartfina les. Graf(Dul/li - Martinez (Spa/5) 6-1 6-1. Sabatini Arg/2) - Raymond tVSU 6-4 7-6. Kwartfinales: Sanchez-Vica- rio (Spa/3) - Zvereva (Rus) 6-2 6-1 DEN HAAG (ANP) - Ton Sij- brands neemt niet deel aan het herkansingstoernooi dat de uit dager van wereldkampioen Tsjizjov moet aanwijzen. Sij- brands trekt zich terug omdat niet wordt gespeeld in zoge naamde matches, waarvoor drie van de vier deelnemers zich hadden uitgesproken. Tijdens het onlangs gehouden WK in Toulon eindigden vier spelers gelijk op de tweede plaats. De Nederlanders Sij- brands, Clerc en Wiersma als mede de Wit-Rus Baljakin. Voorzitter Van Beek van de we- relddambond FMJD besprak met het kwartet de meest ge schikte vorm van herkansing. Clerc beriep zich als enige op het WK-reglement, waarin bij deel neming van twee of meer dam mers de toernooivorm wordt voorgeschreven. „Alleen in een toernooi ontmoeten alle spelers elkaar. We zijn met zijn vieren gelijk geëindigd en moeten het met elkaar uitvechten", zei Clerc De anderen waren voorstander van matches, waarin de dam mers in twee halve finales en een eindstrijd zouden uitmaken wie Tsjizjov mag uitdagen. Ze dien den daartoe een plan in. maar dat is nog niet besproken in de bond en had alleen gebruikt kunnen worden als alle vier spe lers het eens waren geweest. Wiersma en Baljakin lieten we ten zich neer te leggen bij de toernooivorm. Sijbrands niet. De FMJD gaat nu uitzoeken waar en wanneer het evenement wordt gespeeld. UEFA int vier ton aan boetes BERN (ANP) - De UEFA int voor verschillende soorten van wan gedrag in de tweede ronde van het Europa Cup-voetbal bijna vier ton aan boetes. Van de Ne derlandse deelnemers werd al leen Feyenoord bestraft. Het be stuur van de Rotterdamse club dient tienduizend gulden naar een bank in Zwitserland over te maken wegens het afsteken van vuurwerk door supporters bij zowel de uit- als thuiswedstrijd tegen Luzern. De Nederlander René van Eek. speler van Luzern, kreeg twee wedstrijden schorsing voor zijn rode kaart in De Kuip. BERLIJN (ANP) - Dick Jaspers heeft in de eerste ronde van het toernooi om de wereldbeker driebanden in Berlijn met moeite gewonnen van de Japan ner Tatsuo Arai. De professio nal uit Sint Willebrord verloor de eerste twee sets. maar her stelde zich bekwaam. Zaterdag (vandaagl treft hij in de kwart finales de Italiaan Zanetti. De 27-jarige Jaspers heeft een goed resultaat nodig, wil hij een rol blijven spelen in de top van het klassement om de werelbe- ker. In de eerste twee toernooi en. in Oosterhout en Gent, ver loor hij in een vroegtijdig sta dium. In de Brabantse gemeente zijn openingspartij van Carlsen, in Belgie tijdens de kwartfinales van Dielis. Zijn achterstand op leider Sang Lee bedraagt al 63 punten, met na Berlijn nog drie evenementen te gaan. Berlijn. Wereldbeker driebanden, derde toernooi. Achtste finales: Jaspers (Nedi - Arai (Japi 3-2 (11-15 8-15 15-7 15-8 15-7/ moyennes 1,422 en 1.1811. Zanetti cltai - Dielis (Bel) 3-2 (15-11 10-15 6-15 15-14 15-9/1.070 en 1,122). BitalisiFrai -ZöllneriDui) 3-0 (15-6 15-3 15-5/1.607 en 0,538). Sayginer (Tur) - Ceulemans 3-0(15-12 15-11 15-8/1,451 en 1.033) uitslagen TfT I I I I I I I I Tafeltennis Europa Cup II, vrouwen, tweede ronde: Scheemda <Ned> - Sokol Nusle (Tsj)4 -1 Gedetailleerd: De Haas - Vialova 22-20 14-21 14-21. Keen - Myskova 18- 21 21-10 21-17. Bakker - Cimfiova 23- 21 22-20. KeenBakker - Vialova/Cim- flova 21-16 21-19, Keen - Vialova 15-21 21-17 21-17 Scheemda naar laatste zestien. Voetbal Bukarest. EK-kwalificatie onder 21 jaar. Roemenie - Tsjechoslowakije 1-0 (1- 0). 45. Moldovan 1-0 Toeschouwers 1500. Stand groep 4 Wales 2-4, België -4, Tsjechoslowakije 2-2, Roemenië 3 -2, Cyprus 2-0. La Coruna. Vriendschappelijk, La Coruna (Spa) - AC Milan (Ita) 0-1 (0-0) 75 Massaro 0-1. Toeschouwers 29.000 FC Zwolle - Excelsior 4-0 (2-0). 14 Stam 1-0, 17 Van Raalte 2-0. 72 Hansma 3-0. 86 Buimer 4-0. Scheids rechter: Nienhuis Toeschouwers: 2850 Gele kaart Hansma (Zwolle), Gabriels (Excelsior) Duitsland: Kalserslautern - Schalke 3-0, Borussia Dortmund - Werder Bremen 2-2, Dynamo Dresden - Karlsruher SC 3-0. Paardesport Amsterdam. Jumping Amsterdam, tweede dag. Progressief springconcours. 1.50 m. na barrage 1 Bost (Frai Souviens Toi 34-28,75,2. Blaton (Bel) Winsor34 -29.04.3 Beerbaum i Dui> Rush On 34 -30,32, 4. Lansink (Ned) Egano 34- 32,15, 5 Bril iNed) Lets Go 34-35.82 6 Skelton (GBr) Limited Edition 29- 29.60. 7 Philippaerts (Belt Fidelgo 2- 28.60. 8 Splaine (Ieri Heather Blazer 2-28.68; zonder barrage 9 Gulliksen (Noo) Springbok 43-42.08, 10 Hafe meister i DuiPS Priamos 40-37.91 Dressuur Intermediaire II: 1 Mi chael KlimkeiDuii Chan 1238.2 Van Baaien (Ned) Commodore 1233. 3. Van Cuyk (Nedi Mr Jackson 1206. 4 Dallos (Hon) Aktion 1200. 5 Haazen (Ned) Olympic Windsor 1185. 6 Ho- berg (Deni Bayard 1174, 7. Fry iGBri Quarryman 1151 Nationaal springconcours, finale NHS/Dunhlll-Trophy, 1,60 m. na tweede barrage: 1 Raymakers/Rin- netou Z 0-23,77, 2. Tops/Abbeville 0- 26,97, 3. Zoer/Olympic Cordilio 4- 26,00, 4 Van der Vleuten/Olymplc Baltazar 8-26,66; na eerste barrage: 5. Lansink/Libero H 4-35,59. 6 Kirch- hofÏÏLa Bamba 12-39,76. Eindstand NHS-beker 1 Rayma- kers 117 punten. 2 Lansink 87. 3. Romp 82.5. 4 Van der Vleuten 78. 5. Zoer 77. 6 Tops 71.5. 7. Van der Schans 71.8. Kirchhoff 67,5. Schaken Parijs. Snelschaaktoernooi. Kwart finales: Barejev <Rusi - Joesoepov 'Rusi 2-0. Anand lindi - Sjirov (Let) 1 1.2-1/2. Kamski iVSt> - Judit Polgar iHont 2-0. Kasparov (Aze> - Poloega- jevski (Rusi 2-0 Indeling halve finales: Barejev - Anand. Kasparov - Kamski

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 55